K-report
 

Archiv do 13. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 13. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2205
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Tak jsem měl spíš na mysli těžké flexibilní metro. Tam, kde to skutečně nejde, tak pod povrch, kde to jen trochu jde, tak přiblížit lidem.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2842
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Těžké metro je i o poptávce. Aby mělo význam ho stavět, musí se být v řádech desítek tisíc, a to rozhodně víc, než 10 nebo 20.
Stavět metro v Praze na povrchu už lze dost těžko, a to i na sídlištích. Trasou D Praha vyčerpá zatížené směry pro těžké metro a na další trasy už nebude poptávka. To už bude práce pro lehké kolejové systémy, tedy většinou tramvaje. Je nutné si uvědomit, že těžké metro vyžaduje velké poloměry. A samozřejmě, lidi by asi ani nebyli nadšení z hluku, které by takové metro vydávalo. Představa céčka jedoucího přes Prosek parkem Přátelství po povrchu, kde by to shodou okolností možné bylo, mě děsí.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Honzaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na www.ropid.cz je linkové vedení od 1.6. během výluky v Řepích a Dejvicích.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6450
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:
Souběh s autobusy by mi rozhodně nevadil. Souběh s taxi se mi nelíbí, ale má jednu výhodu - taxikářská lobby má dost silné páky na to, aby si ty pruhy prosadila, a to je + i pro MHD, která taxi pruhy používá.

To určitě tramvaj, jako moderní, kapacitní a rychlý dopravní prostředek pro MHD, neposouvá kvlitativně kupředu
V Německu a ve Francii tramvaje za moderní, kapacitní a rychlý dopravní prostředek považuju, a kde to tam jde, jezdí spolu s autobusy. Tramvaje nebudou nikdy moderní, když jim k tomu na mnoha místech nepomůžou autousy. Tramvaje nebudou moderní, když nebude moderní celý systém MHD. Jednou souvisí s druhým. Konečně se v tomto směru začalo něco dělat - 133.

Orky:
Souhlas. Jen bych metro D stavěl jako lehké, protože bude sloužit jako doplněk a posila k lince C. 4 vozy v soupravě Ansaldo Breda by úplně stačily. Já bych se nebál ani VALU, ale to je na vlakofilním k-reportu naprosté tabu. Na VALu se mi líbí, že si umí automaticky na konečné rozpojit vozy a jezdit dál s menší kapacitou, ale se stejným intervalem, jako ve špičce. Interval 3 minuty po celý den - ráno 4 jednotky, před půlnocí jedna.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vzhledem k tomu, že to platí pouze pro vozy TAXI vezoucí zákazníky, tak mi to nevadí
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 22:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Sběr dat vypadá jako úsekové měření rychlosti. Taktéž jsou sbírána i na úsekovém měření rychlosti.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 23:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zase ten Šubrt :-)
http://zpravy.idnes.cz/stanice-metra-se-obleknou-do-noveho-doprav ni-podnik-meni-informacni-system-16a-/praha.asp?c=A100511_132050_ praha_vel

Martin: Co na tom, že by bylo lehké, když by to bylo o pár korun levnější. Já si pod slovem "lehké metro" představuju i to, že celý systém, včetně dopravní cesty bude levný. A ne to, že to nazvu lehké, ale fakticky akorát zkrátím soupravy a tím nástupiště o pár metrů, čímž ušetřím pouze za délku nástupišť.
U déčka se musí počítat s tím, že bude vozit řekněme až 80 tisíc lidí a na to musí být dimenzováno. Ovšem pokud by se mělo uvažovat o samoobslužném řízení a budoucím větvení trasy, tak by se variabilita souprav měla zvážit.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 11. května 2010 - 23:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ježišmarjá, já už si tu nemůžu ani ulevit, aniž by to nenapsali na idnes...:-)))

Copak je relevantní, že se to nějakýmu křiklounovi z k-reportu nelíbí? nelíbí se mi éčka a když visím, jak nejsou peníze na informování o výlukách...tak mi to fakt přijde jako vyhozený peníze. Protože super extra drahý to nebude, ale na ty výluky a změny by ty peníze udělaly dobrou službu.

Tak já to zkusím znova. "Císařpán je vůl". Piště pisálci a císařpána si domyslete :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 00:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci být moc OT, ale ROPID zveřejnil nový informační zpravodaj.

Plánované výlukové LV při první etapě RTT Motol-Řepy je luxusní (6 za starou 16, napaječ 37 Barrandov-Radlická a pásmo 9 na Vápence) .
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 01:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježišmarjá, já už si tu nemůžu ani ulevit, aniž by to nenapsali na idnes...:-)))

Zvykej si.

Btw, jaký smysl mají všechny ty kecy o návaznostech, když se mi pak u výstupu z metra postaví do cesty revizor a já kvůli němu tratím ve špičce 10 minut, mimo špičku 15 - 30 minut, protože mi přípoj ujede o půl minuty? To jsou to vážně takoví kreténi a DP nemá na lepší? Pošlete toho Hocka někdo už konečně do penze.
Si non confectus non reficiat.

