K-report
 

Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 02. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 » Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 02. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Host_81
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 3-2012

Odesláno Sobota, 28. dubna 2012 - 23:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068: Moc hezké...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7742
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 00:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://gvd.cd.cz/gvd/k244vyluka05.pdf

Z důvodu výluky přijede osobní vlak od Miroslavi do Hrušovan nad Jevišovkou nikoliv v 10:11 h, ale až v 10:33 h.
V textu není žádným způsobem (na rozdíl od sdělení ohledně (ne)návazností na bus v žst. Miroslav) uvedeno něco ve smyslu buď: "přípoj v žst. Hrušovany nad Jevišovkou směr Znojmo (pravidelný odjezd 10:26 h) vyčká příjezdu Os 32900", anebo naopak (a pro jistotu hodně výrazně) "Důležité upozornění: přípoj v žst. Hrušovany nad Jevišovkou ve směru od Miroslavi do Znojma NEBUDE zajištěn" (protože o 7 minut ujede).

Která z těchto variant bude od 2. do 4. května skutečností? (podobně tak to platí pro Os 32902 s příjezdem do Hrušovan ve 14:33) A proč není ta pravdivá varianta explicitně uvedena v tom výlukovém JŘ?


Tetčice, pátek 27. 4. 2012.

"Oprava zastávky" (rozumějte - překopávání kostek v místě samotných zastávek v tzv. přestupním terminálu fungujícím teprve cca třičtvrtě roku...) se poněkud protáhla - přemístění zastávek trvalo více než týden:


Možná podobně zajímavě jako dlažební kostky v terminálu funguje i displej informující o odjezdech nejbližších vlakových i autobusových spojů. Posuďte sami:

Teoreticky by mohlo přicházet v úvahu, že spoj linky č. 406 by byl opožděn, ale že by své zpoždění dokázal neuvěřitelně "umazat". Ale jednak z jiných zkušeností vím, že minimálně v případě autobusů se zpoždění nezobrazuje (a v čase pravidelného odjezdu údaj o tomto spoji z obrazovky zmizí), jednak by to byl nesmysl i tak, protože spoj linky č. 423 je zde přípojem linky č. 406, takže by spoj linky č. 423 stejně musel čekat na zpožděný přípoj.

Ještě jedna zajímavost - informační tabule o historii železnice v Zastávce u Brna:


Zajímavý text. Po jeho přečtení se nabízejí komentáře jako třeba:

- Co je tam vlastně potřeba dělat s kolejištěm, když už v roce 2003 doznalo zásadní proměny?
- Slovní spojení "rok 2004", "historie železnice" a "zapojení Zastávky do IDS" nejsou navzájem slučitelná. IDS JMK zasahoval do Zastávky pouze ve formě autobusové linky č. 153 (tehdy pouze v trase Tišnov - Zastávka). K zavedení zbylých IDSkových linek v okolí Zastávky včetně integrace žst. Zastávka u Brna došlo až k 1. 9. 2005.
- Pravdivou informací však je, že v této stanici je od roku 2003 (kdy došlo mj. ke zrušení mechanických odjezdových návěstidel na rapotickém zhlaví, nahrazení mechanických závor na "zbýšovském" přejezdu automatickými; zřízení "dálkoviny" do Tetčic, kde rovněž došlo k likvidaci "mechanik" - jak závor, tak návěstidel) moderní typ zabezpečovacího zařízení ESA 11. Je tomu jen (necelých) 9 let... Určité komentáře s touto skutečností související si zde nyní raději odpustím.
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 01:03:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Davida:
Kde ses ty 3 dny flákal ,bylo nám tady smutno po těch tvých odborných debatách.Opět jsi nezklamal. Co slovo to perla.
Petr6043
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 09:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sp Podyjí zachycen na trati 246 před Znojmem -> http://www.youtube.com/watch?v=NCuig15bY-Q
Mirek_2037
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.26.250
Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 10:33:01    Odkaz na tento příspěvek  

751.105 s Mn 84631 v Třebíči dne 5.června 1997
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2603
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 10:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo co by mohlo jet dnes večer Lv z Brna do Okříšků?
Foto galerie

Sex On Fire
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 12:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek: Bohužel dnes již historie .. jak vozidlo, tak vlečka, fasáda soudu, svítidla na rampě mimoúrovňové křižovatky.... je to zvláštní, ale tohle místo se fakt od té doby moc změnilo. Moc hezká vzpomínka na dětství a moc za ni děkuji.
http://soticsotici.rajce.idnes.cz/ - moje fotoalba z provozu lokomotiv.
Mirek_2037
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.26.250
Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 14:12:40    Odkaz na tento příspěvek  

Mmalousek: Díky. V 80. a 90. letech kralovaly na většině výkonů na tratích Jihlava Brno a Jihlava Znojmo suverénně jihlavské zamračené. Tehdy stačilo kdekoliv si stoupnout na trať a pořad bylo co fotit. Od poloviny devadesátých let, se hlavně na nákladech do Znojma začaly objevovat i zamračené z jiných dep - hlavně z Českých Budějovic. To byly pro mně opravdu fotožně. Na tratích 240 a 241 se mi za několik let podařilo nafotit víc jak padesát inventárních čísel bardotek! Přitom, kam jsem si stoupnul na pešunk, nikde žádný fotograf, žádný šotouš, všude jsem fotil sám. Až zase něco vyštrachám dám sem.
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 14:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek: Mockrát děkuji, protože já jsem (v 6 letech (rok 1997)) neměl fotoaparát a ani jsem "mašinky" nefotil. Jen jsem se na ně chodil koukat. Už od malička mne máma brala s kočárkem k přejezdu. Dříve (to si pamatuji) byla mou nejoblíbenější řadou Brejlovec, který byl celkem vzácnost na této trati "chytit". Teď jsem Brejlovců "přejedený", přitom to nejsou škaredé stroje.
Právě ty jihlavské jsou dnes jedny "z držáků" vršovického depa. Jmenovitě 749.039, 107, 121, ... Fakt moc váš příspěvek pohladil po duši

(Příspěvek byl editován uživatelem mmalousek.)
http://soticsotici.rajce.idnes.cz/ - moje fotoalba z provozu lokomotiv.
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 19:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sp Velo Podyjí a Pn62218 ze včera u Hrušovan


Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 22:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mark21: hezké záběry

Mirek_2037: opět paráda!


