K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 07. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 07. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5813
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si dobře vzpomínám, tak se vždycky mluvilo o 140 km/h.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, mluvilo se o 160 km/h...ale toto je verze bez první třídy, tudíž čekám do regionálky, tak je dost možný, že na 160ku budou 962 nebo taky nic:-)

Morrison: díky za dokumentaci;-)

Jinak ke vzhledu, není to nic nádhernýho, ale pokud se v tom bude dobře jezdit, tak budu spokojenej. Když z nás jede 954ka, tak je to jasný volba, snad to tak bude i v tomto případě:-)
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 961: No ten barevný přechod je jak pojď na mě z boku! Kdybych to tušil, tak bych sjel do PRASu a zadarmo jim ukázal jak má vypadat najmrd.
zabublame.cz - portál o vodních dýmkách
-------------------------------------
oblíbené číslo 17 + jméno Vojtěch + místo bydliště Olomouc => 954.217 "Vojta" DKV: Olomouc :D
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2178
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

140 km/h se muselo nakonec zvolit snad kvůli podvozkům...

Kubam: Tak tohle má oproti 954 navíc kotoučovky a klimu, takže to bude ještě o třídu výš...
Pepas87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ježiš to je příšerný...
vypadá to jak nabouraný už při výrobě...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ten řidičák je teda krasavec. Ta střecha fakt nic moc, ovšem uznávám, že umístit na střechu vozu Y antény asi není úplně jednoduché. Škoda, že nátěr nění proveden jako na 854/954 - určitě by to vypadalo lépe.
Zajímavé je, že chybí dveře na stanoviště, 954 je má.

Verze 2. tř vypadá, že je prostorově řešena stejně jako 954, otázkou je, kde bude umístěna 1. třída, protože to by musel být ten vůz buď z gruntu jiný - aby bylo dodrženo pořadí: Stanoviště-1.třída-zavazadla-2.třída - a nebo (a toho se děsím) - bude 1.tř. řešena stejně stupidně jako na 954...
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abyste se náhodou z toho neoloupali. Zas tak strašné to není, ačkoli, že by to bylo nějaké mistrovské dílo se taky říct nedá. Ale hlavní je jak to bude vypadat zevnitř.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail: Interiér najbrt, včetně sedaček, které jsou shodné s posledními 471.
Pavel99
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.104.253
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 22:43:12    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes večer vozy RJ průjezd Pardubicemi (za 740 GJW) směr Praha
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsou sedacky shodne s temi z poslednich 471, tak budu vcelku spokojen.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a toto který blbec vymyslel??? to je patvar jako prase. to vymýšlelo nějaké ožralé hovado ve sklepě po dvou litrech vína. to se zase páni konstruktéři vyznamenali...líp by na tom vypadal i navařený čumák z esa
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail: Tak to budeš spokojen i s RS1.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelo z elefanta zmenšené na jedno patro s čelním sklem z 380tky
Fiiiiira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím važení diskutující.

Ta 961 je přestavba? Pokud ano tak z čeho. Děkuji
810.529-8
Ať žijou 810
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 00:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdt
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 00:54:55    Odkaz na tento příspěvek  

sedačky z posledního elefanta? Proboha... To je ironie, ne, že s nimi bude někdo spokojen?

Vždyť ty nejnovější sedačky jsou méně pohodlné, než stará 451. Jet v nich je za trest.

Budiž v dopravě na krátkou vzdálenost (i když zlaté elefanty 1-60), ale jestli má 961 být řidičák k rychlíkům? No to potěš. Už vidím, jak se někdo rozhoduje mezi sedačkou takovouhle a sedačkou v buse SA pro cestu Budějovice-Praha. Sedět na téhle sedačce 2,5 hodiny!

Škoda, že nebudou i další generace elefantů, mohla by se ta supertvrdá koženka rozšířit rovnou na celou sedačku. :-(

Ta sedačka by nebyla strašná, kdyby z ní 1/3 netvořila tvrdá koženka. A ve verzi posleního elefanta udělaná tak, aby to bylo skutečně bylo zas jak tenké prkno potažené koženkou alá 810.

