K-report
 

Archiv do 31. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 31. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 28. srpna 2010 - 16:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry54: Tak ověřeno, skutečně bude 25 obracet proti 12. A sólo 25 bude jen do 1.10. pak snad dvojice. I když se obávám, že okolnosti to přivolají dříve :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 28. srpna 2010 - 20:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: A proto se na mnoha okrajích bude navěky vozit fůra vzduchu v intervalu 4 minuty? MHD se nedá stavět takto ideologicky, hlavní je přizpůsobit nabídku reálné poptávce. Co je platné, že se někde pravidelně vozí vzduch, když jinde je to skoro celý den maso. Peníze na posily přetížených úseků se dají získat jedině okrouháním vzduchovozičů.
(Ještě podotýkám, že všude není Ječná, a že problém s kapacitou je nanejvýš v 10% chronicky nebo nárazově přetěžovaných úseků.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 28. srpna 2010 - 20:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud v určitých obdobích na okrajích a obecně na linkách neudržíme interval 8 minut, řešíme to tak, že zdvojnásobíme počet spojů, protože pak je pravděpodobnější, že přijede časem přece jen něco :-). Dobrej způsob, ale drahej... Na krajích to přece může jezdit méně, ale musí to být spolehlivější. Například celoletní 33 do Hostivaře máme vykoupenou zářijovou 25 v sólech...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8399
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 07:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono pokud se rezignovalo na spojení těšnov - vltavská - stross- letná (26) tak ona ta 25 bude holt muset být, to celkem uznávám i já, protože z Vltavské na letnou jedna linka by byla málo. Takže se obnovuje svazek 15-25, což je sice pitchovina ale jiné cesty není. Holt tedy místo zrušení 25 to vidím na zrušení 8. 15 končící na špejchaře je taky prasárna, to se jinak nazvat nedá.
Jednotnej interval zejména přes den je taky kravina a ony jednou peníze na to dojdou. I když je město k DPP štědřejší, než jsem čekal.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 11:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já hlavně nechápu, proč posílají 15 na DŠ a 25 na vypich... spíš bych to dal naopak. jednak už si kaštanstvo zvyklo, že na vypich dojedou spíš 15 než 25. především by ale 25 ve dvojicích v trase DŠ/špejchar-palmovka/KO stála jistě o něco méně než v plánované trase vypich-palmovka/KO. na vypich by v klidu stačilo sólo (15). a nechal bych ho tam klidně jezdit jen v modelu linky 21, tj. špičky + víkend; mimo tato období by konečná byla na malovance.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 11:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: To je dost odvážné, když vztah z Bělohorské na Letnou byl před výlukou dokonece mírně silnější než zatížení 22... A stavba metra ještě omezí na Patočkově busy. 25 ve dvojicích od října na DŠ nejde pravděpodobně z prostého prostorového obratového důvodu. Dvojice čumí do vozovky víc než sólo :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 12:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: bavíme se o výlukovém stavu, kdy linka břevnov-letná jede přes badeniho. pak musí sólo stačit, ostatně už je to ozkoušeno z doby před prázdninami.

bělohorská-letná není bělohorská-metro A. pokud se bavíme o spojení bělohorská-hradčanská, tak je logické, že šlo dříve o "silnější vztah" než bělohorská-malostranská, když tam byla i větší kapacita přímých spojení (22 po osmi minutách versus 15 sólo a 25 ve dvojicích). to je ale již minulostí.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 14:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Ale stav Bělohorská - Hradčanská nastane 1.10. - tudíž je logické, že tam šla linka, která bude od 1.10. ve dvojicích... A teď tam stačí sólo, které ale nestačí na Vltavské - hlava 22 :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 16:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: aha, ona se 1.10. už otevře trať u brusnice-prašný most? tak to pak jo. já myslel, že je to ještě na dlouho. teď jsem zrovna jel letná-břevnov na kole a trolejové vedení vede od HR akorát do svatovítské.

jinak cyklopruhy celkem ok, rozhodně na pražské poměry pokrok. aspoň tohle by se mělo dělat povinně všude, kde se něco renovuje/staví znovu apod. (proč to nešlo třeba na vypichu, kde se rekonstruovala křižovatka a část návazných silnic?).

