K-report
 

Archiv do 30. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 30. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.105.180
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 17:24:42    Odkaz na tento příspěvek  

Re Orky:
Není zač. Jen jsem myslel, že 41, 42, 43 budou tramky. A na těch stránkách je jen o tom jednom busu, což byla linka č. 772. Alespoň bude nějaká památka pro příznivce MHD na tuto zvláštní linku.
Hezký pěkný den
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 09. července 2010 - 22:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo viděl jsem večer na Brusnici u díry nějakou 43 bez označení konečné a pak snad také 43 u ND s konečnou Žluté lázně (obsazenost - někdo možná i stál).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8141
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 11. července 2010 - 17:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestlipaxe nám po prázdninách vrátí jednička o víkendech do souprav? To byla panečku naddimenzovanost na spojovací - polovina jedniček a polovina devítek a furt se to odveze. To není jen prázdninami.
Hlavně že 25 jezděj imrvére v soupravách.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 14:07:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: 25 v soupravách je fajn, zvláště o víkendu.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56506
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 12. července 2010 - 22:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
Snad to vyjde v zimě, pokud bude vybrán vhodnější termín...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 22:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: to bude prázdninami, studenti VŠE o prázdninách na kolejích nejsou..
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 08:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ives: Bavíme o víkendu, kdy stejně je většina studentů pryč ;-) Takže naprosto dostačující. Stejně se tam jenom vozil vzduch
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6628
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 09:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001:
Na Spojovací možná, ale na Petřinách se o víkendu vzduch nevozí. Současná anomálie "Blanka" toto řešení umožňuje, ale až se vrátí 1 i 18 na Hradčanskou, budou sóla krpaet problém.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 09:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Můžeš mi vysvětlit jak má Blanka vliv na Petřiny? Ty lidé tam jsou i ted a nějak se do města dostat musí i ted.
Hradčanská - Palmovka jede 1 společně s 25 a 15, takže v pohodě.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 11:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle mě jsou na petřinách na tramvaje lidi tak naštvaný, že na ně prostě pečou a jezdí autem, pokud to jde... o linku míň, objízdná trasa, odjezd od metra z různých stanic a k tomu teď ještě sóla. se pak člověk nediví, že se těší na metro.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 11:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co si budeme povídat. O víkendu se prakticky všude vyplatí auto než tramvaj. U metra se hodně rozmýšlým jestli auto nebo ne, ale u tram je jasný vítěz.

Ted je problém, jestli držet soupravy, aby možná někoho přitáhly a nebo je dát někam, kde se rozhodně uživí.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 12:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Nemáš pravdu. MHD se vyplatí pokud jedeš do míst, kde se blbě parkuje nebo kde chceš konzumovat alkohol. Což jsou o víkendu poměrně běžné cíle.
To nejlepší nás teprve čeká.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 12:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absoult: Pokud nejedeš do přímo do centra, tak je to v pohodě a i tam se dá najít když je nutnost.

Za alkoholem se jezdí většinou navečer kdy je pryč ten hlavní nával.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 17:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001:
Během výstavby tunelu Blanka nemají Petřiny jednu nástupní hranu od metra. Většina lidí od metra chodí na linku 18, která má zastávku na Malostranské blíž.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3099
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 16. července 2010 - 17:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: No právě. Definuj podíl víkendových cest do centra a pak můžeš kázat.
To nejlepší nás teprve čeká.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8144
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 07:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Doufám, že si nebudeš stěžovat na malej plat, až ti Kalousek s Tůmou (ten po volbách na podzim) řeknou, že zvýšení platu učitelů bylo proježděno soupravami 25 o víkendech.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 11:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut: No ono i do restaurace se dá jet v klidu autem, na to jsou Andělové. Kolikrát to vyjde o dost laciněji a pohodlněji, než lístek za 26 a trmácet se hodinu, stačí jet jen alespoň ve dvou lidech. to jen tka pro info.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8156
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 17:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Andělé laciněji než MHD?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 19:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Když víš koho volat a jedeš ve víc lidech... Je to lepší než noční MHD. Ale nikoho nebudu přesvědčovat, je to jen postřeh. Šotouš vždycky vleze radši do socky, než do auta.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 20:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve více lidech.. No já jsem holt staromilec,tak obvykle volím(e) kombinaci MHD+ zpět taxi,ev.se někdo předem obětuje (vylosuje),je-li větší společnost.

