K-report
 

Archiv do 30. září 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 30. září 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 08:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita, Martin: Ano, tahle 21 je něčím mezi M3 a M17, aniž to je M :-). Ostatně tuhle trasu jsem tu nabízel jako jedinou slušnou alternativu k té dnešní 14.

Ovšem to by bylo na Republice najednou 5 linek... Z Labutě na Stross opravdu přímé spojení v podobě 8 nyní je a pokud by prošla ta 21, i nadále by zůstalo. Tudíž vedení 26 je pouze otázkou zátěže Vltavské.

A chybí spojení Kulaťáku a Vltavské. Pokud jede na Republiku z Kulaťáku 8, opravdu tam 26 být nemusí, jenže na trase přes Těšnov vozí půlku lidí než na Republice. Naopak 5 přes Republiku je 2x plnější než přes Těšnov. Nejprázdnější je na Republice 14.

Takže 14 bych si se 14 trošku pohrál a tady jí nahradil tou 21. 21 přes Myslíkovu, Republiku, Stross. k Vozovně Kobylisy. Ve dvojicích, z Levského, celotýdenně. Místo půlky M17. Čímž bychom splnili touhu po M17 i M3 i KM touhu jezdit s půlkou "M17" Myslíkovou, aniž by to ale byla M linka. 4 trvale na Barrandov. 7 Kotlářka, 6 Radlická, obnova 13 v ranní špičce, klidně s číslem 14...ať není na Barrandově zmatek.

15 trvale na Podbabu, pro trvalé spojení Kulaťáku a M-C. 2 též na Podbabu. V ranní špičce posila do Šárky z Podbaby v podobě linky 13.

To vše v případě, že by 8 z Malostranské a Hradu jela na Malovanku. Pokud by se od Hradu vrátila na Prašný most a Podbabu, pak 15 stále na Podbabu a 2 do Šárky, na Petřinách vlastní kolej, 1 a 18 průjezdná, BP na druhé straně.

26 v centru zatím nechat. Podmínka dvojice na 25.

Neberte to moc vážně, tentokrát si jen hraju na volné téma :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 08:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Však taky všechny strany mají v programu urychlenou stavbu D. Ovšem včera jsem se jich zeptal, z čeho ho budou platit a tam se ukázalo, že si uvědomují, že to nebude sranda ten slib splnit. Zaznělo i něco o očekávaných strašných porodních bolestech D. A panovala shoda na tom, že 12 miliard utopených v A je přesně to, co bude příšerně chybět. Navíc do tří let Praha splácí téměř 10 miliard nějakých dluhopisů, či čeho, takže to opravdu nebude legrace.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 09:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Jižní spojka se už plní. Horší je, že se už plní i radiály do centra. Na 5. května oproti minulému týdnu za středu o 3000 aut víc ve směru do centra, na Podolském nábřeží o 500 aut víc ve směru do centra... Samozřejmě to nic zatím nevypovídá, bude potřeba to sledovat déle, ale nelíbí se mi to. Jižní spojka skutečně láká a kapacita, co se vejde tam se přenáší do nárůstů na radiální síti...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6779
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 09:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Není trochu brzy na nějaké hodnocení? Jižní spojka je zatím i v té nějvětší špičce poloprázdná. Nevím jaký by měla mít vliv prázdnější JS na magistrálu a vzhledem k intenzitám skoro 100 tisíc, považuju nějaký nárůst 3 tisíce za odchylku, která může být za týden o to samé číslo zase nižší (koncert Stinga?) . Jestli JS láká nevím, ale je tam docela pusto. Sleduješ diskuzi na ceskedalnice.cz?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 10:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Však jsem napsal, že to nic zatím nevypovídá. Jen prostě čísla středa - středa. JS je pustější, ale může to být jen opticky, bohužel v tom směru, kde by mě to zajímalo, data on-line nemám.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3005
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 11:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi si zatím hledaj trasy a zkoušej. Postupně nejspíš dojde k tomu že se na spojku přesune cosi z centra. Tamní "uvolněná kapacita" se ovšem nejspíš doplní o ty co tam dnes nejezdili protože opruz s tím, že záleží na míře snesitelného opruzu pro každeho soudruha a podle toho se rozhodne. Celkem logicky pak ti co dosud na spojku nejezdili a začnou tak vzhledem k uvolnění činit začnou plnit i jiné komunikace neb na spojce cíle jaksi nejsou.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 11:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
není volná proto, že se ucpaly napájející radiály kolonou kamionů, která sahá do částí s dvoupruhem?

