K-report
 

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 03. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 03. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Parvus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.83.163
Odesláno Neděle, 22. května 2011 - 12:20:15    Odkaz na tento příspěvek  

Existovaly také úvahy, že po zrušené žel. trati na Žižkovském úbočí Vítkova by jezdila tramvaj. Možná by s takovým uspořádáním bylo méně starostí než s cyklostezkou....
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. května 2011 - 17:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Praha hl. n. by se měla jmenovat Praha-Vinohrady :-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19454
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 22. května 2011 - 18:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes zase náklad od Vysočan na Negrelák, tentokrát odkloněná Jetka z Přelouče (Kostelec u HM) do Středokluk:




Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3777
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. května 2011 - 20:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jednokolejná tramvaj navíc v nových normách odhlučnění. A kdepak by ta tramvaj jako začínala?
Agentura jedna paní povídala.

A jinak za řekou se železniční areál změnil v části na golfové hřiště. Místo mašinek tam sviští míčky. Na co cyklostezka?
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 22. května 2011 - 22:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaj misto vitkovske trate byla v minulem uzemnim planu (tusim, ze rok 2000), nevim je-li v soucasnem.
Pokud si dobre vzpominam, tak na Seifertovu se mela pripojovat jakousi smyckou podel nove provozni budovy.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 07:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na druhém konci?
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 09:51:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Peva" = 1300:
Optimální by bylo odklonit (odvést) po tělese dráhy "neveřejnou gumokolní dopravu" z Husitské ulice (což by do značné míry zklidnilo i křižovatku Ohrada) a v Husitské ulici obnovit tramvaj a připustit tam pouze VHD + "rezidenční" dopravu, tedy udělat v ní jakousi "pseudopěší" zónu s VHD a místní obsluhou: je to jedna z mála ulic, která si zaslouží být něčím jako "žižkovský Václavák". Pro cyklisty by mohla být vybudována stezka třeba přímo po úbočí Vítkova, možná dokonce zčásti po trase původně zamýšleného "nového spojení" (po severním úbočí).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4612
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 10:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Optimální by bylo odklonit (odvést) po tělese dráhy "neveřejnou gumokolní dopravu" z Husitské ulice
No to bys toho fakt odklonil...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 10:23:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Hajnej" = 4612:
Ano - odklonil bych přesně to, co na Husitskou ulici nepatří: navíc dvoupruh je přesně to, co se do trasy železnice včetně tunelu vejde bez velkých stavebních problémů naprosto ideálně a lze to i relativně snadno a bez "estetických" problémů odhlučnit !!!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 12:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takové znalce na Žižkov a Vítkov je radost poslouchat. Hospodské kecy. Severním úbočím.. - raáčili se tam někdy projít nebo proběhnout. To by bylo realizovatelné leda po estakádě. A na těleso zrušené trati se NEVEJDE dvoupruh a zasáhnout dnes do privátních dvorků je nejen porušení soukromí, ale i zásah do starého Žižkova srovnatelný s panelákovým šílenstvím v 70. letech.
Navíc jak se na to staré spojení autem vůbec dostanete?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4613
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 13:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: vycházeje z osovky na širé trati bych viděl šířku tělesa někde mezi 4 a 5 metry, kdežto dvoupruh by měl mít aspoň 2x3 metry, nemá-li být nebezpečný...

Jinak se přidávám k předřečníkovu tvrzení, že cyklostezka na severním úbočí Vítkova je vaginálie na entou (zejména kvůli potřebě získat a ztratit výšku za účelem mimoúrovňnového vykřížení s NS).

Obojí může vymyslet snad jedině člověk, který nikdy neseděl ani v sedle, ani za volantem.
Parvus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.9.220
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 13:42:51    Odkaz na tento příspěvek  

Silnice mi také přijde podivná, ale tramvaj na místě vítkovské tratě by snad nemusela být špatná.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 17:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parvus: a splítka á la Malostranské náměstí by byla v celé délce nebo jenom na mostě a v tunelu...?
Parvus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.9.220
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 18:27:42    Odkaz na tento příspěvek  

Přikláním se k tomu druhému řešení (jenom na mostě a v tunelu), ale raději bych technické detaily přenechal odborníkům. Stejně je to jen teoretická diskuse. Politickým rozhodnutím byla zvolena cyklostezka, utopily se v ní velké peníze. Kdyby se teď další velké peníze nalily do přestavby cyklostezky na TT, veřejnost by (plným právem) řvala.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 18:47:41    Odkaz na tento příspěvek  

A na Krejcárku by to jelo zas dolu estakádou na Palmovku? To už to může jet Sokolovskou durch .. u Seifertky by optimální napojení asi bylo tramvajovym vejtahem s točnou o 90°.
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 21:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, děkuji za zlepšení nálady takhle k večeru
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 23. května 2011 - 22:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovicka: A na druhém konci?

