K-report
 

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 09. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 09. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Úterý, 26. února 2013 - 20:08:46    Odkaz na tento příspěvek  

Hledal jsem hledal, a našel jsem o rail Baltica toto:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rail_Baltica

A hotovo to má být až v roce 2023...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 16:02:12    Odkaz na tento příspěvek  

přípoj z Chopina na Hańczu není takový problém jak se zdá, neboť oba provozují PKP Intercity, tudíž vlaky jedné spolky na sebe počkají...
Tak na to bych nevsadil ani groš. Bylo by to sice krásné, ale po mnoha, mnoha ujetých přípojích tomu nevěřím ani omylem.
Etienne_de_berry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: v Polsku se nikdy nelze spolehnout na nic. Ale já právě zažil, že to na sebe počkalo. Zaručit napořád to ovšem nemůžu.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 21:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A (jak ukazuje např. fotka od Mikuldy nákladu tranzitujícího osobním v Rize) dost taky toho jezdí do terminálu napojeného v Bolderaja (nákladní trať LDZ, vedoucí po levém břehu Daugvy).

Díky za doplnění, i když to tam tak trošku znám... Nevím sice, co má průjezd nákladu přes osobní rižské nádraží společného zrovna s Bolderájou, když cokoliv, co jede od Jelgavy do rižské Škirotavy musí přes osobní projet (a že tam toho jezdí hodně), ale jinak máte samozřejmě pravdu, že do Bolderáje záloha i dispečerky otočí dost zátěže. V porovnání s Krastou, Mangali a Ziemelblázmou (Rínuži) je to ale pořád druhá liga. Taky už těch vleček v Bolderáje a Daugavgrívě dnes tolik nefunguje, jako dřív, ale furt je obrat na naše poměry neskutečný *). A navíc nová stanice Bolderája II, určená jako cílová stanice pro zásilky do nových levobřežních přístavních terminálů na Daugavě už není jen diskuzním tématem anarchistických hospodských debatních kroužků.

*) samozřejmě vědomě srovnávám hrušky s jabkama. Lotyšské přístavními terminály fungují hlavně jako překladiště pro ruské zásilky, takže tomu odpovídá i objem přepravy na železnici. V samotném Lotyšsku je příspěvek do nákladní dopravy (krom klasické těžby břízy, písků a výroby cementu) jen minimální. I když zrovna v té zmíněné Bolderáje to místní Kronospan vytěžuje docela slušně i v loženém směru ven.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3710
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 21:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k té vytíženosti nákladních tahů v Lotyšsku jen nástin:
směr východ - západ má asi pěti až desetinásobně větší "objem přepravy" než obráceně.
Sever - jih: od jihu z LT do Jelgavy asi 2x víc než obráceně a pro změnu z Estonska na jih do Rigy a do Jelgavy 2x víc než opačně. Co do objemu, tak je to asi pětina až desetina toho, co se přiveze od východu.
Od východu z Ruska do Rézekne dojede asi půlka toho, co z Běloruska do Daugavpilsu, to je nejvytíženější tranzit (s tím, že přes Bělorusko ale tranzituje mraky ruské zátěže, jen to do LV prostě "doteče" jinudy). Z Rézekne a z Daugavpilsu se oba směry sjedou ve výše zmíněné díře Krustpils (Jékabpils), kde se to rozdělí na dva směry: co jede do Rigy, jede "vrchem" přímo. Co jede do Ventspilsu (tj. víc zátěže), jede přes Jelgavu (spodem, mimo Rigu, protože tam není osobní doprava). Asi tak 1,5 víc, ale aktuální čísla neznám.
Z Jelgavy do Liepáje pak odjede tak desetina toho, co odtamtud jede do Ventspilsu (soukromníci už většinou nepřepřahají, LDz tam střídá a Litevec končí/vychází).
Směrem zpět do Jelgavy toho samozřejmě z Venstpilsu přijede víc (prázdnoty), než z Liepáje. Co do přepravené zátěže směrem do vnitrozemí to ale vyjde tak na stejno.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 21:46:06    Odkaz na tento příspěvek  

k *: Absolutní souhlas, že je to nesrovnatelný, respektive hrušky/jabka. Běžný čtenář nechť si z toho přebere asi to, že jsou to na naše poměry naprosto neuvěřitelný kvanta vlaků...
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 21:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na naše poměry naprosto neuvěřitelný kvanta vlaků...

