K-report
 

Archiv do 30. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv do 30. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 18:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r:Včera si smůlu vybraly hlavně trolejbusy, 2x bylo strženo vedení pod viaduktem (ráno a pak večer).
Tak tak. Bohužel jsem v obou případech autem tudy projížděl. Ve druhém případě to byl kamion z Královehradeckého kraje.

Jinak musím pochválit naše autobusové dílny. Když jsem v těch půl desátý viděl odstavenou 156 před nádražím s pár věcma z vleku na silnici, tak jsem myslel, že to bude delší odstávka. Dílňáci to ještě ten den uvedli do provozu, protože když jsem jel z práce domu, už byla zase na svém místě na lince 1. Takže pochvala.
Místo škrábnutý 162 se domnívám, že to dojezdila 166.
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 19:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes kolem 11 hod. u severní zastávky směr město dopravní nehoda 3 kamionů, těžko dostupná trolej, projeli to pouze 25tr, 15tr využili klesání silnice, sundali zběrače a veselo valili z kopečka.

Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 20:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nalim: Vida, ten první a poslední camion znám, toho červenýho mana jsem skládal, a náklad měl pěkně šouplej a na autě nebyly známky nehody.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 20:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: Nebyly známky nehody? Koukni.

Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 22:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co tam ty mantaci delali?
Na některé lidi je lepší vzpomínat, než je ještě pořád potkávat
fotogalerie 4. koridor
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 22:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VB: No ono dílnám bohužel nic jinýho nezbývá. V současnosti se dělá na 150%.
Akorát abych dílny furt nechválil, mají u mě hodně velký mínus... Dneska se tu totiž objevilo něco, co jsem doufal, že se tu nikdy neobjeví. Doufám, že se z toho nakonec vyklube něco jinýho...

Nalim: Gratuluju k pohotové fotoreakci. Já tudy v tu dobu jen projížděl směrem na Borek a jen jsem kroutil hlavou... Byly tam seřazený jak vláček. Ve směru od Prahy se pak udělala celkem solidní kolona, jednu chvíli sahající až k Nemanicům.

Bílý petr: No příčinu neznám, ale evidetně Lašek zabrzdil před přechodem, polák za ním s chlupem a poslední Automacar ne, tak je shrnul oba. Alespoň si tak vysvětluju ten odstup mezi prvním a druhým.
Proč? Proto...
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 24. června 2008 - 23:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tento pátek asi v 18:00 může proběhnout malé předprázdninové pivní setkání
místo ještě upřesním - je blbé, že jsou vysvědčení, asi bude dost plno a v álejích nablito
motivace: na setkání dorazí i jeden dopravní inženýr!

předběžný zájem prosím do mailu, tentokrát opravdu velmi vážně míním rezervaci míst
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 25. června 2008 - 19:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: ale copak tě tak rozzlobilo? Že by nějaká falešná devítistovka?

Jinak devítka si to tento týden opravdu "užívá". Tentokráte zavřená celá jedna půlka viaduktu a v ní dráteníci. Jezdí se půlkou, co je do města. Křižovatku Nádražní/Rudolfovská řídí Policie. Aby toho nebylo málo, tak se oprava vody za viaduktem zřejmě nevyvedla dle představ, protože to v tuto chvíli (v pátek zaasfaltovaný) znova rozhrabujou.
Drátenická Tatra vyprošťuje vozy uvízlé za vzniklou situací. Když jsem jel domu, právě tahali do města č.60.

(Příspěvek byl editován uživatelem vencabocku.)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3352
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 25. června 2008 - 20:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jako to souvisí s bezpečností cestujících
Musíš tu blbost pořád řešit? Pane bože, ta výluka už 4 dny není, nikdo, krom tebe se proti tomu tvrdě neohradil, tak nevím, co ti pořád vadí .
co tam ty mantaci delali?
Klasika. Je to z kopce a navíc pár metrů před tím končí sedmdesátka. Kupodivu na tu padesátku každej dlabe a semaforu si všímá taky málokdo. Takovejch bouraček už tam bylo (hlavně auta).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3368
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 09:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VB: No naštěstí až né tak úplně, ale něco na ten styl, co snad zatím nikde jinde nejezdí. No jsem zvědav, co z toho vyjede za (smajlík autobusu tady není)

