K-report
 

Archiv do 11. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 11. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 22:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně ten Martinův přístup fakt dost baví. Na jednu stranu je schopný bezmezně věřit novinářům, kteří často ani nevědí o čem píší, na druhou stranu je schopný se pohádat i s odborníkem, jehož daná problematika živí...
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 23:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: "Doved bych si představit, že to přímé spojení se vytvoří prodloužením některých stávajících Axx nebo Bxx nebo 3xx od Zličína do Motola"

Kdyby se podařilo vytvořit prokladem linek slušný interval, a byly by integrované do PID, tak bych souhlasil.
Proložit více linek do intervalu ale je docela těžké. Možná by přecejen byla lepší vnitropražská linka, ta by měla pravidelný interval, a nepřenášela by se na ni zpoždění z dálnice.
V případě, že by se spojení Zličín-Motol skutečně řešilo linkami zvenku, tak bych to viděl spíš na 3xx z Rudné, nebo Cxx z Berouna.
Z Hostivice, Kladna i Rakovníka jezdí k metru A jak přímé vlaky, tak přímé autobusy, a bude to tak i v budoucnu (jen k jiným stanicím metra A).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 23:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Tak znova. Anketní průzkum směrových vztahů vozidel za den se dělal pro všechny směry (tedy i tebou namalované) dotazy v centru u Muzea (Wilsonova) a v Legerově. Z tohoto průzkumu vyplynulo, že vůči hranicím Prahy (přes magistrálu v centru) je tranzit hluboko pod 5%. Vůči hranicícm Městského okruhu se tento tranzit pohybuje mezi 20 a 25%. 75 - 80% cest na magistrále u Muzea tedy vzniká, končí, nebo obojí uvnitř Městského okruhu. A SKUTEČNĚ VČETNĚ TEBOU ZAKRESLENÝCH SMĚRŮ.

Průzkum Holešovičky - 5. května skutečně zahrnoval pouze vztah sever - jih a na něm byly pochopitelně oproti tomu globálu zjištěny právě ještě daleko nižší čísla. Tam se tranzit (a zhruba je to také ta hranice MO) pohyboval JEN v rozmezí 5 - 15%. S tím, že vyšší číslo podílu tranzitu bylo večer a o víkendech, kdy je magistrála průjezdná. Ve špičkách to šlo i pod těch 5%. Tvoje vztahy pak udělají těch 20 - 25%, které vyplynuly z toho anketního průzkumu.

Je snadné to pak ověřit. Máš nějakou intenzitu na Chodově a pak máš nasčítané vjezdy z Jižní spojky, Vyskočilovy, Na Strži, Lounských a Kongresové. Na těchto křižovatkách 60% intenzity z Chodova zmizí a protože na Nuseláku je přibližně stejná intenzita jako na Chodově, musí se znovu odtud objevit. A ještě podotýkám, že Jižní spojka se na tom úbytku a přírůstku nepodílí víc jak 20%.

Já nevím, jak ti to popsat líp. Je-li na Chodově 50 000 aut do centra a na Nuseláku taky a mám nasčítáno přes 28 000 aut, co se od Jižní spojky po Nuselák připojí, logicky musí ostatní zmizet, což potvrzuje sčítání sjezdů. Myslíš, že bílá kniha meziuzlových intenzit každoročně aktualizovaná se sčítá jen tak pro zábavu?...

Kvízová otázka. Kolik aut ubude v Žitné a Resslově, když se propojí Jeremenkova na Dvorecký most a Smíchov i pro auta? :-)

Pražský okruh je stavba státu a ŘSD, ÚDI Praha s ní nikdy nemělo nic společného. Pokud si vybavuju určité snahy, spíš se bojovalo v posledním období za ten třípruh. Co bylo před mým příchodem, posoudit nedovedu.

Tak znova: Když vynechám Jižní spojku, tak 45 - 50% aut z Chodova nedojede na Nuselák. S Jižní spojkou je to těch 60%. Jak jsme na to přišli? Snadno. Modelovaly se signalizace nepouštící auta do zástavby Prahy 4 na magistrále. No a tím s eposunula kolona až k Chodovu a zjistilo se, že cílová doprava se rozptyluje na okolní komunikace a dere se na Prahu 4, protože v té koloně stát nebude. Přes Roztylskou, Türkovu, Spořilovskou a Spořilov, Jižní spojku, Na Strži apod. Tak se to začalo zkoumat a najednou z toho vyplynula ta čísla, která se ti nelíbí. Pochopitelně, že by primárně nikoho taky spíš nenapadla.

Ostatně se zkoumalo i puštění od Chodova rovně jen jednoho jízdního pruhu. Jím by mělo maximálně projet 17 000 aut denně, procpe se 20 000...Tak se to zkusilo a na Nuseláku bylo furt 50 000. Což byla další indicie, kde se auta berou.

Ne drtivá většina, ale ze všeho vyplývá, že většina aut na Nuseláku přijela z prostoru až po křížení s Městským okruhem. Já teda půjdu ještě dál. Namodeloval jsem si úplné přerušení magistrály u Muzea. A? Další kvíz. Hádej, co vyšlo.

ZNOVU: TRANZIT přes oblast vyznačenou MO je těch 25%...Když mají řidiči dobrý den, jsem ochoten diskutovat o statistické chybě a 30%...víc ani píď. Všechny tvou popsané vztahy v průzkumu pokryty BYLY skutečně s výsledkem 20 - 25%. Někdy mohu ustoupit, když čísla nepřímo dovozuju, ale tady ne, nemám kam ustupovat.

Raději to ještě upřesním. Tranzit je chápán tak, že jedu přes centrum a startuju před MO a končím za MO. Pokud jedu z Chodova do Karlína, mám uvnitř prostoru cíl, jedu-li opačně, mám tam zdroj, jesu-li z Karlína na Smíchov, mám tam obojí. Poslední tři cesty tvoří těch 75 - 80% cesta na magistrále. Ta první těch 20 - 25%.

Další kvíz. Proč se otevření Blanky na magistrále skoro neprojeví?

Kačerov - Patočkova, když jedu jen to je tranzit, který je v těch 20 - 25 %. Jedu-li z Jihlavy do Kladna tudy, je to jen v těch 3% intenzit magistrály v centru.

Znovu. Jedu-li vně města vně města přes Muzeum, jsou to 3%. Jedu-li vně MO vně MO přes Muzeum je to 20 - 25%. Tečka. Tranzit se vždy uvádí vůči nějaké hranici. Zde máme dvě JASNÉ hranice. Prahy a MO.

Rudolf_33: Mezi Kačerovem a Holešovičkami je třeba příležitost zastavit a stát pro cca 120 000 cest denně ve vztahu k Praze 2. Úsek Kačerov - Holešovičky je zejména tak zatížený, protože všude okolo se dá zastavit a stát. Opakuji v TOMTO směru se "dá jen projet" a ve špičce to dělá jen 5% řidičů - ve volnějších obdobích až 12%.

Martin: Já nic za nic nepovažuju, zkouším ti předkládat jasný čísla, která ty považuješ za výmysl a to se těžko argumentuje.

Milky: Zpoplatněný Pražský okruh výkonovými vinětami bude zbytečný.... Pro osobní dopravu hodlající šetřit. vygeneruje to zpoplatnění Mo jako dálnice a pak už se to s PO trošku zlepší. Pro kamiony a skutečný tranzit přes město a středočeský region ovšem funkce okruhu je nezpochybnitelná.

Scoffer: Martinovy směry v těch 20 - 25% opravdu jsou...nedá se nic dělat. A pouze ve směru Holešovičky - Kačerov je to pouze 5 - 15%. Ta procenta do 25% jsou ty Martinovy šipky. Já si to fakt necucám z prstu. Pokud je tranzit v nejpřímějším směru D8 - D1 5% - těžko může být Martine z těch bočních směrů v souštu 90% :-). Ano, je 2x - 3x vyšší protože těch směrů je víc, přesně jak jsi nakreslil. Ale nad těch 25 se prostě nedostaneš. Bohužel.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 23:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin: Víš, já celé odpoledne seděl na Praze 2, kde se nad těmi čísly v daleko podrobnějším režimu debatovalo. Sám jsem kolikrát dost překvapenej, co sčítání a průzkumy dovedou. A když se tři cesty dokáží vzájemně ověřit, někdy fakt zírám.

K těm kvízům. Praha 2 chce Dvorecký most, aby ulehčila Žitné a Resslově. Jenže v okolí i kousek na Smíchově je spíš cílová než tranzitní doprava. Takže Dvorecký most má slušnou zátěž...kterou překvapivě přeberez Barranďáku. Projev v Žitné je skoro nula.

Otevření Blanky ovlivní magistrálu maličko. Aby ne. Obousměrně je na Chodově 100 000 aut, v zadních Holešovicích z toho nějakých 6 000. Takže Blanku zatíží spíše nový tranzit a pak ona prokletá "vnitroměstská" doprava. Osttaně to je to, čeho se bojím já, protože tahle zdrojová a cílová doprava se k Blance ude rvát a propíše se na okolní komunikační síť. Martin staví Blanku na absorbci svých tranzitů a proto mu šlape...bohužel čísla pro magistrálu teď potvrzují spíše ty obavy. Naštěstí segregace MO v tunelech by měla být vyšší a mělo by to fungovat lépe, s přece jen větším podílem toho tranzitu než na magistrále.

A k tomu přerušení magistrály. Model si s tím umí poradit. Když je do centra převážně cílová doprava...dostane jí tam rozptylem z radiál (při dokončeném celém MO) a centrum přesto obslouží. A neb je tranzit jen těch 25%, v pohodě jej přidělí na oba segmenty Mo na východě i západě...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 23:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jednotky RE podobné našim 471 se používají zhruba na relace Praha - Pardubice s tím, že poprvé zastavují tak v tom Českém brodě, kde by končil pražský S-Bahn, protože na příměstských a městských zast. je snaha rovnat se tomu metru a počítat s vysokou výměnou cestujících."

Jestli tím myslíte snížit v příměstských vlacích počet míst k sezení a zvýšit počet míst k stání, tak děkuji, nechci. Celá MHD Praha je pomalá jak šnek, a ještě k tomu na stojáka. Když bude na stojáka i příměstský úsek, tak bude spousta lidí hlasovat volantem vlastního auta.

Mimochodem, čím si vysvětlujete, že příměstské autobusy PID (pomalé, klikaté, k stání) mají nástup špičky zřetelně později než příměstské linky SID (většinou rychlé, převážně k sezení)?
Osobně vidím jednu z příčin v tom, že pomalý PID používají hlavně ti, co nemají možnost jet autem, a kteří jezdí později (školáci, studenti). Rychlejší SID naproti tomu používá spousta lidí, kteří sice auto mají, ale přijde jim celkově výhodnější jet autobusem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. května 2010 - 23:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: nějak nechápu, na co mi odpovídáš
Jen jsem se pozastavoval nad tím, že "letištní" Martin mi tady kolikrát hájil kdejakou blbost, kterou se dočetl v novinách, a najednou je schopný tvrdit, že ÚDI má zcela jistě zkreslená data, protože neodpovídají jeho osobní zkušenosti
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 00:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: jasny. Viděl jsem jen ty čisla sever - jih u Martina.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 06:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Pořád mnozí nechtějí pochopit, že vybudovat obdobu berlínské S-Bahn v Praze nejde. Když srovnám srovnatelné, tak Praha oproti Berlínu nemá segregované tratě S-Bahn, kde její vlaky nepřekáží ostatní dopravě.

A S-Bahn v Berlíně za město také tak daleko nejezdí. Pokud bychom jí zavedly do Prahy a blízkého okolí (po výstavbě segregovaných tratí v těsné blízkosti těch stávajících a Nového spojení II), tak by cílové stanice byly: Říčany, Úvaly, Roztoky, Černošice - Mokropsy, Hostivice. Možná ještě Rudná(???) a když by někdo hodně chtěl, tak Vrané nad Vltavou. Co s tratí 231 je otázkou. Čelákovicím stačí běžná příměstská doprava, tak tam by to bylo asi na novostavbu trati S-Bahn do Brandýsa. Možná. Takhle by to mohlo fungovat, příměstská doprava ze vzdálenějších míst by měla povětšinou ve špičce půlhodinový interval (trať 231 by asi byla vyjímkou, tam by byla čtvrthodina), mohla by si odpustit zastávky jako jsou Kolovraty, Běchovice apod., čili by došlo k jejímu zrychlení, nákladní doprava a dálková doprava osobní by neměly problémy s kapacitou tratí. Hlavně by pak na vlaky S-Bahn mohly být nasazeny soupravy jednopodlažní s vyšším počtem dveří pro snadnou výměnu cestujícíh a menším počtem sedadel, dále s jinak koncipovaným pohonem než řada 471 (naopak by to bylo zhruba jako čtyřvozová 451, ta oproti třívozové 471 je naprosté žihadlo, neb má velké zrychlení). Čili zrychlila by se výměna cestujících, mohly by se přidat zastávky, aniž by se to projevilo na jízdních dobách oproti dnešnímu stavu a S-Bahn by začala konečně zajišťovat řádně i vnitroměstské přepravní vztahy. A nebyl by žádný rozpor mezi požadovaným komfortem pro příměstskou (více sedadel, méně dveří) a vnitroměstskou dopravou(méně sedadel, více dveří). Roztoky, Říčany a pod. zařazuji do vnitroměstských přepravních vztahů, ta města se chovají z hlediska přeprav spíš jako součásti Prahy.

Takže suma sumárum: Chtělo by si konečně přestat plést příměstskou a vnitroměstskou dopravu (se zahrnutím obsluhy těsně přilehlých, povětšinou obytných celků). Každá má zcela jiné nároky na komfort a uspořádání vozidel, četnost zastávek a z to plynoucí rychlosti dopravy.

A jelikož se linky S nikdy berlínskému S-Bahn nepřiblíží (vždy budou jen příměstskou dopravou), tak jsem zásadně proti návrhu, co tu prezentoval Martin Šubrt - odsunutí trasy metra D na Jiřího z Poděbrad a jejímu dalšímu vedení do Vysočan a její "nahrazení" tunelem pro železniční dopravu vedeným ve směru od Bubnů suterénem hlavního nádraží do Vršovic.

Pomocí linek S se podaří zajistit příměstskou dopravu s vedlejší funkcí městské dopravy tam, kde jsou k tomu vhodné podmínky (např. Radotín). Nic víc.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 08:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když už se stejně řešilo "lehký" (t.j. jiný systém než dosavadní) metro pro D tak smysluplný by na tý trase bylo právě něco na bázi toho Hannoveru. Neboli rozvětvení a klidně jízda po povrchu někde od Novodvorský a obsloužení jak Lhotky tak Píčnice.

A pokud by šlo "zakopat" stávající tramvaje v ose Mírák - Karlák - Palačák/Lazarská tak by asi nebylo potřeba ani to D v Ječný.

Osobně bych radši viděl zakopaný pod zemí , to ale vidím jako přílišné scifi. Třeba v podobě tunelu podle Vltavy a neprůjezdný Malý Strany + Karlovejch lázní a tamo ponechat jen MHD.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6432
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 08:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Scoffer:
oranžová:už teďka se jezdí Kačerov - Jižní spojka - Průmyslová
Nejezdí, protože díky kamionům je tato cesta mnohem delší.

zelená a světle modrá: v trase již možnost jízdy po okruhu je
Většina řidičů se chce vyhnout Barranďáku, proto volí tuto cestu. My se tu přeci nehádáme o to, že to jde i jinudy. Já jenom píšu, že tudy desetitisíce aut jedou a ne, že ne.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6433
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 08:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin:
Že se tímto MŠ živí, nemusí přeci znamenat, že má pravdu. Pokud napíše, že po magistrále jede 15% tranzitních aut a ostatní mají zdroj i cíl uvnitř okruhu, nemůžu na to napsat nic jinýho než to, že je to hovadina. Pokud se ho zeptám, z jakých čísel na to přišel a on mi napíše, že POUZE z úseku Kačerov-V Holešovicčkách, tak je těch 15% slušně řečeno naprosto zcestných. Nemyslíš?

Na jednu stranu je schopný bezmezně věřit novinářům, kteří často ani nevědí o čem píší,
???
na druhou stranu je schopný se pohádat i s odborníkem
Proč by se odborník nemoh mýlit? Proč by nemohl odborník špatně interpretovat svá čísla? Proč by nemohl odborník fabulovat?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6434
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 09:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Vůči hranicícm Městského okruhu se tento tranzit pohybuje mezi 20 a 25%. 75 - 80% cest na magistrále u Muzea tedy vzniká, končí, nebo obojí uvnitř Městského okruhu.
Pokud po magistrále projede 100 aut denně, pak jich podle průzkumů jen 20 000 nemá zdroj ani cíl uvnitř Městského okruhu. 15 000 jich tedy podle tebe projede jen v úseku Kačerov-Holešovičky. Chceš mi tvrdit, že na mnou zbývající úseky připadá dohromady 5 000 aut? . Řekl bych, že jenom v úseku Kačerov-Žitná-Karlák-Smíchov jich bude minimálně 15-20 000.