No, i u nás se ještě nedávno dalo a občas i dnes se dá zažít podobné kvantum vlaků. Třeba otevření kontejnerového terminálu v MuNu je taky docela znát. Vtip je ale v tom, že to, co uveze jeden lotyšský NV, se u nás rozloží do tří.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 20:19:14    Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: zajímavé informace, díky za ně. Docela by mě zajímalo zda (téměř) neexistující osobní železniční doprava do obou lotyšských přístavů (Lijepaja, Ventspils) je způsobena přetížením tratí (v obou případech neelektrizované jednokolejka), nebo kvalitními silnicemi vůči nimž nemá železnice moc šancí.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 21:36:44    Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem traťový JŘ Lotyšských železnic, tak kdyby měl někdo zájem, dávám odkaz:

http://www.pv.lv/images/userfiles/skaidrite/vilcienu__kustibas_sa raksts__ar_izmainjam_no_22.10.2012..xls
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7430
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 15:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dceřiná společnost ukrajinských drah UZ pro rychlovlaky oznámila, že od příštího grafikonu prodlouží trasu IC+ Kyjev-Dněpropetrovsk až do Záporoží. Navíc by měly IC+ začít stavět i v žst. Kyjev-Darnyca, v jednání je dokonce i zavedení zvláštní transferové linky z této stanice na letiště Boryspil. Pro zajímavost, vlaky IC+ dnes přepravily svého miliontého pasažéra.
Vizour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 19:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ianto1983
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 31. března 2013 - 13:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím při neděli. Je to škodovácká litevka? :-)
Od 1:24

http://youtu.be/-s-LAqqHpww

www.youtube.com/user/ianto1983
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 22:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Sanakvo
LambdaCZ
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7438
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 12:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další novinka z rozšiřování ICčkových koridorů na Ukrajině - probíhá modernizace trasy Dnipropetrovsk-Simferopol na traťové rychlosti 140 km/h a vyšší, cena investice je 230 milionů hřiven. Zároveň zde probíhají zkušební jízdy nové jednotky z Krjukivské vagonky, která by na této trati měla zajišťovat spoje IC+. Plánované zavedení "rychlovlaků" je už od grafikonu 2013/2014.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 22:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reichenberger: U Ukrajiny bych ještě zůstal. Tahleta novika na stránkách ukrajinských železnic naznačuje, že i na Ukrajině se chystá něco na způsob našich Včasných jízdenek.

Sanakvo
LambdaCZ
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 22:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem koukal na stránky té Krjukivské vagonky a objevil článek o testování toho nového rychlovlaku a musím říct, že to vypadá pěkně zajímavě, trochu jak Pendolino

Sanakvo
LambdaCZ
Rzd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 19:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pěkná fotoreportáž z nejsevernější trati světa Obskaja - Bovaněnkovo na poloostrově Jamal,
viz. odkaz: http://gazprom.ru/press/reports/2013/yamalskiy-express/
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 12:02:05    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá reportáž a námět na výlet! Šachťor by nás tam mohl propašovat jako OW zásilku nebezpečného zboží
Frank 810-010-010
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.231.23.156
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 13:02:50    Odkaz na tento příspěvek  

Prosba na znalce Bílé Rusi:

jedu-li vlakem z Minska do Prahy, je v Brestu na nádraží skoro dvouhodinová zastávka. Je možné během ní opustit vlak, nebo se (ještě stále) provádí celní a pasová kontrola, tj. nemožno vystoupit?