Revizor nemá právo kohokoli nutit s ním kamkoli chodit. Nutí-li dítě, dopouští se sám trestného činu. Revizor nemá žádná zvláštní práva.
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 01:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na východu z metra jsou nejlepší. Zvlášť Ipak ve špičce kde jich je 8 a buď zdržujou s kontrolou nebo přes to hafo nedá projít.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 04:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: jako čtyřvozová 451, ta oproti třívozové 471 je naprosté žihadlo, neb má velké zrychlení" je asi daný jen pocitem cestujícího, že se to mnohem dříve začne zmítat. Protože fyzika je proti .. trojitá 471 má 2000kW na 155t hmotnosti, čtyřvozka 451 pouhých 1320kW na 184t hmotnosti čili akceleraci v reálu skoro poloviční, přibližně srovnatelnou jen snad za zvlášť nepříznivých adhezních podmínek. Ovšem ten zvukovej i dynamickej projev zas stojí za to ;-)


Tak přesně o tom to není. Tvůj pohled na věc je pohled laika. 471 má vyšší výkon zejména proto, aby vůbec byla schopna jet rychlostí 140 km/h, což je v příměstské dopravě hodnota v podstatě nevyužitelná. V případě, že by byla jen 100 km/h, což je hodonota pro příměstskou dopravu s vysokým počtem zastávek dostačující (navíc v okolí Prahy lze jet rychlostí větší než 100 km v podstatě jen na trati 010), tak by výkon mohl být nižší. Podstatný rozdíl je ale v rozložení pohonu. Bo´Bo´+ 2´2´+ 2´2´ není zdaleka totéž, co Bo´Bo´+ 2´2´+ 2´2´ + Bo´Bo´. A to, že má 451 oproti 471 vyšší hmotnost, zas tak velkou roli nehraje.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2844
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 10:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Začíná se nám z toho tady stávat ostře sledované fórum s ostře sledovanými lidmi. :-)
Opatrně, aby na Tebe nepřišla žaloba za pomluvu, či vyzrazení státního tajemství. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6451
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 11:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Co na tom, že by bylo lehké, když by to bylo o pár korun levnější. Já si pod slovem "lehké metro" představuju i to, že celý systém, včetně dopravní cesty bude levný
Však taky jo, tunely maj mnohem menší průřez, a to samotnou výstavbu zlevní. VAL zvládá díky lepší adhezy i větší stoupání, proto by nemusely být stanice tak hluboku (+ pro kaštany)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 12:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Jak ale něco, co má hodinovou maximální kapacitu 15000 nahradí něco, co má 30000. Jen se ptám, jako jeden z důvodů D jsi uváděl zálohu za C.

Jinak souhlas, ale lehké metro má v průměru intenzity jako dobře segregovaná či podzemní TT. A VAL má právě kvůli adhezi a stoupání v souhrnu vyšší provozní náklady - tey v poměru k přepraveným osobám.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 14:39:37    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: pečlivym pročtenim zjistíte, že něco o adhezi jsem tam psal. Jistě že je 8 hnaných náprav výhoda proti čtyřem .. ale hlavně jsem nějakej rozdíl zrychlení v praxi nezaznamenal. Jestli něco mluví proti patrákům, tak je to pomalejší výměna cestujících, čili delší pobyty ve stanicích, na tom už nějaká sekunda při rozjezdu stejně nemůže nic změnit. Bohužel se honí kapacita a cestovní doba je spíš vycpaná.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6452
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 15:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Pokud nebude Déčko, rekonstrukce Nuseláku nebude možná. A zvyšovat kapacitu kvůli dvoum rokům, která nebude dalších 50 let využita, taky není řešení. I tak, ale Déčko Céčku hodně pomůže nejenom při rekonstrukci.

Jinak souhlas, ale lehké metro má v průměru intenzity jako dobře segregovaná či podzemní TT
Kapacitu má sice TT velmi podobnou, ale neumí automatické rozpojování vozů na konečných a má náklady navíc na mzdy řidičů. Automatické metro by jen na Béčku DP ušetřilo přibližně 100 milionu korun za rok (náklady včetně odvodů na 200 zaměstnanců linky B).

A VAL má právě kvůli adhezi a stoupání v souhrnu vyšší provozní náklady
Bohužel, tohle se nikdy zatím nepodařilo ověřit. VAL má stanice velmi blízko pod povrchem a šetří tedy náklady na chod dlouhých eskalátorů nebo osvětlení stanic (v případě VALu by mohly mít stanice Thomayerova nemocnice, Nové dvory, Libuš a Písnice denní světlo).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 15:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Ale byly by možná i bez déčka. Možností je víc. Další varianta náhradní dopravy by mohla být železniční linka. Stačila by funkční zastávka na Kačerově a zdvoukolejněná trať do Vršovic. Obojí by se podle mého názoru stejně dřív nebo později mělo udělat. Jsou i možnosti s restrikcí IAD a zavádění dočasných BUS pruhů (podobně jako bylo dočasně na magistrále při povodních) - rychlíková linka Háje - Smíchov, Háje - Želivského, posílení tramvají podél Vltavy. Holt by se do centra nějakou dobu jelo o pár minut pomaleji. Ale je pravda, že z déčkem by to bylo mnohej jednodušší.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 15:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: V první větě jsi se obloukem vrátil k důvodům odsunutého těžkého D :-).

Pneumatiky a adheze potřebují daleko větší výkon při daleko menší kapacitě. I když přiznávám, že k tomu mám jen teoretický základ ze školy, taky jsem nenašel nikde přesné srovnání. Nicméně úspora na hlouce stanic je možná ekvivalentní vyšším nákladům na samotný pohyb souprav. Při snaze o vysokou výkonnost trasy s minimálními intervaly by tyto vyšší náklady mohly být výraznější.

