K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 29. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 29. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
cosa nostra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.28.208
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:12:56    Odkaz na tento příspěvek  

Emppu: Jak víš že poslední? Taky jsem něco zaslechl, ale byla to informace typu jedna paní povídala. Takže nevim jestli je to pravda nebo ne.

Jinak černožický uhlí stojí ve Smiřicích, dávat se tam bude nejspíš dnes v noci...
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2011

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 23:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Info přímo od tamních zaměstnanců, bohužel nikdo z nich nevěděl konkrétně o který den a dobu se bude jednat. Toho uhlí ve Smiřicích jsem si taky všiml, bez loko, že by pro něj ta Karkule přijela až na Nádraží? Když jsem ji před pár dny viděl, nevypadala zrovna dvakrát způsobile pro traťovou službu, sice ještě jezdí, ale nejsou náhradní díly, žárovky nic. Fotky té loko budou, ještě jsem je nepřetáhl. Teď už by se mělo uhlí vozit jen kamionama.
cosa nostra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.28.208
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 00:11:38    Odkaz na tento příspěvek  

nene, přijela na to mašina z Hradce. Uhlí už je v Černožicích.
Na každém šprochu pravdy trochu, v novém GVD není obsluha zakreslena už ani v JŘ... zas o vlečku míň... fakt by mě zajímal důvod? Neví ho tu náhodou někdo?
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2011

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 00:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta hradecká prováděla i posun po vlečce, nebo tu Karkuli nakonec opravdu použili?

A důvod? Prý je to po silnici levnější... Jelikož nevím odkud se uhlí vozí, netroufnu si nic srovnávat ale je to zvláštní - u objektu, který má vlastní vlečku i loko a nachází se hned vedle tratě vytížené jak dopravou osobní, tak nákladní.

Na druhou stranu je pravda, že teplárna nyní využívá pouze jeden kotel ze čtyřech, není co vytápět, domácnosti v okolních městech/vesnicích dávno jedou na lokální plynové teplárny, takže spotřeba uhlí je výrazně menší, než bývala kdysi. To bude také jeden z důvodů.

Bohužel, v okolí žst.Smiřice se nacházelo minimálně pět vleček, dneškem už není žádná z nich aktivní a dvě už ani fyzicky neexistují. Je to smutné...
cosa nostra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.28.208
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 01:14:29    Odkaz na tento příspěvek  

Cargo to odvezlo akorát na předávácí kolejiště, posun na vlečce si zajistí vlečkař, nejspíš zejtra přes den.
No jo "levnější". Silnice jsou na kaši rozmlácený a vlečku maj až na dvůr, něco je špatně. Bohužel, s tím my nic nezmůžem.
A nevíš prosim tě co teda teď teplárna vytápí konkrétně za objekt?
A jinak díky za informace... :-)
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2011

Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 01:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavním odběratelem by mělo být Danisco a pak několik menších podniků v Černožicích. O žádných dalších netuším...
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2011

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 00:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tentokrát i s obrazem, poslední uhlí vlakem pro TEVEX:

Škoda že jsem nezastihl tu Karkulku v provozu, na místě už jen čekají prázdné Fallsy na odtah. Přesto ale čerstvě promazané výhybky i mírně oježděný kolejový svršek svědčí o dění minulém, tentokrát již posledním. Omlouvám se za zhoršenou kvalitu, byla už téměř tma, snad to alespoň mírně dokumentačně poslouží.


Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 21:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsme si byli s kamarádek projet ještě trať Borohrádek - Holice. Jeli jsme Os 25373 v 7:23 z Borohrádku. A nestačili jsme se divit, kolik tam jelo lidí. Napočítal jsem jich 35. Opravdu je nutné všechny vlaky úplně odbourat, když tam lidí jezdí?? Aspoň tenhle ranní a dva páry odpoledne mohli nechat. 9 km by snad platit mohli, když je o tu trať zájem. Fakt nechápu, kdo o tomhle rozhoduje. Asi nějaký slepec nebo blbec, tohle je fakt už síla. Chudáci lidi... Biče na vás na OREDU.
Turbo 163
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.239
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 21:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník: "Děkovat" můžem akorát tak pánovi Štěpánovi a mistrům z Oreda. Todle se nikde jinde neděje ani nedělo jen u nás v pardubickém kraji!!
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2011

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 22:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes kolem 19:00 viděna v HK velmi zvláštní souprava ve složení:

750.160+vrak 810.347+nastartovaná 810.312




Ví někdo o jakou přepravu šlo?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5153
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 23:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S jistotou nevím,ale pravděpodobně další přeprava do Parsu Šumperk na další novou hyperboudu..vůz na konci pravděpodobně kvůli brzdě a nastartovaný aby držel zařazený směr jízdy a fíra nemusel lézt pod něj a aretovat směr ručně..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Chalkyn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2006
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 08:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Běda aby nám někdo neprojel přes hranici kraje!!! Kdo potkáte Zárubu, tak mu dejte přes hubu! Opravdu kokoti v příživnických orgánech a jimi zřízených organizacích.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 09:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chalkyn: Běda aby nám někdo neprojel přes hranici kraje!!!

Já vidím odjezdy z Borohrádku do Holic 4h49, 5h49, 6h56, 7h32, 8h56, 10h56, 12h56, 14h56, 16h14, 16h56, 18h56. Proč ta ostrá slova?
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 10:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec: Protože zde diskutující zastávají názor, že trať, na níž nejsilnější vlak veze 35 lidí, je hodná zachování. Já si to nemyslím.
Chalkyn: Trocha slušnosti by neuškodila, nemyslíte? Když sprostě nadáváte na ostatní, ukazujete akorát svoji nevychovanost atd. Váš příspěvek je hodný smazání.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 11:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tatéž souprava včera odstavena v Opatovicích nad Labem v 19:17, koukal jsem, co to je zač, ale ta 810 nijak extra poškozená nebyla.. Odkud to jelo?

a ještě jeden dotaz, co je pravdy na tom, že na nových Sp vlacích Pardubice-Trutnov má být nasazen brejlovec? Neměla tam spíš jezdit 854?
Ach jo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.116.38
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 11:26:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tady zase někteří nechápou, že toto je fórum pro příznivce železniční dopravy, nikoliv pro příznivce rušení provozu, takže se nemůžou divit, že tady čtou názory nesouhlasící s rušením.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 12:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo: Tady zase někteří nechápou, že toto je fórum pro příznivce železniční dopravy

Řeč byla o tom, že se nově nadá dostat z Borohrádku do Holic a to vinou nějakého Pánského koženého doutníku z OREDA. To je ovšem nepravda, viz. jízdní řád linek 612 a 200.

Jináč i já jsem příznivcem železnice a zároveň příznivcem rušení. To je schíza, co? Že by to spolu zas tak moc nesouviselo?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6076
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 12:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo: Tohle není jen fórum příznivců železniční dopravy. Tohle fórum je obecně dopravní. Jsou tady i ti, co chápou, proč se provoz na tratích zastavuje.
Já jsem taky příznivce železniční dopravy, chápu důvody zastavování železničního provozu na některých tratích, ale nechápu, jak mohla z OREDA vypadnou taková patlanina. A už vůbec nechápu, jak mohl někdo na MD dopustit zničení rychlíků Praha-ČT-Brno.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 12:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já si myslím, že nějak to souvisí, že.. Pokud se něco zruší, jinde se může naopak posílit, ale toť jen má doměnka..

Jinak, copak se opravuje v Opatovicích?
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 15:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertibum: Brejlovec na SP Trutnov - Pardubice nasazen určitě nebude. Kde by ho v Trutnově vzali? Má tam jezdit trilobit a 854+054. 854 054 bude síla, v úterý na Sp 1783 v 5:40 z Trutnova jela souprava 854+054 a lidi byli i hytláku... Tak doufám, že bude jezdit trilobit a 854+054+054

Zrušení trati Borohrádek - Holice fakt nechápu. Počítali jsme, že když se to tam má zrušit, tak v ty 810 pojede do 10 lidí. Ale když jich bylo 35, tak snad je jasný, že to lidi využívaj. Právě, lidi to využívaj, tak to zrušíme. Jako příklad teda uvedu vlaky ze sousedního kraje 5241/2 Kolín - Dobšice n/C a zpět, kde jsem viděl nejvíce tři lidi. Jezdí tam kočkopes a bude jezdit dál... a tady, kde lidí jezdit, tak to zrušíme...
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 16:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník: Není divné porovnávat špičkový školní vlak do města s posledním večením vratným spojem?
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 16:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinec: Chci ukázat na to, že využívaný vlak se ruší a nevyužívaný zůstává... Ten do Dobšic je na zrušení jako stvořený... Vím, že to je jiný kraj, ale jako uvedení příkladu to stačí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Návštěvník.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7716
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 18:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník:
Že je jeden kraj (Středočeský) neschopný ještě neznamená, že musí být nechopní i v dalším kraji (např. Pardubickém). Mě se na pardubické optimalizaci leccos nelíbí, ale zrovna zastavení provozu na některých zoufalých úsecích regionálních drah to není. Také se považuji za příznivce železnice a právě proto si myslím, že je potřeba některé podobné tratě odstřihnout, aby bylo možné zachovat důstojný a využívatelný provoz na těch ostatních.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 18:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo neshopní jsou. Hlavně že se každou chvíli sčítají cestující. Jenže pár vlaků na ty trati mohli nechat, ta 810 byla docela zaplněná. Fakt nechápu proč tu rušej. Třeba Dolní Lipka - Hanušovice, tam to je slabší. Jel jsem tam, jelo málo lidí a kolega taky říkal, že to tam je slabý...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 19:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník: To byla informace, která mi byla řečena v Hradci, na nádraží, proto jsem se nad tím pozastavil.. A když se vezme Vámi zmiňovanej osobák, tak ony jsou tam dva páry, kde se vozí vzduch..

A co se týká té optimalizace týká, proč na té trati do Holic nenechat vlaky jako jezděj do Dobrušky? Tedy během školního roku?
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.76.213
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 20:05:29    Odkaz na tento příspěvek  

proč na té trati do Holic nenechat vlaky jako jezděj do Dobrušky? Tedy během školního roku?

protože do té Dobrušky to nestojí náležitost v systému navíc, což by do Holic bylo. Naopak nutnost přepravit cestující z Opočna do Dobrušky by znamenala nutnost nasadit nový (myšleno další) autobus do systému.
Naopak do Holic z Borohrádku autobus je "přirozeně", motor není, resp by se musel zrušit jiný, daleko silnější vlak jinde.
Ostatní vlaky z Borohrádku do Holic sotva vozí 10 lidí. A nezapomeňte na Veliny, když Vám jde o lid, tam jich žije kolem 400.

Jo neshopní jsou

hlavně že vy jste "shopný" psát souvisle a spisovně

ale nechápu, jak mohla z OREDA vypadnou taková patlanina
taky nějak nerozumím tomu, že v poslední době zhruba každý Váš druhý příspěvek obahuje tu nevábnou hmotu, o které se zmiňujete
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7717
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 20:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hluboce se Vám, Návštěvníku, omlouvám, že jsem si dovolil nezkontrolovat řádně před odesláním svůj příspěvek a neodhalil tak vypadlé písmenko. Velmi mě to mrzí, vynasnažím se, aby se to již nestalo.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Rosťav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 21:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník: A já se Vám omlouvám, že jsem si dovolil s Vámi nesouhlasit. Tomu se říká diskuze v deokratické zemi... Vítejte v době dávno minulé!
Sněžník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2011
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 21:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ds": Nechci se pouštět do diskuse o tom zda vlaky do Borohrádku ano či ne, jen bych rád řekl, že by si žádné náležitosti navíc nemusely vyžadovat, protože by tam mohly zajet vlaky od Moravan místo pobytu v Holicích. Prostor by se naskytl v čase 7.19-7.44, což by vhodně pasovalo na školní spoj, dále např. 14.16-14.39. To jen na okraj, že by to šlo i bez motoru navíc :-)
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 21:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-: Přiznávám, že čeština není moje silná stránka. Není to můj mateřský jazyk... Ale narozdíl od některých úředníků, kteří koukají do počítačů v kanceláři a rozhodují o tom, jak to lidem kde zoptimalizují, pracuji mezi lidmi. A proto vím, jaké jsou jejich představy a přání o dopravní obslužnosti.

Hroch: Omluva se přijímá

Rosťav: Děkuju za upozornění a vítám v demokracii po česku . Váš názor vám neberu, jenom poukazuju na to, že ten vlak je využívaný a jezdí tam lidi...

Zkrátka si myslím, že v téhle zemi by se mělo začít šetřit někde jinde a na jiných místech, než jsou služby pro občany tohoto rozkradeného státu, ve kterém vládnou zloději a podvodníci.


PS pro uživatele Hrocha a Rosťav: Snad jste pochopili, že v příspěvcích vám určených, to teď myslím ironicky...
nezávislý
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.170.240
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 22:12:06    Odkaz na tento příspěvek  

Musím v tomhle s Návštěvníkem souhasit. Státu utíkají miliardy a odnášeji to vždy nevinni daňoví poplatníci.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 09:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návštěvník: Zkrátka si myslím, že v téhle zemi by se mělo začít šetřit někde jinde a na jiných místech, než jsou služby pro občany tohoto rozkradeného státu, ve kterém vládnou zloději a podvodníci.

To s tím ale přeci nemá vůbec nic společného. I kdyby bylo peněz na VHD 3x víc, tak je rozumný organizátor věnuje na zaplácnutí děr v systému, na zhuštění intervalů, na protažení provozu dále do noci atd. Správce infrastruktury na modernizaci využívaných tratí, dopravce na nová vozidla apod.

Věcí, kterých je potřeba zlepšit, je opravdu hodně a provozování a údržba všech lokálek bude v pořadí vždycky níž.

Váš komentář je jen taková pomocná berlička, když příznivcům zachování provozu na dané trati dojdou argumenty. Btw. za celou dobu jste nenapsal (ani nikdo jiný), jaká je v tomto případě výhoda v zachování provozu na dané trati.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 10:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds- : Hmm, tak pokud je to takhle, pak už jsme zticha.. Napadlo mě, že někde určitě nějaká 810 stojí, která by šla použít...(Minimálně o jedný vim, pokud je u ní i fíra)

Pinec: Teď jde ovšem o to, co přesně je lokálka.. Někdy mi přijde, že se škrtá i na hlavních tratích...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6084
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 11:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Někdy mi přijde, že se škrtá i na hlavních tratích...
Tak pojem "hlavní trať" či "lokálka" ještě nemusí nic říkat o potencionální poptávce. Jsou hlavní trati s mizernou poptávkou a jsou lokálky s vysokou poptávkou.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.76.213
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 12:39:41    Odkaz na tento příspěvek  

Prostor by se naskytl v čase 7.19-7.44, což by vhodně pasovalo na školní spoj

nejsem si jist, jízdní doba je 11 minut, což tam i zpět je 22 minut, potom obrat v Borohrádku 3 minuty a D3 v Holicích, to bude třeba někde ke 30 minutám času na zajetí z Holic do Borohrádku a zpět...


Ale narozdíl od některých úředníků, kteří koukají do počítačů v kanceláři a rozhodují o tom, jak to lidem kde zoptimalizují, pracuji mezi lidmi
neznám úředníka, který by někde něco optimalizoval, kéž by se takový našel
Tomík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 17:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds- nejsem si jist, jízdní doba je 11 minut, což tam i zpět je 22 minut, potom obrat v Borohrádku 3 minuty a D3 v Holicích, to bude třeba někde ke 30 minutám času na zajetí z Holic do Borohrádku a zpět...

A to já jsem si jist, že nám zde vyprávíte bludy. Vlakem v 7.19 přijedou do Holic dva spojené motorové vozy a jen jeden se vrací do Moravan v 7. 44. Druhý stojí (včetně strojvedoucího i vlakvedoucího) v Holicích až do 8. 39 hod. Tak v tom asi problém nebude, že?
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.76.213
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 17:43:45    Odkaz na tento příspěvek  

A to já jsem si jist, že nám zde vyprávíte bludy

bludy vám nevyprávím, já jsem psal o jízdních dobách, tak se laskavě uklidněte. Zda přijede vlak v 7:19 do Holic spojený, netuším, tak mi nepodsouvejte co jsem neřekl.
Tomík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 18:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad -ds-
Tak za prvé jsem úplně klidný. A za druhé přečtě te si , co jste v této diskusi napsal. Jen pro připomínku:
"protože do té Dobrušky to nestojí náležitost v systému navíc, což by do Holic bylo. Naopak nutnost přepravit cestující z Opočna do Dobrušky by znamenala nutnost nasadit nový (myšleno další) autobus do systému.
Naopak do Holic z Borohrádku autobus je "přirozeně", motor není, resp by se musel zrušit jiný, daleko silnější vlak jinde.
Ostatní vlaky z Borohrádku do Holic sotva vozí 10 lidí. A nezapomeňte na Veliny, když Vám jde o lid, tam jich žije kolem 400."
Na tento příspěvek reagoval Sněžník, který, myslím si vcelku logicky a správně zareagoval, že dalších náležitostí není třeba. Pro příklad uvedl bohužel ne příliš vhodné časy.
Opravdu si myslíte, že vám podsouvám něco co jste neřekl? Opravdu jste se zde nezmínil o tom, že důvodem nemožnosti alespoň zavedení školního vlaku do Holic je fakt, že není motor nebo by se dokonce musel nějaký jiný zrušit?
Prosím vás o korektnost v případě diskuse.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 19:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Konkrétně jsem měl na mysli rozpůlení současného Os 5062 na hranicích krajů, to je škrtání na hlavní trati.. Tenhle osobák jezdí slušně obsazenej až do Záboří nad Labem, takže je myslím blbost, tenhle vlak dělit už stanici za Přeloučí..
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu tedy řešila "016"...do debaty se nebudu zapojovat, jelikož by to byla nálož invektiv a to bych tu asi dlouho přispívati nemohl...
Ale protože bylo hnusně, trochu jsme potrápili skener a tak tady je troška historie. Je mi jedno jak to bude v JŘ; pro mne to bude vždy trať Heřmanův Městec - Chrudim město - Borohrádek, tedy 112 let stará, 47 km dlouhá krásná lokálka.
T 478.2053-2058 čtyřicet jedna let.
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borohrádecká...




T 478.2053-2058 čtyřicet jedna let.
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chrudimská a Městecká...


...třeba bude zase hnusně a naskenouju to všechno, každopádně úsek Hce-Boro už jen deset dnů...
T 478.2053-2058 čtyřicet jedna let.
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 18:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k "016" ještě aktuálně; změnu PN D3 co bude od prosince jsem ještě sice nečetl, ale asi tuší všichni co že se tam změní...


T 478.2053-2058 čtyřicet jedna let.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 12:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hollywood: Moc pěkný fotky, radost pokoukat :-)

Neuvažuje se zase o zavedení R v 11:08 směr Praha, a opačně z Prahy směr HK třeba jen v pracovní dny?
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 7-2002
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 14:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Vysokého Mýta by mělo jet uhlí do Karosy - 33 wapek. Přijede to asi za tmy.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 17:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bubu: Copak bylo(je) v čele? Tipnul bych si, že nějakej brejlovec AWT, či kdo tyhle vlaky vozí nejvíc
Bewek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 17:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Na lokálku většinou 2x 741 ale už se tam podívali i brejlovci.
Sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.255.9.2
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 19:00:46    Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum,Bewek: Myslím,že už před rokem tuto vozbu převzalo ČD Cargo.
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 19:26:09    Odkaz na tento příspěvek  

19:20 hod. prujezd vlaku 59705 pres HK-Pouchov smer Tyniste. 2x Viamont DSP+Falls
Bubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 7-2002
Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 20:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měla na tom být 130 a 2x741 SD, ale neviděl jsem to.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 28. listopadu 2011 - 20:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bewek,Sekal: Díky moc, jestli já si ty brejlovce nepletu s kotli, který občas potkávám u Přelouče, takřka každej den

XFI: To je těsnej násled 1959, že? Takže v Třebechovicích by mělo být křížení s 5616, že?
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 08:25:39    Odkaz na tento příspěvek  

08:20 hod. prujezd vlaku nasled 59706 z Tyniste do HK Hl.n pres zst HK zastavka (Pouchov).2x741.7 (VIA DSP)+Falls
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 09:03:28    Odkaz na tento příspěvek  

08:46 projela z Hradce Kralove pres Pouchov smer Tyniste nad Orlici lokomotiva rady 380
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 10:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

XFI: A nebyly by i nějaké od přejezdu v Pouchově? :-)
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1162
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 14:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z dnešního dopoledne z Pardubic..


XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 15:51:22    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jde o sledovani provozu na trati, tak to sleduju z kuchyne. Zrovna kdyz jela 380 tak jsem si daval med do caje. Jinak neni cim fotit.Fotak mam jedine v mobilu. V okne mam sice prumyslovou kameru a u postele monitor, ale bez moznosti zaznamu. Jen me mrzi, ze uz nejsou dlouhe vojenske ucelenky na Slezske predmesti jako kdysy.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 17:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

XFI: tak to se moc omlouvám, přeci jen, mě napadlo, že by to bylo hezký mít něco zdokumentovaný od přejezdu.. Já tam mám jen dvě fotky, jinak mám smůlu Většinou jedu přes přejezd, když vlak nikde.
XFI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.204.232.167
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 18:36:23    Odkaz na tento příspěvek  

Vzdyt zde jezdi same osobni vlaky,"Kockopes", "Persan" a "Pendolino" (810). Tech nakladu je zde dost malo. Obcas nejaky stavebni vlak do (z) Borohradku. Dnes zde jela DELTA a potom Ponorka+5x Sav. Naklady jezdi vetsinou v noci.
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 10-2011

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 19:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní vzácná návštěva v HK
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 22:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdní řád 2011/2012 tratě 017:
http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/knizni-jizdni-rady-111211/k0 17.pdf

Jaké asi číslo dostane trať Chrudim město - Heřmanův Městec až se na ní obnoví pravidelný provoz osobní dopravy . Pro mě navždy bude 017 jako ta lokálka u Chrudimi. Taky mohli použít jiné číslo ...
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.