K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 04. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 04. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 07:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel 32 - budu se těšit. Jen do úvodu nezapomeňte napsat kritiku druhých, zvlášť těch, co něco umí.
Pokud mě paměť nešálí tak mě jste ještě kritizovat nezačal.....

Pak se teprv ukáže kdo má co rád a co ne.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 08:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera byl bezvadný dokument o tom, co obnáší záchrana parních loko na Spektru nebo Discovery - Transport dvou anglických loko po ose z hlubokého vnitrozemí Turecka do Izmiru a lodí do Anglie. Cena ? pro zúčastněné celá dovolená v řiti, spousta problémů a 100 000 liber. A to už jednu tohoto typu mají provozní - trvalo jim to 20 let než ji zprovoznili.
Tomu říkám běh na dlouhou trať.....
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 09:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Prosím, co to bylo za pořad, rád bych to někde sosnul a kouknul na to, asi to nikdo nenahrál, že? To mohlo být zajimavé...
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5484
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 10:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Saakra,na to bych se kouknul taky,máte čas a název?prosím..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2926
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 10:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že to bylo cosi o extrémních přepravách začíná to vždy pohledem na masku kamionu s velkým nápisem. Víc jsem nezachytil, jen to, že se jednalo o lokomotivy s vlečným tendrem tuším 1 D označené 8S ?
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 10:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky , už jsem to našel http://port.cz/stehovani_obru_monster_moves/pls/fi/films.film_pag e?i_perf_id=7275314&i_topic_id=1

Teď zbývá někde najít obrazový materiál a sosnout ke sledování...
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 11:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejšek byl vtipnej, chtěl jsem udělat záběry průjezdu čtyřkoláku z různých míst a nakombinovat to jako video s použitím více kamer... Bohužel jsem si vzal vybitou baterku a druhou nechal doma tak jsem byl rád za dva povedené záběry..

http://www.youtube.com/watch?v=gBXem_9_Guw

Zkusil jsem dát velký datový tok aby to 720p video stálo za to ale youtube si to stejně zkomprimuje podle sebe tak je to jedno...





(Příspěvek byl editován uživatelem bugr.)
tududud
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 11:44:12    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=Ve9r0NQC2JU&feature=player_embedde d
Pár dotazů..Co jezdilo za běžného parního provozu do Jeseníků? Kolik cca tun měli ty mašiny zátěž sebou?
Je takový problém pro řadu 534.0 aby nevytáhla 5 rybáků? cca 5*25 tun což je 125 tun? ..Beru v potaz že tam je cca 30% stoupání..takže by mně zajímalo jak se to tam v běžném provozu dělalo..a co tam jezdilo..
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 11:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tududud: Pro kremák 534.0 není pět rybáků do 30 promilí (né procent!) problém, ovšem pokud je v tendru ložené uhlí dle předpisů a né to nahnědlé spékavé cosik, to pak sťáva dojde dost rychle, rychle se to ve stoupání zadýchá, zasípe a pro topiče přestane být v tu chvíli taková jízda zábavou a začnou ho otravovat noční můry, k tomu ještě přidejte zasékavající se kompresor ...

Jinak jsem to video našel, Je to Monsters Moves - Titanic Trains, už to sosám, kdo by chtěl mohu to dát na místní ulož.to ale je to anglicky bez titulků... (mne to však neva, enghlish trochu umím) jo a má to cca 45minut...
jedno vídko je ještě tu, hezky hudebně doprovozené
Monster Moves : The Train From Bloemfontein je to o převozu 7000km z jižní afriky do Británie samozřejmě, to jsou teprve ti praví parní šílenci...
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
tududud
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 12:29:24    Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer - Jo no jak se to začně spíkat tak to je konečná..ale tak vyjeli to zvládli to ..Ono to uhlí je velký problém..Není to ono to co to bývávalo dřív..Šetří se kd ese může..na blbých místech bohužel..http://www.youtube.com/watch?v=1Y23ZNqw-dE&feature=related
Tady už měl krásně naloženo..
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 13:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://colonel32.rajce.idnes.cz/Praha_Branik_-_Den_deti