Jinak při denní zátěži u Krčské nemocnice 50 000 lidí v každém směru si nejsem VALEM teda moc jistý. To bude podobný profil jako Flora, Českomoravská, Nové Butovice, Chodov a malinko slabší Dejvická... Myslím průjezdy po trase, nikoli obraty těchto stanic.

Orky: Taky si obloukem u mého odsunutého D a vlaku z Vršovic pod Hlavák, co by mohl být za 5 let :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 15:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Šubrt: Ale jako náhradní doprava, kde by cestujícímu nic jiného nezbylo. Ovšem člověk, který už sedí v metru ze Lhotky Ti nebude přestupovat v Krči na vlak, kterým dojede na Hlavák nebo kamkoliv jinam, když má kratší, rychlejší alternativu s kratším intervalem a se stejným množstvím přestupů.
Tvoje odsunuté D je přesně to, co jsem popisoval výše - práce pro lehké kolejové systémy, které tam toho času už existují a nikoliv pro těžké a drahé metro. A pro valnou většinu cestujících prodloužení cestovní doby, což ostatně i ty kritizuješ, i když v jiné části Prahy, ale to už jsme si tady několikrát řekli.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2168
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 15:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu D ještě taková obecná poznámka:
Pokud u B je nejvytíženější úsek Anděl-Národní třída a u A (tady nevím, čísla nemám, jen předpokládám) Dejvická-Staroměstská, nemělo by D směřovat spíš tak, aby křížilo tyto úseky a ne někam, kde i to stávající metro zeje prázdnotou?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 16:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Ježišmarjá, já už si tu nemůžu ani ulevit, aniž by to nenapsali na idnes...:-)))

Možná je to i tím, že zde jako jediný máte jako nick normální jméno. Těžko by mohli na idnesu napsat "rozčiluje se Káem/Orky/Klavirista/Ma(šo)touš aj."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 17:24:47    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: člověk co jede do Vršovic nebo na ten zapomenutej Žižkov tam právě žádnou alternativu nemá. A lidi z Bráníka či Modřan by ani nemuseli přestupovat, protože při rozumnym intervalu a denní době by v tom vlaku už seděli. A předtim se kodrcat busem k nějakýmu tomu metru, ke kterýmu to maj dál.

Tady se furt bojuje o nějaký "jedinný správný řešení" ale to jedinný správný řešení je zrovna v diverzifikaci .. stejně jako se ukázalo, že jedna dálnice do Brna prostě nestačí.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2534
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 18:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: jenže u tý Krční nemocnice to má tu vlastnost že metrofrekvence je právě jen v úseku z Kačáku k nemocnici. Dál se to pak doslova rozprskne - něco málo Kundratice, síl¨dliště Krč/Písnice/Nový Dvory/Lhotka/Novodvorská/Modřany/Bránik-Smíchov.

To je právě práce pro nějakou tu podpovrchní hannoverskou tramvaj, která někde od krčního nádraží kamž dojede pod zemí bude v podstatě na povrchu (jen tu a tam podjede nějakou tu křižovatku nebo silnici) a "rozprskne se" taky do těch více směrů.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6453
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 18:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Pneumatiky a adheze potřebují daleko větší výkon při daleko menší kapacitě
To je samozřejmě pravda, ale zase se ušetří na těch kratších nebo vůbec žádných eskalátorech a denním světlu.

Nicméně úspora na hlouce stanic je možná ekvivalentní vyšším nákladům na samotný pohyb souprav.
Pokud to tedy tak opravdu je, pak pro VAL mluví - mělčí stanice - kratší docházková vzdálenost na nástupiště a výhoda rozpojování vozů mimo špičku při zachování stejného intervlau bez navýšení personálu.

Jinak při denní zátěži u Krčské nemocnice 50 000 lidí v každém směru si nejsem VALEM teda moc jistý
Kapacita jedné jednotky VAL je 282 cestujících. Pokud by na Déčku jezdily 4 jednotky v intervalu 90 s, byla by kapacita Déčka jedním směrem během jedné hodiny 50 760 cestujících. Kapacita Céčka jedním směrem v RŠ je 54 168 cestujících (kapacita M1 - 1464). Já bych ve VALu a kapacitě problém neviděl. 4vozový VAL je jen o 8 metrů delší než M1. Kdyby se chtělo ušetřit na délce nástupišť, může jezdit jen třívozová (78 420 mm), ale za to v kratším intervalu 80 s.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6454
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 18:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218:
nemělo by D směřovat spíš tak, aby křížilo tyto úseky a ne někam, kde i to stávající metro zeje prázdnotou
Nejvytíženější úsek Áčka je Muzeum-Můstek, kterému by Déčko na NR evidentně ulehčí.
Nejvytíženější úsek Béčka je Anděl-Karlák. Tady by mě zajímalo, jak bys to chtěl řešit. Tramvajím Mírák-Pavlák-Karlák a Béčku Karlák-Anděl pomůže jen TT Pankrác-Dvorce-Smíchov, které moc velké naděje nedávám. Takže nezbývá než čekat na Éčko.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2169
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 18:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady by mě zajímalo, jak bys to chtěl řešit.
Zakroužil bych to D úplně opačně - dejme tomu Praha 4 (detaily nechám zasvěcenějším)-Podolská vodárna-Smíchovské nádr.-Anděl-Újezd-Satroměstská-Nám.rep.-hl.n.-(s výhledovou možností pokračovat na ten slavný Žižkov). Takový mutant plánů D a E.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. května 2010 - 19:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvytíženější úsek Áčka je Muzeum-Můstek
To je asi pravda, ale vytížení rozhodně neklesá rovnoměrně na obě strany. Zatímco směrem k Dejvické jen mírně, na druhé straně je za Náměstí Míru v podstatě mrtvo a za Želivského už definitivně mrtvo. Proto mi přijde nevhodné směřovat D sem, jak navrhuje MŠ, když se tady nezaplní ani ta stávající trasa metra.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 19:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: S tou frekvencí to není úplně pravda. Už v Libuši je víc než bude na Petřinách a Nové Dvory jsou o hodně nad 30 000. Přinejmenším z té Libuše je zátěž v intencích současných koncových úseků metra. Zátěž D je naopak velmi rovnoměrná a ani na Pankráci se výrazně nepropadá. A to jak ve verzi Mírák tak JzP. Také neplatí, že se jezdí jen PA-NK. Jezdí se dominantně do a z obytných oblastí za touto stanicí, byť obsluha nemocnice Krč a okolní zástavby u Zálesí není též slabá a oproti Motolo jsme nejméně o třídu výše...

Mašotouš: No jó, já vím, že su blbej, že se podpisuju :-). Myslím, že jsem si tykali ;-).

Martin: To jsou teoretické kapacity z obsaditelnosti. Skutečná výkonnost C je v ranní špičce někde na 30 000. Teoreticky se může blížit ke 40 000 za hodinu.

Nejsem si jistý, ale 4vozové jednotky VAL nejsou příliš obvyklé. Kdyžtak mě oprav. Nebo se dají slušně používat na rovinatém profilu, což D nebude. Dále je VAL výhodnější na menší a rovnoměrnější zatěž. U nás známé držení dveří a přeplňování automatickému provozu ve špičkách proklatě nesvědčí. A pak je 80s hodně problematicky dosažitelný interval. Odhadoval bych maximlně třídílné vlaky po těch 90s a tam už jsme v hodinové reálné výkonnosti hluboko pod 30 000 (dejme tomu na 20 - 30 000). V určitých chvílích by to ráno mohlo mát u nemocnice kapacitní problémy, nicméně při správném návrhu by to šlo.

jak jsem vyrozuměl, tak projektant D má zceal volnou ruku, jaké metro navrhne. Což nechápu. Město by mělo říct, co chce, respektive, co a v jaké hodinové výkonnosti potřebuje, aby uspokojilo nějaké potřeby. Obecně se prý předpokládá, že Metroprojekt navrhne klasické metro, neb jiné zatím nedělal. Plán na případ, že navrhne něco jiného, není :-).

Martin: Přestup C-A směr Můstek ale neobsahuje podstatu cest směr nám. Republiky a Revoluční a Dlouhá a Kotva a Palladium. tyto cesty se realizují výstupem na Florenci a 133/8/pěšky. Zas taková úlevy by to nebyla. Naopak, pokud C+D v souhrnu posílí, neodbydou se sice přestupy jen na Muzeu, ale do vlaků A přibude daleko víc lidí než dnes.

Béčku v centru by výrazně pomohla vnitřní překryvná tramvajová síť, tedy Příkopy a Václavák. Tramvaje by absorbovaly řadu cest v koridoru Florenc - Anděl - Radlická, což při současném zárohování linek 9 a 14 na Republice a národní fungovat příliš nemůže. Václavák je pro odlehčení Ječné, připojení Vinohradské. Dvorecký most je jasná úleva Ječné též.

Když už píšeš o tom metru E. Kdyby bylo D lehké metro v trase Pankrác - Synkáč (nádr. Vršovice) - Kodaňská - Flora - Basilejské nám - Jarov - Libeň, měl jsem jako jeho doplněk metro Řepy - Motol - Strahov - Kinského zahrada - nemocnce Karlovo nám. - Tylovo nám. - Nám. Míru - Kodaňská (přestup D) - Eden - Zahradní Město. Ale to už je opravdu šotoušská sci-fi, navíc s velmi silným omezením tramvají na Plzeňské, Francouzské, Ječné...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 19:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Vytíženost A je kupodivu přiměřeně vyrovnaná jak na úseku Hradčanská - Dejvická tak Jiřího z Poděbrad - Flora. V součtu oběma směry mají ty úseky 117 000 a 114 500...až pak se to láme víc. Ostatně i proto mám to D na JzP či Floru. Stahuju některé špičkové cesty opačným směrem a funkci A vyrovnávám a připravuju na možnou zástavbu Hagiboru a druhý vestibul Želivského, který bude jednou velmi výživný. No a na další rozvoj návazné dopravy či prodloužení z obasti Hostivaře a Zahradního Města.

218: Mutant je to z elektrárny pana Burnse? :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 20:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm infopanelům v metru, když už měnit, tak pořádně.. Líbí se mi např panely v Belgii

Krásně jsou vidět soupravy, kde se nachází, kam jedou a kdy přijedou. Tím neříkám, že zrovna v tomto provedení by to mělo v Praze být (třeba C ve špičce by to asi nevyužilo, kdydž je interval tak hustý), ale třeba A. Chtělo by to obecně technologický posun..
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 21:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Když jsi nacpal déčko přes Jiřák a tak zhoršil oproti variantě v územním plánu pro 50 tisíc (a možná i víc) lidí dostupnost centra a možnosti přestupů na další linky metra a tramvají, tak jsem jen nevěřícně zíral. Ale cpát déčko přes Floru, kdy přijdeš z Želivárnou? To už by s tím níkdo nejezdil a ani bych se nedivil městským částem na Praze 4, kdyby potom požadovaly ponechání linek na Kačerově! Jsem přesvědčen, že by se jim nelíbilo ani vedení přes Jiřák.
Déčko má být doprava rychlá oprava především pro jižní část města. Cpát metro na Žižkov, kde jsou trasy A a B od sebe vzdáleny 2 km a zejména A má minimálně 50% rezervy a odkud se dá do centra za 10 minut dostat tramvají bez přestupu, je zbytečnost (a metrem by to opět znamenalo přestup na Jiřáku v podobě D+A). Nerad se opakuju, ale čím bude D dál od centra, tím znepříjemníš dopravu většímu množství lidí.
Déčko na Žižkově nepovede ke kýženým úsporám v povrchové dopravě, tam by v podstatě úspory byly nulové a náklady na metro vysoké. I chalupioda přinese větší úspory (odhaduju zhruba 1,25 mil. vozokm na busech a zhruba 350 tisíc vozokm na zrušené dvojce).
Možná by ses měl vrátit k pomlouvání chalupoidy, to Ti jde líp. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 22:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: To je těžký, když mi nedáváš už ani šanci fantazírovat a tahle reaguješ na sci-fi :-). Já přece neříkám, že mám pravdu. V dopravě je tolik souvislostí a dobré návrhy mají často střípky z absolutních pitomostí. A pitomosti střípky dobrého návrhu. Taky bych rád alespoň tady ještě občas blábolil pitomosti a nápady jen tak z hlavy :-). Když prokážu, že D přes JzP bude vozit víc lidí než přes Mírák, budu akový návrh prosazovat dál. Když to neprokážu, byl to Cimrmanův krok stranou. Tak to chodí.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 6-2005
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 23:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, ale tady někdo pořád vychází z toho, že všichni prostě jedou do centra. Blbost.

Pořád mi nikdo nevymluví, že Písnice - Libuš - Lhotka - Novodvorská - Nemocnice Krč + Zálesí - Kačerov - Michelská - nádr. Vršovice by bylo výrazně efektivnější, než to cpát přes krčské nádraží na Pankrác. Chceme přece odbourat aspoň část přestupů C-A a cesty po nuselském mostě, ne? Navíc zdaleka ne všechno musí je ausgerechnet na Pankrác nebo nám. Republiky. V tom by Martinův Jiří z Poděbrad byl lepší. Ale i kdyby ne a pokračovalo se na nám. Míru, stočení na I.P. Pavlova a ukončení na Karlově náměstí s možností protažení dál bylo výrazně užitečnější, ještě více by to pomohlo odlehčit povrchové dopravě nejen mezi KN a IPP, ale i mezi KN a Nádraží Vršovice, autobusovým linkám 139, 150, 196, 150, 197, 198 a dalším, dala by se definitivně zrušit 203, upravit 106, 121, 170 - a to je jen málo, co mě z hlavy napadá, přičemž Cčku by se také výrazně ulevilo a troufám si říci, že mnohem více, než tažením Pankrác - Republika, cíle cest cestujících by to respektovalo výrazně lépe... Rozhodně víc, než to napráskat na Republiku.

mimochodem dost cestujících zatěžujících B ze Smíchova po Národní třídu jede taky z té Prahy 4.

Vynechání Novodvorské, Lhotky a Kačerova (zdroje frekvence a přestupu) a cpaní všeho do jednoho místa (že by středobodem světa byl Václavák?) považuji také za prasárnu, resp. další Chalupoidu s vyhnutím zdrojům cestujících a zároveň s nutností ponechání stávající dopravy, neb zůstane nutnost všechno mimo Písnice a Libuše ládovat na Kačerov -> úspora NIC. (analogie A - neobsloužení Novodvorské, Kačerova = cca neobsloužení Vypichu a sídlišť, nádraží Krč = smysl cca jako Letňany nebo depo Hostivař, Nové Dvory - ve vilkách smysl jako stanice u sídliště s výstupem úplně mimo (teď nevím, která stanice na A to bude) atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 12. května 2010 - 23:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mimochodem, jak experti vysvětlují zde zmíněnou relativně malou vytíženost metra A na východ od centra? hluboké vstupy, dobré alternativní spojení tramvají, neatraktivní interval (platí jen pro DH)? přitom to metro jede přímo, bez nějakých zákrutů á la chalupoida či prosek, a navíc zcela do centra (oproti C) a s přestupy bez zajíždění (oproti C-B při cestě např. ze stodůlek na jižák). a hustě obydlených sídelních oblastí na (jiho)východě prahy taky není zrovna málo.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 03:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta: Kde jste vzal, že Kačerov je zdroj frekvence? Ta by tam byla bez všech přestupů na busy naprosto minimální. Na Kačerově není vůbec nic.

Pawel: A teď si představte, že by se lidem z Vinohradské dostalo možnosti jet až po Můstek a často dál (na Republiku, Stross, Újezd) skoro od baráku tramvají? To byste mohl A za Mírákem rovnou zrušit:-)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 06:02:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne osobně se u trasy metra D nelíbí její téměř přímé vedení od krčské nemocnice až na Libuš. Sídliště Lhotka a Novodvorská tak budou pořád obsluhovány velkým množstvím autobusů, u kterých dojde nejspíše jen ke zkrácení tras a k jejích drobným úpravám, ale nedojde k omezení jejich četnosti a intervalů, protože to není možné. V tomto případě bych se přimlouval za protažení trasy a vzniku alespoň stanice u křižovatky ulic Novodvorská a Zálesí.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2536
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 07:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Pankrác třeba prot že to je dnes zdaleka největší zdroj/cíl frekvence?

Jinak A sice jede přímo do centra, tam ale a) už jezdí málokdo krom turistů b) krom přestupu na další metro tam téměř nemá vazby na další MHD (resp. z celé oblasti jsou skoro všude lepší po povrchu (7 Nusle/Smíchov, 26 Holešovice - Letná, asi jediná intervalově použitelná bustangenta na JM i Vysočany/Prosek)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2941
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 07:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mne překvapuje ta genialita MHD v Praze projektovat metra k nemocnicím a ne do dopravních uzlů a velkých sídlišť.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 08:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysvětlete mi někdo, proč se v souvislosti s jihovýchodem Prahy počítá stále jen s metrem, které bude víceméně paralelní s "C"? Vždyť Písnice, Lhotka, Libuš může být prakticky již dnes spojena s centrem velice pohodlně rychlotramvají po modřanské trati.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Přesně tak. Kačerov bez autobusů by klesl na úroveň nejméně vytížených stanic metra.
Milky: Doporučuju znova a pozorně přečíst předcházející příspěvky. Protože céčko nezvládá, a počet cestujících dále narůstá. Ve srovnání průzkumů 2004 a 2008 v úseku I.P.Pavlova - Vyšehrad stoupl počet cestujcících o 7% (za 4 roky) a lze předpokládat, že bude stoupat dál a céčko už nelze posílit.
I tvrzení že D "kopíruje" C je docela odvážné. To je asi jako tvrzení že 9 kopíruje 10.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tvrzení že C nezvládá je nadsazené. Osobně si myslím, že B je na tom hůř.
Na D (vezmeme-li dočasné ukončení na Pankráci) mne vadí přednost stanice nádraží Krč před nemocnicí a to, že krom přestupu navíc pro většinu cestujících (mimo docházkové vzdálenosti k 3 stanicím) nic nepřinese.
V centru si myslím že je důležitější vymyslet co s magistrálou a jak vyřešit přetékající vztah IPP - Karlovo nám, než tam tlačit další metro.
Milky:
pohodlně - sólo 17 je pohodlí?
rychlotramvají - kolik zbytečných OR je z Výtoně do Modřan ?
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw. nemáte někdo odkaz na mapu, která zobrazuje vytížení metra v jednotlivých úsecích? Boj se strýčkem Fooflem zatím marný...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2172
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Stahuju některé špičkové cesty opačným směrem a funkci A vyrovnávám a připravuju na možnou zástavbu Hagiboru a druhý vestibul Želivského
Jestli by nakonec místo metra D nebyla lepší S81 Braník-Krč-Depo Hostivař-Běchovice, to jede ještě východněji a kapacitu (vzhledem k využití) bude mít téměř nekonečnou.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť Písnice, Lhotka, Libuš může být prakticky již dnes spojena s centrem velice pohodlně rychlotramvají po modřanské trati.
Ano, souhlas, obslužení jihu nějakým vlako-tramvajo-praso-psem napojeným jak na modřanskou TT, tak na vlak směr hl.n. by určitě mělo něco do sebe. Metro by pak nebylo třeba a spíš bych se soustředil na výstavbu "malého E", tedy okružní linky, ale posazené mnohem blíž centru.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 10:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"tady někdo pořád vychází z toho, že všichni prostě jedou do centra. Blbost."

Jasně že tam nejedou všichni. Ale jede tam většina. Metro je příliš drahá sranda na to, aby bylo pro nějakou menšinu. Menšinové směry musí být řešeny jiným způsobem. V pražských podmínkách pro tangenciální směry připadají v úvahu tramvaje nebo autobusy.

Kličkovací metro, které by vymetlo půl Prahy, místo aby dovezlo lidi rychle k cíli, to by byl pěkný průšvih. Všechny hlavní radiální i tangenciální linky musí být v rozumných mezích co nejpřímější a nejrychlejší. Zaklikacené můžou být krátké lokální linky pro plošnou obsluhu, které mají v celkovém systému téměř nulový význam. Když se ale zaklikatí páteřní linky, tak z toho je nechutná pomalá socka, a ne moderní MHD.

U áčka lze doufat, že nakonec skončí v Řepích, takže to tak strašná klikatina nebude. Když se zprasí a zchalupoidí déčko, tak nepomůže už vůbec nic. Je zvláštní, když jeden a ten samý člověk odsuzuje chalupoidu, a z déčka by vytvořil ten samý paskvil.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3795
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Písnice, Lhotka, Libuš může být prakticky již dnes spojena s centrem velice pohodlně rychlotramvají po modřanské trati."

Tramvaj jako hlavní páteřní radiální linka a metro jako linka doplňková? Sorry, to je přece naprostá konina.
Zkuste si spočítat celkové cestovní časy z Libuše do různých míst v širším centru, například na Pankrác, Smíchov, Dejvice, Holešovice, Karlín. Zjistíte, že se tramvaj k úloze hlavní páteře na dlouhé vzdálenosti absolutně nehodí.

Trasa déčka Náměstí Republiky - Náměstí Míru - Pankrác - atd. přinese pro ty kterým je především určeno (obyvatelé jížních sídlišť) největší praktický užitek. Pokud tato varianta není v souladu s teorií veřejné dopravy, je třeba opravit teorii veřejné dopravy.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7841
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: S "D" se počítá jako s náhradou C v případě reko nuselského mostu (ta jednou přijít musí, i když mosty v Praze obecně vydrží více než je uvěřitelné). Oklika po TT přes Modřany by asi nebyla publikem akceptována. Tak jako není žádný tlak od obyvatelstva na prodloužení tratě z Modřan dál, ale je tlak na posilování 215,113 a pod.
218: Hloubka stanic má pramalý vliv na jejich vytíženost. To je jen zbožné přání antimetrošotoušů, aby měla. A nejhorší jsou kompromisy (to k tvému hybridu D a E) - v kompromisní trase obvykle NIKDO nejezdí.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2854
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:
- béčko má podstatně delší interval než céčko, proto se možná zdá v některých obdobích, každopádně na nejvytíženějším ůseku odveze o cca 30 tisíc lidí víc. Na béčku je to řešitelné rekonstrukcí zabezpečovacího zařízení, které umožní zkrácení intervalu alespoň o 30 vteřin. na céčku již další zkracování intervalu není možné.
- podívej se do návrhu územního plánu, stanice u nemocnice být má. Tam by spíš stálo na zamyšlení, zda má stanice u nádraží Krč vůbec význam. Já si myslím, že nikoliv a já bych jí tam nestavěl.
218:
- je v ročence dopravy 2008. Kdysi byly ročenky dostupné na internetu
- vození lidí ze Lhotky a Libuše z Libuše tramvají? Časově delší a obávám se že i kapacitně neproveditelné. Metro na Lhotku patří naprosto bez debat.
- výstavba éčka je blbost, na to stačí stávající tramvajová síť
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hloubka stanic má pramalý vliv na jejich vytíženost. To je jen zbožné přání antimetrošotoušů, aby měla.
Někde jsem napsal něco jiného?
Já jsem PRO metro... po každé zažité jízdě tramvají.

A nejhorší jsou kompromisy (to k tvému hybridu D a E) - v kompromisní trase obvykle NIKDO nejezdí.
Tak zatím jsou obě "plánované" trasy stejně jen čárami na mapě.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ročenka
Dík. přes vyhledávání jsem se předtím dostal k ročence 2007, kde to nebylo.

vození lidí ze Lhotky a Libuše z Libuše tramvají?
Ne. Vlako-tramvajo-praso-psem. Napojení na tramvajovou síť by bylo doplňkovým bonusem, hlavním rychlý směr do centra by byl napojení na vlak na hl.n.

Jinak, jestli někam v Pze metro, tak sem, ale dalo by se to řešit i jinak. Pravda, vyžadovalo by to kompletní přestavbu (nebo spíš výstavbu) S-bahnu, takže by nakonec D+E vyšly levnějc.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je tedy někde odkaz na nejpravděpodobnější trasu, nebo Orky můžeš sem prosím napsat stanice ?
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 11:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tlak na posilování 113 je pěkná blbost. Už teď je to pěkný vzduchovozič (hlavně ve špičkách). Interval 4 minuty ráno a 5 minut odpoledne zajistí téměř 100% cestujících místa k sezení.

Ad metro D: Mělo by být kompatibilní s C kvůli možnosti přechodu souprav při uzavření Nuseláku. Jinak na uzavírku budeme muset nakoupit na D tolik souprav, aby bylo možno udržet min. interval při uzavírce a po znovuzprovoznění C nebudou mít tyto soupravy využití. Osobně navrhuji na D 2x třívozové (možná i průchozí) jednotky á 25-26 metrů s možností rozpojení v sedlech. Poloměry oblouků Písnice- Pankrác menší, Pankrác-centrum dle požadavků na M1.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: http://www.tsk-praha.cz/web/doprava/udipraha/rocenky/
Průzkum metra strana 22, metro D v mapě strana 48 - ročenka 2008.

Bručoun: Do centra bohužel nyní jedou skoro všichni. A problém centra je už dnesv C jako superkapacitní tangentě, z ketré není snadné na cokoliv přestupovat. Proto si ji zdvojnásobíme...

Nikdo nechce, aby metro kličkovalo, JzP je o 600 metrů vedle než Mírák a ještě nabídne rozpyl těch přestupů, navíc něketré cesty vytáhne opačným směrem. Jinak na D v mé podobě nemám skoro žádný oblouk nebo chalupovracečku :-).

Ten samý člověk totiž nekouká na věci jen podle toho, jesti jedou rovně nebo klikatě, ale zamýšlí se nad celkovou funkcí města. nezpochybňuju, že D na Republiku má tupou funkci ulehčení a zálohy C. Já mám jen ambici mu většinu této funkce ponechat a nabídnout mu i další, nic víc.

