K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 08. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 08. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 01. ledna 2012 - 12:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpnk: Určitě je dobře, že podobné kontroly probíhají. Díky svému častému a dalekému dojíždění mám na In-Kartě aplikaci IN100 a v okolí Prahy na soupravách 471 lezou do jedničky permanentně cestující s druhou třídou - kolikrát jsem z 4,5 lidí jediný, kdo má řádný a platný doklad pro první vozovou třídu.
Rozhodně jsou podobné nálety jedině dobře, mám osobní zkušenost i z doslechu, že mezi Říčany a Prahou-Kolovraty jezdí mnoho lidí načerno a jsou schopni se zamknout na toaletě nebo se s vlakovými četami honit po vlaku.
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 11:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připojím se do diskuze na téma doplatková jízdenka dnešním zážitkem.
Mám traťovou jízdenku Praha-Horní Počernice (dále jen PHP) - Lysá n. Labem (LnL). Z Lysé jsem jel rychlíkem a protože jsem měl čas, zašel jsem si v Lysé k pokladně koupit doplatkovou jízdenku do Prahy-Vysočan (PV), protože rychlík v PHP nestaví. Když mi paní pokladní prodala jízdenku IN-25 na úsek PHP-PV, upozornil jsem jí, že jsem chtěl doplatkovou jízdenku, ne samostatnou jízdenku. Koukala na mě, jako bych spadl z Marsu, že nic takového není a ani její kolegyně netušila. Protože jsem si nechtěl nechat vlak ujet, tak jsem to vzdal a raději jsem obětoval těch 7 Kč navíc. Sedm Kč je prkotina, ale při správném doplatku 8 Kč je to skoro 100% přirážka.
Poslal jsem dotaz na infomail ČD a jaké bylo mé překpavení, když mi přišla odpověď, že i k traťové jízdence JE možné vydat doplatkovou jízdenku.
Takže i s doplatkovými jízdenkami k jízdenkám ČD je problém, protože ne všichni zaměstnanci ČD o něčem takovém vědí a cestující to musí slepě trpět.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 12:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplatek k traťové jízdence možný není (bod 100 tarifu), musíte si zakoupit novou jízdenku. Postup pokladní v Lysé byl tedy správný.
Odpověď ČD-centra chápu tak, že stačí koupit jízdenku (nikoliv doplatek; pojem doplatková jízdenka jsem v tarifu nenašel) z HoPo a nemusíte kupovat jízdenku už z Lysé.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 12:23:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: to sice máte pravdu, ale on má nárok složit si jízdu ze dvou jízdenek: z Traťovky Čelákovice - HoPo + jednorázovky HoPo - Vysočany. Toto není doplatek.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 12:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: on má nárok složit si jízdu ze dvou jízdenek
Přesně takhle to udělal, v tom nejsme ve sporu.
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 12:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citace odpovědi:

Dobrý den,
k traťové jízdence je možné zakoupit doplatkovou jízdenku pro cestu za cílovou stanici traťové jízdenky.


Ale je pravda, že traťové jízdenky jsou z tohoto v bodě 100 TR10 vyjmuty. Tak nevím, co odpověď od kontaktního centra znamená a ani nechápu, proč to není možné, když traťová jízdenka v době své platnosti funguje defacto jako zpáteční jízdenka.

Bod 100 beru jako diskriminaci pravidelných cestujících...

(Příspěvek byl editován uživatelem milbi.)

(Příspěvek byl editován uživatelem milbi.)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 13:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak teď je jasné proč vlaky jsou ztrátové, když se jezdí takhle hodně na černo.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 13:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milbi: nikoliv. Traťovka se chová jako síťovka, aspoň ČD to tak tvrdí. Vy k síťovce (oblastní) taky nedostanete doplatek za původní cílovou stanici, ale jen jízdenku z okraje oblasti do nové cílové stanice.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 14:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Považovat traťovou jízdenku za síťovou je ale zcestné - u síťové jízdenky není jasné, jaká kilometrová vzdálenost by se měla použít při výpočtu doplatku - příkladem budiž středočeská síťovka při cestě do Olomouce - má se brát jako začátek Kladno, Kralupy nebo Mělník?
U traťové jízdenky je naprosto zřejmé, jaký úsek je či není zaplacen. A je v tom případě jedno, zda dotyčný cestující nastoupí na první nebo poslední stanici úseku. Jediné, kdy bych neuznával doplatek k traťovce je případ, že se chce dotyčný odchýlit od zaplacené trasy (např. v případě mé traťovky Milovice - Praha bych nemohl požadovat doplatek při cestě do Nymburka nebo Všetat). Nebo při traťovce Praha - (Poříčany) - Kolín požadovat pouze doplatek při jízdě přes Lysou.
PepaN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.246.93
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 14:41:08    Odkaz na tento příspěvek  