Tam se tranzit (a zhruba je to také ta hranice MO) pohyboval JEN v rozmezí 5 - 15%. Tvoje vztahy pak udělají těch 20 - 25%, které vyplynuly z toho anketního průzkumu.
Tak nejdřív tvrdíš, že tranzitu projede po magistrále 10-15% a teď to zvedáš na 20-25%. Už z tohoto důvodu nemám k těm číslům důvěru. Stále mi chceš tvrdit, že 25 000 aut jede v tangentách Kačerov-Holešovičky, Kačerov-Dejvice, Kačerov-Smíchov, Kačerov-Vysočany?

Máš nějakou intenzitu na Chodově
Už podruhé, nebavíme se o intenzitě na Chodově, ale o intenzitě v měřeném úseku radarem na Kačerově. V tomto úseku podle vaší ročenky projede 95 000 aut denně. Na Nuseláku jich je 88 000.

Já nevím, jak ti to popsat líp. Je-li na Chodově 50 000 aut do centra
Bavím se doufám oba o intenzitě aut v měřeném úseku ZA MO? Bílá kniha uvádí intenzitu 48 000. Na Chodově jich je 69 000. To znamená, že na Jižní spojku sjede 21 000 aut, dalších 50 pokračuje dál.

Ne drtivá většina, ale ze všeho vyplývá, že většina aut na Nuseláku přijela z prostoru až po křížení s Městským okruhem.
Nuselský most - intenzita 88 000 aut
Kačerov - internzita 95 000 aut.
Mně z to nevyplývá to co tvrdíš ty.

jsem ochoten diskutovat o statistické chybě a 30%...víc ani píď. Někdy mohu ustoupit, když čísla nepřímo dovozuju, ale tady ne, nemám kam ustupovat.
Už jsi ustoupil z 10% na 30%.

Raději to ještě upřesním. Tranzit je chápán tak, že jedu přes centrum a startuju před MO a končím za MO.
V tom si rozumíme.

Další kvíz. Proč se otevření Blanky na magistrále skoro neprojeví?
O Blance jsem nenapsal ani slovo a dával jsem si na to pozor. Šlo mi čistě jen o dnešní tranzit po magistrále. Po dokončení Blanky se toho na magistrále moc nezmění. Pořád to bude krásná a rychlá zkratka přes centrum, jako je dnes.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 09:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže se tím MŠ živí a má přístup k různým sčítáním, dotazníkům a podobně, existuje větší pravděpodobnost, že má pravdu, než u Tebe, který svoje teorie o 50% tranzitu na magistrále opíráš pouze o vlastní zkušenost.

To je totéž jako s Klausem (LV mi promine ), který taky nevěří na globální oteplování a basta, přitom žádná věrohodná a vědecky ověřená čísla, která by mohl konfrontovat s ostatními od něj nikdy nikdo neviděl.

Na jednu stranu je schopný bezmezně věřit novinářům, kteří často ani nevědí o čem píší...
Ano, Škodovka totiž byla před válkou největší automobilkou v Evropě...

Proč by se odborník nemohl mýlit? Proč by nemohl odborník špatně interpretovat svá čísla? Proč by nemohl odborník fabulovat?
Protože je placený mimo jiné i za to, aby takové věci nedělal.

P.S. Teď koukám na ten příspěvek výše...
To je těžký, když se k číslům, která sem nadhodil MŠ, chováš jako bulvární novinář. Mícháš jablka s hruškama, dáváš do souvislostí nesouvisející čísla, srovnáváš čísla z horní meze tolerance s číslama z dolní meze tolerance... A když ti vyjde výsledek, který se ti nelíbí, tak určitě není skutečný...

(Příspěvek byl editován uživatelem syverin.)
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6435
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže se tím MŠ živí a má přístup k různým sčítáním, dotazníkům a podobně, existuje větší pravděpodobnost, že má pravdu, než u Tebe, který svoje teorie o 50% tranzitu na magistrále opíráš pouze o vlastní zkušenost
Zkus mi, prosím, odpovědět na tyhle jednoduchý otázky.

a) Napsal Martin Šubrt, že po magistrále jede pouze 15-25% tranzitních aut? cituji: "Průzkum vnitřních tranzitů se děal z měřičů na 5. května a V Holešovičkách. Z toho vyšlo to rozmezí okolo 80% těch zdrojů a cílů uvnitř této oblasti. Dle denní doby to rozmezí kolísá od 75 do 85%."

b) Napsal Martin Šubrt, že těch 15-25% bylo vysledováno pouze z úseku Kačerov-V Holešovičkách?

c) Uznáváš, že existují i tyto tranzitní tangenty?:
Kačerov-Karlín-Vysočany
Kačerov-Veletržní-Letná-Dejvice
Kačerov-Těšnovský tunel-Letenský tunel-Letná-Břevnov
Kačerov-Těšnovský tunel-Chotkova-Břevnov
Kačerov-Žitná-Resslova-Smíchov
Smíchov-Žitná-muzeum-Karlín-Vysočany
Smíchov-Žitná-muzeum-V Holešovičkách


d) Pokud ano, neměl by MŠ tyto všechny tangenty sečíst a procentuelně vyjádřit podíl ze 100 000 aut jedoucích po magistrále?

e) Pod mým nátlakem je sečet a vyšlo mu stále 30%. Což by znamenalo, že na výše uvedené tangenty připadá 5-10%, což je 5-10 tisíc aut. Zeptám na tvůj vlastní pocit. Myslíš, že je to opravdu jenom takhle málo?

Děkuju
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1431
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je těžký, když neumíš číst...
a) Ano, odcitoval sis to
b) Ne, napsal, že tranzit v úseku Kačerov-Holešovičky dělá 5-15% v závislosti na denní době, mimo špičku víc, ve špičce míň.
c) samozřejmě, proč by nemohly?
d) Ano, udělal to.
e) Ano, vyšlo mu 30%, takže na ty ostatní tangenty připadá cca 20 tisíc aut. 5-15% tranzitu v úseku Kačerov-Holešovičky je v absolutních číslech zřejmě ještě míň než 10 tisíc aut. 15 procent je to totiž mimo špičku, kdy celkový počet aut je malý, zatímco ve špičce, která ti dá velké množství aut, je to i pod 5%...
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:18:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin: To víš, už to mám celý pomotaný a chtěl jsem taky trochu nasměrovat svou pozornost k něčemu jinému než k Martinovi :-).

Martin: Kačerov - Žitná - Karlák - Smíchov je ta vnitřní doprava uvnitř MO, žádný tranzit. Na téhle trase je spoustu zdrojové a cílové dopravy. Chodov - Plzeňská a Chodov- Patočkova už je něco jiného, ale to je dominantně přiděleno na MO...

100 000 na magistrále, pak skutečně 20 000 nemá zdroj či cíl uvnitř MO a v úseku Kačerov Holešovičky projede ztoho jen cca těch 5 000 - 8 000 a těch 12 - 15 000 jsou ty tvoje směry. 15% (spíš 12%) tranzit pro Holešovičky - Kačerov platí jen pro večery a hluboké noci.... Pořád to nechceš pochopit...

Tvrdím pořád to samé. Jsou to tři tranzitová čísla. Po magistrále odkudkoliv kamkoliv, kdy začátek a cíl cesty je mimo Prahu: tranzit 3%. Po magistrále odkudkoliv kamkoliv, kdy začátek i cíl cesty je v Praze ale vně MO: tranzit 20 - 25%. Po magistrále JEN Holešovičky - Kačerov, kdy cíl je vně těchto bodů: tranzit večer a v noci maximální 15% (ten jsem ti zaokrouhlil nahoru a ten sis zapamatoval, jinak je to o fous nad 12%), jinak ve špičkách tranzit kačerov - Holešovice pouze 5%. Už nevím, jak ti to napsat víc po lopatě.

Neustoupil jsem nikam. Výsledky pro celoměsto dávají 20 - 25%...v rámci jediné možnosti jak tvé umanutosti ustoupit jsem ochoten ustoupit o statistickou chybu, ale nemůžu si vycucat jiný výsledky...

Bavili jsme se o úseku těsně před křižovatkou 5. května - Jižní spojka a to v jednosměrném chrakteru. Ale fajn, můžeme se bavit i o úsek dál.

K Jižní spojce od Chodova přijede 55 000 vozidel. Za Jižní spojkou pokračuje 50 000 vozidel. Z přípojné rampy od Spořilova a Jižní spojky se připojí ve směru do centra 6 000. Z toho vyplývá, že se na Jižní spojku odpojí 9 000. To znamená, že směrem na pankráckou pláň za Jižní spojkou pokračuje 45 000 aut, co jely z Chodova. Na Nuseláku máme 47 000 aut. A teď mě málem trefil šlak, když jsem se podíval na aktualiovaná sčítání. Z Vyskočilovy, Na Strži, Lounských a Kongresové se připojí 22 000 aut. K tomu těch 6 000 z Jižní spojky a Spořilova.

