K-report
 

Archiv do 1. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 1. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 14:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"protože střídaný přestávky, proto"

Tak to zlatý šedesátý. Tehdy se běžně umělo točit seklžý vlaky na Zvonařce (předtím jezdily i 2xT točit na Karlov), na Palmovce, V Houmlesovicích... Přičemž víc než nějaká ta vysílačka v dispečerský oktávce (ty původní...) nebylo.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3352
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 15:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a vo únii s jejíma nařízeníma ohledně přestávek v práci se nám taky ani nezdálo...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6794
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 17:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím se zastat linky 125. Této lince věštím úspěch a dokonce si myslím, že ji bude velmi brzo potřeba posilovat. Ta opravdu nabízí pro obrovskou část cestujících něco nového, což jistě lidi z Jižáku ocení. Rozhodně to ocení víc než lidi z Podolí, kterým se sebrala 16 na Pavlák a přidalo sólo po nábřeží.
Kubix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 17:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Hostivař-ono by třeba stačilo prohodit konečné 19 a 26,ona by alespoň 19 nabídla nový směr a minimálně o víkendu by se ušetřilo (do Hostiku jen solo)
Pak malý šotonápad. 193 od Ikemu ukončena na Pražáku v tram zast.,a zde navazující solo (ale určitě by se to nějak dotklo 6) směr Otakarka-Kubáň nebo jako posila k 11 na Olšany..
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 17:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 125:Této lince věštím úspěch
Já taky. Když jsem se s ní svezl na prezentační dni, docela mě překvapila obsazenost busů. A rozhodně to nebyli jen šotouši. Uvidíme, jak na tom bude se spolehlivostí, protože ta bude rozhodovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem slimman.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4427
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 19:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče šotoblbostí, nejhorší je že na ně je peněz vždycky dost. Ale na to, aby se prachobyčejně posílila linka 107 v době semestru na VŠZ, na to "pochopitelně" peníze nejsou. (Možná taky, že šotoušům na Ropidu ještě nikdo nevysvětlil, že akademický rok se dělí na semestr, zkouškové a prázdniny, a že v každém z těchto období jsou třeba jiné intervaly.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3622
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 20:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Linka 107 má toho času prázdninový provoz od června do září.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4430
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 20:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semestr a zkouškové se taky hodně liší. Během výuky v semestru nejspíš jde o nejpřetíženější linku v Praze. Zkrátka ostuda Ropidu.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 20:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já 125 věštím průser, protože na to, aby všichni co jedou z JM na Smíchov odvezla, tak by musela mít 6 minut a jezdit v kloubech. A na to nejsou ani peníze a ani klouby. Takže vznikne narvaný paskvil jako byla svého času 197 a jako je nyní 107,119,177 a jiné se kterou nikdo neví co s ní, protože se donekončna posilovat nedá. 125 se nacpe na Litochlebáku kde si do ní přelezou lidi z Košíku a z 135/213. Ti co to maj blízko na metro pojedou metrem.
