K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 12. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 19:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: "... kde se žlutý nechtěl dohodnout na uznávání jízdenek. Nezaměňovat prosím s uznáváním režijek."

Teda váženej, v překrucování faktů jste kádr. Kdo tu vyřvával, že RJ jízdenka nejde skloubit s jízdenkou za cílovou stanici IC RJ? Bylo tu i zdůvodnění. Protože by se to těžko dělalo, neboť RJ jízdenka je na konkrétní spoj a s místenkou. Nepamatuji si přesně, ale mám za to, že to takto někdo zde reprezentoval. A přiznám, jsem i línej to hledat. O uznávání RP nebyla vůbec řeč, to jen vám tato "výhoda" čeří krev. I pracovníci ČD umí si koupiti jízdenku a sáhnout při tom do vlastní kešeně.

Nízkopodlažnost. Jak kdy, ne vždy. Stačí. Zbytek vám odpověděli jiní.
K1 800
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.65.55
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 19:11:43    Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek4 - č.940: Já mám taky otázku: proč neděláte mezi větami mezery?

Domnívám se, že Petr47 v č.367 vyjadřuje absencí mezer mezi větami svou dychtivost po informacích z Vašich nezpochybnitelných zdrojů.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 20:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K1 800:
Tak tak,byl sem napjat na nové informace a fakta,která on sype z rukávu...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 20:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K1 800, Petr47:
Chápu, myslel jsem si, že je to nějaký zvláštní důvod a ne obvyklý projev primitivů, kteří neznají základní pravidla psaní na počítači. Prostě hned podle těchto a dalších znaků (např. standart) člověk hned pozná, zda je dotyčný přispěvatel přímo z provozu

Slimta má jediné štěstí, že se tady ban nedává za vulgarity, ale dle železničářské ideologie (modrá=dobrá, konkurence=fuj fuj), protože jeho vulgární příspěvek je přesně na zablokování účtu

Vlada:
Kdy prosím není nízkopodlažnost výhodou, mohu konkrétní příklad, kromě argumentů, že mládež je líná?

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 20:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Kdy prosím není nízkopodlažnost výhodou, mohu konkrétní příklad, kromě argumentů, že mládež je líná?

Prečítajte si môj príspevok č. 2117 A prestante sa už snažiť ignorovať veci, čo sa Vám nehodia do krámu. Ste potom za rožný statok.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8838
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 20:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdy prosím není nízkopodlažnost výhodou, mohu konkrétní příklad, kromě argumentů, že mládež je líná?

Kdekoliv, kde je nástupiště relativně nízké, pokud nízkopodlažní vozidlo nemá přídavný schodek (a nebo pokud jej má, ale z různých důvodů "se nepoužívá"). A to pochopitelně platí u vlaků jakéhokoliv dopravce.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 20:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Majkl007: ...takže v tomhle ČD docela fandím, i když to ve finále odserou i jejich zákazníci, a celá naše železniční "scéna" se dál bude potácet ve sračkách, jako tomu je teď.
Další komentář? Není třeba.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 21:40:34    Odkaz na tento příspěvek  

Prostě hned podle těchto a dalších znaků (např. standart) člověk hned pozná, zda je dotyčný přispěvatel přímo z provozu

Kdy, prosím, není nízkopodlažnost výhodou, mohu konkrétní příklad, kromě argumentů, že mládež je líná?
A co se pozná třeba z neznalosti interpunkce, chytrolínku?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 21:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotázek: Notorický prudil

