K-report
 

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 22. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 22. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5096
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 18:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sopko: Nevím, kafe nepiju, ale zrovna včera jsem šel přes Masaryčku, kde jsem si koupil párek v rohlíku a taky mě napadlo, jestli je tohle k mání na Hlaváku. Podle mě ne. Určitě nepožaduju návrat původních otřesných stánků, ale rád bych si ten párek v rohlíku jednou za čas dal.
Pořád jsou tam dost rezervy ve výběru občerstvení.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 18:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sopko: V BurgerKingu mají kvalitní kávu za 25 kč (Espresso, 0,2 l. včetně cukru, mléka, termokelímku) tak zas takový rozdíl to není.A jestli nemáte na kávu za 25 Kč je mi Vás líto, ale musíte si jít kupovat kávu jinam.Např.na letišti je nejlevnější v MC za 20 kč.Ale jinak je opravdu poměrně drahá.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Sopko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 19:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fiqwert: V BurgerKingu mají kvalitní kávu za 25 kč (Espresso, 0,2 l. včetně cukru, mléka, termokelímku) tak zas takový rozdíl to není.A jestli nemáte na kávu za 25 Kč je mi Vás líto, ale musíte si jít kupovat kávu jinam.Např.na letišti je nejlevnější v MC za 20 kč.Ale jinak je opravdu poměrně drahá.\i

No me prekvapilo ze ty kafematy zmizely, jestli to byl tlak tech stanku s kafem okolo nebo proč.
Uznavam ze to kafe je horsi, ale zase je hned, z toho stanku u vchodu to trva tak 2 minuty, u Burgera byva fronta a kdyz clovek specha... Preci nebudu chodit kilometr daleko pro kafe když jedu vlakem.
Jinak pro nekoho ten cenovy rozdil muze znamenat ze si to kafe nekoupi. Vlak vyuzivaji hlavne lidi co nemaji na auto a alespon nejaka rozumna cenova alternativa by mohla zustat. Letiste je trochu jiny level. Tak nejak me to zklamalo
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak vyuzivaji hlavne lidi co nemaji na auto
Není to, zvlášť v případě Prahy hl.n., trochu mýtus? Přinejmenším to slůvko "hlavně".
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Sopko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak vyuzivaji hlavne lidi co nemaji na auto
Není to, zvlášť v případě Prahy hl.n., trochu mýtus? Přinejmenším to slůvko "hlavně".

no trochu uz se tahame o slovicka. Verejna doprava je vyuzivana prevazne lidmi, kteri maji hloubeji do kapsy, manazeri a bohatsi lidi prevazne jezdi svymi auty: jasne ze to neplati absolutne...
O tom ta diskuse neni, jen jsem nastolil otazku, jestli musi byt vsechno na hlavaku drazsi nez jinde. V nekterych pripadech jednoznacne jo, levnej chlast zase pritahne bezdomace ap. ale myslim ze by rozumne levne potraviny a treba i to kafe jako alternativa by tam mohla zustat. Ten kdo ma rad kafe a ma na to, tak si samotrejme koupi poradny nekde mimo automat tak jako tak
Stepanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: párek k mání je - u severního podchodu po levé straně za 29.-
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 21:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stepanh: V tom zeleném obchodě, tuším že se to jmenuje "PICNIC"? Cena trošku přemrštěná. Nepožaduju aby se zlevňovalo jako na Masně, tam je to asi kvůli rekonstrukci, ale tohle mi přijde už fakt dost.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7284
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 21:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s Fiqwertem.