David:

Krokodyl: no konečně snad už kápneš barvu a řekneš, že se ti ten najbrt líbí
A ten čenž brejlí za kocoury... to muselo teda pořádně

(Příspěvek byl editován uživatelem 771068.)
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 22:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najzmrda nebrat , ale šel jsem na ten náklad a když už jsem tam byl, tak jsem dal aj toto a celkem se na to dá kukat
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 29. dubna 2012 - 22:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tož, šak si tam dorob ve fotošopu žlutý proužek a je

Jj, ten náklad je kukatelný.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7747
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 00:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žst. Zastávka u Brna a žst. Rapotice, neděle 29. dubna 2012. Skutečný čas pořízení fotek je asi o 40 sekund dříve, než uvádí EXIF.

Osobní vlak č. 4813 z důvodu závady na hnacím vozidle nabral zpoždění ve výši 43 minut. Os 4816 (z nějž jsou fotky pořízeny) v tu chvíli nabral již šestiminutové zpoždění.


Ani po příjezdu Os 4813 (který vzápětí pokračoval ku Brnu) však Os 4816 pokračovat ve své jízdě nemohl - čekal na příjezd protijedoucího rychlíku č. 665, který měl zpoždění 17 minut. Zde R 665 již přijíždí na jednu z kolejí toho kolejiště, které v roce 2003 (tedy relativně nedávno) doznalo zásadní proměny:


Už asi 6 min. a 40 s poté, co byla pořízena fotka přijíždějícího Os 4813, bylo na odjezdovém návěstidle postaveno "volno" pro R 665. Vzhledem k tomu, že pobyt Os 4813 zde nějakou půlminutku zabral (i když na něj skoro nikdo nečekal - není divu, na vlak s takovým zpožděním) a jízdní doba "Zastávka, odj. - Tetčice, příj." činí podle NJŘ 6,5 minuty (soupravy s "hydrami" reálně dosahují cca 6 minut), to vypadá, že "volno" pro R 665 mohlo být v Zastávce postaveno nejpozději v okamžiku úplného zastavení Os 4813 v žst. Tetčice. Ta ESA11 z roku 2003 je opravdu výkonná (bez ironie).


Po průjezdu R 665 mohl Os 4816 konečně vyrazit s 18 minutami zpoždění dál. Jeho cesta ze Zastávky do Rapotic je zdokumentována na tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=S1xcvmrBBDA

Rapotice, odjezd Os 4851. Vlak si přivezl do Rapotic 11 minut zpoždění (z Náměště nemohl odjet dříve, dokud nedojede zpožděný R 665 do Kralic), které v Rapoticích navýšil téměř na 17 minut:


Několik poznatků:
- Sebemenší zpoždění "lichého" R znamená přenesení zpoždění v žst. Zastávka u Brna na protijedoucí "sudý" Os. Pokud zpoždění činí cca 15 minut, přenese se stejně velké zpoždění i na protijedoucí Os. Z něj pak v Rapoticích zase na "lichý" Os atd.
Situaci by v tomto případě vyřešila nepříliš složitá, zato docela přínosná, výhybna Vysoké Popovice. Na rozdíl od jiných "investic", toto by smysl docela dávalo.

- Pokud zpoždění "lichého" rychlíku přesáhne cca 15 minut, nemůže z Náměště odjet včas "lichý" Os do Brna (s odjezdem v S:13). Při zpoždění okolo 25 minut to dopadá tak, že v čase okolo půl se v Rapoticích nekřižují dva osobní vlaky, ale osobní vlak s rychlíkem. Lichý Os jedoucí z Náměště do Brna pak nabírá minimálně desetiminutové zpoždění, stejně jako (od Rapotic dál) i sudý Os (který v Rapoticích měl křižování nejprve s lichým R a pak i s lichým Os).

- Z toho vyplývá, že jakékoliv zpoždění lichého rychlíku přesahující několik málo minut je silně nežádoucí. A to platí nejen za stávajícího stavu, ale snad o to víc za stavu, kdy by měly jezdit mezi Zastávkou a Brnem vlaky každou čtvrthodinu (protože je jasné, že ze Zastávky by musely směrem na Brno odjíždět co nejdříve po průjezdu lichého rychlíku - snad nemusím rozepisovat, proč tomu tak je).

- Když uvážím, že zpoždění lichého rychlíku je tak jako tak nežádoucí a je potřeba je minimalizovat (už jen kvůli tomu, aby nedocházelo k přenášení zpoždění v úseku Jihlava - Okříšky, zejména pokud by mělo někdy dojít k zavedení Sp vlaků HB - ZN), tím více mohu argumentovat, že i v těchto místech by se dalo uvažovat s "úpravami infrastruktury na míru stanovenému konceptu" aneb že by nebyla potřeba ani ta 2. traťová kolej v úseku Tetčice - Střelice, kde jde svého druhu také o pořádnou nu.

- Pokud ale prohraje zdravý rozum, popisovaný problém se třeba vyřeší sám: v úseku Zastávka - Náměšť zůstane jen dvouhodinový interval zastávkových vlaků (aneb proč tahat pendly Zastávka - Náměšť, když místo 2 motoráků mohou jet 2 autobusy, přestup tam bude tak jako tak - výhoda vlaku tak zanikne; a autobus lépe obslouží Vysoké Popovice, Rapotice, Kralice; ale i Náměšť - možnost jet závlekem přes zast. Kamenný most...), zpoždění se nebude v úseku Zastávka - Rapotice tolik "přenášet" z vlaku na vlak (protože jich bude v tomto úseku jezdit méně)...
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 10:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jel opět náklad, včele 2x750-průjezd přes Střelice 8:20
Foto galerie

Sex On Fire
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 10:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom754: HnJ 10:38 příjezd :-)

edit: takže odjezd richtung Znaim cca 10:55, fotky nebo video možná hodím později.