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 21:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotázek: A co se pozná třeba z neznalosti interpunkce, chytrolínku?
Že mladí jsou líní nejen vyjít dva schody do 843, ale i psát mezery za interpunkcí. :D
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že mladí jsou líní nejen vyjít dva schody do 843, ale i psát mezery za interpunkcí. :D
No,hlavně že jde o pravopis...Ale od chytrolína Budulínka se nedozvíme nic...No nic,zeptám se znova..když 843 nevoní...fajn,co bude mít RJ?Já se jen a jen ptám...nevím...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Kolikrát už psal RegioJet, že bude PESA LINK II? :-)
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:no jo psal,ale to psal i vozech z Aradu nebo se pletu?
Já nejsem apriori proti RJ,to pozor,ale vaření z vody nemám rád,stejně jako zaručená infa z FB...
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proto se i ptám,jestli RJ s Pesou už něco podepsali...předpokládám,že mají práce dost po vítězných tendrech do Německa...Navíc se mi vybavuje,že smlouva na tu trat není ještě podepsána...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Nevím, ale předpokládám, že s Pesou podepíšou, až podepíšou s MD a tam to taky ještě není hotové. :-)
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:přesně
Ale určití pacienti už nás tu lakují jak bude vše parádní...jo třeba bude,ale ještě není ani inkoust na papíru...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3524
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: Aktuální Železniční magazín - "Za těchto okolností se však nevzdává ani ARRIVA vlaky a předpokládá u MD rovněž projevit zájem a připravenost k realizaci zakázky dle zadávací dokumentace nabídkového řízení."

Jinými slovy - ARRIVA hodlá přehodnotit svoji nabídku z VŘ a nabídnout MD ještě lepší podmínky (výše dotace) než RJ.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 22:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:Hm já to nečetl...nevím,ale nebyla to Arriva co ještě RJ po "prohře" poplácala po zádech?Ano,pokud to není komedie,tak ano at se poperou...Pak to budu brát jako boj o zakázku,ne tu frašku co proběhla...(skoro se mi chtělo napsat-frašku co proběhla za dohledu DB...)

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. dubna 2013 - 23:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"...., až podepíšou s MD a tam to taky ještě není hotové."

Hlavně že osočuje ČD s nedomluvou ohledně jízdních dokladů. Tož jak pane Budulinek4? Ale ono toto chování páně Jančury je přeci standatdní, že?
To víte, my z provozu.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 00:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nic,jako správný odborář si jdu zahrát ruletu...jo máme se super...Ale stále čekám odpovědi..jsem zvídavý...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 00:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"..rdní.."
komentář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.19.128
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 00:48:06    Odkaz na tento příspěvek  

Zvířací hrůza režistů jako vlada749 z placení jízdného a nutnosti nevypadat jako asociál je zjevná.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4253
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 06:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Psal tady někdo o slizské kožence ?
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 07:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek:
Mně by se taky líbilo bydlet na Kvildě a každý den bych měl odvoz do Prahy z veřejných peněz.

Prosím, otevřte si stránku www.idos.cz.
Vložte do stanice odkud Kvilda.
Vložte do stanice kam Praha.
Odešlete (stiskněte takovéto červené tlačítko "hledat").
Přečtěte si dobu a délku spojení a posuďte možnosti denního dojíždění.
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 07:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotázek: Pokud už chcete být mermomocí chytrý, tak laskavě v souladu s platnými pravidly:
http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=151#nadpis27
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 07:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Slizská koženka podle vzoru slezská tlačenka?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 08:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova: Tvrdit o někom, že je prudil, na základě toho, že píše gramaticky správně, nesvědčí o přílišné duchaplnosti.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 08:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...zato tvrdit o nekom, ze je prudil, na zaklade toho, ze prudi, svedci o naproste duchaplnosti. Otazkou je, co tim chcete rict.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kosac.)
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 08:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ono to ale není gramaticky správně, jak už jsem ostatně psal.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 08:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z psaného projevu lze poznat opravdu mnoho věcí. Samozřejmě je potřeba rozlišovat chybu, která vznikla jednorázově (rychlým psaním, na tabletu bez klávesnice) a systematické opakované chyby. Za náhodou chybu tady nikdo nikoho neprudí.

Ale pokud někdo systematicky neodděluje věty, pak dotyčný opravdu buď ve škole nedával pozor nebo prostě jen neměl tu čest poznat se s počítači. Já bych se osobně třeba styděl napsat třeba šéfovi email takovou formou. Chytrý člověk prostě pozná podle psaného projevu, že dotyčný je zřejmě " z provozu".

Vezměte si takového Slimtu, jeho příspěvky se dříve taky nedaly číst, neustále psal "standart", za každou větou psal tečky tři a ne jednu, stačí vyhledat libovolný příspěvek v
archivu. Ale neustálým vysedáváním na K-Reportu se to i v jeho věku naučil.

Speciálním případem je pak Bevelo, to je opravdová dysgrafie.

