K-report
 

Archiv do 01.dubna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » MHD v Mostě, Litvínově a okolí » Staré archivy » Archiv do 01.dubna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 4-2005


Odesláno Neděle, 18. března 2007 - 22:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Moli: Však 1585 je ostecko-litvínovská víc než dost, pořád sloužila víc let tam, než u nás v Brně
V létě se určo přijedu podívat, už jsem v Mostě dlouho nebyl
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 7-2005


Odesláno Neděle, 18. března 2007 - 22:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Pátek sem viděl v LN Kavkovu modrou Scanii
Slayer_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 18. března 2007 - 22:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Igbt: To teda čumim, už jsem myslel, že tyto busy nikdy na žádných fotkách neuvidím. Mohl bych tedy poprosit o zveřejnění fotky celého busu, jestli jí máš?? Předem díky

B741: Tu Scanii jsem viděl tak naposled před dvěma lety. Když jsem se tu na ní zpětně ptal, bylo mi sděleno že měla havárii. Takže už je zase v provozu. Viděl jsi jí na lince nebo na nějaké smluvní dopravě?
Slayer_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 3-2004


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 04:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Igbt: Moc díky za fotky 157! Zveřejňovat tyto fotky neni třeba, já jen nečekal, že na mě budou čekat na meilu
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 12-2004


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 09:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na Kavkovo Scanii se dělala poměrně výrazná oprava po nehodě (tuším s kamionem). Akorát dle mých informací, se na ní vystřídalo více firem, bo každej udělal kousek, pak se leknul a poslal vůz zpátky. Jinak je dobře, že má ten autobus konečeně hotovej.
rok 2007 - dvě autobusová výročí na Chomutovsku
Autobusová doprava Radek Bartoš
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 11-2005


Odesláno Pondělí, 19. března 2007 - 09:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oprava Kavčí Scanie stála kolem půl miliónu! Hlavně, že zas jezdí něco kloudnýho.

Pro změnu jeho nejnovější /rozumněj jedninej fungl novej.../ BUS a to Karosa C 955 mimo provoz taktéž kvůli nehodě. (tuto informaci mám z druhé ruky) Řidič údajně usnul někde na dálnici u letiště. Se zraněními leží v nemocnici v Kladně.

(Příspěvek byl editován uživatelem IGBT.)
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 19:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zde jsem vyhledal vozidla ,která dříve patřila DPÚK a dnes jsou DPMOST:
http://cnds.cz/cr/csad/img/a3A35455.jpg Toto je dnešní ev.č.28
http://cnds.cz/cr/csad/img/a4A69634-01.JPG Toto je ev.č.29
http://cnds.cz/cr/csad/img/a4A53248.jpg To je ev.č. 22
http://cnds.cz/cr/csad/img/a4A63932.jpg To je ev.č.21
Dále znám akorát původní SPZ ev.č.23 (4A5 32-04) a to jsem nikde nenašel.Více půvvodních SPZ neznám.
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2005


Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 20:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes sem viděl B731 188 bez reklamy na elektra Petráš, žluto modrý podklad zůstal
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 8-2004


Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 21:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hezké fotky se tu (konečně) objevují

Opět se začaly objevovat zpravodaje DP, ale z prosince 2006, ve kterých je vložen DOTAZNÍK (řeší problematiku čipových karet). Myslím si, že to je věc velice chválhodná, Ale proč jsem o tom neviděl žádné upozornění na stránkcá DP, v novinách, v rádiu ... ???
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 20. března 2007 - 21:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pozor!! 188 je bez reklamy pouze na zadním čele a na nedveřní straně. Na dveřní straně jsou stále polepy.
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 21. března 2007 - 22:46:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: já vím, že to nedávno psal Martin Zlivský. Právě proto jsem čekal nápravu.....

46 byla v pondělí ještě v Mostě, pak převezena do Litvínova, odkud je od úterý vypravována. Vozy 45 a 46 jsou ale z Hradce Králové.

Ex-brněnské busy ev.č. 42 a 43, které jsou v Litvínově, běžně zajišťují spoje do Chomutova a Českého Jiřetína - bez obtíží.

