K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 06. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 06. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 19:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně vytýkám Jančurovi to, že neustále slibuje jak vyjede, teď aktuálně že vyjede v září a bude zářit na trati Praha-Ostrava, ale přitom nemá ještě žádné vagóny, které by bylo možné, obrazně řečeno zítra, nasadit do provozu. Navíc ještě jeho vytahování, kdy před 3-4 lety tvrdil, že bude mít nejmodernější vlaky v Evropě a když přišlo na lámání chleba, tak má 9 ojetých lokomotiv, polovinu nových vozů, které ještě nemá, a polovinu ojetých vozů z Rakouska. Neříkám, že to bude špatné, ale štve mě na něm obecně to, že říká věci, které nejsou možné a mluví o tom jak bude mít skvělé vlaky, i když je ještě nemá. Pak ještě, že nebude mít zpoždění...no, pokud jeho vlaky budou umět přeletět závady na trati, tak asi ne, ale jinak je to opět blábol.
V tom je zas dobrý paštikář, že mluví o skvělých vlacích, až když je má objednané a ve výrobě. Ovšem souhlasím s krtkem11, že mu moc nevěřím. Ale třeba bude úspěšný kdo ví.
Ovšem stejně to bude spíš hra o to, kdo přežije déle, protože na trati Pha-Ova budou jezdit tři vlaky za hodinu, takže jsem zvědav (a bude zajímavé pozorovat), kdo z nich to první vzdá.
A i když nemám Jančuru zrovna v oblibě, tak bych držel palce radši jemu, než paštikáři, protože je to přeci jen zkušenější podnikatel, si myslím. A jsem i rád že přijde konkurence. Bude zajímavé sledovat boj 3 dopravců.
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 21:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně mi vadí paštikářův přístup, jednoduše oznámí, že se mu dělají jednotky a SŽDC ho automaticky pustí na trať. A jsem dosti zvědav, jestli pustí či ne.
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Vbica
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 22:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek11: A co udělal Jančura? Jednoduše oznámil, že bude mít lepší vlaky než ČD a že chce jezdit na Ostravu... stručně řečeno.. V čem je tento přístup lepší než přístup paštikáře?

(Příspěvek byl editován uživatelem vbica.)
http://www.youtube.com/user/vbica
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 22:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se mohu vmísit, tak mně tento přístup Jančury právě nevyhovuje, to jsem popsal výše. Ale u Paštikáře mi to přijde tak, že se nezkušený mladíček vrhá do souboje, který je na nože a zvláště na trati Pha-Ova, kde to bude masakr, protože tam budou jezdit 3 společnosti a to 3krát do hodiny (když to řeknu stylem TV Nova).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5045
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 22:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail: 3x do hodiny to bude maximálně ve špičkách, ale ani to dlouho nevydrží, ten nejslabší zřejmě odpadne, počet cestujících nestoupne 3x.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 23:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Svatá pravda, ale počítám, že to bude RegioJet nebo Paštikář, ale myslím, že spíš ta druhá možnost.
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 23:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozdíl tam je přinejmenším v tom, že Regio Jetu se nevyráběly vozy, čímž však nepovažuji veškeré kroky žluťáků za správné.
Skype:CZkrtek11/ICQ:438187387(krtek11)/mail: krtek11@spoluzaci.cz - //REGIOJET
Nejsem proti nikomu zaujatý, jen dělám svou "práci"
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 00:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Czech_rail: Jančura ovšem nemá za zády tatíčka s miliardami, takže bude chtít asi co nejdřív utéct do dotované dopravy. V úvahu připadá Ex 2 - R 18 (Vsetín/Luhačovice) nebo spíš R 10 (Hradec Králové).
Co se týče rakouských Bmz, tak o nějaké větší reko jsem kromě neurčité spekulace autora článku na ŽP nic nezaslechl.

@Mik: Ten údaj je z toho co dorazilo/co je uvedeno že má dorazit, nebo z rakouských šotoseznamů?

(Příspěvek byl editován uživatelem bugear.)
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 01:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: To nebyla spekulace, ale regulérní odpověď ČD: Reko je logická, ale není teď na pořadu dne...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 08:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail: Aby to nebyly ČD, kdo odpadne...

