K-report
 

Archiv diskuse Doprava v jižních Čechách do 04. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv diskuse Doprava v jižních Čechách do 04. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 19:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 07:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že tímhle elektrobusem Iveco stratos jsem se již svezl při loňském DOD v DPMČB. Mám i video:
http://www.youtube.com/watch?v=_uwCvrqlR4Q

S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy. Nyní vše v našem městě
Moje fotky na Rajčeti
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 23:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAL 30-39 je zpátky.
Jak dlouho nejezdil, tak už jsem ho pomalu viděl mezi vyřazenými vozy a ono přesně naopak - po opravě karoserie a v novém laku.
Dnes byly tedy v provozu všechny tři zbývající Ikarusy.

Jinak na pořadí, co ráno vozí ty školní spoje byl v pondělí opět kloubák, ale nevím jestli se tam vrátil pravidelně, nebo to byla výjimka.

(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 9-2009

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 00:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: A nemá vyměněná tabla, má pořád BUSE. A na dveřích zbytky polepu..

Viděl bych to na výjimku, dneska tam byl kupříkladu jeden z Ikarusů...

Princezny by měly zůstat zazděný.
Mmartasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 18:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám pár dnes na rychlo focených

Na další je vidět výše popisovaný zbytek polepu

A nakonec jeden drobný detail, který zde ještě nebyl uveden: zadní buse bylo přendáno víc dolu, viz pro porovnání dnešní fotka a fotka ze 24.9.2012

mhdtab.cz MHD v Táboře
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 9-2009

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 19:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je jedno, kde ten transparent je, vidět je vždycky blbě..

Jinak Aresy asi nějaké prohlídky, dneska viděn jenom jeden, za ostatní dálkáče (TAL 43-33 a podobně...)

Princezny by měly zůstat zazděný.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3137
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 02:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ha, vida, zadní kostka! A mě to zadní čelo přišlo jakési divně jiné, ale teprve, když vidím porovnávací fotky mi to došlo

Ale i na předním čele jsou dvě odlišnosti - ty dvě bílé plošky vedle předního panelu (původně černé a opticky splývající se sklem) a zaplechované prostupy pod předním sklem.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 14:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


www.realmadridcf.cz
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 938
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 21:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro archiváře a statistiky: Dvě z nových Iveco First CNG ČSAD Autobusy ČB mají RZ 6C3 1506 a 6C3 1507.
MLilove
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.123
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 08:14:44    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, nevi nekdo vice informaci o optimalizaci MHD v Jindrichove Hradci? Pry probiha nejaka diskuze s Mestskym uradem JH a obcany mesta. Diky za info.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 18:22:37    Odkaz na tento příspěvek  

Diskuze koho? Město s občany tady zásadně nediskutuje... Ale projednává se nový územní plán kde se píše toto: "ÚPn zachovává stávající koncepci hromadné dopravy, navrženo posílení obsluhy západní části města, nová zastávka MHD u letiště :-) nová železniční zastávka Dolní Skrýchov a posun zastávky Děbolín".
A pak je tu Návrh dopravní koncepce - r. 2013 VŘ na dopravce, MHD podle nového konceptu = je tam návrh zpracovatele a návrh dopravce. Ale nevím jestli to už zase není mrtvé.
http://www.jh.cz/cs/mesto/projekty-mesta-clanky/dopravni-koncepce -mesta-byla-predstavena.html
MLilove
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.123
Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 18:32:46    Odkaz na tento příspěvek  

Nystrom: ja mam tuto informaci od kamaradky z JH, vice nevim, proto jsem uvedl do sveho dotazu slovo "pry". A diky za info.
MLilove
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.132.230
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 15:05:03    Odkaz na tento příspěvek  

ČSAD autobusy České Budějovice májí docela vtipného ředitele, jak jistě všichni ví, od podzimu má začít fungovat koridor MHD a toto je názor ředitele ČSAD autobusy ČB: Jeden z regionálních dopravců, ČSAD Autobusy České Budějovice, by novinku uvítal. Podle generálního ředitele společnosti Vladimíra Homoly by stejný systém pomohl i jeho firmě. „Nevím, v jakém stádiu projekt je, ale pakliže by taková možnost existovala, rádi bychom se připojili k využití nové technologie," potvrzuje Vladimír Homola. Dodává, že stejnou pomoc provozu v krajské metropoli by mohla přinést i lepší koordinace MHD a regionální dopravy.