Důvod včerejšího strženého vedení pod viaduktem je dobře vidět tady. Byl do docela masakr, takhle zničené to snad ještě nebylo, nemalá škoda bude i na tom bagříku a i na Tatře. Navíc byl viditelný "zásek" i na ocelové konstrukci mostu.
Jinak chválím DP za rychlé změny v dopravě a rychlé nasazení NAD do odříznutého Vrbného.
Akorát nechápu to opětovné rozkopání. Evidetně jsem tudy projížděl chvilku před tebou, 60ku právě připřahovaly, ale ničeho jsem si nevšiml. Jezdilo se sice protisměrem, ale kvůli pracem na opravě viaduktu. Zemní práce jsem nezaznamenal....
Proč? Proto...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3354
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 10:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát nechápu to opětovné rozkopání.
Něco tam dělat museli, páč dneska tam místo těch děr je konečně asfalt!!! Zřejmě to měli naplánovaný předem a byla pouze náhoda, že se do toho přimotala ta nehoda.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 18:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak dlouho vydrží poslední bělouškové? (60 a 69)

Slávek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2004
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 07:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem,
obracím se na Vás s prosbou. Nemáte někdo nějaké fotografie z povodní v srpnu 2002 ? Potřebovali bychom k přípravě publikace ke 100 letům od založení DP nějaké tematické fotky z této události, které nějak souvisí s DP . Chtělo by to něco, např. jak přistává vrtulník v trolejbusové vozovně či nějaký brodící se autobus, či fotky z evakuace. Obyčejné fotky zaplavených ulic nepotřebujeme. Věřím, že by někdo z vás mohl něco mít. Pokud by to stálo za to, bude fotka zveřejněna, s uvedením autora, v publikaci. Vaše případné nabídky mi můžete poslat přímo na e-mail či zveřejnit zde v diskuzi. Předem děkuji Slávek.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 12:50:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sraz je dnes U Černého koníčka, 18:00, protože spoustu z Vás se ozvalo nejistě, rezervace jen na 6 míst.
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 12:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolem 11.hod nějakej týpek se šrotem strhnul troleje u Forda
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3373
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 13:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, černý týden trolejbusů pokračuje...

Tatra s velkou vanou na šrot, hromadou vraků aut a ještě s rukou projel křižovatkou od Okružní na Nemanickou a bohužel sebou vzal i vedení. Stopa do Nemanic se tvářila celá, ale do centra je přervaná. Poškozené a utrhané závěsy jsou v délce možná 200m. Co mě ale dostalo jsou přeražené sloupy VO a SSZ a to tak, že úplně. Co jsem tak mluvil s pracovníky VO od Eltoda, tak prý trolejové vedení nějak napnul a to přerazilo sloupy... Opravdu si to nedovedu představit jak to probíhalo, ale je to tak.
Mezi Hřbitovem a Nemanicema (Borkem) kejve Citybus, jelikož oprava zřejmě něco potrvá, tak by se ve špičce mohl přidat ještě jeden. Snad poprvé co si vybavuji bude asi využitá manipulační zastávka Hřbitov, předpokládám, že se trolejbusy linky 2 otáčejí přes vozovnu.

A ještě k tomu jsem zaslechl v rádiu, že prý někde v Rudolfově je přetrhané telefonní vedení a někde na silnici se válí sloup.
Proč? Proto...
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5118
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 14:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřebovali bychom k přípravě publikace ke 100 letům od založení DP...

Chtěl bych se zeptat co to přesně bude za knihu, jaký bude mít rozsa, co tam bude? Jsou nějaké informace? Můžete poslat když tak na e-mail...
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Trojaz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 16:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Tak tak, teď jsem tam jel, dopravu řídí policie. Jsou uraženy semafory od Nemanic do centra. V těchto chvílích se provádí oprava trolejí směrem do Nemanic, vedení dolů je stále přetrhané. Zároveň se vrtají v díře po těch semaforech. Zkrátka vypadá to na dlouho...
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 10:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sraz se, myslím, nadmíru vydařil....
Opět se omlouvám, že jsem všechno organizoval až na poslední chvíli. Znáte mě

Kvůli zmatkům s placením to měl Macek zadara, takže příště nás na prvních 5 piv do placu zve :-) Jo nebo ne?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3357
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 12:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bart: Promiň, ale tvůj dotaz mi přijde poněkud hloupý. Co asi tak může být obsahem knihy ke 100 letům MHD v ČB??? Na knížce se dělá dva roky, píší ji osvědčená jména a prý jsou do toho zapálení. Osobně sice nevím, co vše připravují, nicméně si od ní slibuji hodně.

