K-report
 

Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 04. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Soukromí dopravci v nákladní dopravě » Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 04. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Redheat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 21:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My už to vyfocené máme:
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 23:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: viděl jsem tu parádu z Duisburgu s fotogrammetrickým vozem, s kterým měřili dnes v Hostivaři rozměry nástupišť, ale foťák v baťohu
Zaparkovali to zrovna tak, abych k osobáku přeskočil to táhlo vozíku a nekoukal na druhou stranu.
Oliva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 19:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hansst: podle tohoto článku: Hanzalík koupil 7 lokomotiv a 50 vagónů a bude také jezdit z Vojkovic do Kyselky.
krátké dokumetační klipy ze 180:
http://www.youtube.com/user/esus471
Redheat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 22:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní privátní odpoledne ve Všetatech:

Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 09:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oliva: Nepochopím, jak může být pro Cargo problém to přepravu zajistit. Asi je to tím, že pro zlepšení hospodaření, nyní plánuje Cargo omezit jednotlivé přepravy. A takovouhle přepravu v to asi počítá. Opravdu řízená likvidace Carga. Bohužel za tichého souhlasu odborů. I jejich bývalý funkcionář ( místopředsede OSŽ) se na tom asi podílel ..........
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 08:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Redheat: Malé video ke druhému fotu, kdy 8.5. odvezla ona dvojice 742 cisterny do Kostelce u Heřmanova Městce. Na záběru jsou 742 zachyceny na stoupání s posledními osmi kousky a následně průjezd zpět jako Lv.
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 09:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamamoto: Moc pěkný
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 15:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní 43305

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 22:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ETCS SW7 schválen EBA
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 15. května 2012 - 00:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


V neděli za rekreačním vlakem s 749.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 8-2011

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 16:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hanzalík na kolejích???Tak ted' jsem upad na zem a nevěřím,největší průserář v kamionový dopravě,každý policajt když vidí jeho auto tak ví že z deseti jich devět podvádí s tachografem a nejen s ním,no tak to je síla.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 20. května 2012 - 12:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kam se vůbec poděl? Už o něm není vidu ani slechu...
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 17:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dnešní MF Dnes je o Hanzalíkovi a všeobecně o přepravě na kolejích článek. Údajně bude vozit minerálky do Chomutova, odtud ČD Cargo na Moravu snad do Prostějova, to jsem zapomněl a dál zase Hanzalík.
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 20:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Advanced World RegioJet:

Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 21:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Páteční Siemens a Bombardier v Bubeneči

(Příspěvek byl editován uživatelem JamessN.)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 09:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Petra Šimrala: Pochvala pro "tvého" strojvedoucího na dnešním NEx 1.nsl 41730. Nejdříve jsem si myslel, že to už nevyjde a bude následovat "dispačerák", ale nakonec to bylo přímo ukázkové Ani kolega v sousední stanici nevěřil, že to dopadne. A fíra na osobáku vedle určitě taky nadával, co že to "blbnem", pak ale asi koukal nevěřícně. Rychlíkáři by se mohli učit, jak se jezdí na návěst "80 a volno".
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 09:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyřídím : -)

Koukl jsem mu ještě preventivně na proužek, abych věděl, zda chválit či trestat. Je to na pochvalu : - )
host3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.53.50
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 09:50:06    Odkaz na tento příspěvek  