Rychlejší MHD by například mohla suplovat spoje do centra města. „Naše autobusy by mohly klidně končit v okrajových částech města nebo například U Zelené ratolesti, kde by cestující mohli přestoupit na MHD," dává příklad a dodává, že by takové opatření pomohlo oběma stranám, cestujícím a také dopravě v exponovaném centru Budějovic. „Mohli bychom otočit více autobusů a také by se ulevilo dopravě v centru," vysvětluje Vladimír Homola. Náklady na vybavení vozů MHD v první fázi projektu budou činit 3,5 milionu korun.
Ale systém se může i dále rozšířit.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Pátek, 03. května 2013 - 22:39:22    Odkaz na tento příspěvek  

:-) nechť si končí u Zelené ratolesti... Jen nevím kudy budou otáčet . Pravdou ale je že je to od začátku jako Koridor linky 3, posléze Koridor MHD, s ostatními se nějak nepočítalo. Investuje město a DP.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67963
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 18:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V zásadě až tak marná ona myšlenka není, kdyby existoval jednotný tarif, návaznosti v JŘ, pro přestupy zázemí atd. Minimálně v ranní špičce by se takovými přestupy ušetřit nějaké vozidlo dalo, a nejen na MHD na kraji města.
Ale při současném vývoji si moc nedokážu představit, že by z toho vylezlo něco dobrého.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


MLilove
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 11:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přišel mi tento mail:

Vážený pane,
požadované informace nejsou v současné době k dispozici, projekt IDS Jindřichohradecka je teprve ve fázi zpracování, budou navrženy varianty, z nich si politická reprezentace (včetně dotčených obcí) vybere. To se týká jak zapojených dopravců, území, tak i tarifních podmínek, zúčtování mezi dopravci, kartového systému atd. Předpokládáme, že podrobnosti budou k dispozici v podzimních měsících a projekt by mohl být spuštěn od r.2014, příp. s JŘ 2013/2014.

S pozdravem


Ing. Ivan Študlar
poradce hejtmana pro oblast dopravy
Odbor kancelář hejtmana
Krajský úřad Jihočeského kraje
U Zimního stadionu 1952/2
370 76 České Budějovice
studlar@kraj-jihocesky.cz
tel: 386 720 766
MLilove
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 11:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedna důležitá věc. JIKORD by chtěl aby u jednotlivého jízdného byl dvojí tarif a to tarif IDS a tarif kilomerový... pak už bude jen na cestujícím, který si vybere...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 22:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První spoje linky Brno - České Budějovice dopravce Student Agency v Táboře



Renault FR1 dopravce Zeman Bus Malšice alias Táborská dopravní na lince Jindřichův Hradec - Praha dopravce JH Bus


Minule jsem sem dával Comettí Magelys, který vezl na výměnný pobyt studenty do Francie. A tímhle přijeli naopak "frantíci" do Tábora


"Vláček" autobusů při podvečerním "rozstřelu" v 18:20. Opředu 390840 směr Smilovy Hory, Velký Ježov, 390110 směr Nemyšl, 390060 směr Psárov a 390080 směr Budislav, vpravo 390820 z ČB.


Fotím si tak autobusy MHD jezdící dočasně Údolní ulici a najednou kolem projede SORka směrem na Maredův vrch. Tak se vydám v jejích stopách a ani nedoufám, že jí ještě spatřím, neb to sice považuju za sice neobvyklý, ale přeci jenom asi manipulační přejezd na linku 10, kdy se řidič chtěl vyhnout zácpě pod Černými mosty. Vyjdu zpoza rohu a...

Tady jsem teda městský autobus ještě neviděl. Tam vezl pár lidí (tak kolem pěti), zpátky jel prázný. Co tam dělal netuším, jen si říkám, že autobus s reklamou na průmyslovku v ulici, kde se průmyslovka nachází asi nebude tak úplně náhodou

Páteční podvečer a kloubák na 50 a následně pak na "nočce"


Snad neuškodí ještě jednou TAL 30-39 po "vyhlazení vrásek"


A ještě další dva zbývající Ikarusy (jen tak)
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5112
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 10:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde na silnici I/19 v okolí Tábora jsem včera zahlédl v zahradě zaparkované cosi s RZ 3C7 0070. Bylo to snad tmavě zelené a připomínalo mi to nějaký emerický autobus. Má někdo tušení, oč jde?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 16:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022: Ano, je to BlueBird firmy J&M Pavlát z Dražice. Bus byl cca týden na prodej skrze Tipcars.com, pak si ho stáhl a asi s ním jezdí. Na dvorku mu stojí ještě malý Ford cca pro 20 osob, také v edici USA.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5117
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 17:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, to je ono. Je vidět, že imperialistické parníky jsou jeho doménou. K čemu toho modrého ptáka má? Normálně s tím podniká?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3145
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 15:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po delší době navazuju další částí téma "objízdné trasy VHD po dobu rekonstrukce Křižíkova náměstí".

Díl čtvrtý - Lužnická ulice
Uzavření ulice Na parkánech si vynutilo vedení městské, ale i příměstské a dálkové autobusové dopravy ulicemi Údolní a Lužnická.

Nejprve nějaké ty "linky"




a MHD. Do Lužnické ulice je sice vedena MHD v podobě linky č. 61, na tu jsou ale vypravovány výhradně minibusy. Jedinou výjimkou je jeden ranní spoj vedený odtud pod linkou č. 31. Takže po dvou letech je to v podstatě návrat velkých autobusů do těchto míst, i když jen dočasný.




Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 20:08:43    Odkaz na tento příspěvek  

jak taky může v dnešní době vypadat označník zastávky... Kupodivu se jedná o používané zastávky, jak cestující pozná časy odjezdů je mi záhadou... A použijme to jako hádanku - kde? směr do centra a z města
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 22:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dačice? Náměstí Republiky?
podle bílé barvy označníku = oblast ČSAD JH a bytek s pomocí mapy

Jeden z nových Firstů ČSAD ČB viděn v pondělí v Táboře zajíždějíc do areálu Comettu.
A koukám, že to nebyl ani jeden z výše uvedených dvou, ale 6C3 1508 (ale 100% jistý si nejsem)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 23:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A abych dokončil ten seriál, tak

Díl pátý - Údolní ulice
Dolní částí "Údolky" normálně není vedena žádná autobusová linka. Výjimkou jsou pouze jeden ranní spoj najíždějící prázdný do Lužnické na linku č. 31 a poslední spoj linky č. 61 zatahující do garáží, který je dokonce zveřejněn v jízdním řádů a lze jím dojet až do zastávek Údolní a Tapa.
V navazující části ulice pod Maredovým vrchem už potom jezdí i pravidelné linky č. 60/61 a ranní školní spoje.

Linková doprava:




Ve druhé etapě platí pro linku č. 61 výlukový jízdní řád, podle něhož není konečnou Lužnická, ale Žižkovo náměstí.


Oproti předchozí etapě už musí jet objížďkou i minibusy linky č. 60/61. 60 ale jen ve směru na Žižkovo náměstí, opačně jezdí jinudy.


A linka č. 30







Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 23:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Tak ta 6C3 1508 je reálná, podle CKP je pojištěna u Allianzu jako autobus, stejně jako mnou zmiňované 1506 a 1507. Ale snad by měly být ty Firsty čtyři a jeden tedy chybí, neboť 6C3 1505 je pojištěno jako OA Renault a 6C3 1509 jako tahač.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 09:25:27    Odkaz na tento příspěvek  

R b: Dačice ano, zastávka Komenského, nebo také ZOU (asi zemědělské učiliště?) - 22 spojů denně.
Kulík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 17:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Robert_08022 a Kebule.
Tak nevím, zda pan Pavlát těch modrejch ptáků nemá více. Včera jsem jeden takový potkal a vyfotil cestou do Prčic u Mezného, jeho RZ je 3C7 0013. Je to stejný nebo jiný bus - každopádně modelový rok 2008 u typu All American mne v České republice dost překvapil.

