K-report
 

Archiv do 15. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 15. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 17:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, kastanek: No, tak nějak, jak píše kastanek, jsem to myslel. Nemluvím o žádné KT8, ale o metru typu Hamburk a další německá města. Prostě ne sovětská pětivozová megasouprava, která je vhodná pro megapole, ale něco menšího, ovšem stále metro. Ale uznávám, že to je diskuse s křížkem (čtyřicet let) po funuse.
Jen jsem prostě chtěl podotknout, že to nestojí na sporu "metro sovětského typu" versus "2xT3 v podzemí", ale že je přehršel možností mezi tím. Relativně malá Praha zvolila tu nejvelkolepější variantu ze všech a teď se diví, že několik stanic za centrem už má problém to naplnit, a proto se snaží na periferiích k metru stáhnout veškerou dopravu zeširoka daleka, což se dost často nedaří.

Už vidím nadšení lidí, jak jim parkem přátelství na Proseku místo zeleně vede něco mezi tramvají a metrem ohraničené plotem, co jim násilně rozdělí sídliště na dva kusy, bude se muset přelejzat přes lávky a ještě jim to tam bude dělat rámus. Bůhvíproč jsem si vzpomněl na Neratovice...
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 18:33:34    Odkaz na tento příspěvek  

Orky, Prag: vsak jsem psal ze uz jedno metro mame a to nezmenime. Pokud by se stavelo jinak od sedesatych let bylo by vsechno mnohem jednodussi a rychlejsi: mensi autoprovoz (snazsi uzavirky pro hloubeni), mensi problemy s demolicemi, vyuziti jeste nezastavenych ploch... Co by kdyby. Btw Praha ma s pateremi obecne spatne zkusenosti - staci si vzpomenout na SJM a z kolejoveho sveta na Jecnou.

Jinak souhlas ze priblizne uvnitr hradeb (pomerne male uzemi) by ten system musel hloub pod zem. Mimo hradby ale v sirsim centru existuji dostatecne siroke radialy a tangenty ktere by pouzit sly. Kousek dal od Karlova mostu lze reku prekonat i horem. A na okraj nutnych demolic - ono ani stavajici metro nebylo bezbolestne, napada me fronta domu na Chotkove, totez na puvodnim Spejchare, Perstyn a bude jich mnohem vic, tyhle si jen jako decko z Dejvic pamatuju. Nemyslim si ze by si podpovrchovy system vyzadal demolic nejak podstatne vic, staci vzit v uvahu mensi polomery oblouku. O geologii mnoho nevim, tipnul bych si, ze v piscitych sedimentech je problem stavet cokoliv - razeneho i hloubeneho.

"Už vidím nadšení lidí, jak jim parkem přátelství na Proseku místo zeleně vede něco mezi tramvají a metrem ohraničené plotem, co jim násilně rozdělí sídliště na dva kusy, bude se muset přelejzat přes lávky a ještě jim to tam bude dělat rámus." To rozdeleni prostoru a hluk je i u jinych liniovych staveb (lanovka na Petrine, magistrala na Fuegneraku) a resit se da ruzne, treba lehkym povlovnym zahloubenim s prechody jen mirne vzdutymi a kvalitnim zeleznicnim svrskem obklopenym zeleni; ohledne estetickeho pusobeni stavby je potreba obratit se na architekty. A ze by obyvatele Proseka byli nadseni ze soucasnych kolon hlucnych a smrdicich busu si taky nemyslim.

Konec sneni, zpatky na zem. Otazka totiz zni: co se v Praze v....e pristi tyden a jake to na nekompletni siti bude mit nasledky.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 19:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: S tvou představou souhlas. Ta páteř těžkého metra je jasná. Jeho rozvoj už varianty měl a má.

Orky: Za tu tvou 5+15 mě tu před třemi lety málem ukamenovali :-). Kromě toho trpí syndromem sebepotkávání na Strossu při každém problémku u Labutě, či Těšnově a dále tím, že její vedení na Repubiku je jeden z tvrdých požadavků Prahy 7. A také tím, že 3+5 je na ten úsek fakt moc... A konec 8 na Palmovce, to je k ničemu, to už tam může být fakt jen to metro. Já bych klidně 8 protáhl na Lehovec a naopak 3 ukončil objezdem Holešovic na Výstavišti. Touhy Prahy 7 bych uspokojil vedením 5 v sóle z Republiky a Dělnické na Palmovku a k vozovně Kobylisy. Čímž bych ten Libeňák oslabil a na Zenklově nechal obsluhu celodenní, ale sólem. 12 zahnul na Biskupcovu a Kubánské nám. 19 zrušil. 25 dal na Vysočanskou, 15 na Lehovec přes OSN (sólo přes Kolbenovu trvale). Mám hravě potrhlou šotouškou náladu, neberte mě vážně :-).