Už dlouho jsem neviděl kloubáky na jiných linkách než je 5 a 30. To je dobře.
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 08:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Vladass : Ale kdepák...!!! Když je jakákoliv závada na elektroměrech,nebo když se sune vadný vůz, tak se spotřeba té směně nepočítá.No alespoň tak.Už si představuji jak mě nechce nikdo nakuplovat,aby neměl velkou spotřebu...... Závada na té 202 byla ta,že upadlo upevnění kabelu k baterii. No alespoň jsem na vlastní oči viděl,jak po vyměně brzdového systému, bez baterie odbržduje ASTRA...Je to opravdu zážitek...!!! Bez dílny bych se neodbrzdil a nikam neodstavil.Nooo ještě,že se to stavá jenom mě (po prvé to bylo s 201) a v cyklu,tuším 3 let...
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. března 2007 - 22:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady jsou nějáké fotky z tohoto týdne z Loun:
EV.Č.12
  EV.Č.13
  EV.Č.19
 
EV.Č. 21
  EV.Č.23
  EV.Č.24
 
EV.Č.25
  EV.Č.26
  EV.Č.30
 
EV.Č.32
  EV.Č.36
  EV.Č.74
 
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 7-2005


Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 09:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dnes jezdi MAN 48 na nahradce za šalinu
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 11:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: ty to víš, já to vím, ale ostatní to nemusí vědět. Napiš sem, proč ji přeřadili.

Vozy 42 a 43 se sice do Českého Jiřetína moc nehodí, ale stejně s těmi spoji nikdo nejedzí. Občas jede celý spoj prázdný.

Louňák: doporučuji se nejdříve naučit fotit stojící vozy, pak postupně přejdi na jedoucí. Chybami se člověk učí. Myslím to upřímně (ne jako Standa Gross).
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 21:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kde najdu seznam vozidel DP Most (autobusy)?
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 22:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bart: na www.mosteckamhd.cz
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 23. března 2007 - 22:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bart a Louňák: není bohužel aktuální.
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 24. března 2007 - 09:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Vladass: Ale kdepak....!!!......Elektoměr je jenom počítadlo. Není propojeno s "černou skříňkou".Černá skříňka zapisuje : rychlost
zvonec
směrovky
přehození vyhýbky
brzdy
manipulaci s reverzní kličkou
(směr jízdy)
A to ve stovkách metrech zpětně.Spotřebu el.energie zapisuje na svůj Km lístek řidič,při převzetí vozu (jeho počáteční stav) a po odstavení vozu (konečný stav).Takže s tohoto záznamu se pak vypočítavá celková spotřeba,kterou řidič na dané směně projel.Normy na spotřebu el.energie jsou dvě. Na letní provoz a na zimní provoz.Je spočítána podle typu vozu (T-3,TV-14,
astra)a kurz.Ten se dále dělí na dny pracovní a soboty,neděle.Takže když dostanu tramvaj,která hodně "papá"....tak za každou jednotku nad normu zaplatím ze svých prémmí -0,20 hal,za ušetřenou jednotku +0,30 hal.Ještě jsem zapoměl dodat,že tramvaje typu TV-14 a astra rekuperuje (při brždění,pokud je v troleji nižší napětí,
vyrábí proud a vrací ho zpět do el.vedení)To znamená,že u tramvají (rekuperujících) zapisuje řidič dva elektroměry - spotřebu a rekuperaci.Konečný stav se zapisuje i do knihy závad.Pokud je ale nějaká mimořádná událost,která ovlivní spotřebu zapíšu tuto událost do Km lístku a spotřeba se mi za tu směnu nezapočítá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ibar.)
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 24. března 2007 - 18:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dnes jezdila po Mostě Kavkova opravená scanie s výzdobou v oknech-vezla svatebčani na svatbu která se konala v Mosteckém kostele/klášteře
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Jaroslav_Č
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 3-2004


Odesláno Sobota, 24. března 2007 - 20:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Moli:
Máš pravdu, moje stránky jsou možná neaktuální. Bohužel nejsem zaměstnancem DP jako Ty, informace čerpám zde nebo z odborného tisku. Takže údaje uveřejňuji se zpožděním. Jestli zjistíš nějaké nepřesné údaje nebo jiné chyby, napiš jako ostatní kolegové, opravím.

Někdo se Tě zde ptal na umístění Tvých fotek na webové stránky. Ano, už jsme se o tom před časem bavili. Jsi v tomto oboru profík, každý hned pozná Tvoje kvalitní fotky. Ale nesouhlasím s Tvojí podmínkou, že mi poskytneš nějaké fotky s tím, že se z webových stránek odstraní méně kvalitní fotografie. Na podzim jsem si zaplatil větší prostor na disku (1 GB) a zaregistroval doménu www.mosteckamhd.cz a stránky jsem přesunul z Webzdarma.cz, kde sice jsem mohl dát na internet webové stránky bezplatně, ale s velmi omezeným diskovým prostorem (40 MB). Takže nyní na dlouhou dobu nemusím řešit diskový prostor a mohu ho plnit velkým množstvím dat. Jestli jsi si všiml tak více než polovina fotek nejsou moje, posílali mi je ostatní fandové a myslím si, že by bylo nefér jim fotky vyhodit jenom proto, že jsou méně kvalitní než Tvoje. Někdo umí fotit kvalitně, někdo průměrně a někdo hůř.Já zrovna jsem ten, kdo se musí v oboru fotografování ještě hodně učit. Ale i ti ostatní tomu museli věnovat alespoň trochu času a každý holt udělá fotky takové jaké umí a chce se s nimi podělit s ostatními. Ty jsi trošku ve výhodě, máš známé řidiče, kteří Ti třeba zastaví na zajímavém místě. My ostatní "cvaknem" kde to jde a občas se to někdy nepovede (viz Tvoje nedávná výtka na fotky z Loun). Takže pokud nějaké fotky poskytneš dle Tvého výběru, rád je zveřejním, ale jinak se nezlob, nebudu vyhazovat fotky ostatních fandů jenom proto, že nechceš mít vedle sebe méně kvalitní fotky.

Omlouvám se všem za příspěvek, který nesouvisel s MHD na Mostecku. Díky...
http://www.mosteckamhd.cz
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 10-2006
Odesláno Sobota, 24. března 2007 - 23:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaroslav_Č:
detajly vyřešíme mailem, přesto bych jen v bodech uvedl několik poznámek:

1. Neomlouvej se za příspěvek, ono to s mosteckou MHD souvisí
2. Stránky jsou neaktuální - to je konstatování faktu, ale určitě ne výsměch (já to aspoň z toho tvého příspěvku tak vnímám, že to tak chápeš)
3. To, že někdo je zaměstnanec, ještě nic neznamená.
4. Když něco vím, ňapíši do na K-R.
5. Fotografie: nejde mi o nějaká tvrdé podmínky, jde mi holt o max. kvalitu.
6. Je dobře, se se tady dělíme o zážitky, které jsou zobrazeny na fotkách.
7. 99% mých fotek je z terénu, tj. čekám na vozy a pak cvaknu. Občas využívám asistence řidičů,a le to jen proto, že se mi např. nechce jít pěšky do Čepiroh, tam počkat na bus a pak jít zase zpátky.
8. Známost v tom nehraje roli. Když by se mi líbila fotka vozidla na konečné se zavřenými dveřmi, tak prostě a jednoduše požádám řidiče, zda by mi je nezavřel. A dělám to všude, v jiných městech u nás i v zahraničí.
9. Louňákovi nebyla směřována výtka či výsměch, ale naopak přátelská rada. Doufám, že to tak pochopil. Chybami se člověk určitě učí, já i dnes stojím o věcnou přátelskou radu.
10. Nezapomínejme, že v době digitální fotografie se dají dělat zázraky. Nemusí být vždy kvalitní podklad, ale úpravami barev, doostřením, výřezy se dá velmi mnoho vylepšit. snad jen ta pohybová neostrost se nedá odstranit.
11. Řada fandů fotí dobře
12. Nezapomínejme na KVALITU !!!!!
Jaroslav_Č
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2004


Odesláno Sobota, 24. března 2007 - 23:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Moli:
OK, písni na mailik, dořešme to tam

Tímto končím naši diskusi zde.
http://www.mosteckamhd.cz
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 10-2006
Odesláno Sobota, 24. března 2007 - 23:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: OK, jen tu poznámku o vyřazení fotek bych tady bral s rezervou. Vyšel jsi jen z jednoho úhlu pohledu. Mé připomínky Jardovi Č. byly vždy míněny tak, aby se celá stránka profesionalizovala ve všech směrech (tj. struktura odrážek, barevné ladění, samostatná složka pro aktuality, vylepšení fotogalerie např. i tím, že se ty fotky budou lehce upravovat a hlavně ne tak komprimovat). Snažil jsem se pomoct. Já se do žádné role rozhodně nepasuju, jsem do ní spíš bohužel pasován - viz výše. Rozhodně bych byl nerad, aby v Mostě byla situace taková jako např. v Bratislavě nebo Plzni, kde existuje více fandovských stránek a všichni se pořád předhánějí. Víc hlav víc ví. Dejme hlavy dohromady. A o to tady jde.