Pokud je tu někdo z Vršovické party a měl by zájem o neprobrané fotky ve velkém rozlišení, tak mi napište maila.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 14:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tududud: No tak to huhlí nemusí být zrovna o šetření, spíš asi dodavatel netušil, že to má být to kvalitnější pro lokomotivu a né pro kotel nějaké výtopny, v tom bude zakopaný pes, dodali prostě co měli skladem ale neřešili účel, přes to ta kvalita tomu neodpovídala co bylo objednáno, za dřívějších dob byla kvalita uhlí sledována a míchala se v určitém poměru aby to nebylo moc dobré (vytvářelo moc škváry a připíkalo se k roštu) a ani moc špatné (moc nehořelo a spékáním vytvářelo hodně zbytku co zůstával na roště)... znalejší mě snad opraví či doplní... (byli pokusy o přimíchávání koksu ale ten tavil rošt, proto byl zakázán)

kdo by chtěl tedy to video o převozu dvou loko přes turecko šílenci z británie tak může sosat zde... http://ulozto.cz/xygRVSt/monster-moves-s05e03-avi (anglicky bez titulků!) i přes to doporučuji, jsou tam pěkné záběry

Jen mne mrzí, že u nás to je jiná, máme tu vraky za humny a nic takového jako v británii se s nimi neděje, jen dál rezivějí, u nich tamní šílenci jsou schopni pro stroj až do turecka, pak ho opravit aby opět jezdil, nojo, jiný kraj, jiný mrav a hlavně jiný finanční přístup k věci
http://flaizer.wgz.cz
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 14:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32: Jak se říká, všechno jde. Je to však otázka času, výkonu počítače atd. Jen ten např. papoušek je složen z cca 5000 objektů (šroub - dva objekty, matka - jeden objekt atd.). Pochopitelně si jde s každým dílem vyhrát k dokonalosti. Je to však někdy na úkor rychlosti vykreslení obrázku. Třeba automobilky si mohou dovolit udělat 3D model svého nového auta v úplné dokonalosti, neboť to zpracovávají na trochu jiných počítačích než na obyčejném PC. Čím více detailů a textur (např. zrcadlový odlesk), tím více to počítači trvá zpracovat.
S tím nerovným povrchem (nerovnost plechů atd.) se zabývají i letečtí modeláři. Rovněž jejich modely jsou hladké, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti např. u válečných bombardérů nebylo (plechy).
Navíc používám pro rychlé vykreslení pouze 2000 x 1500 bodů, kdy je ve výsledku dost detalů ještě vidět. Potom to musím zmenšit na 1200 x 900 kvůli omezení vkládání obrázků na K-report. Tím zanikají některé další detaily (model není skutečný stroj).