Tak prosím o nějakou kalkulaci a porovnání,když je tedy anděl levnější než MHD.Díky.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 10:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Já si nikdy na plat nestěžoval, asi proto, že jsem ho nikdy neměl tak malej. Jinak 25 v souprvách o víkendu je zhůvěřilost. Ale v prac. dnech to vyžaduji.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8169
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 14:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těší mě Jonášku, žes ho podle vlastních slov nikdy neměl tak malej. Je nás málo, co ho nemáme tak malej.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.195.163.74
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 01:26:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pawel
Jelikož denně jezdím 191, tak mohu prohlásit, že část Petřiňáků přesedlala z tramvají na 191, ta je o doby výluk spojených s Blankou plnější.
Což může zapříčit i pokles poptávky v petřinských linkách tram o cca 5%. Že třeba dále jezdí petřinští více auty je také nejspíše pravděpodobné.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 07:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že třeba dále jezdí petřinští více auty je také nejspíše pravděpodobné. - no že bych do centra startoval zrovna auto?! Možná v noci a i tehdy bych musel řešit parkování. Díky tomu, že část tranzitu po Patočkovy se přesunula na Petřiny, tak je problémový i výjezd přes Vypich, natož přes Letnou či Chotkovy sady.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4079
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Nejede každý do centra, spousta lidí jen projíždí pod centrem.
Tramvaje 1 a 18 byly už před prázdninami viditelně prázdnější než předchozí roky tou samou dobou. Dvojka nejezdí vůbec. Určitě se nepřelili všichni do 191, tolik lidí by se do ní ani nevešlo.
Část těch, co teď nejsou v tramvaji, bezpochyby zmizela do aut.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3133
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 19:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejede každý do centra, spousta lidí jen projíždí pod centrem.... no takové tunely pro auta pod Prahou nemáme. Pokud byla před výstavbou blanky Letná a Chotkovy sady ucpané, tak teď je to mnohem horší. Něco jiného je nedělë s perspektivním intrevalem 20 minut, s tím že to na přestupu ujíždí (ostatně naplánovali to tak debilně šoutoušci z Ropídu, nikoliv bém).
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 08:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

souhlas s bručounem (neobvyklé, ale je to tak:-)). jednou z cest může být např. petřiny-pankrác nebo tak něco - tunel+jižní spojka - ráno v pohodě. ono šotoušům se totiž zdá, že cestování autem po praze je beznaděj, ale ono to zas tak katastrofické není, pokud má člověk vychytaný správný trasy a časy. bohužel.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 08:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel- Naprostý souhlas. O víkendu spojení Strašnice - Břevnov = Jižní spojka - Mrázovka - Strahovský tunel. K nezaplacení.

Otevřením tunelů se pro P6 objevila opravdu rychlá spojení auty. Škoda, že zaspal ROPID a nutí je cestovat i víkendu 217/20. Ještě se mi nestalo aby Strahovský tunel a Mrázovka stála.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8185
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připočtěte prosím k těm zázračným časům i dobu potřebnou na nalezení místa k zaparkování. Já taky v deset večer dosahuji zázračných časů při cestě autem, které jsou pak znehodnoceny čtvrthodinovým hledáním legálního místa k zaparkování a čtvrthodinovou pěší cestou do skutečného cíle.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: napadlo tě taky, že se už dávno neparkuje jen na ulici? moje matka jezdí denně na pankrác do BB centra. parkuje v garáži, zadarmo a bez problémů. že by se každý den kodrcala tramvají a metrem (+ nezanedbatelný pěší pochod po vyskočilově) si nejspíš nedokáže vůbec představit. metrem jezdila jen když pracovala na nám. míru - žádné parkovací místo a metro přímý spoj HR-NM.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jak napsal pawel. Spousta míst má dnes vlastní parkovací místa z 90% je tam dostatečný bezplatný čas pro danou aktivitu.

Třeba já jsem na Anděl neměl celkem pravidelně problém zaparkovat na Andělu. Cesta k mé práci vyšla naprosto shodně s tram. Cesta tam naprosto shodná s tram, zpět přes okruh 15 minut k dobru. A to ještě neřeším že jsem po cestě mohl zařídit velký nákup a další pochůzky.