Jinak na sledování MHD nemusí být člověk zaměstnancem. Většinu informací mám vyloženě z pozorování a vlastního vyhodnocení. Ale když mi něco nějaký zaměstannec DP řekne, jsem za to vděčný.
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 7-2006


Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 00:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Vladass: Tak teď jsi mě trošku zaskočil,ale mám takovej dojem,že -0.30 a +0,40 se počítalo autobusům.Teď jim se zavedením linek, dali paušál 25,-kč. Autobusy ale nemájí přesné měření tak byla tolerance + - 100 litrů LPG.
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 11:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Moli tvůj příspěvek (č.43) jsem bral jako přátelskou radu.
Slayer_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 11:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: O Kavkově C943 jsem informoval přibližně začátkem února. Vypadá zachovale, pěkně. V týdnu občas parkuje před letním stadionem v Mostě, já tam poblíž bydlím, ale ještě se mi tento bus nepovedlo vyfotit (buďto jsem u sebe něměl foťák anebo tam bus nestál). Původní majitel C943 je ex. Seco Trans/Transcentrum Bus (Mladá Boleslav). Fotografie C943 u původního majitele je zde: ../2484/114129.html"../../clipart/jidlo.gif" border=0>. A jestli máš zájem je prezentovat někde na webu, tím lépe. Mě osobně by hlavně zajímaly fotografie z nedávné minulosti, původní nátěry současných vozů (i nedávno vyřazených), dřívější celovozové reklamy, apod. Prostě fotografie, které už dnes nikdo nepořídí Prezentování na Jaroslavovo stránkách by bylo nejlepší volbou. Přesně jak píšeš, více fandovských stránek na stejné téma nedělá moc dobrotu. Proto souhlasím s tebou, že je lepší mít jedny stránky a kvalitní. Dělat web a hlavně ho průběžně aktualizovat je časově náročný, vím o čem mluvim. Taky je to o chuti se s tim patlat a někdy človět tu chuť prostě nemá. Já doufám, že se s Jaroslavem dohodnete na společném řešení

Nevíte někdo kde jsou provozovány ex. Karvinské C734 našeho evid. č. 39, 40, 41 (bílé s modrými pruhy na bocích). V Mostě nejsou vůbec vidět a o víkendu se po okolí moc nedostanu.
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 12:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slayer: ev.č.39 jezdí občas v Lounech linku z Mostu
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 12:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Autobusy 39, 40 a 41:
39 je v Mostě, jezdí s ním obvykle jeden a ten samý řidič. Má stejné služby jako ostatní, tj. můžeš ho spatřit od Chomutova až po Ústí.
Vozy 40 a 41 jsou přiděleny řidičům, kteří bydlí v Krušných horách - Brandově. Je možné, že je některý řidič i odjinud. Jezdí pořád stejné služby, tj. linku Litvínov - Brandov, dopoledne pak najíždějí v Litvínově i na krátké linky - např. do Mariánských Radčic. Parkují doma v horách.

Připojuji snímek vozu 39 z návsi ve Strupčicích.

 
Jirka_most
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 14:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A teď z jiného soudku :o)
Již několikátý víkend zjišťuji, že "netahají" webové stránky dopravního podniku. Nevíte někdo, proč? V týdnu je vše v pohodě, ale o víkendu jsou stránky často nedostupné...

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka_most.)
Jirka_most
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2007


Odesláno Neděle, 25. března 2007 - 16:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rád bych tímto přispěl do diskuze ohledně kvality zasílaných fotografií. Ačkoli osobně neznám Moliho (stejně jako všechny ostatní uživatele, kteří přispívají do diskuze o mostecké a litvínovské městské hromadné dopravě), v jednom mu musím dát za pravdu. To, že má dnes téměř každý digitální fotoaparát či mobilní telefon umožňující focení neznamená, že každý takto pořízený snímek stojí za zveřejnění na internetu. Ačkoli o sobě netvrdím (a nikdy jsem netvrdil), že jsem profesionální fotograf, tak sám, ačkoli fotím již hezkou řádku let, si vždy rozmyslím, jestli snímek stojí za zveřejnění, či nikoli. Jsem fotograf amatér, kterého navíc fascinují především tramvaje staršího ročníku výroby (T1 až T3) a také nepřispívám do diskuzí, které například řeší technickou stránku věci, protože tomu zkrátka nerozumím. Design té trojky lahodí mému oku, a tak ji zkrátka fotím. Tečka. Na víc nemám, a tak se tím nezabývám. Stejně by mohli přemýšlet i ostatní fotografové-amatéři, byť se snaží zdokumentovat současný pohyb mosteckých autobusů v okolí. Myslím si, že stránky tohoto charakteru by neměly sloužit jako odkládací disk fotografií, když je navíc mnohdy vůz focen tak, jak je focen...
K připomínkám pana Červenky, jehož stránky rád navštěvuji, se o požadavku Moliho vyjádřit nemohu, protože neznám okolnosti. Z mého pohledu má ale Moli víc než dobré záběry a navíc jeho vyjadřování v jazyce českém značně převyšuje příspěvky většiny ostatních zde diskutujících
To, že má Moli možnost, jakožto zaměstnanec DP, fotit mnohdy nestandardní záběry mu nevyčítám a přeji mu to, protože to je ku prospěchu nás všech. Spíš mě mrzí, že "obyčejný šotouš" nemá možnost se o vyjímečných akcích mnohdy dozvědět. Jako například nedávná jízda tramvaje T5B6 apod.
Toliko příspěvek od obyčejného obdivovatele českého designu ve službách městské hromadné dopravy... A aby to nebylo tak suché, posílám i já jeden z mých záběrů - tentokrát s autobusem.
Hezký den všem...
 