Orky: Nebo budou jezdit všichni tři dopravci.
Soupravy budou 3xdvojka, 1xjednička+hospoda.
A budou soutěžit, kdo bude mít hezčí vlakušky/sympatičtější vlakušáky, respektive servírky/číšníky...
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 11:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad IC to je nejpravděpodobnější model. Ale RJ stačí rentnout loko a může začít jezdit Brno, a paštikář zase všude, kam vedou dráty a homologace vlaku (asi jen koridory). Myslím, že naopak bitva začne až mým příspěvkem tj kolem roku 2013 a zahraničními dopravci. A možná podnikatelským záměrem obou větších soukromníků je nastartovat tento business a pak tu firmu některému dopravci prodat. Ono vyšlapaná cestička taky něco stojí.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5046
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 11:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail: Záleží na službách a cenách. Každý z těch tří kohoutů bude mít určitou výhodu. Paštikář třeba jednotky, které oproti ostatním budou nejlevnější na provoz, takže si bude moci dovolit držet vlaky s nižší obsazeností.

Ic540: Nevím, nakolik mám věřit návrhu na stránkách moravskoslezského kraje, ale já tam vidím expresy po dvouhodině, což vzbuzuje podezření, že jde o dotované vlaky i přesto, že se MD kasalo, že nic přímého z Prahy do Ostravy platit nebude. Samozřejmě, to, že to má v hlavičce "Ex" ještě neznamená, že to dotované být musí.
Krátké soupravy ještě neznamenají, že se poměrově sníží náklady, tedy odebrání dvou vozů ze šesti ještě neznamená třetinovou úsporu.
Já si neodvážím říct, kdo by nakonec odpadl, záleží nakolik se jim podaří udržet si své cestující. Lze očekávat, že zvýšením nabídky, zlepšením služeb určité množství cestujících přibyde, ale 3x to rozhodně nebude. Ale vlaků možná až trojnásobek bude. A nebude záležet jenom na službách a cenách, ale taky na návazné dopravě. Průměrně počet cestujících na vlak poklesne. Jenže kdo se bude chtít opravdu uživit, bude muset valnou většinu míst ve vlaku zaplnit. Samozřejmě je potřeba uvažovat, že protišpičkové vlaky mohou být poloprázdné, tedy ztrátové. O to pak budou muset být špičkové vlaky více obsazenější. Já se trochu bojím toho, že to bude problém. Myslím si, že většina těch vlaků v rámci rozmělnění cestujících bude živořit, plnější budou akorát ranní špička do Prahy a odpoledne z Prahy. Ostatní období jsou tak na ten jeden vlak do hodiny.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 13:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Na službách určitě záleží, ale myslím, že ČD, když koupí railjety, tak do nich určitě dají stevardy/stevardky a taky jistě dosadí Wi-Fi.
Nevím jaké ceny bude mít Paštikář, to jsem se zatím nedověděl, ale vím, že RegioJet a ČD budou mít přibližně stejné.
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.76.15
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 14:50:41    Odkaz na tento příspěvek  

Neměl byste někdo, prosím, nějaké info o řadě Bvt? Díky!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5047
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 15:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LoDo: A co takhle nejdřív poprosit strejdu Googla a pak se teprve ptát?
Jenom namátkou:
http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_Bvt.php
http://www.zelpage.cz/zpravy/5331?oddil=4
http://www.konting.cz/index.php?lang=cs&module=projects&page=Cykl o_vozy_CD-21
http://zeleznice.e-metro.cz/rady/rada_b_pty_nov.htm
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 15:05:27    Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že kolega byl rychlejší, všeho všudy dvě minuty na googlu. První nástřel bylo "Bvt", druhý nástřel bylo "Bvt ČD" a hned to vyplivlo hodně odkazů, mimochodem první dva shodné.
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 17:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde je nový vůz Amto663 pro České Dráhy, které si ho objednaly jako náhradu za vozy Ampz a také budou tyto vozy konkurovat vozů společnosti RegioJet a LeoExpres. Na Vlacích Děčín-Ostrava budou každý den v deseti párech jezdit jako vlaky SuperCity



(Odbočení od tématu RailJet, ironie) :D

(Příspěvek byl editován uživatelem canopus.)
http://www.youtube.com/user/xp5610
Moje Videa na Youtube
http://www.flickr.com/photos/petrvolf/
Moje fotogalerie
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 17:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Canopus: Kdyby to bylo Amto, tak to není kupé, ale velkoprostor...
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 18:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, to mi nedošlo... ale spodní část je velkoprostor a horní kupé
http://www.youtube.com/user/xp5610
Moje Videa na Youtube
http://www.flickr.com/photos/petrvolf/
Moje fotogalerie
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 18:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Muselo by to být "Ampo", protože "t" je pro regionální dopravu a "p" pro dálkovku.
Nevadí, že není zlato, 2x porazit Rusy, to stojí za to.
Když něco hledáte, tak si to vygooglujte

