K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 17. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 17. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 13:46:15    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: co je tak špatného na tom, že by mohla vzniknout linka, která lidem z Rudné/Nučic umožní dojet za 35 min (s přestupem v Hostivici) na Hradčaskou? Nebo k metru ve Veleslavíně s přestupem za 25min a jednou možná za 20 bez přestupu?

Já samozřejmě nepovažuju za zásadní tu zastávku na kraji Chýně pro pár domů a přijde mi šílené, aby se postavila tahle zastávka a nepostavila Rudná-město. O tom naprosto žádná. A též považuju za nesmyslné, vést linku z Rudné do Hostivce z nádraží na kraji Rudné.

Na druhou stranu si dovedu představit železnicní linku Nučice-Rudná město-Hostivice (a po postavení rychlodráhy dál) a myslím, že by si své cestující našla.

Přes přejezd hlavní silnice v Rudné by narozdíl od linky na Smíchov jezdila jen 1x. Byla by samozřejmě otázka, zda by v Rudné ustáli mít další 2 vlaky do hodiny (1 pár) co budou blokovat přejezd, ale... třeba jo. Nebo by třeba usoudili, že místo 2 párů na Smíchov, jim stačí jen 1 a druhý pošlou do té Hostivice.

Nehledě na to, že by taková linka určitě nebyla zajímavá jen pro lidi z Rudné - i pro Loděnici, Vráž a Závodí by to mohl být spoj, který je na na Prahu 6 dopraví rychleji a pohodlněji než autobusy.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 14:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podbabák: Počkej si na dostavbu trasy A do Motola a určitě tam nějaký bus od Rudné a Berouna pojede.......

Vlak by tak oproti busu nabízel akorát větší docházkovou vzdálenost a přestup navíc.

Vlak bohužel bude atraktivní jen mezi Prahou a Nučicemi, dále už těžko. Dálnice, rozvoj motorismu a navýšení počtu autobusů se postaralo samo o to, aby se na odlehlé nádraží do Loděnice nechodilo......
VD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.87.2
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:06:44    Odkaz na tento příspěvek  

Podbabák:
V Chýni se nejedná o pár domů ale o několik desítek nově postavených rodinných domů v těsné blízkosti trati od kterých je to navíc na autobusovou zastávku dost daleko. V Hostivicích je navíc možnost využít potkávání se vlaků linky R6. Přípojem od Rudné na tyto vlaky by se nabídlo rychlé spojení z Rudné nejen do Dejvic ale i do Kladna každou hodinu.
VD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.87.2
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:27:24    Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Vlak má proti autobusu výhodu, že nabízí rychlé a přímé spojení do centra Prahy po celý den. Rozhodně jsem pro celodenní hodinový interval na 173 z Prahy až do Berouna. Ideální by samozřejmě bylo prodloužit S6 v Praze až na hlavní nádraží, to by však byl ve špičce asi problém, ale po zbytek dne a o víkenech by se tam snad linka prodloužit dala.
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:28:43    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: tohle je trošku nesmysl, ne? Jste to spojil obojí do jednoho (tu krátkou i tu delší verzi linky do Hostivice).

Vlak v Rudné bude schopen obsloužit nemalou část lidí, až bude ta zastávka. Jasně, že část lidí to bude mít blíž na bus. Ale část zas k vlaku a část nastejno. A to nemluvě o tom, že pokud se zvolí pohodlnější forma cestování (v tom vlaku to ubíhá rychleji než v autobuse+metru a večer se v něm třeba svítí), tak řada lidí nemá problém jít k vlaku i 8-10 minut pěšky. Jenom ten vlak musí jet tam, kde to pro lidi má smysl.

Rozvoj motorismu rozhodně neznamená, že každý chce řídit, parkovat v Praze atd. Nebavíme se o cestě k nákupáku na Zličíně. Já třeba mám kamaráda a ten jezdí z Rudné autem jen na Zličín a pracuje na Hradčanské. Dál pokračuje ze Zličína už busem (parkování na Hradčanské řešit nechce), a když jsem mu popsal tuhle linku, tak z toho byl nadšený.

A pokud jde o autobusy, tak ty se musejí procpat městem a rychlejší řešení ani po prodloužení metra rozhodně nebudou. Pohodlnější už vůbec ne. Oproti vlaku a vlastně i 810ce (když není natřískaná).

Moc jste mi tedy neodpověděl. Zkuste svou odpověď konkretizovat pro začátek jen pro návozovou 810 na trase Nučice-Rudná město (ta nová)-Hostivcice. Já si myslím, že tohle si rozhodně lidi najde. Protože pro cesty do Prahy 6 to bude rychlejší než autobusy.