(Příspěvek byl editován uživatelem kubam.)
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 10:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: Nevíš náhodou zda poveze něco i zpět?
Foto galerie

Sex On Fire
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 11:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom754: prakticky vždy to jezdí zpět Lv, ale nechci tě mistifikovat.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Baile_atha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 12:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Opravdu se snažím, ale už nerozumím. Samozřejmě, že jakékoliv zpoždění je silně nežádoucí, ale ne vždy mu přece jde zabránit.

Druhá kolej Zastávka - Brno bude v každém případě znamenat navýšení kapacity dopravní cesty, nebo je tomu naopak?
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 12:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při spatření dalšího Davidova nekonečného příspěvku jsem si vzpomněl na hlášku Andělína Střevlíčka ze Škovoreckého Tankového praporu: "Ten si zas nasral do krku, až mu hovna tečou po bradě!"
Vy pacholci, my vám dáme láňok!
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 13:11:52    Odkaz na tento příspěvek  

"Sapér_vodička"
- trefné, vtipné, výstižné !
"David"
"Skutečný čas pořízení fotek je asi o 40 sekund dříve, než uvádí EXIF. "a "Už asi 6 min. a 40 s poté, co byla pořízena ...": "- Pokud ale prohraje zdravý rozum," což u tebe zdravý rozum prohrál, bohužel. Když tady potíš ty svoje píč..., tak nám konečně řekni co v civilním životě děláš. A ještě mne zajímá jak mají podle tebe jezdit vlaky, když jedou s náskokem -je to špatně, když jedou zpožděně -taky špatně,když na čas taky špatně,protože Ti nevychází křižování. Pro tebe je nejlepší žádný vlak. Krom zastávek už jsi došel tak daleko,že odpojuješ vagony bez ohledu na kulturu cestování. Ještě by jsi se měl zamyslet nad tím, jestli při jízdě Rapotice-Zastávka má vlak vůbec brzdit. Byl by dole mnohem dříve než máš změřeno ,takže by se zkrátila jízdní doba a za Zastávkou je traťová rychlost stejně 80 km.Ale abych tě tady nehanil a nepochyboval o tvé "odborné" vzdělanosti, tak všem radím,aby se podívali v kolik hodin píšeš ty své píčo.... Pak všichni pochopí. Někdo hold ze spaní chodí po domě, jiný se literárně-odborně vyjadřuje k tomu,čemu vůbec nerozumí.
Lubomír
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 6-2009
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 13:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak úsek Zastávka - Rapotice vyřeší snad jen přeložka, zřízovat výhybnu ve stávajcí ose považuji za silně neefektivní.
Spíš mě napadá... V úseku Brno - Střelice je několik zahrádek na pozemku dráhy, které se musí do začátku stavby "vyklidit". Napadá mě spíš, zdali nepatří Davidovi...
http://kubickaparabola.wz.cz/
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 15:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Davida: http://www.plbrno.cz/

v těchto dnech je to přesně 6 let od povodňových odklonů, díky kterým ožily zdejší tratě, tak něco málo pro připomenutí:

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 17:01:57    Odkaz na tento příspěvek  

"771068 "
,,
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 17:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sapér, neregistrován, Lubomír, 771068:

"Also meine Herren," pokračoval slavnostně, "zcela důvěrné informace týkající se nového systému šifrování depeší v poli." Kadet Biegler vytáhl zápisník a tužku a řekl neobyčejně přičinlivým tónem: "Jsem hotov, pane hejtmane."
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 18:39:28    Odkaz na tento příspěvek  

Vždy když je mě blbě, tak si přečtu příspěvek od Davida...
A hnad je mě daleko lépe...
Mimochodem, kdyby byl traťový úsek Zastávka u Brna - Rapotice rozdělen automatickým hradlem, tak by to taky mnohé vyřešilo... A bylo by to dokonce daleko levnější než kdesi v polích dělat vyhybnu
Duchodce_z_vysočiny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 19:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už vidím ty "uspory" až někde na stoupání 25 promil zastaví rychlík se šesti proti kopci kuli zpožděnýmu protijedoucímu osobáku, jistě se rychle rozjede na závratnou rychlost behem pár kilometrů, ono ta sestava 854,054,954 taky pojede jak drak, jakoby jim nestačilo na zastávce v Popovicích
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 19:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068: to sedí...
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3166
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 19:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba si náš vědátor po nocích představuje, jak na výhybně v Popovicích bude sloužit nonstop po vzoru Kamila Patky ze Středoplk
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.103
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 20:00:11    Odkaz na tento příspěvek  

VELO PODYJÍ. Jak si vlastně letošní premiérový cyklovlak vedl z pohledu počtu cestujících? Jel někdo nebo aspoň viděl, jaká byla obsazenost?
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 20:09:22    Odkaz na tento příspěvek  

"Hyvrysák"
Tak to nikoho nenapadlo. Šikulka, není nad to si najít teplé místečko,kde se moc nenadře,ale bude dobře placen.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 20:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek T.: Lépe než vloni první spoj, ovšem čekal jsem to lepší, ve směru Znojmo to bylo do stovky.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7749
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 30. dubna 2012 - 23:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výhybna vs. AHr. Vysoké Popovice: Nebylo by to srovnatelné. Automatické hradlo pomůže pouze v případě, že jedou dva vlaky za sebou, nikoliv proti sobě. Vše potřebné by takové AHr. na dlouhou dobu vyřešilo v Omicích, ne už tak ve Vysokých Popovicích, kde jsem hovořil o KŘIŽOVÁNÍ (= výhybna vyřeší, AHr. nevyřešní) zpožděného lichého (tzn. jedoucího z kopce, takže žádný problém s rozjížděním těžké rychlíkové soupravy do kopce by nenastal) rychlíku se sudým (tzn. jedoucím do kopce, ale tak jako tak tam zastavujícím) osobním vlakem.

