K-report
 

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 23. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 23. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.22.68
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 10:06:44    Odkaz na tento příspěvek  

Řekl bych, že ta magistrála u hlaváku se dělala někdy okolo poloviny 90ek včetně izolací. Je otázka jak kvalitně je to uděláno, ale přece jenom, je to už nějakých 15 let i když pravda, vydržet by to snad mělo déle. Aby do zrenovované haly zatékala dešťová voda, to opravdu na...e.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 10:44:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ministerstvo vyhlásilo část nákladového nádraží Žižkov památkou. ČD se ale odvolaly = viz:
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/ministerstvo-vyhlasi lo-cast-nakladoveho-nadrazi-zizkov-pamatkou-cd-se-ale-odvolaly--8 32483
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 22:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

větší most vlečky v Podbabě by měl být snesen v neděli 16.1. :-)

http://magistrat.praha-mesto.cz/85503_Informace-o-dopravnim-opatr eni-v-Praze-6
Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 23:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kasme:
Vida vida, už tam zas pobíhali geometři a auťáky se zamaskovaným CML.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 10:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z. Podbaba
Bagry zas vyjely (připravovaly se už včera). Podrobnosti zde.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18978
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 16:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nex 41301 na své pravidelné trase:


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 09:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč na hlaváku již delší dobu nefungují některé travelátory?
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 12:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Travelátory jsou na hl.n. 4, dnes dopoledne jely 3 a 4. se opravoval - zadřené madlo -> probíhala výměna.
Pokud máte na mysli eskalátary, tak v hale fungovaly všechny, a ty na nástupiště netuším.
Asi by to chtělo upřesnit.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 13:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jižní stání parkoviště na hlaváku je totálně ve tmě. nic tam nesvítí ani prozatimní světla. Zřejmě je to prostor na komerční sexuální služby, jak jsem pochopil. Nevěděl jsem, že ajznboňáci rozšířili služby.
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 10. ledna 2011 - 14:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně, jak řekl Polaanek, tak se vyměnovalo celé madlo, které bylo roztrhané na několika místech, z "nějakého" důvodu se prodloužilo (únava materiálu?) a poté rovnou i v horní části vyvlíklo z vodící kolejnice. A pro rejpaly - ano, nejel delší bodu, protože Thyssen nemá místní servis pro takovýhle těžký závady určený, takže se muselo čekat na techniky z německa (takovej stav byl už asi cca půl roku zpátky na stejnym travelátoru).

A pro trojitýho (zakomplexovanýho?) Honzíka: Prostor co tady popisuješ neni ve správě ČD ani GSČR, ale TSK, takže zjednodušeně řečeno tento prostor "obhospodařuje" město... Takže plkáš na špatným hrobě...
Tyjo, když tak čtu honzíkovy plky, tak mi přijdou úplně totožný, jak plky jednoho místního namachrovanýho taxikáře, s kterym jsem se o těch světlech a podobnejch problémech hádal v úterý... Taky měl nesmyslný řeči a mlel furt dokola jak mlejnek, přesně jako tripleHonzík... žeby jistá podobnost?
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 15:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obchod s hadry Sasch na hlaváku "uzavřen z provozních důvodů". Doufám, že to je jen inventura a ne předobraz budoucího vývoje na hlaváku...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4862
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 18:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh: Třeba tam bude něco jiného, vždyť nikde není psáno, že tam musí být zrovna Sasch.

A jen tak na okraj, někde jsem četl, že tam má být (tedy ne místo těch hadrů, ale kdesi na hlaváku) Billa, ví někdo kde?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Petas432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.60.110
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 18:41:15    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba do Sasch moc zatékalo, tak tam bude radši bazén.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 18:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Billu se těším. Miluju pepřový salám, který je tam k dostání a už se těším, jak si ho cestou z práce koupím
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4866
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 20:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petas432: Knížky vodu taky nemilují....

Dusanh: Sice je možná dražší, ale já v ní také rád nakupuji. Otázka ale zněla, kde tam asi tak může být?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 20:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka ale zněla, kde tam asi tak může být?

Zrcadlově vůči Schleckeru?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4868
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 20:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Mě to přijde dost malý, ale je to možný.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5713
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 21:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tam někde něco většího?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4869
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 21:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Asi ne. Ještě mě tak napadalo něco v podzemí vpravo od pokladen, ale to je asi blbost.
Tak hlavně aby to už otevřeli.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5717
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 21:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každopádně když budeme hodní, tak se to brzy dozvíme. (No s když nebudeme, tak se to vlasntě dozvíme taky. Takže proč vlastně být hodní, že?)
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 22:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Sasch opravdu inventuru nemá, ale prý zde končí. Co se týká Billy, tak ta se bude nacházet v jižní části spodní haly, a to u jižních eskalátorů - zrcadlově jako prostor úschovny. Poznáte to lehce podle dvou rolet vedle sebe. A co se týče rychlosti otevření, tak bych moc optimistický nebyl, zatim tam moc pracovního ruchu nevidim...
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 23:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doufám, že žádné obchodní centrum už se tam stavět nebude. Palladium, Kotva, Bílá Labuť 1, Bílá Labuť 2, Hlavní nádraží a Máj/May by vám snad mohlo na tom kousínenečku stačit.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 04:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bílá Labuť se prý bude předělávat na hotel.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 08:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzík: Palladium, Kotva, Bílá Labuť 1, Bílá Labuť 2, Hlavní nádraží a Máj/May by vám snad mohlo na tom kousínenečku stačit.
Copak copak, vracíme se zas do dob centrálního plánování a rozhodování podle ukazatelů typu "obchoďák na kilometr čtvereční"?
Není to náhodou starostí investora, posoudit, jestli se mu to vyplatí nebo ne...?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3522
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 08:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V BíLabuti dnes jsou převážně čínské a vietnamské obchody. Kotva byla před vánocemi, kdy se nejvíce prodává, v některých patrech z půlky neobsazená. Tak funguje trh uprostřed města.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4870
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 11:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Když ono zrovna z toho hlaváku to je do těch obchoďáků poměrně kus. Netvrdím, že tam musí být všechno, ale zrovna ta Billa klidně.

Themuf: Co se týká Billy, tak ta se bude nacházet v jižní části spodní haly, a to u jižních eskalátorů - zrcadlově jako prostor úschovny.

Přesně na tenhle prostor jsem myslel. Jak je to tam v podzemí velký?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5033
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 21:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že žádné obchodní centrum už se tam stavět nebude. Palladium, Kotva, Bílá Labuť 1, Bílá Labuť 2, Hlavní nádraží a Máj/May by vám snad mohlo na tom kousínenečku stačit.

By Vám mohlo stačit ??

Tak mě tady nestačí:
1) jsem rozmazlený pražák co má hromadu peněz
2) Zrovna na Hlaváku mě štve ,že si nemohu před cestou koupit svačinu na cestu. (ten obchudek plný sušenek neberu)
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 22:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Nedokážu to popsat kolik m2 bude mít, takže myslím, že obrázek toho za mě poví víc. Sám uvidíš, že to žádná velká prodejna nebude...

Jinak já, jakožto člověk, který na hlaváku tráví 12h denně, čekám na otevření týhle prodejny jako na spasení... a myslim, že nejsem sám...

(Příspěvek byl editován uživatelem themuf.)
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5034
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 22:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Themuf
Přesně tak,v centru už je mi jedno jesli pujdu nakoupit pěšky 10 nebo 15 minut,ale na tom nádraží obchod s potravinama prostě chybí ...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 02:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Themuf: já, jakožto člověk, který na hlaváku tráví 12h denně... To tam bydlíš?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 09:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: že si nemohu před cestou koupit svačinu na cestu.

Co si tak Jnd na cestu obvykle kupuje?

Themuf: Zajímavé prostory v tom podzemí. Velikost asi nic moc, ale pořád větší, než to co je v levém spodním rohu (tam bude co?).
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5037
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 10:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa
Tak co třeba... rohlíky,salám,plátkový sýr,něcok pití,tatranku,klobásu ....ovoce atd .

Když se jede někam ve více lidech tak lahváče,vína,rumy
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 10:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že by na otevření Billy mohl zareagovat i Pont snížením svých ukázkově monopolních cen...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5038
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 11:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že by na otevření Billy mohl zareagovat i Pont snížením svých ukázkově monopolních cen...
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 11:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se jede někam ve více lidech tak lahváče,vína,rumy

Billa naštěstí myslí i na příznivce jiných piv, než jen těch z jižní Afriky
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 17:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii: Pomalu už snad i jo... :-D

Zapa: Přesně, moc velký to nebude, ale bude to největší obchodní jednotka na hlaváku. A jinak nevím přesně co myslíš v tom levém spodním rohu? Pokud to modré - tak tam už je Leonidas (čokolády) a v příští době směnárna. A pokud myslíš to růžové, tak to jsou technologické prostory, takže tam nic...
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4878
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 18:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Themuf: Já měl na mysli prostor nad Leonidasem, v horní hale u jižních eskalátorů. Tam je snad ještě prázdno, nebo ne?
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7163
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 20:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh:
A třeba by mohl Pont též vylepšit nabídku. Už podvakráte jsem byl nucen využít jeho nabídku pečiva a trvanlivost nula nula ho..o.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 04:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pečivo v Pontu je fakt děs.
Ale ty ceny tam mají taky jednu výhodu (fakt): netvoří se tam fronty. Takže když si budu chtít udělat nákup na týden a budu mít hodinu do odjezdu vlaku, tak půjdu do Billy. Ale když mi bude odjíždět vlak za deset minut a já budu chtít jen housku, tak půjdu do Pontu.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 08:04:52    Odkaz na tento příspěvek  

Tendenční článek na Neviditelném Psu: http://neviditelnypes.lidovky.cz/praha-je-to-hnusnej-barak-0xe-/p _spolecnost.asp?c=A110119_192723_p_spolecnost_wag
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 12:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V něčem má ale pravdu. Kdyby si město od developera vymohlo, že budova se nebude bourat, ale musí se opravit, tak by nádraží mohlo stát. Tím, že ho někdo zařadil mezi kulturní památky, nad ním vypsal ortel smrti - barák tam bude stát a chátrat, dokud nespadne. A s ním i celý areál nádraží. Mrtvý kus města. Protože řešit s památkářema jakýkoliv zásah, který na budově chceš udělat (i takovou triviální věc jako výměnu oken) - a že na takhle zchátralé budově by toho bylo potřeba hodně udělat - na to se každej vykašle. Barabizna zadarmo drahá, tak to je.
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 12:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Ahá, tak tenhle prostor je zatim práznej a co jsem slyšel, tak nájemce ještě jistej neni. Je to všechno prý v jednání...

Brr: V Pontu se netvoří fronty? :-D nechytit frontu v Pontu je spíš sázkou do loterie... někdy ani noha a někdy si tam začnou lidi před vámi kupovat sušenku a flašku coly kartou, a to se to tam pak stojí... :P
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19031
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 13:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V něčem má ale pravdu

Mě se tam hlavně líbí to blekotání o "lukrativních pozemcích". Pokud se dobře dívám, tak v Praze ještě nebyl zhodnocen ani čtvereční centimetr drážního pozemku. Takže nevím, co kdo čeká zrovna od Žižkova.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 17:42:52    Odkaz na tento příspěvek  

McB
Ani čtvereční centimetr drážního pozemku nebyl zhodnocen v Bubnech, Vršovicích, Strašnicích, Libni, Dejvicích, na Žižkově a na Masaryčce. Ale bez pozornosti prodávají dráhy (s. o. i a. s.) menší parcely, na nichž pak rostou obytné domky, třeba okolo přejezdu u bývalé zastávky Hlubočepy... A až tam bude Káem píchat své sloupy, tak se za PHS utratí násobek toho, co se utržilo za pozemky :-(
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 23:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nečtete můj příspěvek. Zde bylo i to Hlavní nádraží. Reagoval jsem na Masarykovo nádraží, kde jsem obchodní centrum zcela odmítl, neb již ty stávající jsou poloprázdné. Hald Praha nemá 3 mil. obyvatel a aglomerace nemá 6 mil. obyvatel. Navíc obchodní centra a hypermarkety jsou zabíječi menších obchodů a každý ví, že jeden hypermarket zaměstná méně lidí, než kolik díky němu zanikne pracovních míst v menších a malých obchodech. Je to stejné jako s těma dálnicema, co přivezou haly, ale zlikvidují domácí výrobu. O totální antiekologičnosti takového pojetí hospodářství psát ani nemusím. Ale je pravda, že "katedrály" v poušti nezaměstnanost neřeší, sic je politici mají rádi. Prostě platí na tvrdo jedna věc. Jeden velký zaměstnavatel zaměstná méně lidí, než kolik lidí zaměstnávalo malých a středních zaměstnavatelů. A navíc třebas je to vidět u těch hypermárketů. Pár bohatejch manažerů a armáda podfinancovaných otroků. (Platí hlavně v neoliberálních zemích 2. a 3. světa). Kdežto menší obchody nemají bohaté manažery, ale nemají armádů podfinancovaných otroků. Díky vyšší zaměstnanosti se lidi nebojí kupovat dražší místní produkty, protože je nižší nezaměstnanost. Atd. Atd.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19032
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 08:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KAF - Ale bez pozornosti prodávají dráhy (s. o. i a. s.) menší parcely, na nichž pak rostou obytné domky, třeba okolo přejezdu u bývalé zastávky Hlubočepy... A až tam bude Káem píchat své sloupy, tak se za PHS utratí násobek toho, co se utržilo za pozemky :-(

No jasně, ale myslel jsem ty developerské velkoprojekty. O těch "malých" věcech vím samozřejmě velmi dobře, v tomto jsou ČD opravdu (všeho-)schopné.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 09:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až z Pontu zmizí ti, co mají víc času, takže budou moct chvíli počkat v Bille a koupit sušenku a kolu za poloviční cenu, tak se fronty tvořit nebudou.
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.95.127.230
Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 21:40:28    Odkaz na tento příspěvek  

Když mám trochu víc času,sednu na C a skočím si na Florenc = velká samoška ,původně Delvita,dnes snad Albert?
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 08:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Florenci je Billa i Albert. Jen mi není jasné, proč bych měl někam jezdit, když to můžu mít "u nosu". Navíc na nádražích (všeobecně) asi nikdo nedělá týdenní nákupy do několika tašek za tisíce. Takže ta Billa nemusí být nutně zas až tak velká.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 11:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3x Honzik: a rozvoj automobilismu je taky zverstvo! Co byvalo v Praze kocich a dneska byste je pomalu napocital na prstech!
Nejradsi mam mudrce vaseho formatu, ktery na podobnych argumentech planuji lepsi zitrky.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 13:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mot, čelakovičan: na Florenc si zbehnem keď mám lietačku, alebo ešte platný lístok. Turista z diaľky to a) asi nemá, b) nevie, že na Florenci sú obchody.
Inak vhodný prototyp Billy stojí na Karlově náměstí v Atriu - malá Billa, jeden rad na všetky pokladne, iba košíky do ruky.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6144
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 14:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se tam hlavně líbí to blekotání o "lukrativních pozemcích".
Rozhodně bych netvrdil, že ty pozemky nejsou lukrativní. Pro develotry jsou určitě velice zajímavé, i když převážně pro nějaké megalomanské projekty, které asi v nejbližší době nebudou na pořadu dne. Už proto, že prakticky všechny tyhle pozemky jsou závislé na nějakých drážních investicích v řádu miliard (Bubny, Vršovice, Dejvice, Strašnice, Žižkov).

Pokud se dobře dívám, tak v Praze ještě nebyl zhodnocen ani čtvereční centimetr drážního pozemku.
Tak to se díváš špatně. Minimálně bývalá těšnovská trať v nemalém měřítku ustupuje kancelářím a v dohledné době asi ustoupí i nádraží Libeň dolní a autobusák na Palmovce. Svým způsobem s tím souvisí i další braunfíldy po průmyslu na Smíchově, v Libni a Vysočanech...

Tendenční článek na Neviditelném Psu
Souhlasím s autorem minimálně v tom, že se jedná o památku "dle zákona". Tenhle systém hysterie ze zboření nějaké polozapomenuté stavby a jejího vyhlašování za památku až v momentě, kdy jí reálně hrozí konec, mi připadá dost pokrytecký. Skoro jako když si na nějakého třeba umělce v ústraní vzpomenou kolegové až na pohřbu a vypráví, jak si bez něj neumí představit život Průmyslové památky ano, funkcionalismus taky ano, ale řekněme dopředu, co chceme ponechat - a podle toho může vznikat územní plán a projekty.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19037
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 14:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodně bych netvrdil, že ty pozemky nejsou lukrativní. Pro develotry jsou určitě velice zajímavé, i když převážně pro nějaké megalomanské projekty, které asi v nejbližší době nebudou na pořadu dne. Už proto, že prakticky všechny tyhle pozemky jsou závislé na nějakých drážních investicích v řádu miliard (Bubny, Vršovice, Dejvice, Strašnice, Žižkov).

Tak jsou lukrativní, nebo nejsou?

Minimálně bývalá těšnovská trať v nemalém měřítku ustupuje kancelářím a v dohledné době asi ustoupí i nádraží Libeň dolní a autobusák na Palmovce.

Pravda, tohle mě tedy nenapadlo. Jednalo se/jedná se před zhodnocením ještě ale o drážní pozemky?
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19038
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 14:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože například pozemky pod ex-Libní dolní patří DP...


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6146
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 18:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsou lukrativní, nebo nejsou?
Jsou, ale většina ne pro okamžitou výstavbu. Že si to nějaká firma chce pošéfovat, na tom asi neni nic divnýho. Ale abychom si rozuměli, pro všechny ty mamutí projekty doufám dlouho nebude taková poptávka, aby je to všechny uživilo. Alespoň ne v uvažované podobě se 100+metrovými drakomrapy, protože důsledky na dopravu si raději nezkouším představovat.

Jednalo se/jedná se před zhodnocením ještě ale o drážní pozemky?
Je tam napsáno "způsob využití: dráha", tak je to drážní pozemek :-) DP to počítám "vyfasoval" po stavebním dvoru metra.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19039
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 19:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tam napsáno "způsob využití: dráha", tak je to drážní pozemek

Tak to se pak samozřejmě můžeme bavit i o ulici V celnici, tam taky dřív vedly koleje (aspoň teda jedna určitě ) a dnes je to jedno z nejdražších míst Prahy. A Lajthauz taky stojí na místě někdejší vlečky. Ještě tam kus koleje v asfaltu pod okny je...

Já jsem pochopitelně myslel pozemky uvolněné defenzivou železnice posledních dvaceti let. Tady teda nevidím jediný úspěšně zvládnutý developerský projekt (tím nechci říct, že jsem příznivce mrakodrapů 100+metrů ).
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Tak to se pak samozřejmě můžeme bavit i o ulici V celnici, tam taky dřív vedly koleje
To mě docela zajímá, kam ty koleje (nebo kolej) vedly/vedla?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 10:17:21    Odkaz na tento příspěvek  

Kupodivu - do areálu celnice. Byla to nejstarší železniční vlečka v Praze.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 14:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak se to děje s italskou modou Sasch v dolní hale? Celá prodejna se vyklidila, že by už to začlo krachovat?
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 14:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: Stačí se podívat o pár řádků výše, vše bylo již napsáno...
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...