Slávek: Osobně žádné fotky z roku 2002 nemám. Ale před ca měsícem jsem zakoupil 4 tramvajové jízdenky z doby před rokem 1914 (i s vyjmenovanými zastávkami hřbitovního trolejbusu). V případě zájmu není problém zapůjčit...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 18:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Platí, prvních pět příchozích, nebo spíše ti co tam včera byli mají u mně to pivo.
Slávek: Jednu fotku brodícího se trolejbusu z povodní mám, ale není moje ale tenkrát stažená z internetu a navíc by asi nebyla vhodná pro tisk a navíc trolejbus je jen v pozadí, ale když jí dám sem, tak mně snad za to nikdo neukamenuje.

České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5131
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 00:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: no tak promiň, že se ptám.

(Příspěvek byl editován uživatelem bart.)
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754, bart5(zavináč)centrum.cz
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 08:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem našel ještě i odkaz na tu fotku co jsem zde dával:
http://povoden.pohoda.com/2/pages/P8080046.htm
A tady jsou ještě další odkazy na brodící se autobusy u Metropolu.
http://povoden.pohoda.com/5/pages/P8080053.htm
http://povoden.pohoda.com/5/pages/P8080052.htm
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 20:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bart: Nic proti tobě, samozřejmě. Cílem té knihy je popsat úplně vše. To znamená všechna trolejbusová období, tramvaje, autobusy. Navíc by měla mapovat i vedlejší aktivity DP (= lodní doprava, pionýrská železnice). Rozhodně to nebude nějaká brožura. Nikdo z nás zde asi detaily nezná. Nicméně autoři jsou stejní, jako u knihy "Tramvají po ČB", která je velice, velice pěkná. Takže od nové knihy si slibuji minimálně totéž...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 20:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: když dak koukám na ten vozový park v popředí, nevygůglil jsi nějaké dřívější povodně? (tak cca 198x)
Jinak dnes odpoledne u Nádraží stála nějaká ŠD s vínovými pruhy - než jsem se vrátil na už byla pryč, potvůrka jedna
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Slávek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 08:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macku - díky za odkaz na fotky z povodní. Jestli budou stačit však nedokážu posoudit, myslím, že by se alespoň jedna dala použít. Kdyby jste ještě kdokoliv na něco narazil, dejte vědět. Předem děkuji. Jinak potvrzuji to co psal M__r.
To co jsem zatím viděl bude stát myslím za to. Určitě se máte na co těšit.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 12:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jesli se tu už o tom někdo zmiňoval, ale máme tu první celovozovku i na oknech na 15Tr č.20 na Inzert express - Avízo.

České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 12:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: Zrovna to sem chci dát. Určitě se o tom nikdo nezmiňoval, dneska by měla jezdit poprvé. No jo, 25Tr (skoro) došly

Mám pocit, že se jedná o historicky první 15Tr vůbec, která jezdí s reklamou v provedení jeskyně. A nalepeno to je tak dokonale, že i zadní sloupek mezi okny má polep, který tam ale podle mě dlouho na tý gumě nevydrží..
Ale vzhledově nevypadá vůbec špatně, ze strany dveří ještě líp.
Proč? Proto...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43462
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 13:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, a já doufal, že sem konečně napíšu něco včas, před chvílí jsem ji potkal...