Podle mě pokud by se zavedly autobusové linky třeba jenom ve smíchovské části okruhu, tak by je lidé určitě využívali. Jenom to chce chtít, ale ono se to nikdy nedělalo...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8186
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojďte bydlet na P7, pracovat na P1 a P3 a povíme si to.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si můžeme popovídat, ale podstata diskuze vznikla, že lidé s Petřin, kde problém s parkováním opravdu není na tramvaje docela zanevřeli a jedou autem. Ty nějaká P7,P3 opravdu nezajímá.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6633
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel:
že cestování autem po praze je beznaděj, ale ono to zas tak katastrofické není, pokud má člověk vychytaný správný trasy a časy. bohužel.
Já to píšu už dlouho, že i přes zasekanou Prahu je 95% cest autem vždy rychlejší. Těch 5% připadá přesně na to centrum, kde je beznaděj hledat místo k zaparkování. Nedávno jsem jezdil trasu Ruzyně-Prosek via Letná autem ve špičce za 45 minut, večer i za 25 minut. MHD jsem nikdy nejel kratší čas než hodinu.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6634
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 10:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001:
Třeba já jsem na Anděl neměl celkem pravidelně problém zaparkovat na Andělu.
Záleží na tom, jestli tam pracuješ nebo jedeš nakupovat. Na 3 hodiny je auto na Anděl opravdu ideální, ale zaparkovat tam na celý den mimo OC je po půl osmé ráno prakticky nemožné. Stejný je to třeba s Dejvicema.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 11:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin- Pracuji :-)a většina mých příjezdů byla po půl osmé a místo opravdu není problém. Chce to mít systém. Stalo se mi za rok asi dvakrát, že jsem dělal více koleček
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8187
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 11:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Ale diskuse se zobecnila. Navíc bych neřekl, že na Petřinách není problém s parkováním. Míním tím s parkováním přímo před místem bydliště.
Ale jistě se shodneme, že toto není trvale udržitelný a perspektivní stav. P6 a P5 připravují parkovací zóny po vzoru P1,2,3,7 a tím i systém 9001 půjde do .
Tipnul bych si že zběžný průzkum počtu vozidel v 10,00 a v 20,00 v kladiva na Petřinách vykáže zhruba stejný stav. Myšlenka že by přesedli do aut je hovadina. Jednak jezdí méně studentů a dětí (Větrník) (a to je ten pokles před prázdninami, protože VŠ) jednak tramvaje zřejmě jezdí pravidelněji - resp získávají stejné zpoždění na Malostranské, na rozdíl od doby kdy se 1 nezpožďovala a 18 ano. prostě bych neřekl, že se na petřinách objevil nějaký nový zázračný trend. Ono je často přání otcem myšlenky a skutečnost bejvá taková prostá a jednoduchá.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 13:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: ale prd míň studentů. já se do prahy podívám tak jednou za dva měsíce a ty petřiny už pozoruju dobrý dva roky, jak to tam jde do háje. kdysi bývala vytíženost petřinské větve větší než břevnova (jako dítě jsem do střešovic/na petřiny jezdil 2-3x týdně), v poslední době se to obrátilo. a proč se snížila? diskriminační politikou města vůči tramvajím jako takovým a hloupým linkovým vedením, které posílá na petřiny čím dál méně spojů (mimochodem taky noční doprava je katastrofická - objíždět 56kou půl centra a letnou.. proti tomu je 57 úplný med). to není jen o tunelu blanka, ale celkové koncepci dopravy.

jistě tu zazní, že to dramatizuju, nicméně srovnejte tramvajovou dopravu z petřin k metru před blankou a nyní. naopak břevnov si o dost polepšil.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8192
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 14:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pawel: No, já bych za tim když tak viděl pokles v oblasti Ořechovky, ale tamní obyvatelé nepřesedli do aut kvůli blbým tramvajím, ale že by bylo společensky neúnosné bydlet na Ořechovce a jezdit sockou. tomu by nasvědčovalo i úmrtí 216 - začínala na 8 min. int. Na Petřinách se taky takřka nic nepostavilo, v oblasti Břevnova celkem ano. Břevnovská větev vypadá vytíženější spíš proto, že vozí i lidi ze stodůlek (174).
S 56 souhlas, to je důsledek zkostnatělého idiotského myšlení při koncipování výluk a neschopnosti zorganizovat víc čekacích bodů. kdyby blbci na DP mysleli, daj na těšnov 51 a 56 přes Dlouhou. anebo udělaj jízdní řády tak, aby 56ku dojela 57 jedoucí z Lazarský o 15 min. později. jako je to s busama ve vztahu IPP - masna.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8194
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 14:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

připomínám - šotosraz tramsekce k-r - pátek 20/8, místo bude upřesněno včas.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 19:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Otevřením tunelů se pro P6 objevila opravdu rychlá spojení auty." ...

... mimo všedního dne ráno mezi 7. a 10. hodinou, kdy jsou přístupové ulice k tunelu často zacpané.

"Podle mě pokud by se zavedly autobusové linky třeba jenom ve smíchovské části okruhu, tak by je lidé určitě využívali. Jenom to chce chtít, ale ono se to nikdy nedělalo..."

Obecně souhlas, ale do doby než se bude normálně jezdit Patočkovou, bych takové autobusy nezaváděl. To by akorát sloužilo skeptikům jako důkaz, že to nemůže fungovat.
Na Praze 6 podle mě bude vhodná doba až po otevření tunelu Blanka. Pak by se mohla nějaká linka na rok zkusmo zavést, vyzkoušet jaký bude zájem, a jak busy reálně projedou ranní špičkou. V případě nadějné vytíženosti by to chtělo postupně vylepšovat co se dá, aby si linka našla své stálé místo v systému. V případě že by se poctivě udělalo opravdu vše pro zdar linky a přesto by i po roce mediální masáže á la S65 zela prázdnotou, tak samozřejmě nemilosrdně zaříznout. Případný nezdar jedné linky by ale neměl bránit vyzkoušení jinde, pokud by tam byly lepší výchozí podmínky.

"na Petřinách není problém s parkováním ..... toto není trvale udržitelný a perspektivní stav. P6 a P5 připravují parkovací zóny po vzoru P1,2,3,7 a tím i systém 9001 půjde do "

Parkovací zóny na Praze 6 nejsou jisté. Na Petřinách se vůbec neplánují.

"bych za tim když tak viděl pokles v oblasti Ořechovky, ale tamní obyvatelé nepřesedli do aut kvůli blbým tramvajím, ale že by bylo společensky neúnosné bydlet na Ořechovce a jezdit sockou."

Vytíženost zastávek na Ořechovce je plus mínus stejná jako dřív, čili velmi nízká. Je to dáno hlavně nízkou hustotou osídlení v rozsáhlé vilové čtvrti, to se s hustotou na sídlišti nedá měřit. Mimoto nadpoloviční většina lidí na Ořechovce jsou dědicové, co sice nemají úplně hluboko do kapsy, ale vyložení boháči to nejsou.
Hlavní pokles spočívá v tom, že tramvaj vyveze do posledních čtyř zastávek zřetelně méně lidí než dřív.