Pro nemajetné - udělejte si ho doma do termosky. Myslím, že pak vás to vyjde na ml nejlevněji.
Já si ho tak dělám občas v zimě, když jedu na výlet mimo civilizaci a vydrží mi teplé skoro celý den.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 22:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kafe nepiju, ale co čokoláda? Musím to zítra prozkoumat :-) Párek v rohlíku je předražený, vyšší cenu považuji 25 Kč s možností vybrat si hořčici (to je doufám za tu cenu standard), pak jsem ochoten to zaplatit - a nejedná se o problém nemajetnosti; zloděje podporovat nebudu (kafe za 25 mi přijde už bohužel standardní).
Sopko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 22:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hroch: ja nevim, aby to nedopadlo tak ze na hlavaku budou jenom restaurace s menu nad 300 a na webu se bude radit, ze si prece mam vzit na cestu smazeny rizky s chlebem
no nic koncim tuto diskusi, stejne asi nedostanu odpoved, proc byly odstraneny a komu vadily automaty na kafe.
Celkove jsem s rekonstrukci hlavaku spokojen a jestli jedina cesta jak to ufinancovat je existence obchodu schopnych platit nadprumerny najem a tedy i mit i vyssi ceny, tak to beru. Jenom doufam, ze se nam tam nevrati herny, pac ty jsou ochotny zaplatit ze vsech nejvic
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 00:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to ještě nezvedli DPH. Přitom před 5 lety stála na václaváku klobása 20kč a velká a tak. Dneska ani nevím počítám tak 50kč.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 01:34:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Zapa" = 5096 + "Stepanh" = 24:
Něco jako párek v rohlíku je rozhodně k sehnání v "PONTu" vedle "Potrefené husy", protože do něho "vmontována" nějaká odnož "Fornetti", a ti jednak párky v rohlíku mívají, jednak v poslední době jako "novinku" prodávají párek v listovém těstě, a to za asi 15 Kč. A mám dojem, že tam mají i nějaký "kávomat".
Problém nákupu občerstvení na hlavním nádraží není (jen) v předraženosti, ale především v tom, že nikde v blízkosti není nic, kde by bylo možno sehnat cokoli levněji: možná až (konečně) "Billa" otevře tu avizovanou samoobsluhu, budou i ti současní nechutně předražující šejdíři nuceni jít s cenami aspoň trochu níže - "Billa" sice rozhodně nepatří mezi právě levné firmy, ale teď je vlastně asi nejlevnějším občerstvovacím zařízením na hlavním nádraží právě zmíněný (a původně hodně předražený) "PONT", tedy jeden z "pohrobků" STBáckého JLV, a to mi připadá přinejmenším docela smutné ...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 01:47:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "3xhonzík" = 535:
Klobásy na Václavském náměstí v několika kioscích stále ještě k sehnání jsou, aktuálně, tuším, už asi za 40 Kč za kus (ještě nedávno stály, tuším, snad 35 Kč - ostatně i "kelímkáče" už tam, myslím, také podražily = z původních 30 Kč asi o 5 Kč ...): na hlavním nádraží ovšem nic podobného k dispozici není ani za tyto dost vysoké ceny, ačkoli (zejména pravidelní) cestující jsou vlastně co do zájmu o levné a rychlé české občerstvení podobnou kategorií "strávníků", jako ti, kdo klobásy na Václavském náměstí kupují ...
jaja
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 07:34:14    Odkaz na tento příspěvek  

nesvítící zářivky v podchodech jsou důsledek šetření MD-ABL.
3xhonzík: v hovnech si libuješ pouze ty!!
PS: před 40.roky stálo pivo 1,50Kč a malý rum 1,70Kč - ??
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 07:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těžko říkat jestli jsou to takový šejdíři, myslím si že musí vydělat na pěkně mastný nájem. Kdo ho shrábne a kam odteče je každému jasné.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 07:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosim vás, vy byste snad nejraději vše zadarmo, a aby vám to nosili ještě domů pod nos? Já se nestačím divit, zřejmě žijete v jiné dimenzi, nebo že by byla chyba u mě? Nevím...

Zkuste si zjistit kolik stojí pronájem takového jednoho butiku na hl.n. a myslím, že pochopíte, proč je to tam tak drahé.Musí z toho platit personál, údržbu, a v neposlední řadě také platit dost peněz dodavatelům toho zboží, a cílem každého podnikatele je dosáhnout zisk.A kdyby tam bylo kafe za 10 kč, a to samé ten váš vysněný párek, tak tam nebude za chvíli vůbec žádný butik.A radši ať je to tak a né jak kdysi předpotopní stánky ověšený bezďákama.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 09:50:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mno pivo stálo co pamatuju ve čtyřce 1,70 a velkej malej rum asi bůra. Klobásy na Václaváku 3,60. Od tý doby ovšem životní ouroveň vzrostla přímo neslýchaně.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 10:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na ten nájem, který stojí více než má 40% populace plat, takže asi tak.
No jenže jaké bylo zvyšování nájmů během 5 let? Jak velká byla inflace, když to zdražilo i o 150%?
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen nechápu, jak zaplatí nájem, když nic "drahého" neprodají???Figwerte, nějak Ti ten tržní kapitalismus kulhá...
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 16:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Figwert a "vše zadarmo"-tak kua proč to na tom Hlaváku s automatem s kafem za 12.- až 15.-doteďka šlo a najednou to nejde ? Jsou týdny,kdy tudy 5x ráno spěchám na vlak a 5x týdně teda dávat čtyři pětky za deci nic moc kafe nebudu.
Ať ho klidně prodávaj,ale nechaj mi tam starý dobrý automat.
A na pojízdný bufet ve vlaku není spolehnutí.

Jinak nic ve zlým,Fw,ale opravdu jsem zvědav,jak změníš názory,až se odstěhuješ,začneš vydělávat a budeš mít třeba děti. Jak budeš kázat o tom,že 42.- za kafe je vlastně málo.