Dnes je někdy problém vyfotit pozadí (např. pro použití s modelem parní lokomotivy), které by mělo představovat např. padesátá léta. Kolikrát jsem chtěl pozadí s modrou oblohou tj. bez mraků, ale to je tady např. nad Sokolovem docela problém (Cheb - letecká křižovatka), neboť na obloze zůstávají dlouho kondenzační stopy po letadlech, tedy moc netypické pro léta padesátá. V okolní přírodě zase dost vyčuhují stožáry VVN. O těch satelitech by mohli vyprávět filmaři, kdy závidí filmařům z osmdesátých let možnost natáčet např. v Praze děj z třicátých let.
No a další problém jsou fotografie skutečných lokomotiv. 3D grafika je přesná geometrie. Pokud vezmu skutečnou starší fotografii a porovnám s 3D grafikou, docházím k závěru, že fotografie jsou často roztaženy např. do šířky (lidské oko to nepozná). Nedokážu to moc vysvětlit, ale pokud vezmu třeba přesný model lokomotivy a do pozadí dám skutečnou fotku se stejnou lokomotivou, tak to vypadá, že u té skutečné lokomotivy na fotografii došlo k přiblížení zadní části lokomotivy, resp. čelo a bok netvoří na skutečné fotografii pravý úhel. Zda je to způsobeno čočkou fotoaparátu, netuším. Považuji některé fotografie za zkreslené, ale lidské oko to nepozná, 3D grafika však ano. To je však na dlouhé povídání. Můžu se mýlit.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 16:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřil p- ač netázán odpovídám ano. Každý objektiv má určité zkreslení, závislé na ohniskové délce objektivu, kvalitě, konstrukci atd. Dále záleží na předmětové vzdálenosti, úhlu záběru. Proto nelze dost dobře využít fotku ke zjišťování rozměrů jednoduše tak, že porovnáme na fotce neznámý rozměr s rozměrem dílu,části,jejíž rozměr je znám.
Ověřeno osobně při pravoúhlém / jak to jen šlo/ zobrazování. Proto se zřejmě u vědecké fotografie přifocuje rastr. Na našich fotkách by ale překážel....
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 16:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Rastr si můžeš na fotku "plácnout" dodatečně, třeba ve Photoshopu.
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 16:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2:
Proto nelze dost dobře využít fotku ke zjišťování rozměrů jednoduše tak, že porovnáme na fotce neznámý rozměr s rozměrem dílu,části,jejíž rozměr je znám.

Děkuji. Ano, nedá se to takto dělat. To čelo lokomotivy a její bok na fotografiích (na některých ?) netvoří pravý úhel jako ve skutečnosti či jako v 3D grafice. Rozměry potom nesedí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil_p.)
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.210.79
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 16:25:27    Odkaz na tento příspěvek  

tududud: Bohužel tu nemám pro ramzovskou dráhu starší sešitový JŘ než z r. 1978, ale normy hmotnosti pro Pn vlaky tažené 534.03 a 556.0 tu ještě jsou. Uvádím jen normy do kopce. Před lomítkem je norma pro kremáka, za lomítkem pro štokra, v závorce pro bardotku. (Dolů to bylo ve všech úsecích pro všechny jmenované řady 1100 t.)

Hanušovice - Jindřichov na Mor. 440 t/500 t (400 t)
Jindřichov na Mor. - Hor. Lipová 300 t/340 t (300 t)

opačný směr:
Lipová Lázně - Hor. Lipová 400 t/500 t (400 t)
Hor. Lipová - Ostružná 330 t/370 t (300 t)

Traťová rychlost do kopce 40 km/h pro všechny druhy vlaků, R a Os vlaky s kopce taky 40 km/h.

Pro Pn a Mn vlaky s kopce:
Ramzová - Hor. Lipová 25 km/h
Hor. Lipová - Lipová Lázně 30 km/h

Ramzová - Jindřichov na Mor. 20 km/h
Jindřichov na Mor. - Hanušovice 30 km/h

Všechny vlaky Pn a Mn vlaky mají uvedené i rychlosti (bez postrku 25 km/h, s postrkem 40 km/h) a brzdicí procenta (35%) pro sunutí vlaku zpět s kopce pro případ uváznutí ve stoupání. (Pro tento případ taky všechny Pn a Mn vlaky - i ty bez postrku - měly na konci brzděný hytlák obsazený návěstníkem, tj. průvodčím.)

Normy pro Os vlaky v parní trakci už tento SJŘ neuvádí, ale pamatuju si, že ještě v roce 1969 tahaly křídlo od hradeckého rychlíku (3xBa = 12 náprav = brzdicí váha cca 105 - 125 t podle toho, co jelo za vozy) přes kopec lok. 354.1. Později byly Os vlaky Olomouc - Hanušovice - Krnov s lokomotivami 464.0 (a v letech 1971/73 i 464.2) v úseku Hanušovice - Krnov řazeny 1xDsd + 3xBai, tj. brzdicí váha cca 115 t, jednou denně se z Jeseníka do OC vozíval ještě poštovní rybák, tj. dalších cca 20 t. (Do Jeseníka ho vozila M 262.0 sólo, která jinak měla přes Ramzovou normu 30 t, tj. 1 krátký Balm.)