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2006


Odesláno Úterý, 27. března 2007 - 06:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Vladass: Ale to jooo... samozřejmě,že stojany všechno měří...ale pro účely,které se počitaly do úspor PHM (na jejimž základě dostávali vyplacenou úsporu,dle vypočítavané normy,na kurz)...měli autobusáci + - 100 litrů LPG.O naftě nic nevím......Ale jak jsem psal.V souvislosti se zavedením linkové dopravy se jim v součastnosti vyplácí měsíční paušál 25,-Kč a spotřeba se jim nepočítá.

Máš pravdu,že interiér kabin v ASTRÁCH je opotřebovaný.Když se na nich střídalo nejdříve 4 pak 6 a 10 řidičů,tak to ještě šlo.Teď co s ní jezdí všichni a nějak se to více opotřebovává.Nejvíce trpí spínače na otevírání dveří a podlaha mezy pedály.Jinak ale všechno funguje......
Heatly
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 27. března 2007 - 07:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

co se stalo s 83?
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2005


Odesláno Úterý, 27. března 2007 - 10:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S 83 se stalo tohle...
 
Heatly
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 28. března 2007 - 06:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak to je škoda byl to dobrej autobus
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 28. března 2007 - 21:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

 
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 7-2005


Odesláno Pátek, 30. března 2007 - 19:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

bus 99 má nově červené nárazníky. 6e by náznak unifiku?
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 31. března 2007 - 07:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Vladass : nooo nekéééc...!!!!Tak to jsi mohl rovnou říct,že jsi to ty...... Občas takhle lítám po baráku,když je někdo s řidičů tramvají nespokojený. Musím si zajistit podklady a pak jednat,pořípadě zajistit nápravu.

Jak už jsem psal s Astrou už jezdíme všichni mostečtí tramvajáci (kromě jedné ze zdravotních důvodů).Včera jsem jezdil ranní kurz s Astrou ev.č. 202 a hned při nástupu služby mě bouchli do očí nové spínače (dveří) na palubce. Jsou parádní a snad něco vydrží!Je jasné že kabinu obsluhují řidiči,takže se to nedá svést na cestující.Je ale asi pravdou,že ty materiály nejsou asi až taaák moc kvalitní (za tu cenu!!!).Když jsme se byli školit v Plzeňském DP,tak nám tam bylo řečeno,že mají problém s praskáním čelního a zadního skla.U nás se to už projevilo taky.Na 201 zadní sklo a na 202 čelní. No a když jsme se učili jezdit v jejich Astrách tak byly rozhodně v horším stavu než ty naše (tedy jako ty co jsme sněma jezdili my).Co se mě osobně děsně líbilo na Plzeňských vozech,byly vysílačky.Ty jsou tedy vychytaný! Mají numerickou klávesnici a po navolení kteréhokoliv čísla vozu se sním přímo spojíš.Samozřejmě že dispečeři všechno slyší a že se to nedá zneužívat třeba na smluvení si rande! Ale u nás by se to krásně využilo,kdybych chtěl zavolat třeba autobus,aby počkal ve stanici na cestující (to platí i naopak).U nás se veškerý hovory provádějí přes dispečink a je mi jasné,že ti dispečeři to nemají někdy lehké.

Jinak asi ti je známo,že 5 dubna bude probíhat otevírání obálek v konsecionářeském výběrovém řízení na provozování dalších autobusových linek.Toto bude takovým mezníkem v naší společnosti, kam se budeme dále rozvíjet. Tramvajová doprava zůstavá ve svém rozvoji na bodě mrazu.
Tak ať se ti v naší společnosti líbí!Hodně úspěchů...!!!.. ...
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 7-2005


Odesláno Sobota, 31. března 2007 - 20:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Vladass: 127? to je ten vůz s těmi býlími zrcátky? Že? no a kolik za ní asi tak ještě dostali?
Jaroslav_Č
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 01:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přeji hezký den,

chtěl bych poděkovat Petru Kulhánkovi (alias B741) za spoustu fotek autobusů, které mi poslal ke zveřejnění. Jedná se většinou o fotografie nafocené v průběhu roku 2006 (jaro, podzim), tudíž se na konkrétních stránkách evidenčních čísel autobusů mohou nacházet pod současnými fotkami. Řazení fotek je takové, že vždy na prvním místě je nejnovější fotka a směrem dolů jsou starší fotografie (dle časové posloupnosti).

