K-report
 

Archiv do 28. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 28. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 19:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostatně není problém cestujícího, že si před nástupem ani v dopravním prostředku nemá kde označit jízdenku...

Zrovna u vlaků to problém trochu je. Nemůže-li si cestující označit jízdenku (i pro poruchu označovačů,) tak si musí koupit dle tarifu ČD + typicky přirážka.

A do vlaků se s označovači snad nepočítá. Vzhledem k tomu, že v Esku jsou plně zaintegrovány i některé rychlíky, tak mi to přijde poněkud nerealisovatelné.
tlama!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 20:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diskuse o tarifu: Musím se přiznat, že o jízdenkách T+R slyším úplně poprvé. Dík, že to tu padlo!

P. S. Tarif PID mě dokáže vždycky ještě něčím překvapit...
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 20:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, v úterý jsem projížděl tramvají Malostranským náměstím a na lince 292 jsem zahlédl Ikarus E91. Víte o tom někdo něco? Děje se to častěji? Netvrdilo se náhodou, že by měl na trase problémy?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2560
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 20:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Problémy s E91 snad byly pouze ty, že není elektrický. S průjezdností problém není.
Přijde mi, že ač pásmový, začíná být tarif PIDu až moc složitý. Pro neznalé pochopit všechna ta vložená pražská pásma musí být docela na budku. A teď si do toho vymýšlejí hromadu nástavbových jízdenek.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 6-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 20:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože jeden elektrobus je odstaven pro technickou závadu (čeká se na dodání náhradních dílů z Itálie), po dobu nabíjení toho provozního zajišťuje na lince 292 provoz Ikarus.
Dnes ovšem musel být na několik hodin provoz na této lince přerušen. Došlo k havárii vodovodního řadu a Ikarus nemohl okolo projet. Elektrobus neměl problém, ale zrovna se nabíjel, takže nemohl jezdit.
Stránky o MHD v ČR
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 21:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to sedí. Viděl jsem v úterý E91, jak zatáčí z Mezibranské do Žitné. Čas 8:05 - 8:10. A taky jsem si říkal, že asi náhradka na 292, když tam v tuhle dobu pravidelně potkávám elektrobus. Najíždějí tudy z vozovny, možná to někdy zkusím vyfotit.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 21:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém složitosti Tarifu PID je v tom, že je čím dál složitější zkoordinovat naprosto rozdílné požadavky Prahy a Středočeského kraje. Zatímco ceny v SčK zůstávají už asi 10 let na stejné úrovni (zdražovat se nesmí), magoři z Magorstrátu Prahy si od roku 2007 vymýšlejí různé hovadiny typu zdražení z 12 na 20 a pak na 26, SMS-jízdenky, Opensračka, žonglování s cenami a časy nepřestupních jízdenek, do toho různé tarifní výjimky, žákovské jízdné placené i zdarma atd. A není jednoduché tohle všechno skloubit dohromady, aby se vyhovělo Rathovi i Bémovi.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 02:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší nostalgické okénko:
Zabrouzdal jsem trochu do dostupných k-repových archivů Optimalizace, konkrétně na smutný přelom července a srpna 2008 kdy informací o zrušení 23(RIP) začala nekonečná debata o tramvajových Metrolinkách? Musím říci, že kdybychom místo neustále nové diskuse pouze kopírovali naše příspěvky z té doby, nic by se nestalo. Jukněte na to. Ty argumenty jsou pořád stejné. Naštěstí vývoj nejde tak rychle. M10 MŠ předpokládal v prosinci 2008..

Pak doporučuji jít ještě dál a tam je sranda sledovat třeba zase KMovy předpovědi a proroctví. Bojím se, že hodně se jich zrovna nevyplnilo. Metrolinky jsou něco, co ani KM nepředpokládal. Ještě v červenci 2008 jsi navrhoval dělit M9(tehdy neznámý pojem) na 9 a 29. Pamatujete si ještě třeba na 1. polovinu roku 2006, kdy se půl roku neřešilo v optimalizaci prakticky nic jiného, než autobusy na letiště?

McB: Máš někde archivy z doby před rokem 2006?

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 08:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zajímavý, že ve stejné době jsem se čirou náhodou zrovna připojil sem k fóru :-D co je to RIP?
No pamatuju tady M návrhy i ze stran zarytých odpůrců a musím říct, že by mi vůbec nevadily :-)
Jo a s tou Masaryčkou to už podle mě nejde projít jako dřív...
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 09:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Pokud se nepletu, argumentovalo se zastávkou Nerudova (prý by tam Ikarus musel složitě manévrovat, aby se dostal k chodníku) a otáčením u nemocnice. Ale očividně to takový problém není, možná to byla jen nějaká záminka.

Klavirista: RIP je Rest In Peace. Mimochodem, pod vaším nickem je 5-2009. Rozhodně ale k ML debatě přispíváte srdnatě, to se musí nechat. A je to tak dobře - co bychom si počali, kdybychom tu byli samí antimetrolinkisté? Nezbylo by nic jiného, než se furt dokola hádat s Káemem. Strašná představa...

Rzeczpospolita: No jo, červenec-srpen 2008... Pročpak jsem se asi v září 2008 rozhodl zaregistrovat? P. S. Kdyby se měly naše šotovize plnit, Praha by v žebříčku kvality MHD těžko skončila čtvrtá, ale tak dvacátá sedmá. Nebo první, to je věc názoru...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 09:13:25    Odkaz na tento příspěvek  

RIP = Requisceat In Pace (z latiny) = Odpočívej v pokoji. Obvyklý nápis na náhrobcích.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17347
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 09:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecpospolita - nekonečná debata o tramvajových Metrolinkách? Musím říci, že kdybychom místo neustále nové diskuse pouze kopírovali naše příspěvky z té doby, nic by se nestalo. Jukněte na to. Ty argumenty jsou pořád stejné.

Argumenty jsou stejné proto, že je pořád stejná situace .

Máš někde archivy z doby před rokem 2006?

