K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 25. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 25. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jan.neuzilik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.226
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 07:15:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pán žlutý opět pouští do etéru pouze zbožná přání a nepravdy a patříčný redaktor s vynikajícími informacemi ho pečlivě papouškuje.Žádná smlouva není podepsána.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:15:25    Odkaz na tento příspěvek  

na E15 je to taky
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaujala mne tato věta z diskuze:
A už vůbec nerozumím tomu, tak vy si kupujete a platíte vagóny, ale nátěr bude v barvách DB.

Jinak jak jsem zjistil z diskuze, tak pan Sůra, který, jak jsem pochopil, nesmí dle etického kodexu diskutovat zde, píše diskutujícím na Idnesu privátní maily...

Sim:
nechat přímo na diskutujících, co si přečtou a na co budou reagovat?
... ehm, a jak byste to chtel zaridit jinak?


Asi tak stejně, jako když Vy chcete nechat to primo na cestujicich
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: namísto halucinací fakta: pan dočekal mi minulý týden napsal sám, proč nepíšu o klimatizaci...tak jsem mu na jeho mail, který uvedl, odpověděl. velká konspirace, že:-)tak zase dál melte prázdnou slámu, když nemáte nic důležitějšího na práci.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7042
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak buď to bude žluté a bude to Jančury, nebo to bude v barvách DB, ale v tom případě to bude DB a Jančura tam bude shánět jen levnou pracovní sílu. O tom, že by to servisoval obdobným způsobem ,jako teď svoje vozy, pochybuju. Hlavně se mi líbí ty tajnosti kolem nich, pořád to samé dokola.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
krt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.116.225
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:40:25    Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě to bude v barvách DB a bude to RegioJetu, jako to má Student Agency s DB busy, které jsou v nátěru DB, ale s českou RZ.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:41:19    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Nevidím důvod, proč by Jančura nemohl jezdit s bílými vlaky s logem DB a přitom je vlastnit, když už tak provozuje busy pro DB :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4241
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnzalb: No hlavně že máte důležité věci na práci Vy...jinak to o tom etickém kodexu tady zaznělo někde minulý týden a nebyl jsem to já, kdo to napsal...ale kam na Vás s etikou,že?
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: pokud berete za pravdu to, co napíše mistr Jirásek, nejnověji odborník na výrobu autobusů, tak je mi Vás upřímně líto.
jinak zde mi můžete najít zákaz diskuse na jiných serverech, než těch, co patří pod Mafra, a.s.
http://epaper.mfdnes.cz/o-mf-dnes/eticky-kodex
až to najdete, můžete mi s panem Jiráskem napsat.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 09:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No z Pardubic do Moravan bych se tím možná i rád svezl (jednou). A oficiálně jsou provozovatelem vlaku na území ČR ČD, tedy další skvost do sbírky.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7043
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 10:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Kolik těch busů pro DB má? Investice do vozů je přeci jenom něco jiného. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak už je má dávno, jak sliboval. Ale jsou to jeho peníze a jeho podnikání, tak ať si dělá co chce, jen by nás tím nemusel oblbovat od začátku vstupu na koleje, protože to je přesně to co mi na něm vadí.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7001
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 10:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak on ten interiér samosebou není dřevo ale laminát. Neskonale blbej a i nepohodlně tvarovanej. Já tím jel jednou z Varšavy do Debilína a měl jsem toho akorát.

Jinak jak ty hadrový co jezděj k nám tak i ty s původníma koženkama zas taková trága nejsou a sedí se v tom líp než v nejedný ergonomický moderně. Tedy co se týče posezu - jízdní vlůastnosti jsou věc jiná...
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 11:08:10    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Já se tady nebavím o osobě pana RJ :-) jen nevidím nic divného na tom, že by mu patřily vozy a přitom byly bílé s logem DB. A nevím jaký by na to měla mít vliv velikost investice :-) ony ty vozy stejně případně nebudou patřit jemu, ale leasingové společnosti, pro kterou je v tomto případě důležité, že v tom "jedou" i DB a proto je ochotna do toho ty peníze dát.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 11:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Já vám nic neposílal, nevím, proč od vás také dostávám nevyžádané emaily v ironickém duchu, že jste rád, že se zajímám o vaši práci.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 11:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb
Etický kodex je zajímavý, člověk by řekl, že dodržovat jej, novinář se na rautech nenažere.
Takže ono to bude tak jako s tím švejkovským -ono se to nesmí, ale může.

Zajímavé je tohle
je zakázáno podílet se na přípravě PR článků

Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 11:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP
Přesně tak. Zatím to není v os.dopravě moc obvyklé, aspoň u nás, ale stačí se podívat na některé nákladní vozy. Tam už pomalu přes všechny vlastníky, loga, pronajímatele,registrovatele atd.není kam namalovat kosočtverec.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 11:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa#7042 > tak v souvislosti s tim, ze SA nevlastni jediny autobus, si dovolim konstatovat, ze na konkretni vlastnicke strukture hardveru nemusi zalezet prakticky vubec - minimalne z pohledu cestujiciho.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
truff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.197.118.74
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 12:39:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tech 26 milionu za vagon mi prijde docela znepokojujici. Kdyby to bylo urcene na rychliky, tak neceknu, ale jestli to ma jezdit EC tzn. klima, na 200, tlakotesna skrin a dalsi ficury, ktery bude tak narocny zakaznik jako DB pozadovat, nevim nevim.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 12:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

truff:Však on to ještě nikdo kromě Jančury a p.Sůry nepotvrdil... Třeba to pravda je, třeba ne...nebylo by to poprvé,co by si dělal srandu
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 12:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje vůbec ta fabrika v Aradu ?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4242
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 13:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Já teda nevím, proč se s tím kodexem neobracíte na toho, kdo sem tu informaci dal, ale když už jste to sem dal, tak schválně:

1) Povinností každého pracovníka MF DNES a iDNES.cz je poskytovat čtenáři pravdivé, přesné a nezkreslené informace.
2) Pokud je zřejmé, že MF DNES nebo iDNES.cz přece jen zveřejnila informace nepravdivé, zkreslené či zavádějící, neprodleně učiní jejich opravu

Tyto body evidentně neplníte.

3) iDNES.cz a MF DNES se vyhýbají jakýmkoliv předsudkům a pejorativním výrazům ve spojení s rasou, národností, pohlavím, náboženským vyznáním, politickým přesvědčením, sexuální orientací či profesním a společenským zařazením.
Porušujete ve vztahu k ČD

6) Při své práci jsou redaktoři a ostatní pracovníci reprezentanty iDNES.cz či MF DNES. Jejich vystupování nesmí žádným způsobem poškozovat dobrou pověst serveru a vydavatelství. Platí to i při publikování a působení na sociálních sítích jako jsou blog, Facebook, Twitter atd., kde musejí mít na paměti, že budou stále spojováni se značkou iDNES či MF DNES
O tomhle asi byla řeč, to porušujte nade vší pochybnost.

10) Jakákoliv občanská či politická angažovanost nesmí být v rozporu se zásadou nezávislosti deníku a serveru a nesmí poškozovat jeho dobrou pověst.Chacháááááá...

12) Redaktorům a ostatním pracovníkům iDNES.cz či MF DNES je zakázáno podílet se na přípravě PR článků, inzertních článků a reklamních kampaní ve prospěch někoho jiného než MAFRA, a.s.
Asi jen když se to tváří jako objektivní článek.

16) Redaktoři musí podávat čtenářům informace opřené o ověřitelné údaje o povaze výrobků, služeb a právních předpisů. Subjektivní hodnocení redaktora musí být jasně označeno
Joooo? To jste asi jen nedopatřením mnohokrát opomněl

19) Novináři a fotografové iDNES.cz a MF DNES (i další zaměstnanci redakce) zachovávají loajalitu redakci i vydavatelství, zejména neposkytují žádné informace o plánované i vykonávané práci redakčního týmu či jednotlivých kolegů, a to ani na sociálních sítích jako jsou blogy, Facebook, Twitter atd
I tady by se asi moucha dala najít, že?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4242 > Zajiste ke kazdemu bodu uvedete konkretni priklad, jinak je to opet napadani bez dukazu - vase oblibene.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:14:17    Odkaz na tento příspěvek  

Existuje vůbec ta fabrika v Aradu ?