Konec OT o psaném projevu.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdy prosím není nízkopodlažnost výhodou, mohu konkrétní příklad, kromě argumentů, že mládež je líná?

Sedět ve větší výšce nad kolejí je příjemnější, zejména při delší cestě, zvláště v době protihlukových stěn.

Většina lidí je relativně zdravá a 4 schody pro ně problém nejsou. Nějaká nízkopodlažní část by ve vlaku být měla, ale vždy jen v takovém množství, kolik je cestujících, kteří to ocení.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

komentář: Vaše věta nedává nějak smysl. Asi jste myslel, že mám obavy z placení jízdného? Nemusíte. Rád si jak připlatím, tak i zaplatím, pokud budu muset nebo chtít jet někým jiným, než-li "svým" zaměstnavatelem.
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:32:26    Odkaz na tento příspěvek  

Kotec:

Jistě, ono se toho už dnes nemusí. Např. běžně se toleruje i v tiskovinách psaní "s cíly" místo správného "s cíli". A pro jazyková čuňátka je tohle "nemusení oddělovat" velmi vítané, že? Ale my ze staré školy uznáváme pravidla, která zajišťují, že psaný text netluče do očí.

Jinými slovy. Tahle nová stále rozvolňovaná pravidla jsou taková právě kvůli troubům, co by ta starší neměli šanci pojmout.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista:
Výjimečně s vámi naprosto souhlasím. Nicméně při úplné NP je opravdu rychlejší výměna cestujících, což při častém zastavování může krátit jízdní doby.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:40:40    Odkaz na tento příspěvek  

Z psaného projevu lze poznat opravdu mnoho věcí.

Jojo. Třeba u takového spisovatele, básníka a novináře Dr. Josepha Goebbelse, viďte?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotec: Vždyť ano, akorát já jsem blbec, co si po sobě nepřečte odeslaný text. Vypadl mi tam zápor ne. Správně je nesprávně.
Etik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.132
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:45:36    Odkaz na tento příspěvek  

"Ale pokud někdo systematicky neodděluje věty, pak dotyčný opravdu buď ve škole nedával pozor nebo prostě jen neměl tu čest poznat se s počítači."

"Samozřejmě je potřeba rozlišovat chybu, která vznikla jednorázově (rychlým psaním, na tabletu bez klávesnice) a systematické opakované chyby."

Budulinek4: Vaše snaha je poněkud degradována dvěma chybami, třeba je odhalíte. Nebo jste také z provozu?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosac: Tvrdit o někom, že špatnou interpunkcí prudí mi přijde zcela nesouvisející. Prudit se dá obsahem nebo stylem komentářů. ale interpunkcí?

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buudulíne, vy jste buď naprostý blázen, a nebo maniodepresivní a neustále na někoho poukazující exemplář tuposti. Na jedné straně obhajujete rychlé psaní textu, které v mnohém ohledu lze brát za omluvitelné (nepíšeme vysokoškolskou seminárku), nakonec ale vše překroutíte a zcela vyjádříte naprosto v rozporu s původním tvrzením o několik postů výše. Chápu, od soustruhu na dílně toho moc v podobě efektivity ze sebe nevypudíte. Nicméně stejně jako kolega Slim, Vás mám za naprosté hovado.

Dodatek: stále jste nám nesdělil kolik je Vám let. Což ostatně zajímá řadu zdejších diskutérů které občas ve svém bojovém záchvatu nazýváte odboráři, komunisty, modrými úderníky, režijkáři atd. Sám si myslím že jste se narodil až po revoluci, a ty cance které zde vypouštíte jako relevantní a jediné správné, jsou jen obrazem vaší velmi nízké kreativity. Já odborář nejsem a režijku nevlastním. Pokud jedu vlakem, jedu za plné jízdné. Kdyby ta vaše hlava mimo zápal obhajoby žlutého blekoty neustále neprovozovala trolling, tak by bylo na světě hned lépe.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Etik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.132
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 09:57:25    Odkaz na tento příspěvek  

Tvrdit o někom, že špatnou interpunkcí prudí mi přijde zcela nesouvisející.

Topič: Budu za prudiče, když Vás upozorním na chybu v interpunkci? Protože Váš příspěvek ji obsahuje.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jstliže ČD nechtějí uznávat jízdenky, tak je to s prominutím pěknej bordel. Akorát tím ženou Jančurovi další vodu na jeho mlýn. Křečovitá snaha zabránit RJ vstup na tuto relaci ze strany odborů a vedení ČD (což skoro jedno jest) je více než směšná. Jak vidno někteří si stále myslí, že železnice není především pro cestující, ale k prosazování svých politicko-odborářských cílů. Na toto platila jedna osoba, která bohužel tento týden zemřela.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Přečtěte si ten článek, pak vyskakujte. Už tady kol toho bylo dosti. Jančura se zase potřeboval zviditelnit. Až bude mít v rukou definitivní rozhodnutí o přidělení, tak až pak může vyjednávat. Do doby rozhodnutí honí akurát vítr.
Topičova hrubka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:10:15    Odkaz na tento příspěvek  

Topičoj má ve svém blábolu taktéž chybu. Ale to je v pořádku, sebekritika mu není vlastní.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Etik: To úplně převracíš význam toho, co jsem napsal. Ano, chybí mi tam čárka.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se uznávání jízdenek týče, tak přeci to až tak extrémně nutný není ne. Stačí, aby si je navzájem prodávali, tak jako je to u GW Train Regio. Pokud chci z Ostrova do Bečova a na pokladně koupím lístek na celou trasu, jen na dvouch papírcích, tak to přežít jde.
A s tím co sami ČD kvůli Krnovu dělají je vidět, že jejich PR oddělení nefunguje úplně správně, protože přitahují jen další a další negaci a další a další lidi, co budou tlaskat konkurenci a na ně nadávat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Glory.)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 10:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Tak člověk by čekal, když měly ČD během tendru takovou starost u ÚOHS o síťovost železnice a smlouvu o uznávání s nimi MD předjednalo, že to teď podepíšou, jak slíbily. :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem jspetrak.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chci z Ostrova do Bečova
... tak víte, že do Varů pojedete s ČD a z Varů Regiem.
Když pojedete z Ostrova do Opavy, tak chcete v Ostravě přestoupit (třeba v případě zpoždění) na toho, kdo zrovna pojede.
Pokud denně dojíždíte Ostrava-Opava, chcete traťovou jízdenku platnou u obou dopravců.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je, jakým způsobem by došlo k uznávání jízdenek a proplácení nákladů.

Přiznám se, že si to moc neumím představit. To by jako cestující RJ nastoupil k ČD, tam by mu při kontrole jízdenku odebrali, vydali "bezpaltně" novou a naúčtovali RJ?
Nebo by to bylo něco ve stylu jízdy na důvěru?

Ono se ani moc nedivím, že ČD nechce mít vzájemné prodeje jízdenek. By LE a RJ nemuseli mít ani jednu pokladnu a mohli kliďánko použít přes 10 000 pokladních ČD.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je, jakým způsobem by došlo k uznávání jízdenek a proplácení nákladů.
Odpověď najdete ve smlouvě, kterou obě strany podepíšou (pokud ji podepíšou).
Ale není to nic nového, když jedete vlakem na jízdenku IDS, tak vám ji taky nikdo neodebírá a nevystavuje bezplatně jinou.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spelcr: V době čárových, QR a aztec kódů bych se na vypisování paragonů fakt vykašlal. :-)
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:47:34    Odkaz na tento příspěvek  

Etik:

On je Bludulínek na interpunkci obecně trochu slabší. Ale promiňme mu to. Je to těžký segment pravopisu.
Strojvudce88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 21:43:54


Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 21:43:54
ČD vlakušky jsou služky, akorát nevím proč je sem taháte, Budu4 ? Že by klasický křik ve stylu ANO, kradu, ale oni také ? Jestli vás to ještě víc rozčílí, tak i já jsem odborář

Docela by mě zajímalo jak můžou stewardky od RJ podávat lepší informace než průvodčí ČD, když nemají ani základní ponětí o provozu (viz FB RJ, kde se často píše o problémech s klimatizací, která prý nejde regulovat), ani potřebné zkoušky, ani nedisponují služebním mobilním telefonem. Pokud navíc mají teamleadera typu Lukáš Hrmel, který doprovází vlak zásadně na HV (třeba svoji partu kontroluje telepaticky), těžko budou mít nějaké relevantní informace. Za relevantní nepovažuju hlášení vlakovým rozhlasem typu: Vážení cestující, vlak zastavil v polích, čekáme na volnou kolej, prosíme nevystupujte.

Prostě tyhle funkce jsou jako v letadle, hezká holka se usměje/donese jídlo a pití/podá deku/uklidí WC/na cokoliv jiného se musí jít zeptat kapitána. Nic nového pod sluncem.


Kde jste přišel na to, že doprovázím vlak zásadně na HV? Kdybych to tak dělal, přiznám to. Bohužel musím říct, že LŽETE a vaše tvrzení SE NEZAKLÁDÁ NA PRAVDĚ!
teamleader
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 12:21:08    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud navíc mají teamleadera typu Lukáš Hrmel, který doprovází vlak zásadně na HV
Proč by nemohl strávit pár příjemných chvil s přítelem na lokomotivě?
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.60
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 12:54:51    Odkaz na tento příspěvek  

Á, zdravím pane kolego, konečně je tady i někdo z personálu Regiojetu, doufám že se zdržíte a třeba objasníte některé naše nepřesné informace.

To víte, když váš vlak odjíždí v XX:12 a vlak ČD v XX:16 (copak mi to připomíná ? už vím, autobusové linky souběžné s železnicí, které jezdí i ve stejných časech - říká se tomu vyzobávání rozinek), musíte počítat s tím že se lidi dívají, nejen se cpou na místo a připravují se na kávu zdarma. Ráno se takhle usadím ve vlaku a kamarád co jede se mnou říká: hele, není to Lukáš Hrmel, jak o něm psali na FB ? Vykouknu a říkám: Jasně, to bude on, dostal na narozky supr dortík. A milý Lukinek hrr na HV, pak zase do prvního vozu a pak zase na mašinku, odkud se již do odjezdu nevrátil, to vše ve slušivém růžovo-černém oděvu. Kamarád se ptá: to oni musí jezdit na mašině ? Já říkám: nemusí, ale asi nemají kde si oddechnout, tak to napiš Jančurovi. A ten blázen to prý napsal profil RJ

Takže jste byl k tomu donucen, nebo máte zásadu: Využij každé šance a svez se ? Nakonec proč ne, zkoušky a povolení ke vstupu na stanoviště určitě máte.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.60
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:01:40    Odkaz na tento příspěvek  

teamleader: naprosto s Vámi souhlasím, já strávil na stanovištích všeho možného mnoho příjemných chvil, a vždy ve volném čase, v civilu a zadarmo (tzv. na dobré slovo). Je perfektní že Vám to zaměstnavatel nejen toleruje (zbytek posádky je na takové úrovni, že dohled nejspíš nepotřebuje), ale dokonce Vás za to platí. Jojo, tohle Vám těžce závidím.
neteamleader
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:12:17    Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster:

Závidíte zbytečně. Ten teamleader měl být v těle zprávy. Omylem jsem ho nacpal do řádku přispěvatele. Nemám se žlutorůžovou vlnou nic společného.
Strojvudce88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: Vyzobávání rozinek zde nepleťte, není to předmětem diskuse. Povolení samozřejmě mám. Ale v uniformě tam nechodím a zdržuji se na vlaku. Napište mi den, kdy jste to viděl a já vám to buď potvrdím nebo vyvrátím. Případně napište stanice, ve kterých se toto vaše "přesné tvrzení" odehrálo.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 13:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tvrdit o někom, že je prudil, na základě toho, že píše gramaticky (ne)správně, nesvědčí o přílišné duchaplnosti.
To je ovšem Vaše nepříliš duchaplná dedukce Váš druhý žblept: "Prudit se dá obsahem nebo stylem komentářů, ale interpunkcí?" plně vystihl můj záměr.

Budulinek4: Nízkopodlažní vozidlo se také hůř prodírá závějemi. A že o ně nebývá v "horských prémiích" propírané trati nouze.
Pokud mi zvládne Žlutý ďábel 2x ročně dopravit kolo do Lomnice u Rýmařova, tak s jeho působením na trati nemám problém. Těch pár korun za dopravu mé tělesné schránky s kolem klidně obětuji.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 14:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek