K-report
 

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 08. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 08. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Anatol j.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.67.100
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 00:34:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad W.: Ukrajinské úzké by měly jezdit všechny (tj.Antonivka, Iršava, Rudnica -snad krom Gajvoron-Golovanivsk) ikdyž je ofic JŘ neuvádí. Mám toto od zdrojů přímo v místě.
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 19:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iršava jezdí, osobně vyzkoušeno a Antonivka se na webu lvovské železnice takovou šikovnou oklikou najít dá, stále 1 pár vlaků.

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 21102 - SAMARA EVO a VAZ 2105 - nic než hrana!
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vojenské manévry na Sibiři a několik vojenských vlaků http://www.youtube.com/watch?v=og9pA_pLf2M&feature=player_embedde d#at=101
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 09:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak na to koukám, tak už se asi Američani třesou...
petr bz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 01:10:44    Odkaz na tento příspěvek  

MOhl bych se zeptat na nejake doporuceni na spojeni do mesta Brjansk, idealne vsak nekam jinam na Ukrajinu (maji obcane RF jeste UA bez viz?) Aby to bylo jako misto prijatelne k setkani osoby s doklady CR a RF a idealne zde sel zajistit nejakej rozumnej nocleh na 2-3 noci... P.S. Skype jiz nedostacuje
Cyril
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.154.56
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 14:52:08    Odkaz na tento příspěvek  

Brjansk
To je vcelku nezajímavý problém, jede tam i přímý vůz ze Spišanu i Tisza.

... nekam ... na Ukrajinu ...
Zajímavější otázkou je, jak se vůbec lze dostat ze západu na Ukrajinu? Vzal jsem IDOS a napočítal jsem 2 vlaky z Polska, 2 vlaky ze Slovenska a 6 vlaků z Maďarska. Víc toho již není? A proč neslovanští maďaři mají tolik spojů na slovanskou Ukrajinu oproti slovákům a polákům?
petr bz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.248.234
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 00:36:42    Odkaz na tento příspěvek  

Resim spise tu Ukrajinu kvuli vizove povinnosti a zaroven,aby to nebylo pro ni z Brjansku daleko, preci jenom holcina je studentka univerzity a nema zas takove finance,aby se se mnou setkala nekde ve Lvove , proto asi , pokud to je trochu realizovatelne se sejdem v Konotopu a na me naklady ji vezmu do Oddesy k mori, tam tri noci a potom zase navratim k hranici a pojedu si po svejch... Je to holt smutne, ze jsem stejneho veku a jako pracujici v CR 3 roky po gymnaziu ji muzu uhradit vylet k mori a oni jako rodina nemaji malem ani na listek do Kyjeva... Kdyby se nahodou nasel nekdo, kdo by me odrazoval, znam ji i osobne, ne jen ze Skype...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11454
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 13:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klsická cesta na ua byla z michalovců busem. co hodinu pašerácká karosa......

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Lkprak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.68.165
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 18:06:19    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, nemáte někdo z poslední doby zkušenost s vlakem č. 641 z Kišiněva do Oděsy? Nejde mi ani tak o včasnost jízdy či pohodlí, ale především o to, zda pohraničníci v Podněstří, přes který vlak projíždí, nedělají cizincům nějaké obstrukce nebo zda nepožadují nějaký úplatek.
Předem děkuji moc za případné odpovědi.
Kyrill
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.154.56
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 16:09:12    Odkaz na tento příspěvek  

pohraničníci v Podněstří ... obstrukce ... úplatek

Teda jak to vypadá na hranicích PMR by zajímalo i mně, ale rozhodně to nebudu zkoušet osobně. Stačí mi co vím zprostředkovaně. Třeba od kamarádky, občanky BY, která má příbuzné v MDA a tudíž to již "vyzkoušela". Nebo proč asi CFM jezdí do Moskvy zásadně přes Okniţu, přestože je to delší a pomalejší? (Přes Tiraspol si dovolí jezdit z Moskvy jenom RŽD.)

Na druhé straně rozhodně bych neobviňoval pohraničníky PMR z úplatkářství, ti za to nepochybně nemohou. V PMR vládnou regulérní mafiáni a pro ně je samozřejmostí poplatek za každou hodinu pobytu cizince na jejich území. S pohraničníkem, který by chtěl vládnoucí mafiánské klice poplatek sebrat, by si určitě rychle poradili.
Lkprak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.132.172
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 04:46:53    Odkaz na tento příspěvek  

Takže Podnětstří se raději vyhnout...děkuji za radu .
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O poměrech v Podněstří (podstatně prohnilejších než u nás) viz též již starší článek: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-o-politicke-mape-podnestr i-drj-/p_zahranici.asp?c=A090818_113518_p_zahranici_wag (aneb mafiáni jsou zároveň komunisti). rofl
D_n
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 13:22:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podněstřím, konkrétně jmenovaným rychlíkem, pouze v opačném směru, jsem loni projel zcela bez problémů. Druhý den jsem pak na otočku maršrutkou z Kišiněva navštívil Tiraspol, rovněž bez problémů na hranicích, pouze je potřeba vyplnit bumážku.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 4187
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 14:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky si nemyslím, že by měl být nějaký problém. My jsme se do něj tedy před pár roky nechtěně dostali, když jsme patrně nelegálně překročili podněstersko-moldavskou hranici na nádraží v Benderech. Pak to bylo za 25 €/os. pro Moldavany..

ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Kyrill
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.154.56
Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 16:22:41    Odkaz na tento příspěvek  

Podněstřím ... zcela bez problémů ...

Pokud se situace zlepšila, pak je to jistě pozitivní zpráva. Konec konců hlavní příjem prý vládnoucí mafie PMR má z rozprodeje exsovětských skladů zbraní a munice do zemí, na které je uvaleno embargo. Je možné, že mafie PMR tedy oželela poplatky vybírané od individuálních turistů?

Musím přiznat, že aktuální přehled o situaci nemám, protože osobně znám na jedné straně lidi, kteří v PMR žijou a ti nikdy problémy neměli. A na druhé straně nikdo z lidí, které znám a nežijou tam, tak do PMR běžně nejezdí.
M62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 31. července 2013 - 14:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K Podněstří: navštívíl jsem ho třikrát, vlakem z Oděsy jsem také jel-je to úplně bez problémů, tranzitních cestujících si nevšímají a v Bendery jsme dokonce mohli vylézt z vlaku ven. O úplatek mě nikdo nežádal, v Ribnici nám policisté naopak velmi pomohli, neboť problém je, dostat se z Podněstří směr Ukrajina. Sehnali nám taxi, které nás odvezlo do 70 km vzdálené Rudnice přes přechod pro cizince za cca 800 Kč. Je tam sice x přechodů, ale musíte vybrat ten kategorie, tuším 2, kterými mohou i cizinci. Na ostatních nepřejdete, byť jste oficiálně stále na území Moldávie. Jaké jsou zkušenosti s focením, nevím, protože mě vláčky nezajímají tolik,abych kvůli jedné fotce měl problémy.
Lkprak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.132.172
Odesláno Středa, 31. července 2013 - 16:03:49    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji moc za všechny rady. Plánuji to až na září, tak mám ještě dost času přemýšlet. Nejspíš bych jel vlakem jen ve směru z Kišiněva do Oděsy, v obráceném směru to přijíždí do Kišiněva až někdy před desátou večer a to se mi v Kišiněvě bloudit nechce. Nicméně jsem na jedné webové stránce objevil informaci, ať zahraniční cestující při cestě po silnici vyberou raději spoj, který se Podněstří vyhýbá.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 14:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prý všední scéna kdesi v Litvě v 70. letech minulého století. Ale ta Němka je evidentně normálněrozchodná (jakož i vagony):

Zdroj: www.englishrussia.com
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 15:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně je ta němka evidentně PKP, tak že to může být klidně všední scéna kdesi v Polsku začátkem let 90. happy
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3370
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 15:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To oranžový je polský vůz Tarpan. Možná se také vozily do CCCP, nevím.

Umožňoval trajekt do Kalipedy i dopravu normálněrozchodných vozů?
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 23:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubrt: Někdy v cca 1991 jsem plul z Klaipedy do Mukranu na Rujáně a nemám pocit, že bych na lodi a ani v přístavech viděl víc kolejnic umožňujících 1435/1520, takže v tu dobu to byl širokorozchodný trajekt. Na Rujáně byla v dobách DDR velká ruská posádka, což také vysvětluje 1520 a někde jsem četl, že to byl (a snad ještě je) trajekt s nejrychlejším naloděním/vyloděním vagónů, současně mohou najíždět až čtyři vlaky.
Etienne_de_berry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 10:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 12:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kubrt: ta linka je výsledek událostí v Polsku v rocích 1980 a 1981 , kdy si bývalý SSSR hledal spojení s bývalou NDR mimo území Polska
Perla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.28
Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 16:53:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ničeho se v PMR nebojte Kišiněv-Oděsa v pohodě.Pokud budete moci tak si zaridte místenky do video-barového vozu a pokud si koupíte místní pivo tak vám obsluha tohoto vozu pomůže se vším. Uplatek neexistuje.Pozor však na jazyk polovina personálu tohoto vlaku uměla česky z vojny u nás.
Lkprak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.132.172
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 20:41:58    Odkaz na tento příspěvek  

Perla: Děkuji moc za radu i povzbuzení. Místní pivo rozhodně hodlám ochutnat:-)
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 12:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohlo by se někomu hodit ...