Určitý vliv bude mít věková struktura obyvatel Petřin. Sídliště je zhruba z roku 1960 kdy se nastěhovaly převážně mladé rodiny, okolo roku 1970 praskaly školy ve švech, a teď tam bydlí spousta důchodců. Tím se ale zdaleka nevysvětluje všechno, ten pokles poptávky byl příliš velký a příliš rychlý, a přišel nápadně současně s uzavírkou Hradčanské.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3141
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 19:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě pokud by se zavedly autobusové linky třeba jenom ve smíchovské části okruhu,...ono to jaksi nejde s busem VHD s lidmi do tunelu (zájezďák ano). To není o tom, že se to tak nikdy nedělalo.
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 08:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by to nemělo jít? Co taková 133/135, která léta jezdila Husákovým tichem...?
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Masinatmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2010
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 08:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letenským tunelem se jezdilo taky(119+125+134)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8222
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 11:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letenským ještě 155 :-) Husákem ještě 207 :-)
Jestli to není tím, že dřív leccos paradoxně šlo snáz než nyní.
Chachacha a Vyšehradskym, co toho jezdilo!!!
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 11:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letenským tunelem jezdí z VHD ještě AE a spousta meziměstských linek z Florence směr Kladno/Most/Karlovy Vary apod.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3142
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 12:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme: to není o zákazu jakýmkoliv tunelem. Např. plánovaný železniční tunel Praha - Beroun má úplně jiné předpisy a zabezpečení než tunel ve Stromovce, že.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 12:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výmluvy, že Strahovským tunelem se vyplatí jezdit až po Patočkově jsou hodně chabé. Proč se tam neposlala něco už dávno?
Bylo by to luxusní spojení P6- Anděl o které se ted trochu nemotorně snaží 20 a 217...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 12:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady něco z posledního zápisu Výboru dopravy ZHMP:
Kolínská - Další věc se týká tunelu Blanka, kde se cca před půl rokem mluvilo o tom, že by měl pan radní Šteiner nechat zpracovat studii do jaké míry je možné do tunelu Blanka pustit MHD, neboť v platném ÚR je výslovný zákaz vjezdu autobusů MHD. Existuje taková studie?
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 14:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
Asi ano, protože od 20. září by se měla trvale objevit pravidelná linka MHD na Jižní spojce.
Což sice není tunel, ale je to Městský okruh, o kterém se také říkalo, že tam MHD nesmí...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 15:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: A já myslel, že bus MHD na Jížní spojku i Štěrboholskou radiálu může pač je pod tím cedulka. BUS MHD vjezd povolen

Však tam jezdí i celkem pravidelně NAD, když se opravuje podjezd Zahradní město.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 15:08:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď na interpelaci
V Praze dne 14.7.2010
Č.j.:SE9-88/10,INT.č.39/6
Vážená kolegyně,
reaguji na Vaší interpelaci ze dne 17.6.2010 ve věci umožnění průjezdu autobusů MHD tunelem Blanka a omezení průjezdu nákladních vozidel tímto tunelem.
Mohu Vás ujistit, že hlavní město Praha vnímá dopravní význam připravovaného tunelového spojení nejen pro dopravu mezi Prahou 5 a Prahou 6, ale jak doporučujete i dalšími městskými částmi, protože toto spojení má mimo zkrácení jízdní doby i podstatně menší dopady na kvalitu životního prostředí než stávající spojení po komunikacích na povrchu mezi zástavbou.
Po prověření vydaného územního rozhodnutí na stavby Městského okruhu v úseku Myslbekova – Pelc – Tyrolka (tzv. tunelový komplex „Blanka“) Vás mohu ujistit, že žádná podmínka omezující jízdu autobusů tunelem není v rozhodnutí uvedena.
Žádné obdobné omezení provozu autobusů není uvedeno ani v bezpečnostní dokumentaci tunelů, která je součástí dokumentace k těmto stavbám.
V souvislosti se zprovozňováním jednotlivých částí sítě kapacitních komunikací jsou samozřejmě prověřovány i potenciální možnosti pro využití linkami Pražské integrované dopravy. A tak je například využíván Pražský okruh mezi Běchovicemi a Černým Mostem (linky 240, 250) a v souvislosti se zprovozněním jižní části Pražského okruhu na podzim letošního roku je připravována nová kapacitní autobusová linka pro rychlé spojení Prahy 11 a Prahy 5 po Jižní spojce a Barrandovském mostě, které budou nově zprovozněným Pražským okruhem zbaveny výrazné zátěže tranzitní (především nákladní) dopravy. Tato linka by měla vytvořit potřebnou atraktivní alternativu dnes využívaným spojením linkami C+B, linky C a zatíženými tramvajovými linkami mezi I.P.Pavlova a Andělem, či poměrně dlouhou cestu linkou 197.
Spojení Prahy 5 a 6 bylo prověřováno již v návaznosti na zprovoznění Strahovského tunelu, spojení ale nebylo realizováno zejména z důvodů přepravních, provozních a finančních. Přepravními důvody bylo zejména relativně izolované spojení dvou dopravních uzlů (Anděl a Dejvická, příp. Hradčanská) dostupných jinými linkami provozovanými v krátkých intervalech a v plně srovnatelných cestovních dobách (především linky B+A metra, autobusová linka 217 a tramvajová linka 20), které navíc nabízejí spojení v mezilehlém úseku, resp. v přesahu svých tras mimo tento úsek. Využití Strahovského tunelu by tedy znamenalo relativně malou časovou úsporu pro úzký okruh cestujících a přitom by prakticky vyloučilo obsluhu mezilehlých území.
V trvalém stavu je spojení Prahy 5 a Prahy 6 velmi kvalitně zajištěno právě linkou 20 a to i díky přímému přesahu linky po tramvajových tratích na Barrandov a v Evropské ulici. Rovněž autobusová linka 217 obsluhou zastávek v oblasti Košíř, Strahova a Střešovic poskytuje významnou nabídku spojení v rozsáhlé spádové oblasti.
Nově budovaný úsek Městského okruhu by však mohl zlepšit spojení Prahy 6 a Prahy 8, které je dlouhodobě velmi komplikované pro všechny druhy dopravy. Za poměrně vzdálené považuji řešení obsažené v návrhu územního plánu, kterým je výstavba nových tramvajových tratí mezi Podbabou a Bohnicemi a mezi Kobylisy a Bohnicemi. Potřebnost takového spojení ostatně dokládají linky přívozu P2 a midibusu 236, jejichž míra využití si již vyžádala posílení provozu a směrové průzkumy ukazují, že i přes jistou nepohodlnost přestupů jsou využívány právě i pro spojení Dejvic a Bohnic.
Úsek tunelů Blanka by tedy mohl nabídnout atraktivní propojení například vhodným prodloužením některé autobusové linky vedené Patočkovou ulicí přes Pelc-Tyrolku dále na území Prahy 8. Zavedení takového spojení bude jistě prověřeno ze všech aspektů.
Zprovoznění kapacitních komunikací komplexu Blanka zásadně zlepší dopravní poměry na povrchu na řadě míst a tím přispěje i k plynulejšímu provozu MHD, což považuji za jeden z významných přínosů této velké dopravní stavby.
S pozdravem,
Radovan Š t e i n e r, v.r.
Radní hl.m. Prahy
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 6061
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 21:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já myslel, že bus MHD na Jížní spojku i Štěrboholskou radiálu může pač je pod tím cedulka. BUS MHD vjezd povolen