evid. č. 31 http://www.mosteckamhd.cz/a121.htm 7 fotografií
evid. č. 35 http://www.mosteckamhd.cz/a125.htm 2 fotografie
evid. č. 36 http://www.mosteckamhd.cz/a126.htm 1 fotografie
evid. č. 41 http://www.mosteckamhd.cz/a131.htm 2 fotografie
evid. č. 50 http://www.mosteckamhd.cz/a20.htm 3 fotografie
evid. č. 52 http://www.mosteckamhd.cz/a25.htm 2 fotografie
evid. č. 54 http://www.mosteckamhd.cz/a26.htm 3 fotografie
evid. č. 55 http://www.mosteckamhd.cz/a57.htm 2 fotografie
evid. č. 58 http://www.mosteckamhd.cz/a62.htm 1 fotografie
evid. č. 64 http://www.mosteckamhd.cz/a52.htm 1 fotografie
evid. č. 66 http://www.mosteckamhd.cz/a152.htm 2 fotografie
evid. č. 74 http://www.mosteckamhd.cz/a138.htm 3 fotografie
evid. č. 75 http://www.mosteckamhd.cz/a149.htm 1 fotografie
evid. č. 76 http://www.mosteckamhd.cz/a14.htm 4 fotografie
evid. č. 80 http://www.mosteckamhd.cz/a90.htm 4 fotografie
evid. č. 81 http://www.mosteckamhd.cz/a17.htm 3 fotografie
evid. č. 83 http://www.mosteckamhd.cz/a61.htm 3 fotografie

Zde je ten odprodaný autobus:
evid. č. 127 http://www.mosteckamhd.cz/a215.htm 3 fotografie

evid. č. 130 http://www.mosteckamhd.cz/a216.htm 1 fotografie
evid. č. 140 http://www.mosteckamhd.cz/a217.htm 1 fotografie
evid. č. 187 http://www.mosteckamhd.cz/a218.htm 1 fotografie
evid. č. 189 http://www.mosteckamhd.cz/a219.htm 3 fotografie

Mám ještě ke zpracování další fotografie od Petra K. takže se budu snažit je uveřejnit co nejdříve. Ještě jednou díky... Pokud by někdo našel na stránkách chyby, nepřesnosti nebo kdyby něco nefungovalo tak jak by mělo, může se ozvat, nesrovnalosti opravím.
http://www.mosteckamhd.cz
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 13:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaroslav_č :Fotky jsou hezké , akorát u ev.č.50 na té první fotce ten bus 50 nevidím.
Jaroslav_Č
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 3-2004


Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 14:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Louňák: díky za upozornění, chybička se vloudila, pochopitelně se jednalo o bus evid. č. 51, nikoliv č. 50. Už je opraveno
http://www.mosteckamhd.cz
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 8-2004


Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 17:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A máme o další zajímavost méně: ../2484/624.html"../../clipart/sad.gif" border=0> Snad mu ale bude jinde lépe Až bude jednou opravenej, tak bude mít aspoň DPmML zásluhu na tom, že byl zachráněnej, ale škoda, že to DP nedotáh dokonce
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 8-2004


Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 18:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaroslav Č. a ostaní-je dobře, že dokumentujete Za pár let se budem všichni divit, co všechno tady jezdilo.

Jardo, koukal jsem do fotogalerie travají a máš tam pár menších chybek

V sekci "T1" máš několik T2
konkrétně tyto:
http://www.mosteckamhd.cz/r143.htm
http://www.mosteckamhd.cz/r144.htm
http://www.mosteckamhd.cz/r145.htm

Toto je dokonce T3:
http://www.mosteckamhd.cz/r142.htm

V sekci "T2" máš zase jednu T1:
http://www.mosteckamhd.cz/r160.htm

Ale nic jiného tam už snad není
Asi tě zmátla podoba T2 před rekonstrukcí (jeden reflektor, ozdobný fous) a po rekonstrukci (2 reflektory, bez fousu).
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 18:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po delší odmlce se opět ozývám.

K linkám: po prvním kole koncesních řízení vyšlo najevo, za kolik bude pro kraj jezdit příslušný nejlevnější dopravce v dané oblasti. Pro druhé kolo tak mohli všichni dopravci počítat s tím, jakou cenu by měli orientačně nabídnout, aby uspěli. Rozhodně bych byl velmi rád, aby na Mostecku zvítězil DPmML, ale abychom se nakonec nedivili. Chomutovský DP jezdí za nejnižší sazbu na km v kraji (přesněji tzv. cena dopravního výkonu na 1 km) a ceník jízdného je také nižší oproti jiným firmám. Možná, že bude chtít něco ukosnout i KAVKA, protože pro něj je veřejná linková doprava docela dobrý kšeft.