Nevím. Prověřím.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 01:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám takovou menší prosbu mimo mísu lehce... je možné sem hodit schéma tramvají před a po reorganizace ( optimalizaci) 9.11.1998??? nebo alespoň jaké linky změnily své trasy a jak?? hrabu po netu celou noc, ale to minimum co se mi podařilo najít je napsáno v takové formě, že jsem se výsledku jak která linka přesně změnila svou trasu moc nějak nedohrabal...dík moc
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 02:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54:
Z hlavy (tedy s rezervou ;-))
4: zkrácena do trasy Čechovo nám. - Kotlářka (+ zrušena 34 Kubánské nám. - Kotlářka)
5: vedena na Olšanské hřbitovy (předtím přes NNŽ na Harfu a možná Lehovec (?))
6: prodloužena z Obloukové na Kubánské nám.
7 a 11: možná nějaké čachry s ÚDDP/Černokostelecká (asi od té doby jezdí na ÚDDP jen 7...))
8: vedena přes Nám. Rep. místo přes Těšnov (pak se ještě zkracovala z Lehovce, ale postupně, po zprovoznění zastávek Hloubětín a Kolbenova)
10: zavedena v dnešní trase
12: zkrácena z Ďáblic na Palmovku (+ tehdy snad jezdila nějakou dobu snad ve špičce na Starý Hloubětín...)
14: místo přes Palmovku vedena do Kobylis přes Trojskou
19: prodloužena na Lehovec
23:zavedení linky Kubánské nám. - Malovanka
25: místo přes Trojskou vedena do Kobylis přes Palmovku
26: místo přes Nám. Rep. vedena přes Těšnov
-----
Tak jsem zvědav, jestli si to pamatuju ještě dobře
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 08:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ropid.cz/tiskove-informace/nove-cinnosti-ropidu-za-upl ynule-2-roky__s193x916.html

Článek Nové činnosti ROPIDu za uplynulé 2 roky. Cituji: Takto došlo například od 1.1.2010 k převzetí zastávkové péče, týkající se vývěsu jízdních řádů pro ostatní dopravce, který znamenal nárůst počtu pracovníků, avšak bez nároku na rozpočet hl. m. Prahy. Dohodli jsme se totiž s dopravci, že si u nás tyto činnosti objednají,“ uvádí Pavel Procházka, pověřený řízením organizace.
V praxi to znamená, že se na pražských zastávkách rozšiřuje stav, kdy linky Dopravního podniku mají JŘ z jedné strany a linky ostatních dopravců z druhé strany. Sakra, není náhodou podstata integrované dopravy ta, že lidé vůbec nemusejí vědět, jaký dopravce kterou linku provozuje? Teď musejí řešit, co je na které straně sloupku... A oni se tím ještě chlubí! Chtěl bych říct - to je integrovaná doprava jak Brno. Ale nemůžu, protože v Brně jsou v tomhle mnohem dál...

And now for something completely different: Včera jsem schválně využil linku 705 v OŠ z Chodova do Kunratic - tedy v době, kdy by měla vykazovat nejvyšší obsazenost. Kromě mě, který jel čistě ze šotoušského zájmu, jel do Kunratic jeden (slovy jeden), chlapeček - nepočítám dvě slečny, které chtěly vystupovat na Volze, kterou to projíždí, a tak jen dalších deset minut resignovaně seděly a divily se, jak to pořád jede a jede mimo zástavbu a furt to nikde nestaví... A to prosím pěkně nevylučuju, že ten chlapeček jel taky ze šotoušského zájmu - já začínal brzo...