EDIT: Sopko-ano,s tím souhlasím,vidím to podobně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 11-2002

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...když nic drahého neprodají...
Ono to nebude tak žhavé, ve městě jsou lidé na tyhle ceny zvyklí (neříkám spokojení, ale prostě tohle je realita, která dnes už nikoho nezaskočí). Souhlasím s Fiqwertem a asi stejně jako Sopko intuitivně tuším, že jiná cesta v praxi nefunguje - lepší hlavák teď, než jak to bylo předtím, prostě něco za něco.
Chování komerčního provozovatele je logické - potřebuje nájemce (sypou), nemůže je podrážet automatem (nesype).
Konkrétně u toho kafe - dnes je 30-42 obvyklá cena všude (kavárny, obchodní centra, kina, benzínky, dopravní terminály). Džouíci dělají kávu dobrou, s takhle nastaveným standardem jsem spokojený (Mladějov: Děti mám, tak si ji nedám každý den, no). Zrovna na hlaváku se jim navíc cenově (espresso 29) přizpůsobují i "kamenné" (nebo spíš skleněné) provozovny (autogril u středního podchodu).
Koexistenci nájemců se starým automatem (ať je nabídka pestrá...) provozovatel evidentně nevěří - co si budem povídat, u nás jdou lidi strašlivým způsobem po ceně bez ohledu na kvalitu; někdo si teď holt kafe (když není z automatu) nedá a ti ostatní (nemaje jinou možnost) zacálují víc, což asi v konečném součtu umožní současným kafírnám přežít. (Upřímně řečeno - taky si kolikrát říkám, jak se může "vozíčkářům" provoz ve třech podchodech rentovat. Ovšem z jejich krachu já bych rozhodně radost neměl a z automatu bych si "to" nedal). Komu se stýská po břečce za 12, tomu evidentně o kávu vůbec nejde. Jediné kafematy, kterým vyslovuji uznání, čepují Shellcafe :-) .

2koridor.websnadno.cz
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak nic ve zlým,Fw,ale opravdu jsem zvědav,jak změníš názory,až se odstěhuješ,začneš vydělávat a budeš mít třeba děti. Jak budeš kázat o tom,že 42.- za kafe je vlastně málo.

No, nevím.Když se někam jede, tak to taky něco stojí.A když dám za vlak třeba 300kč, tak těch 25 kč za kávu mě fakt nezabije.Asi špatná hospodářská výchova..:D

Jen nechápu, jak zaplatí nájem, když nic "drahého" neprodají???Figwerte, nějak Ti ten tržní kapitalismus kulhá...

-Asi takto.Buď prodám 5 flašek minerální vody za 30 kč, a dostanu za ně 150 kč.Samozřejmě odečtu z toho artiklu všechny položky, tudíž platba dodavateli apod...
-Nebo prodám 10 flašek za 15 Kč, a a obdržím taktéž 150 kč.Co se vyplatí více? posuďte sami.
(U 2.varianty je výhodu získání stále klientely, a tudíž více odběratelů zboží(=vyšší tržba).

Balik: Konečně někdo normálně smýšlející.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fiqwert.)
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:39:35    Odkaz na tento příspěvek  

V propagandistickém měsíčníku MČ Praha 8 "Osmička" je článek o tom, že železniční most Holešovické přeložky přes údolí Rokytky v Libni ohrožuje cyklisty i chodce - padají z něj kusy betonu. Zřejmě i na cyklostezku podél Rokytky. Starosta Prahy 8 hřímá: "Tady jde o životy a zdraví lidí!" Okolo toho mostu nejspíš ještě bude veselo.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Mno pivo stálo co pamatuju ve čtyřce 1,70 a velkej malej rum asi bůra. Klobásy na Václaváku 3,60. Od tý doby ovšem životní ouroveň vzrostla přímo neslýchaně.

Jestli to tak bylo před 40 lety, tak to průměrná mzda stoupla 13,5x.
To by tedy místo 1,70 - 5 - 3,60 Kčs vycházelo na dnešní mzdy 23 - 67,50 - 48,50 Kč.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 03:00:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Tommasel" = 2188:
No s tím koeficientem "13,5x" jste v praxi "ujel dost nahoru": pominu-li skutečnost, že těch, kdo před 40 roky pobírali více než trojnásobek "průměrného" příjmu (a tahali tím "průměr" významněji nahoru), nebylo ani zdaleka tolik, jako v současnosti, pak tehdejší "průměrný" hrubý příjem okolo 2 tisíc Kčs vzrostl přibližně jen 12x, ale dosahuje jej teď podstatně méně lidí, než tenkrát, a náklady na mnohé životní potřeby (bydlení, energie, jízdné v MHD, atd.) vzrostly přitom výrazně vícenásobně, takže odčerpávají z příjmů občanů mnohem větší částky, než jen těch jim příslušejících podílů v "domácím rozpočtu" adekvátních růstu příjmů na dvanáctinásobek (nebo i tomu Vašemu koeficientu 13,5x) příjmů tehdejších. Pražské hlavní nádraží přitom neslouží ani zdaleka jen "zazobaným Pražákům" (kteří vlaků příliš nepoužívají), ale především lidem z podstatně chudšího venkova, kteří právě sem přijíždějí a odtud odjíždějí "dálkovými" spoji, které teď jezdí právě sem a odtud prakticky všechny ...
Navíc si nejsem úplně jist ani těmi cenami = připadá mi, že to jsou ceny až někdy z konce 70. let minulého století, kdy "průměrný příjem byl už asi o 15 - 20 % vyšší, než na počátku toho desetiletí - nebyly ty před 40 roky ještě menší (pivo = 1,40 Kčs, velký "panák" rumu /tehdy ovšem 40%-ního !!!/ asi do 4 Kčs, klobása asi 3 Kčs a káva asi 1,20 Kčs)?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 10:56:07    Odkaz na tento příspěvek  

