K-report
 

Archiv diskuse Pražské autobusy do 16. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 16. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 6-2011

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 09:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinak v provozu jsou už 6801-06 na Kačerově a Kačerov na ploše další 4 bez čísel

Co? NIC!!!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 09:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, nevěděl jsem, že objednávka 53 vozů začala 6771. Máte ještě info, ve kterých garážích skončí vozy 6801-6823?

Edit:
Takže Kačerov? Bylo by to logické, když jim přibylo tolik KB linek.

(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 6-2011

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 09:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak minimálně do 6810 to bude Kačerov, a další vzy bych myslel taky na Kačerov

Co? NIC!!!
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 15:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_proper: Mohl by jste se mi prosím ozvat na email kuba57363@centrum.cz? Moc děkuji, rád bych se vás na něco zeptal.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Pepik9111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2010
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 16:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se taky zdá divný, že by teď šla 3520 na lak. Vždyť má ještě na ten současný záruku ne? Tak proč si jí zbytečně zbavovat.
Honza121
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 16:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Autobusová galerie autobusy.g6.cz
PepaJahoda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 17:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu - když dokonce s 365 jezdíš tak to jsi také znalec, dobrý . V ty časy co píšeš to tak je, mě vstávaly vlasy hrůzou hlavně u školáků, takový spoj v 13:40 z Letňan bych s dvoudvéřákem jet nechtěl. Výstaviště dobrý nápad, zastavovat ofiko, ale jen když je veletrh. Nejlepší řešení.

Honza121: dobrý fotky . Kluci říkali, že tam akorát hrozně zlobí zadní dveře.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 6-2011

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 17:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo, včera jsem tam taky byl a zadní křídlo prostředních dveří, a přední křídlo zadních dveří se 3515 odmítaly zavírat

Co? NIC!!!
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 18:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: To nic nemění na tom, že 3387, která má mimo jiné taky nalítáno přes mega, má totálně shnilý rám zadku a myslím si, že je docela pravděpodobný, že stejně vypadají i ostatní letiště. Ještě aby to nelítalo, když to má 213kW.

www.doz.estranky.cz - opravy pražských autobusů
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 19:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V roce 2010 prodal DPP firmě OAD Kolín autobus Škoda 706 RTO ev.č.4404. Mohl by mi někdo k tomuto autobusu a k tomu druhému co sloužil jako zdroj ND cokoliv říct? Je to kvůli přidání do evidence DPP na seznamu autobusů. Za případné odpovědi moc děkuji.


(Příspěvek byl editován uživatelem Marek Kubík.)

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 13:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím si postěžovat na Hostivařské řidiče linky 196. Třetí den byla na Barrandovském mostě od Lihovaru kolona a ani jeden ze tří řidičů nevyužil pruhu pro MHD. Místo toho se cpal mezi auta několik set metrů před Barr. mostem , pak zdržoval poskakováním, mezitím nás předjela 125 a 197.

To opravdu neprobíhá školení řidičů a upozorňování na změny v dopravním značení?

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Citytrans
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 13:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3050 X-22/1

web: www.citytrans.info
fotogalerie: www.citytrans.info/foto
Ob29
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 13:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po včerejším stání na dílně je 3515 na 351/2 (jediný garant).
7211 - 158/13
7226 - 183/23
7227 - 163/5

(Příspěvek byl editován uživatelem ob29.)
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 14:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dnes koukal že 196 je již zakloubovaná ?

Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 14:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: už od 4.3.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 4083
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 14:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5879 na 124/9. Zátah 18:32 z Dvorců.

Na 186 řádí 5915.

ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3887
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 16:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Předpokládám, že hostivařští jsou na svém domácím hřišti jinde, když teda nepočítám 125, takže to potřebují tak nějak vstřebat bych řekl.
Není možné ke každé pražské lince sepsat různé vychytávky a změny. Kdo by se s tím dělal a kdo by stále hlídal aktualizace, případně se zpovídal z problémů, které by mohla případně způsobit některé chyba v dokumentaci.