Kde je 80, tam se jede 80, kde je sto, tam se jede 100. Né 85, né 90, prostě 100. Soukromník nemá čas se plížit s vlakem 60-70km/h jako cargo, když má všechny vozy "stovkový" a dělat dopravě brzdu provozu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4899
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 10:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host3: Hele, uber. Až vás bude 2200, tak si budeme povídat, jestli všichni soukromníci nemají čas se plížít a využívají max povolené.
NJN mistří světa kolem vody na AB... Hlavně když TŘI lokomotivy s 5OOt vlakem jedou 30..NJN SOUKROMNÍCI to je elita....Ještě že jsme v Cargu jenom ti lemplové a loudalové.. do koho byste jinak kopali, že...
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 10:54:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě že jsme v Cargu jenom ti lemplové a loudalové
Tak zrovna v Polabí jsou elitní piloti z "Střediska vrcholové jízdy Česká Třebová" vyhlášení už od dob šestikoláků, tak se nedivte, že to někomu přijde jako výjimka :-)
Největší postrach vždycky byl "Třebovák s patrama"...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4900
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: Ono v SVJČT byla a možná ještě je buzerace neuvěřitelná. 6kola - napadlo vás někoho, že taky pro ně platí/ly kulaté rychlostníky? Nebo další omezení v TTP.
Taky někomu mohu připadat jako loudal, když do Říčan z Libně jedu 50..(pravidelná MZ s tímto omezením), nebo jedu jen na jeden podvozek apod. Když nevím, tak nepaušalizuji...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NJN mistří světa kolem vody na AB... Hlavně když TŘI lokomotivy s 5OOt vlakem jedou 30..NJN SOUKROMNÍCI to je elita....Ještě že jsme v Cargu jenom ti lemplové a loudalové.. do koho byste jinak kopali, že...

Jendo stojí Ti to za to .. já se bavím a že taky vím za to čtvrt století na koridoru své,tak nač to tedy tady webit ...

Zdraví
ICQ 237-113-861
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když nevím, tak nepaušalizuji...

Honzo, 70% vlaků nejsou MZ a kulatý rychlostník vidíš tak možná mezi Ústím a Chocní. A i na jeden podvozek se na té rovině rozjedeš.

AWT a UNIDO jedou na plný výkon, byť to do kopce nebývá žádná sláva, dá se s tím počítat. Ale za vlakem ČDC jet bývá velice často utrpení (Myslím situaci na trati Praha - ČT - Brno - Břeclav). A občas se k tomu přidává třeba patnáctiminutové střídání ve stanici mašinkama u sebe na koleji 1 a 2. Kdyby si o toto řekl soukromník, tak se s ním nikdo vybavovat nebude.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:Ale už mě sere jak si s námi tihle mistři vytírají držku. Ale máš pravdu, nestojí mi to za to.
Petr_Šimral: AWT jedou na plný výkon, Ano, to zcela naprosto přesně, ale jedné lokomotivy ze tří...
Ale za vlakem ČDC jet bývá velice často utrpení To je i kolikrát za ČD a.s. nebo za jiným "střelcem" třeba od soukromníků...
20 lidí ukočíruješ snadno, 2000 se prostě nedá...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12867
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hahaha to věčné kopání do Carga a vychvalování Unida a AWT už mě začíná s.át!!

Tak jeden případ z dneška, že ani AWT neumí jezdit rychle (určitě to bylo proto, že měl jeden stroj a těžký vlak, ale i tak proč to nezmínit, vše má svůj důvod)..úsek Březová-Svitavy..jeden catr brejlák a ucelenka kontyšů..sotva 50 a díky tomu předjížděčka EC vlakem z Březové do Svitav po levé..

Ale všeobecně by bylo skutečně vhodné přestat paušalizovat..
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4879
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky záleží, co je tam za stroj. Ukňouraná 742 do kopce určitě nepojede tak rychle, jako nějaká moderní tramvaj, které je defacto jedno, jestli je tam 5 nebo 15 promil stoupání.

A myslím, že i tohle by si mohl průměrně uvažující výpravčí uvědomit při úvaze, jestli třeba pustí vlak za/před R (Os).
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
4 Oldcerry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.148.20
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 11:59:30    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jinak normální?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 12:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hahaha to věčné kopání do Carga a vychvalování Unida a AWT už mě začíná s.át!!

Lubo & ostatní - všude všechno je jen a jen v lidech,chalani .. ať jsi Tonda nebo Honza od kohokoli ...