Ale do Iršavy se o víkendu nejezdí (ačkoliv internet a jízdní řády tvrdí opak).

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11497
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 12:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koukám, poslední ganz z hospody v batěvu stále jezdí :-)

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 14:40:58    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: A pokud bys chtěl šotoorgasmus z Boržavské dráhy znásobit deseti, tak si najdi na UZ Gajvoron (najít není problém, vymyslet použitelné spojení ovšem už ano).
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 21:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My měli šotoorgasmus dostatečný, místo do Iršavy nás vzali ve správkovém voze (např. tam chybělo вікно ) do Berehova, kam normálně nic veřejného nejezdí.



(Příspěvek byl editován uživatelem mikulda.)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Milan_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 22:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: tyhle mašinky jsem měl kdysi (asi před 15 lety) v kalendáři Dráha wink tak to u nás pomalu začínalo biggrin
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 09:03:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Óó, Beregovo, velký zážitek!
My před 16 lety jeli opačně - R Krakow - Konstanta přes den do Beregova, tam přestup na Tu7 a na předních stupačkách té Tu7 do Chmelníku, večerní obrat na Vinogradovo, ráno Iršava a nakládka kontejnerů na vlečce v Priboržavském.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 12:08:09    Odkaz na tento příspěvek  

Nejsou někde zveřejněny návrhy jízdních řádů pro sezónu 2013/14 pro Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko) ? Stačí i kusé informace.
Etienne_de_berry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 20:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: když jsem ty vozy viděl, ani mi nepřipadlo, že by se některý z nich mohl někdy ocitnout ve "správkovém" stavu biggrin
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 22:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kupodivu to lze proud
Ale zase měly čistší střechu, nelítal na to olej z motoru TU2.
Další dny byly ve znamení Д1.



Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 22:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár vzpomínkových zimních fotek:


Donner au train des idées d'avance...
Pad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 23:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: není náhodou sezóna 2013/14 v Pobaltí už v plném proudu? wink
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 08:35:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pad: to jako že se tam mění JŘ na přelomu května/června (jako u nás do roku 2001) ? Inu je to možné - ale ta změna u nás v roce 2002 se obhajovala tím, že všude v EU se mění JŘ v prosinci...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2367
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 21:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další den ve znamení úchylných souprav.
D1, která měla místo jednoho motoráku Sergeje, se mi bohužel nepodařilo vyfotit.
Řidičák k Sergeji:

Porouchané dveře jasně a srozumitelně popsané:

Manipulák s přepravou cestujících a výstup z něj:

Dvojité Sergeje:

Lokálka překonává značná stoupání

Pracoviště výpravčího v 1. patře s balkonem

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 23:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: jo, asi "všude v EU" ještě neznamená všude v EU happy
Ale spíš je to tím, že mají blíž k OSŽD než k UIC.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 19:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dál už je to celkem nuda


Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Východ,cestovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.28
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 13:38:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak koukám rychle jezdit na Ukrajinu za pár let oni budou jezdit knám se dívat na skanzen.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 14:47:30    Odkaz na tento příspěvek  

Nebo do Běloruska. Když se týden pohybujete na BČ v naprosto čistých nádražích a vlacích, všechno jezdí na minutu přesně, všude bezpečno a hlídky tolerantních policajtů ... no, tak vám to začne připadat trochu divný :-) A to jsme zpočátku se báli fotit, běhat přes koleje apod. Ale když i v bývalém pohraničním pásmu ve Vlodavě běžný vesničan točil dízltričku na kameru, v Mozyru mládež vystřihla "Véčko" a halekala Jóžin z bážín, tak jsme pochopili, že tamní diktatura funguje trochu jinak.
Východ.cestovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.28
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 21:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

Docela rád bych se s vámi spojil ohledně toho Běloruska.Pozvání atd. Pište prosím na Bajkal32@centrum.cz ať to tu nezaplavujem.Díky W.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 12:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak koukám rychle jezdit na Ukrajinu za pár let oni budou jezdit knám se dívat na skanzen.

Tak Ukrajina už dávno není to co bývala, bábušku s pirohama a „fekál” (rozuměj cisternu, lejtu) s kvasem aby pohledal [happy]

Ale abych jen nekecal pár obrázku ode mne. Vyzbyl mi čas ve Lvově, tak sem se jel podívat co je nového ve Stryjském parku.






(Příspěvek byl editován uživatelem pepa_L.)
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 13:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eto charašo[biggrin]
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 21:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eto charašo
Snad "Éto dobre", ne?

Ukrajina se mění každým rokem, letos už je většina Wi-fi v hospodách a bufetech zaheslovaných (wi-fi tu má každá druhá až každá první hospoda) :-)

Nádraží Krym u přístavu Port Krym, osobní doprava nula.