Já si takhle před časem naběhl v Krči u zastávky Michelský les. Odbočovací pruh v křižovatce před zastávkou směr do centra je pro BUS možno použít i pro jízdu rovně, pro ostatní jen doprava. Vezl jsem se s parťákem na střídání a zbledl jsem, když parťák neohroženě sekl autobus do tohohle pruhu a předjížděl kolonu.
Tak mu to nenápadně říkám, aby to nikdo neslyšel a parťák na mě hodil flegmatický výraz, že tam nedávno dali značku, že autobus může.
...A skutečně, mohl. Tak jsem od té doby jezdil takhle i já a děsil ostatní kolegy, co tu změnu zatím nestačili vstřebat.
Člověk se holt pořád učí i za pochodu.

ABRDbmseer
Rebel Yell
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 16:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepoužívání BUS pruhů bude nešvar napříč garážema / dopravcema. Např. občas bych nejraději vyletěl ze sedačky když 201 místo předjetí kolony bus pruhem v ulici V Holešovičkách poskakuje v koloně.

Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6402
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 16:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on ten pruh tam snad není ze včera.

A i před jeho existencí tam většina řidičů jela vpravo "jako na Strakonickou" a do kolony se nacpali až před mostem.

Na druhou stranu - kolony tam vznikly teprve po zprovoznění okruhu za neexistence MHD přes most na Pankrác, což oboje navedlo spoustu lidí do IAD...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 17:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636:
Pruh před Barrandovským mostem je tam od listopadu. Chápu, že linky skrz most ovládá zejména Kačerov, ale Hostivař má i 125, tak snad se to pánové časem naučí.
Dnešní hostivařský šofér také nevěděl o odbočovacím pruhu na Michelském lese. Stejně tak dost šoférů nepoužívá z Limuzské směr Donatelova pravý pruh, který umožňuje jet rovně. takových míst najdeme spoustu.
Ovšem u vyhrazených pruhů je řidič povinen jej využít, což záměrně není případ Barrandovského mostu, aby do něj nemusel, pokud není kolona.

Asi se shodneme na tom, že řidiči by neměli jezdit po paměti a více sledovat dopravní značení nebo si takové vychytávky říkat mezi sebou. Jak už jsem psal, dnes se kvůli tomu před naší 196 dostala následná 197.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 17:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV:
Kolony před Barranďákem od Smíchova jsou opravdu doby od Pražského okruhu a mám stejné vysvětlení: Tím, že jakmile zmizely kamiony, okamžitě jejich místo nahradila IAD. Taky používám spojku moc často.
Směru od Smíchova po "MO" včetně MHD by pomohlo, kdyby se připojení od Barrandova přemaloval jen do jednoho pruhu, ale to zase budou řvát přespolní a cestující ve 170.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6408
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 18:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řek že ne. Ten druhej pruh od Barrandova je "na stopku" (nebo jen trojúhelník?) a problém je krom toho že se na relativně krátkým mostě mísej proudy "ze tří směrů do dvou" i to že nestíhá ráno křižovatka na nábřeží. A jakmile je stojící kolona až na most (což je hned) tak pak nastává situace že v průběžnejch pruhách stojej auta čekající dolů. A zácpa je na světě.

Prostě evidentní nárůst IAD "jak kráva" co zaplnil prostor po kamionech. MHD na to zareagovala až vloni v září protažením 118 (125 spíš jen "vyklidila metro a Ječnou") a dodnes bude sposta lidí tvrdit že MHD na Pankráci a spol je tak perfektní že nic dalšího tam není třeba a linka přes pláň je k hovnu protože "kdo by tam jezdil" když všichni toužej na Kačerov...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3888
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 19:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Asi se shodneme na tom, že řidiči by neměli jezdit po paměti a více sledovat dopravní značení