Jeho kočičí jasnost si mne dokonale ochočila...
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 21:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem v Libině na Šumpersku zachytil Karosu ex. ČSAD STTRANS odkaz, dokázal by někdo určit její předchozí SPZ? Měla by to být jedna z těchto tří.. odkaz.. Děkuji předem
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 9-2009

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 21:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné, že něco ex.Comett šlo na Vysočinu?
Včera v Prčicích jsem v záplavě odstavených busů zahlédl i nějaké devítikilo s rychlými pruhy na čumáku, ale SPZ vypadala jako jihlavská..
Ale je možné, že jsem se sekl, bylo to za poměrně vysoké rychlosti na kole..

Princezny by měly zůstat zazděný.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3580
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 23:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán: ST 83-23, děkujeme za nalezení.

Rustak11: TAA 49-59, jak už je 2-3x týdny uvedeno na seznamu. Bohůžel majitel stejně u jako výše zmíněného STTRANSU neznámý..

seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
Strakoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 09:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán: Potvrzuju, že je to ex ST 83-23.
Fedos: ST 93-99, zůstala ve Strakonicích, majitel Autoškola Pella...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 11:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. TAA 49-59

Tak zrovna v pátek jsem ho potkal na pumpě Wágnerová v Klokotech (zprvu jsem se divil, že Comett netankuje u sebe a teprve, když jsem došel blíž jsem zjistil, jak se věci mají)

Potom zacouval stranou a čekal tam, odpoledne jsem ho potkal ještě jednou s nějakými dětmi na palubě.
Vodítkem pro zjištění majitele by bylo alespoň místo registrace, nebo-li ORP. Už jsem vznesl dotaz v "espézetkové" diskusi, tak uvidíme...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 11:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Rutak (533)

Píšeš, že jsi byl v Prčicích. Jezdil i letos zase Comett na "pendlech" Prčice- Heřmaničky? A co tam vyslal za vozy?
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 9-2009

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 13:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Pohyboval jsem se tam ještě před zahájením té kyvadlovky,ale v té záplavě poodstavovaných busů jsem nic od Comettu nezahlédl. A navíc po příjezdu do Tábora jsem na Budějovické hned potkal 2C5 4317 normálně na lince, přitom právě tu bych čekal na té kyvadlovce...

Jinak 2C5 7344 je bez reklamy, jsou pěkně vidět ty rzí kvetoucí hrany dveří...

Princezny by měly zůstat zazděný.
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 18:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bývalou TAA 49-59 prodává na Bazoši nějaký Dominik Bártů.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 18:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A 2C1 1185 je naopak s reklamou - Autodíly Jedlička. Sice CVR, ale spočívající jen v polepení nápisama na bílém podklaku, žádné barvičky
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 20:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem viděl novou podobu linkového vedení MHD Strakonice, která má platit od 1.7.2013.

Pro ty, kdo ještě neviděli:
- linka č. 3 zůstává beze změny
- linka č. 2 je rozpůlena a bude jezdit jen od nádraží směr Povážská/Podsrp/Modlešovice
- linka č. 1 nebude obsluhovat sídl. 1.máje + Raisovu a Mírovou
- nově bude zavedena linka č. 4 přes Mírovou, Raisovu, sídl. 1. máje a Velké náměstí, zřejmě tedy obsluhovaná proklamovaným minibusem a vedená tak, že je to snad ještě větší vymeták než stávající linky č. 1 a 2, které jsou právě za toto kritizované.
- zastávka Jiřího z Poděbrad nebude obsluhována vůbec(?)

Našel jsem si zpětně i nějaké předchozí články a reportáže na toto téma a vůbec z toho nejsem moudrý, protože v nich je linkové vedení popisováno jinak, než je nyní prezentovaná výsledná podoba... Ale celkový dojem, který jsem z toho měl byl asi takový, že město neví, co vlastně chce - mezi řádky cítím snahu snížit náklady na provoz, navenek mluví o tom, jak chtějí systém pro cestující atraktivnější, ale vzápětí tomu nasadí korunu konstatování, že na linkách bude pravidelný interval 2 hodiny a na víkendové lince č. 4 interval 4 hodiny! Tak to mám pocit, že fakt přitáhne hodně cestujích (Ale pravda "čtyřhodinový" interval zní líp, než to, že autobus pojede jen (odhadem) čtyřikrát za celý den)

Větší atraktivnosti by se podle mě dalo dosáhnout bez takto radikálních změn v linkovém vedení. Zkusím trochu popsat mou představu.
Máme linky č. 1 a 2 (linku tři pomíjím, to je víceméně meziměstská linka, která vlastně bůhví proč zůstala pod hlavičkou MHD i poté, kdy byla kdysi obdobná linka do Řepice a Rovné převedena do režimu PAD) Obě linky mají stejné konečné - sídliště a nádraží (beru tedy základní trasu, protože proudloužení dále (Tisová, Starý Dražejov a Povážská/Podsrp/Modlešovice) se děje spíše v rámci vybraných spojů) a společné úseky v ulicích Zvolenská, Husova (protisměrně) a Na Ohradě (taktéž protisměrně). Pokud by každá linka měla interval 60 minut, můžu je tedy vzájemně proložit a tím pádem mi každou půlhodinu odjíždí z konečné spoj, kterým se dostanu na opačný konec města (k nádraží/na sídliště) nebo k nemocnici (společná zastávka Radomyšlská) a může mi být jedno, jakou linkou a tím pádem kudy pojedu. Krom toho mám např. ze sídliště Mír díky lince č. 2 každou hodinu spojení do většího zbytku města, včetně té nemocnice, což v novém návrhu postrádám, neboť Mír je obsluhován pouze linkou č. 3, která nabízí pouze spojení k nádraží nebo do Katovic...
Pokud už musí "mocímermo" MHD jezdit přes Velké náměstí, tak si myslím, že to měla být minibusová linka jako doplněk ke stávajícímu systému plošné obsluhy města. Z toho, co jsem viděl mám dojem přesně opačný - zavádí se minibusová MHD zajišťující plošnou obsluhu města, doplněná dalšími třemi linkami nezajišťujícími nic víc, než pouhý návoz na nádraží.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 21:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Tahle fotka mě inspirovala k takové malé úvaze nad často opomíjeným tématem, kterým jsou zastávky a zastávkové přístřešky, které přitom ale jedinečným způsobem dotvářejí kolorit a "genius loci" provozu autobusové dopravy. Při svých cestách po republice jsem si už dávno všiml jednoho paradoxu. Zatímco dnes se dají často vidět stejné typy "skleněných" přístřešků v různých městech, tak dříve, kdy bylo v době socialismu unifikováno a centrálně řízeno kde co byly právě zastávky individuální záležitostí a každé město používalo svůj specifický typ zastávky, v té době povětšinou ocelové konstrukce pokryté plechem. To na fotce je tedy zastávka typ "Tábor", kterou lze spatřit jednak na linkách MHD Tábor, dále v některých vesnicích na okrese, ale (a to je docela zajímavé) i na trase linky místní dopravy v Milevsku.

A trochu statistiky, kde se nachází výše zobrazený typ čekárny (než postupem času zmizí v propadlišti dějin):

Zastávky linkové dopravy vypisovat nebudu, asi by to bylo dost neúplné.

V Milevsku se jedná o zastávky Bažantnice, Autobusové nádraží, Sokolovna, Petra Bezruče, ZZZZ,internát, Nádraží sídliště,rozcestí (oba směry).

V Táboře zastávky Klokoty (směr a.n.), Ka Kopečku (směr a.n.), Nový hřbitov (směr Kovosvit), Sídliště nad Lužnicí (dvakrát směr Kovosvit), Masokombinát (směr Planá, náměstí), Radimovice u Tábora, Stránského (směr a.n.), Měšice,náměstí (směr Zárybničná Lhota), Měšice,točna, Zárybničná Lhota, Camping Knížecí rybník (směr a.n.), Měšice,V Zástavech (směr a.n.), Kotnov (směr a.n.), Pintovka (směr a.n.), Horky (směr a.n.), Horky,žel. zast. (směr a.n.), Radimovice u Želče,rozcestí (směr a.n.), Slapy (směr Dražičky), Záluží (oba směry), Lužnická, u jezu (směr a.n.), Měšice, v Průhonu (oba směry, dnes pouze PAD) a Stoklasná Lhota (mimo současnou zastávku)

A z dalších zastávek:

Plechová čekárna jiného provedení - Planá nad Lužnicí,Svit, Větrovy, Radimovice u Želče, Slapy (směr a.n.), Lužnická,u Příbíků (výstupní)

Ocelová konstrukce větších rozměrů - Planá nad Lužnicí,náměstí (směr Strkov), Masokombinát (směr a.n.), Nemocnice (směr a.n.), Planá nad Lužnicí,Silon (směr a.n.)

Dřevěná konstrukce - Sídliště nad Lužnicí (původní čekárna směr a.n.),

Zděná konstrukce - Náchodské sídliště (směr a.n.), Na Parkánech (směr Větrovy), Dražičky

Různé atypické - Planá nad Lužnicí, Strkov (altán uprostřed točny), Planá nad Lužnicí, Chýnovská (součást zastřešení vjezdu do závodu), U střelnice (průchod domem), Autobusové nádraží, Planá nad Lužnicí, u řadovek (směr a.n.), 9. května, Bechyňská,Pajedla (vše převislé části přilehlých objektů)

Ostatní zastávky mají buď "tuctové" skleněné čekárny nebo nemají žádné.

R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 11:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco k MHD Strakonice. Baví mě vymýšlet linková vedení, tak jsem trochu popustil uzdu fantazii

1
(Starý Dražejov) - (Švandy Dudáka) - Sídliště - Zvolenská - Máchova - Mírová - Husova - Husova I (t) - Ellerova, Hvězda - Na Ohradě - 5. května - U Dudáka (z) - Žel. st. - Volyňská - Šumavská (t) - Povážská

2
(Tisová) - Sídliště - Zvolenská - Jiřího z Poděbrad - Radomyšlská - Husova I (z) - Husova - Sidl. Mír - Pivovar (t)/Tržnice (z) - Na Ohradě - Ellerova, MŠ - Žel. st. - Volyňská - Šumavská (t) - Povážská - (Podsrp, prodejna) - (Podsrp) - (Podsrp, hájenka) - (Modlešovice) - (Sedlíkovice)

3
Žel. st. - U Dudáka (t) - 5. května - Tržnice (t)/Pivovar (z) - Sídl. Mír - Na Podskalí - Nový Dražejov - Střela - Katovice, škola - Katovice, nádražní ul. (z) - Katovice, u Trčků - (Katovice) - (Katovice, ZD) - (Krty) - (Mnichov, sídl. RD) - (Mnichov)

4
Žel. st. - U Dudáka (t) - 5. května - Na Ohradě - Ellerova, MŠ - Sídl. 1. máje - Lidická - Radomyšlská - U cihelny - Řepice, žel. zast - Řepice - Rovná

5 (minibus)
Na jezárkách - Jezárky - Švandy Dudáka - Sídliště - Zvolenská - Husova - Husova I (t) - Radomyšlská - Raisova - Raisova I - Sídl. 1. máje - Lidická - Velké náměstí - Tržnice (z) - 5. května (t)/Bezděkovská (z) - U Dudáka (z) - Žel. st. - Podsrp, prodejna - Nad školou - Ptákovická - Šumavská (z) - Povážská