člověka ale zarazí, že křižovatky řešeny prakticky nejsou (kromě nějakých vedlejších komunikací á la mcdonald's) a že není více cyklopruhů i po chodnících, ačkoli prostor by na to byl.

p.s. sorry že přesahuju mimo optimalizační diskusi.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2143
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 17:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Popravdě 1.10. se mi zdá taky nedosažitelnej termín :-), ale prý se to stihne.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8404
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 17:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ona se asi obnoví dvojka a 15 půjde do a ne do DŠ.
Odbočka o.t. : teď jsem dočet DP-k prázdninovej a daleko víc než obsah (kterej je tedy velmi dobrej) mě zaujali autoři a představovaní lidé z DP - co jméno to šotouš, kterej psal nebo píše sem často od raného mládí. No pak se lecčemus přestávám divit.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 20:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ona by to dvojka s obnovou měla těžké, když by ani na Petřinách ani na DŠ neměla svou kolej. Tudíž obnovena asi bude, nicméně pojede do Podbaby a 15 na DŠ už zůstane.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8408
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 22:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML26 umožní zrušení 20 a hned bude kolej. navíc ukázali, že uměj obracet u vozovny.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18415
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 09:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz - jak bude po 1. září zprovozňována Plzeňská, hned do Řep, nebo na nějaké mezietapy? Dík.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6694
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 09:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. září po vozovnu
16. září nebo později až do Řep
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18416
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 11:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3394
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 14:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejrychlejší spojení Jižního Města a Smíchova bude autobusem
Už se ví, jaké číslo ta linka bude mit?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6695
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 14:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tipni si

bývalo to modřansko-smíchovské číslo
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3395
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 14:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: 153?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 15:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Bingo!
Martin: Naposledy to bývalo písnicko-libušsko-modřanské, ne?
A předtím smíchovsko-jinonické.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jonášek.)
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 15:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a dokonce i trolejbusové!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8410
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 15:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taxe mi to plní odspodu http://km40.webpark.cz/tabulky.html
i když uznávám, v tom čísle jsem se spletl, já odhadoval 299 - v roce 2003. A pakže moje koule nefunguje.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6696
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 15:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek:
Máš pravdu, na tu blbost z Písnic jsem úplně zapomněl.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3396
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 16:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Já to tušil. :-) Už někdy z jara, kdy se o té lince začalo psát, jsem si říkal, že to bude 153. Ostatně co taky jiného, když taková linka v oblasti už jezdila. A já chtěl na 153 ve svých plánech přečíslovat 253.
KM: Hm... ta tvoje koule poněkud šilhá. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 16:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč 153?
Nejnižší volné je 105.
Si zase někdo hraje, co?
No, aspoň že tentokrát nezlobí.
Si non confectus non reficiat.

Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 19:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw, byl by zásadní problém nechat to zajet na Roztyly?
Si non confectus non reficiat.

Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3399
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 20:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord_vetinari: Ta linka má být rychlou alternativou k metru přes centrum. Pokud to bude zajíždět na Roztyly, Budějovickou, Kačerov..., tak to bude k ničemu, protože to bude rychlejší přes Florenc.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6697
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 21:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Budějovickou ani na Roztyly bych to netahal, ale na Kačerov jo.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.105.180
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 21:34:05    Odkaz na tento příspěvek  

A jaký interval bude mít ta nová linka po Jižní Spojce? A budou KB nebo S ?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 21:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Já ani na Kačerov. Většina Lhotecka má své rychlejší spojení přímo než s přestupem na Kačerově a severně od Kačerova už je lepší jet C+B než bus+153. Navíc závlek na Kačák by byl nárůst jízdní doby o cca 5 minut.
Jde-li o rychlé spojení Háje-SN, pak bych v novinách prezentovanou variantu považoval za jednu z nejlepších. Možná bych zvážil zavést ještě jednu takovou linku, resp. upravit trasu linky 118, a to buď prodloužením z Dvorců, či vedením přes Ryšánku na Jižní spojku a na druhý břeh.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 22:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono totiž nejde jen o JM. Je tu ještě sídliště Horní Měcholupy/Petrovice a většina Uhříneveska, pro něž jsou Háje spádovou stanicí metra.
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.207.97
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 23:07:41    Odkaz na tento příspěvek  