Ta je tam ovšem z úplně jiného důvodu. Jedná se o silnici pro motorová vozidla, tedy vjezd je povolen pouze vozidlům s nejvyšší konstrukční rychlostí vyšší než 80 km/h (do roku tuším 1997 to bylo 50 km/h). Proto se tehdy všude v Praze osadily tyto dodatkové tabulky.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.245.3
Odesláno Úterý, 27. července 2010 - 00:01:18    Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Jedná se o silnici pro motorová vozidla, tedy vjezd je povolen pouze vozidlům s nejvyšší konstrukční rychlostí vyšší než 80 km/h

Už hezkých pár let je v obci na dálnici povolen provoz vozidel VHD s konstrukční rychlostí 65 km/h a vyšší, dodatkových tabulek netřeba. Ty se dosazovaly v době, kdy to dovoleno nebylo a určitě nejsou všude.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 6062
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. července 2010 - 08:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nj, že by mi něco uniklo? Každopádně ty dodatkové tabulky jsou relikt z té doby právě kvůli konstrukční rychlosti.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 27. července 2010 - 10:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš jsem reagoval na to, že tu někdo psal, že BUS MHD nesmí na okruh.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. července 2010 - 15:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to ještě vyjímka na výběr mýtného? Možná ještě vyjímka na to to že Busy DP nemají tachograf.
Asi jsem z jiného světa.
jay80
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.64.129
Odesláno Středa, 28. července 2010 - 14:16:34    Odkaz na tento příspěvek  

Tak od 1.9. nový noční regiobus - 609 Háje - Říčany,Černokostelecká (- Kostelec n. Č.l., nám.). Přes týden do Říčan, o víkendu až do Kostelce.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 30. července 2010 - 11:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokáže mi někdo vysvětlit, proč je linka č. 14 ve výluce a nenechala se v bezvýlukovém stavu? Však linka č. 9, když už je ve výluce, mohla být odkloněná přes Myslíkovu.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8252
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 30. července 2010 - 11:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svazek linek, Jonáši, svazek od Karláku na SN (a z Biskupcový )9,10. Jinak by to bylo rozmrdáno přespříliš.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!