Takže pro úsek před Jižní spojkou to máme s dojetím na Nuselák (Chodov 19 000, následná připojení 28 000). Takže včetně Jižní spojky skutečně cca 60% cest na Nuselák přibude až za Chodovem. Tedy včetně té JS.

Pro tvůj úsek už za Jižní spojkou (Chodov + připojení Jižní spojky 25 000, připojení až za Jižní spojkou 22 000). Tam je to v tom rozmezí 40 - 50 %, ale o tom, rozdílu bez Jižní spojky jsem výše už taky psal. Prostě se i po přejezdu JS na Pankráci vymění cca půlka aut.

Pokud jich od Chodova dál jede 45 000, na Nuseláku se objeví tak 19 000. Takže těch 26 000 někam sjede (mimo Jižní spojku), což odpovídá těm autům, co se zase připojí. Já za to fakt nemůžu. Zejména ulice Na Pankráci a Na Strži rok od roku s připojeními rostou. Ale pochopitelně obousměrně. Pankrác je stále rostoucí cíl i od Chodova, proto je tam taková výměna.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

který taky nevěří na globální oteplování a basta, přitom žádná věrohodná a vědecky ověřená čísla, která by mohl konfrontovat s ostatními od něj nikdy nikdo neviděl.
Tak věrohodná a ověřená čísla ještě nikdo neviděl ani od těch, co na něj "věří", ale to už je offtopic.


c) Uznáváš, že existují i tyto tranzitní tangenty?:
Ještě bych tam "z vlastní zkušenosti" doplnil ještě tangenty Dejvice-Černokostelecká a Dejvice-Českobrodská (a logicky i stejné směry z Patočkovy).
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Jo ty Tvoje směry tam jezdej.
MŠ: Jak se projeví Blanka na Smetanově nábřeží a Malé straně?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 10:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
a) Odpovídal jsem ti na otázku, kde se sčítalo a kde jsou měřiče. Uznávám, že tato citovaná věta by měla mít slovíčko potvrdilo, protože ta čísla o 80% jsou z toho rozsáhlého anketního průzkumu. Průzkum kamerami dal ta čísla od 5 do 12% tranzitu.
b) Jseš natvrdlej? Pořád pleteš svých 15% s 25%. Už třikrát jsem se ti to pokoušel vysvětlit. Kačerov - Holešovičky 5 - 12 (pro tebe jsem chválně zaokrouhlil na 15). Jinak celá Praha vně MO 20 - 25%.
c) Existují. Na většině z nich nejsou oba cíle mimo plochu MO. A Kačerov - Vysočany, Kačerov - Břevnov a Kačerov - západní Smíchov stojí na MO a Průmyslové. Ano, jezdí se z Pankráce na Smíchov, ze Smíchova do Karlína, z Holešovic na pankrác apod. To je ta vnitřní doprava, které je 75 - 80%.
d) JSOU SEČTĚNÉ V TĚCH VŠECH ČÍSLECH.
e) Pod tvým nátlakem jsem nic nesečetl. Pořád říkám stejné číslo 20 - 25% a pro klid tvé nespokojené duše jsem udělal jediný možný ústupek v konfrontaci s čísly. Označil jsem je za ovlivnitelná statistickou chybou. Víc pro tebe nemůžu fakt udělat :-).

Umanutě nechceš pochopit, k čemu pražská magistrála slouží... Kdybys měl s těmi tranzity totiž pravdu, nemohl bys napsat, že Blanka nic nezmění. Spoustu těch davů tranzituchtivých řidičů :-) by se tam totiž skvěle uplatnilo. Jenže jako na potvoru, oni mají cíl ještě před okruhem...

Ale pokud tě to uklidní. Klidně uznám, že máš pravdu. Ony ty průzkumy jsou drahé a dá to práci to vyhodnocovat. Spousta lidí na úkolu pochopit a popsat funkci vnitřní komunikační sítě dělá dva, tři měsíce...asi bys jim velmi usnadnil práci.

Vezmi si ten příklad Dvoreckého mostu. Pokud by platily tvé tranzity Kačerov - Smíchov nacpané do Žitné, měl by Dvorecký most Žitnou pročistit. Jenže on po otevření bere dopravu z Barranďáku... A v Žitné a Resslově bez změny. prostě proto, že dominantní zátěž tohoto prostoru se nasbírá až během té trasy z širokého okolí.

Když magistrálu u Muzea obousměrně přeruším, měly by mi ty tvé tranzity odpálit okolní síť. Ale protože nejsou dominantní, v pohodě se přidělí na okruhy a síť v okolí je nadále obsulována podobně jako při zúžení magistrály na 2 pruhy. Sice přibývá vozokm na obvodu a rovnoměrně a více se zatíží některé radiály typu Rohanského nábřeží, ale komunikační skelet funguje.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 11:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: "Chtělo by si konečně přestat plést příměstskou a vnitroměstskou dopravu (se zahrnutím obsluhy těsně přilehlých, povětšinou obytných celků). Každá má zcela jiné nároky na komfort a uspořádání vozidel, četnost zastávek a z to plynoucí rychlosti dopravy."

Přesně tak. Tesat do kamene.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 11:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Dejvice - Českobrodská přes magistrálu? Kudy? :-) Korunní a Vinohradská nejsou zrovna super nápad :-).

Bavíme se sice o celopražských tranzitech, ale využívajících magistrálu v centru.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 11:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Scoffer: V souhrnu nijak.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin:
b) Kdepak, MŠ tvrdil, že po magistrále jede pouze 15% veškerého tranzitu.
d) takže na ty ostatní tangenty připadá cca 20 tisíc aut.
Já jich uvedl 7 a bude jich asi ještě víc. Tedy 20 000 / 7 = 2850 aut na jednu tangentu v jednom směru!. Nezdá se ti divný, že Kačerov-Holešovičky je 15 000 a Kačerov-Smíchov jenom 2850? Jenom Ječnou projede jedním směrem 20 000 aut! Dám krk na to, že minimálně v úseku Smíchov-Pavlák-Kačerov těch aut bude alespoň 10 000, a to ještě hodně podhodnocuju.

15 procent je to totiž mimo špičku, kdy celkový počet aut je malý, zatímco ve špičce, která ti dá velké množství aut, je to i pod 5%
Tak znova: MŠ tvrdí, že z Kačerova do Holešoviček jede za jeden den 15% tranzitu. Na Kačerově projede denně 100 000 aut podle TSK. Kolik je to aut?
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2166
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:09:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dejvice - Českobrodská přes magistrálu? Kudy? :-)
Přes Hlávkův most (jestli vám jde o magistrálu jen u Muzea, tak samozřejmě ne). A na Kutnohotskou samozřejmě po Vinohradské.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6437
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Kačerov - Žitná - Karlák - Smíchov je ta vnitřní doprava uvnitř MO, žádný tranzit.
Martine, nevymýšlej si. Moc dobře víš, že většina aut jede z Jiráskova mostu do Strahovskýho tunelu nebo na Plzeňskou. Že jich část skončí na Andělu a v okolí je sice fakt, ale většina to rozhodně nebude.

Průzkum vnitřních tranzitů se děal z měřičů na 5. května a V Holešovičkách. Z toho vyšlo to rozmezí okolo 80% těch zdrojů a cílů uvnitř této oblasti. Dle denní doby to rozmezí kolísá od 75 do 85
v úseku Kačerov Holešovičky projede z toho jen cca těch 5 000 - 8 000

Tady si hodně protiřečíš

Bavili jsme se o úseku těsně před křižovatkou 5. května - Jižní spojka
Kdepak, od začátku jsme se bavili o tranzitu, který přejede hranici MO.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Vaší diskuze mi vyplývá, že jsem rád, že se zatím staví A protože se ukazuje mé opakované tvrzení, že se neví co s D v centru jako správné.
Budovat D jako napaječ C je blbost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Už jsi měl doma vymýtače, jsi posedlej :-).

Tak znova: MŠ tvrdí, že z Kačerova do Holešoviček jede za jeden den 15% tranzitu. Na Kačerově projede denně 100 000 aut podle TSK. Kolik je to aut? Ty jsi se zasek jak deska. Z Kačerova do Holešoviček jede 5 - 12% tranzitu. 15% jsem ti zaokrouhlil, aby měla tvá dušička klid, ale už na ně raději zapomeň :-). Pokud chceš výpočet, kolik je 5 - 12% ze 100 000, tak doporučuji učebnici matiky pro základní školu. Nezlob se, můj tón není výrazem snahy tvé názory zlehčovat, já prostě nemám kam ustoupit, nepřednáším názor, přednáším daný fakt.