Takže odhad, že 5 Rybáků (brzdicí váha cca 95 t) by neměl být pro kremáka se schopnou lok. četou a pořádným uhlím přes Ramzovou problém, je správný. Tu schopnou četu - především topiče - bych asi zdůraznil, ukočírovat kotel a topeniště kremáka nebyla žádná sranda. Dnes už bohužel zesnulý strojvedoucí Březina ze Šumperka jednou vzpomínal na to, jak v 50. letech, když konečně dostal pořádného topiče, míval při službě s 534.03 přes Pomezí (Lipová Lázně jeskyně na trati do Javorníka, kde je podobný krpál jako přes Ramzovou) zase potíže se správkárnou, která si na něho neustále stěžovala kvůli zdeformovaným roštnicím - jeho topič je prý dokázal rozžhavit do běla...

zdraví
hank
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 16:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akce: Plnou parou do pohádkového lesa
Datum: 19.05.2012
Pořadatelé: České dráhy (KCOD Zlín) + Kroměřížská dráha o.s.
Vlak: nostalgický
Vozidla: 423.041, T466.0007, 814 118-5
Kamera a střih: Plachý Stanislav

http://www.youtube.com/watch?v=k2XZl42X7ms&feature=youtu.be
Foto galerie

Sex On Fire
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 16:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hank - D 2/1 1994 uvádí:třída sklonuXIV = 26 Promile 534.03 300t/22km/h, 556.0 400t/20km/h,
751 350t/26 km/h,
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2931
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 17:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - to jo. Jen si nejsem jist jestli je to to samé. Tohle není moje parketa. Ale fotil jsem potrubí a poměřením rozměru známého - průměr potrubí a délkou doměrku - rozměr neznámý, a vyšly mi hausnumera.
Nezbylo než se tam nasoukat a použít osvědčenou techniku - metr kovový svinovací.....
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 17:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřkolák z minulé soboty na Posázavském Pacifiku :

http://www.youtube.com/watch?v=xBTpc8ACdAE
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 17:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Fotografický objektiv zobrazuje perspektivně a ne axonometricky, tak ti musela vyjít hausnumera.
Ony se ty rastry, někdy s měřítkem, přidávají hlavně proto, aby bylo vůbec poznat, jak je ten vehement velikej. To se dělá občas i u produktových fotek, že do snímku umístíš předmět obecně známý (krabička sirek), aby měl divák představu jaký má zobrazovaný předmět proporce.
Mipix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 10-2011

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 18:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Den dětí s Posázavským Pacifikem na nádraží Praha Braník a Výročí 130 let tratě Praha Nusle - Praha Modřany, v hlavní parní roli 434.2186:

http://www.youtube.com/watch?v=bj7Tw0_md5g
Kladno - Rozdělovské rozhledy
http://www.youtube.com/user/RozdelovskeRozhledy
Rozsutec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 18:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MDD Vrútky s parnou trakciou http://www.youtube.com/watch?v=KkM6dgtOZhs
tududud
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 18:18:32    Odkaz na tento příspěvek  

hank- Díky moc ..!! :-)) je to nádherné počtení..
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2933
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 18:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič - já vím ale napadlo mě to, když jsem si vzpoměl na nějakej článek o HD převodovkách z ČKD kde autor popisoval, že neznámé rozměry převodovek Voith si v ČKD odměřili z fotek a prospektů, které dovezli nic netušící studenti ze stáží v Německu. Zdálo se mi to divný a tak jsem to skusil abych si eventualně pomohl. Ale nepomohl.