Na druhem konci by byla napojena do TT Ohrada-Krejcarek kousek pod Ohradou.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 07:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Politickým rozhodnutím byla zvolena cyklostezka, utopily se v ní velké peníze. - no zrovna tady byly všechny drahé objekty vybudovány před mnoha lety. Tunel a most tedy byly zadara.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4617
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 10:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: u Seifertky by optimální napojení asi bylo tramvajovym vejtahem s točnou o 90°
Šroubovice to jistí, dokonce by se to pak dalo pojmenovat HELIKOTRAMVAJ.
Parvus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.9.220
Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 11:08:54    Odkaz na tento příspěvek  

Moc vtipné hlášky o výtahu s točnou a o šroubovici. Ale ještě před několika lety se psalo, že na místě zrušené Vítkovské tratě bude buď TT nebo cyklostezka. Od jisté doby se psalo už jen o cyklostezce. Varianta s T musela být nějak reálně promyšlená. Nepovažuji se za odborníka na MHD, spíše jsem očekával, že mě někdo ze zdejších znalců upřesní a doplní. Když ale psát vtipy je tak nesnesitelně lehké...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 24. května 2011 - 12:29:14    Odkaz na tento příspěvek  

Asi nikdo kromě vás o tramvajový trati neslyšel. Jednak ji tam opravdu neni snadný dostat (leda snad od Bulhara souběžnou estakádou s tou železniční), potom by obsluhovala Žižkov jen velmi okrajově a se špatnou pěší dostupností, a hlavně by se stejně jako cyklostezka nijak nenapojila na významný uzel Ohrada .. prostě nebylo by to celkem k ničemu, než na utopení několika miliard.

Cyklostezka na zachovalym tělese byla skoro zadarmo, a přesto to byl několikaletej boj ji prosadit a dodnes neni zkolaudovaná. Pro SŽDC by samozřejmě bylo nejsnadnější tunel zazdít, most odvézt do šrotu a zbytek plochy nechat ve stavu po vytrhání koleje, nejvejš lehce srovnat přebytečnou zeminou z NS.

Tož asi tak ..
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 00:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nikdo kromě vás o tramvajový trati neslyšel.

prag: Nejen, ze se o vec nezajimate, nic o ni nevite, ale jeste blbe tlachate.

Jak jsem jiz psal, TT po vitkovske trati byla v uzemnim planu v roce 2000, zacinala by cca na krizovatce Seifertova/Rehorova, odtud k jihu, udelala by smycku o 180stupnu pres byvale depo na hlavnim, mostem pres Seifertovu soubezne s trati (cili vyskove v rovine), pote po stare vitkovske trati az k Ohrade, kde by se napojila na TT Ohrada-Krejcarek kousek pod Ohradou.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 08:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sexuolog: to by bylo fakt terno, takováhle tramvaj. Přidáním další křižovatky by se nepochybně pronikavě zlepšila už tak nic moc situace u Bulhara, a pokud by byl ten most fakt v rovině se železničním (jaxepraví v závorce), tak by pracně dosažené zvýšení podjezdné výšky přišlo vniveč. Dále pak by tramvaj vedla územím nikoho (postavil si hospodu, ale chodili mu tam lidi) a o to míň tramvají by jezdilo po Seifertově, takže by odtamtud jezdilo víc lidí autama, což by situaci u Bulhara vylepšilo ještě víc (a nebo srozumitelněji a bez eufemismů: doku**ilo úplně).

Zaplaťpříroda, jestli to z toho ÚP zmizelo...
Petas432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 09:08:42    Odkaz na tento příspěvek  

Praha by mohla přijít o 12 milionovou dotaci na cyklostezku
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 09:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Ja jsem ale nepsal nic o tom, jaky by podle meho NAZORU, ta tramvaj smysl mela nebo nemela, ja jsem jen prepsal, co BYLO v uzemnim planu.
Myslim, ze je dobre, ze se uvazovalo s vice moznostmi jak s nove nabytymi pozemnky nalozit. Prestavet zeleznicni trat na tramvajovou neni nic vyjimecneho, tim spis, ze pozemek draha opustila dobrovolne.