P.S. Ale že některá jména jsou léty profláknutá,to zas joo ..... a tak kouknu a vidím ..a podle toho jezdím ...
ICQ 237-113-861
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 15:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jen chtěl "poděkovat" za konkrétní perfektní výkon jednoho strojvedoucího. Nechtěl jsem to tu rozhádat. Je jasný, že i Cargo s Esem a kontejnerama to dokáže také, když se domluvíme. A právě v tomto případě byla velká výhoda, že se šlo "domluvit", neb vysílačku GSM-R moc nákladů nemá a právě PŠ patří mezi ty, které je mají. Takže nebyl problém se domluvit, když byl ještě o dvě stanice dál. To by s Cargem přes RST Tesla Selectic nešlo. Ale za to fírové od Carga nemohou.
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 15:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávný případ, kdy nemá trasu zametenou jen Pendolíno, ale i krabice. Jedu Choceň - Pardubice na tramvaji, naloženo trvalých 95 km/hod, jsem Nex a jdu do boku, jdou přede mne krabice. Dobře to máte zařízený pane Šimral :-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 15:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Poručík: to byly naše krabice? V tom jsem nevinně. Jede - li něco 95 km/h trvale a bezproblémově, určitě bych nikde nežádal o umožnění předjetí. Byť koukat se na poslední bednu vlaku přede mnou z Majlontu do Kolína bývá občas únavné :-)
Oblíbeným sportem je předjíždění mezi Parníkem a Zádulkou : -)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4902
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 15:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: V pořádku, nic proti, pěkná práce. Proč si však ten "Mistr světa" musí otírat držku o nás?
NJN... strojvedoucí ČDC mají několik let mobily kterých čísla máte všichni v pc, GSM-R bude na většině lokomotiv ČDC respektive koritovacích všech, do konce roku. Co ještě si přejete?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 16:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych věděl, že po poznámce hosta3 vystartuješ jak čertík z krabičky, tak jsem to nekomentoval. Prostě to ber tak: je jedna stanice, kde umí používat to, co mají na stole a občas i trošku zariskují. Já za to děkuji, nemusel jet kolega o dvě hodiny déle.

Co ještě si přejete?
Největší malér je, že tam sice budete mít GSM-R, pak už ho snad začnou používat většinově i stanice (čest výjimkám) a začneme se tu rafat o ETCS :-)
Už na tu vymoženost vymýšlím předpis.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 18:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Poručík: Poslední dobou má "absolutní" přednost kontejnerovej NEx 41730 ( číslo bez záruky ), jezdí přes ČT někdy ráno kolem 9 hodiny. Jde prý o časově garantovanou přepravu kontejnerů do Úhřiněvse pro Metrans. A dopravce je ČD Cargo. Tak to možná mohl být on. Já už několikrát zažil, že provozní dispečer nařídil jiný vlak vyhnou a jeho poslat dopředu.
host3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.53.50
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 18:09:54    Odkaz na tento příspěvek  

Že jsem radši nemlčel, ale abych nekřivdil jen Cargu, samozřejmě i soukromníci s dýzlama a těžkejma vlakama se často plížej podobně, nebo i hůře. A jet za takovou plečkou na korytě, je v okamžiku, kdy smím 100 a on jede 70 (nebo i méně) opravdu únavné.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 18:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcery: Mobil mají, já mám na ně v ISOŘi číslo, ale občas bývá na trati špatný signál. Navíc když to zrovna je Lv 122, nebo 123, tak slyšitelnost je špatná, neb Lv ve výkonu pěkně "hučí".... Jestli je pravda, že do konce roku bude na většině Lv Carga GSM-R, tak to bude paráda .......Ale tu TRSku bych tam nechal taky, ta je v některých situacích lepší jak GSM-R ...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 18:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Host: Máte pravdu, proto se snažím tomu rychlému "udělat cestu". Bohužel to nezvládnu bez spolupráce sousedních výpravčích. A když chytnu směnu, že kolegové nejsou tak "aktivni" jako já, tak to bohužel nejde. Taky mne štve, když v noci za osobákem vedeným Regioboudou, jedou čtyři náklady ( z toho dva NEx 100 Km/h), proti hodinu nic nejede, ale kolegové v sousední stanici souhlas k jízdě "po lévé" nedají ..........I to se bohužel děje. Jsou mezi náma bohužel i tací, kteří asi chodí na pivo s těma fírama, co jezdí v poklidu 65, ať se děje co se děje ........
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4880
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 18:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tu TRSku bych tam nechal taky