No to je opravdu pozoruhodný článek,
"Běžně jezdím ze Spořilova na Anděl asi padesát minut, a ještě musím přestupovat," říká Markéta Baranová, jedna z cestujících, která tuto linku určitě využije.
By mě zajímalo jak, když to ani na Spořilově ani na Andělu nestaví :-) To nekomentuji těch 50 minut...
Zamráča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 23:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

153: PD 8-10/15/10/20, SO 20/15/15/20, NE 20/20/15/20. Zatím jen Sd (všechno povinně nízkopodlažní), výhledově Kb.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 23:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zamraca: a z logru vestit umis ? (zadna BUS linka nema rano 8-10)
BUSpruh na vnitrnim okruhu je cista utopie (obzvlast kvuli jedne lince s intervalem 10 minut)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 00:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Už kvůli tlačence na buspruh tipuju brzké zavedení té druhé linky buď z Budějovické nebo z toho Spořilova a pak přes Kačerov. Jak na tom pruhu nebude bus co 4 min bude defenestrace... Pochopitelně pak by už muselo něco kolem zařvat...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 00:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Buď tak laskav a nepodstrkuj mi něco, co jsem neřekl. Napsal jsem Roztyly. O Kačerovu ani Budějovické nepadlo slovo.

Zajížďka na Roztyly je minuta, kompenzovatelná tím, že to nemusí stavět na Chodovci.

A důvod: Koleje - Chodov - Roztyly 136 > 153. Se 136 se to totiž jinak úplně mine.



(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat.

Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 00:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord Vetinari: Směrem do centra to bude víc, hádal bych +3. I z centra bych to hádal spíš na +2 než na +1, protože je tam fůra semaforů.
Má-li po zaběhnutí přibýt ještě druhá někam na Budějovickou, tak ať si ta 153 jezdí jak je připravená. Ale pokud by tato linka měla zůstat jako jediná, tak je nezajíždění na Roztyly mimořádně nešťastné.
Jsem nesmírně zvědavý, jak se uchytí linka přímo spojující sídliště JM se Smíchovem, která ale není použitelná jako síťová spojka od metra C.
Váhám, zda to mám nebo nemám označit jako provokaci, mající za úkol celou myšlenku rychlých spojek zdiskreditovat. Výsledky lístečkového sčítání v metru jsou tajné, nebo jsou někde zveřejněny? Přijde mi málo uvěřitelné, že by se linka dala naplnit jen ve stanici Háje a bydlícimi na sídlišti.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3401
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 08:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Podívejte se do ortofotomapy, kolik lidí má stanice metra v dostupnosti a jaké jsou reálné proudy. Rekl bych že 95% lidí stejně na to metro musí dojet busem. Myslíte si, že vám někdo pojede na druhý břeh bus+C+153? Vždycky jste byl proti kličkám takových linek a tady ji navrhujete? Dalších tak 3-5 minut navíc, podle toho, jestli zajede i do terminálu Roztyly k metru?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 09:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Když vezmu, že zdroj 60% cest do centra auty je až mezi Jižní spojkou a Nuselákem, tak když to orientačně aplikuju na MHD, tak ta linka skutečně nenabízí alternativu pro Spořilov, Kačerov, Budějovickou, ani ty Roztyly. Pro Opatov jen z jedné strany a pro Chodov mimo obchodní lokalitu s největším obratem lidí. Jinak si nepchybně své lidi najde, ale bagr ospravedlňující bus pruh z toho asi nebude...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 09:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ráno na Smíchov a odpoledne ze Smíchu s tím snad někdo pojede. Opačně sotva - stačí se podívat jak se plní odpoledne C do centra (a že je jen o fous slabší naž zc) - plní se na Budějárně a na Pankráci. Tam kde jsou cíle frekvence. Z tohoto pohledu je šumák zda bude stavět na Kačáku nebo Rozptylech.