ŠM a RTO: doufám, že se "ešemce" bude u nového majitele dobře dařit. DP by chtěl, aby RTO vydělávalo. Já jsem stále přesvědčen, že vydělávat moc nemůže. Výnosné by bylo provozovat vyhlídkovou linku "erťákem" např. v Praze, ale co v Mostě.

Jinak dnes byl velký průser. V autobusech nešly ani automaty, ani kasy. Že by to byl APRÍL? Je pravda, že se naši cikánští spoluobčané divili, když jim řidič na 10 musel oznámit, že dnes se jezdí zadarmo. Docela by mě zajímalo konečné vyčíslení úniku na tržbách a kdo za tento průšvih ponese zodpovědnost.

Kloubové autobusy: tak už jich máme zase jen 7. Musím DP pochválit za to, že v poslední době jezdí výhradně na 30 a 5. Přesto tento pátek jezdil kloubový MAM č. 49 na šejdru označeném 6/30. Ráno byl na 30, kam patří, ale odpoledne kromě 2 kol v podvečer na l.č. 5 jezdil 4 kola na l.č. 11.

Autobus č. 46 je zpátky v Mostě. Karosa C 734 č. 37 byla v Bílině, protože C 934 č. 17 byla v lakovně. Do laku šly i litvínovské C 934 ev.č. 10 a 11.
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 19:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass:
1. já bych se bál spíše chomutovského DP - není to daleko, do autobusů regionální dopravy investoval dost peněz (víc než do MHD), navíc v minulém kole nabídnul cenu za km něco málo přes 25 Kč
2. pozor: v prvním kole byla kritéria pouze u tzv. příměstských oblastí, tj. Teplicko, Most-Litvínov, Ústí n.L. V Ústí nikoho nevybrali, proto je tato oblast součástí druhého kola. Jinak u všech zbývajících oblastí byla a je jediným kritériem nabídnutá cena dopravního výkonu na 1 km. Kdo dá nejnižší cenu, dostane to přiklepnuto. Ve smlouvě se pak zaváže ke všemu, co si kraj vymyslel. Např. na Semilsku vyhrál s nejnižší cenou dopravce Quick Bus, ale nakonec odstoupil, a tak smlouvu s krajem uzavřel v pořadí druhý dopravce - ČSAD Semily.

Jedno je ale jistě - regionální autobusová doprava v Ústeckém kraji by potřebovala nějakého krajského organizátora (koordinátora) budoucího IDS, který by stál jako mezičlánek mezi krajem a dopravci.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 8-2004


Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 20:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já si taky myslím, že ten "erťák" bude "zlatej důl", ale určitě by to chtělo větší propagaci. Asi sem blbej, ale na webovách DP jsem nic k pronájmu autobusu RTO nenašel
Něco se čas od času objevuje v zpravodajích DP, ale to je celkem málo. Myslím si, že ta cena za pronájem nebyla nijak strašná.

Jak je to vůbec s meziměstskou tramvajovou dopravou v plikaci IDOS ? Dle mého názoru by tam měla určitě být (snad to určuje zákon), ale není tam (ke škodě všech). Bude se s tím něco dělat ?
Určitě je to velká ostuda, že v IDOSu ještě nejsme.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 01. dubna 2007 - 23:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: já jsem smlouvy nečetl, ale vycházím ze zadávacích podmínek, které oficiálně zveřejnil kraj pro první vlnu koncesního řízení minulý rok v říjnu. Tam pro příměstské obl. Teplicko, Most-Litvínov a Ústí n.L. byla stanovena 3 kritéria, a to: 60% cena, 20% dopravní integrace (zapojení do systému MHD) a 20% tarifní integrace (s MHD). U zbylých oblastí se přímo píše: "Nabídky zájemců, kteří splní kvalifikační kritéria a zadávací podmínky koncese, budou hodnoceny výhradně na základě nabídnuté ceny dopravního výkonu na 1 km v Kč". Pochybuji, že by kraj v druhé vlně postupoval podle jiných pravidel.

DPmML vyhrál obl. Bílinsko a Lounsko-jih a východ, ty se tedy hodnotily pouze na základě ceny. Pak vyhrál Příměstskou oblast Most-Litvínov, kde se to hodnotilo podle 3 kritérií. Tato příměstská obl. de facto zahrnuje ty autobusové spoje, které již dříve zajišťoval DPmML v rámci MHD mimo území měst Mostu a Litvínova, tj. určitě Obrnice, Horní Jiřetín, Meziboří, Lom-Loučná, atd. Teď bude chtít DP obhájit obl. Litvínovsko, Mostecká pánev. A zajímavá je také oblast Lounsko-západ, kde v současnosti jezdí KAVKA.