Nicmene, mohu vas uklidnit, ze cyklostezku povazuju osobne za vhodnejsi reseni.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4622
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. května 2011 - 12:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sexuolog: v pohodě, ale protože územní plán tady nediskutuje, tak jsem ho neuváděl jako zdroj...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 15:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sexuolog: Územní plán, platný v r. 2000 platí (s dodatečnými změnami) i dnes. Prohlédl jsem si dostupné (je to i na webu) a nic, co by byť vzdáleně připomínalo tramvaj z prostoru někde od Bulhara/Seifertovy v trase bývalé trati na Vítkov (a kam dál?) jsem tam nenašel. Probíhá tam zakřivená modrá čára v trase bývalé trati, to ano, ale to je hranice katastrálních obvodů Nové Město a Žižkov. Tramvajové trati jsou sice v územním plánu zakresleny také modře, ale světlejším odstínem. Buď je omyl v tomto, a nebo Vám někdo ukazoval nějakou malůvku, která sice mohla být v souvislosti s územním plánem a jeho tvorbou nakreslena, ale do schváleného znění se nedostala.

Samozřejmě nemám patent na pravdu, ale Vaše dosavadní tvrzení se mi jeví jako nepodložené.
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 25. května 2011 - 15:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud mate na mysli tuto mapu: http://wgp.urm.cz/kup/, tak to by mel byt novy UP schvaleny v roce 2010. Pokud si dobre pamatuju, tak ve starem z r. 2000, v kterem byla TT vitkovskou trati, nebylo napr. metro A do Motola a Zlicina.

UP z roku 2000 byl nekolik tydnu vystaven ve staromestske radnici. Ale zajem verejnosti byl maly, vetsinou jsem tam byl jediny navstevnik.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 26. května 2011 - 17:10:19    Odkaz na tento příspěvek  

Sexuolog: kdybych se nezajímal, tak vás nechám klidně tlachat. A taky tam maličko znám terén .. přes "bejvalý depo" je dobrej nápad, akorát že tam mezitim je správní barák dráhy a nakládačka autovraků, a taky by to těžko srovnali vejškově. Minimálně realizace novýho podjezdu přes Seifertku by s tim měla dost práce se srovnat .. možná to v nějakym obskurnim ÚP někdo namaloval, to jistě může bejt, to ještě nic nesvědčí o reálný proveditelnosti, zejména ve splítce.
Krysa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 15:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze stavebních prací v Libni:




http://eldar.cz/kank
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 12:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Mkunt: A pročpak? To bylo naopak v pořádku, že jakási obec, která je od nádraží hodně daleko a navíc nádraží neleží na jejím katastru, o pojmenování nádraží dle sebe přišla.

To ja jsem taky nesl tezce. Asi to bylo zpusobeno tim, ze o prejmenovani rozhodl nekdo, kdo o veci vedel prdlajs. Ta stanice se ani nahodou nejmenovala podle nejake obce (ani mestyse) nebo katastru, ale podle cisarskeho statku, pro ktery byla postavena. V te dobe v jejim blizkem okoli zadna obec nebyla.
Celkem logicky stanici uprosted lesu pojmenoval puvodni majitel trati podle sveho blizkeho statku. A nezmenili to ani komunisti. To az novi pani, z nich nekteri jsou horsi nez komunisti.
Jo, kdyby si tam za svoje postavili nove nadrazi, tak to by si potom mohli pojemenovat treba podle sve tchyne.
Mašinfíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 13:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kryso, tak dlouho tu tvá tvorba nebyla (ale nebyla k čemu ). Parádní foto, jen tak dál .
Davidlego
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 16:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte telefon na strojmistra z DKV Praha? dík
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5805
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 17:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Nechej se přepojit z 840 112 113
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Davidlego
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 17:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