Ale argumentoval bych i jinak (něco z toho jsem napsal minule) - nenasazovat na rychlíky soupravy delší než se 4 vagóny (a ve špičce jezdit každou hodinu), a na osobní vlaky rovněž nasadit soupravy s lepší akcelerací i dalšími jízdními parametry, které by právě ukázaly - mj. zkrácením JD "do Rapálu" nepotřebnost jistých úprav infrastruktury.

Ale tohle by pomohlo při zpožděních okolo 15 minut, při větších (více než cca 20 minut) zpožděních lichého rychlíku už je jiný problém - s tím, že os z Náměště do Brna nemůže odjet v "sudých 13" (protože v tu dobu nebo krátce předtím teprve odjíždí z Náměště ten zpožděný rychlík). Tolik k tomu, co by taková výhybna/AHr. mohly zlepšit v současné době.

application/octet-stream
240_ 244_ 246.xls (46.1 k)

Trochu upravená varianta zde již prezentované představy docela výrazného zlepšení bez nutnosti souvislých milardových železničních staveb, zejména uvažující ve smyslu "úpravy infrastruktury na míru stanovenému provoznímu konceptu". Je fakt, že podle této představy by to kvůli propustnosti jiných úseků (zejména Luka nad Jihlavou - Bransouze a železniční uzel Brno) vycházelo tak, že maximální zpoždění ve špičce by muselo činit jen okolo 7 minut; v sedle pak 25 minut (takové by udělalo v úsecích Luka - Bransouze či v ŽUB méně problémů než třeba patnáctiminutové). Takže křižování do těch Vysokých Popovic by stejně nevycházelo, případný nákladní vlak by stejně asi nestihl mezi ostatními vlaky projet úsekem Zastávka - Vysoké Popovice, a ve směru do kopce by stejně mohl být problém s tím rozjetím.

Tak jako tak by to asi znamenalo, že při počtu více než 4 vlaků za hodinu by byl tento traťový úsek pro nákladní dopravu nepoužitelný. AHr. by tomu nijak nepomohlo (viz první odstavec), ale mohlo by přece jen trochu vylepšit stabilitu.

Jízdní řád v uvedené tabulce vlastně navazuje na to, co jsem zde napsal dříve - proč není potřeba (do doby zkapacitnění železničního uzlu Brno VE STÁVAJÍCÍ POLOZE) druhá traťová kolej v úseku Tetčice - Střelice. Jediným argumentem by tam mohlo být odstranění přenášení zpoždění, ale k tomu dodávám, že stejně by lichý rychlík (fakticky jediný "zpožďovací faktor" dělal (resp. i dnes dělá) větším než několikaminutovým zpožděním (zejména ve špičce) neplechu jinde (ŽUB či Okříšky - Jihlava, zejména pokud by jezdily spěšné vlaky HB - ZN); a jak jsem se snažil poukázat včerejším příspěvkem, tak v současné době je hlavní příčinou přenášení zpoždění úsek Zastávka - Rapotice, resp. neexistence výhybny Vysoké Popovice.

Ale ono je to bohužel vcelku jedno, protože je kllidně možné, že za pár let bude v úseku Zastávka u Brna - Rapotice těch volných tras i pro případné nákladní vlaky anebo pro lepší "vstřebávání zpoždění" víc než dnes. A bez nutnosti budování výhybny či automatického hradla.

P. S. Troufám si říct, že kromě zkapacitnění dosud nemodernizovaných částí železničního uzlu Brno by pro zkapacitnění tratě vedoucí od Střelic bylo potřeba rozšířit tento poměrně nový most alespoň "o jednu kolej". Neboli - znovu hrabat do Heršpic.
No a pokud náhodou nebude železniční uzel Brno ve stávající stopě, ale až kdesi za Zvonařkou, pak nemusí být řeč skoro o ničem, protože co se ušetří na jízdní době na samotné trati (kde taková úspora nemusí být dosažena miliardovými investicemi!), to se ztratí v samotném Brně...

P. S. č. 2: Rád si příležitostně přečtu případné VĚCNÉ reakce (třeba i rozcupování protiargumenty), ale již nebudu odpovídat na konkrétní příspěvky (na některé se bohužel nedá reagovat nijak, a to ani dnes, ani jindy). Díky za pochopení.
mjb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.79.38
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 07:43:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ad David:
Ačkoliv lze s mnohými vývody nesouhlasit, zrovna myšlenka výhybny Vys. Popovice zase není tak úplně mimo mísu. Jako pravidelný uživatel Os4846 mohu jenom potvrdit nekonečná čekání na protijedoucí rychlík na Zastávce. Kdyby šlo o ojedinělý jev, vem to čert, ale jsou období, kdy rychlík má zpoždění mezi 15 a 20 minutami třeba třikrát, čtyřikrát týdně. Tedy třikrát, čtyřikrát týdně přijdete domů o 20 minut později, třikrát čtyřikrát týdně se na Zastávce (mnohdy dost vulgárně) pokřikuje na průvodčího. Nechutné. Vzhledem k četnosti zpoždění rychlíku tento problém opravdu volá po systémovém řešení, kterým opravdu výhybna je (hodně zjednodušeně řečeno eliminuje velikost v tomto úseku vznikajících zpoždění na cca 10 minut). Jsou i jiná řešení, např. zastavit rychlík v Rapoticích na 2-3 minuty a tím celé klubko zpoždění ani nevznikne, ale to se stává výjimečně.
Při stížnostech z Kordisu přijde lakonická odpověď, že jde o technologický problém, který není možné řešit.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 09:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebylo by systémovější, dělat něco v oblasti, kde toto zpoždění rychlíků vzniká?
Jabko1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2011
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 09:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David
.... ty woe, postav druhou kolej a máš to....
http://brumlafoto.blogspot.com/
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 10:16:15    Odkaz na tento příspěvek  