P. S. V Kunraticích se z hospody vypotáceli dva ožralové a začali studovat JŘ 165. Nějak se nemohli zorientovat - pokud dobře počítám, každý z nich ho viděl čtyřikrát... (v každém směru je teď dvakrát).
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 08:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: A co prohození 8/25 na Praze 6? To nebylo tehdy? (To neopravuju, to se ptám - je to vážně dávno...)
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 09:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Ne, to bylo až s otevřením Barrandova
218: A to v původním návrhu byly ještě další šílenosti, jako třeba spojení linek 6 a 19...
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 09:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až tak? To jsem se teda seknul. Každopádně znám Břevnováka, který na to nadává dodnes...
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6245
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 10:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sem taky zkusím hodit změny v roce 1998, tak jak si je pamatuju.
1: beze změny před i po
2: beze změny (dopoledne interval zkrácen z 20 na 10 minut)
3: beze změny před i po
4: zkrácena z trasy Sídliště Řepy-Kubánské náměstí do trasy Kotlářka-Čechovo náměstí (prodloužení intervalu z 6 minut ve špičkách na 8 minut)
5: do roku 1998 v trase Starý Hloubětín-Harfa-Palmovka-Biskupcova-Olšanské náměstí-Hlavní nádraží-Náměstí Republiky-Výstaviště-Vozovna Kobylisy. Po změně zavedení dvojiček a zkrácení do trasy Vozovna Kobylisy --- Olšanské náměstí-Olšanské hřbitovy. Dvojičky vydržely až do "Barrandova", kdy se přestěhovaly na linku 14.
6: před změnou v trase Čechovo náměstí-Otakarova-Pavlák-Národní divadlo-Újezd-Anděl-Na Knížecí (interval 12 minut ráno, dopoledne i odpoledne ve dvojičkách). Po změně prodloužení z Čecháče na Kubánské náměstí a z Knížecí na Smíchovské nádraží, ale tam v té době nebyla ještě smyčka, tak se chvíli čekalo (zavedení intervalu 8/10/8/X v sólech)
7: před změnou ve špičkách v provozu Sídliště Řepy - ÚDDP, mimo špičku jen v úseku Kotlářka-Černokostelecká. Po změně všechny spoje na ÚDDP (pásmo do Řep z Kotlářky zůstalo)
8: před změnou v trase Vypich---Strossmayerovo náměstí-Vltavská-Těšnov-Palmovka-Nádraží Vysočany-Lehovec. Po změně prodloužena na Bílou Horu a vedena přes Náměstí Republiky.
9: trasa beze změny, ale interval snad (neručím) zkrácen ze 6 minut ve špičkách na 4.
10: nebyla, po změně v trase a intervalech jako dnes
11: před změnou v trase Spořilov-ÚDDP, po změně travale zkrácena na Černokosteleckou (interval prodloužen ve špičkách z 6 minut na 8)
12: před změnou v trase Hlubočepy---Palmovka-Bulovka-Sídliště Ďáblice. Po změně zkrácena na Palmovku a ve špičkách až na Starý Hloubětín. V Ďáblicích nahrazena linkou 10.
13: nebyla
14: před změnou v sólech Laurová-Anděl-Karlák-Václavák-Nám. Republiky-Štros-Tržnice-Palmovka-Kobylisy (dnešní smyčka Březiněveská). Po změně místo přes Palmovku vedena přes Trojskou.
15: nebyla
16: před zěmnou v trase Spojovací-Braník a dál ve špičkách až do Modřan. Po změně trvale zkrácena do Bráníka.
17: beze změny před i po
18: beze změny před i po
19: před změnou v trase Kubánské náměstí---Nádraží Vysočany. Po změně trvale prodloužena v důsledku neexistence stanic Kolbenova a Hloubětín až na Lehovec. Po otevření těchto stanic tu zůstala až dodnes, ale linka 8 se postupně zkracovala po otevření Hloubětína na Starý Hloubětín a po otevření Kolbenovy na Nádraží Vysočany.
20: beze měny před i po Divoká Šárka-Podbaba. Na Barrandov prodloužena až v roce 2003. (intervaly měla 6 minut ve špičkách, po roce 1998 8 minut).
21: před změnou v trase Národní divadlo-Braník, po změně protažena místo linky 16 až do Modřan.
22: trasa beze změny (interval měla do roku 1998 6 minut po celý den včetně sedla, po změně dostala klasický interval 8/10/8/20 a uvolnila tak ve smyčce Bílá Hora místo i pro linku 8 protaženou z Vypichu).
23: nebyla, po změně zavedena v trase Malovanka-Kubánské náměstí v intervalu 8/10/8/20
24: beze změny v trase Nádraží Strašnice-Sídliště Ďáblice
25: před změnou v trase Vozovna Kobylisy---Trojská-Nádraží Holešovice-Tržnice-Štros-Hradčanská-Podbaba (ve dvojičkách interval 12 minut ráno, v sedle i odpoledne). Po změně v trase Vozovna Kobylisy-Palmovka-Tržnice-Podbaba a zaveden klasický interval 8/10/8/20 a i nadále ve dvojicích.
26: před změnou jezdila přes Náměstí Republiky a přes Floru v intervalu 6 minut ve špičkách. Po změně zavedena přes Těšnov a přes Nákl. nádraží Žižkov a do intervalu 8/10/8/20
34: před změnou v trase Kotlářka-Anděl-Pavlák-Čechovo náměstí ve dvojicích pouze v PD do 20:00. Po změně zrušena.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 10:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Vyčerpávající
Ale krásně je tam vidět že v tu dobu vzniklo dogma jednotnýho intervalu 8/10/8, vyjma devítky, která ho měla (a má) poloviční. Jinak ruku do ohně za to nedám, ale myslim si že 9 jezdila i před změnou častějc než po 6ti minutách, jak píšeš.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 10:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Já už se sice jednou spálil - ale neměly 4 a 34 před změnou ve Vršovicích stejné ukončení? To jest Kubánské náměstí?

P. S. Už vím, co mě zmátlo - já s tím měl spojené to, že 8 opustila Vltavskou. A to se stalo opravdu v devadesátém osmém.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 10:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak se mi zdá, že stav z roku 1998 je lepší než současný.

Mašotouš: A já se divil, proč jízdní rády nacházím jinde než dřív.
tlama!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6246
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 12:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš:
Myslím si, že 34 končila vždy na Čechově náměstí. Na Čecháči končila do té doby i 6 a točily se protisměrně.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 12:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda:
Taky v té době seděl na Ropidu někdo úplně jiný a tehdy ty změny dávaly smysl.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 12:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Hi hi, změny v roce 1998 připravoval pochopitelně Pavel Procházka, kterýžto měl už dávno na starosti tramvaje :-). Byť tehdy ne jako řídící ale výkonná jednotka :-). Například 23 vznikla z důvodu přetíženého centra a naopak vození vzduchu při 6 min. na koncích na 22, a kvůli sjíždění této linky, které v centru nenabízelo rovnoměrnou kapacitu :-).

Jinak 34 pochopitelně byla z Kubánského nám., mám tak 95% jistotu :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 13:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ctg.cz/transport/tram_day.html

Tohle mi vypadlo z googlu. Stav k 29. 11. 1997. 34 na Kubánském náměstí.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6248
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 14:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Tak stářím zblbnul
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 14:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkově mi nepřijde, že by se v LV něco nějak změnilo.
To jsou furt ty samé dohady - Kobylisy obecně, prohazování 8 a 26... Objezd Holešovic, neobjezd Holešovic.

Největší chybou bylo zavedení dogmatického jednotného intervalu. Celkově je vidět trochu jiné myšlení - stále tam bylo to, když se někde něco náhodou zpozdí kvůli milovaným autíčkům, musí tam přijet jiná linka-v Modřanech tedy byly 3,16,17 a 21. Dnes tam jsou 3 a M17. V řádech 5 let to třeba bude o něco horší, ale až se trošku pročistí PRaha-obmění vedení radnice atd., tak se v centru bude razantně prosazovat MHD na úkor aut. Největším úspěchem bylo naopak zavedení linky 10.

Taky by bylo docela zajímavý zjistit, kolik linek jezdí v sólech a kolik jezdilo v tu dobu?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17365
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 15:14:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale až se trošku pročistí PRaha-obmění vedení radnice atd., tak se v centru bude razantně prosazovat MHD na úkor aut


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 15:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatujete si někdo, jak byla vytížená do změn v Holešovicích r. 2003 linka 14 na objezdu Holešovic? Třeba ze Strossu na Vlt. a kolem Orteňáku) Já jí pamatuju pouze z Holešovic dál na Trojskou (tam vytížená byla).