díky
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5218
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 19:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davidlego: Ale byli by blbí, kdyby tě tam přepojili, i když na mě cestující cca před třemi týdny také sehnal telefon, naštěstí jen služební.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Davidlego
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 19:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty máš co za práci?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5222
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 20:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davidlego: Myslím, že z mé předešlé rakce se to dá aspoň trochu vyčíst. Každopádně jsem první na ráně, takže nevím, proč bych měl řešit nějaké věci co se stanou na vlaku, ještě mimo pracovní dobu. V tom zmiňovaném případě šlo o odebrání jistého průkazu a řekněme, že jsem měl snahu to vyřešit i v tom volnu, i když chyba byla úplně mimo dráhu. Jenže se taky mohlo stát, že bych někomu napařil 1000,- a ten mě mohl několikrát denně , nebo i v noci po telefonu otravovat a třeba i vyhrožovat. Zkrátka a dobře služební telefony by se vůbec neměly mimo dráhy a rodinné příslušníky dostat ven.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 30. května 2011 - 17:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davidlego > Na tohle pouzivam uspesne ustrednu: 972 111 111. Tak mi to vzdycky reknou nebo me prepoji. Tim "unikne" pouze sluzebni drazni pevna linka. Onehdy touhle cestou nakonec cestovalo moje zapomenute promitaci platno 60 km na stanovisti 150.205 :-), ale ja u toho bohuzel nebyl :-( Lidi od drahy jsou zkratka fajn. Jak by tetez dopadlo pomoci te formalni linky 840 112 113, by me taky zajimalo (mozna to nekdy proverim), ale moc sanci tomu nedavam. V tomhle pripade slo o cas, aby mi promitaci platno nekdo neodnesl, anebo zase neodcestovalo v souprave daleko zpet.

Chtel jsem se vas ale hlavne zeptat: LD Praha BUBNY:
Nemam v tom moc jasno a rad bych se tam podival. Navic, jak jsem v PA zjistil, probiha tam prave domolice jedne z budov, kterou jsem jeste ani nezmal, a uz prave mizi..
Vim, ze se zrejme byvaly velky areal rozpadl na nekolik mensich, asi i s ruznymi vlastniky.
A ted me zajima hlavne Centralni cast, kde byvalo depo, reps. jeste v 90.letech ruzne vystavy lokomotiv, apod. Tohle jeste funguje? Jako nejaka ZOSka? Mam dojem, ze jsem tam videl jet Bardotu. Ale maji to ze stanice zavrene takovou skaredou branou. Co to znamena - Nevylitnou tam na me nejaci hlidaci psi, kdyz tam pujdu? Je tam tedy potreba jit ve vsedni den, jak jsem pochopil, ale je to tam v pohode? Je ta brana vzdycky otevrena, atp? Budou tam po me strilet? Anebo je to v pohode?
XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 30. května 2011 - 17:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle jsou ty fotky. Mozna vam taky nekterym prisel mail s fantastickyma skenama DIAku ze 70. let, se subjektem "Bilder aus Prag, 1974", tak tady jsou 3 z nich.
Hned na te prvni fotce se zelenou travou je budova, ktera po dnesku uz bude asi zbourana (pristup hned z Argentinske ulice):



Poznal jsem, ze to jsou Bubny, ale myslel jsem puvodne, ze toto lezelo v te casti, kterou znam(e). A nevite nekdo bliz, jak to bylo s tim slavnym napisem na vozech "Dílny BUBNY"? To se treba vztahuje zrovna k tehle casti arealu, a ta byla zrusena nejdriv??
Mimochodem, v roce asi 1985 jsme tam nasli stojicci vrak Ganzy - M298.0013. Bylo to nekde pod svahem, smerem k nabrezi. Taky vlastne nevim presne, kde to bylo.. Tehdy jich existovalo jeste nekolik - neco v Cadci, 1 v kovosrotu Ceska Lipa, a mozna jeste neco.

(Příspěvek byl editován uživatelem tomas_palyza.)
XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 10:32:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ty historické fotky jsou z areálu bubenského depa, které leželo při Argentinské ulici. V jedné hale tam bývaly deponovány i salonní vozy pro papaláše. Prostor pak byl (v 90. letech) z větší části zabrán autobazary, nyní už nic z depa nefunguje.
Bubenské dílny, později ŽOS Praha Bubny, naposledy firma ATECO, ležely od depa západněji (tedy blíže k dnes už teké nefunkčnímu nákladovému obvodu - na místě jeho severní části je čerstvě zřízeno golfové odpaliště). Od depa byly odděleny důkladným plotem. Snad v nich dosud nějaká silně omezená žel. správkárenská činnost firmy ATECO dosud probíhá. Oficiální vstup do areálu ŽOS ale je od severu (od stanice metra Nádraží Holešovice).
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3783
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 11:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ta přeměna kdysi rozsáhlého kolejiště v golfové hřiště je dobrej vtip. V podstatě zůstávají vlastní Bubny o pár kolejích, z toho jen několik zadrátovaných.