No já začal chodit na pivo asi v 74. takže je to cca z tý doby .. a ty ceny od Tommasel docela odpovídaj, pivo nejvejš někde na venkově, ve městě spíš od 30 vejš, klobásy tu někdo citoval. Panáky mezitim pokrátily z 0.05 na 0.04, piva "velký" se už taky tlačej do německý míry 0.4 ..
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A odečtěte laskavě od příjmu náklady na bydlení a pak počítejte. ono se jaksi nedá žít v lese na stromě a všechny peníze utrácet. 30% (spíše více)-40% lidí má plat do 10 000kč. Jestli nájem na garsonku stojí 10 000kč bez poplatků, tak prostě za ten plat ani nebydlíte, natožpak abyste si kupoval kafe.
Když odečtu náklady na bydlení od nejnižšího platu tehdejší doby, tak stále zbydou peníze na jídlo, což dneska rozhodně neplatí.
A ještě další poznámka. mělo by platit, že čím novější a modernější společnost, tím by si lidé měli dovolit více nakupovat, protože společnost se nějak technicky vyvíjí dopředu a pokud si to lidé nedovolí, tak je to pád civilizace podobný přechodu z Říma do středověku apod.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 13:39:34    Odkaz na tento příspěvek  

Nechcete tyto otázky, zabývající se srovnáváním úpadku antického Říma se současnou situací, jak je např. rozebírá kniha L. Kysučana: Oni a my - viz: http://www.lipka.cz/index.php?menuid=194&pub=5 řešit raději v jiném vláknu?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 16:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl jsem se pustit do dalších počtů, ale Cogwheel má v tom vcelku pravdu. Co jsem chtěl tak složitě říct je prostě to, že za soudruhů víceméně nebylo v průměru levněji než dnes. Akorát to není vždy vidět na první pohled (a také nebýval moc rozdíl mezi Prahou a Horní Dolní). Například nájmy a potraviny byly masivně dotované, tj. braly se rovnou ze mzdy, přitom potraviny v krámě jsou po přepočtu na podobné úrovni jako dnes. Staré ceny si bohužel nepamatuju spolehlivě a sehnat je potvrzené včetně roku není snadné. Staré mzdy mám bohužel jen průměrné, bohužel ne medián.

Na závěr: Včera jsem šel v podchodu metra zas kolem automatu na kafe. Je tam instantní, filtrované a čokoláda, stále za 16 Kč.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 17:22:32    Odkaz na tento příspěvek  

No stručný shrnutí podle mýho náhledu, podstatně (více než mediánovej plat) vzrostly položky nezbytný, jako je bydlení a energie, prakticky "v kursu" zůstaly rovněž nezbytný ale dočasně odložitelný (jídlo) a zlevnily převážně položky zbytný (technika, hadry, zájezdy). Čili pro ty kdo jsou podmediánový se situace zhoršila (stěží pokrejou ty zbytný, levná dovolená v zillertalu je moc nedojímá) a zlepšily se podmínky pro výrazně nadstandardní příjmové kategorie. Je to zcela v intencích teorie kapitalismu, najmě starýho Karla von Marxstadt
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 18:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušíte někdo, kdy bude Billa?
A myslíte, že se bude fakt dělat i Fantova budova?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 21:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel Například nájmy a potraviny byly masivně dotované, tj. braly se rovnou ze mzdy - no to asi nějak blbě počítáte (resp. dopočítejte jak dnes). Právě nájmy a to další (topení, voda...) ukrojí dnes ještě mnohem víc. Ale pokud jste svobodnej, bezdětněj a mladej a bydlíte u rodičů, dál sněte. Ano ceny potravin vůči platům jsou v relaci (kdo si dává denně 2 lahváče a rohlík a bydlí pod mostem, je na tom dokonce líp!), to ostatní zdaleka nee (a až to dorazí perewstrojkou s. Kalousek, to bude mazec). A dál k tématu, resp. jsou tu na to jiná vlákna.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 10:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A myslíte, že se bude fakt dělat i Fantova budova?

My si to nemyslíme, ale víme-práce se již rozjíždějí.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 14:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anketa k přecházení přes koleje u Hlavního nádraží (spolužáci dělají na jeden předmět rozbor problému)
http://prechod-pres-koleje.vyplnto.cz/
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 20:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
Asi jsem to nenapsal správně:
Například nájmy a potraviny byly masivně dotované, tj. stát si jejich cenu od vás vzal dřív, než se vám dostaly do čisté mzdy.
Je pozoruhodné, že přepočtená cena potravin je podobná, přestože už není dotovaná.