Možná by jste si konečně mohli uvědomit, že na jednokolejné trati prostě zpoždění budou vznikat. To je dáno už tím, že je to jednokolejná trať.
Stačí si jen představit, že pojede skupina vozíčkářů z Brna např. do Vysokých Popovic.
Řidičák (má plošinu pro výstup a nástup vozíčkářů) bude řazen vzadu. Vlak zastaví a než se podaří vozíčkáře odbavit (výstup pomocí plosiny) tak si troufnu říct, že vlak má 10 minut zpoždění. No a protože je to jednokolejka, tak se zpoždění táhne s každým vlakem až do konce dne. A to nepomůže opravdu nic, než vybudovat druhou traťovou kolej. A systémové ošetření??? Je to zákazník který využil službu ČD, takže že by ČD měla přestat vozit vozíčkáře a poslat je do... To by zase byla diskriminace a neohleduplnost.
Výhodý AHr mezi Zastávkou a Rapoticemi??? Tak např zrovna v pátek u 4846. Rychlík od Budějovic na čas a pak se čekalo na zpožděný rychlík od Brna...
AHR u Omic? To je pěkná blbost, protože traťové úseky Brno HH - Střelice s JEDNÍM AHr jsou opravdu velice dlouhé a beztak by to následující vlak nestihl dojet dříve než ve zmíněné Zastávce u Brna.
Opět jediné co by docela pomohlo. A to docela radikálně při zpoždění všech vlaků je rozděli trať Brno HH st. 6 - Střelice na více než 2 úseky. Myslím že 4 - 5 oddílu autobloku by se sem naprosto v pohodě vešlo. Pak by se dalo uvažovat o AHr u Omic.
Pro Davida:
Kdy nám konenčě napíšeš čím se živíš, případně co studuješ, kolik ti je přibližně let a tak... A prosil bych po pravdě, žádné výmysly...
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 12:36:10    Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty co chtějí výhybnu ve Vys. Popovicích. Je tam problém s adhezí (David určitě ví co to znamená).Tak stačí,když při rozjezdu trpí OS.Rychlík by se tam nemusel rozjet,stačí trošku mlhy, déšť + sklon tratě a je vymalováno.Prostě přírodě neporučíš.Nehledě na náklady co by to stálo.
Pro Davida:
Kdy nám konenčě napíšeš čím se živíš, případně co studuješ, kolik ti je přibližně let a tak... A prosil bych po pravdě, žádné výmysly...
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 12:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neregistrován: Já si myslím, že nám může být jedno, čím je případně, čím se živí. I vy to tady neprezentujete. A věk je také osobní záležitost.
http://www.youtube.com/user/bardotka749051?feature=mhee - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!, Jízdenky na termopapír = TERMOMOR... nesnáším je :-/
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 13:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771.068:
v těchto dnech je to přesně 6 let od povodňových odklonů, díky kterým ožily zdejší tratě...

Pamatuju na nějaký tvůj tehdejší popis návštěvy nočních Hrušovan. Nenašlo by se to někde, abych mohl zavzpomínat? Doba to byla krásná, takových vlaků na těch jinak téměř zapomenutých tratích...



Vy pacholci, my vám dáme láňok!
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 13:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca z depa: Možná by jste si konečně mohli uvědomit, že na jednokolejné trati prostě zpoždění budou vznikat. To je dáno už tím, že je to jednokolejná trať.
...
No a protože je to jednokolejka, tak se zpoždění táhne s každým vlakem až do konce dne.


Nepravdivá implikace - zpoždění se dá izolovat na ten jeden vlak operativním přesunem křižování, nebo, pokud jsou zpoždění někde na denním pořádku, překopáním JŘ tak, aby počítal s reálnými jízdními dobami.

V tom konkrétním případě by stačilo, aby dal průvodčí vědět nejpozději ve Střelicích, že se ve Vysokých Popovicích na 10 min zaseká a veškeré křižování tohoto vlaku by se holt posunulo o stanici blíž k Brnu, dokud by to zpoždění nějak nesrovnal. Na některých tratích je tento princip dotažen k dokonalosti tak, že vlaky s malou pravděpodobností zpoždění mají v některých úsecích nakreslené dvě rovnoběžné trasy a jede se podle toho, jak velké zpoždění má méně předvídatelný protijedoucí vlak.
Mirek_2037
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.77.199.102
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 13:56:58    Odkaz na tento příspěvek  

Před čtrnácti lety. 749.039 s Os 4809 Třebíč Borovina dne 2. května 1998. Konec nadvlády jihlavských bardotek v osobní dopravě na této trati je po třiceti letech zpečetěn. Od 1. června 1998, změnou jízdního řádu, převzaly veškerou osobní dopravu brejlovci. Z řady 749 pak v Jihlavě zůstala pouze 749.018, 039 a 051.
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 15:45:18    Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša:
A co obraty souprav??? to Vám asi taky nic neříká co??? Natož pak povinná přestávka v práci.
To by se taky klidně mohlo stát, že to fíra na 30 minut někde zamče a pujde na kafe...
Ale na to asi někteří tady nemyslí...
850.015:
Možná to je i pravda, že by jsme po něm neměli chtít podrobnější informace. Jen by mě opravdu zajímalo co za intelektuála tu píše za takové výtvory. Přitom je to opravdu jen naprosté plácání do vody co by kdyby...
Beztak s tím pan David nic neudělá. A navíc by si mohl konečně uvědomit, že zpoždění vzniká někde trochu daleko mimo kraj...
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 16:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co obraty souprav???

Jaký na to má vliv nepřenesení zpoždění na jiné vlaky přesunem křižování? Dokážu si představit jediný - když štiplístek osobáku z Brna nenahlásí plácačkovi/dispečerovi těch deset vozíčkářů vystupujících v Popovicích, dispečer uvidí rychlík zpožděný o 20 minut, řekne si, že i ten Os to stihne, a pošle ho ze Zastávky v pravidelném čase - rychlík pak chytne dalších 7-10 minut (při tom 10min výstupu).

Totéž platí i pro tu povinnou pauzu - pokud ta zpoždění jsou častá, má se s nimi a jejich vyrovnáváním v JŘ a v obězích počítat.
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 20:43:09    Odkaz na tento příspěvek  

"850.015:
Možná to je i pravda, že by jsme po něm neměli chtít podrobnější informace. Jen by mě opravdu zajímalo co za intelektuála tu píše za takové výtvory. Přitom je to opravdu jen naprosté plácání do vody co by kdyby...
Beztak s tím pan David nic neudělá." Přesně to mne a nejem mne zajíma (stejně jako Venca z depa).
Jen mne zajíma zda není zaměstnán někde u ČD,IDS a podobně. Zajímalo by mne to,jestli nemíří někam do kanclu,kde se rozhoduje o nasazování HV a jednotek, kde se tvoří jízdní řády a rozhoduje se,kde bude vlak stavět.Pokud ano, tak se této firmě vyhnu velkým obloukem.A lidé nato doplatí taky,nejprve zruší zastávky,pak zkrátí soupravy, naštve cestující a Ti přestanou jezdit. A protože díky "expertovi"přestanou jezdit cestující tak trať 240 zruší.
Už teď víme,že má pozemnky u VP .Chce si tam pro sebe zřídit malou kancelář zvanou výhybnu.Pak si tam zřídí firmu, která budu vytlačovat uvízlé vlaky,které zde jeho přičiněním uváznou a do kopce se nerozjedou.Jo kdo se snaží má,to se mu nedá upřít.. Hlavně se zajistit na stáří.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. května 2012 - 21:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pár dlouho slibovaných fotek:

letec z Bořího Lesa



a pondělní náklad jen dokumentačně (tuším celkem 19 vozů)

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 00:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dobře se blbec proletěl co na to říct? je štěstí že nikoho nesejmul.
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7754
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 00:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/cgi-bin/zpvlaku.cgi?v=663&d=3
Vypadá to, že řešení ve formě pozdržení beztak již zpožděného rychlíku v Rapoticích za cenu zvýšení jeho zpoždění, ale s tím, že protijedoucí Os pojede včas a tím pádem se zpoždění nebude tolik řetězit, bylo uplatněno. (Z minulých 3 dní tato výše zpoždění sedí pro pondělí 30. dubna).

Ale koncepční řešení problému se zpožděními lichých rychlíků stejně leží někde jinde, než v existenci/neexistenci výhybny Vysoké Popovice. Dám příklad.

Dejme tomu, že JČk i kraj Vysočina přece jenom zavedou IDS a s tím mj. i návaznosti autobusů na vlaky. Třeba jen s 5ti až 10ti-minutovou přestupní dobou. A tyto návaznosti mají být na rychlík, který poměrně často mívá zpoždění okolo 20 minut... A co pak s tím? Mají ty autobusy také mít cca 15 minut zpoždění? Nebo mají ujet? Anebo se má už při konstruování JŘ počítat s tím zpožděním a stanovit dlouhá přestupní doba?
Ze stanic na trase ČB - Brno mě podobné "dilema s návaznostmi vlak/bus" nejvíce sedí pro Jindřichův Hradec a Třebíč (pokud by i zde bylo autobusové nádraží vedle žst.).

Totéž platí ale i u návazností z vlaku na vlak v případě vedlejších tratí. Možná jako nejvhodnější příklad mě napadá Kostelec u Jihlavy - tedy stanice, kde velká část lidí pouze přestupuje, tudíž je vhodné, aby přestupní doba byla co nejkratší. Ale co když má ten rychlík, ze kterého se přestupuje, třeba 20 minut zpoždění? Má přípoj na Telč ujet, anebo čekat a tím sám nabrat zpoždění a navíc je tím pádem přenášet i na další vlaky na trati č. 227?
KONCEPČNÍ řešení je tedy jasné - snažit se, aby zpoždění nevznikala (a pokud ano, tak nejvýše do 10 minut). Zní to naivně až nereálně. Možná. Ale jestli má nějaký vlak mít skoro každý druhý den zpoždění okolo 20 minut, pak je otázka, k čemu takový vlakový spoj je, jak se na něj dá spoléhat a proč něco tak nespolehlivého vůbec platit z veřejných peněz.

A teď zkusím konkrétně rozvést myšlenku, jak by se dalo (po určitých nevelkých, ale docela efektivních investicích) eliminovat zpoždění lichých rychlíků (resp. nově pásmových Sp - viz dále) na trati č. 240.

application/vnd.ms-excel
Vysocina.xls (121.9 k)

Nad tímto jsem začal uvažovat někdy ve 2. polovině roku 2010, když zde kolegové ze Znojemska sem tam hovořili o zavedení Sp vlaků Havlíčkův Brod - Znojmo (ovšem bez konkrétního uvažování nad tím, jak by se to dalo či nedalo v úseku HB - Okříšky "vyjezdit" mezi ostatními vlaky). Uvažoval jsem asi takto:
- Dobrý nápad, ale byla by kolize s R-240 v úseku Bransouze - Okříšky a možná i s Os-225 u Havlíčkova Brodu.
- Stejně tak by vlastně došlo k tomu, že v jen asi patnáctiminutovém rozestupu by po trati č. 240 jely (v úseku Jihlava - Okříšky) dva rychlé vlaky.