Stejně jako se mohlo vymyslet, jak dát na d6 soupravy, aby se lidi mezi IPP a KN nemačkali jako zvěř.
Ohledně paskvilů z minulosti. Nejak máte slabou paměť. Z doby metra na JM si pamatuji na 190/253, z metra na Želivárnu tram 13/14 (obzvlášť byla libová 14 Olšany - Spojovací).
Jak bylo napsáno, po každym metru vznikl nějaký paskvil, který se pak rovnal.
Pokud zlatý 60. myslíte frontu tramvají přes celý Václavák tak nic proti. O pár let později to byly vlaky linky d5. O tom jak se točilo (zde Hlubočepy) mám povědomí, koncová zastávka měla prostě smůlu. I řidiči měli z práce větší holubník (takové zašití ne v PKOJF ...)
K současným šotoblbostem bych přidal 133,135,186 ... I ten pidibus na severu je ptákovina na ntou.
Interval tramvají v PD menší než 5 minut znamená konvojování, větší než 12, že na to nikdo nebude čekat. Já bych dal celý den 10 a 5 M-linkám, stejně 2/1 minuta není nikde vidět, ubydou výjezdy a zatažení a zbyde na posily tam kde je potřeba.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3272
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 20:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé je že té 125 se netýká pateční a sobotní "prodloužený" provoz.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3623
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Předpokládám, že vy byste udělal rozdílný JŘ na 107 pro letní prázdniny, pak pro vánoce, pak pro zkouškové období, pak pro období zápisů atd... Pak aby se v tom prase vyznalo.
Gabuliatko: Pokud se 125 chytne tak, že to bude dobytčák, tak se může posílit. Teď asi nikdo nemůže pořádně tušit, kolik to bude vozit lidí.
Borovička: A proč taky? Prodloužený provoz by měly mít pouze některé linky, které zajistí vazbu na metro a ne všechny linky. Když jsem viděl prodloužené spoje i u linek jako 202, tak jsem se musel smát.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Problém je, že Ropid tak nějak dělá to, co by asi bylo třeba, jenže bez ohledu na to, že bude muset sekat jinde. Proto mi vadí M22, M17, 133, 135. M22 - v hostivaři to sesbírá pár lidí navíc, ale jinak to komplexně jezdí prázdný. Ale těch pár lidí přiveze třeba do Ječné, kterou neřeší. Totéž 133 - sebere drobty navíc v Malešicích, ale komplexně tam jezdí prázdná, ale ten nárůst přiveze do Koněvky, která se neřeší. 135 přiveze o fous víc lidí ze Spořilova na Vinohrady, ale odbočení u Bulhara zc se neřeší a nepravidelnosti na stěžejním úseku pro studenty roste. 125 je totéž. Koncept dobrý a souhlas s Martinem, že se to chytne. Jenže na posílení nejsou prachy a pokud bude třeba, zase se sekne někde jinde. Dnešní zkušenost. Fakt mě ve 20:20 štve, že 16 jezdí už z IPP k Andělu sólo. Spolu s 10 to tam jezdí na stupni 4-5, prostě ranní špička ve večerním provedení. Kde je koncepce? Do Radlic 7, kterou by z hlediska vazeb nahradil v pohodě bus X-7 k Andělu. Žádný přínos. 4 ze Smícháče prázdá jako 16 z Braníka, spíš víc. Je jasný, že taková linka musí jet z Barrandova, aby měla lidi. Zbytečně zdvojené 12 a 20 na Malostranskou...ten směr na zdvojení prostě není a je držený uměle. teď zbytečně předimenzovaná Republika. Prázdná 8 za Harfou, která je daleko zralejší na špičkový provoz než cokoliv jiného. Stálé potíže s pravidelností 7, které odnášejí lidi z Kubáně ve vazbě k metru a na Vinici. Totálně odepsaná 6, která jezdí, když není potřeba a nejezdí, když by se hodila. Navíc se trapně sjíždí ve Vršovicích s 24 a tam to rovněž není řešeno. Jako záloha 9 a 22 je 6 též spíš trapná a k vzteku. Nárazově přetížená 11 ve směru Spořilov. V souhrnu je v síti o 100% víc problémů než před 5 lety...