A to ignoruju ty šílené opěrky pod ruku, tvarované z kopce a tak, aby z nich ruka klouzala.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 08:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: nevím teda přesně, jak vypadají sedačky v posledních CE (u nás nejezdí), ale jel jsem nedávno jedním CE a byly pohodlný. Myslím, že by ses měl projet 021kovým voze, to je panečku.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 09:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ono to čelo nebude zas tak strašný
stačilo by kdyby si dal někdo krapet práci a pohrál si s napojením.. jenom pitomej proužek aláá RailJet tomu dodá
Osme.pendo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.2.23
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 10:26:00    Odkaz na tento příspěvek  

Jancurovo Bmz bez oken a jednech dveri zustalo v Breclavi, zbytek Jancurovych Bmz a ABmz je uklizeno v Kolinskych dilnach...
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 937
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 10:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodec: no to vůbec nevypadá špatně;-)
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 10:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: já si právě taky říkám. jen kdyby to vzal do ruky nějakej dizajnér.. třebas doladit sklon tmavýho pruhu s čelem bo tak něco
Georgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 11:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: sú to tieto sedačky od Borcadu

Verzia v 471 ČD je akurát inak farebne riešená (koženka navrchu je tmavá a poťah fialový, takže to sedí starším sedadlám v 471)

a s Markom000 sa očividne nezhodneme. Na pohľad vyzerajú strašidelne, ale keď som sa tým prvýkrát viezol, bol som milo prekvapený.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 938
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 11:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodec: třeba se toho ještě někdo chytne, takovej malej detail a úplně to změní vzhled;-)

Georgo: díky, tak tyhle jsem nikdy nesedlal, ale myslím si, že to tragedie nebude...spíš naopak
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Attilius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 12:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by zajímalo, co je to za věc v horní části dveří. Vypadá to jako tlačítko na otevření, ale takhle vysoko?
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 12:26:55    Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: nebude tragédie?

No možná byste se měli podívat na sedačky v těch SA busech, pokud myslíte, že když jim proti nim ČD nabídnou tohle, tak to lidem přijde atraktivní.

A dobře sedí? Možná pokud je vašim cílem si narovnat páteř a otlačit hlavu. Protože ten výstupek pro hlavu a ta tvrdost té koženky z toho dělají lavici, ve které, pokud se chcete celý opřít, sedíte jak prkno postavené na výšku.

Jako nezlobte se na mě, ale jděte se podívat na sedačky v desiru nebo RS1 (německé verzi), to je fakt o jinym DOJMU a o jinym pohodlí. Pokud ČD chtějí za každou cenu ušetřit na úklidu a dávat koženku za hlavu, tak ať ji dají aspoň měkkou (alá relativně regionova). Nebo (pokud tvrdou) ať dají tvar jako měla v 842/Bp (kde je to v pohodě). Tenhle tvar je děsněj.

Ale i tak!

Já jsem ochotný tyhle sedačky akceptovat na 50km úsek ve 471. Nebo na 100km, pokud to vlak ujede za hodinu. Ale jet v takových sedačkách 2,5h? To podstoupí akorát vlakový nadšenec.

Já mám vlaky rád, ale mezi přáteli mám dost těch, co preferují SA právě kvůli sedačkám (a nevadí jim oproti vlaku stísněný prostor). A s těmito sedačkami v dálkovém rychlíku do např. Budějovic, ČD fakt neohromí.

(a to mám já jen 1,75m, přátelé co jsou vyšší, těm to, kde začíná ta koženka, vadilo ještě víc)

A opěrky pod ruku, ze kterých padá ruka dolu, pokud ji nedáte křížem, to musel vymyslet taky magor.

