K-report
 

Archiv diskuse Fotografie, videa, zvuky do 26. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Fotografie, videa, zvuky » Archiv diskuse Fotografie, videa, zvuky do 26. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 21:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pokud to moje maličkost může hodnotit, tak jsem něco sesmolil:
1) Fajne
2) Na moje gusto moc těsný, navíc trochu kolize zrdcátko x sloup
3) taktéž zbytečně tesný
4) tohle se mi líbí, možná jen popojít kousek doleva, ať tam není kolize zrdcátka
5) opět bych nechal okolo víc místa
6) možná bych to trochu ořizl, jinak fajne
7) zase podle mě moc tesné
8) líbí se mi
9) hezkej podhled, jen bych šel víc doleva kvůli tymu baráku aby tam nebyl vidět
10) kompozice heká, ale doladil bych kontrast + barvy
11) tohle je hezký. Prej tetička
12) good shot!
13) hezký
14) rozhodně bych to doostřil, jinak dobrý
15) tohle se mi líbí
16) opět moc těsný, taky docela tmavý, ale musím ocenit efekt vody u teho předního kola
17) fajná šleha
18) tohle je zajímavý, doostři to a bude to dobre. Zajímavej nápad, taká kancelářská fotka :-)
19) hezkej bus a hezká fotka
21) opět moc těsný

Některé fotky máš hodně těsný, zkus si stoupnout dál od silnice nebo míň zůůmovat, pak to bude celkem fajne. K tej 8 fotce, taků SPZ to má skutečně nebo si s tím něco dělal?
Fotky na: rajce.cz,foto.bmhd
Komééta 4ever! Vzhůru modrobílé šály!!!
Nejlepším autobusem je Tedom C18 G a Ikarus 280.08
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 07. května 2011 - 21:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K osmičce: Foťák na to ostřil a udělalo to takovou barvu, já nevim, měl sem tehda slabé baterky a pak to začalo fotit uplně červeně a rozmazaně na slabé baterky.. já sem s tím nic nedělal. To subaru na 8ce nerozmazávej, to mě byt závod :D
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 19:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

potřeboval bych moct. Dostal se mi do ruky nový foťák. Když fotím tak předek autobusu je krásně ostrý a zadek je rozostřený. Většinou by se dalo říct, že levá strana je ostrá a pravá je rozostřená .



Možná se to tu už řešilo, ale já jsem fotograf amatér, takže takové věci jdou mimo mě. Předem děkuji za každou radu.
Fandíme Agrolipce...
2T7 4651, 6T8 7601(ex. 2T7 4653),2T9 2597 a 3T4 8850 best of VTM
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 19:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to za foťák? Jestli byl už použitý, je možné, že máš "zamaštěný", aneb špinavý objektiv, mě se to taky stávalo.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 21:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Axer: Bud mas spinavy objektiv nebo brutalni chybu v nem na reklamaci/vyhozeni. Tohle neni normalni a nemuze to vzniknout ani zadnou chybou pri fotografovani.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 10. května 2011 - 21:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento jav som si všimol pri fotoaparatoch značky SONY ale nie až v takomto rozsahu.
Karosa ŠL 11 1310 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7250
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 11. května 2011 - 10:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak trochu nechtěný panning, aneb dispečer musí být na místě co nejdříve :-):


Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 18. května 2011 - 14:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, našel jsem Canon SX 120 IS (mám pocit, že jej vlastní MMM)... Má cenu si připlácet za Canon SX 130? Popřípadě nějaký lepší fotoaparát ve stejné cenové hranici? Především na focení autobusů jedoucích i stojících, občas zvířat a budov. Za odpovědi díky.
RAJČE 1.5.2011 aktualizace.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 18. května 2011 - 17:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lions_coach: Ja osobne bych si na foceni busu za asi SX130 nepriplacel. SX130 ma lepsi video, sirsi ohnisko, to ale v techto pripadech asi nevyuzijes. SX120 ma o 2/3 EV lepsi svetelnost, takze budes mit min pohybove rozmazanych fotek, na druhou stranu budes muset davat pozor na chromatickou aberaci (ruznobarevne okraje kontrastnich linii), na ktere trpi trochu vice nez SX130 IS (ale ani ta neni zadny zazrak). Oba fotoaparaty pomalu ostri, coz je problem. Oba taky hodne prepaluji, v podstate vyzaduji trvalou korekci -0,7 EV a pomalu nabihaji, coz prave pro foceni busu skutecne neni. Vzal bych asi neco rychlejsiho, ale v teto kategorii toho moc rychlejsiho neni (za danou cenu).

SX120 IS
+ znatelne lepsi svetelnost (o 2/3 EV, lepsi foceni za horsiho svetla, mene pohybove rozmazanych fotek), o trochu lepsi max. priblizeni (ale rozdil neni moc velky), vyrazne lepsi cena
- nepouzitelne video, 36mm ohnisko (maly uhel zaberu), silnejsi chromaticka aberace.

SX130 IS
+ 28mm ohnisko (sirsi uhel zaberu), kvalitni HD video, opticky trochu kvalitnejsi objektiv (ostry az do rohu, o trochu nizsi aberace, ale stale vyrazna)
- podstatne horsi svetelnost (o 2/3 EV, vice rozmazanych fotek, trochu horsi foceni i za zamraceneho pocasi), vyssi cena
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 18. května 2011 - 20:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino: Jestli není pomalejší než PowerShot A610, tak je to OK. Děkuji. :-)
RAJČE 1.5.2011 aktualizace.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 18. května 2011 - 20:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lions_coach: Muzes si to zmerit. Stopky do ruky a zmer si vysledky u A610 (v tech recenzich mas i casy). Od zapnuti po prvni snimek (cca 3,0/2,5 sekundy pro SX120, resp. SX130), od zapnuti, zazoomovat na max (cca 6 sekund!!), rychlost ostreni - stopky a spoust zmacknes shodne a mrknes na cas (na sirokem ohnisku cca 0,6 sekundy, na nejdelsim ohnisku pres 1,2 sekundy),...
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7285
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 18. května 2011 - 21:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda že se už neprodává FZ8, to je dobrý stroj na autobusy a vlaky :-). A teď ke konci stála něco málo přes 4.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 19. května 2011 - 19:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono vsechny Panasonicy rady FZ jsou stale dobre na foceni aut, i ty novejsi. Z tech levnejsich neni spatna volba TZ8. Kapesni, mensi, ale stale velmi solidni.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3883
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. května 2011 - 19:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslim, že danje cenovej kategorii ako bola FZ8 to bol jeden z najlepšich fotoaparatov. Taktiež aj "mydla" panasonic su jedny z naj asi pred rokom sestra kupovala mydlo a panasonic mi z toho vyšiel aj na zaklade skusenosti s touto značkou (mam FZ 8) ako najlepšia voľba. Ma sice trošku viac farebneho šumu ako Sony ale ten zase nezaostri celu plochu ktoru snima dosť často, napr už koniec autobusu je rozostreny...
Karosa ŠL 11 1312 - 1975
e-mail: peto5220@centrum.sk

Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 20. května 2011 - 21:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až mě překvapilo, co mi dneska vylezlo z mobilu (Nokia 6220 Classic - 5 MPX).. Za toho počasí (zataženo) jsem nic moc nečekal, ale trošku jsem si pohrál s nastavením a ejhle, na mobil myslím, že docela dobrý. Fotka je pouze ořezaná kvůli přepalu, jinak bez úprav.


(Příspěvek byl editován uživatelem lions_coach.)
RAJČE 1.5.2011 aktualizace.
Hugo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 20. května 2011 - 21:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lions_coach: to čumím
"Okrem toho do premávky s cestujúcimi opäť zaradil zgenerálkovaný krátky trolejbus číslo 204."
"Ikarus 415 dostal celovečerný náter"
" V rámci Bratislavskej integrovanej dopravy jazdia aj posilové linky 131 "
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7308
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 11:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moh by mi někdo, prosím vysvětlit, podle čeho fotoaparát v automatice vybírá expozici? Absolutně nechápu, proč to fotí F13 a 1/100s, když se dá stejná fotka pořídit, řekněme (plácnu) při F2.8 a 1/1000s. Fotky by měly vypadat stejně, ale ta při 1/100 je samozřejmě rozmazaná (jedouí vlak, autobus).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 13:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obraciam sa na Vás s otázkou, ako fotografujete blesk,čo treba nastaviť? A akým spôsobom robíte panning? To zaostríte na objekt a v želanej chvíli pohnete foťákom? alebo ako to funguje?
Ďakujem
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 14:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Momo: Na blesk je nejlepší, když už se trochu stmívá a vrazit tam delší čas. Ve dne je to spíš o velké náhodě, každopádně si nastav sériový snímáni několika snímků po sobě.
ohledně panningu je to tak, jak říkáš. pokud to tvůj fotostroj umí, nastav čas tak kolem 1/10 až 1s. Na panning je každopádně ideální co nejdelší ohnisko, protože čím dál od tebe snímaný objekt je, tím míň se mění jeho úhel vůči tobě, takže je ostřejší po větší ploše. Úplně nejideálnější stav je, když bys například fotil tímto způsobem lokomotivu, tak jet po rovnoběžné silnici s tratí a stejnou rychlostí jako vlak,pak budeš mít krásně ostrou celou plochu lokomotivy. Na panning se obecně nejvíc hodí zataženo či stmívání, ale pokud máš dobrou clonu tak se dá i za slunka.
Fotky na: rajce.cz,foto.bmhd
Komééta 4ever!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6239
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 15:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Momo: S bleskem ale nefotit jedoucí řidiče
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7311
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 17:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Momo myslel atmosférický výboj, zvaný blesk :-).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6240
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 17:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jé aha... no jo, proč nebýt občas za vola
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 23:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Ze mas kompakty od Sony? Pokud ano, tak vez, ze nekdo uzasne chytry v teto spolecnosti vymyslel, ze jejich kompakty budou mit ve vetsine pripadu ND filtr misto irisove clony (to je ale u levnych kompaktu bezne). Jenze tenhle chytrak taky vymyslel, ze fotak bude mit minimalni cas kolem 1/1500 sekundy, a aby byla opravdu hodne velka sranda, tak ve skutecnosti se automatika zasekne na 1/640 sekundy. Pokud je tedy hodne svetla a pri otevrene clone by fotak musel jit na cas 1/800 s a kratsi, tak uplne debilne proste pricloni (ND filtrem, ktery je navic jeste zbytecne moc silny). Takze paradoxne cim vic svetla, tim vic pohybove rozmazanych fotek. Jednoduse, v Sony zvrtali vsecko, co se dalo. Jini vyrobci sice taky pouzivaji ND filtr, ale preci jen s tim clonenim zachazeji trochu lip.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7318
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 09:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino: Jeden máme Sony WX-1 a jeden Olympus u1040. Svůj osobní mám výše zmíněnou FZ8 a na ten nedám dopustit :-), bojím se co koupit, až odejde, ale to doufám tak 5 let nehrozí.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 11:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: U te FZ8 pozor na cip, jako u vsech fotaku postupem casu pomalu odchazi. My mame doma starsi FZ7 a ta ma na svem konte desetitisice fotek (neco kolem 40 tisic), je vyuzivana neuveritelne casto a je to na tom fotaku videt (brutalni sum uz i na ISO 80, ten tam kdysi nebyl).
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 17:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino: Díky za upozornění. Já ho mám třetím rokem, spoušť už je ošoupaná :-). Když mám složku 107_PANA, tak to je ca 7 000 fotek, že?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 21:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Myslim ze jo. Ted bys mel mit fotky znacene P1070xxx.JPG. Ja se tu divam prave na fotku P1370417.JPG a je z pulky unora 2011. Takze ty mas jeste "mlady" fotak, skoro nepouzity :-)
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7326
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 09:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jestli můžu navázat na tu TZ-8, koukal jsem na parametry a zaráží mne u toho několik věcí (2). První je 12,1 MPix. na 1/2,33" čip. Já mám u FZ-8 7 Mpix. na 1/2,5". Nešumí to nějak víc, ta TZ-8? A pak mne ještě přijde zvláštní, že to má clonu jen 3,3 - 6,3; stačí to? Já teda na svém využívám plný rozsah 2,8 - 8 (11). Jinak se to zdá jako solidní foťák.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 11:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ted si predstav, ze TZ8 nema 12MPx cip, ale dokonce 14MPx :-) On tam ten objektiv neumi vykreslit plochu 1/2,33", ale jen 1/2,5". Takze tam praskli 14MPx cip z FZ45, ale vyuziva se z nej jen 12 megapixelu, ktere je ten objektiv schopen bez potizi vykreslovat. Takze ta pixelova hustota je jeste vyssi (tj. 50 MPx/cm2!). FZ8 ma pak nejakych 29 MPx/cm2. Nicmene FZ8 je jeste z doby, kdy Panasonic cipy moc neumel a tak si myslim, ze bude FZ8 sumet minimalne stejne jako TZ8, ackoli ma mensi hustotu pixelu (nejlepsi cip Panasonicu byl 1/2,3" CCD s 10 MPx v modelu FZ28, to byla pecka).
Ano, rozsah clon je maly. Na panning za dobreho svetla je tedy TZ8 o neco horsi. Na druhou stranu vysoke clony nemaji moc vyuziti, protoze tam dochazi k silne difrakci. U normalnich 1/2,3" cipu s cca 10-16 megapixely se projevuje uz nekde kolem F4-F5! Difrakce je rozptyl svetla v pripade, ze je objektiv hodne zaclonen, misto rovneho paprsku dopadne jakysi kuzel svetla - takze na vyssich clonach jsou snimky celoplosne lehce rozmazane. TZ8 je nicmene nejlepsi fotak na trhu v cenove kategorii do 5000 Kc.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 19:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapadlo slunce, v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem....

Fotky na: rajce.cz,foto.bmhd
Komééta 4ever!
Msafiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 18:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=awq90APEVgw&feature=player_embedde d
Mr_plecháček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 22:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že to je spíš do vtipů. Ne málo jsem se zasmál ... Kór ještě když si představim, jak se sejdou takoví ti echt šotouši například odsud ...
Správný autobusák potřebuje pět rukou... První rukou točit volantem, druhou řadit, třetí je potřeba zdravit kolegu, čtvrtou troubit na okolní havěť a pátá musí být vyvalená v okně.
Mr. Plecháček opět od 16.5. do 27.5. krátkodobým zaměstnancem Dopravního podniku Karlovy Vary, a.s.

ICQ: 432-642-789

Msafiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 09:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr plecháček: no právě proto jsem to dala sem
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 13:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní pokusy v dešti (foceno z okna ). Prosím o hodnocení a případně rady co jsem měl nastavit a udělat jinak aby byl výsledek lepší.




a jedna fotka, u které se mi povedl "anti panning" vše ostré kromě trolejbusu:



EDIT: tak ještě další dvě fotky


(Příspěvek byl editován uživatelem Kuba J.)
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 15:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: Chce to delsi expozicni casy, 1/100 s je na danem ohnisku dost kratke. Idealne tak 1/20 s az 1/40 s (viz treti fotka, ktera je velmi dobra). Vsimni si ale, ze kdyz zazoomujes, tedy prodlouzis ohnisko (Avie), staci i kratsi cas k dosazeni pekneho efektu. Mohu-li doporucit, pri panningu vypni stabilizaci. Budu mit jeste jednu radu. Panning je narocny na kompozici a casto ti to kompozicne nevyjde. Proto, nez uverejnis fotky, proved orez, at to vypada nejak rozumne.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino: díky za rady. Ta třetí fotka je jediná, která na ten čas vyšla, další zas byly nepovedené.
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 22:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po nějaké době přispívám pár fotkami

Nejprve pár nočních

Pár fotek, u kterých by mě zajímal váš názor na kompozici

Otázka : Neruší konstrukce bilboardu kompozici pozadí ?

Jedna zoomová

A pár nedopravních


Jakýkoli názor je vítán
Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu se mýlit. (Móhandás Karamčand Gándhí)
Odpouštěti je lidské, a co je lidské by nám nemělo býti cizí. (Molière)
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 10:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuž já se vytasím s nějakým tím makrem

sotomaniak.rajce.net
Kométa a trolejbusy 4ever!
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 14:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intouro:
Nocni preskocim a zacnu u Citelisu. Obecne by sice jedouci objekt mel mit pred sebou vice mista nez za sebou, ale tady to poruseni docela sedi, protoze misto, odkud autobus jede, je zajimave. Komin a cast budovy snimek dobre vyvazuje. Snimek by mohl byt ve stinech lehce svetlejsi, na druhou stranu by se to nesmelo prehnat, aby se neprepalila obloha. Mohl bys orezat trochu spodku a narovnat budovu.
Karosa B952, v podstate podobny "problem". Zas je pred busem mene mista nez za nim, coz neni na prvni pohled spravne. Protoze ma ale autobus vytocena kola do praveho prostoru fotky, dava tato kompozice smysl. Barevne a svetelne je to v poradku, prijemna atmosfera.
Karosa s billboardem. Ta konstrukce tam vazne vadi, nelibi se mi ani ten stin stromu vpravo dole. Na ty stiny pozor, je to malickost, ale vyslednou fotku dokaze hodne zkazit.
Karosa AT 93-11, tady je vsecko OK, libi se mi, ze se ti tam vesla cela lampa poulicniho osvetleni, neni uriznuta, proste fajn.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 20:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím! Zůčastnil se dnes(11.6.) někdo DOD v bývalé Karose Vysoké Mýto(dnes Irisbus Iveco Czech republic)? Pokud ano,tak zda tam bylo oficiálně povoleno a umožněno fotografování ve výrobních halách či ve venkovním areálu?