Souhlasím, že interval menší jak 5 minut znamená konvojování. Ostatně dva roky je starý můj návrh M linek po 5 minutách a zbytku po 10 - 12 :-), za který jsem to tu schytal .-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4431
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Předpokládám, že vy byste udělal rozdílný JŘ na 107 pro letní prázdniny, pak pro vánoce, pak pro zkouškové období, pak pro období zápisů atd... Pak aby se v tom prase vyznalo."

Proč takovéto podpásovky?
Za á, psal jsem, že akademický rok se (v zásadě) dělí na semestr, zkouškové a prázdniny, a že v každém z těchto období jsou třeba jiné intervaly. V období zápisů se dá podle reálné frekvence "loni touto dobou" použít buď JŘ zkouškového, nebo JŘ semestru.

Za bé, zastávkové JŘ by se určitě daly zplichtit tak, aby byly jen dvě verze zastávkových JŘ

Za cé, jestli Vy vidíte důvod vozit mezi svátky vzduch, tak já ho nevidím. Určitě jsou levnější dva výlepy JŘ, než několikadenní denní vožení vzduchu po třech minutách.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6795
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Možná taky, že šotoušům na Ropidu ještě nikdo nevysvětlil, že akademický rok se dělí na semestr, zkouškové a prázdniny, a že v každém z těchto období jsou třeba jiné intervaly
To mi povídej - 119 vozí v lednu, únoru, listopadu a začátkem prosince pár cizinců, ale v od dubna do října je do ní mnohdy problém se nacpat, a to vůbec nepíšu o červenci a srpnu. Ne, musíme mít 7,5 minuty celoročně, i když je letiště v zimě na třetině výkonů léta.

Orky:
Linka 107 má toho času prázdninový provoz od června do září
Problém 107 je opravdu ten, že největší návaly jsou na začátcích semestru. V září a říjnu by byl i interval 1 minuta málo, a to myslím vážně. Taky jsem přesvědčený, že 107 je tak trochu ostudou Prahy. K čemu je proklad 147, když ji stejně většina studentů nechá ujet a pak se snaží nacpat do 107, která má následný interval 6 minut.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6796
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Předpokládám, že vy byste udělal rozdílný JŘ na 107 pro letní prázdniny, pak pro vánoce, pak pro zkouškové období, pak pro období zápisů atd... Pak aby se v tom prase vyznalo
No a? Stejně nikdo na JŘ 107 nekouká, nebo si snad myslíš, že jo? 107 by měla řešit základní problém, a to odvozit studenty na ČZU. Pokud to na přelomu září a října nezvládá, je někdě prostě chyba.

Podle mě by se měla u ČZU postavit točna a nechat jezdit 107 po 2 minutách. 147 ve stávajcí trase se závlekem na současnou konečnou 107 Suchdol. Za ušetřený kačky by se ta otočka snad i postavila.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4432
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"119 vozí v lednu, únoru, listopadu a začátkem prosince pár cizinců, ale v od dubna do října je do ní mnohdy problém se nacpat, a to vůbec nepíšu o červenci a srpnu."

Přesně tak. Přehlednost za každou cenu, a výsledkem je naprosto nefunkční systém.

Kdyby Ropid hodně chtěl, tak by ve spolupráci s dalšími organizátory MHD zcela jistě dokázal protlačit do vyhlášky o JŘ další tři slova:
Je-li interval odjezdů nebo horní hranice jeho rozmezí v ucelených časových obdobích kratší než deset minut, je možno uvést jen první časový údaj odjezdu v první hodině nebo v každé hodině uceleného časového období a vyznačit opakující se interval s nejvýše dvouminutovým, v odůvoděném případě i větším rozmezím
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"107 by měla řešit základní problém, a to odvozit studenty na ČZU"

Opravdu? Vidíte, a já jsem si myslel že nejdůležitější je přehlednost JŘ a přehlednost mapy linkového vedení. Fakt myslíte, že nejdůležitější je odvézt lidi? To se mi nezdá, to není možné!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6797
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Vesměs souhlas, ale s Republikou a 12+20 nesouhlasím. Po Palladiu na NR opravdu obrovsky vzrostl počet cestujících a 26 je tudy oprávněná. Ona fakt přes Vltavskou moc lidí nevozila a 3 přes Štvanici bohatě stačí. Spíš mi vadí souběh s 8 až na Vítězný náměstí - nestálo by za to, aby se 8 vrátila do Břevnova a 25 na Podbabu? Chápu, Podbaba "musí" mít spojení do centra.

Stejně tak jsem přesvědčený, že si lidi na 12 s 20 za těch 7 let zvykli. Pokaždý, když jedu 20 domů z Malý Strany, jsem překvapený, kolik lidí jede. Samotná 12 by na úsek Smíchov-Malá Strana byla dneska, Martine, fakt málo.

Po posílení 11 volám již 10 let a stále nic. Jestli se měla z něčeho dělat metrolinka, pak právě z 11. Nebo zavést v kladiva 23 v trase Synkáč-Olšanské hřbitovy.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: 26 je na Republice skutečně oprávněná. Ostatně, ty to nevíš, ale já její přesun na Těšnov rozmlouval Pavlovi Procházkovi už v roce 1998 :-).

Na Republice jsou k řešení zralé 8 nebo 14 a protor pro vedení něčeho za řekou vlevo tam je... Jinak souhlas. 3 přes Štvanici bohatě stačí. To se shodneme.