A abych byl blíž tématu, oproti dnes obvyklému frfňání, o dost dražší bylo po přepočtu také obyčejné jízdné. A to ani nemluvím o rychlíkovém příplatku, který byl srovnatelný s dnešní místenkou do Pendolina!

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3728
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 07:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Favorit stál 85 tis - tak to ani náhodou, Favorit v roce 88 a 89 stál 50 tis. a před tím se nevyráběl. Podstatné u tě přidané nuly je, že v klasickém bytě typu panelák se platilo 300 - 400 Kčs. Tedy na jídlo a cestování zbývalo více, když v relativním přepočtu jsou ceny stejné (i na ten příplatek bylo ). Kdo chtěl stavět musel to řešit jinak.
Drpapyr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 10:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovicka: Favorit, kdyz se poprve objevil v letech 1987/88, mel zavadeci cenu 84 000 Kcs. Za padesat by ho mnoho tehdejsich kupcu milerado koupilo, ale i s 84 tisici se muselo cekat v poradniku pres rok. Strejda uplatil cloveka v poradniku a tak si mohl bile favo koupit uz v prvnim pololeti 1989.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 10:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět pro Tommasela apod. Odečtěte si náklady na bydlení a pak srovnávejte. Spousta lidí bere minimální mzdu. A podívejte se na nájmy malých bytů o velkých ani nemluvě. I ten panelák 3+1, dneska již rozhodně ne nový byt, tak jako byl novým bytem dřív stojí 18 000-22 000kč každý měsíc. Pro více než 1/2 lidí nedosažitlené. Nemluvě o jídle, ošacení apod.
Dále dluh byl samozřejmě daleko nižší než dnes. Celkový dluj jen pro česko 3bilióny korun a připočtěte si slovenský dluh a pak to srovnávejte s ČSSR. A podívejte se na státní rozpočty. Hospodařilo se s vyrovnanými a mírně přebytkovými rozpočty. No hald se tady vyrábělo toho dost, také tu byl vývoj všeho možného, zemědělství bylo soběstačné a sociální mír pevný. Rok od roku přibývá počet bezdomovců a šílené je, že jsou již na sídlištích. V 90. letech ještě bezdomovci někde na Jižňáku a spol. vůbec nebyli. A pád na sociální dno je u nás nepředstavitelně jednoduchý.
K zemědělství. Pro člověka jsou nejdůležitější potraviny, které dokážete vytvořit to, co v dané zemi roste. Proto Ind nemůže jíst eskymáckou kuchyni a eskymák nemůže být nasycen indickou kuchyní. Ty potravinové výrobky z jiných podnebných pásů nejsou vůbec důležité, ale tvoří jen doplněk stravy a mohou se vynechat. Jenže dneska se nedováží jen pomeranče nebo mandarinky, které nemá cenu pěstovat ve sklenících, ale dneska se dováží drtivá většina kuřecího, vepřového většina hovězího. Většina ovocných sadů zanikla a zarostla, takže domácí švestky vůbec k dostání nejso, dokonce i jablka domácí již nejsuo. (Přebytek úrody již fakt nehrozí). Apod. Kdyby byla válka, tak je tu hladomor a realita Protektorátu oproti dnešku by byla hody hody doprovody. I uváděná statistika domácího chovu a pěstění jsou vylhané. Víte, že i české vepřové apod. se dováží? To se doveze vybalí se to, pak se to zabalí do nového obalu se značkou cz. Tak toto je ta naše soběstačnost. Zemědělství a na to navázaný potravinářský průmysl máme v troskách. A vězte, že řepka olejka by vás páni nenasitila. I drtivá většina ovoce mírného pásu se značkou pěstováno v ČR se dováží ze zahraničí. Místo podniků s vývojovým centrem tu máme jen montovny, které po pár letech odejdou. Vědu již žádnou nemáme a 1/2 vědeckých ústavů zarostla náletovými dřevinami. Tak to je ten ekonomický úspěch? To je ten středoevropský tygr? Pošahaná závislost na automobilovém průmyslu. TO má být ten zázrak? POdbízení se levnou pracovní silou. To má být ten úspěch? Nejlepší ministr financí, který má na svědomí největší zadlužení státu v jeho dějinách, vlastně od příchodu Slovanů do těchto zemích? Podle průběžných výsledků z ledna až března nás čeká největší deficit v historii. Opět to Kalousek špatně spočítal. Kolik toho ještě musí zkazit, aby již konečně vyměnil křeslo ministerské za křeslo elektrické, které by mu mělo spíš náležet?
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 10:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drpapyre vy asi nejste schopen rozumného srovnání a uvažování. To budeme srovnávat i nákup rádií v meziválečném ČSR a v 70. letech? A budeme se divit, proč v 70. letech si více lidí kupovalo rádio než za Masaryka? Zapojte mozek, jestli ho máte.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 11:08:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minimální mzdu berou 3% lidí. Hald je nesmysl, píše se halt (podle českých i německých pravidel). Ojetý panelákový 3+1 za 22 měsíčně nepronajmete, nesmíte to brát podle nástřelů na Srealitách. Údajům o hospodaření před r. 1989 bych nijak zásadně nevěřil. Největší zadlužení od příchodu Slovanů - člověče víte v jakém stavu byla státní kasa za vlády Jana Lucemburského? Za válek Mar. Ter. s Pruskem? Po bankrotu v roce 1811? Po válce v r. 1866?
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to 3xHonzik

tak idylicky ten socik opravdu nebyl!!!!

tak za prve, mozna ze dluh mensi byl, ale zaroven jsme meli technologie silne zaostavajici za svetovym vyvojem, tady najdete vnitrni dluh v radu stovek miliard

s tim souvisi stav zivotniho prostredi, jeste ted se likviduji stare ekologicke zateze, ta zakazka ma mit taky 100 miliard, o skodach na lesich na severu a o tom, co uz se napravilo ani nemluve

s tim souvisi zdravi vsech, co v sedmdesatych a osmdesatych letech tady zili, to bude stat taky mnoho

ano, vyrabelo se toho tu dost, ale k cemu to bylo, poptavka po tom zbozi byla jenom proto, ze nic lepsiho proste nebylo

a tak by se dalo pokracovat....

Jo a bezdomovci... kdybyste v puli 80 let chteli delat bezdomovce, tak Vas zavrou pro prizivnictvi do kriminalu...ano, prace byla povinost, a makal i ten, kdo opravdu nechtel, a podle toho to taky vypadalo
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdo chce dělat bezdomovce? co to kecáte? Myslíte, že lidi chtějí vybírat popelnice hladovět, mrznout v zimě na mrazu, bydlet pod mostem apod. Skutečně myslíte, že si to někdo přeje? Možná tak 3 lidé z miliardy trpící dušení poruchou. Kdo nechtěl, tak bejt bezdomovec nemusel. Dneska jsou už na sídlištích.
Minimální plat bere daleko více lidí ne jen 3%. 40% bere do 10 000kč. A byl tu vývoj a věda. Ta se dneska dováží a nic se tu nevymýšlí. Všechny ty nové továrny na zelené louce po pár letech zanechají prázdné haly. To je ten ekonomický zázrak? i v těch nejbídnějších státech jsou montovny. Montovna ani hala skladu u dálnice ekonomiku skutečně nespasí, sic si to ODS a TOP 09 pořád myslí.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minimální plat bere daleko více lidí ne jen 3%. 40% bere do 10 000kč

Koukněte, tímto diletantstkým lhaním levici jen škodíte.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 14:59:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Lukfi" = 219:
Vyřiďte, prosím, těm svým spolužákům, že ta anketa je úplně hloupá, protože účelově umožňuje vyjádřit se pravdivě a smysluplně vlastně pouze studujícím VŠE a obyvatelům jejího okolí: já například používám tu "zkratku" jen příležitostně a jen několikrát do roka (maximálně v jednotkách případů), přičemž nejde třeba ani o cesty ani z / do centra či z / do vlaku či metra, ale docela rád bych podpořil vznik regulérního (řádně zabezpečeného) přechodu, protože jeho existenci považuji za rozhodně užitečnou - to mi ovšem ten přihlouplý dotazník neumožňuje, protože otázky, které bych mohl pravdivě zodpovědět, nenabízí, a lhát nechci.
Pokud takto "zjednodušujícně" a bez domýšlení výsledků takto pojatých řešení fungují všichni studenti VŠE, pak chraň Pán Bůh českou zemi a její obyvatele před všemi absolventy "kachlíkárny" = hnát je všechny bičem někam hodně daleko ...
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 15:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo nechtěl, tak bejt bezdomovec nemusel
A kdo chtěl, tak skončil v lágru nebo v blázinci.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 15:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hald je nesmysl, píše se halt (podle českých i německých pravidel).
Nikoliv, hald je 2 pád množného čísla od slova halda, halt není v češtině nic. Slovo, které pravděpodobně hledáte je holt.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 15:43:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: vy jste si zas na tý stránce asi zapomněl přečíst, že výsledky budou použity pro semestrální práci v předmětu teorie a praxe informačních systémů nikoli v předmětu dopravní urbanistiky a infrastruktury, kterej se učí na jiných školách na úplně opačný straně města ..
Každopádně, na to jak ČD-SŽDC naložej se svýma pozemkama bude mít jakýkoli naklikání odpovědí nulovej vliv.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 15:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

České slovo holt je zkomolenina od německého halt (význam inu). Tak to také 3xH myslel. Halt je v češtině přepis německého slova a znamená halt :-)
Na haldy jsem nějak nepomyslel, jak jsem viděl rudě :-)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč teda ve Švédsku ti bezdomovci nejsou? Protože stát nikoho nenechá spadnout do úplné bídy, na rozdíl od Česka, kde po dlouhá léta je normální padat na sociální dno vyloučení a kalousek s Drábkem (jak přiznačné příjmení pro drába) chtějí mermomocí dokázat, že bude ještě hůře.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad tabulka: Pěkně vylhaná blbost.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4516
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xH: Ad tabulka: Pěkně vylhaná blbost.
To asi budeš muset dokázat...

A proč teda ve Švédsku ti bezdomovci nejsou?
Protože Švédsko mělo
a) poměrně dost dlouho dostatek prostředků, které si nahrabalo za 2.SV prodejem železné rudy (bejvávalo),
b) hodně vysoké daně.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/koktejl/196524-svedsky-bezdomovec-vydelal-s berem-starych-plechovek-desitky-milionu.html

Tabulka - tak hoďte do placu kontratabulku. Samozřejmě že tato má své rezervy - například číšníci, zedníci a mnozí další dostávají jen minimální mzdu a zbytek bez papíru na ruku. Taky nepodchycuje živnostníky a lidi, kteří dělají úplně na černo při podpoře a podobně
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>prag: ten předmět se sice jmenuje "teorie a praxe inf. syst.", ale řešené problémy se informačních systémů nemusí dotýkat (a také prakticky nedotýkají). Kdo si zvolí dopravně-urbanistický problém, tak ho taky řeší a neznalost neomlouvá. Pražanovu reakci jsem předal dál.

=>3 honzíci: A co když se lidem nechce platit na každýho, kterej skončí na ulici svou vlastní blbostí?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3732
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
c) Ve Švédsku nenosej vládní ministři obálky se statisícovými "výpomocemi".

Asi tam také bude politika pěkně drsná, ale přece jen my jsme o řád jinde, a proto se za veřejnými rozpočty jen zapráší a na tu socpolitiku nezbude.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 16:57:10    Odkaz na tento příspěvek  

No já tím myslel, že náplní "práce" může být jen sestavit funkční klikací anketu, ne na ní něco ověřit v reálu. Bude-li hodnoceno i sestavení otázek, pak je to rozhodně nejvejš za dvě minus ;-)

Jo, "nechce platit na každýho, kterej skončí na ulici svou vlastní blbostí" je většinou postoj jedinců přesvědčených o vlastní neomylnosti a genialitě. Často jim ale historie nedá za pravdu .. ono by se to dalo dotáhnout třeba k postoji "proč mam ze svýho zdravotního pojištění někomu platit léčení raka, když sám nehulim" a najednou lup ho, infarkt.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 17:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buď ujištěn, že sestavení ankety rozhodně není jedinou náplní práce, je to jenom jeden z možných zdrojů nějakých informací. Hlavní práce je napsat formulaci problému (proč je to problém, koho se týká, kdo ho může vyřešit a takové aspekty) a řešení (úvaha nad různými variantami a doporučení něčeho). Inkriminovaný předmět jsem měl v minulém semestru a je na tom práce jak na kostele...

Ad bezdomovci/socpolitika. Když onemocním nějakou vážnou chorobou nebo dostanu infarkt, nějaká životospráva s tím může souviset, ale spíš to není vlastní vina. Ovšem spousta lidí (neříkám, že všichni!), kteří se dostanou do špatné situace, si za to prostě může sama vlastní blbostí. Jestli jsi viděl před týdnem pořad Suma sumárum aneb kde jsou mé peníze (kdyžtak si dohledej na ivysilani.cz): rodina má sedm platebních karet, ani neví, které jsou kreditní a které debetní, přelévají dluh z jedné na druhou podle toho, kdo jim zrovna hrozí exekucí. Jak ty karty fungují, netuší, nezájem, prostě si chtěli koupit gauč, tak si zřídili kreditku. Pokud takoví lidé skončí na ulici, tak mi to jednak nebude líto, ale odmítám platit jim nějaké sociální dávky, aby je při své inteligenci zase bez užitku rozfofrovali.

Něco jiného je, pokud člověk třeba přijde o práci, protože v oblasti skončilo celé odvětví průmyslu (třeba těžba) a je mu třeba 50 a už se nedokáže tak pružně rekvalifikovat a nikde ho nechtějí. Takové lidi podporovat mi nevadí a rád bych měl jistotu, že kdyby se to náhodou stalo mě, taky takové dávky dostanu.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 19:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Borovička. Trošku si opoměl SAE a gripeny. S těmi se po celém světě (stejně jako jiní a jnde se zbraněmi) uplácí, co to jde i nejde.
3x Honzik. Chlape, prosím Tě. Švédské Volvo mělo posicioning do 1990 jako spolehlivé (překonalo spousta výrobců), do 2005 reposicioning jako bezpečné (překonal Renault a další) a nyní má jako design. Na toto jsem utloukl argumentama u jedné státnice z Marketingu prof z VŠE.
Švédské daně. Kdo platil větší? Průmysl nebo Abba? Totéž byl bankrotující průmysl GB a záchrana jménem Beatles, Rolling Stones atd. AŽ TAK.
Škoda Mladá Boleslav s dluhem 2,5 mld Kč byla před příchodem VW na bankrot. Bohužel v letech 1990-5 byl silný národnostní tlak (taky jsem mu bohužel věřil) nevyprodat národní průmysl, proto to s ČKD, Škoda, Liaz, Tatra atd dopadlo, jak dopadlo. A prosím pěkně nepopírám rozkrádání majetku (nejsme ale o moc jiní než zbytek EU), ale 30% státního dluhu vzniklo doháněním totálního podfinancování ze socialismu (kdyby Praha alespoň trošku nezačala investovat do nemovitostí po roce 1970, tak by celá P1,P2 spadla. Vždyť v 1989 bylo kolem hodně domů lešení z důvodu ne rekonstrukce, ale rizika pádu. Dalších 30% JSME PROSTĚ PROJEDLI v přezaměstnanosti a v SOCIÁLNÍM SMÍRU. Měli jsme tu Polskou nezaměstnanost, maďarské hyperinflace atd?
Vlaky. Kolik bylo přeložek, reko atd? Kromě Chabařovické objížďky nic... Koridory, to je vlastně jen uvedení do referenčního stavu, který měl být (a měla min DB) v roce 1990.

Platí jedno kouzelné čecháčkovské pravidlo. Současnost je srab, minulých 20 let taky, dalších 20 let bylo fajn. Takže pro moje babičky byla fajn 1 republika, moje rodiče 1960-70, pro mě po revoluci. I když já viděl pěkný kus světa a řeknu Vám, že jsme nejen 20% nejbohatších lidí světa, ale že se máme i jako prasata v žitě. Máme pitnou vodu, kterou s rozmarem splachujeme v záchodech, máme čistý vzduch a klid, pohodu, docela i nějaké ty finance. Pro ty co se zdá že málo, tak následovně. V 1989 byl DM vekslácký kurz 1 k u 18, v 1990 dokonce chvíli 1 ku 27, nyní je kolik? 1 ku 12. Pro pointu drahého benzínu. 1989 8-9 Kč, před 10 lety byl i extrém s cenou stejnou jak dnes při menších válkách na ropných polích. Akorát, že před 10 lety ten plat byl průměrně o 40% nižší.
ALE ZNOVA OPAKUJU. Zapomínáme CHTÍT za ty prachy KVALITU. Před 10 lety za podobné jízdné jezdily Pha- Brno Karosy. Dnes 5 let standart SA diktuje trh. Cena skoro stejná. Chtějme KVALITU za naše peníze. Ne parmezán 3x dražší než v Itálii, Německu, ne kopii 30% eidamu (a to s 50% řepného oleje). Chtějme Xmz vagóny a ne Bčka. Chtějme tratě na 160-300 a ne rekonstrukce na 80-90km/h. Jak to, když to jinde jde, tak tady řešíme problém, proč to nejde. Že je v Německu vyšší jízdné? A čí akční nabídky na Evropu jezdíme kupovat. Přece ty od DB.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4521
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 21:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: přece jen my jsme o řád jinde, a proto se za veřejnými rozpočty jen zapráší a na tu socpolitiku nezbude
Zvláštní je, že ekonomové hodní toho jména tvrdí opak - socpolitika sežere co může a na zbytek není. Viz kouzelné slovo "mandatorní výdaje".

Arakain: Trošku si opoměl SAE a gripeny.
BAE.
SAE je Society of Automotive Engineers - namátkou se s tím dá setkat na pixle od oleje, kde je udána viskozitní třída (SAE 15W40), nebo v poslednější době CAN podle SAE J1939...
Themuf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 21:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Mono Mono >>>
A myslíte, že se bude fakt dělat i Fantova budova?

My si to nemyslíme, ale víme-práce se již rozjíždějí.

> Já bych byl s těmito slovy opatrnej, když právě v těchto dnech Metrostav a jeho subdodávky pomalu opouští hlavák... (otázkou je, na jak dlouhou dobu...)
Hahahahaaa, nerob zo seba vraha, pretože keď pravda bude nahá a naruby, všeci ziscá ako si sereš do huby!
Hip-hop? ANO! Někteří hopeři maj holt nasráno v kalhotech, no někteří šotouši v hlavě...
Krysa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 11:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo dění z Prahy:
Praha Masarykovo nádraží - oprava dvorany, zřízení přechodů přes koleje, zkrácení staničních kolejí 1-4.

Praha Libeň - od nákladní části se s pracemi půjde k holešovickému zhlaví. Připravuje se i osazení nových návěstidel (zprovoznění ESA 11).

http://eldar.cz/kank