U ČD je spousta fajn sedaček, nechápu, proč 961 hodlají takhle zazdít a potažené Bčko bude mnohem pohodlnější. Popravdě nechápu proč za každou cenu šetřej i na sedačkách pro regionálku, ale tam budiž.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 12:40:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Morrison:No to je teda dílo...Rozšklebená Regionova,kdyby aspoň to čelo barevně navazovalo na skříň,jak to mají motory s řidičákama...To dostane zlatou medaily za nejotřesnější design...A už vůbec si nedělám iluze o dokonalosti dílenského zpracování...
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 12:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední elefant má ty sedačky s dřevěnou loketní opěrkou z kopce, ty na fotce jsou proti tomu dobrý.
Aspoň, že do 1. třídy dělají pořádný sedačky.
Abfbrdtn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 13:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je teda pekna prisera a pritom stacilo tak malo, viz Chodcuv napad. Je videt, ze nad tim vubec nikdo nepremejslel.
Bezkonkurence nejlepsi sedacky jsou ty co se davaji do 054 (ten posledni model) uzasne pohodlny sezeni.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 13:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, pořád je ještě naděje, že to není finální stav. Na fotkách prvního RS1 taky třeba ještě chybí ten tmavěmodrý proužek na boku...

A ještě něco: Dnes byly, jak již bylo avizováno, zrušeny VŘ na reko Bp a Bdt.
Zdenal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 14:39:11    Odkaz na tento příspěvek  

Nevi nekdo proc vozum Beer odebrali "r"?Diky.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 14:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal > netusim presne proc zrovna tohle pismenko, ale je odebirano vsem vozum ... zjevne z duvodu, ze se do budoucna planuje jeho vyuziti jine nez soucasne. Jake a proc zrovna "r" netusim.

Dalsi vec je, ze se timto indexem oznacovaly vozy nejakym zpusobem netradicne resene z hlediska dispozice nebo jinak zvlast vybavene ... no a to co bylo driv zvlastni je mozne klidne brat za standard.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Tom88cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 14:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím souhlasit s Marek000, že sedačky z poslední řady 471 jsou velmi nepohodlné a co jsem se o tom bavil s pár lidma co dojíždí, tak i souhlasí, že jsou ty nejhorší ze 471.

George_couser: Budu doufat, že RS1 tyto sedačky také neobdrží (ty nízké co byly v zapůjčeném předváděcím RS1 na Hlavním nádraží loni taky za moc nestály). Souhlasím, že lepší než ty co jsou v poslední řadě 471 jsou ty z řady 814/914 na sezení o moc lepší a že jsem se v Regionovách už něco najezdil.

Závěrem otázka na znalejší provozu. Jak je to s povolením rozsahu koženky na sedačkách v drážní dopravě, pokud se nepletu tak kvůli normám není do nových vozidel v drážní dopravě instalována? Snad kvůli hořlavosti co jsme se jak dočetl zde na fóru tak i když jsem se na to ptal někde na veletrhu. Za případnou odpověď předem děkuju.
http://www.youtube.com/user/tom88CZ?feature=mhum
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom88cz - příští týden uvidíš, že i RS1 ČD tyto sedačky má.
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2011

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Co máš proti RS1? Ty patří mezi nejlepší motoráky.
Navíc tyhle sedačky vypadají designově dobře a rozhodně nejsou horší než ty, co byly ve starších verzích Elefantu. Naopak jsou lepší. A to říkám z vlastní zkušenosti.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail: Já někde něco psal proti RS1? Pouze jsem tu napsal, že i RS1 pro ČD bude mít stejný typ sedaček jako poslední 471 a 961...
Pje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Marek: Sedadla v SA? Hrůza! Po půl hodině jsem měl bederní páteř jako orangutan a z busu jsem lezl také tak - vždyť to nemá elementární lumbální oporu beder! Borcad je tvarován lépe, ale ten tapecírunk - opravdu jako z kartonu. Zase se šetří na nepravém místě...
Pje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Marek: Ano, opěrka hlavy není opěrka a područka není područka, to souhlasím. Důvod je jediný - nedostatek peněz. Sklopné područky s měkkým polstrem levnější nebudou...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 15:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pje) Proč mám pocit, že někteří lidi jsou na tom hůř jak princezna na hrášku. :-) SA jsem už párkrát jel a nepřipadal jsem si jak zlámaný opičák.
Ferri_brodge
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neexistuje fotka 961 zepředu? Strýček Google nic neporadil...
Jinak můj první dojem je trochu rozpačitý - souhlasím s tím, že ten nedotažený pruh je přinejmenším divný, na druhou stranu mi to nepřijde tak hrozné, jako třeba 13T v Brně nebo 16T ve Vratislavi...
To čelo mi ovšem přijde nějak podivně disproporční - zdá se mi to, anebo má kabina nahoře skutečně jakýsi pahrbek geniality? Trochu se bojím, že při celkovém pohledu ten vůz bude působit trochu robertkovitě :-)
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2011