Jinak pochopitelně Republika měla potenciál pro 133 i 8, ale vybuzen byl opět v situaci, kdy na něj vlastně nemáme a bez souvislostí v okolo. Takže opět myšlenka dobrá, ale bez souvislostí a s pár ale.

Souběh 8 a 26 vypadá na přípravu M, která ale evidentně není potřeba. Problém v prohození 8 a 25 bude v tom, že se chce z Břevnova jezdit na Vltavskou, což chápu.

Smíchov - Malá Strana by samotná 12 opravdu byla málo. Opět se shodneme. Ale na úseku Barrandov - Malá Strana je dvojlinka zbytečná. Právě proto si myslím, že na Barrandov spíše v dnešní situaci patří 4,14,20 (složité proklady, vím, ale dá se). Vždyť na Stross jede 14 taky a 20 jede až na Malostranskou. 12 nabízí jen Čechův most navíc.... Takže na Smíchově končit s 12 (7 Kotlářka, 6 Radlická).

23 patří jinam :-). Brzy zařve 21, tak ti přiděluju tohle číslo. Ale Synkáč je málo. Tam není zlom ve směru na Spořilov. Ono místo posílení večer úpí spíš sóla.

Spořilovu by např. pomohla druhá linka ve směru Nusle, Karlák. Např. odklon 24 a posila významu 6 přes Pavlák. 11 by to pomohlo.

Obecně mi chybí řešení opravdových problémů v síti. S Martinem se v pohodě shodneme, proč Ropid řeší pořád pseudo vize a ne realitu?
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spořilov by potřeboval protáhnout do sídliště.
Přesně chybí vize. Ty byly v Radotíně a na Praze 4. (neříkám, že ideální)
Pak dostal ROPID tytyty od Městských částí a nechal toho.
Pak byla vize s M linkama. Zprasily se Strašnice a ušmudlanou M17 to skončilo. Pak se dala 14 Myslíkovou, protože tam něco musí jezdit.

Kdyby byla M20 a M17 přes Malostranskou tak může jít 12 do kopru. U fakulty stačí 133.

Dále mi leží v žaludku tram zastávka ČSAD Smíchov. Tam by stačilo, kdyby stavěla 120, ale nikoho to nezajímá a pořád vymýšlí proč to nejde.

Proto se nezlobte, že mi 125 pije krev.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4436
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Takže vznikne narvaný paskvil jako byla svého času 197 a jako je nyní 107,119,177 a jiné se kterou nikdo neví co s ní, protože se donekončna posilovat nedá."

Posilovat donekonečna se musí, jinak jde o prasárnu a ne o přijatelnou MHD! Ve chvíli, kdy se s intervalem pohybuju okolo 2-4 minut a pořád je to narvané, už by to ale chtělo přidat ve špičkách další linku, která třeba bude zrychlená, nebo pojede jen část trasy, nebo pojede zkratkou, nebo se propojí s jinou linkou, případně to všechno zároveň.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"125 pije krev"

Takže je podle Vás lepším objíždění přetíženým metrem přes centrum, nebo cesta IAD?
Máte tuchu, kolik lidí může jezdit v některých trasách IAD jen proto, že je VHD v tomto směru příliš pomalá (v některých případech i několikanásobek jízdní doby IAD)?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám silné přesvědčení, že kdo jezdí IAD, kvůli lince 125 do VHD nepřesedne.
Posilovat se nedá, protože, pokud to nevíte, tak nejsou k dispozici volné KB vozy.
O tom, že jde o prasárnu se shodnem.
Ano, mezi IPP a KN by to chtělo další linku. Není problém. Krom Policie ČR, která ji tam nepustí.
Metro není přetížené (informace jako námitka proti převedení BUSů z Říčanska na Háje), metro by mohlo jezdit častěji. A bus po 8 minutách to fakt nevytrhne. Z naprosto ideálního stavu se linkou 125 ušetří 15 minut, ale reálné jízdy po okruhu ukázaly, že ideální stav nefunguje. A 125 bude přeplněná taky, takže se v kultuře cestování nic nezmění. Jen se vyhoděj peníze z okna, které by se hodily jinde.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3624
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Napsal jsem, že na 107 je prázdninový provoz od června do září. Jenže vaše odpověď vyzněla tak, že o to je špatně. Tak jsem vložil dále trochu ironie. :-)
Samozřejmě, prázdninové JŘ jsou dneska i o vánocích a pokud chcete, můžeme si na prázdniny hrát i v zimním zkouškovém. Ale řešil bych to dvěma JŘ na delší období, jeden přes výuku a druhý pro zbytek.
Martin: Bingo! To navrhuju už dlouho: 147 se závlekem na Suchdol a interval cca 6/10/7,5 a víkend 15-20. A 107 jen v PD a ukončit v areálu hnojárny, a vést rychlíkově a interval zkrátit na minimum. Samozřejmostí by asi měla být spolupráce s univerzitou a třeba naposouvat začátky výuky pro jednotlivé fakulty tak, aby se špička trochu roztáhla. Ale to možná je, nevím.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

