K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 19. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 19. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8285
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 20:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Uničova ...

Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10657
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 21:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...čtyřčísla a jiný povedený kombinace...

1AL 9999, 101, há dvojka před Hummer centrem na D11 na okraji Prahy
3B7 0000, 101, Santa Fe v Boskovicích
5P4 4000, 101, plzeňský Audi A6


4E7 7777, 101, BMW X6, pětičíslo z Český Třebový v Plzni
3AD 9998, 101, pražskej Cayenne kmotr šetří na PHM u Ona v Nejřanech :-)

a obrázek na téma když je úředník pablb a majitel vozu vůl, kterej si tohle nechá vnutit

2SH 6069, 101, Eurocargo z Černošic

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 2-2011
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 22:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na téma když je úředník pablb a majitel vozu vůl, kterej si tohle nechá vnutit
U nás jezdí cirka 5 Landouvru Discovery,co mají 101 na u rezervy,hruza,děs,dle majitelu prej došly 106ky na výdejně...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10659
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 22:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martass:
výmluva - můžou si je vypůjčit od jiný ORP v kraji...

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martass87
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 2-2011
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 23:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2:Jo jo,výmluva,dle majitele.Vypujčky snad známe ne?
Prý jim hranatý dorazej až za týden,takže si je pak mohou přijít vyměnit.No a jak jeden z majitelu pravil:
Já se na to mužu vysrat,trávit tam zas celý dopoledne,to radši budu jezdit s tímhle...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10661
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 05:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

snad ho ten vztek přejde a dá na auto co tam pasuje...

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Catherine13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2013
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 11:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
nabízím FR od 1€ za kus. Pokud by měl někdo z Vás zájem, pište na email.

P.S. Mr. Peugeot (1177) hodně pěkná značka, povedený úlovek
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 12:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustračně
Dvakrát dvojce a dvojce společně se čtyřčíslem:

EMková V3Ska, pražšká kopie a něco pro mě z orp Otrokovice..:-)



Mr.Peugeot: Ten traktor fakt nemá chybu

Pavel2 a Martass87: Různých Ivec a nákladních aut kde by pasoval dvouřádek, ale mají jednořádek který trčí třeba 10 cm do cesty potkávám hromady..
Ono možná nejde ani tak o úředníka, který by i dvouřádek vydal, proč taky né.. Ale spíš o majitele kterej by mohl tušit že se mu tam typ 101 nevejde.. Ikdyž je třeba dodat že spousta lidí o nějaké "čtveraté" značce ani neví, v tomto je zase chyba úředníka a registrů že nejsou schopní na nástěnku, nebo někam k okýnku vyvěsit jaké typy rz vlastně existuji..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 16:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu proběhl sraz veteránů v Zábřehu, zde na stránkách Deníku je menší fotogalerie odkaz
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 16:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán (564)

Pěkné. Škoda že někdo neinformoval potenciální návštěvníky srazu předem.
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 16:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem se o akci dozvěděl až dnes, navíc z videa na konci galerie jde vidět, že vystavených vozidel tam bylo mnohem více, než autor stihl zachytit
Emem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 20:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

79T 83E
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 08:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to diplomatka?

zdroj: youtube
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 10:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, je to tabulka registrační značky pro vozidla, jejichž vlastník nebo provozovatel je osoba požívající diplomatických nebo konzulárních výsad a imunit podle příslušných mezinárodních smluv.
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 11:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Feudal: díky,já si nebyl jistý tak jsem si to chtěl ověřit :-)
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslanci dali registračním značkám na přání zelenou
více zde
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 9-2012
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc pěkná spz

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 1-2012

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc pěkná spz

Moc pěkná kvalita.
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 9-2012
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schweik: Jo Jo zrovna když jsem to fotil tak zezadu z baráku vyšli dvě paní a šli k autu vedle a jedna se na mě koukala jak na zloděje tak jsem to honem cvaknul a šel..ale spz tam poznat je

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 22:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ztráta 036CD41 praha-chomutov - 3.5.2013
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 08:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska ráno toto čtyřčíslo ve Vizovicích

Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 10:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad schválení značek na přání. Objevila se také informace, že pod stolem nakonec skončila možnost převedení značky z jednoho vozidla na druhé. Původně to mělo být umožněno u všech RZ. Nakonec se to prý bude týkat jen značek na přání. Běžné RZ převeditelné nebudou. Nikde jsem ale nenašel informaci, zda zůstane či nezůstane povinnost přeregistrace vozu při změně "územní příslušnosti" vozidla. Nevíte někdo, zda se v aktuálním schváleném návrhu počítá s tím, že při změně bydliště nebo majitele (v situaci, kdy nový majitel bydlí v jiném kraji) bude možné ponechat stávající RZ? To by podle mě byl právě ten nejpodstatnější krok směrem k nějakým úsporám nákladů. Skončily by tak zbytečné likvidace kolikrát skoro zánovních registračních tabulek. Vsadím se, že většina lidí by při koupi ojetiny nebo při stěhování na autě nechala stávající RZ. Navíc by se tím podle mě mohla snížit určitá rivalita mezi řidiči z některých regionů. Když si všichni zvyknou na to, že A-čková RZ neznamená nutně to, že za volantem sedí někdo z Prahy, mohlo by to být ku prospěchu věci. Krajské písmeno by tak označovalo pouze oblast první registrace vozidla, podobně jako třeba v Británii. Mě osobně by tenhle model naprosto vyhovoval.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5548
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 12:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dan_g: Nikde jsem ale nenašel informaci, zda zůstane či nezůstane povinnost přeregistrace vozu při změně "územní příslušnosti" vozidla. Nevíte někdo, zda se v aktuálním schváleném návrhu počítá s tím, že při změně bydliště nebo majitele (v situaci, kdy nový majitel bydlí v jiném kraji) bude možné ponechat stávající RZ?

Pokud je mi známo, tak se právě počítá se zrušením vazby krajského písmena na místo bydliště, což by jednak mělo umožnit ponechávat značku na vozidle při přeregistraci napříč republikou a teoreticky také výdej značek ze zásob ORP v jiných krajích tam, kde tabulky dojdou.
Zákon toto neřeší, protože je v něm uvedeno, že strukturu RZ určuje příslušná vyhláška.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8303
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 12:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Dan_g (303)
... To by podle mě byl právě ten nejpodstatnější krok směrem k nějakým úsporám nákladů. Skončily by tak zbytečné likvidace kolikrát skoro zánovních registračních tabulek. Vsadím se, že většina lidí by při koupi ojetiny nebo při stěhování na autě nechala stávající RZ. Navíc by se tím podle mě mohla snížit určitá rivalita ...

V našem českém systému hovořit o úsporách nákladů je opravdu Optimismus ... i kdyby čirou náhodou k nějakým úsporám došlo, určitě se najde způsob, jak je efektivně použít jinde, třeba na mimořádných odměnách úřednictvu ... Já bych se spíš domníval, že většina lidí si při koupi vozu z jiného kraje nechá dát novou RZ s písmenem "svého" kraje ...
Názory máme odlišné, ale hádat se nebudeme - když nejde o život, jde o h....
Cobretti5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 18:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem šel k autu a dost jsem se pobavil při pohledu na sousední Audinu.

Odpadlící a rozježděnci za poslední měsíc, před jejich recyklací. Pokud to někoho zajímá, tak ta 2AI má ražbu 12/05/11. Jestli je někdo chcete, jsou vaše, jinak budou .
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 21:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek z letošního jara





Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 21:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo co je s uživatelem Goga? Už nějakou dobu jsem tu od něho nečetl žádný příspěvek.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 21:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikde jsem ale nenašel informaci, zda zůstane či nezůstane povinnost přeregistrace vozu při změně "územní příslušnosti" vozidla.
A já jaksi zase nikde nemůžu dohledat, zda se budou vydávat i třetí značky, např. na držáky kol.

Tabulka relativních rekordů jihomoravského kraje
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5550
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 00:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: A já jaksi zase nikde nemůžu dohledat, zda se budou vydávat i třetí značky, např. na držáky kol.

Média se nejvíce věnují nejpopulárnější části novely zákona a tou jsou RZ na přání. V textu zákona schváleném PS se ale dá dočíst, že bude možné vydat i značku určenou na nosič na kola či lyže. Nepůjde ale o "třetí" značku ve smyslu zaměnitelnosti s běžnou tabulkou, ale o vizuálně odlišenou značku.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
barta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.100.18
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 10:08:53    Odkaz na tento příspěvek  

Dan_g klade spravne otazky a od kolegu dostava spravne odpovedi....a to je tak momentalne vsechno, nepocitaje medialni echo, co se da v tuto chvili bohuzel konstatovat. Formalne to ted dostane k projednani Senat a pokud schvali tak hlava statu. Na konci tehle cesty muze byt ovsem odklepnuto neco uplne jineho nez se na ni vloni vydalo...
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 10:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_I:Pokud je mi známo, tak se právě počítá se zrušením vazby krajského písmena na místo bydliště

Takže jestli tomu správně rozumím, tak padne pouze samotné pravidlo, které zatím nařizuje, aby byl krajský kód na RZ vždy ve shodě s krajem trvalého bydliště majitele (potažmo sídla firmy u služebních vozidel). Žádné nové anonymní RZ se ale nechystají. Jednotlivé ORP budou za standardních okolností nadále vydávat značky s odpovídajícím krajským kódem. Kromě nějakých výjimečných případů, kdy jim třeba dojdou tabulky a podobně. V takovém případě by si mohli pomoci tabulkami z jiných krajů. Tohle, pokud vím, fungovalo už ke konci okresního systému. Pamatuji si na kolegu z práce, který měl trvalé bydliště v Mostě, ale když si tam šel přihlásit auto, tak překvapivě dostal teplické číslo, tuším ze série TPM. Prý mu řekli, že jim došly tabulky a že si tedy půjčili pár teplických.

Tomcat:Já bych se spíš domníval, že většina lidí si při koupi vozu z jiného kraje nechá dát novou RZ s písmenem "svého" kraje ...

To jsem sám zvědav, co ukáže praxe. Vzpomínám si na období ke konci okresního systému, kdy byla povinná přeregistrace zrušena. Nevím, jak v jiných koutech republiky, ale třeba ve středočeském kraji se na dvorcích domků ve vesnicích postupně objevila spousta aut s pražskými čísly. Ja bych řekl, že těch "krajských patriotů", kteří si po koupi ojetého vozu hned půjdou pro nové RZ svého kraje, nebude zas tak moc. Většině lidí to podle mě bude jedno. Ale můžu se samozřejmě mýlit. Praxe ukáže.

Tomcat: Názory máme odlišné, ale hádat se nebudeme - když nejde o život, jde o h....

Moje řeč....
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 10:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad zrušení vazby písmene na trvalé bydliště. Chtěl bych doufat, že také někoho napadlo umožnit lidem registraci vozu na jakékoli ORP. Jet třeba z Plzně na otočku do Ostravy jen proto, že jsem si v Plzni, kde pracuji a žiji, koupil auto, ale trvalé bydliště mám v Ostravě...to už mi v dnešní době přijdě jako přežitek. Jestli padne pravidlo shody RZ s trvalým bydlištěm, tak by mi snad stát mohl dovolit v klídku a v pohodě zaregistrovat auto v Plzni. Pak už by nemělo nikomu vadit, že ostravák jezdí z Péčkovým číslem.
barta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.100.18
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 12:13:18    Odkaz na tento příspěvek  

V takovem pripade pak nema smysl rozlisovat podle bydliste (celostatni RZ jako v H nebo S) coz je problematicke. V Evrope furt prevazuje lokalni kodovani. Logicky duvody to ma akorat jde o praktickou stranku veci. Kdyz nebudu muset jet k registraci auta 60 km tak se nic nedeje. Koupim auto v Marianskych Laznich na prevozce si ho dovezu do Luhacovic a tam prihlasim na Luhacovicky kod - chcu aby kazdy vedel ze tam patrim a ne do Zlina kam musim bohuzel dojizdet za praci...Hodne dela tradice i pravni prostredi. Tam kde neni povinnost hlasit se k trvalemu pobytu, nejsou obcanky atd. se to vidi jinak.
barta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.100.18
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 12:34:03    Odkaz na tento příspěvek  