Tykejte mi a oslovujte mě Ondra_h nebo OH. Dík
bombo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.72.200.1
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 18:19:35    Odkaz na tento příspěvek  

Conopus : je to fotomontáž
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 18:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bombo: ne, reál

btw. i index je blbě, správně by to mělo být Amo192 (index je odhadovaný, odvozený od Bmto)
vagonWEB

ICQ 418733638
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 18:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo však jo, jen sem si pohrál s fotošopem

http://www.youtube.com/user/xp5610
Moje Videa na Youtube
http://www.flickr.com/photos/petrvolf/
Moje fotogalerie
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 19:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A navíc těžce pochybuju že to má přes 24,5m. Protože vršek je z A a to víc než 24,5m nemá a spodek je uřízlý Bmto. Takže ve finále "Apo".
Nevadí, že není zlato, 2x porazit Rusy, to stojí za to.
Když něco hledáte, tak si to vygooglujte

Tykejte mi a oslovujte mě Ondra_h nebo OH. Dík
Canopus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 19:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra h.

podvozek má základ u áčka akorát má odmázlé schůdky ke dveřím a dodělaný ten prostředek, je to áčko jinak
http://www.youtube.com/user/xp5610
Moje Videa na Youtube
http://www.flickr.com/photos/petrvolf/
Moje fotogalerie
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 19:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Ao, proč tam taháš to p? Je to snad velkoprostor?
vagonWEB

ICQ 418733638
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5052
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 20:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co ti šotouši nevymyslí. A co průjezdný průřez, budou se kvůli tomu zvyšovat tunely a trakční vedení? :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 21:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi mi to uniklo, teď o víkendu jsem s hrůzou zjistil, že oblíbené vozy Beer byly přeznačeny na Bee. Jak k tomu přišlo?
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 21:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak trolej je ve výšce 5,60 m... A Bmto se pod ní vejde... Proč by se tam tedy nevešlo Ao... (pokud by byla výška totožná jako u Bmto - z fotomontáže to tak nevypadá, ale asi by to tak bylo)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5053
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 22:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom: Výška bmto by odpovídala zhruba výšce, kde je žlutá čára nad okny patra. O to je ten nákres vyšší. Samozřejmě to, že jsou u bmto okna již ve střeše, má taky svůj význam, je to kvůli průjezdému průřezu, který není obdélník.
http://www.parostroj.net/katalog/ov/clanky/vozy_Bap/vozy_Bap.php3
http://www.4-koridor.cz/index.php?t=article&n=clanek-technika-46
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.64.23
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 22:35:22    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jo aha, takže mě vážně považujete za idiota, co asi G nezkusil co? Bože můj, zase jeden chytrolín... Aby bylo jasno, hledal jsem trochu techničtější info, než je na těhlech stránkách...

A pro ostatní:
t a p = vůz s uličkou uprostřed (a nikoliv pro regionální dopravu, to se určuje prvním dvojčíslím v celkem 12-místném číselném označení - 50 = vnitrostátní...)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5054
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 23:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si opravdu myslíte, že jsme tady takoví jasnovidci, abychom z věty "Neměl byste někdo, prosím, nějaké info o řadě Bvt?", jestli vás zajímá barva vozu, nebo jaký má průměr kolo?
Specifikujte, co Vás zajímá, třeba se někdo chytne. Ale tak, jak je váš dotaz postaven, jste nemohl čekat podrobnou odpověď.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Dobreinformovany
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.198.51
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 23:28:15    Odkaz na tento příspěvek  

Tak Bmz jsou doma. Letos se ještě můžete těšit na výběrko na reko Bdmtee...
Amnouz156a
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 23:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobreinformovany: V jakém rozsahu?
Dobreinformovany
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.198.51
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 23:42:56    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo si počká, ten se dočká . . .
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 23:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáši, tak hlavně v nich nebude takový hic.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.238.174
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 11:33:20    Odkaz na tento příspěvek  