107 by klidně mohla jezdit rychlíkově a kyvadlově. Jsem plnej, jedu. Nemusela by to být 107, ale 75x. Ale není zájem.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3625
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 23:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Pokud by Praha neprotěžovala svůj nechutně drahý a nenažraný DPP, na 125 vypsala normální výběrko s dostatečným předstihem, k čemuž mělo dojít, tak mohly na 125 být klouby už od zítřka a za nižší cenu, než za kterou to odjezdí DPP.
Jsem přesvědčen, že pokud by Praha začala postupně vypisovavat VŘ na všechny autobusové linky, tak je DPP do roku 2010 bez autobusové divize, v Praze máme na většině linek kvalitnější nízkopodlažní klouby za nižší peníze na provoz pro jiné dopravce, než lámající se krámy z Libchav u DPP.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3358
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jejda, něco mi uniklo ? Proč se tedy ve skutečných soutěžích DPP prosazuje stále víc ?
Nemá to něco společného se rčením, že za kvalitu se platí ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 01:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Jak, zrušit 21? To mi teda řekni, co jí nahradí.
To boldly go, where no one has gone before
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 07:46:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: A ony jsou skutečné soutěže? Nevšiml jsem si. DPP je nejdražsí dopravce v Praze a dost pravděpodobně i v republice. Náklady na 1 vozokm přesahují 47 kč a ještě si od Prahy nechává kupovat autobusy. Za tuhle cenu by většina ostatních dopravců dokázala nabídnout podstatně lepší kvalitu.
Rzeczpospolita: Že by M3?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 08:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevěřím, že by dopravce About Me něco vysoutěžil. Rád se nechám přesvědčit o opaku, ale z toho co jsem si našel tomu opravdu nevěřím.
Prohazování linek mezi DPP a ČSAD Kladno taky není na základě nějaké soutěže.
Linku 125 taky nikdo nevysoutěžil.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 09:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:Aby ses s tou 125 nedivil. Kolega jezdí relaci Chodov - Anděl IAD a už si brousí zuby na bus.
Jeho věta. Čas to zabere stejný jako v autě a ještě ušetřím cca 1500 měsíčně.

Takže 125 jedině +. Že vám něco pije krej neznamená že je to špatně.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já teda nevím, ale ti proklatě kvalitní dopravci s těmi busy při poslední kontrole rozhodně neobstáli, zatímco busy DP prošly všechny. Rovněž kromě posledního opilého excesu u DP jsou daleko častěji potíže na soukromých linkách. Jinak dotaz? Která firma má aktuálně tajkových 15 kloubů volných? Jinak se všemi dopravci mimo DP mám většinou horší zkušenosti než s DP.

Rzeczpospolita: M3, nevěřím, že si Ropid nechá tuto příležitost ujít :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já budu jen rád, ale obávám se, že až se sveze na schodech, že půjde z5 do auta.
Protože neznám nic horšího, než poposkakující BUS po dveře na ucpané silnici. Z 125 se v případě nehody na JS vždy stane past ze které nepůjde uniknout (prostě tam nejde otevřít dveře a pustit lidi jinady).
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Do Modřan 2 M linky a po 4 minutách centrem, Holešovicemi a na Lehovec ? Sice si to dovedu představit při zrušení 14 a 8 ale nevidím to.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Z 125 se v případě nehody na JS vždy stane past ze které nepůjde uniknout (prostě tam nejde otevřít dveře a pustit lidi jinady)."