Dovolujete si pochybovat o existenci firmy ktera vyrobila, ty vagony co od vanoc 2011 vesele jezdi na radimovych vlacich do OVY ???!! Jeho zlutost Radim I. by prece nikdy nelhal!!!
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:15:19    Odkaz na tento příspěvek  

Sim, voni nikdy necetli nejaky suruv clanek ?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4245
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Viz odpověď nenidulezite. Předkládán důkazů by bylo mlácením prázdné slámy, na to jste tady expert Vy. Ostatně počítám, že sem teď vrazíte jeden můj citát o důkazech minula, hezky vytržený ze souvislosti, to už tady proběhlo...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: A proč vy nepředložíte v tomto konkrétním případě důkazy o nevěrehodnosti p. Slima? Řekl bych, že v případě p. Honzablba pravdu bude mít.

Že Jančura kdáká jak trefená husa už ví kdekdo.Ale proč a zač mu v tom pomáhá novinář? Nejsem objektivní, přiznám. Proč také. Jančura a spousta jeho přívrženců také ne.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) Slim MA VZDYCKY PRAVDU
2) Honzalb JE VZDYCKY ZAUJATY PROTI CD
3) Budulinek NEMA NIKDY PRAVDU
3) ZLO JE ZLUTE

Tak uz to konecne pochopte
DF ČD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.81
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 14:39:29    Odkaz na tento příspěvek  

Pár čísel o hospodaření ČD:
Meziroční zvýšení jízdného: +3,4%
Celkový hospodářský výsledek: -325 mil. Kč
Změna odměn pro představenstvo a DR +20,5%

Aneb, to se nám to hospodaří, když nám dosypávaj....
Kotva_trakčního_motoru
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolikrát se ještě bude potvrzovat ta výroba vozů v Aradu? Jak tady pan "nenidulezite" připomněl, na Ostravu se výroba potvrzuje už druhým rokem. No a jestli prototyp dělají dva roky v kuse, tak 70 vagonů bude za 140 let.
Bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime tak alespoň vysvětli to porušování bodu tři.
Já zatím nevím jaké mají ČD pohlaví a sexuální orientaci.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4247
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotva trakčního mooru: Snad už není prototyp po laku, to by se celé zase protáhlo...

Bkv: profesním a společenským zařazením Jinak o orientaci tady novinářsky nekorektně svého času mluvil Dušek ohledně upadnutí tužky..;-)
deník pravda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:17:09    Odkaz na tento příspěvek  

DF ČD: Psali to v novinách, tak to musí být pravda, že?

odkaz
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749#1892 > Pokud ja reknu, ze Slim je idiot, mel bych to byt ja, kdo rekne proc a jak jsem k tomuto dosel. A ne, ze ja mam automaticky pravdu a Slim musi prokazovat, ze idiot neni .. je tak?
Teprv ve chvili, kdy ja takovy dukaz dodam, bude na Slimovi, aby dokazal opak.

Pokud tedy Slim tvrdi, ze se neco "porušujte nade vší pochybnost" a ja o tom pochybuji, jsem opravdu ja tim, kdo ma dodavat dukazy?

nenidulezite > rekneme ze ne ... zajiste mi daji nejaky tip, je tak?

Rakvac > chybi vam tam:
4) Jancura tvrdi, ze bude jezdit bez zpozdeni
5) CD jsou zarukou sitovosti zeleznice

DF ČD > co je "DR"?

edit:
deník pravda > z odkazu: Je všeobecně známo, že si vedení ČD, a.s., nikdy a zdůrazňuji dobrovolně, žádné další odměny nad svůj měsíční plat nevyplatilo.
Jojo, oni to vzdy delali pod natlakem a pohruzkou nasili.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Pretože aj metadáta sú dáta, mohol by som požiadať o vysvetlenie "SEO nadpisu" v URL článku, konkrétne tej časti
"janousek-montuje-pro-nemce-cervenobile-vlaky"?

V článku som nič o nikom s takýmto menom alebo priezviskom nenašiel. Vopred ďakujem za odpoveď.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to SEO je skutečně nářez
Jeník Sůrovic to opět hodí na nějaký serverovský automat.. Automat už tvoří nadpis, text píše opice a SEO zase má na triku mafiózo Janoušek

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 16:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom SEO? Zase další blábol, jako s těmi rozbitými okenicemi?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4248
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 16:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: tak jo, trochu jsem zagooglil:

http://www.pilotinfo.cz/z-letist/utok-na-rlp-uvod

http://www.cdcargo.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-6891/

A k tomu porušování nade vší pochybnost:
Příspěvky z diskuze na Idnes:

Vážený pane Křivánku, v textu je uvedeno, že to rozdávají v pendolinech i na nádražích, tedy všem dopravcům. Co je na tom k nepochopení?

Je pro mně stále těžší pochopit některé Vaše zdejší příspěvky. Pokud chcete ocenit dobrým slovem, doporučuji Vám příspěvky na k-report.net, sekci RegioJet.

v textu je také uvedeno: Dráhy tento týden rozdávají poukaz na stokorunovou slevu ve svých pendolinech i na nádražích. je to hned pod fotkou pendolin. stačí lépe číst:-)

Pane Novotný: znovu opakuji: nazval jste mě manipulátorem, vysvětlil jsem Vám na jasných faktech, že to manipulace není a proto trvám na to, že prostě lžete. To není urážka, ale konstatování faktů. Chápu, že slovo omluva není va Vašem slovníku.

Trošku jsem podcenil rychlost drah: soutěž byla vypsána 26. června. Tomu se říká zběsilé tempo a velká snaha skutečně dodavatele najít:

https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/dokumenty.seam?mode=dokume nty&cid=137424


ještě nějaká nejasnost nebo se snížíte k dalším urážkám?

regiošmejdy se mimochodem dělají v šumperku. nevím, jak nazvat jednotky, které jsou po modernizaci hlučnější, než 810. jen jsem chtěl ukázat, že dráhy neměly problém soutěž vymyslet dříve velmi rychle a jedinému uchazeči.

Lžete, pane Novotný. Jinak se to říct nedá. O tendru se vědělo x měsíců před jeho vypsáním, v lednu byly jasné kvalifikační požadavky na vozidla. Co bránilo ČD hned vypsat soutěž na dodávku vozidel ještě podle starého zákona a vybrat tak bez problémů Pesu i jako jediného uchazeče? Souhlasy dozorčích rad atd? Ano, byly až v květnu, ale to to nešlo rychleji? když bylo potřeba nakoupit regiošmejdy nebo elefanty, šlo to jako po másle, také tam byl jediný soutěžící a zadáno dokonce napřímo bez soutěže. ČD se dopředu postavily samy do role uraženého, kterému na pískovišti, kde dosud byly samy, někdo začíná koukat na jeho bábovičky. jejich boj. I ÚOHS potvrdil, že VŘ nebylo diskriminační, tak to prosím respektujte a nemanipulujte veřejnost svými nepravdami.

dneska po noční, pane Novotný? Už jsem se bál, že nebudete mít připomínky. Co je na tom textu prosím špatně?

Jsem rád, že mě tak dobře znáte....tak si běžte bušit na vrata někam zase jinam.

Pane Novotný, nemáte tam už nějakou jinou písničku nebo Vás baví neustále dokola opakovat svoje lži o inzerentech?


Ale počítám, že na objektivitu vyjadřování, aroganci a dělání ostudy svému zaměstnavateli budete mít Vy rozdílný názor než že do toho spadají tyhle příspěvky...
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 17:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: musím Vám hodně ležet v žaludku, že?)
nicméně: odkaz na pilotinfo: něco podobného, jako kdybyste mi dal důkaz odkaz na ohňosíť
zakázky ČD Cargo: že jste si nedal práci najít si texty o zakázkách na ČD Cargo a auditu na ČD Cargo z této doby...najdete je tak o dva až tři měsíce později.
Když někdo lže, neumím to nazvat jinak, než lží.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 17:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K vozům z Aradu:
To, že potom dle slov RJ došlo k přehodnocení priorit a na Ostravu se s nimi přestalo počítat beru, nicméně co se stalo s vozy, které již byly ve výrobě na ostravskou linku, ale ještě nebyly úplně dokončeny, aby mohly být představeny veřejnosti?

K osobě pana Sůry. Pokud idnes.cz komentuje každý prd ohledně Regiojetu:
barva RJ vlaků do Německa - zpráva neaktuální- uveřejnitelná kdykoliv, zastavování v Zábřehu na Moravě (při vší úctě k obyvatelům Zábřehu), pro vyvážení vyhození černého pasažéra v Brandýse atd., čekal jsem, jak vyzní článek o totálním selhání firmy RJ na ostravské trati v souvislosti s klimatizací. Články vždy píše novinář Sůra, někdy je zastoupen panem Kamenským, popř. ještě nějakou paní /slečnou novinářkou, jejíž jméno si již nepatuji. Když jsem tu dával odkaz na nějakou reportáž v jiném plátku, přidal jsem zmínku z jednoho filmu, že mě ani tak nepřekvapuje, že idnes.cz k této, letos prozatím nejdůležitější události Regiojetu u nás, mlčí. Vysloužil jsem si také obeslání nevyžádaným emailem s ironizujícím obsahem, že je redaktor Sůra velmi rád, že se zajímám o jeho práci, ale čerpá řádnou dovolenou. Hned se mi v hlavě vybavila slova doktora Grunsteina o tom, že Švejk dostal revma zrovna v době, když vypukne světová válka a on má jít na pozice a že ho to musí strašně mrzet. Chci zde panu Sůrovi sdělit, že zde na veřejné diskuzi pouze komentuji situaci ohledně Regiojetu, pozastavuji se nad tím, že idnes.cz k této situaci, která zasáhla mnohem více občanů (cestujících Regiojetu) než nátěr nějakých vozů z Aradu, nenapsal ani čárku. Toť vše, není nutné mi psát ironické nevyžádané emaily. Díky.

Jelikož jsem si sám tu saunu nyní zažil na vlastní kůži, přijde mi hodně úsměvné vyjádření firmy RJ po loňském kolapsu klimatizací, že byly opraveny a nic podobného již nenastane. Není mi jasné, co dělají dozorující orgány, které toto prostě dovolují 5 dnů provozovat. Pokud lidi moc řvou, zacpat jim hubu kompenzací s tím, že investice do toho, aby to bylo funkční, jsou prostě veliké a nějak vždy těch pár dnů v létě a v zimě přežijeme, vyplatíme pár kompenzací a bude zase klid. Musím taky říct, že je lež, že jsou tyto kompenzace poskytovány automaticky. Bylo mi doporučeno napsat mail RJ, popsat nefunkční situaci a zažádat si o odškodnění. Uživatelsky super, u ČD na to mají 1 tlačítko v eshopu. Když jsem psal minule, trvalo 14 dní, než přišla odpověď.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 18:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a Family vozy už byly taky skoro hotové, ale náhle se vedení nezalíbili a tak se budou dalších x let předělávat a stále je nikdo neuvidí. To co mají bude za 5 let ještě v horším stavu jak nereko B ČD, ale dělat z toho hogofogovláček budou dál. Už se sám i začínám divit tomu, že mají v pátek vyprodáno...
A k té zprávě ČD vůči tomu článku: super je, že se měl pan redaktor jednoduše dotázat, ale pokud by se jednoduše dotázal na něco ohledně financí, těžko by získal odpověď. Teď už by měl převzít roli Blesk a psát jednu lež za druhou a oni to pak sami rádi vyvrátí a podloží skutečnými čísly

(Příspěvek byl editován uživatelem Glory.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4249
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 18:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Sůro, pokud umíte číst, jak jedovatě předhazujete jiným diskutujícícm na Idnesu, pochopil byste, že jsem v příspěvku týkajícím se Vás neřešil žádná výběrová řízení, ale Vaši aroganci a nezaujatost ve vztahu k ČD, zde vyjádřenou ve Vašich diskuzních příspěvcích. To vše v kontrastu s Vámi poskytnutým kodexem, jak to po mně požadoval Sim. Zejména si to, posím, dejte do kontrastu s ustanovením Jejich vystupování nesmí žádným způsobem poškozovat dobrou pověst serveru a vydavatelství. Platí to i při publikování a působení na sociálních sítích jako jsou blog, Facebook, Twitter atd., kde musejí mít na paměti, že budou stále spojováni se značkou iDNES či MF DNES Již za výraz "REGIOŠMEJD" bych Vás být Vaším zaměstnavatelem vyfackoval přes celý Smíchov, jak jste jeho značku zušlechtil...

Otázka výběrových řízení je Vaše klasická odpověď ve stylu Osobo, nešly tudy dvě děti...pleju len.

Když někdo lže, neumím to nazvat jinak, než lží.
Můžete sem, prosím, uvést, kdy jsem v příspěvku 4248 lhal? Nebo na co to reagujete?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4251
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 18:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: No a Family vozy už byly taky skoro hotové, ale náhle se vedení nezalíbili a tak se budou dalších x let předělávat
je to vůbec možný? Takhle nehospodárně přece hospodaří jen státní moloch, ne? Jen tam se může stát, že někdo něco navrhne, schválí a když je to hotové, jede se to nanovo za peníze nás všech.;.-)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 19:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: na rozloučenou: opět jste mi nedodal fakta, jen Vaše dojmy. Bohužel pro Vás, o tom, zda porušuji či neporušuji etický kodex, nerozhodujete Vy, ale můj zaměstnavatel. Je mi záhadou, kde se ve Vás bere taková energie a čas zkoumat i mé příspěvky v diskusích. Pokud to děláte zcela nezištně ze svého zájmu, je mi líto, že nemáte zajímavější koníčky, než tyto. Pokud to děláte zcela zištně, rozumím tomu také.
Fucza: ještě jednou - celý minulý týden jsem čerpal dovolenou a neřešil jsem to. Nevím, kdo je pan Kamenský, žádného takového kolegu neznám. Pokud se Vám vybavuje Švejk, já Vám klidně pošlu potvrzení rezervace ubytování z března. Mohu Vás ujistit, že pokud tyto problémy budou znovu v létě a nebudu mít dovolenou, velmi rád se jim budu věnovat. Nicméně psát v době, kdy je venku 10 stupňů a prší tři dny v kuse o problémech s klimatizací, mi přijde podobné, jako psát teď o cenách lyžařských permanentek.
jen tak mimochodem: velmi podobný text vyšel o RJ a vozech z Aradu vyšel dnes na E15, proč není terčem rozboru jen on? Podotýkám, že tam je v podstatě to samé, co v mém textu....
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 19:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Mohu Vás ujistit, že pokud tyto problémy budou znovu v létě a nebudu mít dovolenou, velmi rád se jim budu věnovat.
Beru Vás za slovo
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 20:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Pro idnes.cz píše již 3 roky, mimo jíné i o SA a RJ.
Stanislav Kamenský
a jeho článek o ulomeném kole busu SA, nebo o zastavování RJ v Zábřehu

Nicméně psát v době, kdy je venku 10 stupňů a prší tři dny v kuse o problémech s klimatizací, mi přijde podobné, jako psát teď o cenách lyžařských permanentek

Já vám věřím, že jste byl na dovolené, jen myslím, že jako novináře, který se dopravou zabývá a často o RJ píše, vás to prostě musí mrzet. Celý rok není pomalu o čem psát (po půlročním zpoždění vyjely 2 reko vozy, které ještě nejsou úplně dodělané a čeká je ještě úprava a jinak kromě džusu prakticky nic) a najednou tady 5 dnů za sebou jezdí sem tam nefunkční vlaky (skoro životunebezpečné), k několika cestujícím vyjíždějí RZS, je povolán i vrtulník. Já vím, že skončila vedra a taky bohužel pro RJ skončil i problém. Zas do zimy, než budou muset jezdit lidi opět v kabátech.

Zatím se můžeme chlácholit tím, že je to konkurenční OA projekt a můžeme si vybrat konkurenci.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To o tom kodexu iDNES jsem zde bohužel zasel já. Každopádně by pana Dvořáka ze stejného portálu tato diskuze kterou pan Sůra vede proti všemu a všem, mohla jistě hodně zajímat. A pokud jde o Sůrovo e-maily "z dovolené".. nedávno mi přistál do schránky také jeden liebesbrief ve smyslu: Jistě pane Jirásku budete moci své tvrzení dokázat u soudu! Z mé strany se jednalo pouze o přípomínku, zda je pan Sůra za je*ání do Českých drah ze strany páně z Lipé nějak motivován, protože poslední dobou je to jen samý hnůj. Naopak jak píše Slim, nikdy nic pozitivního. Případně pokud dráhy na ostatních portálech mají obsahem pozitivní články (vozidla, modernizace, nasazení nových vlaků ap.) vždy to na iDNESu někdo profiltruje a takové informace se zde jednoduše nedočtete. Ono by to nebylo moc košér, když vlevo, vpravo, nahoře a dole vám bliká reklama Student Agency, a uprostřed by byl článek s kritikou nefunkčních klimatizací SA, případně nasazení RegioPanterů že? Navíc má Sůra ještě kolegu stejné sexuální orientace proti ČD. Kdy na Lidovkách (tuším, spadají do stejné stáje Mafra Media) popisuje debility ohledně financování a odměn členů Dozorčí rady ap. aníž by si to pako Kaláb ověřilo.

Pokud média překrucují fakta, je toho celá iDNES a MFD zářivým příkladem. Jinak mi je záhadou, proč zde pan Sůra tak často zmiňuje FIRENET, když jej sám velký guru Jančura nazval odborářským plátkem Českých drah

Evidentně Sůra bude chodit na pivo i s Hallou, jako tomu bylo s Ondrůjem

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Slim#4242 > Zajiste ke kazdemu bodu uvedete konkretni priklad, jinak je to opet napadani bez dukazu - vase oblibene.

Tak jeden za něj:
Povinností každého pracovníka MF DNES a iDNES.cz je poskytovat čtenáři pravdivé, přesné a nezkreslené informace.
2) Pokud je zřejmé, že MF DNES nebo iDNES.cz přece jen zveřejnila informace nepravdivé, zkreslené či zavádějící, neprodleně učiní jejich opravu


Sůra napsal, že neodjel D1Ex do Brna a ráno zpátky. Napůl lež úplná, napůl nepřesnost: Souprava akorát odjela až po jiném EC do Brna, takže vlak nebyl pro cestující zveřejněn (smysl by to mělo akorát prožlutovypatlance, který radši počkají do rána, než by jeli něčím jiným).
Ráno jel D1Ex naprosto normálně.

Ačkoliv na to byl Sůra upozorněn, dělal, že o tom neví, neopravil to, natož aby se omluvil.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2306
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Dovolím si zopakovať žiadosť o vysvetlenie "SEO nadpisu" v URL článku o vozňoch z Aradu, konkrétne tej časti
"janousek-montuje-pro-nemce-cervenobile-vlaky", o ktorú som žiadal v predošlom príspevku (ale ktorý asi zapadol). Vopred ďakujem za odpoveď.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asdf: odpověď máte v mailu. a díky za upozornění.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Slim: na rozloučenou: opět jste mi nedodal fakta, jen Vaše dojmy.
Pokud nevidíte fakta o své aroganci a zaujatosti ve vztahu k ČD v mém příspěvku 4258, asi nevíte,co je to arogance a zaujatost, v horším případě co jsou to fakta.
Bohužel pro Vás, o tom, zda porušuji či neporušuji etický kodex, nerozhodujete Vy, ale můj zaměstnavatel.
Konečně se můžeme na něčem shodnout.
Je mi záhadou, kde se ve Vás bere taková energie a čas zkoumat i mé příspěvky v diskusích. Pokud to děláte zcela nezištně ze svého zájmu, je mi líto, že nemáte zajímavější koníčky, než tyto.
Do obojího je Vám ovšem úplně kulový a úplně nechápu, proč se tím zabýváte.
Pokud to děláte zcela zištně, rozumím tomu také.
Věřím, že tomuhle Vy rozumíte jako málokdo.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: upřímně si na tento případ nevzpomínám, můžete mi poslat link?
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reagoval jsem pouze zde v této diskusi, kterou sledujete. Ale třeba jste měl zrovna volno. :-) Dobře, příště napíšu rovnou i přímo vám.
Tak jako tak jste vaši neověřenou domněnku prohlásil za skutečnost - to už vám nikdo neodpáře! Přitom se stačilo ráno podívat na Babitron. Jenže v zájmu negativního vyznění jste si tu práci raději ušetřil. Pokud Babitron neznáte (chacha), je tu tiskový odbor, který by vám jistě rád situaci osvětlil.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzablb: Nezdá se vám, že se vám to nějak vymyká z rukou?
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlada749: pane *****, vymyká se to spíše vám, když se snižujete k urážkám mého nicku.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 21:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: díky. a podle čeho poznám, že jste měl pravdu? jinak jsem rád, že jste dal tento pozitivní text o RegioJetu jako příklad.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1895
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 22:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Pardón, upsal jsem se. Ale jedno mi vadí, můžete mi říci důvod uvádění mého jména. K tomu svolení teda nemáte, to si vyprošuji, veleváženej teď opravdu blbe. Důvody nicku jsou, a v tomto případě jste opravdu přestřelil.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 22:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlada749: stydíte se za něj?chápu, urážet anonymně je lepší.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 480
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 22:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Nepřeháníš to už??? Ty objektivní pisálku...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 22:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Ne nestydím, ale nepřeji si to. Důvody na to mám ctěnej.
Pokud chcete takto pokračovat, prozraďte rovnou informátory jménem. Anonymně? Ale ale? Kde? Omluvu nepřijmete, to je mi jasné, no nic, bohužel jsem se původně překlepl, teď už si za tím stojím, akorát nejste blb, ale extra IDIOT. Stačí.