Díky.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 16:53:39    Odkaz na tento příspěvek  

Frank 810-010-010 : oddané služebníky soudruha Lukašenka není záhodno dráždit. Mohl byste být považován za nepřátelského agenta z EU ...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 10. dubna 2013 - 17:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Z.+810...oddaným služebníkom Lukašenka treba ukázať fotografie bieloruskej tenisovej hviezdy.Viktória Azarenková by ich "ukľudnila"
242.216-0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 15. dubna 2013 - 13:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tady někdo, kdo jel v nedávné době Transsib na OSŽD?
Díky
Vojta_karásek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 10:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nachází se v Estonsku, Lotyšsku, Litvě či Kalinigradské oblasti nějaké zajímavosti, které stojí za zhlédnutí? Mohou být i neželezniční. Díky za tip
Jasmín Tchoř
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.18.131
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 14:03:20    Odkaz na tento příspěvek  

Vojta Karásek

Pokud máte seriózní zájem o tyto oblasti, dejte mi vědět, já se vám ozvu na email.

Před cca týdnem jsme se z kolegou vrátili z této oblasti a mimo reálií můžeme uvést i čerstvé údaje o cenách jízdenek, ubytování a podobně.
Jaluh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 09:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasmín Tchoř: S kamarádem plánujeme výlet do Pobaltí na podzim. Mohl byste se mi ozvat? Děkuji.
Tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 16:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Frank 810-010-010:
V roce 2010 v opačném směru (Terespol-Brest-Minsk) nebyl problém, běhali jsme po celém nádraží. Celní a pasová kontrola byla v Terespolu.
Miroslav Zikmund:
Nikdo takový tam v srpnu 2010 nebyl spatřen.
242.216-0:
Jel jsem v roce 2010 na OSŽD Brest Gr. - Vladivostok. Jsou-li nějaké dotazy, rád pomohu.

I poté co jednou zemřeme
Tornáda budou stále hit.
Leč jen dokud žijem můžeme
tu pakáž sprejerskou vymýtit

návod na vymýcení pakáže - seriál ČT Poslední sezóna (jen ho přivázat o jednu kolej vedle )
Vojta_karásek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 02. května 2013 - 23:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasmín Tuchoř: Ano mám zájem, chystám se tyto končiny o prázdninách projet na kole. Moc díky za Vaši nabídku!
A_S
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.17.187
Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 17:04:35    Odkaz na tento příspěvek  

Jasmín Tchoř: Jestli můžu, poprosil bych taky o tipy k Pobaltí na ales.stuchlik[zavináč]centrum.cz. Děkuji
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 05. května 2013 - 21:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasmin Tchoř: Jestli mohu, také bych prosil o tipy k Pobaltí, email pod nickem funkční.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 10. května 2013 - 14:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Pobaltí si hlavně připravte dostatečnou zásobu "děněg". Ceny za zboží v obchodech stále rostou a dost rychlým tempem. Beru v potaz Rimi a Maximu, případně Netto. Ceny v Rimi jsou "tradičně" o něco vyšší, než v Maximě. Jídlo je vesměs stejně drahé, jako u nás, dokonce je často dražší (za běžné potraviny zhruba 1,5 krát i dvakrát víc, než v ČR).

Nejvíc je to znát na palivu. V Litvě a Lotyšsku je benzín/nafta víceméně na naší úrovni, leckde i dražší. Samozřejmě tohle cyklistu asi trápit nebude. Cigára už se prý taky nevyplatí vozit (to zase netrápí mě ).
Porovnávám to za poslední tři roky.
R.F.F.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2012
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 23:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi podařilo "zvítězit" nad www.e-kvytok.com.ua a uskutečnil jsem testovací nákup. Ale byl to opradvdu souboj uživatele (tedy mně) s tvůrci tohoto e-shopu. Docela by mě zajímalo, kdo to takhle vytvořil a proč.

Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7478
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 13:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč nepoužijete raději oficiální e-shop UZ http://booking.uz.gov.ua/ ? Zezačátku to, pravda, celkem haprovalo, ale naposledy jsme tam nakupovali v únoru a šlo to jak na drátkách. Navíc umí i anglicky, takže požadovanou destinaci můžete zadat latinkou, což usnadňuje práci. Nějaké mezery v oblasti uživatelské přívětivosti tam sice stále jsou, ale svému účelu to poslouží.
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 18:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.F.C.F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.154.56
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 15:31:00    Odkaz na tento příspěvek  

Proč nepoužijete raději oficiální e-shop UZ

I ten jsem zkoušel, ale je zajímavé, že mi to nefungovalo korektně. V případě vagonu typu S se mi vždy zobrazují všechna sedadla vyšedle (jakože jsou obsazená), přestože aspoň některá jsou volná. Aspoň ty vagony typu S mi naopak na www.e-kvytok.com.ua bez problémů fungují. A předpokládám, že problém s nepřijímáním platebních karet KB a.s. bude i na tom oficiálním e-shopu.

Spíš by mě zajímalo co je v pozadí. Kdoví jaký software (database), možná ještě z dob JSEP a SMEP, jsou tam vlastně použity? A kdo ví jestli něco z toho ještě neběží na hardware z těch dob :-))) ?

Pozn.: mě osobně ukrajinština nijak zvlášť nevadí. Přeci jen, když znám 3 slovanské jazyky, tak si se 4-tým nějak poradím. Ovšem chudáci rusové, kteří znají jen 1 slovanský jazyk. Ti jsou asi docela vykulení, když se třeba mají vyznat v ukrajinských názvech měsíců :-))) .
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 08:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Drehscheibe online: odkaz je nutné zkopírovat ručně, případně kliknout na "PL: Verschrottung von SUW2000 Schlafwagen".
První vůz s podvozky systému SUW2000 bude sešrotován.
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7479
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.F.C.F.: Tak to je zvláštní. Asi to s tímhle konkrétním problémem přímo nesouvisí, ale stává se, že se vlak tváří v danou chvíli jako vyprodaný, ale ve skutečnosti se během cca dne-dvou objeví spousta nových míst. Předpokládám, že je to jen proto, že se UZ takto snaží soupravu zaplňovat postupně.

Jazyk je v pořádku, taky ho mám společně s polštinou ze všech slovanských nejraději :-) Šlo mi čistě jen o to, že díky anglické verzi není nutné přepínat konfiguraci klávesnice a vyťukávat bukvy.
jural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.84.175.150
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 15:31:28    Odkaz na tento příspěvek  

Frank 810-010-010 ad Brest.
Sveho casu v roce 2005 v unoru jsme to s kolegy pri ceste vyresily tak, ze jsme si za 10E najali taxik, zajeli s nim do Brestske pevnosti, taxikar na nas pockal a odvezl nas zpet na nadrazi. V roce 2006 jsem si zase zarizoval tranzitni vizum a docetl jsem se na ambasade, ze se s nim lze zdrzovat je v prostoru beloruskych nadrazi. Inu, blazena nevedomost.
Jak je to ted, nevim.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 21:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s E-Kvytokem mám jen dobré zkušenosti. V roce 2011 jsme potřebovali koupit jízdenky pro asi 28 lidí na vlak z Užhorodu do Kyjeva. Vagón jsme si zaplnili téměř jen pro sebe (z čehož jistě měla děžurná radost, že zrovna ona má na starost takovou sebranku lidí ještě k tomu z různých států), dostali jsme mailem kódy jízdenek, s těma jsme pak po překonání hranice Vyšné Nemecké / Užhorod (opět si říkám, že celníci a vůbec řidič autobusu museli být nadšení z takové skupiny cestujících) přišli na kasy, kde sice byly prve trochu obtíže, že jsme vystáli frontu, dostali první čtyři lístky, paní řekla, že další nevydá a že máme jít k druhé paní, ta nám pak vyhubovala, že prý jsme nemuseli čekat vzorně ve frontě a lístky samozřejmě dostaneme všechny naráz).