Ze změn v r. 1998 nechápu prodloužení int. d-11 z 6 na 8 min. Fakt jezdila po 6?
Mimochodem pokud 5 jezdila před změnami ve dvojicích a 9 i 26 po 6 min, tak toho na Seifertce bylo o půl linky více, než dnes. Pokud 9 už byla po 4min., tak dokonce o celou linku. Zajímavé každopádně je, že do Hostivaře toho jezdilo stejně tolik, jako dnes (ekvivalent 3 linek)
Klavirista: Ten dogmatický int. prostě krásně vyšel. Nechápu ho pouze na 11.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 15:31:37    Odkaz na tento příspěvek  

A par nepoucitelnejch si dal mele tu svoji - furt dokola :-)

"Celkově je vidět trochu jiné myšlení - stále tam bylo to, když se někde něco náhodou zpozdí kvůli milovaným autíčkům, musí tam přijet jiná linka-v Modřanech tedy byly 3,16,17 a 21."

Tomu principu se v technice rika REDUNDANCE (v tomto konkretnim pripade je navic zadarmo, protoze linky se jisti navzajem a nezavadeji se specialni "chybove" linky). Pokud tato v systemu neni zabudovana system se pri chybe zhrouti. Jiste jiny zpusob ochrany pred zhroucenim je minimalizace mnozstvi chyb...

"V řádech 5 let to třeba bude O NĚCO HORŠÍ, ale až se trošku pročistí PRaha-obmění vedení radnice atd., tak se v centru bude razantně prosazovat MHD na úkor aut."

Takze mame i metodu na eliminaci tech chyb: napred dopravni system dokonale rozmr.dame (viz mnou zdurazneny text). Pak se budeme cca 5 let modlit a doufat, ze na prazsky trun usedne osviceny vladce, za jehoz pozehnaneho panovani se verejna doprava vzepne k zarnym zitrkum... Pozoruhodne na tomto zpusobu uvazovani jsou zejmena dva momenty:
- jak dokonale tento vizionarsky pristup ignoruje lidi, kteri temi tramvajemi budou muset NEJMENE pet let jezdit - inu cestujici jsou tim poslednim o co v tehle gamesce jde
- jak se v uvahach o budoucnosti lze opirat o zcela iluzorni predpoklad, ze nejaka pristi garnitura politiku bude skutecne usilovat o verejny zajem, a na nem stavet obhajobu zavadeni zmen, ktere stav objektivne zhorsuji.
Druhy citat ma jeste jeden vyznam: jedna se o priznani totalniho neuspechu a rezignace na drive propagovanou strategii "Zavedeni metrolinek vytvori tlak na preference a optimalizaci site". Kulovy, samozrejme. Metrolinky jsou tu uz dost dlouho a jejich spolehlivost je furt stejne mizerna - a vsem zodpovednym je to pochopitelne totalne sumak.

Mmch by bylo zajimave znat psychologicke duvody, ktere nektere diskutery vedou k tvrdosijnemu zastavani vecne neudrzitelnych stanovisek - ja mam obcas pocit ze si delaji jen monstrozni pr.del, protoze to co hlasaji nemohou brat vazne ani oni - tedy pokud by se nad tim zamysleli :-)

Kaeme napis taky neco at se pobavim... Ale odpovidat ti nebudu, sorry.
Josefj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 15:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 07:33:20
Na označení krátkodobé časové jízdenky mimo Prahu jsem se ptal v roce 2007. Dostal jsem odpověď, že to přípustné je. Doplnění odst. VII.1 o větu, kterou citoval 218 (Jízdenky pro jednotlivou jízdu musí být označeny v tom tarifním pásmu, v němž začíná platnost jízdenky. Povolené výjimky jsou uvedeny v odst. 27. až 30. tohoto článku.) do tarifu od 1.1.2008 je pravděpodobně důsledek právě tohoto dotazu.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 15:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj..díky pánové..ty některé nejasnosti, které jsem nemohl vyštudovat zde jsou důkladně popsány..díky moc
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 16:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu bych poopravil Martina, dvojka šla v sedle z 20 na 10 minut až v roce 2003, stejně jako zkrácení intervalu na šestce z 12 na 8/10/8.
Eikä tätä poikoo ämmät haittaa sillon ko laskoo laiasta laitaan.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen.
Hilipati hilipati hilipati hillaa, hilipati hilipati hilipampaa.
Jalituli jallaa talituli jallaa tilitali tilitali tilitantaa.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 17:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kaštánek: Ano,přesné,vidím to úplně stejně,mluvíte mi z duše.

Nota bene zase to staré: Když to funguje,zbytečně se v tom nevrtat.

Ta věta o razantní preferenci v MHD za 5 let je opravdu

Ono jaksi MHD a vůbev VHD se snažili preferovat spíš generace střední a starší (až na výjimky).
Tedy ti,co byli či jsou zvyklí se pohybovat po městě celá léta bez auta a připadalo jim to normální,nestyděli se za to.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 19:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kastanek 27.2.15:31 : Mám jiný názor. Opustil jste někdy Prahu? Ne, skutečně se v Praze MHD nevydá petrohradskou cestou.

Metrolinky jsou tu uz dost dlouho a jejich spolehlivost je furt stejne mizerna - a vsem zodpovednym je to pochopitelne totalne sumak. To je samozřejmě účelové tvrzení. S tímto problémem se potýká zejm.22 a potýkala se, i když to byly 2 linky s tím rozdílem, že do 22, protože jela dál, se nedalo narvat a muselo se čekat dál.
ML17 pak má zpoždění běžná se srovnáním s neML.
Dnes jsem s ní jel a lidé si mlaskali-sólo ML17 na stojáka mezi Jiráskovým a Palackým nám., i přesto, že jezdila pravidelně. Holt krátkej interval působí magneticky. Zvykejte si.

Před 10 lety by se nikomu o max.preferenčních opatřeních u ML17 ani nesnilo. A vývoj půjde TÍMTO směrem.

Nějaké linky v provozu jen proto, kdyby se to náhodou někde vy...lo a tam zrovna tento vývoj samozřejmě podrývají a konzervují tristní stav spolehlivost povrchové MHD, a proto jim dávám těch max.5, dobře 10 let.