Tak tohle už mně taky napadlo. Dál by mně zajímalo kdo s tím bude jezdit třeba mimo špičky.

Dnes viděno několik 125 kolem SN. zc v tom byly jednotky ks, dc to bylo vše s volnejma sedačkama. Spíš mně překvapilo že při i=8 jde potkat jednu u ČSAD a druhou za 2-3 min u Lichovaru...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Modřan půlka 3 a půlka 17 a při potřebě druhá půlka 17 :-). Půlka 3 trvale v Braníku. Za MHD stále přehlednější :-). M3 Karlínem, Holešovicemi 24. Půlka M3 na Starém Hloubětíně a 8 pá pá. Šak to jsou přece známé vize :-). Ovšem naštěstí je už narušuje silná 8 z Karlína an Republiku a 14 Myslíkovou, které nejdou jen tak z vizových důvodů zrušit :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych strašně rád viděl vozáky, kolik maj obratový čas na obou koncích
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Spíš mně překvapilo že při i=8 jde potkat jednu u ČSAD a druhou za 2-3 min u Lichovaru...
Pozitivně nebo negativně? Vzhledem k tomu, že ty jsi se pohyboval v protisměru, znamená to int. 4-6 minut, to je myslím už v mezích tolerance (zvlášť proti tomu, co předvádějí tramvaje).

MŠ:
Ovšem naštěstí je už narušuje silná 8 z Karlína an Republiku a 14 Myslíkovou

Tou jsem nedávno jel z Libně na Republiku (v 9 ráno) a nevybavuju si úsek, kde by nebyla volná místa k sezení...

14 Myslíkovou mi radši ani nepřipomínej, chtěl jsem si to projet, ale minulý pátek zjevně kolabovala celá tramvajová Praha (následkem čehož pak asi zkolaboval i k-report...), takže jsem na ni na Jindřišské marně čekal asi 15 minut (za tu dobu projely v pravidelných rozestupech 4 M9)... nakonec jsem jel 24 na Palačák, kde nás dojel vláček tří 4, z nichž první obracela přes Jiráskáč zpátky do Vršovic... takže v centru po povrchu NEVER MORE! Příště hezky hl.n. - Anděl C-B přes Florenc. Ale tak můžu si za to sám, měl jsem 20 minut a nevěděl, co... kdybych pospíchal, tak na tu tramvaj nepůjdu.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Když bude Ropid chtít, 8 zruší, i kdyby se jezdilo na střeše :-). Pořád se zapomíná na přístup aktuálních projektantů. My víme, jak to má jezdit. Pokud to lidé nevědí, my je to naučíme :-). Jinak z Libně na Republiku jede také to metro a v případě kolapsu povrchové dopravy je jedno, jestli má tramvaj číslo 8 nebo 14...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Ale no tak, poslední dobou to spíš vypadá, že ROPID začal plánovat pro lidi.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak z Libně na Republiku jede také to metro
Z nádraží Libeň bohužel ne... njn, to byl taky případ, kdy jsem měl spoustu času, tak jsem testoval, jestli pro cestu na PF je výstup z vlaku v Libni+8+133 lepší než hlavák+A+pěšky/133... výsledky jsou spíš rozpačité - 8, ačkoli poloprázdná a nikde nezdržovaná, přijela o minutu (až dvě) pozdějc, takže na čas jedoucí 133 (!) o minutu ujela.