Kačerov - Žitná - Karlák - Smíchov je ta vnitřní doprava uvnitř MO, žádný tranzit.
Martine, nevymýšlej si. Moc dobře víš, že většina aut jede z Jiráskova mostu do Strahovskýho tunelu nebo na Plzeňskou. Že jich část skončí na Andělu a v okolí je sice fakt, ale většina to rozhodně nebude.
Pověz mi prosím, KDO by jel z Kačerova do centra, když by pak měl cíl na Plzeňské či ve Strahováku. Pochopitelně, že spousta aut z Žitné a Jiráskova mostu těmito směry jedou. Dokonce je jich drtivá většina, ale tato auta pak nepřijedou z vnějšku MO, ale vyjedou někde z Pankráce, Karlína, Holešovic apod. Naopak některá z Chodova zase při cíli ve Zborovské skutečně použijí Žitnou, ale zase nevjedou do toho Strahováku. Je to tak těžký pochopit?

Průzkum vnitřních tranzitů se děal z měřičů na 5. května a V Holešovičkách. Z toho vyšlo to rozmezí okolo 80% těch zdrojů a cílů uvnitř této oblasti. Dle denní doby to rozmezí kolísá od 75 do 85 v úseku Kačerov Holešovičky projede z toho jen cca těch 5 000 - 8 000. Tady si hodně protiřečíš. Začínám mít pocit, že jsi nemocnej. V předchozím příspěvku jsem ti vysvětlil toto: Odpovídal jsem ti na otázku, kde se sčítalo a kde jsou měřiče. Uznávám, že tato citovaná věta by měla mít slovíčko potvrdilo, protože ta čísla o 80% jsou z toho rozsáhlého anketního průzkumu. Průzkum kamerami dal ta čísla od 5 do 12% tranzitu. Takže jsem ti upřesnil, že těch 80% se týkalo anketního průzkumu a těch 5000 až 8000 v pracovní den odpovídá tomu dolnímu rozmezí těch 5 - 12%. Opět nechápu, co nechápeš. Ale ty moje odpovědi snad ani nečteš.

Bavili jsme se o úseku těsně před křižovatkou 5. května - Jižní spojka
Kdepak, od začátku jsme se bavili o tranzitu, který přejede hranici MO.
Už jsme se bavili o obojím. Rozebral jsem ti oba profily orientačně i podrobně, dalšího levelu už nejsem schopen. A to už jsem tu ve výkladu zašel tak daleko, kam bych ani neměl, ale když nejsi schopen pochopit jednoduché počty...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6439
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Jseš natvrdlej? Pořád pleteš svých 15% s 25%. Už třikrát jsem se ti to pokoušel vysvětlit. Kačerov - Holešovičky 5 - 12 (pro tebe jsem chválně zaokrouhlil na 15). Jinak celá Praha vně MO 20 - 25%
Dobře, pokud je Kačerov-Holešovičky 12%, pak na zbytek výše uvedených cest připadá jenom dalších 13%. Chceš mi namluvit, že se 13% rozdělí na směry Kačerov-Smíchov-dál, Kačerov-Dejvice-dál, Kačerov-Břevnov dál, Kačerov-Vysočany-dál, Holešovičky-Smíchov-dál, Vysočany-Smíchov přes muzeum a Dejvice-Českobrodská přes muzeum?

Existují. Na většině z nich nejsou oba cíle mimo plochu MO.
Přečti si ještě jednou ty moje směry, které jsem psal Syverinovi.

JSOU SEČTĚNÉ V TĚCH VŠECH ČÍSLECH
MŠ, pondělí 10.5. 9:25
80 - 85% cest po magistrále má zdroj, cíl nebo obojí uvnitř plochy Městského okruhu. Tranzit z křižovatek Pražského okruhu přes centrum je tak 2 - 5%
MŠ, pondělí 10.5. 15:03
Průzkum vnitřních tranzitů se děal z měřičů na 5. května a V Holešovičkách. Z toho vyšlo to rozmezí okolo 80% těch zdrojů a cílů uvnitř této oblasti. Dle denní doby to rozmezí kolísá od 75 do 85%
MŠ, pondělí 10.5. 23:29
A neb je tranzit jen těch 25%
bez komentáře

Víc pro tebe nemůžu fakt udělat
Příště neměřte jenom úseku Kačerov-Holešovičky, ale dejte si měřiče na všechny velké výjezdy a vjezdy do vnitřní části Prahy ohraničené MO.

Kdybys měl s těmi tranzity totiž pravdu, nemohl bys napsat, že Blanka nic nezmění. Spoustu těch davů tranzituchtivých řidičů :-) by se tam totiž skvěle uplatnilo. Jenže jako na potvoru, oni mají cíl ještě před okruhem
Já jsem nikdy nepsal o Blance v souvislosti s magistrálou. Vždy jen v souvisloti Milady Horákové, Veletržní, Korunovační, Strojnické, U Výstaviště, Smetanova nábřeží a Karmelitské.

Umanutě nechceš pochopit, k čemu pražská magistrála slouží
Do doby než se spojí D1, R4, D5, R6, R7, D8, R10, D11 a I/12, bude vždycky pro kvanta řidičů sloužit jako zkratka spojující tyto komunikace a jako tangenta spojující okraje Prahy mezi sebou. Ostatně, z těchto důvodů byla magistrála taky postavena. Čekalo se jen na dobudování PO, kterého máme stále jen 17 km z 83 km. A Jižní spojka? Pche, dokud nebude PO, bude se jí většina pražských řidičů vyhýbat jak čert kříži.

Vezmi si ten příklad Dvoreckého mostu. Pokud by platily tvé tranzity Kačerov - Smíchov nacpané do Žitné, měl by Dvorecký most Žitnou pročistit.
To je tvoje typická demagogie. Žitná samozřejmě k tomu tranzitu na Kačerov bere i spojení do Rumunské a k muzeu.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uf, už to nejsou jenom jabka s hruškama, ale i s meruňkama, broskvema, švestkama, třešněma, kdoulema, no kurňa to bude kompot.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6440
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 12:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Pokud chceš výpočet, kolik je 5 - 12% ze 100 000
Zaokrouhlil jsi to předtím na 15%. Vycházel jsem z toho, že v tomto úseku projede 15 000 aut. Ptal jsem se, kolik aut projede z Kačerova do Dejvic, do Břevnova, na Plzeňskou, do Vysočan..

Pověz mi prosím, KDO by jel z Kačerova do centra, když by pak měl cíl na Plzeňské či ve Strahováku.
Je evidentní, že po Praze nejezdíš autem. Ano, z Kačerova do Starhováku nebo na Plzeňskou je to vážně dnes rychlejší Žitnou. Jel jsem tento úsek snad tisíckrát.

Naopak některá z Chodova zase při cíli ve Zborovské skutečně použijí Žitnou
Cíl Zborovská je oproti Plzeňské a Strahováku naprosto zanedbatelný.

Je to tak těžký pochopit?
Pokud podle tebe většina aut, které projedou po JM končí na Smíchově, pak ano. Já tvrdím, že jich většina skončí na Strkonické, Plzeňské a ve ST.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Nechci ti nic namluvit. Je to tak sečtené, nedá se s tím nic dělat.

Tvoje směry jsem si přečetl, nemám co bych měnil.
Kačerov-Karlín-Vysočany
Do Vysočan snad jedu po Jižní spojce a Průmyslové. Do Karlína, Holešovic, na Pankrác mohu využít magistrálu. Mohu jet z Vysočan na pankrác, nebo z Chodova do Karlína. Pak není vždy jeden cíl uvnitř MO. Tj. patří to do 75 - 80%.
Kačerov-Veletržní-Letná-Dejvice
Z Kačerova do Dejvic mám opět MO. Když jedu z Chodova na Letnou, z Dejvic na Pankrác, pořád mám jeden cíl uvnitř MO. A tyto cesty dominují. Opět to není tvůj tranzit
Kačerov-Těšnovský tunel-Letenský tunel-Letná-Břevnov
To je stejný jako předchozí.
Kačerov-Těšnovský tunel-Chotkova-Břevnov
Dtto.
Kačerov-Žitná-Resslova-Smíchov
Popsánov přechozím příspěvku.
Smíchov-Žitná-Muzeum-Karlín-Vysočany
Smíchov - Vysočany, pořád jsem uvnitř MO. Když jedu dál použiju třeba MO přes Letnou a Strahovákem.
Smíchov-Žitná-Muzeum-V Holešovičkách
Tady nějaký tranzit asi bude. Obsahuje ho to rozmezí nárůstu od 5 - 12% do 20 - 25 %...

Měřiče na všechny vjezdy dáme, ale ty nám nezjistí odkud a kam PŘESNĚ řidič jel. PROTO JSME SE TĚCH ŘIDIČŮ VE VELMI ROZSÁHLÉM ANKETNÍM PRŮZKUMU ZEPTALI A U KAŽDÉ JÍZDY JSME MĚLI ZAČÁTEK I KONEC CESTY. A Z TOHO NÁM VYŠLA TA ČÍSLA, KTERÁ SE TI NELÍBÍ.

Jaká demagogie s Žitnou. když mi trvrdíž, že je tam výrazný tranzit z Kačerova, tak by měl při nabídnutí alternativy zmizet a měl by tam být pokles alespoň o 1000 aut. NENÍ. Dokonce ani když Resslovu zůžím na 1+1 pruh a nabídnu Dvorecký most. Auta se přelijí do Myslíkovy, k Jiráskovu mostu jede stejně a na Dvoreckém mostě mám 15 000 z Barranďáku. Snažím se na příkladech ilustrovat, že tvé tranzity usilovně hledáme a s možností jejich existence pracujeme i tím, že nabízíme za jejich trasy alternativy. Ale pokud nejsou dominantní, nemůžeme mít tebou očekávané výsledky.

Martin citace: Po dokončení Blanky se toho na magistrále moc nezmění. Pořád to bude krásná a rychlá zkratka přes centrum, jako je dnes. Ale jinak jsem sem Blanku zatáhl já. Ono to totiž souvisí s tím, jak bude zatěžována i tato komunikace a s naším sporem o funkci Blanky. je jasný, že s tvou tranzitní vizí vidíš Blanku daleko pozitivněji než já s tím vlivem centrální dopravy. Proto jsem to sem zatáhl, alespoň jsem pochopil, že se ohledně Blanky lišíme v předpokladech a tudíž se nemůžeme shodnout.

JSOU SEČTĚNÉ V TĚCH VŠECH ČÍSLECH
MŠ, pondělí 10.5. 9:25
80 - 85% cest po magistrále má zdroj, cíl nebo obojí uvnitř plochy Městského okruhu. Tranzit z křižovatek Pražského okruhu přes centrum je tak 2 - 5%
MŠ, pondělí 10.5. 15:03
Průzkum vnitřních tranzitů se děal z měřičů na 5. května a V Holešovičkách. Z toho vyšlo to rozmezí okolo 80% těch zdrojů a cílů uvnitř této oblasti. Dle denní doby to rozmezí kolísá od 75 do 85%
MŠ, pondělí 10.5. 23:29
A neb je tranzit jen těch 25%
bez komentáře


Ano, v první větě je překlep, jak ti pořád dávám rozmezí, napsal jsem místo 75 - 80, 80 - 85. Druhou větu jsem ti vysvětlil už třikrát, že sčítání z Kačerova potvrdilo anketní výsledky, ale nezjistilo je. A s oběma koresponduje věta třetí o těch 25%. Pořád nevím, co hledáš a co nechápeš?

127 000 řidičů se u Kačerova vyhýbá Jižní spojce jak čert kříži :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je evidentní, že po Praze nejezdíš autem. Ano, z Kačerova do Starhováku nebo na Plzeňskou je to vážně dnes rychlejší Žitnou.
Záleží na denní době a otrlosti řidiče.
Při současné uzavření Myslíkovy to není tak jisté.
Pokud není ucpaná jižní spojka, není co řešit. Pokud je, tak je varianta Žitná nebo mnou preferovaná Výtoň.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Zaokrouhlil jsem to pro tvé pěkné oči. tak si to na hardisku smaž a počítej s 12%, a to večer a v noci. Během dne s 5 - 8%, tedy 5 000 - 8 000 vozidly. Nutíš mě jít do tý přesnosti.

Po Praze jezdím autem poměrně často. V cca dvouhodinové ranní špičce si možná volíš zada přes JS či centrem, ale zbytek dne je volba jasná. Já taky neříkám, že tak nejezdí nikdo. Pokud je tranzit Holešovice - Kačerov 8 000 za den, připadá na podobné jízdy a volby denně cca 17 000. Což naprosto odpovídá sdělením řidičů v tom anketním průzkumu...

V předchozím příspěvku jesm ti napsal, že většina aut, které přijedou po JM nekončí na Smíchově, ale jede dál do Strahováku, nebo na Plzeňskou, ale tato auta dominantně vyjíždějí ze Žižkova, Vinohrad, Nuslí, Vršovic, Pankráce, Starého Města, Holešovic, Karlína apod. Naopak auta s cílem ve Zborovské, který je snadněji dostupný od JM než po výjezdu z Mrázovky, mohou z Chodova raději volit také Žitnou. V obou případech ale nejde auta, co by jela z Chodova na Kotlářku. Čímž neříkám, že nejsou vůbec, ale jsou v těch 25%... Zcela spolehlivě.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

127 000 řidičů se u Kačerova vyhýbá Jižní spojce jak čert kříži :-)
Podobná informace bude u Blanky taky, protože při navrhovaných nízkokapacitních výjezdech (silná až ucpaná kolizní doprava) bude často uzavírána.
U Jižní spojky za to může nešťastné trasování městských BUSů po Barrandovském mostě (předpokládám, že ty *** světla v Braníce se postavily kvůli nim). Bohužel odklonění tranzitu D1-D5 situaci nevylepší.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6441
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Do Vysočan snad jedu po Jižní spojce a Průmyslové
Jezdíš někdy po Praze jinak než MHD? Viděl jsi někdy, jak vypadá v pracovní den Průmyslová?

Z Kačerova do Dejvic mám opět MO. Když jedu z Chodova na Letnou, z Dejvic na Pankrác, pořád mám jeden cíl uvnitř MO. A tyto cesty dominují. Opět to není tvůj tranzit
Z D1 do Dejvic nepojedeš přes BM, protože je to prostě pomalejší - Stojící Jižní sojka už od sjezdu do Krče, Barranďák, Patočkova. Tohle zas nechceš pochopit ty. Magistrála-Vltavská-Letenský tunel-Korunovační nejmenší zlo.
Není to tranzit? Podle tebe není D1-Dejvice-Evropská/Podbaba tranzit skrz MO?

Kačerov-Těšnovský tunel-Letenský tunel-Letná-Břevnov
To je stejný jako předchozí.
Kačerov-Těšnovský tunel-Chotkova-Břevnov
Dtto.

Magistrála rychlejší. Co děláš v pátek odpoledne? Můžeme to změřit a oba úseky si projedeme. Vsázím na magistrálu pivo.

Měřiče na všechny vjezdy dáme, ale ty nám nezjistí odkud a kam PŘESNĚ řidič jel
Zjistí ale přesně, kolik řidičů 2x překížilo MO.

když mi trvrdíž, že je tam výrazný tranzit z Kačerova, tak by měl při nabídnutí alternativy zmizet a měl by tam být pokles alespoň o 1000 aut. NENÍ.
Psal jsi o tom, že ty auta zmizí. Ne o poklesu. Až bude v září PO na jihu Prahy a zmizí kamiony z Barranďáku, pokles v Ječné samozřejmě nastane. Pak to bude via Jižní spojka opravdu rychlejší i bez Dvoreckýho mostu.

je jasný, že s tvou tranzitní vizí vidíš Blanku daleko pozitivněji než já s tím vlivem centrální dopravy
Ne, vidím Blanku pozitivně na Letné a na nábřežích. Korunovační, Milady Horákové, Veletržní se dočkají výrazného poklesu intenzit. Stejně tak já budu z Ruzyně na pravém břehu Vltavy - Libeň, Holešovice mnohem rychleji. Jezdím za ségrou do Brandýsa a současnou situaci považuju za víc než zoufalou. Odnáší to k tomu i tramvaje u výstaviště.

Ano, v první větě je překlep
A proto jsem zřejmě nemocnej a nic nechápu


(Příspěvek byl editován uživatelem Martin.)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6442
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je tranzit Holešovice - Kačerov 8 000 za den, připadá na podobné jízdy a volby denně cca 17 000
Takže mi chceš říct, že se 9 000 aut rozdělí mezi Plzeňskou-Vysočany, Plzeňskou-V Holešovičkách, Dejvice-Kačerov, Břevnov-Kačerov, Dejvice-Černokostelecká, Kačerov-Plzeňská, Vysočany-Kačerov?

ale tato auta dominantně vyjíždějí ze Žižkova, Vinohrad, Nuslí, Vršovic, Pankráce, Starého Města, Holešovic, Karlína apod.
Já mám za to, že jich dominantně vyjíždí spíš ze sídlišť na jihu Prahy a jejich satelitů, kde žije na 400 000 lidí, ze severního města, Černého Mostu a dalších.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Polemizuješ s řidiči, co jedou denně a poskytli odpovědi, která dala tato čísla. Já ta čísla jen popisuju. Já si je nevymyslel.

Průzkum všech vjezdů je plánován, ostatně měřiče se postupně osazují.

V pátek odpoledne budu v práci. Já s se s tebou nepřu, že ve špičce je magistrála rychlejší. To s tebou i souhlasím. Ani s tím, že tak jezdíš, ani s tím, že tak jezdí jiní. V součtu převažují ale jiné cesty. Jižní spojka je ucpaná...jistě...čím...co to stojí vedle kamionů :-). Přijetí a nepřijetí nějaké cesty je volba spousty řidičů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6443
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V součtu převažují ale jiné cesty
Už abyste ty měřiče nainstalovali
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Fajn, už nemám sílu. Když to říkáš a máš za to, bude to asi pravda.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6444
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 13:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě poslední technická otázka. Jak ty měřiče vypadaj? Předpokládám, že se informace z úsekových radarů neberou.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 14:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadají jako úsekové radary. Jsou dobře vidět na Magistrále u Bulhara.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7825
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 14:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: 6425,6: Tady je jádro pudla. Nejednotný výklad termitu TRANZIT. Ale to je bohužel tvoje chyba, protože TRANZIT je definován a cesta Dejvice - Kačerov via Letná to rozhodně není.
Bručoun: Velmi rád slyším že interval z více linek nelze dobře vytvořit. Doufám že mě neobviníte z účelové manipulace až vám to připomenu u tří vrstev v údolí Litávky, u apologetiky směrových nabídek a podobně.
Ale vážněji - ta přímá linka by byla jen jakýsi "přibližovák", u kterýho by lidi neměli jinou perspektivu než přestup. protažení Axx, Bxx ev. 3xx vytváří aspoń naději, že někam jedou.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 14:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Jo přesně tak si to představuji, akorát na každé větvi trochu dál. Samozřejmě, že je mi jasné, že pro kvalitní S-Bahn je nejdříve třeba postavit všude v součtu 4-kolejky. Já totiž pořád doufám, že se toho dožiju.

Bručoun: Netvrďte mi, že se při existenci S Český Brod - Řevnice bude stát už z Českého Brodu. Stát se bude pouze v centru a všichni ti z okolí Prahy, co jedou daleko se budou moci posadit. Stáli by ti, co jedou třeba Wilson - Smíchov a těm by to nevadilo. Lidé v Modřanech také mají tu výhodu, že sice jedou déle, ale zato sedí, kdežto lidé na Podolské vodárně se posadí pouze, pokud jsou 75+ a o 2 berlích, zato ale jsou v centru hned. Jinak s tím, že město a okolí se mají řešit odlišně také souhlasím.

Gabuliatko: Ne, já bych řekl, že D do centra je jasné, akorát MŠ pořád rýpe.

MŠ: Lidi z Karmelistské a Smetanova nábřeží je třeba vymístit do Blanky násilím. Já si to představuji tak, že ze severu na jih bude možno projet pouze Strahovským tunelem a pak až po magistrále, kterou jsem v poslední době rehabilitoval jako užitečnou komunikaci pro odlehčení centra města. Holt když pojedu z Újezda na Malostranské náměstí s těžkou skříní, tak to objedu, jinak pojedu tram.
Ze západu na východ pak Blankou a Letenským tunelem a pak až Ječnou, Žitnou, Anglickou a Rumunskou. Jakékoliv zavádění mýta by pak bylo zbytečné, protože doprava by se samoregulovala

MŠ2: Pokud po reko Myslíkovy skutečně bude muset začít jezdit d-3 tamtudy, tak se s její pravidelností směr Podolí - pokud se nezavře ul. Odborů - můžeme rozloučit, že?

Mě se totiž zdá, že objezd Ressovy Myslíkovou je velmi málo kapacitní a proto se tam kolony na levé odbočení tvoří skoro při jakémkoliv množství aut, takže zavřít Myslíkovou průjezd by nemělo udělat prakticky nic.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 14:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proti zavření ul. Odborů (před Myslíkovou přikázaný směr doprava) nic nemám.
Rzecpospolita: Stát se bude pouze v centru a všichni ti z okolí Prahy, co jedou daleko se budou moci posadit.
Ono se jezdí i z města, víme ?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3784
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Velmi rád slyším že interval z více linek nelze dobře vytvořit."

Záleží na tom, kolik je to linek, zda mají shodně posazenou špičku, kolik z nich je vázáno proklady jinde, z jaké dálky jedou atd.

Doufám že mě neobviníte z účelové manipulace až vám to připomenu u tří vrstev v údolí Litávky"

Chcete tím dokázat, že jste mistr světa v překrucování, měnění smyslu, a bezdůvodném napadání?
V údolí Litavky dnes JSOU tři vrstvy, a já už několik let tvrdím, že by MĚLY BÝT jen dvě.

Pokoušet se o věcný rozhovor s Vámi, to je jako chtít uzavřít gentlemanskou dohodu s Paroubkem
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na mě to dělá dojem, že se v Praze dlouhodobě nic neplánuje. I když máme odborníky kalibru MŠ, tak to není v dopravní koncepci Prahy vidět (sorry, ale stále to slovo používám, i když mě MŠ upozornil, že v Praze nic takového, jako koncepce, neexistuje). Pak jsou dopravní stavby jen momentálním hnutím mysli, vznikající z nutnosti nějakého havarijního stavu. Komunisti chtěli těžké metro kvůli bunkrům, ale proč se staví těžké metro do polí a jiných, řídce obydlených, okrajů Prahy dnes? Takže souhlas s Petrem vlčkem, že i do Prahy by lehké metro šlo, jen asi není vůle ho protlačit.

Pak by mne zajímalo, zda by šlo realizovat v Praze něco jako je vidět v amerických filmech, kde se metro městem pohybuje po ocelové konstrukci nad terénem. Odpadá tak křížení s IAD a chodci. Myslím, že moderní technologie by něco takového zvládly v Praze i esteticky (nezapomínejme, jaký byl zpočátku odpor k Eifelovce v Paříži, a dnes je chloubou města).
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3785
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Netvrďte mi, že se při existenci S Český Brod - Řevnice bude stát už z Českého Brodu. Stát se bude pouze v centru a všichni ti z okolí Prahy, co jedou daleko se budou moci posadit. Stáli by ti, co jedou třeba Wilson - Smíchov a těm by to nevadilo."

Tomu nevěřím. Příměstské vlaky jsou už dnes na stojáka v Černošicích nebo v Klánovicích. Když snížíte počet míst k sezení, tak budou na stojáka už třeba v Dobřichovicích nebo v Úvalech. Ty z Berouna nebo Kolína pak klidně budou plné už v Brodě nebo v Řevnicích.

Příměstská doprava není MHD, a není vhodné do ní používat vozidla s větším počtem míst k stání. Ropid si plete IDS s MHD, a tím pádem spoustu věcí dělá úplně blbě! . S praxí meziměstské jízdy ve stoje je potřeba skoncovat, a ne ji ještě rozvíjet. Viz třeba nedávný přírůstek kloubů do Brandýsa, na linky do Prahy. Mají prakticky stejně míst k sezení jako běžný 12 m bus, zato spoustu míst k stání. Nové nasazení takového busu na meziměstskou linku je přece prasečina největšího formátu! Ty busy nenasadil dopravce sám od sebe, byl to požadavek Ropidu, který tím "vyřešil" nedostatečnou kapacitu linky . Přitom nebýt v PIDu, tak si na sebe ta linka vydělá sama z jízdného, a žádný dopravce by si v obavě z konkurence takovou prasárnu nedovolil.
A Vy byste chtěl taková "pokroková" vozidla pro jízdu ve stoje zavádět i na železnici
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Jednou jsem použil pro jízdu autem z Vršovic do NC Zličín Jižní spojku, a víckrát již ne. Pomalu jsem si myslel, že budu za chvíli v Rozvadově, ale o to by tak nešlo, ale ono to ani po té "rychlostní" spojce nejelo.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Při vší úctě jezdím o víkendu po jižní spojce s dětmi minimálně každý týden na návštěvu k babičce a nemám s tím sebemenší problém.
PS: S dopravou autem na Zličín a dál MHD (bydlíme západně od Prahy) mají problém všichni.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O víkendu už bych Jižní spojku na cestu z Vršovic na Zličín nepoužil ani náhodou. Centrum je volné a přes Mírák a Jiráskáč ušetřím 1/3 kilometrů.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Jasně, ale stejně při cestě WN - Řevnice by jste se posasil max. v Radotíně. To není tak hrozné. Stál byste mnohem kratší dobu, než mnozí měsští cestující.

Milky: Vysvětlete mi, co to je vlastně těžké metro? Já bych to, co máme v Praze nazval prostě "metrem":-) Vliv OSM na "těžkost" dopravních parametrů metra je nulový. Třeba I.C jako produkt rozhodnutí o metru ani žádný OSM nemá.