DOplatek za cílovou stanici k traťové jízdence NENÍ možný, jen samostatná jízdenka, ve Vašem případě tedy Praha H.P. - Praha Vysočany. Žádné odečítání cen jako u obyčejné jízdenky! Přesně podle článku 100 Tr10. Informovali Vás špatně!
PepaN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.246.93
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 14:43:15    Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: to co píšete v předposledním přípsěvku je Vaše vize, jak by to šlo udělat, ale předpis je předpis a proto tedy platí článek 100, takže nechtějte po zaměstnancích ČD něco, co udělat nejde :-)
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 14:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaN: Já ale nechci po někom něco, co není možné. Jen, jak se ukázalo, levá ruka u ČD neví, co dělá pravá, a i v zákaznickém centru jsou z vlastního dokumentu TR10 zmatení jak ovce kolejích před rychlíkem. Zajímavé, že když jsem znovu kontaktoval infocentrum s poukazem na bod 100, tak mi napsali, že to možné není.
Má vize v minulém příspěvku byla mířena obecně k dokumentu TR10, protože nechápu, proč jsou traťové jízdenky vyjmuty z možnosti doplatku. Toť vše.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 15:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milbi: Máte traťovku Pardubice-Nymburk, a pojedete Přelouč-Praha (přímo). Jak byste spočítal doplatek?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 15:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>nechápu, proč jsou traťové jízdenky vyjmuty z možnosti doplatku.

Hm, asi proto,že by hromada dojíždějících to dělala každý den a dost by ušetřili, když by to průvodčí nestihl ?

Když vidím skoro každý den, co dovedou cestující dělat za krkolomnosti,aby ušetřili desetikorunu, jak lžou a ztrapňují se před průvodčím kvůli pátr korunám,tak se tomuhle přístupu tariférů vůbec nedivím.
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 15:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Traťovka Pardubice - Nymburk a skutečná jízda Přelouč - (Pečky) - Praha? Doplatek v tomto případě nepočítat, neb není splněna podmínka, že cestující jede za původní cílovou stanici. Pokud by jel Přelouč - (Nymburk) - Praha, potom by doplatek možný byl (Pard/Pha - Pard/Nbk) nezávisle na tom, zda cestující jede z Pardubic nebo Přelouče.
Mladějov: Když vezmu, že rychlíkem Lysá - Praha jsem si zkrátil cestu asi popáté a ani jednou průvodčí nepřišel, potom je jedno, zda člověk má či nemá jízdenku. Dřív jsem doplatkovou jízdenku neřešil a kupoval plnou, protože jsem jinak využíval PID, kde, jak víme, doplatek dle tarifu ČD pochopitelně nejde, takže doplatek k traťovce jsem řešil dnes poprvé. Nehledě na skoro denní zkušenost z osobních vlaků, kdy přistoupivší cestující (zejména ze Zelenče nebo Čelákovic-Jiřiny) nejsou obvykle zkontrolováni, když průvodčí již oddíl jednou procházel a na výzvu "kontrola jízdenek" se aktivně netváří.
Lišák_
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.48.5
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 16:23:35    Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle jet na traťovku Smíchov-(Karštejn)-Beroun, ale přes Rudnou. To by měli peníze vracet, když je to kilometricky kratší . Anebo průvodčí oznámí, že jízdenka na této trati neplatí = jízdenka za plnou cenu + přirážka?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 16:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když vezmu, že rychlíkem Lysá - Praha jsem si zkrátil cestu asi popáté a ani jednou průvodčí nepřišel, potom je jedno, zda člověk má či nemá jízdenku.