Já za to nemůžu, že pokaždé, když jedu tramvají, tak to takhle dopadne...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8559
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá se nic dělat, opět to musím připomenout: K ML9,17 a 22 přibydou ML 10 (zrušena 16), ML12 (zrušena 20) a ML 26 (zrušena 5 a 8). Podbabu obslouží v kladiva 2, v sone 15.
V další fázi umře 14 a 6 a Myslíkovou pojede ML3 nebo dokonce ML17. Zůstanou 24 a 18 ze kterých ML udělat nepůjde, vyřeší se naddimenzovaný karlín a kaštanum zůstane linka přes celé město. Přežije i 4.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

!!!!!!!!!! 20 nerušit !!!!!!!!!
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: A není jednodušší dojet rovnou na Masarykovo nádraží a odtud tram/133?
Well if the 6 turned out to be 9, I don't mind. I don't mind.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není jednodušší dojet rovnou na Masarykovo nádraží a odtud tram/133?
Když sedíte v expresu z Pardubic, tak určitě ne, i když možný (ale těžce negarantovaný) přestup na S1 tam je... ale předpokládám, že jsme přijeli 8:4x a Os na Masaryčku odjel na čas 8:40.
Kdyby jela S41, tak by se dalo jet ještě na Holešovice a M17, ale to už je těžká šotoušovina... ale asi by to bylo rychlejší než tou 8...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nemluvme o tom, kdo co má. Správné výběrko se dělá dost dopředu na to, aby měl dopravce šanci vybavit se takovým vozovým parkem, aby splnil podmínky výběrka.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2225
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jako bus pod Petřín :-)))). No jo, kdo z nás to má :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemluvme o tom, kdo co má. Správné výběrko se dělá dost dopředu na to, aby měl dopravce šanci vybavit se takovým vozovým parkem, aby splnil podmínky výběrka.
o tom není sporu, ale mnou zmiňovaná "About Me" ještě v tu dobu existovala za zcela jiným účelem a s jinými lidmi
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem si tu slavnou 125 dnes projel a poznatky z úseku Háje-Lihovar následující:

Vůz SOR č. 3581, odjezd 9:10 (+1), po výstupu většiny lidí (kteří by při cestě na metro z Horčičkovy nastoupí prostě do čehokoli, co zastaví v jejich směru) nás zůstává v busu cca 7, pak postupně přibývá. Od Chodovské tvrze už kolem dvacítky cestujících. Provoz na Jižní spojce naprosto plynulý a klidný, spíš víkendová atmosféra, bez problémů i u vypnutého semaforu (jediným negativním zážitkem byl prasící taxikář ve žlutém Chrysleru, který to z úplně levého pruhu prostě bez varování švihnul až doprava na podjezd směrem na Barrandov). Místy (u Kačerova) jsem měl poněkud dojem, že má řidič busu co dělat, aby udrežl přímý směr v opravdu hlubokých kolejích vyjetých v pravém pruhu JS. Příjezd k Lihovaru 9:27 (načas!).

Jinak obecně ta linka má potenciál obrovský - ono nejde srovnávat jen jízdní doby a spolehlivost spojení Háje-Anděl apod. metrem+Ječnou versus busem. Jižák má statisíce obvyatel a jen menšina z nich má metro v pohodlné docházkové vzdálenosti. Třeba kolem zastávek typu Mikulova, kudy 125 jede, jsou paneláků mraky. Jejich obyvatelé měli dosud volbu buď jít deset, dvacet, nebo více minut (podle konkrétního bydliště a fyzické kondice) na metro, nebo se k němu svézt autobusem. Což u zastávek na Hviezdoslavově znamená vložit svůj osud do rukou Veolie a čekat, kdy dorazí 165 nebo 293. Jednu dobu tam jezdila pouze "dálková" 165 - kombinace intervalu 30 minut v sedle a o víkendu s nespolehlivostí je fakt smrtící, při cestě autem v té ulici o víkendu i dnes vídám důchodce vystrkující hlavy přes zaparkovaná auta, jestli už konečně něco pojede...

V takových lokalitách se člověk mnohem snáz rozhodne sednout do auta, a to tím spíš, že z Jižáku je to vlastně na všechny strany kromě metra do centra autem bezkonkurečně rychlejší.