Předem všem moc děkuji za info!

P.S.: Asi to sem moc nepatří,tak se kdyžtak všem předem moc omlouvám!
Maintt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 21:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Love is a bird, she needs to fly...


Frajtkof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 22:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrazivé fotky, zvlášť ta poslední . Také mám v plánu se tam jednou vypravit.
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 17:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám na Vás pár dotazů, hlavně na Mina:
Canon Eos 400D... co na něj říkáte? Fotí to pěkně? Díky.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 22:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Skoro vsecko foti pekne, kdyz s tim umis (a naopak :-)) Je to zrcadlovka, uz ponekud postarsi, ale slusna. Otazkou take je, jaky k tomu bude objektiv.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 18:27:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych pomenší dotaz na Mina, popřípadě jeho koalu :-) A sice, chtěl bych se zeptat, jakej bys měl názor na Nikon D3000?
Jelikož mě už nebaví se štvát s tím mím kompaktíkem , tak jsem uvažoval, že bych ho šoupl do bazaru a pořidil si něco lepšího. Objektiv bych k tomu měl vyhlídnutej 18-55 mm. Je to dobrej foťák nebo je lepší se povohlídnout po nějakým jiným fotostroji?
>> rajčefoto.bmhd <<
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7391
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 18:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký byste doporučili program na zpracování HDR fotografií? (Photomatix mi nejde nainstalovat a easyHDR není zdarma.)
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 19:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolejtom: D3000 neni spatna, pokud ale mas nejake penizky navic, podival bych se na Nikon D3100 (znatelne lepsi cip), pripadne i nejaky ten Pentax K-x (starsi) nebo K-r. 18-55mm objektiv postaci pro zakladni praci, Nikon ma ale taky vyborny 18-105mm VR, ktery je preci jen univerzalnejsi. Ale to je uz drazsi sranda. Co se tyce ceny, velmi zajimavy muze byt napr. Samsung NX10/NX11 s 18-55mm objektivem. Ten se da obcas sehnat v akcich za velmi zajimave ceny, nicmene ten cip tam tez neni zadny zazrak (neni to sice zrcadlovka, ale ma cip ze starsi zrcadlovky).
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 19:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: já používám program Luminance HDR. Je pro Windows i pro Linux .
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7392
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 19:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: U zmíněného programu jsem se dočetl, že umí skládat obraz pouze ze dvou fotek, je to pravda?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 19:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino: Díky za rady. S prachama jsem i tak na hraně, za můj dosavadní Canon A3000 by brej v bazaru brali +- 1500, ňáký 3-4 tisíce možná dám na brigadách, k tomu ňáký úspory. O tom objektivu k 105 a víc mm jsem uvažoval, ale spíš až do budoucna. Na ten Samsung se ještě mrknu, díky za tip.
EDIT: Kuba_j: působí to krásně postapokalipticky

(Příspěvek byl editován uživatelem trolejtom.)
>> rajčefoto.bmhd <<
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2040
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 19:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: není...počet fotek z kterých se skládá obraz bych řekl, že není omezenej...tohle je např. složené z 5 jpg:


foceno FZ38 jedna fotka do RAW a ten jsem pak 5x vyvolal do jpg pokaždé s jiným nastavením expozice a pak složil v Luminance HDR.
:: Můj nový web o hradeckých trolejbusech :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 19:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o radu. Jak vyeditovat tuhle fotku, aby neměla takový nepřirozený šedý nádech? Absolutně nechápu, co ten foťák provedl, protože ostatní fotky jsou už barevně normální...

Šapík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 22. června 2011 - 21:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna nedopravní.

Uff... Blíží se Muff...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 12:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Mne ta fotka prijde docela normalni. Kdyz ti to prijde moc sede, vetsinou pomuze lehce pridat zlutou. Ale nesmi se to prehnat.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 23:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


jeden podvecerny pokus bez moznosti vynechat niektore objekty (el. droty)
Velké "L", velké "U", velké "K" - LUK (systém to tak neumí)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7405
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 18:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkouším fotit do RAWu a vylezlo mi z něj toto (výřez 1:1):




Použil jsem program RAW Therapee.

Potom z Luminance HDR mi z 5 fotek vylezlo toto (zmenšeno):




Ani jedno se mi nelíbí, doporučil by někdo, co s tím?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 22:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: RAW jsou data z cipu bez odsumovani, takze pak vyleza neco takoveho, jak sam vidis. Vyhodou je to, ze si sam muzes udelat to odsumovani a rozhodnout se, o kolik detailu prijdes (odsumovani = niceni detailu), muzes stahnout prepaly, prosvetlit stiny,... Moznosti je mnohem vice nez jen z JPEGu, nicmene u kompaktu ty moznosti nejsou tak obrovske jako u zrcadlovek.
Co se tyce HDR, to, co vylezlo z toho programu, bych bral spise jen za vychozi bod pro dalsi upravy. Jen to tolik nedoostruj, fakt se to pak blbe jakkoli upravuje :-)


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7408
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 22:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida, děkuji. Vy snad umíte všecko :-). Ale mohu poprosit o informaci, jak jste to dodělal, resp. které kroky a v kterém programu? Mám tady totiž asi dalších 20 fotek na zpracování, tak abych věděl jak. Ještě jednou díky!
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 23:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na odsumeni je dobry treba Neat Image, nebo Camera Raw ve Photoshopu, ten to umi velmi dobre. Z dalsih programu treba Noise Ninja a najde se jich vice. Dulezite je odstranovat zejmena barevny sum (ty zelene, fialove a modre tecky) a nechavat jasovy (zrneni jako takove). Barevne tecky dost rusi (hlavne pri upravach udelaji strasnou paseku), ale jasovy sum je docela v pohode, jeho odstranenim klesaji detaily (obraz se rozmazava). Odsumeni by mely umet i nejake dalsi editory, ale nevim nakolik kvalitne.

Co se tyce Karosy, upravoval jsem ji ve Photoshopu. Pouzil jsem funkci na lehke prosvetleni stinu a stazeni jasu (to mi zesvetlilo silnici a trochu vytahlo oblohu). Vzal jsem nastroj zesvetleni (jen na jasy, cca 4% ucinnost) a lehce prosvetlil autobus - ono totiz HDR bile plochy ztmavuje, a to prave u teto fotky neni zadouci, obecne bile autobusy s HDR vypadaji blbe. Trochu jsem na autobusu ubral saturaci barev, po prosvetleni bila barvy totiz trochu zmodra. Tyhle upravy ale musi byt jen slabsi, jinak to vypada divne, nerealne, no proste k nicemu. Radeju mene nez vice. No a pak uz jen upravy barevnych kanalu. Nechal jsem ztmavit modrou (vylezla obloha), zvysil saturaci zelene (byla vybledla), totez u cervene na svetlech. Neuskodi pridat trochu jasu, aby bila bila byla (v mracich - ale pozor, nesmi tam vzniknout prepal, to by bylo cele HDR k nicemu).

Hodne dulezite je pak ztmavit cernou - HDR totiz vytahne kresbu ve stinech, ale snimku zacne chybet cerna, takze je dobre mu ji tam vratit. V podstate bez HDR je ve stinech cerna vsude. S HDR dostanes kresbu ve stinech, v podstate tmave sedou (kde je hodne velka tma) a stredne sedou (kde je mensi tma). Kdyz to "prosvetlene" zpatky ztmavis, uz nedostanes vsude cernou, ale z tmave sede se stane cerna a stredne seda bude jen trochu tmavsi. Zbyde ti tedy cerna barva i kresba ;-) A to je kouzlo HDR. Proste a jednoduse, chce to zkouset. Netvrdim, ze tohle je presny a jediny postup. Ma treba nevyhodu v tom, ze produkuje i pres pribarveni trochu slabsi a studenejsi barvy.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7409
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 09:28:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle jsem zkusil dva obrázky ručně upravit:


A jeden, co vypadl automaticky z progamu:


Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)