Kastanek: Otazka zní, jak s tím centrálním trojúhelníkem naloží D, které přivedeme tamtéž :-). Orky tuhle větu nečte :-))).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 19:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže metro odlehčit tram. tangentami. Co nejdřív:
V: Želivského-Spořílov-JM
J: Budějovická-Lihovar
Z: Břevnov-Motol-JZM (Velká Ohrada?)
S: Dejvice-Bohnice-Kobylisy
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 19:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Praha 7 ať si trhne, Praha 7 dopravu neplatí. :-)
Orky tuhle větu snad radši ani číst nebude. :-) Po přečtení výcuců z programů jednotlivých stran však předpokládám, že se déčko vrátí k variantně, kdy pojede k hlavnímu nádraží a pak se odvrátí směrem k Žižkovu. Žižkov sice metro nepotřebuje, protože má kvalitní povrchovou dopravu směrem k centru, ale metro je způsob, jakým populisticky lákat voliče, takže jako pravděpodobnější považuju déčko na Žižkov.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 19:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vse bude daleko jednodussi: v Holesovicich pojede ML12 do Vysocan (prip.dale na Lehovec), ML17 do Dablic a pozadavky P7 splni objezdova 14. Zivot 5 ukonci ML26.
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2010
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 20:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iii: škoda, že se toho nikdo z nas nedožije:-(
Pro začatek by stačila tramvajová trať Motol - Vypich a Divoká Šárka - Síldiště Na Dědině - Letiště Ruzyně a nejlépe zároveň s chalupoidou:-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 20:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tenhle vývoj D přes Hlavák na Žižkov neříkej ani v legraci :-). To budu rozhodně bojovat raději za tu Republiku :-).

Klavirista: M26 nejde, bo Flora. Půl přes Floru a půl přes NNŽ je na jedno číslo už privela i na Ropid. Tudíž bude žít 5 i 26 a budou se k sobě tulit od Šárky po Radošovickou :-). Ostatně výsledky koaličních jednání M tulení nahrávají :-).

Scoffer: Ona se ta trať Motol - Vypich s komunikací vedle kvůli tomu metru skoro postavit nedá...teda poněkud složitěji, než to dřív vypadalo... Ale Praha 6 už toží po trati Ankarskou... Pochopili, že ze 40 m hlubokých Petřin to nebude do Motola zrovna štreka pro metro :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 20:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mpenc: ad podbaba a nekoncepce (vyjma bodu 3) - souhlas. pěkné.

ivoo: prosím stěžujte si - na město nebo ropid. jinak zřejmě pánům na radnici nedojde, že situace, která panuje v karmelitské (jako příklad par excellence pro všechna další bolavá místa - viz rzeczpospolitův příspěvek) prakticky denně NENÍ možno považovat za normální stav - a že se s tím obyvatelé/voliči nehodlají smířit. jsme ve střední evropě, a ne v egyptě nebo na balkáně (nic proti). současný stav doopravdy volá po radikálním řešení. nechápu, proč musí kvůli pohodlnosti části řidičů IAD docházet k paralýze tramvajové dopravy v celém městě. a prakticky k neobyvatelnosti ulic karmelitská a dalších.

kaštánek, mašotous (v reakci na orkyho): "Jiny design - misto jednoho trojuhelniku bohatsi sit mnoha linek v sirsim centru - by zatez rovnomerneji rozdelil a tu by stihaly odvezt i mene kapacitni a lacinejsi jednotky lhostejno jak je nazveme." / "Jen jsem prostě chtěl podotknout, že to nestojí na sporu "metro sovětského typu" versus "2xT3 v podzemí""

souhlas. koneckonců to platí i o berlíně. jinak k tomu proseku - doporucuju např. U3 v dahlemu - trať vede povrchově čtvrtí typu ořechovka, v zářezu, koleje jsou obklopeny stromy... pohoda. asi jako byste vozovku v cukrovarnický rozpůlili a doprostřed vsunuli onen pás se stromy a kolejemi.
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 21:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V těch vašich úvahách nějak nezazněl fakt, že se ve 40. létech už metro stavět začalo, a kdyby to neskončilo na nedostatku peněz z důvodu válečného hospodářství, tak už ho máme. A bylo to metro z dnešního hlediska lehké, s krátkými mezistaničními vzdálenostmi, ostrými oblouky a vedené povětšinou hloubeně i v centru. Jak by se asi takové metro vypořádalo s nynějším uspořádáním Prahy?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 21:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Každopádně jsem o něm četl. Rozhodně ho považuji za lepší, než variantu přes Jiřák či, nedejbože, přes Floru.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Nějak se vám ta vaše koule za poslední rok porouchala. To tu s KMem tvrdíte už dlouho a pořád nic. O ML12 neslyšely ani uklízečky na Ropidu. A to slyšely o hodně věcech.
To boldly go, where no one has gone before
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2288
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Počkej, ty bys upřednostnil D v trase Nusle - NM - Hlavák - Prokopovo nám. před D Nusle - Heroldovy sady - Jiřák - Havlíčkovo nám....? Vyber si zbraně, místo a čas :-))).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě. Já varianty vidím takhle:
1. místo: Letná - Náměstí Republiky - Hlavní nádraží - Náměstí Míru
2. místo: cokoliv přes Náměstí Míru
pak dlouho nic a až tak
56. místo: Šubrtova varianta přes Jiřák. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 23:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Takže varianta přes Náměstí Míru s jedním výstupem na Vinohradskou a druhým na Francouzskou s možností vylézt na Míráku jen tak, že přestoupím do hlubšího A a pak 5 minut pojedu na povrch, doprovázená výstupem na Hlaváku v pozici 8. nástupiště s 5 min. přestupem na C a 10 min přestupem na tramvaje a 15 min pěším pochodem někam k centru města, s romantickou možností se do tohoto místa dostat metrem za odměnu z Prokopova nám., které bude v cca 40 m hloubce, nebo z Basilejského nám. - z obou těchto míst současně pojede bus či tram, které budou na nám. Republiky či na Václaváku asi tak 2x rychleji... To vše je na 2. místě? :-) Hmmm...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2534
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 01:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám pro D úplně jinou varintu: Modřany-Spořilov-Slavia-Želivského-Palmovka-Prosek. A nemusíte tam krkolomě cpát tramvaj. Bude protínat C, A i B, takže nabídne spoustu variant použití.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 01:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky Po přečtení výcuců z programů jednotlivých stran však předpokládám, že se déčko vrátí k variantně, kdy pojede k hlavnímu nádraží a pak se odvrátí směrem k Žižkovu. Já bych se toho nebál. To jen strany opsaly ze starejch materiálů. Ale může být problém, že P1 má málo obyvatel takže bude málo zajímavá pro politiky.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 02:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz: To bude tim, ze koule je nejenom nade mnou a KMem, ale i nad ROPIDem. Jak my, tak ROPID, jsme s tim smireny Uz se stalo, ze jsme se mylili my, mylil ROPID, ale koule nikdy