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Omlouvám se, pokud se tě to nějak dotklo, jen jsem nevěděl co si mám vybrat, zda kritiku RS1 nebo zda to spíše byla kritka sedadel. Tak jsem to pokryl všechno .
Ale jinak, pokud jde o ta sedadla, tak jsem se k tomu vyjádřil už výše.
Pje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Jspetrak: Možná je to tím, že já ještě díky sportu nemám lumbál odrovnaný. Zkuste to porovnat s konstrukcí autosedaček a snad pochopíte...

Kdesi nahoře jsem narazil na Bvt - ó hrůzo - se sedačkami dnes již nepoužívanými ani v tramvajích (asi zbyly). Ve vlaku se asi jezdí čtvrthodinku jako v tramvaji...
Amnouz156a
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: Pro Boha, už i RS1 budou mít BorCady regio? A já myslel, že se jim to vyhne.

Tyto sedačky jsem zkoušel na minulém RailDays. Na jsou celkem dobré, ale jak si opřete hlavu, změníte rychle názor... Nicméně, vozy 961 budou mít určitě aspoň svěží interiér, narozdíl od slonů...

Sedadla v SA jsou naprostá paráda! Před třemi týdny jsem tam seděl, a nemohu si stěžovat (až na to, že jsem měl spocenou , ale to mi zas tak nevadilo). Myslím, že tato sedadla by byla dokonce vhodná do vlaků 1.třídy, pokud by se mírně upravila! Každopádně, jsou minimálně na úrovni Borcad SEH!
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svěžest interiérů záleží na tom, kolik stromečků v interiéru výrobce rozmístí. :D
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 16:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ako ja som v tychto sedackach uz "par" jazd presedel a nezda sa mi, ze by boli neake zle, bezne v nich sedavam aj 2 hodiny a nikdy ma z nich neako nebolel chrbat
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK http://knihajazd.tk/
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 17:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol 256: Z hlediska (EU) legislativy je to prave burt.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 18:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ferri_brodge: ...anebo má kabina nahoře skutečně jakýsi pahrbek geniality?
Ono to taky asi není jen tak, vymyslet design čela pro vůz UIC-Y, tedy s onou vysokou střechou*. Jinak jsem 961 viděl (zvenku) naživo a osobně se mi to docela zamlouvá...

*) Kritici si mohou vzít papír a tužku, nakreslit si obrys toho vozu a vměstnat do něj nějaké rozumně se tvářící čelo... ;o)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 18:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ythomas_ct > staci spojit prijemne s uzitecnym, lepe receno hezke s funkcne potrebnym. Tady mame nahore pekny zalud vycuhujici z cepicky (pokud to tedy budeme nazyvat jeste slusne botanicky) a o kus dal je to doslova vykousnute, aby bylo kam dat antenu.

To u ridicaku k nemeckym honeckerum to udelali tak, ze maji rovnou strechu trochu uriznutou a diky tomu si nemusi dizajneri lamat hlavu s pahrbkem geniality.

Netvrdim, ze to je nejaky dizajnovy zazrak, ale prijde mi to presne ve stylu hesla "v jednoduchosti je sila".