Řešení:
- Z důvodu nutnosti stíhat SJD Havlíčkův Brod - Znojmo 2 h a JD Havlíčkův Brod - Stařeč NEJVÝŠE za 58 minut, musí Sp HB - ZN zastavovat v úseku HB - Stařeč jen v žst. Jihlava a Okříšky; v HB musejí navazovat na R Praha - Brno i Brno - Praha co nejtěsněji.
- Znojmo je nyní celodenně celotýdenně uzlem v L:00**, zatímco HB v S:00. Jedno z toho by bylo potřeba "přehodit". Z několika důvodů by to bylo lepší v HB, tedy nově HB v L:00.
- Do uzlu HB by ale měla být zapojena i další vlaková linka od/do Jihlavy. A po přehození HB na L:00 už je jen krůček k poznání, že je možnost stíhat zajet trasu HB - ČB se SJD 3 h, navíc vycházející s velice zajímavými časovými polohami vlaků a výhodnými návaznostmi v Jindřichově Hradci, Horní Cerekvi i Kostelci.
- Rychlíky Brno - ČB tím pádem mohou být rozděleny na pásmové Sp/Os (protože v úseku Jihlava - Okříšky by se staly zastávkovými vlaky; "rychlou vrstvou" by byly Sp HB - ZN) Brno - Jihlava město a na Sp Havlíčkův Brod - České Budějovice. Vzhledem k těžko změnitelným časovým polohám by byla přestupní doba v žst. Jihlava pro směr Brno - ČB či ČB - Brno okolo 13 až 16 minut, což je dostatečný čas pro značné zmírnění či úplné vstřebání případného zpoždění rychlíku jedoucího od ČB. Čili - cca 15-minutové zpoždění lichého R na trati č. 225 by sice udělalo neplechu na mnoha místech, ale ne na trati č. 240.

A ještě i při cca 20-minutovém zpoždění lichého "R-225" by rychlík směrem na Brno odjížděl ze žst. Jihlava jen maximálně s 10 minutami zpoždění, což by mohlo způsobit problémy mezi Jihlavou a Okříškami, ale okolo Rapotic a Zastávky by snad to zpoždění bylo zmírněno. A pokud by činilo jen okolo 7 minut, už by bylo docela snadno "vstřebatelné" i podle představy, kterou jsem sem vložil před 24 hodinami (tedy i pouze s jednokolejkou Tetčice - Střelice - aneb dle mého názoru další důkaz toho, že 2. traťová kolej v tomto úseku není nikterak zvlášť potřebná, resp. její realizace je dost neefektivní a v tomto případě i "konzervující nevyhovující stav"). Protijedoucí Os by v Zastávce "chytil" zpoždění jen okolo 4 minut, totéž by platilo pro protijedoucí Os a R po míjení ve Střelicích. Ale to by nebylo nijak tragické (zejména když uvážím, že autobusové přípoje by v Zastávce stejně musely čekat na mírně zpožděný vlak od Náměště, který by v Rapoticích "chytil" zpoždění od protijedoucího Os, který odjel s pár minutami zpoždění ze Zastávky vlivem zpožděného lichého rychlíku).

Tak jako tak by takto zpožděný rychlík (resp. nově Os/Sp) přijel do Brna hl. n. asi s 10 minutami zpoždění, protože v Brně mezi HH a hl. n. by musel čekat na uvolnění "své" traťové koleje (této), stejně jako posilový Os jedoucí ze Zastávky do Brna (který by byl ve Střelicích tím rychlíkem předjet) - ten by do Brna hl. n. mohl přijet se zpožděním cca 7 - 8 minut.

Tolik nástin jednoho - dle mého názoru - velice koncepčního řešení. To, že nakonec (asi) zvítězí jiná, nekoncepční "řešení", je věc jiná.

Ještě krátce k něčemu jinému: s tou ESA11 v Zastávce a v Tetčicích jsem to myslel tak, že je škoda, že už v tom roce 2003 nedošlo zároveň s výstavbou nového zab. zař. i ke zdvoukolejnění úseku Zastávka - Tetčice + peronizaci obou stanic + zastávky Rosice (+ snad ještě TZZ v úseku Tetčice - Střelice vč. AHr. Omice). Protože tím by bylo realizováno vše, co je v úseku Brno-HH - Zastávka u Brna (minimálně do doby zkapacitnění Brna hl. n. a přilehlých úseků ve stávající stopě) reálně potřeba.

** Přesněji řečeno - Znojmo je dnes uzlem nikoliv v L:00, ale již v S:55 (= nutnost ujet trasu Stařeč - Znojmo ne za 59, ale za 54 minut). A to zřejmě jen "díky" nesymetrii linky Znojmo - Retz. Návrh na zavedení nulové symetrie u této linky (= mj. aby stačila JD Stařeč - Znojmo 59 minut) + návrh dalších zlepšení v oblasti přeshraničních spojení veřejnou dopravou z jižní Moravy do Rakouska, jsem zde uvedl nedávno.
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 08:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čte to ještě vůbec někdo?
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 13:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radec5: Já to čtu... A velice se divím... Vždyť přehozením HB z S:00 a L:00 by se muselo přehazovat na spoustě jiných místech. Uvedu příklad. První vlak z Třebíče na Jihlavu by musel odjíždět už v 3.15, nebo až v 5.15. Záleží na tom, jestli by R 914 odjížděl z Jihlavy v 4.30 nebo v 6.30... Rychlíky Brno - Praha přes HB přece mají obrovský vliv na mnoha místech. Třeba rychlíky z Kolína na Ústí - z rychlíku od HB se na ně dá přestoupit. Při změně by tento přestup buď nebyl umožněn, nebo by muselo dojít k přehození i těchto rychlíků. A to by na sebe vzalo zase další spoje a trasy. Měnit spoje v celé republice kvůli Sp HB - Znojmo (a vlastně nejen v naší republice, vždyť je potřeba měnit ještě vlaky ze Znojma do Rakouska, že...), to - škoda slov.
neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Středa, 02. května 2012 - 14:36:15    Odkaz na tento příspěvek  