Tomu jen těžko zabráníš. Pracovní stereotypy provází lidstvo odjakživa.
Když jezdíš X krát týdně po jedné silnici, už ti to ani nepřijde. Zpozorníš, když se něco děje, když je nějaké varovné značení, ale malou dodatkovou tabulku a překreslené pruhy mimo svůj úhel pohledu už snadno vynecháš a dobře děláš, protože se koncentrace a kapacita vnímání může v tu chvíli soustředit na důležitější věci, případně se nevyčerpávat podněty... To je přirozená činnost mozku. Dobře je to popsané v publikacích zabývajících se dopravní psychologií.
Zrovna v místě toho připojovacího pruhu na Barrand. mostě je vhodné dívat se dál dopředu, jestli se neštosují auta před nájezdem z Barrandova. Občas si tam začnou dávat přednost stylem skočím na brzdy a potm za nima brzdíš i očima.
Nám svižněji založeným řidičům by tam tahle věc ale neunikla, ještě když tam pruh nebyl, vždycky jsem se 197 a 121 jezdil v levém pruhu na Příbram a do pruhu na most jsem se řadil až těsně před skončením přerušované čáry. Někdo šel ještě dál a vymetal tam autobusem vyšrafovaný prostor. Nás by ten přidaný pruh navedl automaticky a zase furt do pryč jako po celý zbytek trasy.

Ten pruh u Michelského lesa není nezbytně nutný, když není kolona před světly. Je lepší vjet do zálivu z průběžného pruhu. Pomáhal ve špičkách, ale jinak jsem taky jezdil do zálivu normálně z průběžného pruhu.
Naučí se to, pokud budou chtít. Protože se mezi řidiči najdou i takoví, kterým je dodržování jízdního řádu prostě u zadele. Oni "mají tužku a píšou". Na tohle jsem jim vždycky odpovídal, že tužka není MHD a ani se z ní nenasvačí a nedojdou na záchod, až přijedou do výstupní minutu po odjezdu na další kolo...

ABRDbmseer
Rebel Yell
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2942
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Cesta do práce byla hned příjemnější (akorát jsem byl asi jediný nadšený v buse, zejména, když na ostatní u zatáček na Lehovci, začal stropními ventiláry, kropit roztátý sníh ze střechy)


http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni "mají tužku a píšou". Na tohle jsem jim vždycky odpovídal, že tužka není MHD a ani se z ní nenasvačí a nedojdou na záchod

"šneci" - spolehájí na to že jedno i víc kol nakonec celodením loudáním prostě vynechají. Je to ve valné míře jejich hlavní cíl - za stejné peníze toho odjezdí míň. jo a i kdyby ne, velký "P" prostě mít musí vždy. Takže o svačinu se nebojí.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 20:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636:
Ale jo, já to chápu a nijak tím šoféry neodsuzuji. Akorát bych čekal, že tyhlety vychytávky šoféři znají nebo si o nich říkají.

Schválně, zda se tady najde někdo, kdo zaregistroval vloni u Správy sociálního zabezpečení "30". Ale ne přenosnou, nýbrž pevnou, za sockou pak byla opět kulatá "50". Po několika týdnech značky zmizely a dodnes nechápu, proč tam vlastně byly.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 21:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV:
Ano, levý pruh od Barrandova je trojúhelník, ale způsobuje pak prodlužování kolony až k tunelům, protože pravý od Smíchova pak zipuje. Dle mého odhadu tak 3/4 provozu od tunelů chtějí pokračovat dál po jižní spojce, ale jsou zdržováni tou menšinou, která potřebuje sjet na nábřeží. Proto by bylo nejlepší, kdyby tam byly 2 pruhy bezkolizní a obnovit ten úplně pravý pruh (dnes pro autobusy) pro vykřižování s Barrandovem. Trochu by to prodloužilo kolony z Barrandova, ale zlepšil by se provoz na MO. No už teď se děsím, co bude za rok, protože to se bude díky Blance valit Strahovským tunelem 2x tolik aut k Barranďáku.