Mladějov:
Ale ono to nefunguje. Určitě tam byl sexy proklad těch 3,16,17,21, co? :-) a jestli to vyšlo tam, tak to zas nevyšlo jinde. To je furt o tom samém.
5 let v dopr.systému nic není. Už přes 2 roky se kope Blanka, drtivá většina, které se kvůli ní podělala MHD, tuto Blanku nikdy nevyužije. Takže se dějou daleko horší věci. Někdy není jiná cesta než trochu drastická. Příkladem budiž sólo ML17. A hlavně myslet si, že pod Bémem se bude investovat do preferenčních opatření, tak toho se opravdu nedočkáme :-) Prostě až půjde tahle generace, která vyrůstala za normalizace, od válu, tak to bude lepší. Tím se nechci nikoho dotknout (!), ale přeci jen to myšlení, teď máme svobodu, tak hurá za**at Prahu autama, když na to máme, prostě časem pomine

Ono jaksi MHD a vůbev VHD se snažili preferovat spíš generace střední a starší (až na výjimky).
Tedy ti,co byli či jsou zvyklí se pohybovat po městě celá léta bez auta a připadalo jim to normální,nestyděli se za to.
Totálně mimo realitu. Tohle s generacemi vůbec nesouvisí. Znám lidi z různých spol.vrstev a řekněme 80% proti čisté a spolehlivé MHD nic nemá. Těch 20% do ní nevleze zejm.z porušení těch 2 důvodů.

Ale bavíte mě :-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>řekněme 80% proti čisté a spolehlivé MHD nic nemá.

Samozřejmě. Ale když stojej ve Stau,a tramvaje,busy jezděj furt tak budou řvát,to si pište.Každá restrikce IAD zvedá vlnu odporu.
Ale restrikce bohužel v centru Prahy nutné jsou.

Prostě až půjde tahle generace, která vyrůstala za normalizace, od válu, tak to bude lepší. Tím se nechci nikoho dotknout (!), ale přeci jen to myšlení, teď máme svobodu, tak hurá za**at Prahu autama, když na to máme

Naivní.. Mmch třeba Káem nebo já jsme vyrůstali taky za normalizace,ba i před ní :-)

Normalizaci musíte brát tak 1971-5,tak do 1983-4 taková doba bezčasí a silného Režimu,a 1985+ už všichni normální věřili,že je status quo neudržitelné.

EDIT: Že mluvíte o 17,já na ní dneska u Stromovky čekal-jela +5.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zajímavé na změnách z r. 1998 je extrémní oslabení evropské, které bohužel trvá dodnes.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak budou řvát,to si pište Ale řvát budou vždycky všichni. Jak někdo v reakci na článěk ohledně 8 napsal - proč se sakra už 40 let měněj tramvaje? Prostě lidi jsou takoví, zvlášť tady-budou si stěžovat pořád. Na všechno. Buď proč se něco pořád mění, nebo proč to zůstává tak blbý.

Naivní.. Nemyslím si. Před 20 lety taky nikdo nečekal, že Praha bude 5.nejbohatším regionem EU. A dnes tomu tak je.

A vývoj jde prostě směrem k preferenci - udělejte si anketu "Máte rád magistrálu?" v r.1995 a dnes. Dnes i ti lidi, co po ní jezdí, tak jsou pro její zahloubání.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vývoj jde prostě směrem k preferenci - udělejte si anketu "Máte rád magistrálu?" v r.1995 a dnes. Dnes i ti lidi, co po ní jezdí, tak jsou pro její zahloubání.

Snad zahloubení ?
Ale to snad myslíte jako vtip,nebo jste fakt naivka,nebo mnou manipulujete-preferenci jo,ale SVOJI,IAD.Logicky.
Z logiky věci je třeba odvést tranzit z města na obchvat,vyloučit IAD z centra a zavést parkovací zony,a to říkám jako postižený,který za to taky platí.
Protože myslím nejen na sebe a svoje dopravní potřeby,ale i na potřeby všech a na průjezdné město-vážně.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 20:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, to si jenom nerozumíme. Zatímco před 15 lety bylo in a cool jezdit natuněným autem po Praze, dnes to je sice cool taky, ale ne v zacpaném městě.
Tak zahloubení - tranzitu moc na magistrále není, ale to, že chybí obchvat, je samozřejmě jeden z největších hříchů ODS.
Večer je to něco jiného při jízdách do kina atd., ale přes den, kdy je Praha zacpaná, tak se rozhodně nikdo nechlubí, já v tom jedu taky. Ta dopr.situace je vnímána společností negativně a tlak na to roste (např.v r.2030 bude Karmelitská jednosměrná, pokud tam vůbec někdo kromě rezidentů, poslanců atd. a zásobování bude moct).
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6249
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 21:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036:
Díky za upřesnění

Rzeczpospolita:
Koukám doma na JŘ a interval 11 byl 6-7 minut ve špičkách, v sedle po 10 minutách a večer po dvaceti minutách.

Možná jsem to blbě napsal, ale 5 začala jezdit ve dvojicích až po změně. 20 a 26 měly takovej podivnej interval. Vím jistě, že odpoledne jezdily po šesti minutách, ale ráno měly myslím obě interval něco kolem osmi minut a v sedle taky osm minut. Naopak o víkendu nefungovala návaznost na metro, protože společný interval z Dejvický v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne byl 5 minut.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 21:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>tranzitu moc na magistrále není
Koukněte někdy na SPZetky,neboli RZ.
Vina to není až tak těch řidičů,jako nefčních obchvatů Prahy.Od Brna na Cínovec pojedete kudy..?

>přes den, kdy je Praha zacpaná, tak se rozhodně nikdo nechlubí

Podstatné je,že tím autem přesto jede.Zrovna mne vezl ve středu obchodní partner z Ryšánky (bývalá konečná 13,víme ?)na Žižkov ve špičce svojí 2 litrovou dvoutunovou kisnou via nám.Br.Synků,Vršovice,Budečskou.Já chtěl radši VHD a to jsem tak o 15 let starší :-) Kličkoval se mnou uličkami nad Grébovkou až se mi dělalo zle.

>dopr.situace je vnímána společností negativně a tlak na to roste

Souhlas,ale roste tzv.laický tlak na budování nových kapacitních komunikací-třeba pod zemí.
Ono o tom obyčejní šoféři až tak nepřemýšlí,jen maj svoje "právo" si dovézt až tam,kde chtěj být. A madam Fyzika i Matematika je neúprosná,do úzkých uliček centra se to prostě nevejde.


to, že chybí obchvat, je samozřejmě jeden z největších hříchů ODS.



Všech partají.

např.v r.2030 bude Karmelitská jednosměrná,

Podle čeho soudíte,Kefalín ?

Ne,to byl jen upravený citát.

Helejte,já jdu 2031 do důchodu,to je mi dost gh

Nic,já Vám začínám rozumět,ale nezlobte se,jste ještě naivka. Nic ve zlém.
Změny v červnu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.179.112
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 21:38:08    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení cestující, na základě přepravních průzkumů jsme pro Vás od 13.6.připravili tyto změny v dopravě:
Linka 4 bude nově vedena ze zastávky Sídliště Barrandov (pouze v ranní a odpolední přepravní špičce pracovního dne) do zastávky Anděl a dále přes zastávku Újezd do zastávky Karlovo náměstí, po své trase, ze zastávky I.P.Pavlova do zastávek Otakarova a Kubánské náměstí, kde bude ukončena, v období ranní přepravní špičky bude výrazně posílena (interval 4 minuty)
Linka 5 bude prodloužena z obratiště Olšanské hřbitovy do zastávky Spojovací, v provozu v pracovní dny od 6 do 20 hodin
Linka 6 bude zrušena (nahrazena linkami 4 a 20)
Linka 7 bude ze zastávky Anděl odkloněna přes zast.Smíchovské nádraží do zast.Sídliště Barrandov, ve večerním období a o víkendu bude každý 2.spoj v trase Smíchovské nádraží-Černokostelecká
Linka 10 bude posílena na poloviční interval, mimo období ranní špičky bude každý 2.spoj ukončen v zastávce Kotlářka
Linka 11 ve večerních obdobích a o víkendu bude v úseku Olšanské hřbitovy-Černokostelecká pouze každý 2.spoj
Linka 12 bude mít provozní parametry shodné s linkami 7 a 11
Linka 14 bude ze zastávky Lazarská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí a ze zastávky Anděl do zastávky Radlická
Linka 16 bude zrušena (nahrazena linkami 5 a 10)
Linka 17 změna nasazovaných vlaků - na VŠECHNY spoje nasazeny soupravy
Linka 20 bude ze zastávky Anděl odkloněna do obratiště Kotlářka, v provozu v pracovní dny od 6 do 20 hodin
Linka 21 bude zrušena (nahrazena linkou 17)
Linka 25 bude trvale ukončena v obratišti Palmovka (nahrazena linkou)
Linka 26 bude mít nově provozní parametry shodné s linkami 7, 11 a 12
Linka 135 bude nově zastavovat v zastávkách Krymská a Ruská

Věříme, že nové dopravní změny přijmete s pochopením.
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 21:54:46    Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 19:42:33
Hihihi napred bych si dovolil zcela obecny uvod.

Metrolinky jsou JEDNOU Z MNOHA moznych koncepci site verejne dopravy. Kazda z techto koncepci (nebo i jejich kombinace) se VICE NEBO MENE hodi pro ten ktery KONKRETNI provoz. Co se tyce konkretniho provozu PRAZSKEHO, kde verejna doprava NENI ODDELENA od individualni automobilove, ukazuji se metrolinky v dusledku NEPRAVIDELNOSTI (na ktere je pochopitelne neizolovany prazsky system nachylnejsi nez jine) kombinovanych s CHYBEJICI REDUNDANCI (to je ona nizka smerova nabidka a absence pojistek v linkovem vedeni - oboji charakteristicke pro metrolinky) jako DISFUNKCNI a tudiz NEVHODNE. Napred by se sit v Praze musela svymi vlastnostmi metrolinkam prizpusobit (nejjednoduseji zbouranim pulky centra), TEPRVE POTOM by tyto mohly byt zavadeny. Ze se v jimych mestech mohou metrolinky jevit jako plne nebo castecne funkcni je pro Prahu zcela IRELEVANTNI.
---------------------------------
A ted hezky poporade:

"Opustil jste někdy Prahu? Ne, skutečně se v Praze MHD nevydá petrohradskou cestou."
- skoda slov, oboji :-)

"To je samozřejmě účelové tvrzení. S tímto problémem se potýká zejm.22 a potýkala se, i když to byly 2 linky s tím rozdílem, že do 22, protože jela dál, se nedalo narvat a muselo se čekat dál. ML17 pak má zpoždění běžná se srovnáním s neML. Dnes jsem s ní jel a lidé si mlaskali-sólo ML17 na stojáka mezi Jiráskovým a Palackým nám., i přesto, že jezdila pravidelně. Holt krátkej interval působí magneticky. Zvykejte si."
- Sedmnactkou nejezdim, zato velmi dobre znam situaci jak na 22, tak na (taktne zamlcenych) 10 + 16. O 22 jsem psal 14. prosince 2009, jen dodam, ze pokud by byla 23, mela by jinou konecnou a jinou jizdni dobu a absolutni vypadky by se neprenasely do dalsiho kolecka, ale vypadek kazde z nich by byl v jinem case. O 10 + 16 jsem psal 13. února 2010, nemam co dodat. A jeste posledni poznamcicka - bylo by dobre ten izolovany zazitek ze sobotni sedmnactky konfrontovat se zazitky tech, kteri museji ten kratky interval zazivat pravidelne ve spickach pracovniho dne a ne na jednu stanici.
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 21:56:07    Odkaz na tento příspěvek  

(pokracovani)
"Před 10 lety by se nikomu o max.preferenčních opatřeních u ML17 ani nesnilo. A vývoj půjde TÍMTO směrem."
- Credo in unum Deum... Vyvoj timto smerem samozrejme jit muze. A taky nemusi. Zalezi na mnoha okolnostech. A navic podle ohlasu jinych kteri sedmnactku museji pouzivat se nezda ze by to byla zrovna vyhra v loterii.

"Nějaké linky v provozu jen proto, kdyby se to náhodou někde vy...lo a tam zrovna tento vývoj samozřejmě podrývají a konzervují tristní stav spolehlivost povrchové MHD, a proto jim dávám těch max.5, dobře 10 let."
- Svazky linek nabizeji za jedny penize jak smerovou nabidku tak i pojistky proti vypadku jako vedlejsi efekt, prvni cast je tedy cista demagogie. Analogie k druhemu tvrzeni: Spravce pocitacoveho systemu ve snaze primet vyrobce disku k dodavkam zbozi s maximalni spolehlivosti odmitne disky konfigurovat treba do mirroru; kdyz pak nejaky disk odejde a xyz uzivatelu prijde kvuli hlouposti spravce o data, argumentuje, ze ztrata JEJICH dat je primerenou dani za to, ze ON bude moci vyrobci napsat (veeelmi ucinny) rozzlobeny mailik se stiznosti na to, ze technicke zarizeni se holt obcas poroucha... Inu hrdina - na cizi ucet, jak jinak.
---------------------------------
Ten clovek se mi zacina libit... S jakou lehkosti ducha dokaze prekroutit napsane, stigmatizovat jim nechtene a zamlcet pro nej neprijemne... A tak ho zaradim ke kaemovi, jakakoliv dalsi reakce by byla ztrata casu. Nehlede k tomu ze si zacinam myslet ze je to opravdu jen provokater z pleziru - sranda to cist, nemozne brat to vazne.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kastanek : Já jezdím každý den do Modřan. Je fakt,že M17 nemá 4 minuty ve špičce,většinou vidím dvojici 17 a za ní hned sólo 17. M17 se snažím vyhýbat takže jezdím linkou 3,protože mi jede přímo z Modřan až skoro na Náměstí Republiky(Masarykovo nádraží). Trojka jezdí více narvaná,protože s ní jezdí ti,co z Podolí používali 16 na Karlák a dál. Ale věřím tomu,že o víkendu je interval 7,5 minuty pravidelný a bez větších problémů ale 4 minuty ve špičce rozhodně ne. Jinak si myslím,že M17 je plýtvání,zejména dopoledne v pracovní dny, mluvím samozřejmě o Modřanech.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kastanek,poslední příspěvek: Zase 100% souhlas,já Vás žeru
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:24:59    Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Tak nejak jsem si to myslel, ale nemam to z vlatni zkusenosti

Mladejov: ja radsi biftek :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kastanek : Delat tady "megaodborny" dopravni uvod jen kvuli tomu, ze nekdo chce casteji jedouci linky, to je k smichu. Zarazeni ke KMovi je pro me spis pocta nez urazka :-)
Kolizni mista M17 a M22 se budou resit do tech 20 let jednosmernizaci IAD a tim oddeleni od koleji, vsadime se? A takto dalsi. Zvykejte si.
Jsou lidi, kteri jezdi do prace rano ve spicce a jsou lidi, kteri jezdi do prace odpoledne o vikendu. Ten ma to a ten zase tohle. Btw.tim jen zakryvate, ze ML system bez jakychkoli opatreni by bylo nanejvys vhodne zavest jiz po 20.h a CD o vikendech a svatcich :-) A protoze s jidlem poroste chut, tak pak se rozsiri i na zbytek dne a tram budou mit i jine vyhody nez to,k ze se z nich da koukat z okynka

Samozrejme, ze vypadky se prenaseji... Jezdil jsem 22 a 23 rok a M22 rok a co se tyce nepravidelnosti, nezmenilo se nic, jen se zlepsila rovnomernost frekvence.

Filip:Proto bude M3 s pasmem Branik a 21 se zrusi a ML 17 v cele sve trase ve stejnem intervalu a soupravach.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Jak vidíte úpravu Karmelitské a Smetanova nábřeží. Obě ulice mají problém zc. Teoreticky by šlo, udělat okruh Smetonovo nábřeží-Staroměstská - Valdštejnská - Karmelitská - Újezd - Smetanovo nábřeží.
Tady je problém, už totální zásek Smetanova nábřeží + zahlcení nevhodného odbočení na Národním divadle.

Udělat okruh druhou stranou, tím se už totálně pohřbí Karemlitská, která už ted stojí od Malostranského náměstí.

Jednodušší řešení by bylo zrušení SZZ Dolní Králov a upravení hlavní silnice z Letenské k zastávce Malostranská.

U Smetanova nábřeží je největší brzdou SZZ u Karlova mostu. Tam osobně nic nevymyslím.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Před 10 lety jsme měli na FD ČVUT projekt preference VHD. Mimochodem jsme v něm řešili i zastávky Lazarská a Žitná, bumlíky podél tratí s řadou návrhů a plán na preferenci trasy linky 17 existoval již tehdy. Ostatně plán na preferování tramvají zpracovaný v Metroprojektu vznikl cca kolem roku 1998... Plán je ovšem jen plán, že... Takže není pravda, že se nikomu nesnilo. Preference na SSZ prosazoval od roku 1991 vlastně jen 1 člověk na ÚDI... Bez něj jsme asi ještě ani nezačali...

"Zahloubání" magistrály... :-))) Uff, no to je taky terno. Schovám problém do tunelu, a když ho neuvidím, tak zmizí .-).

V roce 2030 už nebudou poslanci :-))))))). Spolehlivě. O jednosměrné Karmelitské pochybuju víc :-))).

Mladějov: Tranzitu na magistrále je do 10%, zbytek je doprava do a z centra (myšleno širšího) - Holešovice, Karlín, Žižkov, Vinohrady, Letná, Staré Město, Malá Strana, strahov, Smíchov, Dejvice.

Změny v červnu: Jó, to vypadá na charakteristický postup Ropidu...zase únik informací? :-)))
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 22:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smetonovo nábřeží-Staroměstská - Valdštejnská - Karmelitská - Újezd - Smetanovo nábřeží. tak jsem to myslel. Už teď se tam přece nedá dostat odevšad všude. Pokud v úzkých uličkách zabírám 25*40 cm víc než desetkrát tolik, logicky nemůžu mít stejné možnosti pohybu.

Karlův most řešit mimoúrovňovým nadchodem. Ono tam čekat je otravné i pro ty turisty.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 23:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Okruh ano, ale obráceně. Ten tvůj má samá silná LEVÁ odbočení. Potřebujeme pravá. Byť to by Karmelitská odnesla.

Ten Bémův tunel pod Křižovnickým nám. nebyl jen aprílový žert... :-).

Obě ulice jde zregulovat, například nechat i obousměrné, ale zamezit průjezd, nebo alespoň jej zesložitit. Problém je, že se okamžitě zahltí "radiály" z této oblasti k magistrále a ke Strahovskému tunelu. Chotkova, Kartouzská, JečnáxŽitná. Dvořákovo nábř., Na poříčí, Hybernská, Letenský tunel. A problémy se přesunou tam. Ono už se to lehko řekne, ale při stálém růstu počtu garáží a parkovacích míst v centru bez regulace míst na povrchu se dost těžko regulují vstupy. Cetrum je dopravně nasyceno od roku 94 a od té doby vlastně neroste. Nemá kam, nicméně nemá ani moc kam ubývat.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 23:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Nadchod by byl ideální, ale problém je jak na něj dostat lidi, aby neskákali do silnice. Druhá věc, asi by hodně řvali památkáři a možná i docela oprávněně.

Musím souhlasit s MŠ. Na okruh nikdo nepřistoupí. Spíš se obávám názoru typu ted to funguje tak proč to měnit, ono se to nějak tou ulici protlačilo a i protlačí.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 27. února 2010 - 23:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"změny v roce 1998 připravoval pochopitelně Pavel Procházka .... Například 23 vznikla z důvodu přetíženého centra a naopak vození vzduchu při 6 min. na koncích na 22, a kvůli sjíždění této linky, které v centru nenabízelo rovnoměrnou kapacitu"

Jaké vnější vlivy na linky 22 a 23 se od té doby tak zásadně změnily, že je to dneska "potřeba" opačně, t.j. jednotná metrolinka?

Mimochodem, už chápu, proč se dneska naprosto nesmyslně sjednocují linky i mimo Prahu, a proč se ruší zrychlené příměstské autobusy. Pražský tramvaják-vrchní šotouš zřejmě nechápe, že jednotné zastávkové linky s krátkým intervalem při dojíždění z větší dálky nikomu nepomůžou. Naopak vyženou lidi z dálav v horším případě do aut, v lepším případě do SIDu (pokud v tom daném místě nějaký je).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3189
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 00:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: "zajímavé na změnách z r. 1998 je extrémní oslabení evropské, které bohužel trvá dodnes."

Přinejmenším v ranní špičce, možná i v odpolední, by měla být navíc účelová posila Červený Vrch-Podbaba. Ráno před osmou se před Dejvickou do některých tramvají téměř nedá dostat, a to mají zpoždění třeba jen 2 minuty, způsobené výhradně davem lidí rvoucím se dovnitř.

(Už vidím, jak hned několik "slovutných odborníků" bude zase tvrdit, že za á nic takového není potřeba, protože vše je v normě běžné pražské vytíženosti, a za bé že jakákoli posila přidaná navíc k dosavadním spojům, směrovaná do Podbaby, by urážela tu menšinu, co nechce k metru, ale na Kulaťák.)

P.S.: teď jsem si pročetl "změny v červnu". Jestli jsou definitivní, a myšleny vážně, tak si musím (asi až ráno) promyslet, jestli to má nebo nemá znamenat posílu na Evropské v pracovní den.
Hlavně mám dojem, že dlouhodobá výluka na Hradčanské není ta správná chvíle pro větší rozm.dávání linkového vedení.

Kaštánek: Perfektní věcná argumentace. Současný systém pražských "metrolinek" opravdu lze obhájit jen za cenu překrucování reality, ignorování zjevného, a stavění relevantních argumentů na hlavu. Naprosto souhlasím, že se tento koncept do pražských podmínek nehodí.

Klavirista: "5 let v dopr.systému nic není"

Kdysi se říkalo, že doprava je pro lidi, a ne lidi pro dopravu. Ale to v království Ropidu už dávno neplatí. Linky a jejich parametry se dělají pro uspokojení ega vrchních šotoušů. Kaštani jsou zajímaví jen jako stafáž v účelově zmanipulovaných průzkumů, které podporují teze vrchních šotoušů.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 00:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak pokud jsou ty změny objektivní a "budou" opravdu v téhle podobě tak mi po vypsání vychází následující:
Posílené úseky -
Střelničná - Sídliště Ďáblice (poloviční interval linky 10)
Palmovka - Ohrada (poloviční interval linky 10)
NNŽ - Želivského ( + linka 5)
IPP - Kubánské nám. (posílený interval linky 4 v ranní špičce)
Malostranská - Palmovka (posílený interval linky 12 večer a o víkendu), bud dojde k tomuto posílení, nebo v případě nasazení solo vozu v tomto období, tojde naopak k úbytku Malostranská - Anděl díky nejezdící lince 20
Národní Divadlo - Výstaviště (linka 17 v soupravách)
!!!Nádraží Hostivař - Nad primaskou (posílen interval linky 26 večer a o víkendech)ve zbylé trase náhrada linky 5 a 20 vyjma úseku přes Letnou

Úbytek -
Ohrada - Spojovací ( večer a o víkendu bez náhrady 16tky)
Malostranská - Hradčanská ( večer a o víkendu bez linky 20)
Kobylisy - Vozovna Kobylisy ( zrušena linka 25)
K omezení by mělo dojít v oblasti Černokostelecké, ÚDDP a na Barandově, ale počítám že linka 7 tedy bude jezdit o víkendech v soupravách zřejmě, což mi dává logiku těch čachrů s 11 každý druhý spoj ukončen na Olšanských hřbitovech

tak moc věryhodně to nevypadá, protože jsem nenašel moc úspory, ba naopak..ale je pozdě, možná mozek nefunguje již správně :D

(Příspěvek byl editován uživatelem carry54.)

(Příspěvek byl editován uživatelem carry54.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 01:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"!!!Nádraží Hostivař ..... (posílen interval linky 26 večer a o víkendech)"

To je síla. Buď je to celé kachna, nebo na Ropidu někomu definitivně přeskočilo. Napřed metrolinka 22 a teď tohle.

Hlavně že nejsou třeba posily v přetěžovaných úsecích (eh, pardon, v úsecích vytěžovaných na horní hranici pražské úchylné normy).
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 01:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změny: Dokud to nebude alespoň důvěryhodně neoficiálně, tak neuvěřím. Ale zní to logicky... Jako od Ropidu.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--