Jinak souhlasím, že trasa metra D na Republiku skutečně Libuši přinese největší praktický užitek. To je nezpochybnitelné. Nicméně zkomplikuje fuknkci centrálního systému MHD, tudíž výměna užitku pro Libuš bude za něco jiného. Hledám cestu, jak užitek Libuše příliš neomezit za cenu celkového užitku pro město.

Gabuliatko: Stanice D je u nemocnice i u nádraží Krč. Nicméně tu zapadl námět Brama ke stanici na křiž. Novodvorská - Zálesí. Ta je realizovatelná s mírným závlekem a při návratu k nemocnici Krč pak na Olbrachtovu jedině bez Nádraží Krč. Tady si myslím, že by mohla narůst jednotka chalupovitosti :-). A diskusi o výměně nádraží Krč za Zálesí-Novodvorská má skutečně cenu se bavit, pokud s D jedeme na Hlavák a Republiku. Přestup na vlak je tudíž kromě nějaké tangenty do Hostivaře (a ta je z D dostupná i ve Vršovicích) zbytečný.

218: Ano, napojení na vlak na hl. n. z Krče :-). Tudíž tam přímo nepotřebuju ještě metro a to mi pro centrální cesty stačí na JzP. Jinak jsem ještě uvažoval o tangentě přes Uhříněves ;-))))).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:39:56    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jede tam většina, protože jí nic jinýho nezbejvá .. i když by to třeba z Krče na Černej most měla blíž docela jinudy. Akorát se jí nic takovýho nenabízí.

Jinak dneska jsem zas po dlouhý době jel tou skvělou a plně dostačující východní busovou tangentou 136 a už to zase dlouho neudělám, mam svoje plotýnky rád a chci aby ještě tak dvacet let vydržely .. pokud se v tomhle směru nenabízí víc než hrkací kloubáky a pražská dlažba, nedá se potenciál trasy vůbec posuzovat. A to jsem jel ráno z centra, čili aspoň volnym směrem, proti to imrvére stálo.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2855
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: tady Dporučuju vybrat "V4 Doprava" a paku už jenom zvětšovat.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2856
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 12:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nicméně zkomplikuje fuknkci centrálního systému MHD
Nezkomlikuje, ba právě naopak. Ulehčí centrálnímu přestupnímu trojúhelníku. Prostě při poměru cena a výkon Tvoje varianta nemá šanci.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 13:00:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ulehčí centrálnímu trojúhelníku a zároveň přitíží nově vzniklý přestupní čtyřúhelník

Pokud tangenty zůstanou v busech a místy s přestupy na tramvaj, nemůže to cetrální uzel zvládat, i kdyby měl ještě o dva rohy víc. Asi se na penzi radši přestěhuju do tý Vídně, tam rozumně dvě trasy vykřížili pod Štěpánem a dalšíma v centru "chalupoidně" objížděj ring, čili exkurse neni povinná.

A o tom, že to v blízké periferii jede takřka nebo úplně po povrchu, bo maj jednotky nepromokavý, už snad ani muk. Prostě stačí vystrčit frňák, aby bylo vidět, že to fakt jde i jinak, než s Metrostavem na věčný časy.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 13:08:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: "jede tam většina, protože jí nic jinýho nezbejvá .. i když by to třeba z Krče na Černej most měla blíž docela jinudy. Akorát se jí nic takovýho nenabízí."

A Vy myslíte, že většina jsou ti, co jedou ve směrech typu Krč-Černý Most? To si fakt nemyslím.
Takovéto směry samozřejmě mají být zajištěny přiměřenou rychlostí mimo centrum, ale přiměřeně kapacitním spojením. Metro musí obsluhovat nejsilnější přepravní proudy, nemůže brát ohled na každou skupinku cestujících.

Nebyl jste to zrovna Vy, kdo byl proti rychlým autobusovým tangentám s tím, že pro tak malé skupinky lidí nemá cenu zřizovat přímý zrychlený autobus?
Jak mám rozumět tomu, že se v tangenciálních směrech autobus nevyplatí, ale metro ano?
(Pokud jste to nebyl Vy, tak předpokládám, že se "potrefená" sama ozve.)

Martin Šubrt: "trasa metra D na Republiku skutečně Libuši přinese největší praktický užitek. To je nezpochybnitelné. Nicméně zkomplikuje fuknkci centrálního systému MHD, tudíž výměna užitku pro Libuš bude za něco jiného. Hledám cestu, jak užitek Libuše příliš neomezit za cenu celkového užitku pro město."

Jsem přesvědčený, že chalupoidické déčko (obecně žádná klikatina) není cestou, jak ulehčit centru. Podle mě je tou cestou výrazné zlepšení tramvajových a autobusových tangent všemi dostupnými způsoby. Náklady na tangenty budou zlomek toho, co stojí provoz metra, o výstavbě nemluvě.

Edit: Významné ulehčení centru jednoho krásného dne přinese až rychlá kolejová linka, jejíž prvotní účel bude právě to ulehčení centru. Jenže to jsme někde v roce 2050. Do té doby podle mě nezbyde nic jiného, než zkultivovat autobusy do použitelně rychlého spojení, a vyboxovat pro ně přiměřenou přednost v pražském provozu.
Zkřížením radiálního a tangenciálního směru do jedné linky by vznikl nepoužitelný mutant, něco jako prasokoza.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7846
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 13:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavhob: myslíš, ža kdyby ten tlak nebyl, že by jezdila v tak exkluzivním intervalu?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!