Trochu mi to připomíná třeba R do HK. Kdyby to byl "durch expres" nikde nestavící a jedoucí o 10 minut rychlejc tak to bude oproti současnu (10 minut dýl ale použitelný podstatnou úsekovkou) totál propadák až na dva spoje ve špičce.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 11:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta linka především vůbec nenabízí alternativu pro polovinu Jižního města, tu na západ od dálnice, všimne si toho někdo konečně? Vždyť to bije do očí.
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8412
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 11:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jižní město na západ od dálnice se jmenuje Kunratice a má 197 na Smíchov, všim si toho LV?
No a hlavně - je třeba zkoumat, který úřad na smíchově má byty na JM a rázem bude vedení 153 nad slunce jasné.
Budeš-li LV mlít o alterntivách, udělá ti ze 153 MŠ a Ropid svazek linek 153,159,125,127 vedených dílem z knížecí, dílem z SN, společně po jižní spojce a větvící se po všech třech busových trasách na JM (tedy po 213, 165 a 170). čtvrtá linka pojede přes Chodov a Volhu. každý bus bude mít int.40, proloženo podle MŠ tedy 10, zkurveno oddělením tvorby jízdních řádů na 00-02-04-06-40-42-44-46-atd atd. Jako bys to neznal z linek 196-9.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 11:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM, odpusť si ten bohorovnej tón, nemám na něj náladu, za druhé 197 jede na Smíchov hodinu a určitě to není rychlá linka, ostatně Háje ji mají taky, a za třetí, pokud by 153 zajela na Roztyly, přistoupili by si tam lidi ze 136 a problém JMII by byl vyřešen (a nehrozilo by, že tím nikdo nebude jezdit). Nepochopím, jak někdo může navrhnout, aby se dvě páteřní linky křížily, ale nešlo mezi nimi vůbec přestoupit. To navrhoval Šteiner osobně, ne?

Větvení je blbost, protože interval, to snad pochopí i šotouši z Ropidu.
Si non confectus non reficiat.

Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3402
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 11:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je teda cílem takové linky? Být rychlý nebo vymést kdejakou díru? Je možné najít nějaký kompromis na úkor rychlosti, ale Spořilov, Kačerov a Budějárna musí eventuelně obslužit jiná linka, nikoliv linka Háje-Smíchov, která má být rychlá.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6698
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 12:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakt je ten, že při intervalu 10 minut se nelze policii divit, že tam ten buspruh nechce.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3403
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 12:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Při intervalu 10 minut bych tam ten pruh nedělal a nebo bych do toho pruhu pustil i auta, kde jedou v autě alespoň 2.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8413
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 12:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: Všimsis, že 197 už asi půl roku končí na Chodově? Takže Háje maji prdprd. Zato maji přímou linku do Radotína. Lidé z těch kunratic prostě přejdou po láffce přes dálnici na zastávku Chodovská tvrz nebo jaxemenuje a tam nastoupí na zázračnou linku na Smíchov (co ovšem budou na Smíchově dělat moc nevim). Línější popojedou 115.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nepochopím, jak někdo může navrhnout, aby se dvě páteřní linky křížily, ale nešlo mezi nimi vůbec přestoupit."

No stejně tak to mine tramvaje v Brániku. Již mi bylo vysvětleno že tam přestup není potřeba protože JM - Sn je tak silej vztah že už nepotřebuje doplnit o úsekovku ani lidi od Budějárny.... Přitom kdyby to sjelo po rampě a zastavilo v zastávkách 253 tak by to žádný extra zpomalění nebylo.

No ale bude expres. Časem zredukovaný na špičky pro absolutní nezájem substrátu v sedle (při i=15 bych i z toho Jižáku jel dopoledne metrem - ostatně 19x maj i=10 a narvaný dopoledne tedy nejezděj a to je vytěžuje i frekvence typu Lichovar - Přístaviště). Na spojce bude jezdit bus z JM předjížděný haldou IGK tě+ch co jedou k Budějárně, Brumlovce a Pankráci a začnou jezdit poté co zmizí kamiony - jediným limitem bude parkování na P4.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin, Orky: Při intervalu 10 minut bych též bus pruh nedělal. Ten by skutečně měl smysl až po doplnění té druhé linky ze Spořilova a Kačerova, nebo z Budějovické. Až si Praha prosadí a postaví MÚK Kačerov, bude stačit jen linka jedna...

KM: Dvacet pět linek tam navrhnu a všechny pojedou v jednu minutu ze Smíchova a každá jinam :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8414
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V.Plček: Z Budějebárny na Smýkov jezdí 121, časem bude vyměněna za 118. Budějebárna je OK. Na Punkrác pojede 7, až bude ML 24. Lidi z Výběhlic a Záhrabního města by taky chtěli na Smýkov, tam by měla 153 jet taky.
(všimstesi, jak dovedu dělat blbosti jako vy? A to se to čte, co? )
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, já čumím.
Nejdřív tu místní chtějí rychlou linku a pak s toho udělaj courák kterej každý pár kilometrů sjede z jižní spojky. Nejdřív na rampě Barrandovskýho mostu, pak na Budějovickou a Kačerov, pak na Roztyly, k čemu bude taková linka? Nikde to není podstatné zdržení, jenom 3-5 minut. Ale když to ponásobíme počtem závleků, tak zhistíme, že vzhledem to bude pořád rychlejší metrem.
Takže znova - tohle je rychlá linka pro Prahu 11 a neí ji možné nějak výrazněji prodložovat zajetím kamsi, jinak skrátka bude pozbývat smyslu, za kterým je postavena. Budějárnu musí řešit jiná linka!
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8416
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: správně: Budějárnu řeší 121 resp. 118. Ještě by 153 mohla sjet ke Krčskýmu nádraží. To už neni taky žádný prodloužení a obyvatelé P11 by získali přímé exkluzivní spojení na Posázavskej pacifik. Možná by mohla jet kolem důchoďáku. To už taky moc nepřidá. A na druhý straně jí prodloužit do Petrovic na sídliště. Tam nemaji žádnou páteřní linku (teda kromě 183)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Nevím, kde je Budějebárna, ale z Budějovické se jezdí na Smíchov pomocí 192+198.
Z Kačerova jezdí na Smíchov 196.
Linka 121 jezdí věčně zpožděná, a proto na ní nikdo nespoléhá, kromě zaměstnanců SSZ, kteří ji plní pouze na začátku a na konci pracovní doby a v drtivé většině přestupují na Lihovaru na jiné linky.
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8417
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 13:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budějebárna je tam co Budějovická. A tam vocuď se jezdí na Smýkov via 118+P3+cokoliv ze Zlýho chovu.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 15:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci Budějárnu, ani Kačerov, ani Bráník, chci jen a jen Roztyly. A chci je proto, aby ta linka byla použitelná pro obě půlky Prahy 11 a ne jen jednu.
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8420
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 15:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O použitelnosti obou půlek bych věděl, lorde.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 15:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Vždycky jste byl proti kličkám takových linek a tady ji navrhujete? Dalších tak 3-5 minut navíc, podle toho, jestli zajede i do terminálu Roztyly k metru?"

Je otázka, zda lze závlek kvůli přestupu na nejpáteřnější páteř MHD v Praze považovat za nadbytečnou kličku.
Závlek k roztylskému metru hádám na 2 minuty směrem na jižák, a 3 minuty směrem na Smíchov. Pokud se linka naplní i bez něj, tak dobře, pak ale ať existuje ještě jedna zrychlená linka, třeba z té Budějovické. Pokud se nenaplní, tak je závlek na Roztyly i přes zdánlivou zbytečnost nutný.
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 16:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co zavléci 136?
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 16:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče vazby 153-136, tam bych spíš navrhoval poslat 136 taky přes Chodovec.
5444
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 31. srpna 2010 - 16:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty Roztyly na 153 bych taky bral. Pokud kličku, tak jedině tuto. Máme tu 136 a významný terminál BUS. Proč by nemohla 153 být použitelná třeba pro jízdy Smíchov - bus terminál Roztyly? To by bylo užitečné. Víc užitečné než Smíchov - Budějovická, JM - Pobřežní cesta apod.

Kačerovy, Budějovické a Pobřežní cesty se už na linku prostě nevejdou a navíc Roztylům se významem nevyrovnají.

Takhle bude 153 jen vyloženě linka pro frekvenci JM - Smíchov. Třeba se to chytne, ale je to experiment.