Bručoun: Jenom aby bylo jasno - Bavím se tady o S-Bahnu ve špičkovém int. 10min i nižším a délce cca 2x471 a jedoucím maximálně z Českého Brodu. Jednotky 1 podlažní s 2násobným zrychlením oproti 471. Ano, oproti 471 by to pokroková vozidla byla. V Berlínském S-Bahnu jsem si i ve špičce vždy sednul i v centrálních stanicích. Já nevidím jediný důvod, proč by to nefungovalo za daných podmínek i v Praze. Zavedl bych to právě proto, by se klánovická již městská frekvence zbytečne nervala do příměstských již zaplněných jednotek. Vaší metodou lidi z Klánovic a opačným směrem všechny odsuzujete k zbytečnému nepohodlí.

Proč do všeho mícháte vaše představy o fungování zrychlených/polozrychelných bus linek a SIDu? Nevidím žádnou souvislost. To, že nasadit městský kloubák na příměsto je blbost tu přece nikdo nezpochybňuje.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:49:41    Odkaz na tento příspěvek  

No jsem rád, že jste si to s tim transitem vyjasnili :-)

Bram: "jako čtyřvozová 451, ta oproti třívozové 471 je naprosté žihadlo, neb má velké zrychlení" je asi daný jen pocitem cestujícího, že se to mnohem dříve začne zmítat. Protože fyzika je proti .. trojitá 471 má 2000kW na 155t hmotnosti, čtyřvozka 451 pouhých 1320kW na 184t hmotnosti čili akceleraci v reálu skoro poloviční, přibližně srovnatelnou jen snad za zvlášť nepříznivých adhezních podmínek. Ovšem ten zvukovej i dynamickej projev zas stojí za to ;-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

Milky: nešlo, leda by se vynalezla nějaká technologie fungující naprosto bezhlučně (a pak by to zas muselo jezdit pomalu, bo aerodynamickej).

Navíc si to nedovedu dost dobře představit z hlediska přijetí okolobydlícím publikem, když je problém i běžná šalina uprostřed čtyřproudovky.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3788
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 15:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"To, že nasadit městský kloubák na příměsto je blbost tu přece nikdo nezpochybňuje"

Tak proč chcete nasadit jednotku s podobným poměrem sedící/stojící na vlak do Českého Brodu?
O takové jednotce by se dalo uvažovat, kdyby její maximální akční rádius byl vymezen zhruba stanicemi Radotín-Říčany-Úvaly-Horní Počernice-Roztoky.

"Bavím se tady o S-Bahnu ve špičkovém int. 10min i nižším"

To by se musely postavit nové tratě buď pro rychlíky a náklady, nebo pro příměsto. Na současné infratruktuře takový interval není možný. Současná infrastruktura ještě pojme příměstské vlaky po 15 minutách, ale víc už opravdu nic.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 16:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na hlučnost jsem myslel; doufal jsem, že by to šlo udělat tišeji než před 100 lety.
Třeba taková Evropská...?

Rzeczpospolita: Těžkým metrem jsem myslel metro, provozované s drtivou převahou v podzemí a bezprostředně nekombinovatelné s dalšími prostředky MHD.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 17:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proč chcete nasadit jednotku s podobným poměrem sedící/stojící na vlak do Českého Brodu?
O takové jednotce by se dalo uvažovat, kdyby její maximální akční rádius byl vymezen zhruba stanicemi Radotín-Říčany-Úvaly-Horní Počernice-Roztoky.

Protože ten spoj v tom Brodu bude končit, to znamená, že dávno před ním by byl poloprázdný. Váš akční rádius je příliš malý na to, aby se ty vlaky vůbec v nízkém int. zaplnily a zbytečně upíráte spoustě obcí kvalitní městskou dopravu a cpete je do příměsta. Podle mě: Řevnice, Strančice, Český Brod, Lysá, Kralupy. Vy pořád prosazujete zrychlené linky, a lidi na Železnici byste vozil zastávkovými couráky. Myslím si, že lidem za Českým brodem by se líbilo jet ČB - Libeň bez zastávky.

To by se musely postavit nové tratě buď pro rychlíky a náklady
No dyť jo, o čem tady celou dobu píšu?

Milky: Ale proto se to taky jmenuje metro a ne podzemní tramvaj.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3789
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 17:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Podle mě: Řevnice, Strančice, Český Brod, Lysá, Kralupy. Vy pořád prosazujete zrychlené linky, a lidi na Železnici byste vozil zastávkovými couráky. Myslím si, že lidem za Českým brodem by se líbilo jet ČB - Libeň bez zastávky."

První věc: Ani pro zastávkové vlaky do Č.Brodu (čtěte Úval) není vhodná jednotka s převahou míst k stání. To by lidi fakt potěšilo, že si při cestě z Prahy v Klánovicích sednou.
Do Řevnic a Roztok se takové jednotky nehodí už vůbec. Zde, na rozdíl od směru Kolín a Benešov, nedávají pásmové osobáky valný smysl. Takže kralupský osobák musí být použitelný i pro cesty Libčice-Praha, a řevnický pro cesty Řevnice-Praha. Na to je jednotka s převahou míst k stání absolutně nevhodná, na to jsou ty cesty příliš dlouhé. Nezapomeňte na to, že většina lidí v Praze přestoupí na MHD kde si postojí, a že celková cestovní doba je u spousty lidí blízká hodině.

Druhá věc: Jak jste přišel na to, že jsem proti pásmově zastavujícím vlakům? Pokud se podaří, aby se vešly na koleje, tak jsem pro. Technický problém je samozřejmě v tom, že se na koleje nevejde všechno. V okolí Prahy se může podařit, aby se vešly dálkové rychlíky, zastávkové osobáky, plus něco mezi nimi.
Tím něčím mezi nimi můžou být buď pásmově zastavující osobáky, nebo spěšňáky. Oba typy zároveň v žádném případě, už proto, že by jimi mimo ranní špičku ani neměl kdo jezdit. Je na dlouhou diskusi, které z těchto dvou typů vlaků by byly užitečnější.

Středočeský kraj ale neobjedná ani pásmově zrychlené, ani spěšňáky, protože je nechce platit. To raději zaplatí lokálky vozící 10-20 lidí. Ve srovnání s autobusy je zde totiž jeden zásadní problém. Zrychlené autobusy z větších měst do Prahy jsou plusmínus finančně soběstačné. Všechny zrychlené autobusy typu Příbram-Praha nebo Mělník-Praha stojí kraj dohromady zhruba nula korun českých. Spěšné vlaky by naproti tomu stály fůru peněz.
Systémově je samozřejmě vhodnější, když ze vzdálenějších cílů jezdí do Prahy rychlejší vlaky, a ne couráky. To by ale na kraji museli sebrat odvahu, popravit málo vytížené vlaky na jiných tratích, nahradit je autobusy, a za ušetřené peníze objednat rychlé vlaky z/do Prahy. To ale ve Středočeském kraji v dohledné době fakt nehrozí.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6447
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 19:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Tady je jádro pudla. Nejednotný výklad termitu TRANZIT. Ale to je bohužel tvoje chyba, protože TRANZIT je definován a cesta Dejvice - Kačerov via Letná to rozhodně není
Jsi vedle. Od začátku se tu s Martinem Š bavíme o autech, které dvakrát překříží Městský okruh. Auta tedy v úseku Kačerov-Dejvice tranzitem pro vnitřní část Prahy jsou.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6448
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 19:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:
Takže souhlas s Petrem vlčkem, že i do Prahy by lehké metro šlo, jen asi není vůle ho protlačit
Samozřejmě, že by v Praze lehké metro postavit šlo. Otázkou je, kde.
Osobně bych preferoval lehké metro na Déčku v trase Náměstí Republiky-Písnice s povrchovou odbočkou do Modřan. Pak bych metro v Praze prohlásil za dokončené a stavěl již jen nové TT a modernizoval železniční uzel.

Lehké metro nemusí zrovna znamenat jízdu po povrchu. V New Yorku je asi polovina tratí těžkého metra vedena po povrchu. Lehké metro má užší tunely, kratší nástupiště a menší vozy. Klasickým příkladem lehkého metra je VAL. I to může jezdit většinu trasy pouze pod povrchem (Turín). Stejně tak si mnoho lidí myslí, že lehké metro jezdí jen na pneumatikách. To také není pravda (Kodaň).
Automatické vedení vlaku také nemá mnoho společného s lehkým metrem - těžké metro bez strojvedoucích se staví třeba v Budapešti a jezdí v Norimberku. A poslední Paříž - těžké metro na pneumatikách.

Takže bych to spíš shrnul tak, že lehké metro = malé metro a těžké = velké. Místo lehkého metra bych v Praze raději viděl větší rozvoj tramvají.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje by mi nevadily, pokud by se podařila jejich absolutní preference bez kolapsového souběhu s IAD. Nic takového se ale nerýsuje, naopak se licituje s předností na přechodech, souběhem s autobusy a taxi. To určitě tramvaj, jako moderní, kapacitní a rychlý dopravní prostředek pro MHD, neposouvá kvlitativně kupředu.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.