Taky by to chtělo naučit neměnit pruh ty, co přijíždějí od Barrandova a chtějí na jižní spojku,, když tam mají svůj průběžný, ale někteří mají prostě psychický problém jet v pravém pruhu. Nebo tam postavit betonové bloky a prostě oddělit MO od zbytku.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 21:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni "mají tužku a píšou". Na tohle jsem jim vždycky odpovídal, že tužka není MHD a ani se z ní nenasvačí a nedojdou na záchod

"šneci" - spolehájí na to že jedno i víc kol nakonec celodením loudáním prostě vynechají. Je to ve valné míře jejich hlavní cíl - za stejné peníze toho odjezdí míň. jo a i kdyby ne, velký "P" prostě mít musí vždy. Takže o svačinu se nebojí.


Nejen tušku, ale i papír na to máme. Jo, klidně se k těmto "šnekům" hlásím. Když si potřebuji dojít na záchod, tak si na něj dojdu, i kdybych měl z konečné odjíždět o 10 opožděně. Ptáte se proč? Inu proto, že když "to" cestou začne tlačit moc, já se kroutím a počítám jak dlouho ještě musím vydržet, tak asi zrovna na řízení moc nemyslím. Zažil jsem to jednou s tramvají. Nehoda kdesi v centru a na Spojovací jsem nechtěl zdržovat (inu záchod byl tehdy jen ten zděný u bus zastávky) a tak jsem vydal zpět do Řep. Na "Václaváku" jsem přemýšlel o útěku do nějakého obchodu, ale nakonec jsem se přemohl a dojel až na Kotlářku. Dál už to fakt nešlo. Že si počkali všichni kdož jeli za mnou, je jasný (stál jsem na hlavní trati), takže děkuji pěkně, vícekrát už nee.

Umazání kola opravdu není hlavní cíl. Uvědomte si, že jsme v práci a ne na útěku. Ta práce je dnes dost stresová i bez toho, abychom se stále museli někam honit. A až to někdy pochopí objednavatelé dopravy a zapracují do jízdních řádů, tak pak z toho budou mít užitek i cestující. Teprve pak se bude dát spoléhat na včasnou a bezpečnou veřejnou dopravu.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 13. března 2013 - 21:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Ano pokuď je trasa linky zasekaná tak ty kolony prostě nikdo nepřeletí i kdyby chtěl, o tom žádná. Měl jsem spíš na mysli bezdůvodné loudaly,couraly a šneky kteří jsou schopní neustále vytvářet zpoždění i při ideální prujezdnosti trasy,a ty já osobně nikdy moc nemusel..

Nejen tušku, ale i papír na to máme.

I papír respektive výkaz. Do toho mě ovšem nikdy moc psát nebavilo ač jsem to ovladál (nakonec jsi mě to i sám uznal ) ale ideální stav byl vždy napsat jen to nejnutnější. Bohužel to nešlo vždy.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6413
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 13. března 2013 - 21:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jenže do toho pruhu od Barrandova se zas cpou ti co jedou ze Strakonický na jižní spojku (což je většina) stejně jako ti co od Smíchova sjížděj na nábřeží (a není jich málo)...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 02:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, ale když není trasa zasekaná - o tom žádná, není co řešit; tak snad není stresující jet s autobusem podle předpisů, aby se stíhaly jízdní doby.
Mě by teda asi nejvíc stresoval někdo, kdo se schválně courá a nenechá předjet. Tím hůř u tramvají, to bych si s ním snad vyměnil šichty, aby si odvezl to co má za sebou svým tempem a mě nechá jet.
S autobusem se dá takový loudal ještě předjet, když to teda není ten umělec, co mě kdysi na 196 zadrbal svojí bezdůvodně pomalou jízdou na neuvěřitelných 8 minut zpoždění a neumožnil předjetí.
Ono tohle je dost dvojsmyslné. Jízdní řády jsou od toho, aby se dodržovaly. Pokud není žádná zábrana na trase za kterou řidič nemůže, autobus má v pořádku, pak to bude jenom tím, co je mezi volantem a sedačkou. Já osobně to považuju za bezohlednost, když si řidič bezdůvodně přijede do nástupní o 2 minutyp později a potom dál cestou navyšuje zpoždění na lince, kde jsou jízdní doby dostačující a trasa nezasekaná.
Takový řidič nemá jezdit v hlavním městě na MHD s provázanými přestupy apod. To si přiznejme, že prostě nejde. Jestli se to někdo bojí pojmenovat a ukázat na problém, tak to říkám já.
Jízdní doby na většině linek se stíhat daly i s rezervou. Na většině úseků mi přišlo, že je to počítané na rychlost 40 km/h a těch deset do padesáti je tam jako vata. Někdy po 20. hodině se jízdní doby trochu smrskly, záleželo na lince.
Teď to prý zase na spoustě linek přepsali a údajně to snad měl udělat nebo iniciovat Ropid co mi řekl jeden lépe obeznámený řidič, tak nevím jak to tam teď máte. Třeba už se to stíhat nedá. Dost na to nadávali, že se ubralo tam kde se mělo přidat a naopak. Podle čeho to píšou, netuším. Zřejmě podle mapy od stolu.

ABRDbmseer
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 08:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový řidič nemá jezdit v hlavním městě na MHD s provázanými přestupy

Provazané přestupy jsou i na příměstě a meziměstě, kde je situace ještě víc kritická protože četnost spoju je v rámci hodin a né minut jako na MHD v Praze. Uloudaný slimák je na MHD nepřijemný, ale na dálkové a příměstské lince je to už uplná katastrofa.
Takže pokuď je v pořádku stroj a dopravní průjezdnost a přesto je spoj zpožděn, pak je jen a pouze na vině článek mezi sedačkou a volantem. Řešení: Udajně vyšla nějaká novela, že vlastníkům ŘP skupiny C bude při výměně průkazu dopsána i skupina T pokuď jí nevlastní. Tam bych viděl řešení..

AV 15-30
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 08:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Téčko se bude dobouchávat všem, co mají C před lednem letošního roku. Po lednu se dělá T zvlášť a není "součástí" C. Alespoň tak jsem to slyšel a platit to má i s dobouchnutím malé motorky (automatická), když máš B.

Dopravní server
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 14:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vareckaj: Já to také tak slyšel. U malých motorek je v tom trochu hokej. Někdo má společně s Béčkem skupinu A1 s nějakým omezením 150 což bude asi ta automatika, a někdo má zas AM a někdo vůbec nic..

Aby to nebyl uplný OT na téma skupiny ŘO tak, 6321 už vyrazila za Kačerov do boje a vypadá po opravě jak nová.

AV 15-30
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 4085
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 16:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin: Taky přidám jednu ze včerejška



A díky Chmeldovi za info.

ŠD11 2040 Čedok Bratislava
7012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 14. března 2013 - 22:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3520 je v lakovně, po laku jde na Klíčov k 3515.
3515 - zlobí válce dveří,jelikož jsou staré a zatuhlé,nové jsou objednané.
3515 a 3520 jsou stejně staré 12/2011, oba byli bílé a ještě v záruce přelakovány(výrobce to povolil).
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 07:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3515 dnes ráno potkán na 365/1.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7886
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 09:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třídveřový SOR NB12 na lince 218 pozorován včera i dnes.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 10:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
On má Stenbus třídveřový (3D) SOR NB12? Tak zrovna na tuhle linku bych, narozdíl od třístovek, poslal klidně 4D-12m.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 10:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Řidič se přitom celou cestu tvářil, jako že o ničem neví"

Může mi někdo poradit, jak se řidič tváří, jako že o něčem ví??

ABRDbmseer
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 11:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se zeptej autorky výroku.. Každopádně někdo nechal otevřený parabus nebo větračku přes noc. Řidič při ranní kontrole ojebávátorů mypol, to musel vidět, respektive pochybuji že by to tam nasněžilo cestou za hodinu jízdy.. Taky jsem se stím setkal, až jsem se divil kolik sněhu se tam za noc dostalo. Smetáček to vyřešil a bylo, ale člověk ho musí v autobuse mít.

AV 15-30
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8804
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 11:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

řekl bych, že to je nějaké kb sedmikilo, takže parabus . Spíš bych to viděl na předchozí vlečení mrtvoly s otevřenýma dveřma.

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 14:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo koukám pořádně na obrázek, a jsou tam starší vogel sitze, takže nějaká 741.1922. Máš pravdu .