P.S. jak sem vlozim externi obrazek jinak, nez jako odkaz?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2331
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 18:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ythomas_ct:
*) Co 954? to rozumně nevypadá (vím že Bdt má ještě vyšší, ale to by se vyřešit taky dalo)

Vypadá to hrozně, aspoň barevně se mohlo přizpůsobit střeše...
Gasonův blog ...pořád žije!
Najbrt - Totální ztráta identity -> šedý rám - dobrý rám
sem zahodil, přesedlal sem NIKON D3000 Nesnášám šotoušiky,vocasy a Železniční Pofiderní stránku... Děkuju za shlédnutí!!!
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6479
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je taky obrázek onoho vozidla. Design čela přes monitor raději soudit nebudu, ale nátěrové schéma odsoudím klidně z fleku

Tvar čelního skla působí skoro jako pokus o unifikaci s řadou 380
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3771
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On 961 vypadal na prvních vizualizacích velice slibně. Zabilo to pouze a jedině nové barevné schéma ČD. Už po malé úpravě, kterou prezentoval Chodec to vypadá o dost lépe. Co je potřeba vyřešit je přechod střechy (nebránil bych se šedivé až dopředu a zachování toho vajcovitého tvaru v dolní části, jak je na vizualizaci). Takhle ten vršek vypadá jak indiánská čelenka a celý tu působí tak, jako kdybych si chtěl otevřít restauraci s názvem pantograf a tak koupil vyřazenej vagon a aby to mělo čumák z pantografu, kterej upoutá, pozval bych nějakýho umělce, ať to jedno čelo uřeže flexou a cosi nového mi tam ztvární.

Mimochodem, nevíte co s 961 zamýšlí v Plzni?

(Příspěvek byl editován uživatelem malý fotograf.)
Každý je šotouš, ale v jiné věci...

poštu posílejte na: stepan.esterle(a)dopravni.net
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:10:14    Odkaz na tento příspěvek  

Czech_rail:

Říkáte designově dobře? Každý má tedy jiný vkus, to je pravda. Ale veřejnost namlsaná sedačkami z SA busů nebo vlasních aut, tyhle z 1/3 koženkové sedačky za vizuálně atraktivní rozhodně považovat nebude. O tom teda nepochybuju. Na 2h cestu? To je prostě špatný vtip.

Hold ČD chtějí za každou cenu lidem dokázat, že je rozdíl mezi R a IC/EC. Akorát drobátko zapomínají, že provozují R i tam, kde to konkureční silniční dopravci berou za významné dálkové spojení a jezdí tam v busech odpovídajících kategorii IC. Nebo myslíte, že zákazník na Praha-Pardubice je víc než zákazník na Praha-České Budějovice? (já bych řekl že spíše naopak... ten z Pardubic nemá na výběr, pokud chce rychle do Prahy. Ten z ČB v součastnosti u vlaku žádnou výhodu nevidí, akorát nižší komfort, který se z dobytčáku zvedne na příměstký vlak.)

Tyhle sedačky na člověka už od pohledu působí, že vás někdo chce zcela jasně ubezpečit o tom, že se nacházíte v nižší kategorii vlaku. V nejlepším možném případě je může někdo brát neutrálně, ale rozhodně ne atraktivně. (Pokud není zapálený vlakový nadšenec, který je rád za cokoliv. Jenže tak se průměrná veřejnost nechová, pokud má na výběr. Zlepšit se z interiéru 1970 na 1990 vážně nestačí.)

A když si do toho sednou a opřou si hlavu, tak potěš. Akorát se budou těšit až vystoupí. Každému je pohodlné něco jiného, to uznávám, ale já jel i ve vozech Bpee a dalších. A nezlobte se, ale já vidím a cítím rozdíl. Pokud vy ne, tak... to máte vážně dobré. Doufejme v zájmu ČD, že vás takových bude víc.


A co se týče regionálky a těchto sedaček:

Při ceně RS1 (60 mega?) či elefantu (220 mega?) mě nikdo nepřesvědčí, že by ČD zruinovalo, kdyby ta sedačka byla celá z látky, a nebo se ten horní díl udělal aspoň měkký.

Hold Němci se i v regionálce snaží přetáhnout lidi z aut. ČD si hodlají v lepším případě hrát na rychlejší autobus pro ty, co nemají jinou možnost než veřejnou dopravu (= nemají auto, nebo nemají na benzín...). Víc jejich cílem není. Tímhle to jasně dávají najevo.

Škoda, jsem zklamán. Zbytečné zkazení potenciálně slušných vozidel. Oplyšované B nabídne větší komfort (dokud se nezašpiní). :-(
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barevné schéma klasika ,,Najbrt" zvykejme si,ale kdo vymýšlí design tak nevím teda.Co poslední dobou předvádí za tvary je naprostá katastrofa,vzhledově naprosto hrozné !!! Ty boky jsou v pořádku,ale co to je za paskvil to čelo tak to opravdu nechápu.Kde a kam se ztratily naše krásné vzhledy lokomotiv,asi jsou už nenávratně pryč... :-( Hlavně že samé novinky,ale vzhledově čím dál tím horší.
P.S. ať si každý myslí své,toto je můj názor.
Ferri_brodge
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka: Díky, toho jsem si nevšiml. Upřímně, takhle to vypadá líp, než jsem očekával. Ale ten cimrmanovský pahrbek je teda monstrózní :-)
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 2-2011

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelo mi taky nepřijde jako zrovna umělecký výkvět, ale ta sedadla jsou dobrá. Např. vlaky, které jezdí z Mnichova do Pasova mají také z části koženkové a z části textilní sedadla a ještě jsou mnohem tvrdší než ta od BorCadu. Takže mně se tedy líbí, ale čelo mi taky nepřijde zrovna vhodné.
Balďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 21:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi mi tu psal, že ta spára mezi laminem a plechem bude zaspárovaná a nepůjde vidět...a ouha, ona je vidět
videa - http://www.youtube.com/baldas751
fotky - http://picasaweb.google.com/baldas.radek/VlakyAZeleznice
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 7-2008
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 21:11:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: Koženkové opěrky hlavy chápu, vzhledem k frekvenci čištění látkových sedaček. Pokud je budou ČD čistit častěji, nebo dávat na opěrky bílé hadříky, bude to něco jiného.

Zatím jsem v tom neseděl, ale třeba v sedačkách zatím poslední série 054 ano a ty jsou OK. (To jsou ostatně všechny, kromě té druhé, co mají také některé série 471.) Desira DB mají sedačky z látky, ale jinak do ideálu daleko, to mi přijdou lepší 854 nebo některé série 054.

Bpee nejsou špatné, ale nemají "uši". Mně osobně nejvíce vyhovují Bmee, Bee272 a Bmz.

(Příspěvek byl editován uživatelem všd.)
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 21:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ridicak ve Zdicich bohuzel jen z boku (driv jsem nestihl zareagovat :-(

Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 21:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si narušit debatu o "dyzajnu" a sedačkách dotazem, z kterého Bdtčka Sysel.001 vzniknul?
Sledování trutnovských brejlovců - http://brejlovci-ts771.tk/ | Vozy ex Baim - http://baimy.jdem.cz | Vozy Bd264 - http://vozybd.jdem.cz
Czech_rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 2-2011

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 21:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, takhle z boku to vypadá dobře. Nebýt toho čela, tak to je fakt pěkněj vůz. Ale taky to není nejhorší, žádné mistrovské dílo, ale taky nic nějak příšerného, si myslím.
Dj_tiësto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 21:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda zase předvedla, že design je jí cizí a jestli to bude mít sedačky ala regionálka tak vážně humus. Se divím, že nenabízej tohle místo RailjetůTenhle podnik je prostě tragédie. Na co šáhne to zmrší. Kdyby zůstali u tramvají tak by mohli něco dosáhnout. 15T je krásná ale to je vážně jediný výrobek. 380 mohla být pěkná ale zase ji museli zmršit prolisama na boku. Achjo, kdyby tak skrachovali tehdy jako ČKD.