Nabídka úplně nového spojení tak může být velmi zajímavá a ze spousty paneláků dál od metra bude výhodná nejen na Prahu 5, ale i třeba na Malou Stranu nebo dokonce na Národní třídu nebo Můstek (125+B nebo 125+12/20 může být výhodnější než nějaké 165/135/213/115atd.+C+A/22).
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 15:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska sem viděl pár 125 v okolí Hájů a vždycky okolo 10 lidí :-) Cestující si najde určitě, přeplněné to zatím není.
http://www.metroweb.cz
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 15:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je první den a okolí Hájů je skoro konečná.
Mimochodem další poznatek z mé dnešní výpravy byl, že jsem potkal několik 293 a ve všech to vypadalo na víc než 10 lidí. Tomu tak nebylo vždycky.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 16:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z nekterych z vas tak cisi touha ten ROPID ridit. :-)
125 i 297 jsou luxus. M17 ve dvojicich rovnez luxus. Nocni metro rovnez luxus. Tedy jen mohu potvrdit Jonaskova slova, ze se dela pro lidi.

Vytku mam dlouhodobou na Zizkove. Na 133 by se proste mely zavest kratke SD vlozene spoje temer ve vsech obdobich. Dopoledne staci do Malesic 12 min.
Lorry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.235.174
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 16:29:05    Odkaz na tento příspěvek  

K té 293 musím taky poznamenat, že za poslední měsíc se její vytíženost rapidně zvedla. Jezdím pravidelně kolem poledne úsek Háje-Kunratice. Největší nátřesk je mezi Hájema a Hněvkovského, popř. Mikulovou. Pár lidí zas přibývá na Chodovské tvrzi. Už třikrát se stalo, že si slabozraký důchodce spletl 213 s 293 a odváželo ho to celého vyděšeného namísto ke Spořilovu k obchodnímu centru na Chodově. Tam se osazenstvo zpravidla vymění. V autobuse je pak 5-10 lidí. V Kuntraticích spíš vystupujou než nastupujou.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3630
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 17:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: 125 není luxus, dává rychlé spojení mezi žádanými místy. 297 měla nahradit 124 a ne ji téměř dublovat
Lorry: 293 zachraňuje ROPIDí blbosti v podobě zrušené 197 Chodov-Háje a zkrácenou 114 mezi Chodovem a Kunraticemi. A mezi Kunraticemi a Budějovickou je to zbytečně drahá šotoušovina.
Po zavedení 125 je mezi Chodovem a Hájemi je 293 zbytečná, mezi Chodovem a Kunraticemi ji může nahradit opětovně prodloužená 114 a ve zbytku trasy je na odstřel bez náhrady, to v pohodě odvezou ostatní linky (114,121,193).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 17:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista, Jonášek: Jistě, je to luxus pro lidi. Nicméně, co se začne dít pro jiné lidi, až na luxus nebudou peníze? To je otázka. Odborům mohu na jejich nátalk také luxusně zvednout platy o 10% a jistě budou rádi, ale co udělám, až fakt peníze dojdou. Na nově zavedenej luxus sáhnu těžko a tak začnu dělat věci typu večer na Smíchov 10+sólo 16 apod. Nenápadně snižovat "luxus" všude okolo. To se mi nelíbí. Ostatně pořád píšu, že Ropid se snaží a dokonce správným směrem, ale tak nějak v divném čase a často souvislostech. Tomu nerozumím.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 17:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu prikazal ROPID, ze 16 musi vecer jezdit solo?
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 18:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Zrušení 293
Ve finále by se místo zrušené 293 nemuselo ani zavádět nic jiného. Stačilo by pouze 197 odklonit přes Kunratice. Vyhne se tak přetíženému kruháči "U Studánky", který slouží jako spojnice mezi Jižní spojkou a novým okruhem. Doprava zde rapidně zhoustla (zejména nákladní) a 197 jezdí díky tomu ještě s větším zpožděním.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 19:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotodokumentace :-) z linky 125, odjezd v 15:10 ze Smíchovského nádraží cca 12 cestujících, spoje viděné v opačném směru obsazené podobně. Na první den slušné, věštím lince slunné zítřky a mnoho spokojených cestujících :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 19:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Stačí respektovat průzkumy, potlačit šotoušoviny a rozšiřovat provoz ostatních dopravců na úkor DPP. A ušetříme stamilióny.
Pavhob: O návratu 197 do Kunratic nehodlám diskutovat a nesouhlasím s ním, už jsme tady o tom hovořili. Viz archiv.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 19:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

125 - okolo 17:45 směrem na SN zpoždění +7, naštěstí je ve špičce obrat 17 minut, takže se stíhá
na SN obsazenost na sedačky oběma směry