Dají li se zjišťovat třeba rozměry jevů na Měsíci a pod.....
tududud
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.119.223
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 18:47:40    Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?c=A120603_163930_zahranicni_brd

Doufám že se načte video ..Na konci je vidět jak parní mašina čeká na mostě a houká královně !!! nádhera
Panťák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 19:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 19:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, dětský den hezký, ale pro mazutku a štokra souprava 17 prázdných vozů? Nechci to zlehčovat, ale jsem spíš zvědavý, jak si poradí němky a štokry s 2400 tun vápence... A jestli to tady Michal Š. stále čte - držím palce, ať se vše podaří tak jak má!
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 20:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude nějaká akce jen pro vyvolené?
pterodaktyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 1-2012
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 20:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den!
Chtěl bych se zeptat zde přítomných párařů-praktiků, jak je to s používáním napaječů na pravé straně u mašin, co mají nalevo injektor na výfukovou páru.
Jak často se používá pravý napaječ, který je na ostrou páru?
Injektor na výfukovou páru se určitě používá více, dle mého hraje hlavní roli.
Ale co druhý injektor? Ten se asi musí občas uvést do chodu také, aby strojní četa věděla, že je provozuschopný.
Tak jsem se chtěl zeptat, jaká je v tomto praxe?
Díky moc!
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 21:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Injektor na ostrou páru se používá tehdy, pokud se nejede s otevřeným regulátorem a je třeba upravit stav vody v kotli. Není v tom žádná záludnost. Nejsem ale praktik v měřítku 1:1
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 21:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to tak dávno, kdy rosnička brala na Ramzovou osm, možná i 9 rybáků bez postrku, v zimě, stýská se mi po Šeráku, byly to parádní jízdy, poslední se 475.1142, ta jich tehdy měla "jen" sedm, ale i tak dobrá práce na velká kola. Krémovi se holt nedávno nedařilo, stane se, co brzda a kompresor?
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 21:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám malou prosbu. Které němce patřil tendr 930.2137. Předem děkuji.
Taurus1216
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 21:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parní lokomotivy 555.3008 "Mazutka" a 556.036 "Štokr" v čele zvláštního nákladního vlaku na trase Vrútky - Kremnické Bane, v úseku Košťany nad Turcom - Príbovce dne 3.6.2012 http://youtu.be/5am9Eq2tGt8
moje další fotky v železničních albech na Facebooku v profilu Dušan Šretr
moje videa na YouTube pod nickem taurus1216brno
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 07:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tendr "930.2137" byl přeznačen z tendru číslo "52 7764" dle výnosu Ministerstva dopravy číslo jednací D-82.179/48-III/1 ze dne 3. prosince 1948. Tou dobou tendr patřil lokomotivě odkoupené z kořisti Sovětského svazu a již přeznačené na 555.0155 (ex 52 7764 DR/SSSR) z pobočné výtopny v Meziměstí. Údajně ještě na konci padesátých let tento tendr měla stále tato lokomotiva v LD Kralupy nad Vltavou.

Později již jako 930.3137 sloužil údajně s lokomotivou 555.3092. Lokomotiva 555.3155 zase měla údajně později tendr 930.3095. Tendr 930.295 patřil právě lokomotivě 555.092.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil_p.)
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 07:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Měl jsem převážně namysli, že ta perspektiva je u fotografií zkreslena (lidské oko to nepozná). Ta 3D grafika umí měřit i v perspektivě, ale právě pro to zkreslení fotografií se to nedá odměřovat.
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 13:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lakro: Netuším však, kde si lokomotivy 555.0155 a 555.092 prohodily ty tendry 930.2137 a 930.295. Zda to bylo v LD Kralupy nad Vltavou, kde byly obě nějaký čas společně ve stavu, nebo jestli ty tendry (930.3137 a 930.3095) už u rekonstruovaných lokomotiv 555.3092 a 555.3155 byly vyměněny až ve strojové stanici Lužná u Rakovníka, kde rovněž byly vedeny obě ve stavu.
Taurus1216
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 13:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parní lokomotiva 464.001 na zvláštním vlaku opouští železniční stanici Vrútky a odjíždí směr Vrútky nákladná stanica dne 2.6.2012 http://youtu.be/wRDXT4afY1o
moje další fotky v železničních albech na Facebooku v profilu Dušan Šretr
moje videa na YouTube pod nickem taurus1216brno
Taurus1216
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 14:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

477.013 "Papoušek" na posunu v železniční stanici Vrútky nákladná stanica dne 2.6.2012 http://youtu.be/kXF6fTEJogY
moje další fotky v železničních albech na Facebooku v profilu Dušan Šretr
moje videa na YouTube pod nickem taurus1216brno
joska
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.47.100.24
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 14:22:18    Odkaz na tento příspěvek  

V úžasu čtu ty nesmysly o příčinách ne příliš povedené jízdy 534.0432 v Jeseníkách. Prý špatné uhlí! Lidi, neblbněte - v tendrech je v současnosti uhlí, o jakém se nám v dobách pravidelného provozu ani nesnilo. Je to černé ostravské, jiné černé není a nic jiného se kvůli jiskření stejně zbrojit nesmí. A tady je problém! Kremák má topeniště na méně hodnotné palivo a s vysoce kvalitní ostravou se musí opatrně. Jinak to dopadne jako na videu. Natáhne se plný kotel a pak se jede ,,na vodu". Podle toho to potom vypadá. Otevřený regulátor hladinu ještě zvedne a voda je pak všude. A vypláchnutému, vrzajícímu kompresoru se taky moc makat nechce. Tyhle mašiny jsou tahouni,chtějí ale dobře upravenou vodu a dostatečné odkalování. Pak snesou i víc vody ,,ve skle", která tam na sklonech přes Ramzovou být musí. A když vodu i přesto chytne, pak přivřít regulátor (klesne hladina v kotli) a otevřít odvodňovací kohouty. Bylo mně té mašiny líto.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 15:19:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostrava se zbrojí už hezkých pár let, ne?
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Bugr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 15:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkusmo jsem předělal čtyřkolák na Dobříš do retro colours, bohužel zadrátovanost kolem tratí je veliká, pořád vykukují nějaké moderní budovy :-/

http://www.youtube.com/watch?v=qWmqYQmix20

Je to jen takový krátký pokus pro pobavení v HD..
T4660254
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 17:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Papagájom do Spišskej Belej nákladnej.
hostisko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.143.33
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 17:24:17    Odkaz na tento příspěvek  

TED chocen.tv ceka petasedma se stokrem !!!
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 17:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní parní návštěva v České Třebové.


Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
kukuda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.235.4
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 18:12:21    Odkaz na tento příspěvek  

joska: dovolte zvědavý dotaz. Jak poznáte, že mašina jede na vodu? Dík.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 18:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kukuda: To se musí slyšet.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 18:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joska - Kremák 432 má vůbec zvláštní chování- když byl ještě v Klatovech tak pod Rábím málem udělal tmu s pár Rybákama a to měl v tendru ,,Poláka" a na 130 let Pardubice - Liberec jezdil na 100% Most jako drak.
Svezl jsem se Dvůr Králové - Stará Paka měli jsme 50 tun nad normu + nefukční Bangli na postrku a vyrval to tam bez bázně a hany, dvacítkou sice ale vyrval....
Klatováci nad tím taky kroutili hlavou....