Na Liberecku se nedávno DPML dohodl s Libercem, Jabloncem a krajem na dobrém finančním kompromisu. Platí tedy: jiný kraj, jiný mrav. Šulc stále asi spoléhá na to, že obě města nenechají padnout tramvaj a vždy to nějak doplatí ze svého.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 4-2006


Odesláno Pondělí, 02. dubna 2007 - 02:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Moli jen opravím drobnou chybičku na Šluknovsku,nikoliv Semilsku
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 02. dubna 2007 - 08:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ares1: omlouvám se za překlep, je to samozřejmě naše "ústecké" ˇŠluknovsko
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 03. dubna 2007 - 18:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Koukněte na toto: http://www.sm11.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=74
B741
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2005


Odesláno Úterý, 03. dubna 2007 - 19:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taková zajímavost: ve voze B 731 126 u středových dveří chybí madlo uprostřed schodů a má i nové obložení hran schodů.
Jaroslav_Č
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2004


Odesláno Úterý, 03. dubna 2007 - 21:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Orli_Spar: díky za upozornění, snad by se již neměla vyskytovat na stránkách záměna T1 za T2 a naopak. Další aktualizaci bych měl stihnout o velikonočních prázdninách
http://www.mosteckamhd.cz
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 03. dubna 2007 - 21:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zde jsou nějáké starší fotky z Loun
http://bus.zastavka.net/fd-cr/ln08.jpg
http://cnds.cz/cr/csad/nad/a198001.JPG - to vypadá na 198

delší dobu pozuruji v Lounech na ev.č.30 ženu (Krumpholcová Jana č.1124)

v Lounech je objížďka která by měla trvat tři měsíce a autobusy to musí objíždět přes Tyršovo náměstí (po trase MHD č.2) a busy z AN tak mají spoždění okolo 8 minut (výstavba kruhového objezdu u Alberta).
Moli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 03. dubna 2007 - 21:56:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jarní pozdrav z Mostu

 
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 04. dubna 2007 - 17:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady jsou fotky z Lounské zácpy :
 
 
 

Moli pěkné

Dnes Kavkova Scanie na lince z Mostu(15:25) do Prahy
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 04. dubna 2007 - 21:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám někdy v plánu vidat se do Mostu povozit tramvají. A mám také nějáké dotazy:

1.Na které lince jezdí ASTRA
2.Dá se zakoupit jízdenka až v tramvaji (u řidiče)
3.(např. u linky č.15 Litvínov nádraží - Janov škola - Litvínov nádraží),když pojedu z Litvínova do Litvínova je to jedno pásmo(nebo dvě)
Děkuji za odpověďi.
Ibar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2007 - 00:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Louňák: ASTRY jezdí na lince č.1+4.Jízdenka se dá zakoupit pouze ve voze! Předprodeje operují jen s čipovýmy kartamy.Tady ti posílám odkaz na schéma tras MHD.Růžová přerušovaná čára je hranicí pásem.

http://www.dpmost.cz/web/mhd.php?kat=schema
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. dubna 2007 - 07:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ibar: Díky za info.
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 8-2004


Odesláno Pátek, 06. dubna 2007 - 10:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vladass: určitě je nynější řešení MHD v oblsti u hřbitova mnohem lepší. Sem zvědav kolik lidí z těch nových domků bude tu šestnáctku používat.
V jejím JŘ je i jedna zajímavost-sezónní zástávka "Městský hřbitov", která je v provozu pouze od 1.4. do 10.11. (proč takto ? neznmailto:redakce%40k-report.netám to tam).

Ještě by to chtělo upravit schéma linkového vedení, které je na stránkách DP-takhle to akorát mate cestující.

Ale nejlepší je násled zastávek: Za Krematoriem, Nové krematorium, Staré krematorium, Městský hřbitov a Pod Městským hřbitovem...no já bejt důchodcem, tak do tý šestnáctky nevlezu



Já tě nazhlíd vůbec (šel jsem lesem do školy )

Bože, co ten čuromrdán Šulc a jeho poskokové zase vymejšlí ? Stránky mosteckýho deníku právě procházej přestavbou, takže tam články z toho dne nejsou.

Pro soukmenovce: nefachá mi ICQ-pracuju na opravě.
Přišla zpráva od J.Š. (z A.) z Ú.n.L: DVD jsou (4x á 50), výdej koncem měsíce.


(Příspěvek byl editován uživatelem Orlí spár.)
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace