K-report
 

Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 26. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 » Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 26. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
R_666_Satan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 02. května 2012 - 22:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hanz 11:
ad 1) jasně, měřím to svým subjektivním pocitem, prostě Třebíč - Brno se mi zdá silnější, čísla budou mít ČD/MD ze sčítání
ad 2) jenže v Třebíči je konkurence bus, narozdíl od Žďáru a Nového Města (ve směru na jižní Čechy), samozřejmě by se muselo vydat tarifní opatření, že trasování přes Třebíč platí i přes Ždár. Jen jsem poznamenal svůj názor k Davidově konceptu, který chce budějický rychlíky ukončit v Brodě.
4everman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 22:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://www.youtube.com/watch?v=wL1JdNv909g tak nějak to bylo loňskou zimu :-)
http://www.youtube.com/watch?v=So_341JEYUA veteránek v provozu :-)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7755
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 02. května 2012 - 23:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen krátce k mému předchozímu příspěvku (zároveň jako reakce jako jeden příspěvek, který se zde k tomu objevil):

- Ta přiložená tabulka má více listů, které jednotlivě navazují na sebe. A například v případě listu u tratě č. 240 jsou uvedeny časové polohy vlaků na této trati s odjezdy ze žst. Třebíč, které by rozhodně nebyly ve 3:15 a 5:15, ale - v tuto denní dobu v případě víkendového provozu - 4:33 a 6:33 (snad se to dá z toho přečíst, nebo ne? )

- V jednom z listů souboru je uvedena mj. poznámka "Koncept navazuje na další úvahy jako hodinový takt rychlíků Pardubice - Liberec nebo Praha - Turnov + posun taktu rychlíků Kolín - Rumburk a Kolín - Ústí n/L. o hodinu (zachování CD CT návazností v Kolíně na R směr HB)".

- Úprava časových poloh vlaků ze Znojma do Retzu tak, aby ve Znojmě měly symetrii v L:00, by byla vhodná tak jako tak, i když - pravda, samotnému zavedení Sp vlaků HB - Znojmo by pomohla.

- Rozhodně by to nebyla změna jen "kvůli Znojmu", ale například "kvůli celé Vysočině". Své přínosy by to mohlo mít např. i v okolí Mělníka (pokud by mělo dojít k zavedení celodenního hodinového taktu rychlíků Praha - Mladá Boleslav a Sp vlaků Praha - Mělník) - vše má své široké souvislosti.

Ale O. K., nechejme toho, tohle nepatří do této diskuse ani tématicky (na rozdíl od příspěvků vztahujících se k tratím, jejichž název toto vlákno nese). Prostě to byl jen konkrétní návrh, jak zajistit, aby se zajistilo, aby se zpoždění rychlíků jedoucích od ČB směrem na Jihlavu tolik nepřenášelo na trať č. 240... (Kdo má "v kapse" lepší řešení, sem s ním.)

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Tomáš_fiala
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 09:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Tabulku jsem opravdu nečetl, vycházel jsem z přehození HB na L:00. Teď jsem se do tabulky podíval. Ano, Os 4870 sice odjíždí 4:33, dojedeme do Jihlavy, přestoupíme, dojeme do HB v 5.57 (mimochodem R 914 byl podle tabulky zrušen...), kde však budeme čekat na rychlík v L:OO... Nebo pojede nějaký nadtaktový R na Prahu/Brno? Na Tišnov vidím v tabulce jen Os (pokud v té tabulce jsou Os, vzhledem k tomu, že je tam Osová Bítýška, tak asi ano, ale upřímně řečeno to moc jasné není).

Zavádění hodinového taktu Praha - Turnov apod. ... Rovnou můžeme udělat celodenní hodinový takt Brno - Praha.

Pokud jde o to jiné řešení: moc se v tom nevrtat. Tady s tím stejně nic neuděláme a můžeme být rádi, že ty vlaky nějak jezdí (byť se tu vyskytují nějaká zpoždění). Kdyby byl současný stav na železnici nepoužitelný, tak tím vlakem skoro nikdo jezdit nebude. Takže to tak strašné není.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7758
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 10:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video ze Znojma: http://www.youtube.com/watch?v=HpHwnRg9YJM

... aneb ukázka toho, jak takový vlak s 15 - 20 minutami zpoždění narušuje celý systém (a to ani ne tak vlakový - alespoň za současné situace, ale spíše autobusový) a nastává dilema, jestli "čekat a sám nabrat zpoždění", anebo "nečekat či ujet". A s příkladem nemusíme chodit ani k lichým rychlíkům z ČB do Brna...
Video bylo pořízeno v 16 h, tedy v "sudou celou". hodinu. Jakpak by to asi dopadlo, kdyby to bylo o hodinu dříve či později? Čekal, nebo nečekal by přípoj na Vídeň (s odjezdem 14:57, resp. 16:57)?

I zde platí, že posun symetrie těchto vlaků z X:45 na standarních X:00 (a tím pádem odjezd vlaků ze Znojma směr Wien z S:57 na cca L:10) by lecčemu pomohl.


Nedá mi to, nepřipsat ještě něco jako reakci na příspěvek, na který jsem již něco odepsal v noci ze včerejška na dnešek: Nemusíte na to nijak reagovat, ani já nechci dále "zahlcovat diskusi tunami textu". I když si sám pokládám otázku, proč autor toho příspěvku něco takového napsal, když přímo z přiložené tabulky - která mu navíc není neznámá již delší dobu... - lze vyčíst něco jiného, než s čím ve svém příspěvku argumentuje. )

Uvedené úpravy časových poloh R-072, R-080 a hodinový takt u R-030 by rozhodně nebyly o tom, že by se to dělalo "kvůli Znojmu", ale ani "kvůli celé Vysočině" (i když - oběma by to také pomohlo). Úpravy, které jsem měl na mysli, by směřovaly např. k vytvoření uzlů v přesných X:30 v České Lípě a v Mladé Boleslavi (= zpravidelnění spojení a základ fungujícím IDSkům i v těchto oblastech), kde v případě MB by šlo i o podmínku víceméně nutnou pro zavedení hodinového taktu zrychlených vlaků z Prahy do MB (tam rozhodně má hodinový takt smysl!). Pak by už bylo i víceméně jedno, jestli by ty vlaky přijížděly do uzlu S:30, nebo L:30.

- Posunutí časových poloh R-072 o hodinu by (spolu se stejným posunutím R-250) žádnou neplechu neudělalo, naopak by mohlo přinést (spolu s výše uvedeným) jisté výhody např. pro trať Mělník - Mšeno (aby spoje z Mělníka odjížděly na Mšeno např. ve 14:20 a 16:20 atd. místo 13:20, 15:20 atd. - aneb všechno souvisí se vším!). V Ústí nad Labem či v Rumburku by žádný větší problém nastat neměl (a dále než do těchto měst by takováto změna nezasáhla - není tedy pravda, že by se "kvůli Znojmu překopávala celá republika").

- O. K., řekněme, že by nedošlo k tomu přehození celodenního celotýdenního uzlu v HB ze S:00 na L:00. Pak by ale Sp vlaky HB - ZN jednak jezdily v úseku Jihlava - Okříšky jen asi 10 - 15 minut před R-240 či krátce po nich. Ve Znojmě by byly v "sudou celou". Ale: přehození časových poloh u vlaků z/do Vídně by zase tak složité nebylo, protože z Vídně do Retzu (i v opačném směru) se jezdí fakticky v hodinovém taktu, viz: http://www.oebb.at/de/Fahrplanauskunft/Aktuelles_Kursbuch/Detail_ 903/kif903_11.pdf
Problém by byl jinde - v "IDSkových" návaznostech (zejména u autobusových linek) - a tam by se případná změna dotýkala oblasti celé jihozápadní části JMK.

- Pokud jde o návrh změny časových poloh vlaků na některých rakouských tratích (viz můj příspěvek vložený sem před několika týdny), tak tam jednak platí, že leccos se oproti dnešnímu stavu stejně tak jako tak změní v souvislosti s dokončením Wien Hbf., ale hlavně: i zde jsem to bral tak, aby to bylo, že "Rakušák dělá tyto změny hlavně pro sebe" (i když - Čech by z toho celkem dost profitoval ). Rozhodně by to nebylo o tom, že "Rakušáku, my to chceme takhle, udělej to tak, i když ti to takhle vyhovovat nebude".