Pokud jde o Loděnici, tak dneska pro ni vlak moc nenabízí, časově vyjde s metrem+busem na stejno, je to spíš taková alternativa pro ty, co jim cesta metrem přijde nekonečná a nebo si chtějí číst i večer (bus obvykle nesvítí) a přitom jim nevadí se trochu projít.

Vráž už je na to lépe, Závodí taky. Beroun hlavní pak samozřejmě ignoruju, to je jen koncovej bod.

Nezapomínejte ale, že nejsme na vylidněné Vysočině a Pardubicku. Tady v okolí Prahy může vlak jako doplněk v pohodě sloužit v souběhu s busem.

Na druhou stranu jste mě asi špatně pochopil, neboť neříkám, aby se rovnou začlo linkou Beroun-Hostivice. Čistě jen Nučice-Hostivice. Dát tam tu opravenou 810 co jezdí na ML (stahovatelná okna, větratelná, potažené sedačky, nesmrdící motor). A uvidíme. Do budoucna nízkopodlažní vozidla.

Jako tratě 122 a 173 mají rozhodně budoucnost, pokud se do nich investuje a zrychlí se a nasadí se tam vozidlo typu Desiro/RS1 (jednou). Rozhodně mají větší význam, než takový pacifik. Z toho je sice reálné dojíždět až na Hlavák, ale i kdyby se přistavěla ještě jedna zastávka ve Vraném a Měchenicích, tak z toho potenciál 173+122 nevykřesáme. A druhá větev na Davli... tam ani není co přistěvět. Tam by mělo smysl se zabývat spíš úsekem Čerčany-Týnec, pokud by NĚKDY NĚKDO objednal zastavování rychlíků v Čerčanech. Nebo vznikly Sp na 221.

Zatávky Chýně a Jinočany bych nicméně nestavěl. Potenciál mi přijde příliš malý a spíš víc lidí to prodloužení JD odradí, než naláká.
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.199.186
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:31:01    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Já bych tu Loděnici a zejména pak Vráž tak marně neviděl. Při slušné nabídce spojení (= hodinový takt) a plné integraci do PID by se cestující jistě našli. Bohužel pro S6 je škoda její ukončení na Smíchově. Možná by stálo za zvážení její trasování na Knížecí a časem (až bude nový trojkolejný viadukt) pak na hlavák, případně do Vršek.
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:36:36    Odkaz na tento příspěvek  

K té pěší docházce ještě... řada lidí v Praze jde klidně i 10 min na metro, pokud se tím vyhnou nutnosti přestupovat na tramvaje/busy, které se vždy někdy zadrhnou, nesednou si v nich atd... Nebo je nebaví jet tram/busem jednu zastávku, pokud to zrovna nejede.

Čím rychlejší spoj nabídnete, tím tu pěší docházku dokážete kompenzovat. A reálných je i 20 min procházky! Pokud nabídnete už opravdu hodně ideální spoj. V Hradci a Pardubicích jsou lidé ochotni jít i 20 minut na nádraží pěšky.

Samozřejmě já s tak dlouhým časem pracovat nechci, takový potenciál tu rozhodně není, ale do těch 10 minut to beru v Praze a okolí za reálné. A 6-7 minut zcela bez problému. A v noci v Praze i více než 10 (lidé jsou zde zvyklý si za nočním autobusem kus ujít).
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 17:19:52    Odkaz na tento příspěvek  

podbabak, 122: nic mi do toho neni, ale vezte, ze se hadate s tydytem, ktery povazuje vlak za nesmysl i v radotine :-))).
Lucistnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní výluka na 011:

Mimořádný průjezd: Vlaky Os 8601, Os 8603, Os 8600, Os 8605, Os 8602, Os 8607, Os 8604, Os 8609, Os 8606, Os 8611, Os 8608 nezastavují na zastávkách Tuklaty a Rostoklaty, cestující použijí předchozí nebo následující vlak.

Neví někdo důvod?
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že by někdo nahlásil bombu v těch dvou dírách?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7911
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lucistnik:
Že by výluka krajní koleje a část vlaků jela po nulté (bez perónu)?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to, že se regionova na 173 moc dlouho neohřála nebo zrovna nemám štěstí, ale už pár dní jsem na ni nenarazil. Že by se po těch pár jízdách neosvědčila?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5965
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 22:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri : Údajně zamrzla.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3088
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 00:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z: Tím tydýtem určitě myslíš sám sebe, viď?
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.202.85
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 00:46:18    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: nechcete radši odepsat mně, místo dohadování se s jirkou?