...jo a dane!! Svycarsky model ze gro veskerych mych dani platim do kasy me obce/mesta a ne kamsi anonymne na centralni FU, prevzaly pri svem vzniku USA (lokalni evidence). Tim padem tam i jinde maji ruzny standard sluzeb podle toho jak umi hospodarit a lakat/odrazovat investce, kvalifikovany lidi. Model centralizovaneho statu ktery prerozdeluje z jednoho zdroje i tam kde se vezou muze na druhou stranu nabidnout "vyhodu" treba anonymitu celostatnich RZ. Je to fuk, dane platime vsici stejny nac nas rozlisovat....
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5552
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 14:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dan_g: Žádné nové anonymní RZ se ale nechystají.

Podle mých dostupných informací se nová podoba RZ nepřipravuje, vše zůstane tak, jak to je teď.

Tohle, pokud vím, fungovalo už ke konci okresního systému. Pamatuji si na kolegu z práce, který měl trvalé bydliště v Mostě, ale když si tam šel přihlásit auto, tak překvapivě dostal teplické číslo, tuším ze série TPM. Prý mu řekli, že jim došly tabulky a že si tedy půjčili pár teplických.

Ano, takto to mohlo fungovat od léta 2001 do konce roku 2002, kdy byl výdej okresních značek ukončen.

Nevím, jak v jiných koutech republiky, ale třeba ve středočeském kraji se na dvorcích domků ve vesnicích postupně objevila spousta aut s pražskými čísly. Ja bych řekl, že těch "krajských patriotů", kteří si po koupi ojetého vozu hned půjdou pro nové RZ svého kraje, nebude zas tak moc.

V dobách okresního systému byla ta vazba na regionální kód na tabulce silnější než dnes a přesto případů, kdy na autě značka zůstala i po přepisu napříč republikou bylo poměrně dost. Takže si myslím, že se jich opět značný počet vyskytne, protože to bude pohodlnější a levnější. Ale určitě budou i tací, kteří budou chtít mít na značce svůj kraj. Těžko to v tuto chvíli odhadovat.

Chtěl bych doufat, že také někoho napadlo umožnit lidem registraci vozu na jakékoli ORP.

Ministerstvo dopravy o tom uvažuje a má v plánu to umožnit. Jestli se tak stane ale už v souvislosti s účinností současné novely, to je otázka. Ale spíše ne...

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8611
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 15:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo by se potom mohl zamyslet a krajské kódování zrušit úplně. Místo toho 5J2, 7S4 vymyslet nějaký pěkný celostátní systém, klidně ve španělském nebo italském gardu. Furt by to vypadalo líp než to dnešní.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5553
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 18:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Někdo by se potom mohl zamyslet a krajské kódování zrušit úplně. Místo toho 5J2, 7S4 vymyslet nějaký pěkný celostátní systém, klidně ve španělském nebo italském gardu. Furt by to vypadalo líp než to dnešní.

Ano, mně by se pohledný např. italský celostátní systém určitě líbil víc, než nevzhledný krajský. Na druhou stranu, když vidím, jakým způsobem leckdy uvažuje naše ministerstvo dopravy, tak si myslím, že by nejpravděpodobněji zavedení celostátního kódování pochopili tak, že by se začaly objednávat značky třeba od 1Y0 0001 pro celou republiku. A to už je lepší, když se zůstane u čtrnácti písmen...
Regionální kódy bez nutnosti přeregistrace nejsou úplný nesmysl - mají je třeba Norové.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 19:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska předemnou na křižovatce zastravilo stříbrné BMW se zvláštní značkou 041 CD32, co je to za značku? díky
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 19:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_I:Regionální kódy bez nutnosti přeregistrace nejsou úplný nesmysl - mají je třeba Norové.