Feodosijská záloha (vzadu)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Středa, 28. srpna 2013 - 16:18:20    Odkaz na tento příspěvek  

No, vypadá to jako pěkná pustina. Ale do Kerče ještě něco jezdí, ne?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 28. srpna 2013 - 20:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, do Kerče jezdí několik primiských, vypadají asi takhle (chytil jsem až objíždění soupravy)


U tohohle jsem si vzpomněl na nápis "Zahrádkáři Kersku"

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Kyrill
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.154.56
Odesláno Úterý, 03. září 2013 - 18:17:52    Odkaz na tento příspěvek  

Na přiloženém obrázku publikuji jako raritu lůžkový lístek od snad nejzaostalejší železnice daleko široko - CFM. Níže jsou pak jízdenky, ke kterým byl vydán. Jenom pro zajímavost, při nákupuji jízdenek jsem musel podepsat "revers", že si ty jízdenky kupuji na své riziko. Prodávající totiž něvěřila, že se mi k těm jízdenkám podaří koupit rezervační doklady. :-)))

7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 07. září 2013 - 19:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjevně od 2.9. je zrušeno poslední osobní železniční spojení Polska a Litvy - Hancza je nově zkrácena do Suwalki a přeshraniční úsek do Šeštokai je nyní zcela bez obsluhy, zatímco pár návazných litevských Os Kaunas - Šeštokai by měl nadále jezdit.

http://intercity.pl/pl/dokumenty/RJ%20tabelki/od%202.09.2013/rj13 _zor5_tab02.pdf

Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Tommik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2013
Odesláno Sobota, 07. září 2013 - 19:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036: Nemate pravdu. Od 20.10 jezdi HANCZA zase Warszawa-Sestokai. Myslim ze tam jsou ted nejake prace na trati tak proto nejezdi az do Sestokai.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Sobota, 07. září 2013 - 20:43:20    Odkaz na tento příspěvek  

Taky si myslím že Hanczu Poláci neruší, v návrhu PKP Intercity na sezónu 2013/14 je uvedena ve stávající relaci Warszawa-Sestokai.

P.S. Stejně ale je divné že nejezdí přímý spoj Warszawa-Vilnius/Riga. Mezistátní vlaky z Pobaltí jezdí jedině do Ruska (Moskva, Petrohrad).
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 07. září 2013 - 20:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oka, tim jedine lepe. Netusite, zda se nekde da najit nejaka informace o pripadne NAD? Nerad bych ted na zari prisel o pro me jedine pouzitelne spojeni s Pobaltim

Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Pad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 07. září 2013 - 23:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informace se da najít např. zde. Bohužel to ale vypadá, že je to tentokrát bez NAD.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 07:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně ale je divné že nejezdí přímý spoj Warszawa-Vilnius/Riga
A zkoušel se šotouš s obvyklým řešením "vlaky odkudkoli kamkoli" zamyslet nad tím, že v Pobaltí jsou koleje na chuj šíreje? A že se ty dva rozchody setkávají právě u perónu v Šeštokaji a že přestup trvá deset minut, zatímco převaz tři hodiny?
P.S. Z Pobaltí jezdí přímé vlaky i do Běloruska (Minsk) - pořád ale jen po tom jednom rozchodu.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 11:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

Autobus za 11 eur. Jak tomu chcete konkurovat? Kvalitou Hanczy a neveze ani minibar?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 12:35:59    Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Šoutoš ví (možná na rozdíl od Vás[happy]), že existují lůžkové vagóny které během pomalé jízdy změní rozchod. A jezdí např. na vlaku Krakow-Lvov. A před nějakou dobou jezdily pokud vím na vlaku "Balti" Warszawa-Vilnius, než ho zrušili.

W. Váš argument beru, vlaky by musely být komfortnější.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 16:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže šotouš už očividně nepobírá, že "zdroje nejsou" a aby mohly jezdit do Vilniusu, tak by nemohly jezdit do Lvova. Přičemž "Balti" byl takový kasaštyk, že z každodenní rotace byl změněn na lichodenní a dnes to pobírá autobus. Navíc řeč je o denním vlaku (Hańcza), kterým taky jede přes hranice pětapůl lidí, pro které je daleko lepší přestup hrana-hrana. Takže co tu chcete vymýšlet?
Pad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 16:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono i mezistátní os. doprava čistě mezi těmi pobaltskými státy je prakticky nulová a tam se na rozchod nedá vymlouvat.
Aktuálně by Varšava - Vilnius měly být dva denní a dva noční autobusové spoje, což by mohla být alternativa místo Hańczy pro 7036 (soudě dle avataru by autobus pro něj nemusel být zásadní problém [happy])
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 19:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pad:
Aktuálně by Varšava - Vilnius měly být dva denní a dva noční autobusové spoje
Případně jedno kolečko týdně točí Kautra Brno-Kaunas-Vilnius. Jízdenky prodává Tourbus Brno.