Ten rok 1974 byl v depu Bubny zlomový, poté páry rychle zmizely a zachycené na fotkách se stalo minulostí.
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 10-2002

Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 18:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K 12. červnu se žst. Praha Řepy přejmenovává zpět na Prahu Zličín. Zdroj - ROPID.cz -> trvalé změny -> změny v květnu a červnu 2011
Davidlego
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 20:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, kde se nachází ONJ?
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 20:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://cs.wikipedia.org/wiki/Odstavn%C3%A9_n%C3%A1dra%C5%BE%C3%AD _Praha-jih
Mr_nobody
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 31. května 2011 - 20:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo viz zde:

http://mapy.cz/#x=14.478277&y=50.054512&z=14&d=stre_122837_0_1&t= s&q=Z%C3%A1b%C4%9Bhlick%C3%A1%2C%20Praha&qp=8.721702_47.909456_22 .380339_51.320670_6&l=3&c=h
Přehled vozidel v "Najbrtu": najbrt.ic.cz
Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 7-2002

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 08:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční depo nemá v rozšířeném centru města co dělat. Tam má tak maximálně vést dostatečně kapacitní trať, m.j. i k tomu depu, umístěnému někde na periférii. To znamená dvojkolejku, eventuelně s územní rezervou pro další dvě koleje. Nic víc.

Autobazary a golfové hřiště jsou jen dočasné pronájmy nemovitostí, které by jinak ležely ladem.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 09:41:02    Odkaz na tento příspěvek  

Já zase slyšel, že má opět vzrůst význam dříve samostatného depa Praha-Libeň. Bude opět domovem pro větší počet hnacích vozidel motorové trakce, má být investováno i do dílenského vybavení, má se tam zvýšit i počet pracovníků správkárny. Ještě před několika lety byly silné tlaky to tam zcela zrušit a budovy či pozemky využít jinak - aby se někdo napakoval.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3786
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 09:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční depo nemá v rozšířeném centru města co dělat. - to nikdo nepopírá. Však také sláva Buben skončila právě s koncem parní trakce v Praze někdy v tom roce 1974, spíše ještě o rok dříve.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 11:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VD ZMHMP 12.5.:
http://www.praha.eu/public/6b/e9/9f/900790_107459_Zapis_z_jednani _Vyboru_pro_dopravu_ZHMP__ze_dne_12._5._2011.pdf
Alpha 1983
Wels
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 13:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bubny : včera jsem slyšel nějakou ránu, jako by něco odstřelili nebo alespoň něco spadlo. Ale přes zbylá skladiště a odstavené soupravy dolu nevidím. Nahoře začali v sobotu rozebírat první skladiště vedle budovy služby vozové.
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 15:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Bubny jsem vcera prolezl, co slo. Koho to laka, doporucuju tam vyrazit ted. Vchodem od Bubenskeho nabrezi, pripadne z Argentinske, ale ten uz byl ted zavreny. Je potreba tam jit v prac. dobe. Areal je asi stale hlidany nejakym hlidacem se psem, a ja jsem se s nim asi jen nahodou elegantne minul, ale vzhledem k tomu, ze tam ted dela demonicni firma, tak tam pes asi nebude sam litat. Aspon ne tam, co se demoluje. K videni byly 2 haly, ktere jsou na fotkach, co jsem posilal. Analyzou jsem asi zjistil, ze fakt zbourali tu halu, pred kterou je zelena trava a 534.03, ty dalsi 2 foto se tykaji te dali haly vzadu.
Centralni cast se ZOSkou je ale beznadejne uzavrena. Pry uz to vsehcno patri te stavebni firme a trochu se tam delani reko/opravy postovnich vozu. Zaroven se demoluje i ta rada domu a skladist, co se videt nahore z osobni stanice. (Ted uz taky za plotem).