Také si myslím, že bychom nebyli v rámci Evropy zas až takoví exoti. Britové takhle fungují, v Irsku snad také povinné přeregistrace nejsou. V okamžiku první registrace dostane auto určitý kód registrační značky, a ten pak má až do vyřazení z provozu. Snad s výjimkou zakoupení nějaké Vanity Plate nebo jak se tam říká značkám na přání.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 19:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rybák: Jedná se o diplomatické číslo.
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 21:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat /8303/: Já bych se spíš domníval, že většina lidí si při koupi vozu z jiného kraje nechá dát novou RZ s písmenem "svého" kraje ...

barta: V Evrope furt prevazuje lokalni kodovani. Logicky duvody to ma akorat jde o praktickou stranku veci. Kdyz nebudu muset jet k registraci auta 60 km tak se nic nedeje. Koupim auto v Marianskych Laznich na prevozce si ho dovezu do Luhacovic a tam prihlasim na Luhacovicky kod - chcu aby kazdy vedel ze tam patrim a ne do Zlina


Souhlasím s Vámi. I já jsem koupil auto v pardubickém kraji, dostal Éčkovou převozku, zaregistroval v S kraji v ORP trvalého bydliště a světe div se: žádný problém my to nedělalo!!!

Na to, že mám na své RZetě určitou symboliku místa trvalého pobytu, jsem patřičně hrdý a žádný celorepublikový počítačový implantát mi to nenahradí a doufám, že už ho ani potřebovat nebudu
Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 21:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cobretti5

Máš ode mě zprávu
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 21:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rybák (706): ... co je to za značku?

Ono by se jenom stačilo kouknout o pár příspěvků výše
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5554
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. května 2013 - 23:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: Na to, že mám na své RZetě určitou symboliku místa trvalého pobytu, jsem patřičně hrdý

Tomu já rozumím. Na druhou stranu tento pocit převážná část majitelů vozidel nijak nesdílí. Jednak proto, že obsah RZ nijak neřeší a jednak proto, že symboliku místa trvalého pobytu pro ně vyjadřovaly značky jako PUN, MEM nebo JEA, ale (logicky) ji nevidí v 2E6, 1SU nebo 4M5.

I já jsem koupil auto v pardubickém kraji, dostal Éčkovou převozku, zaregistroval v S kraji v ORP trvalého bydliště a světe div se: žádný problém my to nedělalo

Předpokládám, že šlo o nové auto. Tam se praxe určitě nijak měnit nebude. Nicméně pokud by se jednalo o ojetinu, která už několik let na sobě vozí éčkovou značku, tak pro spoustu lidí bude ušetřením času a peněz, pokud ji nebudou muset sundavat, odnášet na úřad, menit za jinou a tu následně umísťovat na vozidlo a to tím spíše, pokud budou tabulky zachovalé a nepoškozené (jen se "špatným" písmenem). A pro skupinu lokálních patriotů bude existovat možnost si značku za tu se správným kódem vyměnit.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 00:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, a nikdy nikým neviděná a dle mého názoru nevydaná 4L4 4444... (Joel z RZ-ORP; 17.4.)

3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8613
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 05:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

symboliku místa trvalého pobytu pro ně vyjadřovaly značky jako PUN, MEM nebo JEA, ale (logicky) ji nevidí v 2E6, 1SU nebo 4M5.


Přesně tak. A navíc... Nedávno jsme jeli s manželkou za autem z Pardubického kraje a manželka povídá: „To E je co?“. A o kus dál ji vyděsí toto: „SZ, to je co?“. Neměl jsem sílu to víc komentovat, tak povídám: „LEVEL 2“. To jí úplně stačilo a uspokojilo. Všechno prostě začíná už v té znalosti krajů, manželka vůbec netuší, jaké kraje existují, natož písmena, která vlastně ani moc ve většině případů nedávají logiku k názvům. Pro ní existují místa a situace, která se jí životně dotýkají, tj: „Hurá, pro občanku nemusím do Brna, popelnici zaplatím přes sousedku a podprdu si můžu objednat přes internet.“ Možná jsem to trošku zlehčil, ale ta manželka nepostižena administrativně-registrační úchylkou je typický vzorek. A to ještě nutno říct, že manželky fanoušků SPZ jsou na tom o něco líp.