Tak se aspoň optám - je nějak změněna trasa linky 13 nebo 10 v souvislosti s uzavřením části Ledenické?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3363
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 20:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je nějak změněna trasa linky 13
Jo, už více než čvrt roku . 13 jezdí v Sucháči po trase 10.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 21:09:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě bych měl dotaz. Koukal jsem, že v Homolích pod přístřeškem pro cestující je taková železná konstrukce, která mi připomíná stojan na jízdnekový automat. Je možné, že tam někdy byl???
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43464
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 03:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí, ale nezastavuje/není na sloupcích?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3365
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 19:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastavuje, jsou tam i JŘ a hlásí to i zastávky.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43480
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 19:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je možné, že tam není pouze číslo linky (býv. čočka). Příště se pořádně podívám.

Dneska na výluce od DP vím o těchto vozech: 127, 148, 164, 168 a 169
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 20:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Odpoledne jsem zahlídl ještě černou jeskyni Citelis 171.

Jinak dnes až před polednem byly zprovozněny semafory na Okružní po pátečním nedopatření se šroťákem. Myslím, že příslušníci dopravní policie si oddechly. Dnes brzo dopoledne byla také chvíli řízena policisty křižovatka u Nábytelixu, dvě křižovatky s policejními semafory najednou asi nepamatuju...

A pro autobusové příznivce a sledovače osudů vyřazených vozů jeden aktuální postřeh.
Společně s pár pomocníky jsem se dopátral osudu autobusu B731 č.270 (stejná série jako 268 a 271) po vyřazení v roce 2001. Tak tento vůz je po jemné omlazovací kůře v provozu i firmy Štěpánek v Praze na PID pod číslem 1038. Byly určité pochyby, ale stačí vidět snímky interiéru. Dnes mi to bylo také potvrzeno z jiného nezávislého zdroje.
Autorem fotografií je Tombus. Foto zevnějšku nemám k dispozici, ale je to klasická B732 ve Štěpánkovo nátěru. Myslím, že podle detailů v interiéru je to 100% budějovický vůz a na 270ku to sedí i podle výrobního čísla.

Proč? Proto...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. července 2008 - 20:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Policie ČR řídila dopravu velmi kvalitně. Řízení v podání MP bylo ubohé, ale po vystřídání státní policií to bylo bezva, naprosto bez problémů, to u viaduktu to bylo horší.

Tak to je bezva s tou 270. Chválím dobrou práci. Další osud rozluštěn.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3387
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 22:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VB: Jo, to souhlas. Ono je to znát, když to řídí člověk, který dělá x let na dopravce, nebo měšťák, kterej má ze silnic skušenosti akorát tak z obsluhy radarů, který předloni dostaly. Naštěstí jim je zase brzo sebrali. Ať hlavně hlídaj ulice.
U viaduktu je problém jezdit, když jsou semafory, což teprv bez nich.
Ale copak, že bys po dlouhé době přesedlal do IGK? Bych se divil

270 byla pro mě docela záhada. Jisté je, že od nás šla do Zlineru. Jo a ještě asi nevíš o druhém českolipském kloubáku, byla to ex naše 117ka. Bohužel už je vyřazená a skončí kdo ví kde.
Proč? Proto...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3366
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 20:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: Jo, to jediné tam chybí, ale je to fakt detail...
Jpribil: Perfektní práce, to abych se za ní vypravil .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 11:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady dole jsou fotky jedné z letošních 25Tr. Snad netřeba komentář.
A tohle jsem si taky myslel, že by mohlo být pro nás, ale vzhledem k odlišnému typu klimatizace se mi to nezdá.

Proč? Proto...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 16:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Tohle provedení by mohlo být pro Pardubice,
nebo, i pro jiné dopravce, kde používají bílou, zdá se mi i že Vary.
No sláva, naše nový 25Tr mají šoupačky, a už nemají černý pruhy okolo předního okna.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
inspekce dp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.197.50
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 17:03:00    Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem navštívil Vaše město, tak jsem byl překvapen čistotou ve vašich vozech a troufnu si i říct, že údržba bude špičková ... Opravdu v dnesšní době na takto kvalitní podnik už asi nenarazím. Nová, čistá , upraveá vozidla ... A když starší deseti let, tak po důkladné GO.
Roguef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 19:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skutečná historie budějických trolejbusů
Počítač není žádný zázrak - pracuje tak rychle jen proto, že nemyslí.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 23:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

inspekce dp: já jsem občas překvapen, kolik jezdí po Praze krátkých Karos bez rekonstrukce, s těmi pohodlnými sedadli:-). Trochu mi tu i chybí... Rovněž trolejbusy před reknostrukcí.. to tu jezdí asi 3? A nebo kolik jich ještě zbývá?
inspekce dp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.62.67
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 10:25:27    Odkaz na tento příspěvek  

DP České Budějovice by mohl vyhrát v soutěži nejlepší dp v čr ...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8710
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 12. července 2008 - 02:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roguef: Nevím sice, kdo je autor, ale aspoň by se mohl naučit česky. Když už se tam vyskytuje fotka, na které jsem já (ta se Sanosem), přál bych si mít kolem sebe aspon trochu kultivované prostředí
Nedělejte si se životem starosti - stejně z něho nevyváznete živí.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 13. července 2008 - 15:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/144857-video-v-ceskych-budejovicich- narazilo-auto-do-zajezdoveho-autobusu-dva-mrtvi.html
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 13:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám prosbu - vyrábím malou pozornost pro maďarské kolegy a potřeboval bych k tomu boční fotografii trolejbusu 41 ještě s reklamou na Budvar.
Pokud ji někdo máte, moc prosím třeba na mail. Děkuji.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 43610
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 14. července 2008 - 18:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

application/mswordRozšíření komunikace - zřízení zálivů pro zastávky MHD, chodník v místě zastávky, dva nové přístřešky zastávky MHD na komunikaci II/634 - ul. Okružní, přeložení části veřejného osvětlení v místě zřizované zastávky a zřízení nového sjezdu na poz.p.č. 1150/1
885608So.doc (57.9 k)

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 13:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli je to myšleno vážně, ale v Budějovicích jeden nikdy neví
Noviny českobudějovické radnice 6/2008 pan zastupitel ČSSD, předseda výboru pro strategické plánování a rozvoj, Vladimír zdvihal píše:
České Budějovice jsou se železnicí přímo historicky spjaté. Začalo to koněspřežkou a zatím bude končit IV. železničním koridorem. Železnice protíná město od severu k jihu a tvoří dnes i výraznou umělou bariéru pro automobilovou i pěší dopravu. Má však jednu obrovskou výhodu. Nemá křižovatky, má vždy přednost, nikdo jiný na kolejích nepřekáží. To jsou přímo ideální podmínky pro zahrnutí železnice do systému městské a příměstské dopravy osob. Z města na sever vybíhají dvě větve, na jih dokonce tři, je tu síť nevyužívaných vleček. A právě na jihu města se rozvíjí výstavba bydlení. Jak se dnes převážně dopravují do města ti, kteří v tomto okolí bydlí, ale pracují a nakupují ve městě, jezdí se bavit do města? Většinou autem, jak také jinak. Myslím, že pokud by se na území Českých Budějovic pohybovala pouze auta těch, kdo v něm bydlí, asi by na to stačilo. Takto však ráno musí pojmout všechny z okolí a odpoledne je zase z města pustit. Stačí se na jakoukoliv tuto příjezdovou trasu podívat. A že společně s auty stojí i autobusy MHD je jasné. Jsem přesvědčen, že železnice by mohla a měla, když už ji tu máme, plnit funkci vnitroměstské a příměstské dopravy a alespoň část této dopravy převzít. Jízda např. z Nového Roudného k Otýlii by trvala max. 10 min, a to kdykoliv. Co by to vyžadovalo? Především opustit postoj, že to je nesmysl. Nová vozidla typu tramvají, tichá, rychlá. Nové zastávky na stávajících tratích v hustotě MHD, v příměstí s parkovišti pro auta, která by už do města nejela (protože už se tam nevejdou). Perfektní návaznost na stávající MHD. Výsledkem by mohlo být výrazné snížení počtu dojíždějících aut, alespoň těch žijících v blízkosti tratí, zrychlení přepravy alespoň ve směru sever-jih a možná i omezení některých zbytečně dlouhých a nákladných linek MHD směřujících do okolí města a jejich soustředění na město vnitřní. A co teprve taková nová trať východ – západ? Že by to nešlo? Vadila by snad OBI, Intersparu, uvažovanému Scontu, kasárnám? Myslím, že by to tito naopak přivítali. Ano, je tu sídliště Vltava. Co u Globusu? Dovedete si představit takové mininádražíčko této „tramvaje“ u CineStaru? Já ano. A pak třeba dál přes letiště do Rožnova a kruh je uzavřen. A co takhle tunel pod řekou místo mostu? Peníze, u těch to vždy skončí. Ale přemýšlet musíme začít, a to i v zdánlivě utopické rovině pro mnohé bláznivého nápadu. Strategický plán města na tuto otázku přes všechny známé problémy nezapomíná. A naše zdraví a čas snad také stojí za nějaké peníze.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 20:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes byla na lince 6 nějaká kloubová devítistovka (potkal jsem cca v 17:50 v Plané směr město)
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 23:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové zastávky na stávajících tratích v hustotě MHD

Tato část věty si říká o džouk roku.
Tady ještě pan předseda opomněl dodat, že by spoje mohly jezdit v desetiminutových intervalech...
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. července 2008 - 23:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: byla to 144 a měla celodenní, a já se s ní dokonce vezl ráno do města. Na celodenní byla i tuším 146 a pak i 150 na lince 11, taky cd.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 18. července 2008 - 13:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z vysílání českobudějovického rozhlasu:
http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/476186
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 10:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Situace v Segedíně:
05 je stále odstavena "na hřbitově" vedle odstavné plochy trolejbusů a není stále rozhodnuté, jestli ji DP nasadí do provozu nebo použije na zdroj náhradních dílů.
Zbylé ex. naše vozy 15Tr jsou v běžném provozu - vůz č. T-618 (ex.07) dokonce ještě s původním označením na kabině.
T-801 (ex.43) běžně jezdí
U ex.44 (měla být T-802) se původně počítalo s lehčí opravou, po odstrojení se ale shnilota ukázala v plné kráse, tak se v dílnách podrobuje větší opravě.
Tento týden přijde do Szegedu naše 45, která by měla být označená jako T-802. Ex.44 by tak měla být po vyjetí z dílen T-803, pokud ji nepředběhne ještě jeden vůz (46 nebo 47) který bude na podzim do Szegedu prodán též.

Kolegové určitě doplní pěknými fotkami.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 15:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Á zdravím výpravu z Maďarska, zase jsi Václave usedal do dodávky jako poslední? To čumím, že tam jdou naše další 21Tr. Tak je třeba si je užít, já se včera svezl v Plzni s 495.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 27. července 2008 - 16:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona ta 05 je docela solidně kanibalizována už teď (viz následující foto s laskavým svolením Honzy Ryšánka jakožto autora)

Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3407
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 20:20:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké fotky ex Budějovických trolejbusů jsou zde.

Ke 45ce - stále se nachází na trolejbusové vozovně a čeká na odjezd. Zřejmě dovolené a další okolnosti odjezd pozdrží. Odprodej zbývajících dvou se dá očekávat brzy, proč taky držet zbytečně další typ v 1-2 exemplářích, navíc na ně nejsou díly a údržba je čím dál dražší.
A taky skončila jedna kapitola provozu trolejbusů - nátěr Teherán (Žilina). 39ka je od minulého pondělí na rozebírce před modernizací. Od teď už jen provoz v bílým, modrým a CVR.

Dneska dorazila na DP zajímavá návštěva. Jsem zvědav, kdo jí první chytne v provozu.
Proč? Proto...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 20:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jsem zvědav, kdy 45 odjede, protože v Szegedu s ní nějak tak počítají od září už do provozu...

To zas bude nějaká zkušebka....
Zejtra se asi po městě zdržím, tak pokud už bude jezdit, tak budu číhat....
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 30. července 2008 - 10:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

smutnim za teherány .. je to mý mládí !
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 30. července 2008 - 15:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: njn, je to stejný konec, jako když skončil unifikovaný nátěr na autobusech....

Jinak dnes jsem jel krom jiných povinností do města vyčíhat dvě věci z dopravy a nevyčíhal jsem ani jednu, tak snad na tu "zajímavou návštěvu" měl někdo jiný štěstí. Já shodou okolností musím nečekaně zítra do města zas, tak zkusím štěstí napodruhý....