Je mi zahadou, jak ten areal cely vypada. Prohlizel jsem si dost letecke snimky, ale nikde tam nevidim zadnou kulatou tocnu, a pritom pri vystave lokomotiv, co tam byvaly, tam prece nejaka byla, ne? I ten vratny mi o nejake rikal, ale z letadla neni zadna videt? A byly ty vystavy v te centralni, dnes uzavrene casti? Ja se v tom nejak nevyznam, nebyl jsem tam tak 15 let.. Bude potreba pockat na demolice centrelni casti ZOS, aby se tam clovek dostal. Snad se to dozvim.
Mimochodem, to golfove hriste v podstate vubec neni na kolejove casti arealu, ovsem kam sahaji moje znalosti. Kdo to ma v hlave 100 let dozadu, tak asi rekne, ano tam byly taky nejaky koleje, kde se cistily vozy od prasat, atp, ale podle tem tam tak aspon 20 let uz koleje nebyly.
http://mapy.idnes.cz/#ginit=1&gzoom=17&gpos=x:50.10568263502628,y :14.439436197280883&gtype=foto
Ale jak se divam znovu na mapu, asi tam teda sturcy taky nedavno byly.. Na ortho snimcich ze predesle faze je tam videt nejake "smetiste", spis tridiste odpadu..
XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 15:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha 1. června (ČTK) - Cyklistům se dnes konečně otevřela cyklostezka vedoucí bývalým železničním tunelem pod Vítkovem. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Tomáš Drvota ČTK řekl, že z trasy zmizely všechny betonové zátarasy, dělníci dnes osadili dopravní značky a připojili osvětlení v tunelu i na zbytku trasy.
Povolení doposud měla jen část cyklostezky. Vjezd do tunelu byl ale kvůli chybějící kolaudaci od podzimu zatarasen betonovými panely a kolem stezky byly cedule upozorňující Pražany, že jde o staveniště. Otevření totiž blokovaly nevyřešené majetkoprávní vztahy mezi magistrátem a majitelem stavby, kterým je SŽDC. V pátek ale dostala příjezdová cesta od Seifertovy ulice k tunelu potřebné kolaudační povolení.
"Ve chvíli, kdy kolaudační rozhodnutí nabude právní moci, přejde správa cyklostezky ze správy SŽDC pod správu technické správy komunikací, tedy pod magistrát," řekl Drvota. Stane se tak prý v nejbližších dnech.
Cyklostezka se začala stavět po dokončení takzvaného Nového spojení, kdy byla železniční doprava z centrálních pražských nádraží přemístěna na nově vybudovanou soustavu viaduktů. Po nové cyklostezce se v rámci jedné z akcí před sněmovními volbami projel na jaře minulého roku dnes už bývalý primátor Pavel Bém (ODS). Někteří cyklisté se domnívali, že šlo o oficiální zprovoznění cyklostezky, a stěžovali si, že tunel je ještě několik měsíců poté zahrazen betonovými zátarasy. Podle Poláka to ale bylo pouze v rámci kontrolního dne na stavbě.
Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 01. června 2011 - 16:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsou nejake fotky z cyklu "Bubny vcera, dnes a zitra?"





A neco k dalsim budovam:



XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 01. června 2011 - 21:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stane se tak prý v nejbližších dnech. - jinými slovy stále není hotovo a tuším Strabag pilně finišuje.
David_pecina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 11-2003
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 07:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tomas palyza: moc pěkné fotky. točna tam byla a pokud mě pamět neklame byla tam co jsou dnes ty autobazary. ještě si ji pamatuju v akci
Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
http://www.modelarimhd.tym.cz/
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 08:17:15    Odkaz na tento příspěvek  

Autobazary už před časem dostaly výpověď - nyní probíhajícím demolicím by přeci překážely.
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 11:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David_pecina > Pockej, nestras - Snad nechces rict, ze ty vystavy lokomotiv byly v te casti, ktera se ted demoluje!? I kdyz, smysl by to davalo, ZOSka byla zoskou, za plotem, a vystavy asi musely byt jinde... To je ale hruza, tak to vubec ani nepoznavam.. Tak proto ona (uz) ta tocna neni na leteckych snimcich?

(Příspěvek byl editován uživatelem tomas_palyza.)
XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 13:23:11    Odkaz na tento příspěvek  

Slavné propagační výstavy lokomotiv v Bubnech zhruba před 20-25 lety se opravdu konaly v nyní demolovaném depu, zejména v jeho jižní části až po "špičku", kde původně byly skládky uhlí pro lokomotivy a kterou později jako první obsadily autobazary. Severní remíza v té době ještě sloužila k deponování salonních vozů. Depo tehdy patřilo pod Prahu-Libeň, kdy byli lidé nadšení pro věc a schopní něco takového zorganizovat. Provoz v bubenském depu tehdy již byl minimální, takže to prakticky ničemu nevadilo.
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 01:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel + David_pecina > Tyjo, dik za info, to je teda sila, konecne jsem to tedy pochopil, po jakych mistech jsem ted prave slapal. Ja jsem myslel, ze ty vystavy byly nekde jinde......

A jeste dotaz: Vy si nekdo pamatujete, kde stavala ta Ganza M298.oo13 ???

(Příspěvek byl editován uživatelem tomas_palyza.)
XLS Praha-Brno 2011  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!