"TF"
To jsi našeho vědátora moc nepotěšil.Tedy pokud čte příspěvky ostatních..
A pro vědátora Davida: víš, že v Jihlavě rychlíky mění HV? Víš, že o víkendech, svátcích je tam jeden vozmistr a odvěšování rychlíků dělá fíra. Takže tady neušetříš ani minutu,ba naopak.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 16:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidičky, tohle už je regulérní SPAM, který by měl být náležitě odměněn .
Ještě nedávno se to tu dělilo celkem rovným dílem na příznivce x odpúrce vědátora, teď už se ho tu zastává jen 850.015 a radši ani nechci vědět proč
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 16:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já navrhuju ukončit všechny osobáky v Zastávce a je po problémech! Důležitý je, aby ty vlaky jezdili přes Omice kolem šotostromu
Jiříček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 02. května 2012 - 16:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že se tu učíte od JIKORDu?
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 16:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomaseq:
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 17:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Já se ho nezastávám, ale myslím, že každý má zde právo svůj věk a povolání zatajit. Je to diskuze o železnici a ne Facebook.
http://www.youtube.com/user/bardotka749051?feature=mhee - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!, Jízdenky na termopapír = TERMOMOR... nesnáším je :-/
J.U. Ray
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.161.162
Odesláno Středa, 02. května 2012 - 19:53:51    Odkaz na tento příspěvek  

David: Prosil bych o vyjmenování těch několika důvodů, proč je lepší přehodit uzel HB místo Znojma. Tak nějak mi vychází:

HB - železniční uzel uprostřed republiky, ze kterého vychází pět železničních tratí, z toho "pouhé" čtyři nadregionálního významu. Dvouhodinový takt rychlíků do Brna a Prahy, osobní doprava do Jihlavy (krajské město).

Znojmo - železniční uzel na periferii republiky, ze kterého vycházejí tři železniční trati, z toho dvě POTENCIÁLNĚ mezistátního významu (Retz - Znojmo - Okříšky). Spojení nejvýše na kategorii Os.

Tolik z železničního hlediska. Autobusy obsluhují řekněme zhruba stejnou aglomeraci. Ať se na to dívám, jak chci, pořád mi vychází Znojmo jako méně důležitější uzel. A rozházet dopravu v půlce republiky kvůli tomu, aby bylo do Znojma dobré spojení je trochu mnoho peněz za málo muziky, nemyslíte? Sice není úplně ideální, aby Znojmo nemělo alespoň Sp spojení s Jihlavou a/nebo Brnem, ale to, co tu navrhujete, je mírně řečeno nesmysl.
Bytls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 20:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_2037: Moc pěkné vzpomínky na jihlavské berty
Ozvěte se prosím na mj e-mail díky
749 018-8 749 051-9 749 107-9 749 121-0 749 243-2 751 050-6 751 053-0 751 103-3 751 106-6 751 142-1 ... stroje z LD Jihlava
R_666_Satan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 02. května 2012 - 20:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s tezí, že infrastruktura by měla být projektována na míru provozního konceptu, ovšem onen provozní koncept musí být dlouhodobě stabilní. Navíc infrastruktura se nesmí přizpůsobovat dýchavčným vozidlům dneška, resp. včerejška, jelikož nová vozidla na mírně modernizované trati jistě mohou dosáhnout stejných (požadovaných) jízdních dob, jako stará vozidla na velkoryse optimalizované dráze:

Předpokládám proto, že JMK deklaroval objednávku celodenního 15min taktu do Zastávky ve výši plné ceny
- za nová vozidla, zatížená vysokými pořizovacími náklady
- a to s uvážením možného (bohužel) výpadku spolufinancování regionálních spojů státem (které se beztak vztahuje jen na stávající počet vlkm)

Aby se za 2 roky či 5 let nezjistilo, že infrastruktura modernizovaná na míru je k prdu, ona míra musí být stabilizovaná finančně a provozně (což spolu souvisí):

Navázání R-225 na R-230/250 v Havl. Brodě se nabízí - ať již v L:00 nebo S:00, navrhované řešení má však své výhody a nevýhody:

Nevýhody

- roztržení ramene Brno - jižní Čechy, což může vadit v pátek/neděli a v sezóně (cyklisté a vodáci) - lze řešit prokladem s R-250, čímž vznikne na trati 250 hodinový takt - který tu ve špičce je, počet vlkm objednávaných MD by tedy zůstal plus mínus stejný - stálo by však vzít v úvahu doplnění linky R-230 do hodinového taktu

- obsazenost R v úseku Třebíč - Jindřichův Hradec je mimo sezónu slabá, přesměrováním na HB by ČD (resp. objednávka MD) přišly o významné tržby v úseku Třebíč - Brno (objednatel pásmových Sp by byly kraje)

- nebudou-li R-225 vedeny jako R (v objednávce MD), ale jako Sp (v objednávce krajů), tak skončí. Kategorie vlaku R však nevylučuje změnit politiku jejich zastavování

- rezignace na rychlé spojení jižních Čech a Jihlavy s Brnem - uvádí se, že po optimalizaci 240 se zkrátí JD R o cca 45 minut(?). Směrování budějických R přes HB by tedy přicházelo v úvahu, kdyby vlastník infrastruktury natvrdo přiznal, že s další modernizací trati 240 nepočítá (resp. prachy nemá, popř. má jiné priority)

Výhody

- protrasování R-225 do uzlu Brod linku lépe integruje do sítě (přípoje směr Kolín, Pardubice)

- přímé spojení Ždárska a Novoměstska s jižními Čechami (dnes 2 přestupy - nepočítám-li "IC Hejtman")

(Příspěvek byl editován uživatelem R_666_Satan.)

(Příspěvek byl editován uživatelem R_666_Satan.)
Hanz_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 02. května 2012 - 21:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_666_Satan: obsazenost R v úseku Třebíč - Jindřichův Hradec je mimo sezónu slabá.
Jak to měříte? To moc pravda nebude.

- přímé spojení Ždárska a Novoměstska s jižními Čechami (dnes 2 přestupy)
Je třeba se na to dívat reálně, HB+Žďár+NM nedá dohromady co nabídne Třebíč+Okříšky+Naměšť+MB apod. Zde z pohledu počty potenciálních cestující jasně vychází lépe varianta po 240.