Nesledoval jsem to, ale mám informaci, že odbočení kamionů na Spořilově na D1 od východu generuje vzdutí kamionů sahající až k Průmyslové, což je vážný problém, protože s Průmyslovou při problémech na lanovém mostě kolabuje celý východní sektor města a radiály jako Poděbradská, Kolbenova, Českobrodská, Kutnohorská atp. .. To by byl zásadní argument pro navrácení kamionů na JS..
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6780
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 11:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd sl:
Mám informace, že to s kamiony na Spořilově není zatím tak horké

MŠ:
Strakonická v úseku Lahovice-BM pokles o 13%

Petr vlček:
pak ti co dosud na spojku nejezdili a začnou tak vzhledem k uvolnění činit začnou plnit i jiné komunikace
K pár přesunům dojde, ale nebál bych se, že to bude citelně znát
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 11:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor, Spořilovská ještě žila z toho, že mnoho kamioňáků si zkracovalo cestu po trase Říčany-Úvaly. Podle idnes se tam ale dnes rozmisťovaly značky zákazu vjezdu nad 12t. Takže ty "zkratkáři" se přesunou na Spořilov, nebo si najdou jinou trasu a brzy v prostoru nedodělané častí okruhu bude les červených značek s černým náklaďáčkem s doplňovací značkou "12 t".
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.77.10
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 11:57:47    Odkaz na tento příspěvek  

cca 7:45
- z Barrandova na most kolona jedoucích aut, z 90% osobních, autobus a několik menších nákladních aut a dodávek
- sjezd z mostu do Braníka rovněž kolona před semafory cca 3-5 minut. Dalé Jižní spojka docela provozně vytížena.
Resume: kamióny zmizely, osobních aut hodně přibylo. "Tranzitu osobáků se na nový okruh moc nechce!"
V dané a okolní oblasti chybí další most pro místní dopravu! Ale to už tady bylo dříve psáno.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6782
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 12:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z-k:
Tranzitu osobáků se na nový okruh moc nechce
Jel jste po novém okruhu vůbec? Já už 4x a většina aut s RZ jinými než A - mraky německých i slovenských čísel.

včera jsme jeli s Rzeczpospolitou po novém okruhu kolem šesté večer a intenzity velmi slušné
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 12:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z-k: No právě to je ten přeliv z ulic města na okruh a trantizu na velký okruh.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 13:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sjezd Sojka -> Spořilovská se zdál zabitý i v poledne (tedy zcela mimo špičku) a projevuje se to samozřejmě i zpátky směr Průmyslová. Pokud to lze projet, jde cestu do práce řešit přes 5. května. Zpátky už je ten manévr o dost krkolomnější.
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 16:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řada aut (zejm. kamiónů jezdí) v trase Štěrboholská radiála - Pražský okruh po spojce Opatov - via Kunratická spojka - Vestec, je to kratší, neplatí se zde a teorericky je také rychlejší.
Dále výrazná část Prahy 4 a 11 jede na Pražský okruh přes nájezd Vestec (cesty směr Strakonice, Plzeň i na letiště). Výrazně chybí sjezdy Komořany a Dolní Břežany, které by alespoň místní IAD trochu rozptýlily.
Bohužel kolony na kruháči U Studánky rostou ve všech směrech a komplikují průjezd 197. Myslím, že návrat přes Kunratice by podpořil její pravidlenost. Samozřejmě pak 293 zrušit (náhrada 125 a přeloženou 197). Midibusy z 293 by šly nasadit např. na 269 (nutno prohodit dopravce).
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 18:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin, MŠ: Ajo já pořád žiju s tím, že 8 jede na Hrad. no tak Bílá Labuť ZC nemá přímé spojení na Stross:-).

Ovšem to by bylo na Republice najednou 5 linek
V tom nevidím problém, když by ta nová linka jela jinam. Ale je pravda, že 14 je tam poloprázdná. Já bych spíš poslal 5 přes Labuť a Těšnov.

Místo půlky M17. Čímž bychom splnili touhu po M17 i M3 i KM touhu jezdit s půlkou "M17" Myslíkovou, aniž by to ale byla M linka
Takže by de facto M17 vedla jen na Jiráskáč a dále na ND, ST(MA), PF a Stross pouze normální linka? Zdá se mi, že právě pro spojení těxto uzlů byla M17 vynalezena a nemyslím si, že je možný návrat k předchozímu stavu. Počet lidí v 17 v těchto úsecích se zvýšil a to tam teď ještě jezdí 18. Bohužel se podle mě snížil počet lidí na Modřanské radiále kvůli znechucení sóly na M17. Hodně lidí to nerozdejchalo. Před 3 lety tam cestujících jezdilo víc. Co Ropid získal, to jinde ztratil... Snad se to konečně napraví.

Prostě 21 by měla být půlkou M3, zároveň řešit odklon 14 z Karláku (+0,5 linky VN - KN) a pak směrově nahradit odklon 8 vedením na Hrad a Podbabu. Při velkém vytížení do Dvojic. Pak by konečně do Modřan jezdily 4 celé linky, jako na Spojovací, kde přitom jezdí míň lidí.
There are places I remember
All my life though some have changed
Some forever not for better
Some have gone and some remain
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 18:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně se ukazuje, že PO 512-'14 má dopady na provoz na celém území Prahy. Proto nechápu, že již před 5 lety nebyla vypracována podrobná analýza jeho dopadů. Mohlo se třeba využít uvolnění Jižní spojky a zůžit Magistrálu na P4 na 2x2 pruhy, protože Blanka již žádné podstatné dopady na intenzity IISJM na P4 nebude. Ten efekt zjednodušeného cestování do centra pro lidi z P4 tam po vymístění tranzitu D1 - Smíchov, který asi nebyl úplně zanedbatelný (že Martine), je. Spoustě lidí skutečně to auto stojí celý týden před barákem a využívají ho pouze pro cesty na chalupu/dovolenou z důvodu problematické průjezdnosti Města a ti po tom autu klidně sáhnou.