P.S.: Ještě bych uvažoval o zřízení zastávek tady (linky 1, 3 a 4 ve směru do centra a linky 2 a 5 obousměrně) a tady + točna někde tady (linky 2 a 3)
Strakoňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 00:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: fantazii máš dobrou a až na protažení jedničky na šumajdu a čtyřky do Rovný, kam kdysi jezdila, to nevypadá zle. Zkus to poslat do Strakonic na radnici, ale musíš k tomu ještě přiložit patřičný bakšiš do obálky, aby se na to vůbec podívali.... :-D
Martinhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 10:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Zastávka u Kauflandu by se asi hodila, klidně bych si ji uměl představit i na té hlavní silnici. Dokonce linka 434060, když ještě jezdila do Strakonic, měla v jízdním řádu (projížděnou) zastávku "Strakonice, OD Kaufland", z čehož jsem usuzoval, že je možná v plánu.
Pokud jde o nádraží, tam si myslím, že si můžou rvát vlasy, že autobusák přestěhovali a postavila se místo něj Billa, dneska by to prostorově bohatě stačilo a přestup na a z vlaků by byl luxusní.
Ad linkové vedení: Ta 4 mi přijde trochu divoce kličkující, ale docela se obávám, co se nakonec od července chystá ve skutečnosti. Už unikly nějaké bližší informace? Já jsem zachytil jen tolik, že pojede minibusová linka přes náměstí, ale kudy kam nevím.
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 25. května 2013 - 12:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Prčicích byl od Comettu minimálně jeden kloubák a jedna 934.
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 14:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak podle Plánských novinek začne MHD obsluhovat Strkov Nad Hejtmanem od 1.7.
Změna nastala v tom, že točna se zde dělat nebude, místo toho se dokončí část jedné z ulic, takže MHD sem nejspíš bude jezdit jen závlekem...

Princezny by měly zůstat zazděný.
Honzaloko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 29. května 2013 - 18:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že 5 linek pro město velikosti Strakonice je zbytečně moc. Raději bych se přikláněl k variantě mít méně linek a kratší intervaly. Nejlépe 2 linky rychlé, páteřní a jednu minibusovou, vymetací + náměstí.

Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!!
BERYHO DRÁHA-muj pohled na železnici
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. května 2013 - 21:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však ten můj návrh je v tomto duchu. 1 a 2 jsou městská páteř, 5 je minibus obsluhující ten zbytek, kde se moc cestujících očekávat nedá. 3 a 4 jsou linky spíše příměstské vyjíždějící mimo souvislou zástavbu, které mají pro obsluhu města jen doplňkový význam.

A ještě koukám, že v trase 5 jsem zapomněl napsat "Hajská"

Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3589
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 16:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo vyfocené Intouro Autosprint Sezimono Ústí ? Nebo netušíte náhodou, od kdy ho mají ?

seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3170
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 16:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to Intouro je překvápko i pro mě
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 17:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych mě taky dotaz, nebo spíš prosbu.

Hledal jsem teď jeden příspěvek, tuším od uživatele Slim, ve kterém co si pamatuju kdysi dávno vypisoval nějaké SPZ původních autobusů ČSAD/MHD Český Krumlov - ŠM11 a první Karosy B730. Dvakrát jsem projel všechny archívy a nic... Buď to bylo v jiné diskuse než jižní Čechy nebo MHD - malé provozy, nebo to bylo dávněji, než jsem myslel (před rokem 2006) a nebo jsem slepý. Nemáte to někdo poznamenané? Já to měl v jednom souboru, o který jsem asi už nenávratně přišel...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 19:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Velbloud dvouhrbý"


Písecké rozcestí a neobvyklé odbočení autobusu z ulice kpt. Jaroše vlevo, aneb "vůz jede do vozovny"


2C1 7344 ber reklamy


2C1 1185 s reklamou



A k tomuhle snad jen: Konečně!
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 9-2009

Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 20:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu poslednímu: Jeho mladší a menší bratříček se zítra chystá opět na týden do Francie, dneska jezdil na výluce..

Princezny by měly zůstat zazděný.
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 01. června 2013 - 00:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jinak, nevíte někdo, od kdy má C955 1C1 0950 čumák z Axera? Mimo jiné byla taky dneska na té výluce, tak jsem se trochu divil..

Princezny by měly zůstat zazděný.
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 4-2013

Odesláno Sobota, 01. června 2013 - 09:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R b : přeji všem pěknou sobotu a omlouvám se , že jsem Vám se vlezla . Musím jen chválit, chválit,chválit , suprový fotky,koncem 80 let jsem v Táboře bydlela a jezdila jsem do učnáku silonky, tak jsem nostalgicky vzpomínala,pamatuji ještě staré číslování linek a mou oblíbenou 11R.Pokusila jsem se z paměti vydolovat nějaké SPZ karos amtmáčků, tak snad neurazím, TA 62-39, TA 62-40, TA 74-34, s tím snad jezdil pan Soldát,TA 74-35, TA 74-36 a 37, a pak nově zbarvené červená a bílá , místo krémové TA 78- a něco, víc si už nepamatuji, a v té době asi rok 1989 začali ikaříci dva fungl noví jezdit 11, a na 4 snad první turbo karosa, je to vše jen odhad, dopředu se omlouvám za nepřesnosti, tak se tam mějte hezky jihočeši a hodně zdaru při dalších úlovcích , zdraví verča
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 01. června 2013 - 10:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verča: Taky jsem byl v Táboře na učňáku, léta 1984 - 87, pomatuji spousta ešemek a i první městský Ikarus, který ještě neměl ani kabinu a taky snad i první Karosy B732 ještě v červenokrémové barvě. (B732 - Městská varianta s manuálním řazením) Fotky se mi z té doby bohužel žádné nedochovaly škoda, dneska už by byly drobet vzácné.

S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy. Nyní vše v našem městě
Moje fotky na Rajčeti
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 01. června 2013 - 12:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

verča:
Díky za pochvalu. Jinak není za co se omlouvat, naopak! Myslím že každý, kdo má co říct je tady vítám, alespoň to tu nebude monolog jen několika málo lidí.

Z konce osmdesátých a začátku devadesátých let si už taky leccos pamatuju. 11R myslím byla nejen Vaše/tvoje oblíbená, ale tak nějak celkově. Pamatuju si, když jsem s rodiči jeli z města, tak jsme taky vždycky nechávali ujet 11 a čekali na "erko", protože nejelo k nádraží a bylo to rychlejší (to se tehdy od nádraží ještě objížděl celý park až zpátky do Havlíčkovy ulice). Taky na poslední ŠM11 si vzpomínám - jezdila na 10 a byla to už taková rachotina, že když jela po betonovém zálivu na Sídlišti nad Lužnicí, tak to bylo, jako když se sype železářství Pak třeba taky velkou změnu někdy kolem roku 1992, kdy se naráz zrušilo několik linek a na chvíli zavedl taky nástup jen předem, který byl po tragickém nestíhání JŘ a nasranosti cestujících po pár týdnech zase hned zrušen,...
mylik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.70.14
Odesláno Sobota, 01. června 2013 - 12:43:35    Odkaz na tento příspěvek  

Osmdesátá léta v Táboře pamatuji velmi dobře. V roce 87 se tam oženil znovu můj otec, a z častých návštěv pamatuji nejen celé tehdejší linkové vedení, ale i dokonalý pětiminutový interval 11-12-13 a i tehdy velmi frekventované ERKO. Vlastně kromně 11- 12 -13 - 11R bylyv provozu už jen 2-3-4 . Později se k nim přidala desítka - ta neměla nijak výraznou frekvenci, ale jako posila dobrý. Tehdy jsem byl písečák, a Táboru jsem mohl jen tiše závidět.....
Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 02. června 2013 - 01:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mylik: Jako bývalý Písečák neměl bys nějaké vzpomínky, nebo postřehy k MHD Písek z osmdesátých let? Zajímaly by mě hlavně písecké ŠM, ty pamatuju jen matně, to jsem byl ještě hodně malej. Ani nevím, kdy přesně dojezdily, ale když jsem byl ve 3. třídě (1987) tak už skoro jistě v Písku nebyly. Rád bych zjistil SPZ těch ŠM, zatím se mi je nikde nepodařilo dohledat. Karosy 700 a Ikarus 280 mám zmapované dobře.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5256
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 04. června 2013 - 10:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akutní prosba:
Tuší někdo, kde se nachází zastávka Přešťovice, Kbelnice, rozc. 0,4? Jestli na hlavní silnici nebo na souběžném průtahu dědinou. A kde se ve Strakonicích odstavují autobusy během čekání na cestu zpět?
Díky předem.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 04. června 2013 - 11:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ti jde o tuto , resp. tuto linku, tak párkrát jsem tím jel a na křižovatce II/139 x I/4 autobus vždy přejel křižovatku napříč a projížděl dědinou.

A odstavení asi normálně na a.n. Místa je tam habaděj, autobusák ve Strakonicích je na dnešní dobu skoro až předimenzovaný.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 04. června 2013 - 11:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.B. Díky moc. Linky jsi trefil. :-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)