No tuhle "logiku" přímo miluju.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 16:33:53    Odkaz na tento příspěvek  

A nechcete rovnou zkoušet jezdit s brněnskou šalinkartou po práglu?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 16:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lišák: Kratší trasou traťová jízdenka platí.
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 16:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Pokud to vyznělo tak, že jezdím načerno, potom se musím ohradit - jezdím poctivě. Dokonce jsem se nikdy nepokoušel jet rychlíkem na trati Lysá - Praha na opencard.
Jen mi uniká logika, proč častý cestující za stejnou službu (rozuměj přejezd o jednu stanici) musí platit víc než cestující náhodný. Ale protože to tu nevyřešíme, nemá to cenu dál pitvat.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 17:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen mi uniká logika, proč častý cestující
Ale on to není častý cestující, on přejíždí jednu stanici stejně jednorázově jako náhodný cestující.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 18:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Babilon: takže když budu mít hypoteticky traťovku Praha-Kolín přes Lysou, tak můžu jezdit do Kolína rychlíkem přes Poříčany a k tomu třeba hradeckým rychlíkem do Lysé?

ad častý/náhodný cestující - je to častý cestující, protože jezdí tu svou trasu, ale pokud chce jet jednou dál, připlácí víc než náhodný cestující s jednorázovou jízdenkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukfi.)
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5876
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 19:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: 95. Traťová jízdenka umožňuje v době své platnosti používat vlaky ČD
k opakovaným jízdám mezi stanicemi a po trase uvedené na jízdence v libovolném směru nebo úseku.
....
95. 2. Po jiné trase mezi stanicemi uvedenými na jízdním dokladu lze traťovou
jízdenku použít pouze pokud je tarifní vzdálenost kratší nebo stejná.


Zdroj TR10
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 02. ledna 2012 - 21:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ale to znamená, že jo. Tarifní vzdálenost Praha-Kolín je po 011 kratší než po 231. V tom případě mi pak taková jízdenka bude platit nejen na veškeré cesty po trati 231, ale i na cesty z Kolína nebo Prahy do jakékoliv zastávky mezi nimi na trati 011, protože mi nikdo nemůže zabránit, abych z vlaku vystoupil
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Vrážák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.146.50
Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 14:37:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tady je vidět imbecilnost zpracovatele tarifu ČernéDíry. Místo jednoduchého kilometrického tarifu s jasnými slevami a pár bonusy kreténismus hodný právě jen ČernéDíry.
Samozřejmě je ČernéDíře zcela jedno, kolik PLATÍCÍCH cestujících odveze - páč státní dosyp. Tudíž je i jedno, kolik cestujících naserou tak, že už do vlaku v životě nevlezou, nebo se mstí plánovaným neplacením jízdného kde jen to jde. Nepochopit to může jen modrý mozek.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5879
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 15:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrážák: Místo jednoduchého kilometrického tarifu s jasnými slevami a pár bonusy kreténismus hodný právě jen ČernéDíry.

Teď narážíte přesně na co?


nebo se mstí plánovaným neplacením jízdného kde jen to jde

Sorry, ale pokud se někdo takhle "mstí", tak je předpoklad, že takhle vychcává se vším ostatním, ne jen s dráhou.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 16:32:20    Odkaz na tento příspěvek  

Voni ten jednoduchej kilometrickej tarif s jasnými slevami (25,50,100,zpáteční,hromadná) už mezitim zrušili? To člověk tejden nejede vlakem a takovejch novot
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 19:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď mě napadla teoretická otázka. Já mám traťovku Kolín - Praha hl.n. (62 km) klasicky po 011, a když teda podle b.č. 95.2 kratší nebo stejná, můžu jet z Kolína do Prahy H.Počernice, kde je 58 km ?? Nebo to nelze ??
Rychlík číslo 700, Buchlov, přijede ke třetímu nástupišti. Pravidelný příjezd v 7:25. Vlak dále pokračuje ve směru Praha Libeň a Praha hlavní nádraží, pravidelní odjezd v 7:28
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 03. ledna 2012 - 19:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

můžu jet z Kolína do Prahy H.Počernice, kde je 58 km ??
A nechtěl byste jet na ni z Ostravy do Českého Těšína?? To je taky méně než 62 km.
Nebo to nelze ??
Ne, opravdu to nelze. Traťovku máte z Kolína na hlavní, ne do Počernic ani kamkoliv jinam.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 09:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, co dodat...
http://ekonomika.idnes.cz/na-nove-trati-za-miliardy-jezdi-vlaky-p omaleji-nez-driv-pg7-/eko-doprava.aspx?c=A120104_215303_eko-dopra va_abr
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 14:44:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jen snad to, že když se v textu náhodou prolátne skutečnej stav, tak titulek vše zachrání
Rychlíky zvládají cestu z Kolína do Prahy zhruba o pět minut rychleji než dříve. A osobní vlaky jim ve stanicích musí dávat přednost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11987
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 15:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejdůležitější věta je tato: "Může za to hlavně příliš velký provoz na trati."
A je to tady. Předpovídám odklon od pětivozových rychlíků co půl hodiny k dvanáctivozovým co dvě hodiny.
Omlouvám se za občasné překročení limitu a prosím adminy o shovívavost.
Po vyřešení optimalizace provozu na 200 se nereaguje na výstupy od: Ignác a pan Pavel Hásenkopf, oba ve všech podobách. Ostatním děkuji.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 18:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale prdlajs. Havlbrodský R budou jezdit přes Lysou a některý pomalý R budou začínat/končit v Kolíně. Tam bude možnost přestupu od/na brněnské EC. Navíc šáhnout se dá i na osobáky...
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 19:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, protože na této trati cestuji každý den, tak mé postřehy od nového GVD: Proběhlo zrychlení osobáku Kolín-Praha na 1h 11minut, přičemž stojí pouze 4 minuty v Pečkách. To bylo i propagováno, že toho chtěli docílit. Ovšem i přesto rychlík jedoucí z Prahy v x:51 přijíždí do Kolína 3 minuty za ním a už od Velimi se jede na výstrahu, popř. se často stojí pod Tescem.
A k tomu, že méně významnější vlaky by měli začínat až v Kolíně mohu říci toto, už dneska, hlavně ráno, jsou všechna nástupiště plně obsazené, a to elefanti od nymburka najíždění těsně před odjezdem. Je to způsobené hlavně tím, že se rozdělila S1 Praha-Pardubice. A přes noc tam asi taky moc místa nebude, protože už teď přes noc v Kolíně stojí asi 10-12 elefantů, 2 spěšňáci na Prahu a několik motoráků od Ledečka a Trutnova.
Rychlík číslo 700, Buchlov, přijede ke třetímu nástupišti. Pravidelný příjezd v 7:25. Vlak dále pokračuje ve směru Praha Libeň a Praha hlavní nádraží, pravidelní odjezd v 7:28
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 19:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Káem: Předpovídám odklon od pětivozových rychlíků co půl hodiny k dvanáctivozovým co dvě hodiny.

A co doporučíte Jančurovy, když vozí tří, výjimečně čtyřvozové vlaky ? Taky dvanáctivozový, ale jeden za den ?
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 22:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Čelakovičan: Tak to pak nemusí jezdit vůbec, cestující z K.Hory, Čáslavi,... na nějakou vyhlídkovou jízdu přes Nymburk není zvědavý, nepojede-li to do Prahy z Kolína co nejkratší cestou co nejrychleji, tak se na vlak vybodne.

Ad Jct: Ale no tak - co doporučíte Jančurovi
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2012 - 22:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle ty rychlíky z Prahy poslat spojené a v Kolíně rozpojit? Zpátky se třeba můžou vracet extra, ale ušetří se kapacita aspoň jedním směrem.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 05:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už jsem také navrhoval. Potíž je v tom, že takový vlak by se nevešel k nástupištím 4 a 5. O tom, že by se díky odpojovacímu pobytu výrazně natáhla jízdní doba.
Asi by se to muselo rozpojovat jinde mezi Prahou a Kolínem, třeba Český Brod (býval tam i přípravář, ale to už je asi dávno).
http://zelfoto.webovastranka.cz/

ICQ : 297-774-273
....
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 06:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se obávám, že plno Kolíňáků právě preferuje tu rychlost, za jakou dobu jsou schopni se dostat do centra Prahy. A každé ráno jsou plná nástupiště na všechny rychlíky, počínaje Rokytkou a konče Hutníkem. A odpoledne je to přesně tak. Už jste si někdy všimli, kolik lidí vlastně vystupuje v Kolíně? Často to bývá třeba 15-20% z celého vlaku. Mnohdy i více. A zdržovat tu cestu někde u Brodu, myslím, že by to nebylo ku prospěchu věci. My, dojíždějící z Kolína, právě jsme se rozhodli pro Prahu (když se nenajde práce v Kolíně, automaticky se rozhlíží v Praze), protože rychlík jede každých minimálně 30 minut, odpoledne se najdou i místa po 15 minutách.
Rychlík číslo 700, Buchlov, přijede ke třetímu nástupišti. Pravidelný příjezd v 7:25. Vlak dále pokračuje ve směru Praha Libeň a Praha hlavní nádraží, pravidelní odjezd v 7:28
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 06:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, navíc na cestování přeplněnými vlaky (v případě ukončení pomalíků ve špičce v Kolíně), zejména 1. třídou za těžký prachy na stojáka se spousta lidí vyprdne a zvolí auto - na dálnici je to kousek.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4768
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 10:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém trati Praha - Kolín je hlavně v tom že celá korytorizace byla udělaná na "opravu současného stavu" a ne s perspektivou. Jinak jsou do Poříčan koleje 4 a do Kolína 3...

Jinak spíš než rušit ve špičkách pomalíky je otázka zda tam mít veškerou "rychlou dálkovku".
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 19:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: Já to myslel částečně ironicky. Ale smajla sem tam žádnýho nedal, sorry. Jinak souhlasím s Vlčounem, že to byla "jenom" oprava a nikoli výstavba s výhledem do budoucna. No a vono to nestačí, páč lidi těma vlakama jezděj...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7819
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 06. ledna 2012 - 20:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5738:
plno Kolíňáků právě preferuje tu rychlost
A proto někteří místní ultrass a někteří organizátoři stále preferují vždy a všude zastávkové vlaky.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 05:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty voe, tady zas nějací ultrass navrhují krávoviny, že to až není hezké. Proč pro urychlení osobáků mezi Prahou a Kolínem likvidovat něco, co je oblíbené a funguje? Jen proto, aby pár modrásků a ropiďásků bylo spokojených, tak zajistit, aby se mnoho lidí přesunulo do aut? Kdepak, milé modré ultrass, doba vašim zvrhlým nápadům nepřeje. Takže na redukci využívaných rychlých vlaků zapomeňte a raději si vytrubte čtvrtou kolej mezi Poříčany a Libní. Jsem zvědav, jak uspějete. Čímž neříkám, že by čtvrtá kolej nebyla potřeba, jen se propásla vhodná doba na její realizaci a dnes by bylo minimálně v úseku Běchovice - Úvaly nemožné tuto kolej zrealizovat bez toho, aniž by do možnosti její realizace někdo krafal třeba i dvacet let.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6281
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 11:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: I příměstská zastávková doprava má svůj význam a pokud se rozumně nevejde k dálkové, tak je degradována. Proto je potřeba hledat určitý komromis. Dálkové dopravy už je na 011 obrovské množství a dá se říct, že už v takovém, že příměstskou dopravu utlačuje. Na tříkolejném úseku to jde, ale soustavné předjíždění na dvojkolejce tu příměstskou ničí. A to přibyde ještě další dopravce a dálkovka se opět zahustí. A pokud to takhle půjde dál, je možné, že bude potřeba předjíždět i na té trojkolejce.
vlasak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prosim vás o radu: za boha nemůžu dohledat video, které se jnenuje (myslím) roztoky czech a je to natáčené v chabé kvalitě z auta,které stojí u přejezdu v roztokách u prahy, před ním asi 3 auta, projede vlak, přestane to blikat, 3 auta odjedou a před auto, ze kterého je to točeno zase padne červená. auto prudce zabrzdí a někdo říká: ty vo*e, už je tam zas červená...
za boha to nemohu najít, prosííím, pomozte.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No možná by to ježdění s některými rychlíky přes Nymburk nebylo úplně od věci. Je to jenom o nějakých 10 km dál, čili to je zdržení 10 minut max. No a pokud by to nějak výrazně pomohlo zrychlit jiné vlaky...
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6282
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 12:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Je potřeba změnit koncepci dálkové dopravy a změnit systém přidělování kapacity a objednávání tras.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7823
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 13:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Spíš je potřeba změnit přístup ke konkurenci na železnici. Když si odmyslím současné, či budoucí tzv. "soukromé" dopravce, tak z hlediska počtu tras dálkových vlaků Praha - Kolín nevidím nějaký dramatický převis nabídky. (Je možné si samozřejmě pohrát s jejich strukturou, ale to bude mít na 011 pramalý dopad.)
Ohledně objednávání tras si myslím, že je potřeba se hlavně umět domluvit. Dogmatické upřednosťování kohokoliv je špatně.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 17:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Lukfi: teoreticky přes Nymburk cesta může pomoct, ale může nastat problém s kapacitou a taky s tím, že jak 231, tak 071 nejsou v moc dobrém stavu
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 17:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: no k těm deseti minutám si přičtěte ještě tak dalších 15 a možná to bude sedět.
Ale furt lepší jet déle přes Nymburk, než nejet vůbec, odklony z 230 při rekonstrukci Kolína byly běžné.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 19:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já jsem předpokládal, že na trati 231 se jezdí těch standardních 120 nebo aspoň 100 km/h. Proč mám teda přičítat 15 minut, v případě, že bude vlaku řádně přidělená kapacita a nikde se nebude trčet na křižování/předjíždění?
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7825
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 20:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Ono když je řádně přidělená kapacita, tak se nikde čekat nemusí??? Mmch kapacita musí být přidělena vždy - asi myslíte pokud je trasa v řádném GVD, ne ad hoc.
Jinak skutečně jsou na 231 místa, kde není rychlost ani 100 km/h.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 6-2009
Odesláno Sobota, 07. ledna 2012 - 21:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, s tou 231 to opravdu není slavné, viz Košičan: JD Kolín - Lysá - Praha je 59 minut, JD Praha - Pečky - Kolín 39 minut (zdroj: Babitron)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12001
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 09:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad "ultrass" a "organizátoři" a "modrásci" a "ropiďáci" - inu spočítáme kolik lidí kterej vlak veze a ten bude preferován. Myslím že Elefanti se nemusej bát. Ale různí Galánové ano.
Omlouvám se za občasné překročení limitu a prosím adminy o shovívavost.
Po vyřešení optimalizace provozu na 200 se nereaguje na výstupy od: Ignác a pan Pavel Hásenkopf, oba ve všech podobách. Ostatním děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6291
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 10:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Je potřeba vzít v úvahu, že soukromí dopravci převzali a převezmou určitou část potpávky. Nemyslím si, že poptávka stoupne natolik, aby bylo nutné nechávat současný rozsah dotované dopravy.
Je potřeba vymyslet to, aby se nedotovaná doprava mohla stát součástí celostátního systému dálkové dopravy. Problém je v tom, že se drží souběžné dotované linky kvůli tomu, že nedotovaný dopravce může fakticky libovolně vlaky rušit a zavádět (v rámci objednaných tras). Díky tomu je počet vlaků až zbytečně vysoký. Příčemž by se vhodnou politikou dalo ušetřit část peněz za dotované vlaky a ty použít v místech, kde se naopak dálkovka škrtá, protože je priorita držet dálkové vlaky v souběhu s nedotovanou dopravou.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7828
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 11:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
To bych skutečně chtěl vidět, jak je mezi Pečkama a Kolínem ve 2*471 víc lidí jak v A+BDS+4*B (B popř. víc). Nevylučuji to, ale rozhodně bych to "z fleku" netvrdil.

Orky:
Je potřeba vymyslet to, aby se nedotovaná doprava mohla stát součástí celostátního systému dálkové dopravy.
Oba píšeme o tom samém.
Jen si tedy osobně myslím, že není třeba nic sáhodlouze vymýšlet, neb je to už vymyšlené. (Říká se tomu výběrové řízení na linky a celostátní IDS.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 11:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výběrové řízení na linky je ale pořád dotovaná doprava. Tady jde o tu nedotovanou. Proč má třeba mezi Prahou a Českou Třebovou jezdit x dotovaných R a Ex, když tam budou jezdit tři dopravci s IC/SC? Jinými slovy, jak dokopat RJ a Leo k tomu, aby ve svých vlacích měli bezmístenkové sektory a jak zajistit, že když jim k tomu objednáš návazný osobák, aby jim to napájel, tak že ten vlak za tři měsíce nepřestanou jezdit.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7830
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 12:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by doprava provozovaná na základě výběrového řízení měla být vždy dotována???

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 08. ledna 2012 - 12:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždy nemusí, pochopitelně. Orky měl napsat přesněji doprava v závazku veřejné služby.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“