Jenže město totálně zaspalo a nebylo schopno připravit ani relativně levné stavby jako obchvat Písnice, který by tam velmi přivítali i beze sjezdu z PO či obchvat a napojení Komořan a Modřan (Braníka, Podolí, ...) na PO. Natož pak, aby se řešila nějaká celková koncepce, že?
There are places I remember
All my life though some have changed
Some forever not for better
Some have gone and some remain
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3601
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 18:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že prodloužení 21 by byl fakticky konec 14. M17 by se CD, CT poslala do Kobylis, Místo 14 na Barrandov CD,CT 4 + nějaká 13 na Barrandov v RŠ a 21 by se ukončila na Výstavišti, polookruhem Republika-Vltavská-Bílá Labuť atp. A pak už by byl jen krůček k M3...
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 18:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: možná nehodou nebo nějakým omezením, ale dnes cca v 18:15 Štěrboholská radiála na Průmyslové ve směru dc jen pomalinku popojížděla v táhlé koloně..
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6783
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 18:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd sl:
Jasně, že Štěrboholská radiála je na tom teď hůř - protože kamiony Spořilov, ale Jižní spojka je průjezdná krásně.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 19:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:

problém je, že JS je průjezdná díky tomu, že se na ní lze dostat pouze omezeně.. pokud se situace stane standardem, bude jediným rozumným řešením JS pro kamiony opět uvolnit, protože návazná vzdutí zablokují východní sektor města včetně veškeré MHD..

btw. celkem by mě zajímal nárůst tranzitu kamionů Uhříněvsí (a nárůst zpoždění MHD v těch místech) - předpokládám, že kvůli Metransu to tam od D1 odříznout nelze.. zrovna dneska mě v uzavřených Štěrboholech překvapil libereckej borec s dlouhým kontejnerem, kterej to z Uhříněvsi vzal přes Dubeč a Štěrboholy na Východní spojku.. nevypadá to dobře, 511 chybí opravdu velmi výrazně a není v dohlednu..
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 20:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chybí opravdu velmi výrazně a není v dohlednu.. a teď si představte Blanku ukončenou na Pelc Tyrolce, kde se sjede s II.SJM. A to další, kam dál, chybí opravdu velmi výrazně a není v dohlednu..

Jinak řečeno smysl to má až předražené Blanky se postaví hned 2 nebo i 3 (s Balabenky na Jižní spojku to také nebude zrovna levné)
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 21:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:

Jenom část Jižní Sojky... ta vede až po Průmyslovou. Šťerboholská radiála je až od Průmyslové na východ... takže i Sojka je v pytli. Jinak takový výjezd 136 na Spořilovskou musí být taky príma.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 23:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masotous, Orky: Taky jsem tam byl a mel jsem i pripravenej dotaz, nicmene jsem ztratil odvahu v momente, kdy to Filip Drapal omezil na posledni dva.

Chtel jsem reagovat na tu 297 vzhledem k tomu, ze jsem 3 a pul roku primo v tehle lokalite. SAMOZREJME je tato nova linka nejlepsim resenim, ktere kdy zatim vzniklo, nebot v jeste prijatelnem intervalu propojuje jak Vackov, tak Malesickou, tak Trebesin s metrem Zelivskeho. Jestli jste to byl Vy, Masotousi, kdo navrhoval zrusit 124, tak pro me je to velike prekvapeni, nebot u Vas, jakozto zastance primych spojeni za cenu delsiho intervalu, bych necekal, ze od busu zcela odriznete zast.Cerveny dvur a Mezi hrbitovy, potazmo bezbarierovy prestup z Malesic hrana hrana na busy 213 atd.

A jeste jedna vec. Nemam nic proti tomu, ze predkladate vlastni navrhy, ale nezkousejte prosim nektere zastavky odriznout od metra, nedela to dobrotu :-)

No a pak jsem se chtel zeptat na atraktivni metrolinku 133, presneji kdy a jak bude resena jeji kapacita na Zizkove. Ale bohuzel pan reditel uz odesel :-D