Každopádně vylepšení webu UZ, e-shop v angličtině, obecně i aktivita na Facebooku, vítám - UZ rozhodně jdou dopředu :-)

Sanakvo
LambdaCZ
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 23:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, kdy na Ukrajině proběhne změna jízdního řádu?

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7486
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 23:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad 26. května.
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 22. května 2013 - 16:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jest, už jsem našel a vzhledem k tomu, že musím přehodnotit plán cesty, nemá někdo zkušenost s kimnatami vidpočinku na nádraží ve Lvově? dá se spolehnout na telefonickou rezervaci?

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 23. května 2013 - 14:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 20:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný den přeji, nevíte jak je to s focením na Ukrajině, dá se tam v pohodě fotit vlaky a nádraží nebo je zákaz či je třeba povolení ?

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7488
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 11:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Neříkám, že jsem na ukrajinských nádražích profotil celé dny, ale kromě jednoho přehnaně aktivního strojvedoucího v Simferopoli a náhodného kolemjdoucího ve stanici Im. T. Ševčenka s tím nikdo problém neměl. Myslím, že pokud někdo prudí a není to od pohledu persona, která by se svým postavením mohla způsobit problémy, tak stačí ignorovat, popř. se na chvilku vzdálit. Jediné, co jsem nezkoušel, bylo focení interiérů nádražních budov, i když jsou zpravidla krásné a říkají si o to. :-)
Jinak, souvisí to s tím jen okrajově, ale ještě pozor na fotografování v metru v Charkově. Myslím, že je stále oficiálně zakázáno, i když k tomu neexistuje valný důvod. Ale stačí se nechovat příliš nápadně, což ostatně na Ukrajině platí pro jakékoli fotografování v podobných prostorech - ušetří to spoustu problémů. :-)
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 12:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reichenberger - děkuji. Chystám se tam do 2 let a měl jsem obavy, protože jsem někde četl, že někoho kvůli tomu i popotahovala policie.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 12:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Hlavne bacha v okolí hraníc a v prípade, že v stanici zbadáte niečo ako vojenskú prepravu, tak radšej foťák schovať. A ešte je dobrá vec fotiť každú vec len raz (tzn. ju neobchádzať a nefotiť z rôznych uhlov a pozícii).

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6788
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 13:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před pár lety jsem fotil v Samboru jak na peroně vlaky tak i v hale jízdní řády a nikoho to nesralo včetně tamo se pohybující nějaké ochranky. Ta spíš hlídala zákaz konzumace alkoholu včetně piva.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 13:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf - tak to bude podobné jako v Sofii. Tam jsem si taky netroufl něco oblézat. A i tak se tam tvářili, jak kdybych byl terorista.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 15:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jezdím na Ukrajinu a do bývalého SSSR každý rok (i několikrát) už pěknou řádku let a nikdy se mi nestalo, že bych měl s fotografováním nějaký problém. Jediné „problémy” byly v depech, kde se klasicky musí nejdřív za náčelníkem a pak jednat dle jeho dovolení či nedovolení. Prostě když je fotografování „zapovězeno” tak . Ono většinou bývají depa fotitelná stejnak z přístupného místa jako nadchodu atd. Takhle se mi stalo v Hajvoronu, že náčelník stanice povolil (a přidělil průvodce po drážních pamětihodnostech jako dopravní kancelář, traťovka aj.) a náčelník depa zakázal. A když na nás vyskočila ochranka dílen se samopalem, tak si museli s průvodcem vyjasnit dotazem až někam „nahoru” pod koho dílny vlastně spadají...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 19:22:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l : jest záhodno jednat s načálniky čehokoli drážního na základě "pytlíku pro hrocha" (slovy pánů G & Š) v podobě nějaké železniční veteše z tuzemska (kalendáře apod.)

Takto jsem ovlažil načálníka teplovoza, mašinista, pomocníka mašinista i konduktora pro cestu na Sergeji z Čopu do Djakova, kdy konduktor hlídal moji bagáž, zatímco já jsem seznával splítku na Serjožkovi ... Psal se rok 1996 a jednalo se o vlak Krakow - Constanta ...
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 21:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Bohužel v zemi bumažek a náčelníků, kdy malý náčelník aby mohl vydat bumažku musí dostat bumažku od velkého náčelníka aby po velkém ouřadování mohl člověk občas zadokumentovat něco co už dávno vyrazilo z depa na trať (a člověk to mimo jiné blejskl v nestřežené chvíli na hranicích depa) ani železniční veteš nepomáhá. A já nemám zrovna tu pravou šotovlastnost, vyhodí-li tě oknem vrať se dveřmi a naopak. Však najdou se i tací náčelníci kteří mají takříkajíc vedení u a pak je vše OK...
M62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 29. května 2013 - 09:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jestli se už opravila trať Cahul - Giurgiulesti v Moldávii?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.98
Odesláno Středa, 29. května 2013 - 12:46:16    Odkaz na tento příspěvek  

Prý je to stále nesjízdné... (sesuvy po nějaké povodni?)
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 05. června 2013 - 08:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulým týdnem jsem s kamarádem absolvovali cestu vlakem po Ukrajině. V pondělí ráno jsme se vydali Haškem do Bratislavy, kde jsme přečkali dvě hodinky na lavičce před nádražím. Pak jsme už nastoupili do přímého vozu RŽD Bratislava - Moskva, který v čopu přivěšují na vlak firmenyj pojezd Tisa z Užhorodu do Moskvy. Druhý den jsme v půl jedenácté dopoledne vystoupili ve Lvově. Protože se měnil jízdní řád a původní plánované spojení do volyňského Lucku osobními vlaky s přestupem na stanici Pidzamče zaniklo, zvolili jsme náhradní trasu přes Zdolbunov. V kase jsme zakoupili dvě jízdenky (po 90 UAH) do plackartu ve vlaku 48 Lvov - St. Petersburg a za dvě hodinky jsme už byli na cestě. Ve vlaku jsme se seznámili s Bělorusem, který byl u nás 15 let na práci, takže jsme pokecali česky a hodně ho potěšila plechovka Braníka. Vystoupil jsme ve Zdolbunově, tam se vlak přepřahal na 2M62 depa Zdolbunov, vlak jím byl vezen až na běloruské hranice. Ze Zdolbunova jsme pak pokračovali osobním vlakem do Lucku, kam jsme navečer dorazili v pořádku. Strávili jsme tam u známých necelé dva dny a pro nemožnost rozumného spojení vlakem jsme zvolili na cestu do Lvova maršrutku Luck - Lvov - Truskavec, ta nás zavezla přímo ke vlakovému nádraží. Tam jsme měli již z domova telefonicky zarezervovaný pokoj s výhledem na peron, včetně rezervace to stálo 308 UAH. Vyspali jsme se a ráno se vydali vlakem 807 do Mukačeva, vlak byl vedený elektrickou jednotkou. Cestou jsme viděli počínající budování nového vrcholového dvojkolejného tunelu Beskid.Po příjezdu do Mukačeva v 11 dopoledne jsme zjistili, že potřebný osobní vlak do Užhorodu jede až v 15:28, takže nastoupila opět improvizace, zakoupení palckart na rychlík 107 Oděsa - Užhorod a ve 14:23 jsme už byli na místě. Přesunuli jsme se do hotel Vyraž, kde jsme byli jedinými hosty. Procourali jsme trochu město a zalehli po výborné večeři k odpočinku. Druhý den v 10:45 jsme odjeli električkou na hlavní hřeb programu. Vydali jsme se do Lvova, ovšem po jednokolejné trati přes Sjanky. Traťy je opravdu krásná a myslím, že i kouzelnější než přes Lavočne. Přímé električky zde nejezdí, vždy se přesedá v mrtvé stanici Sjanky. Konečně ve čtvrt na osm večer jsme byli ve Lvově na příměstském nádraží, přešli na hlavní a za necelé dvě hodinky nastoupili už na cestu domů do přímého vagonu Moskva - Bratislava. Druhý den po přestupu v Žilině jsme dorazili domů. Sedmidenní výlet plný sluníčka, piva Lvivské 1715 a dlouhých vlaků tak skončil.

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant)
je: VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou, při vnějších teplotách od -40 do +45 °C. (návod - Lada)+ 2110i - SAMARA EVO!
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. června 2013 - 01:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vodis: Tak dík,už vím jak ses měl a jaké to bylo.

ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4009
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 13:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arménie pro Brr:
Vynechal bych Jerevan. Velký, rozpálený, po zemětřesení znovu postavený. Samé bulváry a náměstí, samá nic moc moderna. Co se týče vedra, my jeli klimatizovaným autem, bylo to v červenci, venku 40 stupňů v nižších polohách. Jenže půlka arménie jsou hory a plošiny 1800 až 2500 mnm, kde je kolem 25 stupňů, takže snesitelné. Obrovské plus pro nás byla pítka u silnic (cca co 5 km), která jsou jak na hlavních tazích, tak u okresek, jsou vždy dobře vidět a voda je vždy pitná pramenitá.
Já doporučuju přírodu (hory, kaňony) a památky. A osobně mám rád cestování po zaostalejších zemích a to nadivoko. Z těch fotek, co jsem odkazoval si vyberete.

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:45:59    Odkaz na tento příspěvek  

Tak podle EGTRE již UZ skončila i úzkokolejka Antonivka – Zarične! Škoda, to byla romantika jak o půl století nazád. A dále:

2 Antonivka – Zarične; passenger service withdrawn
32 Birky-Velyki - Skalat; passenger service withdrawn
36 Čortkiv - Bučač; passenger service withdrawn
138 Savro - Terny; passenger service withdrawn from the entire Savro – Musiivka line
174 Rodakovo – Lutuhyne; passenger service withdrawn
181 [Part] Dolja - Menčuhove; passenger service withdrawn
183 Mospyne - Makiïvka-Gruzovoj; passenger service withdrawn
187 Cukuryne - Kurachivka; passenger service withdrawn
188 Legendarna – Dubove; passenger service withdrawn

Nicméně tratě 106 a 107 by měly být v provozu v 1,5,7 jako poslední pozůstatek osobní dopravy na úzkém rozchodu. A Rudnica se také stále drží.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 12:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jakýsi pokud možno aktuální přehled úzkokolejek (i neveřejných), které jsou provozovány v Rusku, jsem zase narazil zde: http://www.internationalsteam.co.uk/trains/russia27.htm
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 13:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: Osobně tomu konci moc nevěřím, jiné zdroje (třeba oficiální stránky úzkokolejky) nic takového neuvádí. Ale je pravda, že letos na jaře už to bylo „nahnuté”.

Dle mého mínění kvalitní a jakž takž aktualizovaný seznam úzkých v bývalém SSSR je i http://narrow.parovoz.com/emb/regions.php. Leccos jsem dle něj už navštívil a nemůžu si stěžovat.

kapr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.168.209.150
Odesláno Úterý, 09. července 2013 - 20:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

Přes web booking.uz.gov.ua jsem celkem v pohodě koupil jízdenky na cestu po Ukrajině resp. potvrzení o rezervaci na mail(placeno kartou Visa m-bank). Mám dva dotazy:
1) Má někdo zkušenosti s vyzvednutím jízdenky na nádraží v Užhorodě? (na jakou pokladu zajít, potřebuju ještě něco kromě potvrzení o rezervaci a pasu)
2) Vlastní chybou jsem omylem koupil 2x jízdenku na stejný vlak. Předpokládám, že je musím nejdřív obě jízdenky vyzvednout a pak jednu z nich vrátit?
Díky.