Mně jinej názor nevadí. Kdyby mi stačil můj, tak sem nemusím psát, jelikož svůj si můžu v hlavě pochvalovat donekonečna. :-)

Nadhodil jsem vám spousta podtémat, v tom co jsem napsal, takže šup... psát. :-)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3089
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 07:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podbabák: Na jirku z já celkem kašlu, je to cvok, kterému už jsem dal jasně najevo, že o jeho reakce nestojím a ať mne ignoruje. Porušil to, tak jsem mu odepsal. Ten pablb mi neustále předhazuje, že chci nahradit vlak autobusem. Nechci, vlak do Radotína smysl samozřejmě má, jen ze své několikaleté zkušenosti dojíždějícího za prací do Radotína vím, že optimální stav byl ten, kdy linka 244 měla interval ve špičce 10 minut a mimo špičku 20 minut a tvořila přijatelně rychlé spojení. Autobus byl využit tak, že mimo špičku byla většina míst k sezení obsazených a ve špičce se stálo. Taková linka nebyla zralá na redukci, jsou tu jiné linky, které vozí vzduch. A již tehdy vlak jezdil ve špičkách 4 x do hodiny a ráno jely ještě dvě posily. Víceméně optimální stav - komu vyhoval vlak, jel vlakem, komu z různých důvodů nevyhovoval, jel autobusem. Násilné řešení akorát vyhání lidi do aut. Tolik OT.



No a dnes brzy ráno jsem už chtěl jít spát a ne reagovat.

Na to, co se tu píšeš, už jsem toho napsal dost nejen já.

Tak to shrnu: O lince S6 jsem přesvědčen, že ta potenciál má, ale podmínkou pro jeho využití je nová zastávka v Rudné. Pak jsem přesvědčen, že se ve špičce zaplní v pohodě třívozová regionova (tady díky "aktivitě" objednavatele těžko můžeme uvažovat třeba s novými vozidly od Stadlera, PESA a pod.)
O smysluplnosti zajíždění dál do Loděnice a Berouna přesvědčen nejsem - proti hraje krom docházkové vzdálenosti také četnost spojení a tady si vlak s hodinovým intervalem ve špičce moc neškrtá, půlhodina je jakési minimum.

Pořád nechápu, proč se tu mnozí uvažují o lince Rudná - Hostivice jako o nějakém ternu pro dojíždějící na Praze 6. Všimněte si, že se staví metro do Motola a že zcela jistě tam bude nějaká linka od Rudné přivedena. A zcela určitě bude rychlejší, než vlak, to je dobré si přiznat. Tedy pokud náhodou se neprojeví šotoušstvo na ROPIDu tak, že tu linku účelově zpomalí nějakým nesmyslným závlekem.

VD: Obhajovat zastávku v Chýni tím, že to někteří mají na autobus daleko, je v neakceptovatelné. Úprava linkového vedení autobusu 347 v Chýni a zvýšení jeho četnosti je daleko atraktivnější a levnější - vlakem těžko dosáhnu špičkový interval čtvrt hodiny a bohužel také je vlak dražší. Cpát ho někam, kde je i to i s výhledem do budoucna na samotnou 810, čili v podstatě autobus, nemá smysl. A to pomíjím fakt, že nová vozidla o velikosti 810 už nikdo nevyrábí. A rekonstrukce ukrajinského typu, kdy se vymění okna, zbytek se nějak opatlá štětkou, neuvažuji.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12226
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 11:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: CIT:"Víceméně optimální stav - komu vyhoval vlak, jel vlakem, komu z různých důvodů nevyhovoval, jel autobusem. Násilné řešení akorát vyhání lidi do aut. " KON.CIT
Bohužel, typický příklad absolutní ignorace okolního světa. Možná by to mělo vejít do učebnic. 1) Tenkrát není teď. Tekrát byla konkuktura, nyní je recese, pokud přímo není krize. Holt už si každý nemůže vybrat co chce ale jen to, na co má (resp. na co má společnost). 2) Ti kdož už jezdí MHD nepřejdou do aut. Nemají na to, proto jezdí MHD. 3) Zrušením autobusu se ušetří víc než zrušením vlaku - to tady nebudu rozvádět, na to proběhla podrobná diskuse v Optimalizaci a stejně to někteří nepochopili. berte to tedy jako axiom.
Zapamatujte si už konečně, že ta doprava neni ve vzduchoprázdnu. Až bude mít Praha tak 10-20 miliard přebytek v rozpočtu a bude přemejšlet co s tim, určitě obnoví 172 a zavede 244 v rychlíkové trase a kloubech po 5 minutách. A spoustu dalších šotoušovin. Dřív ne

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 11:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s Káemem
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 12:07:11    Odkaz na tento příspěvek  

bram: jeste jsi v te sve elegii o dojizdeni do skladu staropramenu zapomnel zminit, ze cvok jirka v radotine nekolik let bydlel a ma tam nekolik desitek kamaradu a byvalych spoluzaku, cili ma o dopravnich potrebach a preferencich prumerneho radotinaka vcelku slusny prehled. a taky jsi zapomnel zminit, ze to, co tvrdi cvok jirka, ti tu psalo vice radotinaku, kteri taky zrejme nevedi, co je pro ne ve skutecnosti dobre (to vi samozrejme nejlip nekdo, kdo rano prijel na prestinskou a vecer jel domu).

lec nechme toho a prejdeme k jine otazce - az prazska mafie dostavi to nesmyslne metro do motola, ten autobusovej terminal bude stat na pozemcich zadarmo a postaven bude taky zadarmo? a vsechno to pojme plzenska bez jakychkoli uprav?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 15:48:45    Odkaz na tento příspěvek  

V Motole snad žádnej busovej terminál nebude, ani zadarmo, ani za ty vyhozený miliardy. To je jen nouzový obratiště, než se bude krtkovat dále a ještě radostněji.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 16:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký terminál? Prostě jen točna na Vypichu, která by neměla pojmout nic jiného než pár prodloužených 3xx ze Zličína, možná i něco od JZM (část 179?). Nic jiného tam končit ani nemá (180 na Homolku, 174 zůstává, bělohorské linky asi nemá smysl tam točit, když tam stejně není metro).
Rozhodně je to mnohem levnější než nějaké nesmyslné vlaky mezi Rudnou a Hostivicí a úplně zbytečné zastávky.

Metro do Motola je samozřejmě naprostá hovadina, ale už se s tím nic nenadělá. Zato Chýně je v poměru k nákladům snad ještě větší vyhazování peněz, ale je šance to ještě zarazit.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 16:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

Proč "pár prodloužených 3xx ze Zličína", když už jsou na jednom metru? Nějaká tangenciální šotodoprava?
Jinak to řešení s "průjezdní konečnou" a vzdálenym obratištěm na Vypichu je fakt geniální, to už musí jít plánovačům hodně do trenek.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 16:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Protože taková 380 už sem měla tímto směrem několikrát prodloužit (dnes tam jezdí SID). Protože poptávka v tomto směru je velmi vysoká. Protože i lidi z Rudné můžou někdy jet do nemocnice. Protože ty desetitisíce lidí, co bydlí v tomto sektoru středních Čech, nejedou jenom na Smíchov či do centra, ale třeba i na Prahu 6. A protože by to bylo mnohem levnější a zároveň rychlejší než zde navrhovaný vlak přes Chýni, a navíc se s tím stejně počítá (jinými slovy, 380 bude jezdit do Motola tak jako tak, i kdyby jezdil nějaký vlak).
Protažení 380 (a případně dalších linek) je snad automatická věc, s níž se počítá od prvních plánů metra do Motola a o jejíž užitečnosti panuje všeobecná shoda. Alespoň doteď mně vůbec nenapadlo, že ještě existuje někdo, kdo by to zpochybňoval. Takže díky za poučení.

P. S. Možná si uděláte obrázek i z toho, že na tomto řešení jsme se jednomyslně shodli i já s Ignácem (tehdy ještě Bručounem), když se to loni zevrubně řešilo v Optimalizaci. To už o něčem svědčí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 16:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - Uznejte, že proti argumentaci "vlak je vlak je vlak je vlak" nemáte žádnou šanci. Vy byste snad chtěl řešit a počítat každý případ zvlášť. Plný elefant nebo prázdný sólošuk, ztráta za 20 nebo 120 Kč/km, ztráta rozpočtená na 5 nebo 500 lidí, zastávka vzdálená 500 m nebo 2 km, jízda přímo nebo s třemi přestupy, čtvrthodina nebo půlhodina, nic z toho přece vůbec nerozhoduje. Vlak je vlak je vlak je vlak.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 17:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš - Názor na vlak do Chýně jsem napsal zhruba před týdnem do tohoto vlákna. Autobusovou linku 380 neřeším, nezajímá mě. A i kdybych ji řešil, tak ji nechci řešit s Vámi. To co jste předvedl před dvěma měsíci v "rychlodráze" a před dvěma dny v "optimalizaci" je totiž hodně za hranou. Budu vyvracet ty Vaše názory, které vyhodnotím jako škodlivé a chytlavé, ale jinak s Vámi od včerejška odmítám mít cokoli společného. V "optimalizaci" jsem jasně uvedl, že sem chci psát v anonymitě, a že nebudu žádné "odhalení" potvrzovat ani vyvracet. Mějte mě za koho chcete, ale neustálé testování považuju za porušení pravidel.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 17:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mějte mě za koho chcete, ale neustálé testování považuju za porušení pravidel.

A co hrozí za to porušení Vašich pravidel? Že půjdu bručet?

Ne, teď vážně - nemám páru, o co vám jde. Že jste Bručoun všichni vědí a ten příspěvek nebyl jakkoli mířen na Vás a už vůbec proti Vám, prostě jsem jen napsal, že jsme se na tom ondy shodli (a protože mezitím jste změnil nick, uvedl jsem oba). Nic víc, ani jsem netušil, že za dvě minuty přijdete s vlastním příspěvkem. Nevím, co se Vás na tom dotýká, a nezajímá mě to. Stačí?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 19:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podbabák: Kupříkladu já chodím od stanice metra do práce každý den a trvá mi to zhruba deset minut. Mohl bych to dojet autobusem, ale nechce se mi na něj čekat.

Káem: Ignorace okolního světa? No to mi vytýká ten pravý. Žiješ Káeme vůbec na zeměkouli, nebo na Marsu? Tam to třeba funguje tak, jak píšeš, ale tady tomu tak není.

Ignác: Ano vlak je naddoprava. Jinak to prostě podle šotoušů - odborníků s dopravním vzděláním ani být nesmí. Co na tom, že se bezhlavé prosazování vlaků mezi Rudnou a Hostivicemi (a nejen tam) se podstatě rovná střelbě dělem na zajíce, kdy to akorát způsobí hodně škody a minimum užitku. Je to marný, je to marný, je to marný. Tady prostě nemám šanci, budu utloukán, zesměšňován a jedinci typu jirka z se z mého pranýřování radostí udělají do trenek. Jsem přeci nositelem kacířských myšlenek, tak na hranici se mnou.

Mašotouš: Přesně tak, bude protažena 380 přes Motol na Vypich a po nějakém vlaku mezi Rudnou a Hostivicemi už nikdo ani neštěkne.
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 22:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusová linka 380 ještě loni jezdila z Řep. Teď jezdí jen ze Zličína. Z Vypichu a Motola do Zličína jezdí od prosince 180.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 11:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: To víme. Ale tenhle stav otevření metra určitě nepřežije.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12236
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 11:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud kdokoliv napíše stylem jako Ignác : CIT:"Autobusovou linku 380 neřeším, nezajímá mě." KON.CIT nemůže nikdy vyřešit jakýkoliv dopravní problém. Doprava je totiž jednolitý provázaný celek, tak jako společnost. Kdo neuznává vlaky, nemůže pochopit autobusy.
Btw: Linka 380 nikdy na Motol nepojede. Někam si to napište a po otevření metra A budu slavit.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:10:53    Odkaz na tento příspěvek  

masotous: prostym okem je videt, ze uz dnes (a tuplem za par let) je to pro pulku chyne k trati par minut chuze. cele pole mezi puvodni vesnici a trati je rozparcelovano. je pak otazkou, zdali takhle velkou obec, ktere vede trat u nosu, nechat bez zastavky. samozrejme zalezi na tom, co, jak casto a kam by jezdilo, ale treba prime spojeni na hlavak (do centra) by leckdo jiste uvital. ne vsichni se potrebuji nutne dostat na zlicin nebo nejake podobne zakopane prdele sveta.
a myslim, ze i takova masarycka na jeden prestup v hostivici by byla pro leckoho atraktivnejsi nez natriskany bus nekam na periferii a pak na stojaka metrem.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Pokud kdokoliv napíše stylem jako Ignác .... Kdo neuznává vlaky, nemůže pochopit autobusy.
Jo, a proto jsem tu psal náměty, jak to udělat aby linka S6 udržela kříže Řeporyje-Nučice, tím i rychlost a přitažlivost, a přitom mohla zastavit v Rudné-městě.
Proto píšu o rozdílu mezi 5 a 500 lidmi ve vlaku, o rychlosti a tak dále.
Jo, a na čísle linky ze Zličína do Motola teda opravdu záleží.

Káeme, Vy jste buď rozesírací provokatér, nebo lempl který příspěvky jen přelétá, neobtěžuje se pochopit co přesně bylo řečeno a už vůbec nechápe detaily. Nejste Vy novinář?
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Víte Ignác je náš starý dobrý Bručoun, už chápete?? A abych se trošku zastal, tak co si vzpomínám autobusům rozumněl....

Mmch.: Jeho vulgární styl je mému tvrzení důkazem....

(Příspěvek byl editován uživatelem 074.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je někdo vedle jak ta jedle.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: No to nevim, nevim....
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12238
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Nejsem si jist, že jim rozuměl, pokud vím, navrhoval, aby s každým courákem jel ještě překryvnej rychlík, aniž by psal o obsazenosti.
Ignác: a, b a částečně i c je správně.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Zrušením autobusu se ušetří víc než zrušením vlaku - to tady nebudu rozvádět, na to proběhla podrobná diskuse v Optimalizaci a stejně to někteří nepochopili. berte to tedy jako axiom.

To je hodně silná káva i na hobby fórum. I ten kdo nic neví si může porovnat spotřeby a mzdy. Hlavně se nedá takhle paušalizovat. Opravdu je nutné sklouzávat k tak neuvěřitelným blábolům a takhle ubohé argumentaci? Ať se nikdo nezlobí, ale takhle je to o ničem.

Káem - Ti kdož už jezdí MHD nepřejdou do aut. Nemají na to, proto jezdí MHD.

To je taky "hodnotný" argument. Jistě že nemůžou přejít do aut všichni. Jisté procento ale ano.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: V horských podmínkách, kde se silnice klikatí kolem kopců a autobus třeba ujede trojnásobnou vzdálenost než vlak je varianta vlaku minimálně rovnocená, nicméně jsme v okolí Prahy a to sem do plátna nepatří....

(Příspěvek byl editován uživatelem 074.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074 - Vždyť píšu že se nedá paušalizovat.
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 14:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Ignác: ale on Káem má svým způsobem pravdu, protože ten vlak má dvojí náklady, jedny jsou na provoz, ty zrušením ušetříte, jedny na údržbu trati, a ty ušetříte až zrušením trati

samozřejmě neřeším, z jakých balíků se to či ono hradí
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12240
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 14:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Víte, to co tu píšu není k diskusi, to jsou prostě fakta. To je jako kdybyste pochyboval, že se země otáčí a je kulatá. Ty věci jsou dávno známé, potvrzené a ověřené. To že se vám nehodí do krámu je vaše svaté právo a můžete je tu stále dokola zpochybňovat, nevytýkejte však mě, že nerezignuji na upozorňování na jejich pomýlenost. Přesedání do aut bylo ukončeno v polovině devadesátek. Pokud snad někdo ještě přesedne, je to tak malé množství, že nestojí za to se o ně ve VHD ucházet. Navíc trendy ukazují spíše opak - přededá se do VHD, přes všechny tzv. "ústrky" kterým jsou kaštani údajně vystavováni (jako je např 100%ní zastávkovost a absence zrychlenek v PIDu). To druhý vám vysvětlil P.Šída.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 14:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šída - vlak má dvojí náklady, jedny jsou na provoz, ty zrušením ušetříte, jedny na údržbu trati

Jistě. Tím jste ale nic neřekl o výši provozních nákladů. A ty jsou u sólo 810 ve srovnání s autobusem stejné nebo mírně vyšší kvůli výrazně vyšší spotřebě starého motoru i vyšší mzdě strojvedoucího. Pro železnici se karta začíná obracet až při větším počtu cestujících, které jeden autobus nepobere. To ale pořád železnici fandím a chci vlaky podpořit. Nepřejte si vědět, co vyjde krajským financům, když si vezmou do ruky kalkulačku a cenové rozvahy ČD a autobusových dopravců.

Mimoto je absurdní bavit se v okolí Prahy o snižování počtu vlaků. V praxi je to už x let jen o navyšování nebo nenavyšování. I kdyby se na některé nevytížené trati provoz snížil, tak jinde u Prahy jsou nárůsty. Maximálně by se dalo s počtem vlkm v kraji klesnout zhruba na úroveň 2009 nebo 2010.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 16:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z...: Kdyby tam dneska nějaké vlaky jezdily, proti zastávce nemám ani bé. Ale žádné vlaky tam dneska nejezdí (ten symbolický provoz se nedá počítat) a žádné tam jezdit ani nebudou.
Proč by proboha měl kdokoli platit jeden jediný nový vlak, když autobus vyjde mnohem levněji a navíc obslouží Chýni celou, ne jen nový satelit (pro starou zástavbu bude vlak nepoužitelný)???
Navíc je prakticky vyloučeno, že by ty vlaky jezdily přímo na Masaryčku nebo na hlavák. Samostatně se ani na 120 ani na 173 nevejdou a rozpojování je s ohledem na jízdní doby, kde rozhoduje každá minuta (zvlášť v Rudné), v podstatě vyloučené (a kdyby snad bylo rozpojování alespoň v Hostivici reálné, tak má tisíckrát větší prioritu směr Semmering - Kladno než Dejvice - Chýně). Takže když jde jen o návaznost na vlak v Rudné a Hostivici, tu může může v obou směrech daleko levněji, výhodněji, efektivněji a rozumněji zajistit autobus.
Z toho plyne, že vlak je čiré šílenství. Jediný důvod, proč se o něm uvažuje, je vypočítavost - chýňstí totiž předpokládají, že vlak by platil kraj, zatímco autobus by si museli nejspíš financovat sami. Kraj by jim měl tyhle falešné naděje velmi rychle zatrhnout.

074: Nezaměnitelný vulgární styl je jen jednou z minimálně tří věcí, na jejichž základě byl Bručoun odhalen. Sorry za OT, nehodlám to rozmazávat.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 16:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_S
Neregistrovaný host
Odeslán z: 139.19.114.62
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 18:46:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ono jde taky o to, jak se ty naklady pocitaji :-)

Verim, ze vzhledem k nepruhlednemu uctovani od CD se zrusenim jednoho vlaku neusetri skoro nic (narozdil od busu), ale kdyby ten samy vlak chtel nekdo o rok znovu zavest, stalo by to majlant.

Takze chce li nekdo usetrit, je skutecne lepe na obejdnavku vlaku nesahat (tedy ani nenanvysovat) :-)
Vrakosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.147.90
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 18:56:06    Odkaz na tento příspěvek  

Být Vámi, tak si situaci na Motole ověřím. Již teď je tam značně naddimenzovaná točna u Homolky. Slouží zatím částečně i jako parkoviště osobáků. Je nepochybné, že od spuštění metra Motol tam bude značně rozšířen provoz. Už dnes (a dost dlouho) na Motol jezdí berounský PROBO courák, vymetající i tu Rudnou.
A penízky nejsou, takže šotošílenství ROPIDu bude značně koridováno nedostatkem peněz a nenažraností ČernéDíry.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 22:24:27    Odkaz na tento příspěvek  

masotous: ja vam na zadny autobus nesaham, jen vam rikam, ze pokud by byly podminky pro smysluplne rychle spojeni civilizovanym vozidlem zejmena na hlavak (nebo i na masarycku, potazmo na hradcanskou), nemel bych rozhodne strach, ze by si nenaslo sve zakazniky. kdyz to tak pocitam, tak plusminus pulhodina na hlavak i pri dnesnich rychlostech.

jestli to v dnesnich podminkach lze ci nelze je otazka zcela jina a vubec se o tom s vami nepru.

jinak nemyslim, ze by nadrazi neslouzilo cele chyni. my venkovani si na vlak klidne kilak dojdem (asi tak vzdalenost z chyne z navsi), a kdyztak si dojedem autem, ta vymozenost uz k nam taky dorazila. stejne tak si nemyslim, ze by byla tragedie, kdyby se postavilo dneska. zas nejak horentne drahy by to byt nemuselo (a ruku na srdce, asi oba vime o milionu sesti horsich trotlovinach, za ktery se vyhazujou penize).
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 23:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Je pravda, že mě na to někdo dovedl....
Milacek01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 14. února 2012 - 18:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlik 961 z Prahy hl.n. (odj.17:09) do Hradce Kralove na zacatku tohoto tydne:
13.2.2012 Masinka mela bebi a trochu chcipla mezi P. Vysocany a odbockou skaly, asi po pulhodine stani jsme se pomalinku rozjizdeli (predjizdel nas v tu chvili slon do Milovic po vedlejsi koleji), do Lyse jsme dorazili ve chvili, kdy se rozjizdel rychlik na Prahu
14.2.2012 Ceske drahy na zaklade vcerejsi zkusenosti vlak zkratily z obvyklych 9 vagonu na pouhych 5 (preci jen kratsi vlak=mensi hmotnost), do Lyse jsme dorazili vcas a navic se naskytla moznost sledovat totalne narvany vlak.
Vim, ze duvod zkraceni vlaku byl asi jiny (zrejme nefunkcni vagony........), ale v prvni chvili jsem tento pocit mel.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 17:35:21    Odkaz na tento příspěvek  

074: dalsim hintem je souhlas s Bramem :-)
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 08:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příspěvek jsem dával včera do diskuze k trati 120, nevšiml jsem si, že tady se teď téma Rudná probírá.

Objevil se konečně roční plán výluk. Několik zajímavostí z něj:
cca 15.7. - 31.8. Řeporyje - Rudná TSO

cca 4.9. - 20.9. Rudná - odb. Jeneček + Řeporyje - Rudná + Rudná - Nučice
TSO + zřízení zastávek Jinočany, Hostivice u hřbitova, Chýně a Rudná město. + opravy výhybek a kolejí v žst Rudná.

cca 16.7 - 24.8. Nučice - Beroun Závodí TSO

cca 22.10. - 30.11. Smíchov - Hostivice opravy mostů, TSO výhybek 1, 7, 8, 21 v žst Hostivice a výstavba zastávky Hostivice Sadová

září 8 dnů Hostivice - Ruzyně TSO výhybek 3,4,5,6 v žst Hostivice a 4 dny Hostivice - Jeneč TSO výh 25ab, 26,27, v žst Hostivice.

Na trati Beroun - Rakovník v červenci 10 dnů TSO Z Berouna po Roztoky a v říjnu 12 dnů Roztoky - Lašovice.
TSO - těžká střední oprava tratě
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5975
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 12:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč: Hm, teď ještě co se z toho opravdu udělá.
S hrůzou se děsím toho že nic, kromě Chýně a Hostivic u hřbitova.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 12:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letos pouze rekonstrukce žst.Rudná (výhybky, koleje, perony - ale bez zabzař, tzn. Rudná nepoužitelná), vloží se výhybky v Hlubočepích, opraví se mostek v Holyni. Zbytek (zabzař, Loděnice...) napřesrok, když budou love.
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 12:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: tj. za letošních 300 mil. Kč se udělá kulový a příští rok plánovaný žádný love nejsou....a jaký smysl má vložení výhybek v Hlubočepích, když se nebude nic dělat se zabezpeovacím zařízením mi taky není úplně jasný...

snad se opraví v létě aspoň ten mostek v Holyni, to je asi momentálně nejsmysluplnější akce

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 13:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: vloží se výhybky v Hlubočepích

Termín "vloží" mám chápat jak? Čistě jen vložení vexlí (a kolejiště až někdy...), nebo se udělá i kolejiště? Já už bych se ničemu nedivil.

Suri: Mám pocit, že teď už se o 300 mil. vůbec nejedná.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 14:36:13    Odkaz na tento příspěvek  

zapa: 300 milonu, 300 milionu... za to by se dal postavit i kilak a pul prazsky cyklostezky :-)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5977
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 15:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z...: To je taky fakt.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7929
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 21:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:
V rámci peněz na "opravy" se vloží dvě výhybky a zamknou se do rovna (neb do boku nic nebude). V roce 2013 by pak měla následovat akce uvedená zde po názvem "Rekonstrukce trati Praha Smíchov - Rudná - Beroun", která doplní tu druhou kolej a zab.zař. Obdobně se bude postupovat i v dalších stanicích, kdy část prací bude formou opravy provedeno letos (do Rudné) nebo příští rok (Nučice - Beroun Závodí) a doplnění perónů, zab.zař. bude doplněno ze jmenované akce.
Extra případ jsou nové zastávky a peróny v Rudné (nádraží).

Jeneč:
Roční plán je přehled všech méně nebo více zbožných přání.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Willi_Brkos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2012

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 20:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny odborníky z oblasti historie a dovolím si dotaz z poněkud jiného soudku než je zde aktuálně probíráno. Kdysi, už nevím kde, jsem narazil na informaci, že v období megalomanských projektů 50. let byla na spojce Krč - Radotín plánována v tunelu za Mostem Inteligence odbočka směřující na sever směr Rudná, Hostivice. Je to úplná blbost nebo se o něčem takovém skutečně uvažovalo? Nikde k tomu nemůžu nic najít a léta mi to vrtá hlavou.
Korupce je nejodpornější formou parazitování na společnosti.
tunel a most
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.146.185
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 20:40:15    Odkaz na tento příspěvek  

Už se to tu probíralo n-krát. Stačí zadat do vyhledavače. A nejlepší je, když někdo kdo o tom ví kulový začne blábolit něco o megalomanství. Račte si něco nastudovat o tehdejších přepravních proudech a dojde vám, že ta myšlenka (obecně směr východ - Kladno) byla logická. Díky její nerealizaci si užili svoje obyvatelé Nuselského údolí až do počátku 90. let...