Tak zrovna Pce-ČT bych tu TRSku hledal asi marně.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 19:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pes38: Jasný že ne. Ve stanicích jsou RDST Tesla selectic, na Lv TRSKa. Ale komunikují spolu a to je důležité. A pro operativní a rychlé pokyny, je vynikající. Je to rychlé. Stikne se jeden knoflík a může se mluvit. Všichni slyší všechno a tak kolikrát to stačí říci jednomu vlaku a ostatním to už nemusím řikat, neb to slyší taky. A ta GSM-R je zase dobrá na to, že se dají v klidu, bez rušení, domluvit jiné věci a navíc i na větší vzdálenost. Ale zase trvá, než se vyťuká číslo vlaku, než to naváže spojení tak taky uteče pár sekund.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 19:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Ale no jo porád..Kuwa, už se nějaký pátek známe, víš dobře, že nemám rád tohle paušalizování a vždy kopu za toho, kdo mi dává chleba.
že tam sice budete mít GSM-R, To musí mít na koritech všichni, viz Pokyn PD č.8 (Osobně si myslím, že se to nějak zaonačí aby "soukromníci" (RTT mimo, jak to mají AWT a Unido nevím) mohli dál předvádět své mistrovství..)
host3:Že jsem radši nemlčel, Jo tak tohle si taky dost často říkám....
A jet za takovou plečkou na korytě...opravdu únavné. Jujdy, to tě sekli? To klidně se můžeš rozvášnit, to musí škytat až na GŘ, když takového courala dojedu, nebo nedej bože, ho strkám...
Výpravčíxy:když v noci za osobákem vedeným Regioboudou, Jo, to taky jásám, zvláště když pro takovýto zcela kapacitně vyčerpaný vlak, kde počet personálu většinou převyšuje počet cestujících, se nehne/neprojede žádný nákladní vlak. To si užíváme teď...
TRS a GSM-R dohromady nejde. 2014 hotová korita jen GSM-R. Viz výše uvedený pokyn.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 20:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To když jsme jednou vezli regioboudu s 010 na soustruh, tak nás hodili za nějaký náklad a mezi Lysou a Nymburkem jsme se za ním plížili 20-40 km/h pořád na výstrahu...
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 20:15:29    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: nemám rád tohle paušalizování ... si myslím, že se to nějak zaonačí aby "soukromníci"
No jo no, někdo holt nemá rád paušalizování, někdo si kálí do úst :-)
Jinak 2014 a povinné GSM-R na koridorech není podle mě pravděpodobné - jednak s tím IMHO budou mít problém hlavně ti dva největší dopravci (ale třeba se to nějak zaonačí, nepaušalisto?), jednak nebude mít SŽDC peníze na dokončení. Jako náhradní spojení tam pak pořád bude platit ten simplex (VOS - 150,975 MHz) a už v příštím GVD uvidíme, jak se to u kterých dopravců "zaonačí", protože se u vlaků jako povinná položka má uvádět vybavení hnacího vozidla stanicí GSM-R.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4904
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 20:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: Hups, a mám to zadarmo...
budou mít problém hlavně ti dva největší dopravci Nevím jak Macecha, ale nám by se to mohlo/mělo povést...Montuje se mohutně. Vy jste vysmátý, my možná budeme, jak to bude jinde, toť otázka...
Osobně taky tomu moc nevěřím, ale údajně kačky na to mají.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4905
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 20:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: VOS není vždy náhradní spojení. Konkrétně třeba na vámi nejvíc provozované Bubeneč - Děčín je to Köleda. Chápu to dobře, že na všech (včetně MUV, Pušl a jiných samohybů) musí být namontované GSM-R pokud chtějí jezdit po koritě?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 20:55:17    Odkaz na tento příspěvek  

No tak jasně, Praha-Děčín už dávno žádný simplex není, tak ho tam kvůli tomu nebudou znovu instalovat. Řeč byla původně o Polabí, České Třebové a tak, že. Ale ani ta Kölleda už není na 527 oficiálně od 1.1.2011 základní rádiové spojení, tím je GSM-R (kolik vozidel ho má? :-) ).
Každopádně co bude SŽDC požadovat je jedna věc, co si dopravci nechají líbit věc druhá (nejen MUVky, ale i různí muzejníci s M131.1 by měli existenční problém). Tak jak tak by to na rok 2014 muselo být vyhlášeno nejpozději na konci letošního roku v Prohlášení o dráze a to si myslím, že nebude, nebo nebude na úplně povinné bázi.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4907
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 21:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: O muzejnících se tam mluví čl. 5.8. Ti to mít nemusí. Stačí nouzové (mobil). Speciály (MUV) musí mít minimálně náhradní (VOS). Tedy pokud to dobře chápu, až na muzejníky bez vysílačky nic..
to si myslím, že nebude, nebo nebude na úplně povinné bázi. Taky si myslím.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12872
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 09:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou má "absolutní" přednost kontejnerovej NEx 41730
No to je číslo co vozíme z Brna do Uhřiněvsi a zpět 41733, který jezdívá věčně zpožděný..možná proto taková snaha..mimochodem to je ten vlak, o kterém jsem původně mluvil a o nějakých 14ti hodinách výkonu..
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 09:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3x TRAXX v Uhříněvsi.
Redheat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 19:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

186.181 před týdnem s Rotterdamem:

a Drákula v černé v Polepech:
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 23:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry a spol: Teda pánové, já bych chtěl mít vaše problémy.. máme zamotaný šišky nad tím, abyste měli vůbec co vozit a vy si dáváte přednosti ( až po vás pane inženýre, ne až po vás pane doktore..)na kolejích... Musím uznat, že jsem se bavil, pánové díky za večerníček ( myslím to v dobrým!!!)
6612
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 11:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v Ústí nad Labem západ
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 21:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O deváté projela od Uhříněvsi Hostivaří 745 s kont. délky cca 400m. Po nějaké době jsem ji konečně viděl na kontejnerech.

AWT s Vn jezdí přes Všetaty nebo po koridoru z Kralup do Ústí?
sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.255.9.2
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 22:41:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn: S traktorem jsem to viděl jezdit přes Všetaty, s tramvají přes Roudnici
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 08:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn: Těch kontíků bylo 510 m . Jinak tam jela s bednama i před týdnem, s plnou délkou.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4431
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 10:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AWT s Vn jezdí přes Všetaty nebo po koridoru z Kralup do Ústí?

Tak vzhledem k tomu, že to letos přes den a většinou ani v noci přes Neratovice nejezdí, tak soudím to druhé.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 12:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před nějakou dobou jsme tu řešili, že některé kontejnery jezdí přes Všetaty, ale úvratí v Lysé.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 20358
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 13:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před nějakou dobou jsme tu řešili, že některé kontejnery jezdí přes Všetaty, ale úvratí v Lysé.

A které?
Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 14:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké z Prahy na Mělník? Nevím. Jen připomínám, že "přes Všetaty" nemusí nutně znamenat "přes Neratovice".
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 16:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: také si myslím, že to jezdí už po koridoru, nač si platit diesely pod trolejí+delší trasu přes Všetaty.

S4991023: počkal jsem si na zpáteční


Lukfi: jste se nějak zamotal, ptal jsem se na Vn Fallsů z Kladna do pánve, které by měly jezdit ... Kralupy - Úžice - Neratovice - Všetaty ...
162113
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 18:50:53    Odkaz na tento příspěvek  

nedávno posílal Metrans kontejnery do Mladé Boleslavy