K-report
 

Archiv diskuse Fotografie, videa, zvuky do 15. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Fotografie, videa, zvuky » Archiv diskuse Fotografie, videa, zvuky do 15. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 10:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: V akom programe si to upravil?
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7410
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 10:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty první dvě v Photoshopu a ta třetí je originál z Luminance HDR.

Ještě teda když jsem to prohnal NeatImage, tak to dopadlo tak:




(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 11:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: nevyužíváš všechny funkce Luminance HDR . Potom co spojíš těch X fotek tak tam je nahoře tlačítko s ikonou "Tonemap HDR image", kde to můžeš doladit.
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7412
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 11:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže tam je milion nastavení... (psal jsem ti SZ, nevím jestli přišla...)
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 11:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: jo teď jsem se koukal přišla (nedíval jsem se akorát včera na mail). Použil jsem v nastavení Operator volbu Fattal.
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7420
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 12:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě naposledy a pak už vám to tu nebudu plevelit :-) - každý si může vybrat, co se mu líbí.


U těchto tří byla použita nastavení v programu luminance HDR na "Operator: Mantiuk 06", saturace 1,3 - 1,5. Doodšumeno v Neat Image.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 13:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Zabudol som sa opýtať,aký Photoshop používaš?
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4151
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 19:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím může být způsobena tato závada obrazu? Myslím ti to "rozpixelování". Je to jediná fotka, která to udělala (naštěstí) a je to bez úprav v PC (jen přetaženo z foťáku a zmenšeno).

Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 20:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo to i v originále fotky, nebo se to projevilo až po zmenšování? Pokud až po zmenšování, budou důvodem algoritmy programu, ve kterém jsi to dělal. Na tohle pomáhá postupné zmenšování, tj třeba ze 3648x něco na 2592x něco, pak třeba 2048x něco atd. Pokud Ti to tak ale udělalo přímo ve Šotiho přístroji, tak asi nepomůžu.
>> Picasamhd-fotofoto.bmhd <<
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4154
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 20:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I v originále (který z pochopitelných důvodů nepřikládám). Uviděl jsem to v PC a fotka je v úplně stejné "kvalitě" i přímo ve foťáku.

Nemohla to být třeba indispozice paměťové karty? Další fotky jsou už normální.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6393
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 22:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár videí po čase:
Karosa B731 PMDP: odkaz
Irisbus Evadys H ČSAD PLZEŇ: odkaz2
Karosa C943 DPKV: odkaz3
Karosa C934E DPKV: odkaz4
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 12:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: original jsi mohl oriznout a nevkladat jej cely, bylo by to nazornejsi nez zmensit celou fotku. Pametova karta by to mohla byt.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4163
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 15:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda, taky možnost.

Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 29. června 2011 - 21:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to divne. Hlavne mi nejde do hlavy, proc to dela po sesti pixelech, chapal bych po osmi. Zkus naformatovat kartu ve fotaku a snad se to nebude opakovat. Pokud ano, zkus jinou kartu. Pokud se to bude opakovat i pak, vis, ze je chyba ve fotaku a ne v karte.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 12:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vedel by mi niekto poradiť, prečo je predok autobusu ostrý a ten zadok tak mierne neostrý ?
Moje fotky na Rajce.cz
Navštívte našu stránku o fotkách TURANCAR na FB.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4647
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli dobře vidím, tak vozidlo bylo v pohybu, čili zadní část změnila svoji polohu vůči fotografovi více než část přední, proto to rozostření.
» lc.rajce.czMHDfotoGalerie autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áno, bolo v pohybe, vychádzalo z nástupištia.Vozidlo odbáčalo a z fotky nebolo takmer nič.
Dík a nejaká rada pre budúcnosť prosím ?

(Příspěvek byl editován uživatelem ivanecko.)
Moje fotky na Rajce.cz
Navštívte našu stránku o fotkách TURANCAR na FB.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 15:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivanecko: Rada pro budoucnost? No jestli nechces mit ruznou ostrost predni a zadni casti kvuli zmene uhlu, tak se ten uhel proste nesmi v prubehu foceni menit, jednoduche :-) Ale ne, vazne :-)
1, Nefotit vozidlo v zatacce, kdy meni uhel samo o sobe (leda, ze bys byl presne uprostred zatacky vevnitr, ale to nechme byt).
2, Nefotit zblizka! Cim bliz jsi k autobusu, tim mensi mu staci pohyb, aby vuci tobe vyrazne zmenil uhel, uz jsem to tu probiral nekolikrat. Kdyz budes tri metry od busu, a on se pohne o metr (tudiz budes od nej jen dva metry), dostanes uplne jinou fotku (perspektivou). A prave proto ti tam vznikne to rozmazani, protoze se ti v prubehu foceni meni perspektiva! Kdyz budes od busu 100 metru, bus se rovnez pohne o metr (takze bude 99 metru od tebe), v podstate se vubec nic nezmeni, fotka bude porad totozna. Takze jit dal a dal a dal a zoomovat, zoomovat a zoomovat (pokud nechces tento druh rozmazani).
3, Nejnarocnejsi reseni je pohybovat se stejne jako autobus :-D To se v podstate da provest snad jen jedine ve vlaku na trati kolem silnice a mela by byt podobna rychlost :-)
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
John_doe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 15:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veľmi pekný seriál,odporúčam
http://www.digimanie.cz/art_doc-7819CC1611181FFAC12578B1004B8E43. html
Ak sa opýtaš,budeš päť minút vypadať ako blbec,ale ak sa neopýtaš budeš blbcom po celý život.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 16:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aaaa, to jsem moc rad, ze se Koala dostala i na K-Report :-)
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7428
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 22:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušil by někdo, kde sehnat předsádku DMW-LW55 na Panasonic? Do 1200 Kč. Díky.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4184
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 22:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakým chmatem by jste v Zoneru9 odžlutili fotku? Foťák měl nejspíš chuť na sýr, tak žlutil, až přežlutil...

Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 09:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U mě v Gimpu se to jmenuje "Barvy - odstín/sytost, v Zoneru by to mohlo být něco podobnýho. Stačí akorát odsytit žlutou. Foto pak vypadá zhruba takhle:

>> Picasamhd-fotofoto.bmhd <<
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 15:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stačilo (pokud tam ta možnost je) upravit teplotu barev směrem ke studenějšímu odstínu.
Ivanecko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 23:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Môže byť ?
Toto som už asi prehnal ...

(Příspěvek byl editován uživatelem ivanecko.)
Moje fotky na Rajce.cz
Navštívte našu stránku o fotkách TURANCAR na FB.
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 19:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, začal jsem si trochu hrát s fotografiemi, byl bych rád kdyby mi někdo poradil co dělám špatně. Bohužél nevím jak se zbavit tak velké zrnitosti.
Používám Photoshop CS5



díky za rady
MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 19:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíte,že ten násvit vzadu je až moc přehnanej?...Slunko sice nesvítilo(bylo celkem potemnělo),ale já to nějak špatně nevyměřil a vznikla z toho tahle bastl fotka.

Nevíte zda to mám ztmavit celý,nebo jen ten zbytečnej násvit?

(Příspěvek byl editován uživatelem dprm.)
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Hubert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 20:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: Tohle se ti stane pokaždé, pokud bude tebou snímaný objekt spíše ve stínu a pozadí poměrně světlé. Tady to ještě není tak strašné, pomine-li přepal, ale jednoduchou úpravou to lze v editoru spravit. S tím přepalem toho bohužel už moc neuděláš, nicméně Černá Hora zpravit půjde. Zkusil jsem s tím něco málo provést, pokud budeš pečlivjěší mělo by to jít líp
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 20:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky,na ten nápis se podívám...Ono bylo clekem hodně temno,takže se přepalu celkem divím,ale co už.Zkusím spravit,ještě jednou dík.
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Hubert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 21:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: Není zač, rád poradím . Jenom malá poznámečka, ten přepal tu nemusí být nijak překvapivý, automatika prostě měří a měří a aji pokud je temno, tak např. pokud máš část fotky ve stínu a druhou venku, a budeš-li ostřit na tu ve stínu, tak ta světlá bude přepálená. Takový malý tip do budoucna: Pokud máš ostření na střed, namiř rámeček ostření trochu blíže k té světlé části fotky. Ve tmavé části Ti to sice udělá tmavé, ovšem to se edituje mnohem lépe než právě onen přepal.
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 21:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: nevím podle čeho jsi nastudoval základy úpravy fotek ve photoshopu, ale v každé knížce se praví, že ze špatné fotky photoshop neudělá dobrou. A z vlastní zkušenosti Ti povím, že nemá smysl blbou fotku šperkovat.

A dám Ti ještě jednu radu. Pokud chceš ztmavit oblohu, tak se to dá i jinak, než použitím přechodového filtru. Ten Ti tam ztmavil vše a přitom ne to co si chtěl. Takže na toto se používá "malování světla". A tam už se dá kouzlit. Ale nic ve zlém, ty fotky patří do koše. Sice ta 7757 by se dala, ale sám uznáš, že kompozice dostala na prdel.

Tady Ti dám příklad. Chtěl jsem, aby to vypadalo jako ta fotka v pravo. Bohužel je to zdupané a při zesvětlení to začne fest šumět. Takže ani žehlení nepomohlo. Prostě to patří víš kam.
Vsuvka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 22:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aresák:
Včera jsi mi dal brouka do hlavy ... musím se ještě hodně učit, mám na to celé prázdniny tak doufám že to výjde
MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7448
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 04. července 2011 - 09:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: Zkus fotit do RAWu (zejména, když je hnusně) - pak se to z toho bude třeba lépe upravovat. A když nic jinýho, tak z toho můžeš nakonec uplácat pseudoHDR, jako já výše :-).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Hubert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2011
Odesláno Pondělí, 04. července 2011 - 11:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: Jestli Ti můžu doporučit, ISO 200 bych tam nedával, hrozně Ti to šumí. Nemám nic proti editování, naopak jej hojně používám, ale ta obloha mi připadne ztmavená někdy až příliš. Pokud chceš ztmavovat oblohu, používal bych to pouze v tom případě, pokud jsou tam husté mraky, tj. tady fotka č.2. Ten kostel vzadu by mi tam vůbec nevadil, ani to, že je za prdelí. U třetí fotky by mi připadlo ideálnější, pokud by Trollino bylo na levo a naopak strom více napravo, ať z toho není tak úplně středová fotka. U té poslední bych možná trochu stáhl "vlčí mlhu" u okna Solarisu a lehce doostřil.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4194
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj první povedený panning



No, povedený... aspoň ten bus je ostrej, oproti verzím dřívějším, kdy bylo mázlé úplně všechno
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtiku, ale je lepší brát jedoucí vozidlo víc ze strany, protože se okolí víc rozmaže. Tahle to není na první pohled patrné .
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Vtobola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 01:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych pár dotazů.
Poslední dobou začínám pro editaci fotek používát Photoshop CS5. Ale furt jaksi v ruce nemám správné nastavení barev, doostření a konstrastu. Zde přikládám několik fotek na ukázku a byl bych rád, kdyby někdo kdyžtak napsal nějaké výhrady.







Dále bych měl další dotazy:
1) vytvoření mraků na nebi: jak docilím jekéhosi začernění, nebo zvýraznění mraků. existuje ve CS5 nějaký program? na fotce Pražského hradu jsem se o to pokoušel, bohužel to dělalo jakési kruhy (jde to i vidět)
2)Příliš světlé nebe: Většinou to dělám tak, že celé nebe obtáhnu a a vevnitř nastavím menší gama korekci
3)převod do jpe a ostření: Když chci na k-reportu sdílej nějakou fotku musím ji docela zmenšit. s tím souvisí i doostřování. Když převádím do jpeg většinou přeostřím ale i tak po převodu se kvalita zhorší.

Díky za odpovědi.
T3 mizí, wany se šíří...
Jsem pro spojení všech Ostravských webu o MHD a udělat jeden velký portál
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 13:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vtobola: Nie som na tieto veci macher ako niektori ľudia čo tu pišu ale podľa mojho laickeho skromneho nazoru to prehaňaš s kontrastom a aj doostrovanim (pokial taka deformacia nie je sposobena zmenšenim fotiek). Napriklad ten citybus je na druhej fotke dostatočne ostry a ty si ho preostril...
Niekde si pisal že začinaš so zrkadlovkou, asi to chce len cvik a nebudeš musieť už doostrovať v PC
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 21:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsuvka: nevím jestli jsi uražený, že neodpovídáš na mejla, příjmat kritiku je těžké . Tak jsem Ti fotku pod kostelem upravil takto:
Lukin9
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 09:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má první úprava fotky ve photoshopu...

WEB O OSTRAVSKÝCH TROLEJBUSECH A AUTOBUSECH
WEB O TROLEJBUSECH v ČR
Ajsko: 254-100-94x, nick LuKiN_
Vtobola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 10:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na první úpravu je to dobré .-)

Peto5220: díky, zkusím to nějak omezit .-)
T3 mizí, wany se šíří...
Jsem pro spojení všech Ostravských webu o MHD a udělat jeden velký portál
Sorc12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 10:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete zkritizovat?



http://dolphnbuspobockanj.webgarden.cz/
www.vecikolemvbus.webgarden.cz
ICQ:487026195 NEW
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 11:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sor: Jasně, proč ne
1) pěknej úhel záběru, možná bych šel ještě níž. Nicméně bych to určitě ořízl.
2) Fajne, možná jen oříznout trochu oblohy
3) Tady by mi vadily ty komíny či co to je, trčící ze střechy Crossu a kolize x značka.
4) Tohle se mi líbí
5) Na můj vkus zbytečně moc nezajímavé oblohy
6) Pěkné
7) Odzůůmovat a vzít to spíš s tím druhým busem
8) kazí to ta hromada bordelu nad střechou, vypadá to pak, jak kdyby Sorku obsadili ufoni a chtěli z ní udělat špagetovou příšeru. která plive olihně tatarskou omáčku.
Obecně by to, kromě občasnýho ořezu, chtělo přidat kontrast. Jinak fajne
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 22:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete prosím zkritizovat? Díky moc

http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..

Karosa B932.1676 - KIA 81-53. Na ty časy nezapomenu :-) . Bude nám chybět
Sorc12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 07:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik6:Fotil jsi trávu nebo autobus?
http://dolphnbuspobockanj.webgarden.cz/
www.vecikolemvbus.webgarden.cz
ICQ:487026195 NEW
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 08:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorc12: Trávu aby byla zaostřená a zbytek rozmazané
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..

Karosa B932.1676 - KIA 81-53. Na ty časy nezapomenu :-) . Bude nám chybět
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 5-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 09:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomik: Nápad dobrej, ale chtělo by to dotáhnout do konce. Rozhodně bych takhle nefotil celou plochu trávníku, ale vybral bych nějakou vyšší kytku či jak se to jmenuje, a tu bych navíc komponoval spíše na stranu. Zkus to, i přes, to jde o makro, trochu přizůmovat. Trochu se změní perspektiva, autobus bude sice rozmazanější, nicméně oproti kytce bude větší.
Pěkně to provedl 4everman v ostravské gumokolní diskuzi
Honza-nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.51.27
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 09:21:29    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, co byste doporučili za filtr, aby nevznikaly odlesky při filmování bouřky (blesků)? Vznikly mi včera takové fialové odlesky, asi jako, když fotíte proti slunci. Možná pak dodám obrázek, aby bylo jasné, co myslím, ale teď nemám čtečku karet.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 09:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza-nereg.: A nebude je jen spinavy objektiv? Nejak si neumim predstavit, jaky odlesk by to pri filmovani blesku mohlo delat. Jsem zvedavy na tu fotku.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Tootti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3348
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 09:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza-nereg.: aké odlesky? nejaku ukážku by sa patrilo. Sú na to filtre, na zrkadlovky treba ten najtmavší, aby nešlo do neho vela svetla a tým sa da fotit na dlhšie časy, nezaoberal som sa s tým. Ja som len veľkou náhodou jeden odfotil

http://www.thebus.org/
Honza-nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.51.27
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 10:08:40    Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, v pátek nebo v sobotu mi přivezou čtečku karet, tak to snad pak půjde sem nahrát.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 12:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz uz se tu nakously ty blesky...


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 01:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych zase otázku, u Canonu SX 120IS mi přijde, že na režim Program (rámeček je po zaostření vždy ve středu) je na fotce zaostřen jen střed a okolí, třeba stromy, hodně zašuměné a rozmazané, poradí někdo co s tím, aby to zaostřovalo opravdu celoplošně a byla celá fotka ostrá? Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem lions_coach.)
RAJČE 9.7.2011 aktualizace.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 09:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lions_coach: Ukaz nejakou fotku a nemaz EXIF ;-)
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 09:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono když se ta fotka zmenší, tak se to ztratí, ale přecejen bych rád pěkný i originál. Třeba tady u té jsou vidět rozmazané stromy-odkaz. Předešlý Canon A610 fotil ostré celé snímky.
RAJČE 9.7.2011 aktualizace.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 13:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na jine rezimy to nedela? Prijde mi, ze je to chyba objektivu (spatny levy horni roh na urcitem ohnisku). S vyssim zaclonenim by ta neostrost mohla byt trochu nizsi, ale prijde mi to na vyrobni vadu. Zkus vyfotit neco, co ma konstatni vzdalenost po cele plose, idealne se postav kolmo pred cihlovou zed a vyfot ji (na nejsirsim ohnisku, jak je tebou ukazovana fotografie, idealne s co nejnizsi clonou F2,8, ale klidne i F3,5 jako na te fotce). Pak se mrkni, zda jsou vsechny rohy stejne ostre (urcite budou mene ostre nez prostredek, ale to je normalni - dulezite je porovnat ostrost jednotlivych rohu mezi sebou, pokud je jeden z nich vyrazne "neostrejsi", mas vadny objektiv a fotak by mel byt reklamovatelny).
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Marty227
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 21:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna staršia

www.mal-trans.wgz.cz
vDP MaL-Trans a.s. na FACEBOOKU
Vy viete kam, my vieme ako...
ICQ: 400236623
Tomas25
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 21:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marty227: Ta ŠL je z TMB Řečkovice, že? Jinak dobrá fotka. :-)
NEZATRACUJTE AUTOBUSY SOR!!!!

Podporuji podnikatelské aktivity Radima Jančury.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 22:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je lepší (co se kvality týče) aby foťák ukládal videa do formátu MOV nebo AVCHD Lite? Mám Panasonic FZ38.
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 3135
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 22:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo (myslím Maintt) sem dával spousty fotek upravovaných ve šotoshopu.. jak z něj vyloudím nějakou imitaci polarizačního filtru?
ŠD11 2040 Čedok Bratislava