Ad nesnilo - není Ostrava jako Ostrava, stejně jako Polák není jako jinej Polák. Jak se to začne škvařit je po hehe. Plynové Kladno bylo možná lepší. Čímž neříkám, že to nemohlo být rukama - nebyl jsem tam. Taky jsem viděl jak borci z H.K. v 89 dusili Papouška s plným vyložením a nejelo to a nejelo. Stačilo málo - stáhnout rozvod a mazal jak střelená svině.
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 19:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo trakční charakteristiku, případně zátěžové tabulky ř. 434.2, 423.0 a 556.0? Děkuji.
Alex_74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 19:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár obrázků z vrůteckých oslav Dne dětí.


Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 19:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uhlí: Ona Ostrava už není Ostrava. V Ostravě se netěží už nějakých 15 let, takže by bylo vhodnější spíš si zvyknout na Karvinou, protože tam těžba pořád jede a asi to bude to krmení, které se pro mašiny bere.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 20:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co si pamatuji ze 60tých a začátku 70tých let, tak jsme znali jen jednoho Poláka a jednu Ostravu, obojí materiál byl - dnes by se řeklo super. O tom se nám, jak už bylo zmíněno jen snilo, občas se ale objevilo. Převážně se však topilo Mosteckým, což šlo, horší byl Osek, Sokolovské z Jiřího také ušlo, pak bylo Kladno což byla samá hlušina a za chvíli toho byla plná pec, Nýřany to samé. Pokud vidím ty současné parády, tak mají nazbrojené jen Ostravu, s takovou kvalitou to není umění topit, jak přikladačem tak lopatou.O zátěži ani nemluvě. Kvalitu uhlí jsme poznali už jenom pohledem.
Jízda na vodu se pozná sluchem a také zrakem, pohledem na komín, no a chvíli také mašina jede i při zavřeném regulátoru. Hlavně přicházejí k újmě články a odnesou to i přetlakové destičky na válcích a na Kremáku ty destičky právě jsou.
No a napaječ se používal převážně levý,skoro jen levý, když bylo ouvej tahla se voda oběma, pravý musel být vždy funkční, hodně často se používal v zimě když mrzlo.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 20:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a ještě dotaz, při těch parních jízdách? Dbá se na změkčování vody. Odebírají se nějaké vzorky? Čím se změkčuje, v našich parařských dobách to byl Lokalkon. Kvalita vody má totiž velký vliv na zvedání hladiny při otevřeném regulátoru. Ale to asi víte.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 20:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joska: jinými slovy - vodu rychle vyvařit?
Ferdinandka přežije!
Parofot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 20:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplním Past dvěma traťovými fotkami ze Třebovice v Čechách a Brandýsa nad Orlicí.
PS: A pak že se nedá předjet vlak jedoucí na koridoru na kole....povedlo se

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Jamamoto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 20:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní jízda u Lhoty pod Přeloučí
VH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.77.246
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 21:18:40    Odkaz na tento příspěvek  

A tady je před Starým Kolínem http://youtu.be/vf7fvfHTbzc
Coudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 21:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

frako: u pětasedmy 475.179 lokalkon používáme.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5490
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 21:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.frako ,ano změkčuje se,jakjinak..My máme štěstí,že stále ještě existují různé zasutézásoby lokalkonu,byť občas použitelné po předchozí úpravě kladivem.Následuje též důkladné odkalování,je to těžké,jezdí se všude možně a člověk tu vodu někde v kotěhůlkách nezná,navíc hasiči často vezou vodu bůhvíodkud a když zapomenou v cisterně zbytek pěnidla,je o zábavu postaráno..vyzkoušeno,je to k pos...íBohužel rozbory tímpádem taknějak nehrozí..poctivost se pak ukáže při prohlídce kotle,když pak člověk vidí trubky a vnitřek,ví zda si nafackovat,či blahopřát..S napaječi souhlas..převážně levý,jinak dle potřeby,pravý pravidelně zkoušíme a používáme třeba při stání ve stanici a pod.No a novodobé změkčovadlo,třeba zde..

http://web.fosfa.cz/cs/hexametafosforecnan-sodny/product.html?id= 63
..pořádná mašina má kotel a komín..