Pawel: Tu Karmelitskou PODTRHUJI! Vzdycky kdyz to tam vidim, tak propadam depresi a projdu se radeji pres Karluv most. Je totiz pomalejsi jet tramvaji i z Malostr.nam.na Malostranskou. Des a hruza. Auto at si stojej na jednom brehu 1 smer a na 2.brehu 2.smer. Z toho duvodu bych napr.nezaviral Manesuv most...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8868
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 07:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczp.: ML12 fakticky existuje 12/20+15.
Různí zastánci podzemních tramvají: Základní problém je , že tramvaj by na povrchu NIKDY NIKDE nebyla oddělena od ostatní dopravy a dalších vlivů, které by působily nepravidelnosti. O kapacitě řádově rozdílné je škoda se bavit.
mpenc:
-je mi jedno, co projekt překonal, nebudou peníze. Pokud se ovšem neeuroukradnou. kdyby se v praze koncepčně myslelo, udělá se především v současnosti při jedné stavbě nástupiště v dejvicích u bubenského zhlaví a je to 50 metrů k vestibulu metra a minimálními náklady.
-informace o tom, že se TT do Podbaby bude opravovat jen od výhybky odstavné koleje mám od šotoušů. pokud to zavřete celý, kam dáte 2 a 8 při absenci smyčky ČV? Spíš jste se měl postarat o možnost 3.linky na evropské, když jste si nechal zavřít smyšku ČV a ne takový paskvil s 15, který tam je.
-vaše technické detaily nemění nic na faktu, že je to ZBYTNÁ trať v době, kdy neumíte udržet v provozu TT v Vodičkový-Jindřišský.
-odlehčení zatížených tratí v centru se má dělat především organizací dopravy a nenutit tramvaje, aby suplovaly metro (za tohle nemůžete, ale prostě se nedá nic jinýho dělat). Perspektivou neni stavět TT v každý uličce pro případ co kdyby. To je prostě flikování.
-jedinou pravdu máte v tý noční dopravě, sorry, až od roku 1978 - o 4 roky jsem se sekl.
- Já nápady pánů Lista a Belady za koncepci považuju, to je prostě věc názoru.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 08:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, MŠ: Jednoznačný souhlas s Orkym. Plány vést D kamkoli jinam než na Náměstí Míru (a čím dál odtud, tím je to horší - Jiřák, Flora či dokonce Želivského) mi přijdou jako hodně špatný nápad - už z toho důvodu, že hlavním účelem D je pomoci katastrofálně přetíženému C a zajistit rychlé spojení do centra i sídlištnímu komplexu modřansko-kamýcko-krčsko-libušsko-lhoteckému, který je oproti Jižnímu Městu znevýhodněn. Opakuji: do centra, ne na Žižkov, ne na hřbitovy, ne na Palmovku. D, které by vedlo z Pankráce přes Vršovice na Žižkov, by se centru vyhnulo - důsledkem by bylo, že drtivá většina lidí od Krče by na Pankráci přestoupila na C (a případně by pak musela ještě jednou přestupovat na IPP, Florenci či Muzeu), takže céčku by se ani trochu neulevilo. Sorry, MŠ, v drtivé většině případů s Vámi souhlasím, ale jak můžete prosazovat takovouhle variantu déčka, to je pro mě záhadou.

Milkyho varianta je pak jakousi kombinací déčka a okružního éčka - obávám se ale, že právě takový směr ještě dlouhé desítky let ani náhodou nebude pro metro, to v pohodě odvezou tramvaje. Právě tramvajová trať by bylo nejlepší řešení: tangenta Kobylisy - Palmovka - Želivského - Slavia - Spořilov - Jižní Město, to je dle mého názoru zářná budoucnost pražských tramvají. Roštový systém rychlých tangent a radiál, v centru pomalejších.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 08:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dodatek: Stejně tak kdyby měl mít metro Žižkov, nebude chtít metro ani na Jiřák, ani do Vršovic, ani na Pankrác, ale do centra. Takže D na Náměstí Republiky je jednoznačně nejlepší volba. Co se týče hypotetického prodloužení na Letnou (nejsem stavař, jsem historik) - nic proti, naopak, ale to bude asi stavebně dost náročné a drahé, ne?
A pokud by měl mít někdy v budoucnosti vyšší typ kolejové dopravy Žižkov, předkládám dva futuristické návrhy:
1) linka S-Bahnu pojede od Běchovic spojovací tratí do Malešic, zaboří se do tunelu a pod Žižkovem dojede do hlavové podzemní stanice pod operou, s jedním výstupem k hlaváku a druhým k muzeu
2) od ostatní sítě separovaná trať menšího metra v trase Národní třída - Opera (Muzeum, Hlavní nádraží) - Žižkov (Sladkovského nám., Havlíčkovo nám.) pak rozdvojení
jedna větev vyjede na Olšanském náměstí a místo tramvajové trati pojede po Olšanské a pak navazující komunikací středem zástavby v místech nákladového nádraží, konečná na Vackově (eventuálně možnost protažení směr Malešice)
druhá větev bude pokračovat pod zemí v ose Koněvovy třídy až na Jarov
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8874
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 09:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje křišťálová koule vidí D z míráku pod ječnou na karlák. Přímý přestup na B zkrácení cesty P4-P5, možnost odlehčení Ječné zrušením 4 tram. linek. Odborníci to ještě nevědí, ale to neznamená, že to neni nejlepší řešení.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 09:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Tramvajové linky typu Dědina - Dejvická - Bohnice - Kobylisy - Ďáblice budou naopak oddělené až na naprosté výjimky VŠUDE.

Mašotouš: Protože koukám na prognózu urbanistického rozvoje na východě, která se mi vůbec nelíbí, a kterou současné radiály ve vztahu k centru nemají šanci uspokojit. A zároveň počítám s existencí rychlé tramvaje od C na Smíchov i Želivského a s tím, že do centra bude pak chtít denně pořád 150 000 lidí a ne 280 000, pro kterýžto počet tam budeme za 60 miliard (případná Letná) stavět to D...

Nic proti, ale posedlost stanicí Opera je už na léčení i v konceptu ÚP, ve výše uvedených bodech 1) a 2) mě začíná děsit :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 09:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já si myslím, že výstupy na Míráku jdou udělat i jinak než jsou nakreslené v ÚP, obzvlášť pokud bude déčko výše. Nemyslím si však, že by výstupy na Francouzskou a Vinohradskou byly až tak špatné. Sice člověk pravděpodobně přijde o 10/16, na kterou se dá dojít do Korunní či na Mírák a nebude to tak daleko, ale získává se 11 a pochopitelně s dvěmi výstupy má ta stanice větší spádovost i jako cílová doprava. Na Jiřáku je akorát náměstí a 11 a je to dál od centra. Já doufám, že zvítězí rozum, a to déčko na tý Republice skončí.
Samozřejmě NM-Žižkov bych asi na 2. místo nedal, na 2. místě by bylo cokoliv, co v centru prokříží ostatní trasy. Déčkový hlavák by klidně mohl mít výstup do prostoru nástupišť a přestup na céčko nepoměrně kratší.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 09:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Tak to je Fatal Error, kup si novou...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 11:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: No pozor, jsem zásadně proti Opeře v severojižním směru (na tom absolutně nereálném Novém spojení 2 či jak tomu chtějí říkat), ale v západovýchodním to snad líp nejde...
Pokud jde o výstup na Náměstí Míru a Hl. n., stejně jako Orky myslím, že to není nevyhnutelné. Zejména na tom hlaváku by to určitě šlo zlepšit. A výstup na Vinohradské by při existenci tratě přes VN znamenal velmi pohodlný přestup na povrchové zastávky v okolí koně a Můstku.

A i kdyby těch lidí bylo "jen" 150 000, proč je proboha vláčet přes Jiřák?

KM: Jo, na tuhle variantu jsem zapomněl. Snad pro její mírně řečeno kuriózní nádech. Asi nejšotoušštější ze všech šotoušovin. Ale nic proti, kvůli takovým návrhům je to tu mnohem zábavnější.

P. S. Začínám snovat ďábelskou myšlenku - za chvíli to sem dám...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3878
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 11:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Myslím, že se ti vývoj nelíbí zbytečně. Těch prostor pro radikální nárůsty tam moc není. Déčko míjící centrum by tomu stejně nepomohlo, jenom by ty radiály zatížilo poněkud později (třeba právě áčko na Jiřáku). Takovéhle déčko by donutilo desítky tisíc lidí k přestupu do áčka, čímž by ho totálně sesypalo a jiřák by se stal nejzatíženější přestupní stanicí.
Pokud by došlo k výraznému růstu počtu lidí v oblasti Žižkova a Spojovací, pak je to třeba řešit jinak než tangenciálním metrem. Jako jedna možnost je vhodnou úpravou povrchového linkového vedení frekvenci rozdělit mezi B v Karlíně a Libni, C na Florenci a A na Želvě + na stávající tramvajové radiály.
Pokud bych skutečně měl řešit dopravu déčkem na Žižkově, pak bych asi kompromisní variantu viděl toto. Fakticky jde o úpravu té úvrati, u níž moc nerozumím, jak by fungovala (zřejmě asi jeko dvě nezávislé linky Republika-Písnice a Republika-Vackov.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 11:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak poněvadž sem nedovedu dát obrázek, musím to napsat slovně.
Déčko je novostavba, tudíž na něm můžou jezdit zcela jiné soupravy - na chvíli tedy připusťme, že se mohou dělit. Co nám pak brání udělat "déčkový trojúhelník" - větve Písnice - Republika, Republika - Žižkov, Písnice - Žižkov. Na stanici Nusle by se vlak rozdělil, půl by jela přes Mírák a Hlavák na Republiku, půl přes Čechovo náměstí, Floru (či Želivského) na Ohradu, kde by spojil s vlakem od Republiky. Chápete?

Blbost, že jo? Jen se snažím vyhovět všem...
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 6-2005
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 14:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně je nesmysl cpát D uměle na Pankrác, stanice na nádraží Krč, kde je to spíš na změnu současné bus zastávky na znamení, chyba je vyhnout se Lhotce, vyhnout se Vršovickému nádraží (potenciál stejný jako Smíchov). Projel si někdo, kdo tu blbost vymyslel, ráno ve špičce C od Hájů do Centra? Na Pankráci je ze stanic mezi Kačerovem a IPP zdaleka nejmenší výměna cestujících.

Stále říkám, že by D mělo projít přes Lhotku, mělo by mít stanici na Novodvorské, stanice Zálesí / nemocnice Krč by měla umožňovat dobré přestuupy a ústit jak u nemocnice, tak i v místě zastávky u sídliště. D by nemělo vynechat Kačerov, Michelskou, nádraží Vršovice, pak je možné a smysluplné vést jej na náměstí Míru. A vedení přes IPP na Karlovo nám jsem tu navrhoval půl roku před KM.

Kde nejvíc hoří C? Kačerov (Budějovická) - I. P. Pavlova, pak je vytížené až do Kobylis. Tak proč to cpát na Pankrác? Reálně se leda donutí lidi přesedat na C. Vedení přes Kačerov na Nám. Míru má šanci nejen odlehčit C o velkou většinu přistupujících na Kačerově z autobusů, ale i od lidí, kteří by přestupovali na Muzeu, nebo by jeli na Hlavák, protože jsou tam rychleji, než ve Vršovicích.

To, že se D vyhne Lhotce a oblasti Novodvorské zas nepomůže omezit BUS linky tam vedoucí...

Neboli v současném návrhu D nejen nepomůže, ale spíš ještě uškodí.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3881
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 15:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303: A pročpak je asi Kačerov jednou z nejzatáženějších stanic? Protože tam přijede hromada autobusů ze Lhotky, ze které se vysype hromada lidí a ty nalezou rovnou do metra. Kdyby tam ty autobusy nebyly, tak je Kačerov naopak jednou z nejméně využitých stanic. Déčko přes Pankrác naopak natáhne spoustu lidí v oblasti nové stanice Olbrachtova (křižovatka Jeremenkova x Na Strži) s rozhodně větším potenciálem než Michelská, odkud vede přímo do centra linka 11. Pankrác se místo Kačerova stane novou významnou přestupní stanicí mezi C a D, Kačerov osiří, autobusových linek tam zbyde minimum. Se zastávkou Zálesí / Nemocnice Krč je to problém, fakticky je potřeba si vybrat. Nádraží Vršovice má cca třetinu obratu Smíchova, větší obrat než Vršovice má i Libeň, Radotín nebo Vysočany.
Jinak déčko přes Lhotku asi není vedeno proto, že se tam počítá s větvením za stanicí Nové Dvory, viz návrh ÚP, ze kterého je prvaděpodobně nakreslen i tento plánek:
http://www.metroweb.cz/metro/metro-budoucnost.gif

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 15:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně tak by bylo naprosto nesmyslné vynechat zastávku u nádraží Krč. Třeba tam jednou budou stavět rychlíky Praha - Plzeň - Norimberk... a i kdyby ne, sama stanice metra přece způsobí daleko masivnější využití. Stejná chyba jako s Pankrácí a Kačerovem...
To je jako argumentovat, že nemá smysl stavět stanici Depo Hostivař, protože do depa nepotřebuje jezdit tolik lidí. Ti lidé tamtudy pojedou právě proto, že tam je metro. Totéž platí dnes pro Kačerov a jednou bude platit pro Pankrác.
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 16:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-informace o tom, že se TT do Podbaby bude opravovat jen od výhybky odstavné koleje mám od šotoušů.
V tom případě máš špatné informace a doporučuji zdroji příště nedůvěřovat.
Fotožurnál, toť mé dítko
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8877
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 17:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mop: Inu ano, tím hůř.
Démon: Uvidíme, kdo se bude smát jako poslední.
Mašotouš: ano, je to zatím kuriózní. zatím.
(jakékoliv napojení D na B , vč. na nám. rep. budu považovat aspoň za remízu - znovunapojení na C nebo žižkov jsou samozřejmě blbost od samého počátku)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8878
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 18:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mop: Tak už jsem to našel, komu nedůvěřovat. To je i pro Mpence.

Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.71.69
Odesláno Pátek, 22. října 2010 - 11:13:36

----------------------------------------------------------------- ---------------
Ale nehádejte se. Trať do Podbaby je skutečně placená z EU. Stavět se začne letos a nic nebrání tomu postavit novou smyčku a tem kousek po stávající před hotelem (ex. International), zbourat tam ty čekárny atd. No a v létě může být výluka Kulaťák - Podbaba a propojení trati, mimochodem zatím se mluvilo jen o rekonstrukci úseku od ul. Zelené ke stávající smyčce, nikoli o celé trati (v podstatě jde o likvidaci té "tříkolejky" před smyčkou. To je snad 200 metrů, čili jak dlouho bude trvat? Dva týdny?

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 06:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Odlehčit Ječné ulici metrem by bylo velmi rozumné řešení. Ale asi by to chtělo trochu jinak, byť je to (nikoliv technicky) nereálné: Trasu A z Náměstí Míru přetrasovat na Národní třídu a dále na Anděl tam prozatím ukončit. Naopak trasu D napojit na Náměstí Míru na současnou trasu A do Dejvic. Takhle by se velmi odlehčilo zatíženým tramvajovým tratím v centru a zároveň nekopírovala zbytečně Ječnou ulici a zároveň v úseku Karlovo náměstí - Anděl by nekopírovala i trasu B a také trasa A by centrum nemíjela. Což se nedá říci o okolí náměstí Jiřího z Poděbrad a Žižkovu, kam jsou občas někdo alternativně trasu D posílá. Bohužel karty jsou rozdány jinak......
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 10:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Odlehčit Ječné ulici je naopak velmi špatné řešení. To není jako v BudaPešti, kde linka 7E jede v minutových intervalech přes půl města a proto se pod ní staví M4. Zde se linky po 2-3 stanicích rozjíždějí do mnoha směrů, a tuto plošnou obsluhu metro nemá žádnou šanci pokrýt. V neposlední řadě je tu jeden zásadní argument pro tramvaje. Díky vysokému počtu linek to "jezdí furt". A to neokecáte. Problémy, které Ječná občas má, především zdržování tram na SSZ, řeší:
1)Preference tramvají na úkor Magistrály.
2)125
3)TT Jeremenkova

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
To boldly go, where no one has gone before
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 10:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady někdo naprosto zešílel?:

odkaz

Odříznout na 10 dní Hrad (i v zimě je tam hafo turistů a taky zaměstnanců) při současně zrušené stanici Prašný most? Je takový problém tam dočasně odklonit autobusy jedoucí na Špejchar?

Ne každý je ochoten jako já chodit denně pěšky až z Brusnice.
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8881
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak holt těch ochotnejch bude muset přibejt
Vlastně je to dobrej test, kolik přibyde ochotnejch a kolik přesedne do aut. Myslím že je to hodně dobrej test, protože na Hradě budou pracovat lidé, na auto mající. já si tipuji, že ani LV nepřesedne.... a takový ty co tvrděj že se přesedá do aut utřou
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3888
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita:
Ad 1 - Pokud nemá způsobit kolaps, tak je řešitelné pouze zahloubením tramvaje nebo magistrály.
ad 2 - 125 není všespásná, jak vliv na metro, tak vliv na Ječnou je malý (i kdyby jezdila až na Knížecí)
ad 3 - fakticky podobně jako 125

Ječná ulice má ještě jeden problém - křižovatka na Karláku, hlavním viníkem opět automobilový provoz. Řešitelné to pochopitelně je, ale se značným zásahem do parku.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8883
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ječná by se dala řešit zahloubením magistrály na IPP, ale stejně mají tramvaje limity na Karláku. Navíc v Ječný už tramvaje překážejí samy sobě. ječná navíc není problém, že by se linky rozjížděly na všechny směry. Tam je silná poptávka jen P4-P5.
Linka 125 nemá budoucnost, sledujte zelenou vlnu. Už se opět ucpává Barrandoff, jde to tedy rychleji, než jsem čekal. Jižní spojka bude plná dřív, než se tu všeobecně hádalo.
jeremenkova je řešení pro auta a busy, ne pro tramvaje. to je prokázáno a tisíckrát osvědčeno.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3320
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 12:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křižovatka na IPP se měla řešit nikoliv zahloubením Ječné, ale Sokolské a Legerky. Řešení vychází i s vzhledem tehdy skoro současně budované a dodnes provozované linky podpovrchové tramvaje. Jenže tento plán narazil na nutnost vybourání domů mezi těmito ulicemi. Obyvatelstvo bylo nakonec v těch 70. letech vystěhováno a v domech dnes sídlí spíše firmy. Ustoupilo se od megalománských křižovatek a skutečné mnohapruhové dálnice v centru města. Tramvaj by šla vyřešit rozptylem části linek do Žitné, tak jako to kdysi elegantně řešily trolejbusové a překryvné autobusové linky. Dnes by pomohlo část linek zahnout přes Václavák. Oboje řeší i Karlák.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8885
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 13:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A auta ze Žitné půjdou kam? Místo 3 křižovatek se zdržujícími světly jich bude 5.
Hm, tak koukám že nejlevnější je furt moje D
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, ony jsou to většinou postarší dámy kolem 50ky, víš? Ty nutit chodit pěšky z Hradčanské mohou jen prasata.
Si non confectus non reficiat.

prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 14:46:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pak nezbejvá, než vymyslet bezúdržbový kolejnice.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 15:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prag: Jste blbej nebo jen neumíte číst?

Pak zbejvá odklonit tam po dobu výluky 174.
Si non confectus non reficiat.

Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 15:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Viz můj příspěvek 851. Znovu se opakovat nebudu.
Orky, Borovička: Objevujete kolo. Jakékoliv další zahlubování a MÚK povrchové dopravy(Auta, TT) v centru jsou nesmysl. Devastují veřejný prostor, jsou extrémně drahé (IS, zástavba), fixují řešení na 100 let a nic ve výsledku nepřinášejí. Odsouvají problémy jinam, kde je třeba stavět další MÚK kvůli přivedené dopravě.

IPP, Karlák, Muzeum - vše se dá řešit na povrchu, většími či menšími úpravami a lidsky. Magistrálu tvrdě 2x2 pruhy, Žitnou a Rumunskou a Anglickou taky na 2 pruhy (Ječná už je), Ressovou již neomezovat. Zrušit Smíchovský okruh a oba směry vést znovu Kartouzskou (Klidně 2x2). Určitou obsluhu a průjezdnost si centrum zachovat musí, jinak bude mrtvé a skanzen. Zneprůjezdnit Strakonickou někde u Smíchovského nádraží. Demolovat estakádu přes Masaryčku a udělat normální nadjezd atd. Znemožnit jakýkoliv jiný průjezd centrem, než po těchto komunikacích. Ať si je pak zácpa od IPP třeba do Průhonic, MHD to neovlivní, protože semafory tam auta tak, aby stála kdekoliv na kolejích nepustí. Na 125 mi nezáleží, klidně obětuji, omezovat kvůli tomu, aby projela, o třetinu JS je nesmysl. Tranzit mezi pražskými čtvrtěmi zásadně po MO - od čeho ho stavíme. Pokud by se přetěžoval, tvrdě zpoplatnit (nesmí být totiž zácpy) - tedy ne zpoplatnit plošně místní komunikace, ale právě ty nadřazené bez možnosti objezdu. Že to nejde? Ale jde a dokonce by to fungovalo mnohem lépe a k všeobecné spokojenosti, protože by se v centrálním kordonu (širší centrum Prahy) autem jezdilo pouze v nezbytných případech. Že by to vyžadovalo posílenou a kvalitní MHD, je jasné. Je jasné, že něco takového nejde ze dne na den, ale k takovému výsledku by měly postupně směřovat cílevědomé kroky. Že jinde v Evropě by to možná nemělo obdoby? No a co? Tohle je Praha. My máme potenciál být lepší, než jiná města.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
To boldly go, where no one has gone before
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 15:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Já neobjevuji kolo. Přečtěte si příspěvek až do konce. Podstatnější je, že vaše šotovize řešení problémů osekáním všech magistrál, znemožněním jakýhokoliv průjezdu centrem, to by určitě stav ještě zhoršilo.

Váš výrok
Ať si je pak zácpa od IPP třeba do Průhonic mluví za vše.

Ale pokud je přípěvek myšlen jako provokace a vtip, pak se povedl.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 16:07:16    Odkaz na tento příspěvek  

Pro vás rád obojí, milej Lorde. Pak to spíš asi nikoho vzhledem k malý frekvenci hradních pracovníků nezaujalo. Možná ten Hrad jako obvykle svou váhu přeceňuje.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 16:10:09    Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: 2x2 se Kartouzskou bohužel nevejde, to by tam nějakej prozíravej radní musel před dvacíti lety, když se bourala Tatrovka, štráfek zablokovat pro město a neprodat to "nastojato" komerčnímu centru. Tam je to už bohužel taky na sto let zabetonovaný.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8886
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 16:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Bohužel, tvůj popis je ještě destruktivnější pro dopravu po městě, než moje představy o organizaci taktové železniční dopravy a to je co říct
Základní omyl: Zahlubování dopravy neodčerpává veřejný prostor. druhý omyl: doprava je jako voda, dostane se do každé skuliny, představa že IAD něco nařídíš je nesmysl. je třeba vytvářet podmínky pro dopravu, ne restrikce. Za třetí 85% dopravy ve městě tam má cíl. takže moc omezit a převést na vnější okruhy nejde.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 16:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Takže nejenže neumíte číst, ale ještě navíc pro vás pár lidí nic neznamená. Těch hradních pracovníků - včetně všech průvodců a uklízeček - je 700. Těch pár nahoře, co vám leží v žaludku, tak ti jezdí autem - asi 10 s řidičem, zbylých asi 50 vlastním. Těm je nějaká tramvaj víte kde. A uklízečky a sekretářky na auto nemají.

Je hezké, jak se navážíte do Hradu, ale zareagovat na tu 174, to ne. Přitom by to nic nestálo, vůbec nic.
Si non confectus non reficiat.

Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6883
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 16:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za třetí 85% dopravy ve městě tam má cíl.
Což je samozřejmě hloupost. V samotném historickém centru už dnes těch zdrojů a cílů moc není. Po nábřežích jezdí přesně těch tvých 85%, ale tranzitu.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 17:21:49    Odkaz na tento příspěvek  

No a proč si stěžujete na lampárně, Lorde, a nenapíšete to rovnou do kovárny, nebo hlavnímu zednářovi na ministerstvo? Mně je nějakej hrad i se 174 u boku, je mi jedno kudy to jezdí. Teď stejně neni fotogenický počasí. Ale jelikož se DP zvysoka **** za ty dva dny na cca třetinu pražanů, moc vám v tom fandit nemůžu. Ani když tu supliku podepíše všech 700 uklízeček co tam máte
V žaludku mi momentálně neleží nic, jdu na svačinu.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2259
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 17:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď stejně neni fotogenický počasí.

Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 17:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Ano, jisté restrikce jsou cesta, ale nesmí to skončit kolapsem. O řadě těch restrikcí může skončit i VHD a to je špatně.
Až bude VHD rychlá, dostatečně kapacitní a zajistí potřebnou kvalitu vozidel a služeb, tak se můžeme začít bavit o restrikcích.
Ovšem s metrem, které jezdí v sedle PD na okrajích některých tras (nejen) o prázdninách po 10 minutách v sedle PD a ve špičkách v centru s obtisknutými nosy na dveřích a narvanými a nespolehlivými busy na sídlištích to zkrátka nepůjde. A půjde to o to hůř, když naši populističtí politicí prodloužují páteční a sobotní provoz metra (a s ním prakticky všech denních linek) a chtějí MHD zdarma pro děti do 15 let a pro důchodce od 65 let, což může způsobit značné výpadky ve financování MHD.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3890
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 18:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ROPID vydal svůj zpravodaj 21/2010
Jsou tam v celku zajímavé věci:

- zavedení linky 296: cituji:" Nová linka 296 pojede v trase (výběr zastávek): NÁDRAŽÍ HORNÍ POČERNICE – Jeřická –
Chvaly – Slatiňanská – Obchodní centrum Černý Most – Černý Most – Bryksova – Generála
Janouška – Vajgarská – Nádraží Kyje – Sídliště Jahodnice – Hostavice – Novozámecká – Dolní
Počernice – Štěrboholy – Obchodní centrum Štěrboholy – Dolní Měcholupy – Nádraží Horní
Měcholupy – Boloňská – Sídliště Na Groši – Zahradní Město – Skalka – Michelangelova –
SÍDLIŠTĚ SKALKA"

- změny v noční dopravě:
cituji: "Změny stávajících nočních linek:
502 linka je prodloužena přes zastávku Luka do zastávky Řeporyjské náměstí
504 linka je nově vedena přes zastávky Ryšánka, Antala Staška a Poliklinika Budějovická
506 linka je vedena v nové trase: Strašnická – Poliklinika Zahradní Město – Na Košíku –
Opatov – Háje – Křeslice – Uhříněves
509 linka je vedena v nové trase: Florenc – Ohrada – Sídliště Malešice – Dolní Měcholupy –
Dubeč
606 zaveden provoz i ve směru do Prahy
609 linka je vedena v nové trase: Strašnická – Poliklinika Zahradní Město – Na Košíku –
Opatov – Háje – Křeslice – Uhříněves – Říčany, průmyslový areál Černokostelecká –
Mukařov – Vyžlovka – Kostelec nad Černými lesy, nám.; v úseku Strašnická – Říčany,
průmyslový areál Černokostelecká je linka nově provozována obousměrně 4/6
Nové noční autobusové linky:
514 nová linka v trase: Sídliště Ďáblice – Květnová – Ďáblice
515 nová linka v trase: Hradčanská – Hanspaulka – Horoměřická – Nebušice
608 nová příměstská linka v trase: Kobylisy – Zdiby – Klecany, u hřbitova – Klíčany –
Odolena Voda, Dolní náměstí (v provozu pouze v uvedeném směru a pouze v noci
z pátku na sobotu a ze soboty na neděli"
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3322
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 19:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A půjde to o to hůř, když naši populističtí politicí prodloužují páteční a sobotní provoz metra (a s ním prakticky všech denních linek) a chtějí MHD zdarma pro děti do 15 let a pro důchodce od 65 let, což může způsobit značné výpadky ve financování MHD. - tak přesně to je průser. Protože v zrcadle vidím nesmyslný interval 30 minut na tram+bus (a metro nápodobně) v neděli ráno atd. O zdražení "tramvajenek" se v Říši škrtů dnes raději nemluví, ale...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 19:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jo, zní to drsně, ale není nic zas tak restriktivního. Pro lepší přehlednost jsem to nakreslil hodně zhruba do mapky. Spojil jsem to se změnami, které jsem již vypsal v sousedním threadu. Není to nic dogmatického, ještě se tam dá dál škrtat. Prostě mojí snahou bylo dostat auta na nadřazenou komunikační síť, aby nezpůsobovala problémy plošně. V některých ulicích mají lidé bohužel smůlu, takže tam je třeba alespoň co nejvíce ulice humanizovat (zvláště Žitná):

Červeně hodně tlustě 2x2 pruhy
Červeně tlustě: 1x2 pruhy (jednosměrné či obousměrné(to se dá poznat, je to jak dnes))
Červeně tence: 1 pruh
Zeleně: ZÁKOS (pouze MÚK)
Modře: Přes tyto čáry nelze projet běžným autem (pouze IZS). Jsou to hranice jednotlivých oddělených oblastí.

PS: Borovička: Srandu si nedělám. S tou Kartouzskou máte pravdu. Tam by se to muselo řešit patrovým tunelem, alespoň by odpadlo to křížení s TT.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
To boldly go, where no one has gone before
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 20:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli je podle vás řešení dopravy v Praze nechat většinu mostů v centru Prahy pro tramvaje a pěší tak si asi legraci fakt děláte. Hlavně občané voliči vaše šotovize nežerou a frontu na D1 mějte třeba až do Brna.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 20:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pár poznámek.
Na Jiráskově nám. by nešlo odbočit ve směru Palačák - Most a obráceně mimo bus.
Je otázka, co by se stalo v případě zavření Vyšehradského tunelu (Pro auta). Podle mne v případě výše uvedeného obrázku nic moc, protože do Nuslí se z Podolí jezdí horem a rovně po nábřeží by se dalo dostat lépe, než po magistrále jen na málo míst. To je ale pouze úvaha.

Nelíbí se mi křižovatka na jižním předpolí Štefánikova mostu. Stávající uspořádání je zoufalé. Možná by to chtělo zasypat podjezd a udělat tam normální průsečnou křižovatku s odbočením pouze do některých směrů.

Taky jsem trochu pořešil Husitskou, aby tam nebyly zdržovány, Bělehradskou, Veletržní (je to blbě vidět, ale z Leteňáku tam bez průjezdu Blankou neprojedete) a Ořechovku. Pokud jste si teda nevšimli.

S tím mýtným. Je jasné, že tento systém spolu s omezením pruhů na II.SJM a Žitné/Rumunské vytváří větší zatížení těchto hlavních komunikací. Vesměs by se však na tyto komunikace přelily relativně slabé proudy vozidel z dotčených přerušených úseků, které jsou výrazné akorát proto, že hodně zdržují tramvaje v úzkých profilech pražských ulic. Myslím si, že situace by se po určité době ustálila, řidiči, co by se nevešli by prostě skrz inkriminované ulice nejeli. Pokud by však doprava byla neúnosná, nic jiného, než zpoplatnit vjezd na tyto komunkace nezbude. Ale jak říkám. Je to k diskusi (kterou zde stejně nepředpokládám).

Já proti autům nic nemám, dokonce je považuju za do určité míry jeden z městotvorných prvků. Jsem pro dokončení ZÁKOSu(říkejme mu tak, je to nejjednodušší název). Já jsem i silniční šotouš, obviňovat mě z nenávisti k autům je teda opravdu liché. Auta by ale měla sloužit, nikoliv vládnout. Využijme právě ZÁKOS a relikt II.SJM ke skutečně účinné a levné regulaci automobilové dopravy v centru města.

Omlouvám se za tento výlev, ale nedalo mi to. Pro mě je to zásadní téma k diskusi.
To boldly go, where no one has gone before