Ale návrh těchto Sp už byl předloni fakticky "na stole" (nabídka od RegioJetu, podpořená ale mj. představiteli znojemské radnice). Samotného by mě zajímalo, jak si to tehdy kdo představoval s těmi časovými polohami a návaznostmi (a s tím, že by se stíhala SJD 2 h a v oběhu jen 2 soupravy s ostrými obraty).

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 11:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové grafikonisti, nechcete se raději přesunout do vhodnější diskusní komory? Upřímně, nedivím se, že dost zdejších diskutujících zde začíná šílet... já sám už ty příspěvky na půl stránky nečtu, jelikož mě to nebaví. Myslím, že po přesunu do GVD obecně se tato diskuse značně odhlečí a zpřehlední...

Díky

A pro případné rýpaly, kterým by se nelíbilo, že zasahuji až takto pozdě... bohužel není čas a mnohdy ani nálada. Navíc je hezké počasí, takže se snažím trávit více času na kole, než vsedě u PC.
4everman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 8-2009

Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 13:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://www.youtube.com/watch?v=wL1JdNv909g tak nějak to bylo loňskou zimu :-)
http://www.youtube.com/watch?v=So_341JEYUA veteránek v provozu :-)
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2012 - 15:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Konečně
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5167
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 04. května 2012 - 20:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Grafikonové příspěvky byly přesunuty sem. V další diskusi na téma "úpravy grafikonu" laskavě pokračujte tam. Děkuji.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. května 2012 - 09:47:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Velo v podání pěkný zelenobílý soupravy, v čele, pokud se nepletu, 754 016. Lidu bylo dnes mnohem víc, než minulej týden (určitě přes 100 ks a kol jen o malo míň), počasí zatím přeje. Fotil někdo?
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.227.12.93
Odesláno Neděle, 06. května 2012 - 21:00:14    Odkaz na tento příspěvek  

Škoda že ze nebude obvyklí Davidůr půlnoční rozbor o tom co by kdyby a hlavně kdyby byla vyhybna ve Velkých Popovicích...
Pokud to čte, tak by si mohl konečně uvšdomit, že zpoždění vzniká u Českých Budějovic. A kdyby se dělala ta jeho vyhybna, tak zpoždění budou i u Brna...
A navíc dneska v noci si Čeští Italové pujčili pár metrů drátu a mezi Horními Heršpicemi se jezdilo mezistaničně (na odhlášku z vedlejí stanice, automatické hradlo bylo mimo provoz). Odjíždělo na přivolávačku a všechny (celkem 3) přejezdy měli Op, takže 10 km/h...
No prostě perfektní den.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5178
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 09:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste prosím tyhle osobní narážky vynechat... na téma GVD se již diskutuje (snad) ve vhodném vlákně a již to tady netřeba zbytečně vířit. Ať se to tady vrátí zase k normálu. Díky.
Izidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 19:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... na téma GVD se již diskutuje (snad) ve vhodném vlákně
,ale brutálně diskutuje, však se mrknite
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 19:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izidor:
takovou "van men šou" jsem ještě neviděl
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 20:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hlavně příspěvek č.7770 nemá chybu
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 21:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlíp to tam vystihl "tududud"...

Dnes na 24800/24801 opět jela 842. Tentokráte modrá 028.

(Příspěvek byl editován uživatelem Prdík83.)
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Pan_zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2010
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 21:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

For neregistrován:
Musím konstatovat, že za poruchou Heršpice- Střelice nemohou Italové, nýbrž bouřka ze soboty na neděli. Měl jsem noční a bouchlo to do kabelu...
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 2-2012

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 21:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan zababa a Nereg.:
Dnešní cesta Sp 1661: před Střelicemi na vjezdovém návěstidle Stůj!. Po asi 3 minutách se souprava rozjela a dojela do Střelic. Tam průvodčí předala strojvedoucímu zelené průsvitné desky a po chvíli si je opět vzala. Ve Střelicích jsme "hnili" asi 4 - 5 minut, pak se vlak po průjezdu R 660 dal do pohybu. V Troubsku však zpomalil tak, že by to bába s nůší předběhla (cca 10 km/h). Při cestě zpátky R666 byl zase problém ve Vladislavi na přejezdu u zastávky. Vlak opět zpomalil na rychlost alá bába s nůší.
http://www.youtube.com/user/bardotka749051?feature=mhee - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!, Jízdenky na termopapír = TERMOMOR... nesnáším je :-/
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 22:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan zababa: Než budeš něco konstatovat, tak si to ověř, abys nebyl za ...
Příčinou poruchy byly ukradené kabely pod dálničním mostem vedle bývalé zastávky brno, St.Lískovec.
kdosi odkusi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 22:16:24    Odkaz na tento příspěvek  

No...
Ono to asi opravdu bouchlo do kabelů, protože AH troubsko bylo v poruše a jezdilo se mezistaničně. Takže jak psal neregistrovaný čekalo se na odhlášku.
Taktéž byl v poruše přejezd v Troubsku. Ten ale na rozdíl od přejezdů pod Bohunicemi alespoň zvonil.
A Telematika spolu se SŽDC tahali nové od budky k přejezdům... No a nevšimnul jsem si, že by tam ti pánové v reflexních vestách tahali ty zbytky co by tam zbyly po té ráně... Navíc bouřka šla trochu mimo Bohunice a je tam daleko více svodů, do kterých by blesk udeřil... To mě věřte, protože už jsem pár blesku viděl z hodně malé vzdálenosti...
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 22:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Talk znova: do kabelů nic nebouchlo. Šlo o klasickou, v poslední době čím dál častější krádež.
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 22:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sapér_vodička:
Pamatuju na nějaký tvůj tehdejší popis návštěvy nočních Hrušovan. Nenašlo by se to někde, abych mohl zavzpomínat?

omlouvám se, že jsem nezareagoval, ale nějak jsem ten tvůj příspěvek přehlédnul, není se čemu divit, když se tu promítala pohádka o Davidovi a mašince...

To se teda divím, že si na to někdo ještě pamatuje Dle tvých fotek z Hrušovan se dívám, že si měl stejný problém s násvitem jako já - polovina lamp nesvítících...
Zkusím ten článek pohledat, měl jsem jej na dnes již neexistující stránce.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. května 2012 - 23:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem jej nakonec našel. Dám to sem, podobně jako David, na dobrou noc:

application/mswordPovodňové odklony
FOTOREPORTAZ.doc (229.9 k)


Něco málo ještě z jiných dnů, co se už do reportáže nedalo

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Pan_zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2010
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 09:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell:
Jasně, máš pravdu, nebudu se s Tebou hádat... Byl jsem u toho, tak asi vím.
Jiříček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 10:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak často jezdí vozy MVTV do Šatova na údržbu TV? A má někdo fotky?
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 10:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zababa: Víš hovno.
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.246.122
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 13:05:14    Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny kdo se přou co se stalo mezi H. Heršpicemi a Střelice (blesk-krádež): Hlášení SŽDC:
"3) ZÁKROKY POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY:
Brno H. Heršpice - Střelice, krádež kabelu PZZ".
Tolik s ofic. hlášení SŽDC. Je to doslovní citát hlášení.
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 13:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se nepřu, bylo zcizeno cca 75m různých kabelů, zab. a sděl. zař. zcela mimo provoz. Ale jeden chytrák tady pořád kafrá cosi o bouřce...
Feedy_speedy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2010
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 17:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiříček: to je hodně nepravidelné. Třeba za duben tady byli asi 3x. Jindy 3 měsíce nic. Fotky určitě jsou. :-)
Jiříček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 18:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feedy_speedy: Díky za odpověď. A přiložíš nějaké do ohně?
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 19:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771.068: dík. Já si na ten článek onehdá vzpomněl a marně ho na netu hledal. Jinak v Hrušovanech se dal vyfotit náklad docela solidně na břeclavské straně, ale muselo se to stihnout rychle, dvojče obvykle neotálelo a hned po zastavení a vyvěšení (tehdy tam na to ještě byli lidi) objíždělo.
Vy pacholci, my vám dáme láňok!
213.901
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.93.1
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 23:48:25    Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 12.5. jízda 213.901+Blm+Da v trase Brno-Dolní - Zastávka u Brna. Odjezd z Brna v 8:00.
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 19:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sapér_vodička: No pokud byl vlak dost dlouhý, tak to nešlo ani na břeclavské straně:
Našel bys taktéž ještě něco z odklonů?


A kde jsou fotky z dneška? Pálavský okruh, Velo Podyjí...
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.4.134.87
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 19:37:30    Odkaz na tento příspěvek  

771068: třeba zde, jen pro ilustraci (tma jak v pr... a piplat se s tím nemám teď čas)

Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 21:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pár ilustračních z mobilu - ranní start https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2492346
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 20:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, fotky k Pálavskému okruhu tu nějak chybí. A přiom i na tu bídu se fotit dalo

Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 11316
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 16:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten most na poslední fotce, to jsou Vranovice?
lokomotivy.net
FZF
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 14. května 2012 - 17:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, notně propršené Vranovice
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 16. května 2012 - 14:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opuštěná Hevlínka láká zloděje, viz oficiální policejní zpráva:

Včera večer po osmé hodině zatelefonoval na linku 158 výpravčí a sdělil, že nemá kontrolu nad signalizací železničního přejezdu na silnici mezi obcemi Hrabětice a Hevlín. Výstražná světla upozorňující řidiče na blížící se vlak tam nefungovala. Tato situace se na stejném místě po týdnu opakovala. Minulé pondělí zde také pár minut před osmou hodinou večerní někdo přestřihl telekomunikační kabel a způsobil tím poruchu světelné signalizace. Ani v jednom případě nic neodcizil. Způsobená škoda se pokaždé pohybuje kolem pěti set korun. Naštěstí nedošlo k žádné tragické události v souvislosti s nefungujícími světly. Zatím neznámý pachatel se však měl dopustit trestného činu "Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení". Hrozí mu odnětí svobody na jeden rok až šest let. Případem se zabýváme a po pachateli pátráme.
Pietro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 08:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Rakšic jede 62 218 - 750275, 750333 a 750277. Zpět povezou nějaké obilí.
Pán Bůh s námi a Kordis pryč.
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Čtvrtek, 17. května 2012 - 13:41:31    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci barevní jdou opět po barevných kovech...
Doporučuji to co jsem viděl na trati Dobroním - Polná na přejezdu před Polnou.
Na trati bez pravidelné dopravy se již z dálky leskli 2 naprosto nové přejezdníky. Na trati, kde projede snad jeden vlak ročně bylo investovánoa místo výstražných křížů a případným snížením rychlosti drážního vozidla, byly dodány tyto výstražníky...
Perfektní a naprosto úsporné opatření. Doporučuji i na Hevlínku. A nebo najít toho debila a usek mu ruce
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 18. května 2012 - 23:13:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z roku 2005:


Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 10:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Velo Podyjí ve Znojmě, v čele 754.016. Obsazenost bohužel k uzoufání, na to by stačil jeden velký motorák. I když jsem rád že jsem se po lokálce svezl "pořádným vlakem", tohle asi opravdu bez lepší trati a zrušení úvratě v Hrušovanech životaschopné...

http://youtu.be/T-fRIjLfJu8
http://www.youtube.com/paul2no
Milan11111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 13:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Paul2no: včera i předevčírem byla pěkná kosa, takže ji lidi očekávali i dnes, aproto Velo Podyjí nebylo tak obsazeno. Zkuste mrknout na obsazenost minulého Sp...
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 19. května 2012 - 17:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, začal hokej, nikdo nejel, páč by to nestihl
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7806
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 21. května 2012 - 11:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik fotek ze včerejška.

754.066 + 3 Bdmtee mimořádně na Os 4810 (poté, co ve Střelicích "klekla" 854.028) přijíždí s 35 minutami zpoždění do žst. Náměšť nad Oslavou:

Zajímavé jsou údaje z Babitronu. Je zde pěkně vidět, jak "klasická souprava" umí zkracovat jízdní doby, stavěné na líné hydry (všimněte si zejména úseku Zastávka - Rapotice); a tím stahovat zpoždění. (K dalšímu stažení zpoždění pochopitelně došlo tím, že odpadly jinak plánované prostoje v některých stanicích).

Předpokládám správně, že když už k této mimořádnosti došlo (O. K., nastala porucha hnacího vozidla, stane se), tak ve stanicích bylo i ohlašováno, že z provozních důvodů mimořádně nejsou na Os 4810 zajištěny určité, jinak garantované služby. Je to tak?

Os 4842 a o chvíli později prázdná souprava, která se pak vracela ze Zastávky na Os 4815, na ošklivé pomalé jednokolejce v blízkosti přejezdu u kamenolomu nedaleko Omic:


Jak je patrné z EXIFu, tak mezidobí mezi těmito vlaky činilo 8 minut a 14 sekund. Vzhledem k tomu, že jízdní doba Os 4852 Střelice - Tetčice je stanovena na 7 - 7,5 min., to je více než slušné.
Izidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. května 2012 - 13:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Já se vrátím !" řekl Terminátor. A taky se vrátil a dalo se čekat, co nastane...
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 18:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale musíte uznat, že je tu bez Davida nuda
Tak to tu trochu oživým:
Kdysi znojemský kočičák nasává opět jihomoravský vzdoušek:

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 21:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068:Nebyla 134 v devadesátkách jedna ze dvou ve Znojmě nablýskaných krasavic?Pamatuju si tam jakýsi dvě vymazlený červeno-žlutý 742,ale čísla nevím a tak mě napadlo,jestli to náhodou nebyla právě ta 134 a ještě 247,nebo 248

(Příspěvek byl editován uživatelem lokofanda.)
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 10-2009

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 07:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera Znojmo opustil růžový salónek 850 001. Místo něj přijel jiný, údajně 030, ale číslo mám jen z doslechu. Jinak s 850 001 jsem křižoval v Novosedlech včera kolem půl pátý odpoledne.
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Mirek_2037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2012
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 18:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: 742.134, 742.247
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 19:19:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 2037: sakra, ta první foto je parádní
Sice jsem už tyto fotky sem dával, ale je to opět k tématu, tak snad neurazí,akurát je mám pouze naskenované, takže nevím čísla ani datum:

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 19:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kucííí tak to byly ony...V tý době k nim i ta 248 mohla bejt fešná...Safra ta 247 je žrádlo...
Venca z depa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 20:26:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vypadá, že 001 jede na revizi, nebo nějákou jinou opravu...
A nebo jako náhrada za 18 v sobotu na Lednici...
Ale to jen tak z vlastních úvah. Skutečný důvod zatím neznám...
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 20:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Též ode mně nějaká 742.247 téměř takříkajíc za barákem

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
vinnetou
Neregistrovaný host
Odeslán z: 155.207.110.50
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 20:48:58    Odkaz na tento příspěvek  

Krokodyl: ze kterého období je tak přibližně ta fotka 742.247?
Koudsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 25. května 2012 - 09:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vinnetou: Řekl bych, že to může být rok 2000. Tehdy ve Znojmě dělali novou 8. kolej.

edit:Teď jsem si všiml, že dotaz byl na fotku od Krokodyla. Z roku 2000 je ta první fotka od 771068.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.35.21
Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 19:19:26    Odkaz na tento příspěvek  

neví někdo co dělal dnes v Mikulově Hurvínek? Zhruba kolem páté hodiny jel směrem do Břecavi.
Krokodyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 20:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdosi je to pravidlo, kukni do JŘ. Dopoledne jede z Břeclavi do Mikulova, pak do Lednice a zase odpoledne do Mikulova a zpět do Břeclavi
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Milan11111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 21:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Velo Podyjí slušně obsazeno