Takže bych lidem nenutil víc byrokracie, už tak je jí dost a dal jim vizuálně pěkný, byrokraticky nenáročný a zapamatovatelný systém. 12 let je už pro MMI až moc...

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY VELKÝ MĚSTSKÝ OKRUH BRNO
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 08:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schweik: Nebyla by lepší fotka, nebo alespoň info, co to bylo za auto?

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
fitr.rajce.idnes.cz
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 08:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

není to tak dávno co jsem tady dával toto Stilo s prohozenýma SPZ ve Vizovicích



Včera odpoledne se tam auto objevilo zase,ale už má prohozené správně SPZ :-)
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 10:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_I:Tomu já rozumím. Na druhou stranu tento pocit převážná část majitelů vozidel nijak nesdílí. Jednak proto, že obsah RZ nijak neřeší a jednak proto, že symboliku místa trvalého pobytu pro ně vyjadřovaly značky jako PUN, MEM nebo JEA, ale (logicky) ji nevidí v 2E6, 1SU nebo 4M5.

Přesně. Většina z nás zde, nechci se nikoho dotknout, už pravděpodobně nemá takový ten zdravý odstup od problematiky RZ. Nemyslím to nijak zle, to se běžně stává v okamžiku, kdy se lidé o něco začnou zajímat více do hloubky. Drtivá většina "normálních" lidí nějaké registrační tabulky naprosto neřeší. Proto si troufám tvrdit, že když padne povinná přeregistrace, většina vozů zůstane na původních RZ. Těch regionálních patriotů bude minimum. Jak už jsem výše psal, ke konci okresního systému jsme si už vlastně vyzkoušeli určité období bez povinných přeregistrací. A už tehdy se to projevilo častým ponecháním původních SPZ na autě. A to se přitom jednalo ještě o SPZ, které použitým kódem přímo odkazovaly na jednotlivá okresní města. Často tak vlastně řidič mohl mít na autě přímo kód svého rodného města. A přesto už tehdy bylo spoustě lidí úplně jedno, co na tom autě mají nebo nemají.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 10:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260:Možná jsem to trošku zlehčil, ale ta manželka nepostižena administrativně-registrační úchylkou je typický vzorek.

Ani moc nezlehčil, řekl bych. Většina lidí to takhle vnímá. Nějaké registrační tabulky na autech pro ně nejsou důležité.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10136
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 21:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7558
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 01:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak schválně kolegové jestli si toho všimnete:

Upozorňuji, že všechny tabulky jsou originál Hicon!

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2013
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 9-2012
Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 06:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wtf, tři stejné spz?jedna musí být fake
+ má dvě stk

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)

V Jakémkoliv příspěvku se mohou objevit Pravopisné Chyby a Zato mě prosím omluvte ,Děkuji Jakub.
(IQ + Love = Škoda Auto)
Eross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 09:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mne tam nesedia tie nálepky
Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 09:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na zadní chybí jednička
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7559
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 09:59:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě vám dám detail třetí značky, snad si toho všimnete

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2013
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 10:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hold má pan/paní Postupka tolik známých, že mu na výdejně odložili nějakou "uhynulou" 6T5 a pak ještě jednu, co končí na "4321". No a pak už to stačilo jen spojit
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7560
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 10:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Good job captain

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2013
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 17:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260:
„To E je co?“. A o kus dál ji vyděsí toto: „SZ, to je co?“. Neměl jsem sílu to víc komentovat, tak povídám: „LEVEL 2“.

Právě proto by bylo nejlepší, kdyby "E" neznamenalo vůbec nic a nebo kdyby "SZ" znamenalo Standa Zatloukal.}
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7565
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 20:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscho, znáš?

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.4.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.4.2013