K té snaze Škody típnout nákup RailJetů. Snaha je to sice pochopitelná, ale jak už tu někdo psal, je jejich vlastní chybou, že nemají co srovnatelného nabídnout. Elefant je sice slušný vlak pro příměstskou dopravu, ale pro dálkovku se mi to jako šťastné řešení nejeví. Postavit ale nějakou alternativní netrakční jednotku by pro ně nemuselo být až tak problematické. Nedalo by se přitom třeba částečně vycházet z projektu 100E, prvního československého vysokorychlostního vlaku? Byly tady před časem nějaké nákresy. Jsem si samozžejmě vědom, že uběhlo již dalších 20 let. Mě by se docela líbilo, kdyby se interier takové soupravy podobal svým uspořádáním ICE první generace. Kombinace velkoprostoru i oddílů. Oproti RJ podstatně lepší. Nicméně nákup těch 16 souprav vidím jako velmi žádoucí a byl bych moc zklamán, kdyby to bylo nějakým podpásovým lobbyingem zmařeno.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6812
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 11:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

otázkou je, jestli má škodiffka zájem něco alternativního nabídnout...
A co na to počítač? Že mlčí?!?
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 13:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr_k:

Tak především naivně věřili tomu, že pokud budou ČD pro dálkovku "něco chtít" tak je napřed nakrásně ČD osloví a oni milostivě pak možná něco notně předraženého nejlépe v malokusové sérii a jen pro ČD a.s. vyprojektují ...

No a teď jim poněkud "spadla čelist"...
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 13:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u netrakčních jednotek. Pořád nechápu, jakou výhodu má netrakční jednotka oproti klasické soupravě vozů s řídícím vozem na začátku. Může se někdo na toto téma rozepsat?
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 13:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf: Netrakcni jednotka oproti klasicke souprave (vsechno nemusi platit vzdy):
+ vozy mohou sdilet nektere agregaty (CZE, baterie apod.), klesa cena i hmotnost
+ mezivozove prechody mohou vypadat na urovni 21. stoleti (viz. ICE3), ne jako v sedesatych letech (viz. Bmz)
to znamena: + tepelna a hlukova izolace
+ jednoznacne lepsi pocit komfortu a bezpeci cestujicich
+ snazsi catering
+ vlak je pocitove jednim prostorem
+ aerodynamika
+ tlakotesnost
- casove narocna a pracna manipulace s vozy pokud jde o jejich vymenu, zmenu poctu vozu jednotky (sprahlo, m. prechody)
- pri rozpojeni jednotky (napr. po nehode) komplikace s manipulaci kvuli absenci standardniho sprahovaciho ustroji

Jak to ktery provozovatel vyhodnoti je jeho vec - kazdopadne se v Evrope zatim moc neprosadily.

(Příspěvek byl editován uživatelem Raquac.)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 14:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba, že netrakční jednotky mohou narozdíl od běžné soupravy jet až 230km/h?
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 14:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: To ale neni jejich charakteristicka vlastnost - spis parametr konkretniho typu. I souprava klasickych vozu muze v principu jezdit treba 250 km/hod.

(Příspěvek byl editován uživatelem Raquac.)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 14:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže je tady právě ta legislativa...
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 14:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raquac, Mol: Díky, mě právě tkvěla v hlavě jejich nevariabilnost... Prostě takovej smíšenej pocit z toho, že je to vlastně "souprava vozů, která nejde rozpojit". Ani jednotka, ani vlak s řidičákem...

Teď se zase nabízí položit otázku v čem má netrakční jednotka přednosti před klasickou jednotkou jako např. Pendolino/ICE... Je to v pořizovacích nákladech (když mám mašiny, které s tím mohou jezdit, nemusím za ně utrácet), nebo v čem to vězí?
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.242.204
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 15:01:49    Odkaz na tento příspěvek  

Také se mi ty netrakční jednotky nazdají extra výhodné. Zásadní výhodu jednotek jako je třeba Velaro, AGV apod. v podobě distribuoovaného pohonu a příznivého rozložení hmotnosti to nemá, zato řada nevýhod (snížená variabilita kapacity) zůstávají. I když úpravy počtu vozů u některých jednotek by možná byly realizovatelné. Možná by bylo reálné, aby na části výkonů jezdili trvale o šesti vozech a jinde zase s osmi. Ale hlavně ať to s těmi 16-i vlaky vyjde.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 15:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď se zase nabízí položit otázku v čem má netrakční jednotka přednosti před klasickou jednotkou jako např. Pendolino/ICE... Je to v pořizovacích nákladech (když mám mašiny, které s tím mohou jezdit, nemusím za ně utrácet), nebo v čem to vězí?

Snaha u netrakčních jednotek je využít některých výhod trakčních jednotek tam kde to jde a na oplátku přidat něco navíc např. variabilitu trakce - jednotka bývá většinou napevno elektrická nebo dieslová kdežto netrakční jednotku můžete tahat jak elektrickou tak i dieselovou mašinou dle potřeby...

Například jednotky mají dneska distribuovaný pohon po celé soupravě a pohon každého druhého dvojkolí, to trakční jednotka sice nemá, ale má distribuovanou palubní síť stejně jako jednotky, dále např. jednotka má interní elektropneumatickou brzdu na soupravě a přemostění záchranné brzdy + rekuperaci = to má netrakční jednotka dneska taky apod.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 15:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf, R.Š.
Nevýhody jste vyjmenovali vy, já bych to zkusl s výhodami:
- utěsněné přechodové můstky´= nižší hluk = nižší tepelné ztráty = vyšší komfort pro cestující.
- menší počet agregátů CZE = menší pravděpodobnost poruchy
- možnost redundance agregátů CZE = vyšší pohotovost
- odpadá péče o utahování šroubovek mezi vozy a těsnost vzuchových spojek apod.

Závěr: výhody nejsou extremní, ale vyvažují nevýhody. Nižší variabilita a nerozpojitelnost nemusí být na závadu - Pendolínům to zřejmě nevadí.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 15:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá a co takhle kombinovat dále? Např trojice vozů spojené do jednotek. To by umožňovalo jak variabilitu kapacity (byť by se přidávalo, nebo ubíralo po třech), tak sjednocení CZE a dalších agregátů i snažší cattering.

Jednoznačné plus je, že odstavit tři vozy není takový průser jako odstavit celou jednotku kvůli vážnějšímu problému. Je otázkou, jestli se to vyplatí za vyšší cenu takové jednotky.

Případně by možná nebylo od věci vyvinout systém, kdy by netrakční jednotka znamenala minimální kapacitu souprav. V případě špiček by se mezi lokomotivu a jednotku přidaly posilové vozy. (zde by nebyl zajištěn cattering, jako například Jančurovy posilové busy, nejsou poskytovány zvláštní služby)
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 17:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LoDo: A co třeba Bdmpee 50 54 22-44? Je to reko původně určená na vnitrostátní dálkovku a je tam p.
Navíc podle vagonwebu je to také dělené na regio -t a dálkovou -p. http://www.vagonweb.cz/oznacovani/m_pismena_CD.php
Sledování sudé Avaly ¤×פ Sledování havlíčkobrodských regionov v TS 876
Čeština je freeware, ale ne opensource! ¤×פ ICQ: 315559622
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 18:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jste přišli na ten nižší počet agregátů CZE ?
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 18:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pevne spojene netrakcni jednotky v provozu opravdu idealni nejsou. O tom se presvedsili uz u OeBB. Zdvojovani souprav neprinasi potrebnou flexibilitu a proto se zacalo pokusovat s privesovanim obycejnych vozu. Viz. fotky na http://www.bahnforum.info/index.php?ind=news&op=news_show_single& ide=230
(jedna se o testovaci jizdu bez cestujicich)

Ale jinak je RJ pro cestujici velice pohodlny. Pro CD je to za soucasnych podminek urcite velice dobry kseft. Doufam ze se stihnou do vyprseni opce rozhoupat.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 19:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kubze:

Vozy RailJetu jsou propojeny klasickým vysokonapěťovým kabelem (UIC 552) z kterého je výstup na 6 vozech (ze 7) na CZE = s výjimkou vozu řady ARbmpz, ten ho nemá.

Z CZE je pak napájena palubní třífázová síť 3x400/380V a z toho pak je ještě děláno 24Vss na napájení vozidlových baterií.

Ty CZE jsou vůči sobě připojeny paralelně, čili je tam redundance a výpadek jednoho či více neznamená, že jednotka je "bez šťávy".

Link:
www.railjet.at www.oebb.at www.siemens.at

Systém napájení např. Velara je pak třeba tady (link: www.eamreinc.com/AVE%20Velaro%20E%20Siemens.pdf)
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 19:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OPRAVA linku na RailJet:

www.siemens.com/.../uitp2009/datenblatt_railjet_d.pdf
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 19:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten taky nefunguje.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 20:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul: díky za odkaz.

funkční odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem kubze.)
Morrison
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 21:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska v Zábřehu. Omluvte prosím kvalitu - mobilem a z vlaku.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 21:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sysel.

V každém případě mě zaujal ten zářez na střeše...
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemely byt 961 na 160km/h? Podle te fotky muzou jen 140. Nebo je to docasne?
Faigja_162
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Morrison - Člověk se až diví, jak může něco tak graficky hrozného vzniknout.. Sám o sobě ten řidičák má nic moc vzhled a když k tomu ještě dali toho Najbrta, tak do teda dokonali úplně... A já si vždycky myslel, že horší už to být nemůže