Ad Praha 1 a linka 8: Prekvapuji me sotonavrhy MC Praha 1. Je zajimave, ze na 8 se nadava v podstate kdykoli, at vede, kudy chce. Pro zacatek bych promyslel usporadani krizovatky u tunelu a promyslel zavedeni zastavky, aby bylo mozne prestupovat od Republiky na 12 a ML17.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 06:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Už jsme to probrali ze všech stran a neřeknu nic nového - jen podotýkám, že zastávky Mezi Hřbitovy a Červený dvůr byly nějakou dobu v jednom směru zcela bez obsluhy a nevadilo to nikomu a přestup na metro považuji přece jen za důležitější než 213, ať je to linka sebevýznamnější. 124 by přece zrušil i Orky a nechal jen 297 (ostatně termínu bezbariérový přestup z Malešic nerozumím - to myslíte 124? Ta přece nejede z Malešic). A nedá se popřít, že oproti stavu po 15. 10. jsem dost ušetřil (spočítáno výše), krom jiných výhod (i nevýhod, samozřejmě). Každopádně ale děkuji (i Orkymu) za námitky - zajímavé, že navlas stejný návrh se tu před nějakou dobou (bylo to v době zrušení 239 a protažení 155 na Habrovou) setkal s příznivým ohlasem. Myslel jsem, že teď to bude podobné - a vida! Je to poučné.

P. S. Právě od zastánce metrolinek bych neočekával, že se bude zastávat zastávky Červený dvůr. Už kvůli penězům.

Edit: Už vím, kde jsem udělal chybu! Tehdy jsem počítal s tím, že ten mrzák jménem 234 (to ještě nebyla 124) by v nějaké formě existoval dál, nejspíš jen ve špičkách PD jako rychlejší návoz na Želivského. To by bylo samozřejmě mnohem dražší, ale za chvíli by se ukázalo, že tenhle cancour je zbytný a mohl by se klidně zrušit. Ano, tak to bylo. Tentokrát jsem argumentoval především cenou a proto jsem 124 zrušil od začátku - ale říkám si, že úspora byla tak veliká, že by možná na několik spojů 124 v ranní špičce zbylo. No jo, jsem blbec, neumím pracovat s veřejným míněním.
Člověk se má držet svého kopyta - vždycky argumentuju kvalitou dopravní obslužnosti a na ekonomiku až tak nehledím - takže když jsem se rozhodl jednou argumentovat úsporama (aniž bych se ovšem s kvalitou dopravní obslužnosti rozloučil), nemohlo to dopadnout dobře.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 08:17:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Orky považuje z vhodné ponechat spojení z této lokality na Želivského. Moje 297 by nahradila 124 do puntíku, vaše 134 by byla akorát ramenem 133, které by rozhodně adekvátní náhradou nebylo. Jsem ochoten akceptovat i ponechání 297 přes Třebešin v trase od října. Nová 297 dokonce dává možnost i prodloužení k Nemocnici Vinohrady a třeba i na ten Jiřák.
Souhlasím s tím, že provoz 297 a 124 vedle sebe je luxus, ale nesouhlasím s odstřelem obojího. Je potřeba vhodně skloubit kvalitu a cenu, což jsou ukazatele, které jsou k sobě dost v protikladu.
V Praze je potřeba šetřit jinde, zejména u velkých soust vhodnou koordinací a ne tam, kde jezdí blbě, aby jezdila ještě blběji. Vy byste koupil silnější linku pro Habrovou a Malešickou stráň, kde by bylo mírné prodloužení doby akceptovatelné díky zkrácení intervalu, ale zbytku byste dopravu podstatně zhoršil.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 09:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo, Orky a Klaviristo, pokusím se ještě jednou vysvětlit, o jaké teze se opírám.

1) Zastávka Malešická stráň se nachází u celkem rozsáhlého obytného souboru. Aby byla městská doprava konkurenceschopná IAD, musí MHD k takovému celku nabídnout spojení v intervalu nejvíce 15 minut, a to SD autobusem, který je schopen pobrat vše, co takovéto malé sídliště může nabídnout - klidně i dva kočárky, však tu bydlí mladé rodiny. Potřebuje taky spojení ve standartním rozsahu, tzn. 4.30-0.30 CD, CT. Platí to?
2) Oproti tomu Rektorská a celý okruh Malešicemi, který je zde pro potřeby seniorů z DD Rektorská (a připomínám, že takový okruh jsem navrhoval už před dvěma lety), nepotřebuje nic víc než minibus v intervalu 30 minut. To celé pouze přes den, tj. tak 6.30-20.00 celotýdenně. Platí to?
3) Z výše uvedeného vyplývá, že obsluhovat Rektorskou i Malešickou stráň jednou linkou musí vést k tomu, že se buďto Malešickou stráň jezdí příliš málo a MHD tudíž neláká, nebo se jezdí na Rektorskou a okruh Malešicemi každých 15 minut od rána do půlnoci úplně prázdným autobusem (ať je jakékoli velikosti). Platí to?
4) Z Malešické stráně je to na Želivského přes Sídliště Malešice časově stejné a možná dokonce o 1 minutu kratší (záleží na přesném vedení varianty přes Vackov), cestou se obsluhuje obchodní středisko, zdravotnické zařízení, pošta a přestup na řadu významných tangenciálních spojení (177,188,195); varianta kolem nákladového nádraží neobsluhuje nic. Na Malešickou stráň je tak jednoznačně lepší jezdit přes Malešice. Platí to?
5) Bohužel neexistuje žádná možnost obratu u Malešické stráně a autobus, prodloužený odtud z Malešic, musí jet až na Habrovou. Tam ovšem přijíždí i samostatná linka od Želivského. Proto je zcela logická úvaha, zda tato linka vůbec musí jezdit, zda by pro spojení Habrová - Želivského nestačila linka přes Malešice. A tady už se rozcházíme, protože já jsem nakonec došel k závěru, že stačí. Rozdíl v jízdní době (a připouštím, že ve směru ze Želivského je tento nárůst nemilý) je podle mého dostatečně kompenzován výhodami trasy přes Malešice (opakuji: obchodní středisko, pošta, poliklinika, přestupy na linky do všech směrů; trasa přes Malešice zcela vylučuje vysoce nevyhovující zastávky na Želivského, staví se vždy v terminálu - ovšem Orkyho varianta tento nešvar odstraňuje též; a trasa přes Malešice se vyhýbá zácpám v ul. Jana Želivského, kde lze taky zamrznout na 5 a více minut).
6) Dost akcentujete otázku, co s obsluhou území, které opustila linka 124. Nuže - jedná se o zastávky Mezi Hřbitovy, Červený dvůr, Malešická a Vackov. Pokud jde o zastávku Vackov, to je suverénně nejhorší nešvar mé varianty, ale docházka na Habrovou je přijatelná (podobná je z Vavřenovy, kterou byste rádi zrušili, na Zatáčku). Není taky o nic větší než docházka na Malešickou, kam dnes musí dojít ten, kdo chce na Florenc. (Když jsme u toho, studenti z kolejí Vackov by jistě uvítali hlavně přímé spojení na náměstí Winstona Churchilla).
Zastávka Malešická - nevím, jestli v těch několika domcích na Viktorce někdo trvale bydlí. Pokud ano, jde o jednotlivce, a třeba přínos pro celou Malešickou stráň se mi zdá daleko podstatnější.
Zastávky Červený dvůr a Mezi Hřbitovy - v éře zkrácené 234 byly tyto zastávky v jednom směru bez obsluhy a nevím o tom, že by to někomu vadilo. Tudíž ani přestup na zastávce Mezi Hřbitovy nijak znatelně nechyběl. Takže jediné zrušení obsluhy zastávky Červený dvůr byste mi mohli vytýkat - ale kdo tam jezdí? Pokud existuje nějaká zaměstnanecká doprava do místního podniku, nemusí tam existovat linka, která je v provozu CD, CT.
7) A na závěr znovu připomínám - úsek Želivského - Habrová na 124 je dlouhý cca 2,2 km, úsek Sídliště Malešice - Habrová cca 1,8 km. Provoz přes Malešice je tudíž i levnější. V takovém případě by navíc nemusel jezdit midibus na lince 297 v trase dlouhé 12-13 km po 20 minutách, ale jen minibus na trase dlouhé jen cca 4,5 km po 30 minutách. Čísla hovoří jasně - úspora je značná. Peníze lze pak vynaložit na další posílení dopravy na Habrovou či Malešickou stráň či na cokoli jiného.
Děkuji za přečtení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 10:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Proti jednosměrné variantě 234 byla dokonce z oblasti Habrové sepsána petice...

Jinak jsem se ve vaší debatě absolutně ztratil. Z textu Ropidu rovněž nevím, kudy přesně 297 pojede - nevidím tam možnost přestupu na busy Počernické ulici.

124 je velmi slušně plná z Habrové i Vackova a petice měla důraz i na ten přestup na Mezi Hřbitovy. Navíc z Habrové je to spolehlivě nejrychlejší spojení na metro. Kromě nárazových období, kdy to na jana Želivského popojíždí.

Kdyby se ulice Akademická udělala jednosměrná, což je velmi snadné, 155 by mohla končit na Malešické stráni. I když by půlka místních jásala a půlku štvaly busy.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 11:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Pokud by existovala možnost ukončení na Malešické stráni, bylo by hned po problému a celá debata by se stala bezpředmětnou. Nicméně v tomto ohledu jsem dost skeptický.

297 pojede Želivského - Pod Třebešínem - Třebešínem - Vackov - Malešická stráň - Rektorská (trasa v oblasti Rektorské stejná jako dnes 155, leda že by prošlo vedení Rektroskou ulicí) - Malešické náměstí - Sídliště Malešice (takže přestup jen na 155, ne na 188) - Černická (v ul. V Úžlabině) - Poliklinika Malešice - Plaňanská - Sídliště Malešice - Sídliště Malešice a zpět.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 11:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže přestup jen na 155, ne na 188
Představa, že by tam někdo přestupoval na 155 nebo 188 směr Želivského je asi absurdní. Spíš je důležitý přestup na svazek 177/195 - ten je, a na 188 směr Strašnická (ten je buď s přechodem přes křižovatku nebo s objezdem bloku hrana/hrana)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 12:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Díky, už to sám pletu. V téhle variantě 297 tenhle přestup netřeba.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3603
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 14:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Nevím proč mi rady vaše argumenty říkáte snad už po 6., já umím číst.
Ach jo, já už se nechci opakovat. 297 nebude zavedena jen kvůli důchodcům z DD, le třeba kvůli spojení Malešická, Vacková - Poliklinika Malešice. Vaše 297 je použitelná pouze pro ten DD, navíc ROPIDí 297 z Želivárny je snadno protažitelná k dalšímu zdravotnickému zařízení, kterým je nemocnice na Vinohradech a dá se tak odstřelit I2.
Úspora tam oproti ROPIDímu stavu je, ale co tím způsobíte si laskavě přečtěte výše.
Říkám znovu - snažíte se šetřit na nevhodném místě.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 18:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spojení Malešická - Poliklinika Malešice? 133...
Necháme toho, únava patrná na obou stranách.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 21:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy jsem tam nebyl, nechám to na povolanějších. Byť mne v té souvislosti mírně znervózňuje velmi upřímné prohlášení nejmenovanné kolegyně z nejmenovanného nejvyššího soudu: "pane kolego, u nás je každý specialistou na to, na co se za specialistu sám prohlásí. Tak například já jsem specialistkou na právo ..." :-) A teď hrrr na Malešickou stráň :-)

Btw, to je někde v Malešicích?
Si non confectus non reficiat.

Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 22:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord_vetinari: Je to stráň nad Malešicemi, která se v posledních letech z prosté stráně změnila v pár ne zrovna zcela nízkých domečků :-). Stráň se nachází cca na půli cesty vzdušnou čarou mezi Habrovou a Sídlištěm Malešice.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8557
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 27. září 2010 - 13:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malá odbočka k tomu zápisu co tu byl zveřejněn - dlouhodobě tvrdím, že by o místní dopravě mělo rozhodovat místní zastupitelstvo a profesionálové by měli plnit co dostanou zaplaceno, ale když tak čtu ty žvásty jakýchsi nulových zastupitelů o lince 8 tak bych nejradši zastupitele vyhnal a nechal to řídit jen odborníky bez možnosti protestu ze strany obyvatel. Jak může nějakej neználek z P1, kterej netuší kde je hloubětín nebo podbaba hovořit o lince , která obsluhuje P9,8,7,6 a 1?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 27. září 2010 - 13:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych s těmi odborníky byl opatrný, protože si teď v klidu prohlížím panely ze dne PIDu a vidím průjezdný vlakový model, kde vlak z Rudné a Hostivic pojede na hlavní, ale vlak z Berouna do Malešic.
Další perla, standard kvality
Řidič na městských linkách je povinen nastoupit službu vždy s dostatečnou zásobou jízdenek pro doplňkový prodej. Řidič je ochoten tyto jízdenky prodávat.
Cestující není během cesty postižen dopravní nehodou.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4409
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 00:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"průjezdný vlakový model, kde ...... vlak z Berouna do Malešic"

Jako že vlak z Řevnic má jet ze Smíchova do Vršovic místo na hlavák?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 08:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, tak to odborníci z ROPIDu namalovali.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3608
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 08:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Jde spíš o zavádění nových železničních linek, než přesun těch stávajících do jiných nádraží. Já tam alu žádnou linku Beroun-Malešice nevidím. Viz tady.
http://www.ropid.cz/download.php?idg=106&i=1&id=855&file=%2Fdata% 2FGalleries%2F70%2F105%2F106%2Fd855
Od Berouna jsou dvě linky:
S7 Beroun-hl.n.-Libeň
S17 Řevnice-hl.n.-Libeň-Český Brod-(Nymburk vybrané spoje)
Jinak doporučuju přednášu pana Binka, kde je i zajímavá síťová grafika:
http://binko.wz.cz/2010-3b.pdf
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 09:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chceš slovíčkařit tak ano, do Malešic pojede S71 a S72. Ale určitě víš, jaká je současná kapacita trati Smíchov - Hlavní a kolik se bude muset osekat, aby se S6 a S65 tudyma vešli. V tomto smyslu je taky zajímavé ukončení S65 na Smíchově.
Zmíněný PDF z ROPIDu je podle mého názoru šotomalůvka a nic jiného.
PDF pana Binka je moc hezké, ale moc mi nezapadá do reality (plánovaných 830lidí v jednom spoji S5 stejně jako el. trakce v roce 2020), nicméně moc díky za odkaz.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3609
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 11:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsi na přednášce v knihovně? Pan Binko říkal, že realizace toho návrhu vyžaduje úpravu infrastruktury. Třeba křížování na 210 vychází kamsi Kačerov a Vršovice... Další věcí je financování.

Mám dojem, že autorem té malůvky není ROPID, ale pochází z jiného zdroje.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4415
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 21:18:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Dotaz na M22 a plýtvání na koncích: Odpověď Procházky byla že se 22 chytla natolik, že by zejména v RŠ při opětovném omezení nepobírala."

Chytrá výmluva, nic víc.
Průzkumy vytíženosti určitě jsou z doby výluky na Hradčanské, ani výluka u strahovského tunelu nebude věčná.
Na hostivařském konci tohle tvrzení už vůbec neobstojí.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 21:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně mám zkušenost z M9 kdy půlka končila na Vápence, že docházelo k předjetí pořadí a pak ke dvojnásobnému intervalu a konvoji.
Na hostivařském konci při 8 minutách na sídlišti Zahradní město si určitě nesedneš. Nevím, proč Vám 22 tak leží v žaludku, stejně si nic moc lepšího nevymyslí. Exhumace 23 určitě není řešení.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4418
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 17:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"proč Vám 22 tak leží v žaludku"

Protože to není jediná linka, co je v relativně dlouhém okrajovém úseku kapacitně naddimenzovaná. Třeba Kobylisy a okolí, tam se vozí vzduch taky běžně. Kdyby byla 22 jediná, tak by to nebyl tak velký problém.

"Na hostivařském konci při 8 minutách na sídlišti Zahradní město si určitě nesedneš"

"Standard Červený Vrch" (či jiné podobné "standardy") na vás. Pak by Vás ty řeči o nesednutí přešly, byl byste rád že "pohodlně stojíte".
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 29. září 2010 - 18:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: To bych se docela hádal, jestli si na Sídlišti zahradní město sedneš. Nezapomínej, kdo chce na metro pojede stejně 26 a nebo ještě lépe 154,177.
Foto narvané 22 na úseku Kubánské náměstí - N.Hostivař lze udělat, když přijede S9 na Nádraží Strašnice, jinak jsem tam opravdu na plnou tramvaj nenarazil a to u ní bydlím.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 19:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jezdil jsem za mlada 22 z máměstí Marata když ještě měla 8 a nesedal jsem si celkem pravidelně. Na Zahraďáku jsme byli po schody.
Zeptám se kolegy, ten s ní jezdí z Košíku (na Groši) a ódy tedy nepěje. Ona je rozhodující ranní špička a ještě nejlépe školní ranní špička. Z BH jezdím pravidelně v 8:40 a na Vypichu si už taky nesedneš. Tak proto se ptám proč zrovna 22.
O tom, že v Ďáblicích/Kobylisích se vozí vzduch, o tom žádná. On se vozí vzduch i po 4 minutách v Trojské, ale pořád se zde píše o 22. Nechápu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 20:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je zvláštní že si nejde sednout na Zahraďáku nebo Výpichu ale mnohdy to jde i v největší špičce v centru. Ve třetí soupravě skoro jistě.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 29. září 2010 - 20:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Takže se dostáváme k jádru problému, proč kvůli 3 hodinách máme jezdit po celý den, kdy se ten vzduch opravdu vozí. To ty lidi docela oprávněně s...

Řešení by bylo ukončení půlky 22 mimo ranní špičku na Radošovické (kvůli přestupu na S9/S29).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 20:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Ono, když se pak pozvolna protahují intervaly ráno i v podvečer. Občas člověk zažije maso v podvečerní sólo 16 či 26. Všimne si, že mu nejede o víkendu 6, kterou celkem využíval. Na Smíchov jede o víkendu místo posílení jen 1 a půl linky a ta 10 je ještě často 14T. To je taky zábava.

A když pak na Švehlově kouká (holt tam 3x ráno musel něco kutit u křižovatky), že v každém voze 22 je max. 15 lidí i v ranní špičce. A na tom Vypichu teď bude dvojice 25 směřující na Letnou, takže i to se změní... Když vidí ty zcela prázdné výkony o celém víkendu. A ví, že o kousek dál ty prachy sakra chybí.

Tak proto mu 22 leží v žaludku. Protože umanutost v jednom místě jde na úkor míst jiných. Mně by nevadila M22 nebo M17, ale vadí mi, že to jsou projekty, na které nemáme. Až na ně mít budeme, tak ať je třeba M2. Taky to zvedne obsazenost linky o 20%. K tomu totiž stačí vozit místo 5 lidí lidí 6 :-).

A Trojská a Kobylisy je rozdíl. V Trojské jsou 2 linky, každá jiným směrem a o Trojské se navíc mluví odjakživa a téměř každý by tam uměl z jedné linky udělat sólo. Ale spíš tam ze dvou linek bude jedna M, protože...umanutost. A k vozovně jsou to dvě zastávky. A popravdě tam spíš nechápu, proč tam trvale nejezdí 24 a ta pracovnědnová 25 není na Březiněveské.

O 22 se píše proto, že si jí někdo vymyslel, přestože k tomu nebyl žádný důvod.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 20:25:05    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: to bude asi tim, že na Zahraďáku nebo Výpichu jezděj ty soupravy ve směru "do města" po jedný.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 20:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy nevím, ale připadá mi, že peněz je dost.
Jinak by se nevymýšlely blbosti typu žáci zadarmo, MHD v pátek do jedné a linka 125.
A promiň, já raději M17 a M22 než superlinku 125. V tomto smyslu je zvláštní, že nejsou peníze na posílení linky 100.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 20:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Budou volby, aktuálně je jedno, kolik je peněz ve skutečnosti. Reálně bylo loni potřeba uspořit ročně alespoň 300 milionů na provozních nákladech. Od září a října se ovšem realizovaly věci, které v souhrnu znamenají roční nárůst nákladů o 225 milionů. Rozdíl - půl miliardy. Ono se to projeví příští rok. Věci typu metro do 1:00, 125, M17, M22 se budou hájit, i kdyby se jiné linky musely začít rušit. A omezovat, a dřív večer zesólovat a o víkendech pozdější nástup provozu, a pásma apod. Prostě mi vadí, když za něco, co potřeba není, je obětováváno neco jiného, co potřeba většinou je. Proč jezdí o víkendu na Smíchov méně tramvají než dřív, když se ve všední den mohutně posilovalo? Proč se v Ječné nikdo nepokusil zvednout kapacitu zdvojením toho sóla, co tam je? Chci vidět řešení v místech, kde to štve víc lidí než v Hostivaři a to nevidím.

100 se nedá předvolebně prodat.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 21:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: no tak si sedne až u Kohinoru - tam už se běžně vláčky vyskytujou.

A vzhledem ke kapacitě smyčky na Bílý Hoře jsem nejednou viděl "vláček" točit rovnou dc.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 21:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>jsem nejednou viděl "vláček" točit rovnou dc.

Prosím pěkně,proč se v takovém případě nejezdí "na interval",ale honěj se vzduchovoziče furt dokola ? Proč to dřív šlo a dnes,při DORISu,radiofikaci atd. je to problém?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 21:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože střídaný přestávky, proto
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 21:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozumím.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3615
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 22:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš by to chtělo zauvažovat, zda by nebylo vhodné i u tramvají udělat kratší interval v ranní špičce. U autobusů i u metra to tak funguje, proč ne u tramvají?
Linka 125 není žádná láce, mně to vyšlo na téměř 850 ticíc vozokm rok, což dá při dnešních šílených nákladech DPP sumu kolem 38 milionů za rok. Ale narozdíl od některých souběhů a posilování konců, kde to fakticky není potřeba, tak nabídne do MHD něco nového, co může mít pozitvní efekt jinde.
Noční provoz metra je kapitola sama pro sebe. Za to, co se projebe za 1 hodinu nočního provozu metra by se dala posílit noční doprava na dvojnásobný výkon a ještě by asi něco zbylo.
Praha nedává na dopravu málo prostředků, ovšem politické zadávky a některé ROPIDí šílenosti jsou na peníze hrozně náročné. Když jsem si spočítal, nakolik nás vyjdou šotoblbosti alá 269 (440 tisíc vozokm/rok) či 293 (274 tisíc vozokm/rok).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 29. září 2010 - 22:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš by to chtělo zauvažovat, zda by nebylo vhodné i u tramvají udělat kratší interval v ranní špičce.
Přesně tak... kór když intervalově ta špička na spoustě linek a úseků začíná až cca 7:15, takže pak musí vznikat takové ty příprcy, co jezdí jen v ranní špičce (ex 13, teď 4, 15, 16).
Tramvaje bývají v ranní špičce plné, ale přes den včetně odpolední špičky je toho spoustu na sedačky všude...
Takže kdyby bylo nejhůř, dalo by se jezdit v pracovní dny se současným linkovým vedením v int. 8 (ev. 7,5)/12/10. V metrolinkové podobě to bude přijatelnější, protože těch 4/6/5 bude vypadat líp... a pojede-li to pravidelně, odveze to víc cestujících a lépe, než dvě "proložené" linky 8/10/8
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 00:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky a všichni: Když byly zmíněny ty šotoblbosti... Já jsem ještě mladý a i když jsem šotouš od narození, slušnější přehled mám tak za posledních 10 let. Když teď tak přemýšlím, vychází mi, že prvním politickým nesmyslem, šotoblbostí a totálním vzduchovozičem (či jak to chcete nazývat) byla 134, zavedená kvůli Justičnímu areálu. Od té doby to jsou další a další, ale předtím si žádný nevybavuju. Tak se ptám vás starších, jestli tu tyhle věci byly odjakživa. Mně se zdá, že když jsem vyrůstal, tak prostě žádná taková politikou či ROPIDími experimenty motivovaná nesmyslná linka nejezdila (134, 293 apod.). Nebo jo?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3616
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 07:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Tak v 90. letech se takových novinek skutečně moc nezavádělo, tak se většinou korigoval stav v souvislosti s otevíráním nových úseků metra s rušily se přežité a málo využívané linky, i když i tam vznikaly krátkodobé věci, které zachvíli zanikly, například linky 273 Palmovka-Pod šancemi, 275 Palmovka-Poliklinika Prosek.
Samotná 293 není až tak špatná myšlenka, ale realizace je prachbídná. Já myslím, že jejím hlavním smyslem je zalátat předchozí ROPIDí chyby. Je to směr, který by šel řešit podstatně levněji za využití stávajících linek.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."