AV 15-30
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8807
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 14:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě je jedna možnost - na Hostivicích (pro neznalé - to není ta dRathova dědina za hranicí Prahy, ale zadní odstavná plocha garáží Řepy, kde se pohazují klouby) neustále fouká, takže byl-li tam nějaký zbytek prachového sněhu (tak daleko nechodím, 4045 bydlí na 1. betonu), nebyl pro něj problém se dostat dovnitř, víme, jak dobře tyhle škopky drží vzduch, obzvlášť přes noc... a ráno před výjezdem člověk spíš poskakuje venku okolo vozu...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 14:29:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otevřené dveře díky uniku vzduchu jsou také možnost. Nicméně řidič by navátý sníh vidět měl diky kontrole označovaču. Při té se vizuelně kontroluje i stav interieru.

AV 15-30
Maxipes_fík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba skočil do busu a jel... Kdopak jste nikdy nepřišel na výjezd jentakatak :-)

Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, chlapi nemáte někdo fotku vozu ŠM 11 ev.č. 6370 v novém unifikovaném nátěru, který se měl zavádět v 80. letech?
Pokud možno z obou stran. Pokud nechcet tuto nebo tyto fotky vystavit veřejně, tak prosím na můj mail. Mám to pro vlastní potřebu. Děkuji.

our comMUNIty
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 09:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5233: 22. duben 1982, foto Babiánek.




6120, Petr_k, ...: před třemi týdny, jak připadlo za den asi dvacet čísel, se mi přihodilo něco podobnýho. Auto bylo dofouklý, vytopený, okna zavřená, času dost... a po příjezdu do nástupní na první spoj byla zadní plošina pod závějí. Nějaký pacient totiž nechal otevřeny střešní větráky a sníh, co v noci připadnul a zůstal na střeše, skončil uvnitř vozu.

5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 10:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chmelda: Díky za foto. Mám ještě dotaz. Poslední dveře byly asi taky celé červenohnědé, že? Nebo jako přední? Děkuji.

our comMUNIty
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 13:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu: jde o tento vůz, tedy ten co byl loni na CzechBusu.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Chmelda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 13:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejné jako poslední, pokud mě paměť neklame. Podívám se ještě po dalších fotkách.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 17:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5233: chlapi nemáte někdo fotku vozu ŠM 11 ev.č. 6370 v novém unifikovaném nátěru

Já mám ve svém archivu tuto fotku. Sice vím od koho jsem ji dostal, ale vůbec netuším kdo je fotografem (ale třeba to bude vědět Chmelda)

Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 17:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Podobná fotka, ale z větší dálky je i v knize Pražské autobusy 1925-2005.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 18:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek_kubík: Podobná fotka, ale z větší dálky je i v knize Pražské autobusy 1925-2005.

No tohle. V knize je ta fotka barevná a méně oříznutá, ale bude to ta snejná. Aspoň ten odlesk v posledním okně mne o tom přesvědčuje.

P.S.: Podle té kníhy byl snímek pořízen 11.září 1982 (ale autora jednoznačně určit nelze, bo jich je tam hned v úvodu uvedeno více)

(Příspěvek byl editován uživatelem 5735.)
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 18:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Je to možné že je to stejná fotka, tu knihu vlastním ale nemám ji u sebe tak se později na to podívám

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 949
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 18:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek_kubík: tu knihu vlastním ale nemám ji u sebe tak se později na to podívám

To já tu knihu mám také. Podíval jsem se hned a teď i příslušný obrázek naskenoval.

Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 18:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Paráda. Kolik vozidel vlastně mělo tento nátěr? Vím ještě o tramvajích T3 ev.č.6102 a 6115.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8812
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 19:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tahle fotka se vyskytovala ve staré fotodatabázi citybus.cz:

Mám takový divný pocit, že tam byla ještě jedna.

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 19:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: Díky za odpověď.
3263
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.82.6
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 19:20:50    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nevíte někdo, co je to u DPP za módu, otáčet kladívka vzhůru nohama?