K-report
 

Archiv do 25. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv do 25. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 21:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná jsem se špatně koukal, ale v tom článku jsem nic o prodávání dluhu po 15 dnech nenašel. Naopak o zvednutí pokuty po 15 dnech je podle mne rozumné. Stačí se na to dívat pod úhlem, že do 15 dnů má hříšník slevu . Spíš mi vadily ty nehorázně nevýhodné smlouvy s renomovanými advokátními kancelářemi, které na tom pak docela solidně rejžovaly.
Z jiného soudku: ve starších novinách jsem četl plán rozvoje města, kde bylo mimo jiné uvedeno, že v roce 2013 jsou v plánu již výhradně bezbariérové trolejbusy. To jako ty poslední reka "normují" jen na cca 4 roky ?!
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3569
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 22:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a poté jí zapomenou zaplatit
To je snad jejich problém, ne? Když zapomenu platit hypotéku, tak taky přijde exekutor. Já s tím teda problém nemám, za blbost se platilo vždycky.
že v roce 2013 jsou v plánu
To je pochopitelně nesmysl. Sice věřím, že zastoupení bude citelné, ale ne stoprocentní.

Máte někdo ponětí, co jezdilo dnes toho Mikuláše?
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 06. prosince 2008 - 09:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě je 15 dnů zdovolením NEHORÁZNOST vůči lidem, kteří dostnou pokutu jednou za 5 let a poté jí zapomenou zaplatit
Ti, kteří jsou slušní lidé a pokutu dostanou za svoje nedopatření (zapomene, že mu skončila platnost "známky" apod.) letí zaplatit pokutu hned jak jim to přijde, maximálně druhý den.
Syčák, kterej prostě se rozhodne jet bez jízdenky cíleně s tím, že buď to vyjde nebo ne, obvykle zkouší až tu nejzazší mez k zaplacení, když už není jiné cesty stále s vědomím, že třebas se na to zapomene, čím větší průtahy, tím lépe.... Na ty by měla platit veliká přísnost.
+ informovat lidi minimálně 1*, popř. 2* poštou
no hele znám ty vykuky, přijdou na poštu, nechají si ukázat, co je to za dopis, když vidí, co to je, tak řeknou, že to nechtějí, dopis se po 15-ti dnech uložení vrátí zpět odesilateli a dotyčný si pak stěžuje, že mu pošta dopis neoznámila, že o něm vůbec nevěděl a mě pak chodí půl roku kontroly a hledají blbiny, protože zákazník (i takovejhle xindl je bohužel zákazník) má samozřejmě vždy pravdu....
Vy jste Škoda?
Všichni jsme Škoda....
... akorát každej v jiným futrálu.....
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 06. prosince 2008 - 09:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo ponětí, co jezdilo dnes toho Mikuláše?
Byla to B941 se zadním bílým nárazníkem (141x143 - zdá se mi, že bé je správně)
Vy jste Škoda?
Všichni jsme Škoda....
... akorát každej v jiným futrálu.....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 06. prosince 2008 - 10:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to musela být 143, protože ta do běžnýho provozu nejela, kdežto 141 jo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 13:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Já si taky myslím, že 15Tr tu budou ještě dlouho. Ale perfektně to vystihuje "duch" takových vizí - zpravidla jsou již v době plánování nereálné a obsahu možná nevěří ani autor... K čemu pak vlastně jsou
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 20:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/putovani_trolejbus y_cb20081206.html
Alespoň zajímavé pidi foto. Text je na můj vkus až nápadně podobný textům v knize Tramvají po ČB.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 21:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ani se nedivím, protože se autor seriálu v ČbD(Jan Schinko) zná velice dobře s Honzou Bajerem, takže případná "porada" není vyloučená.
Vy jste Škoda?
Všichni jsme Škoda....
... akorát každej v jiným futrálu.....
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 21:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: zkuste mi prosím na mail Jan.Nelhubel@seznam.cz napsat, na koho bych se mohl ve věci exkurze obrátit...díky moc
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2008 - 23:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rukách přehrabuji nové jízdní řády a musím říct, že mě splnily má očekávání. Čekal jsem, že většina toho zůstane při starém a opravdu - zůstalo. Zlepšení, které by nadchlo nebo oslnilo snad ani nikdo nečekal.

Dobrá je trojka. Večer dokonce jede častěji jinak než jednička, než nastejno s jedničkou. Sedmnáctka s devítkou se také docela prokládají (i když ráno do centra si sedmnáctka přikulhává minutu), ale to už přeci bylo i teď, ne? Protože to nemám nazpaměť v hlavě a porovnávat mě baví jen chvíli, tak rozdíly ani nenajdu. Víte někdo, v čem je na 9 a 17 rozdíl nového JŘ proti staru?

Z pohledu obyvatel Mladého a Hodějovic jsme rádi, že nám zůstaly příjemné intervaly ve špičce i sedle pracovních dnů.
O víkendu je jízdní řád stále na pí.... A to řádně. Většina akcí v městě, odjezdů vlaků, autobusů, vše se koná/začíná/odjíždí v půl nebo v celou. Víkendová 11ka k nádraží přijíždí 05 / 35, což samozřejmě nevyhovuje vůbec.
Naopak se od nádraží odjíždí 27 / 57, což ocení zejména cestující vlaků od Prahy, pokud podle jízdního řádu přijedou v 56.

Uvidíme, jak to bude v reálu! Tento předchozí JŘ/GVD se vlakem od prahy, který měl pravidelný příjezd 04, reálně přijel už 59, také ta 11ka někdy stihla.
Jenže zpoždění 4 minuty o víkendu už je velká vyjímka tedy od doby, kdy na lince přestaly jezdit Solarisy 12m)

Prostě naprosto nevyhovujícně posunutý víkendový grafikon 11ky je již mnoho let tradicí, a tradice zřejmě vydrží. Dlouho.

Noční linka - mile překvapila, jejím největším kladem pro MladoHodějovické je, že navazuje na pozdní večerní R 655 z prahy (příj. do ČB 0:54). Spoje 11ky samozřejmě navazují i na předchozí čtyři vlaky z prahy, rychlík Lužnice z Brna oželíme, navíc podle brněnské trati se jezdí blbě, je moc nespolehlivá.

Ovšem z pražského půlnočáku už noční linka veze kolegy do Nemanic, neva, beztak už je jen víkendový. Škoda, že se nelze dostat na první ranní pražskej (odjezd ve 4:01), tedy jde, ale z Nemanic. Nemanickým to přeju. Sám jsem první ranní vlak rád využíval a nezbývalo mi, než chodit pěšky či jezdit neukradnutelným vrakem blíže do havlindy/sucháče a dobíhat.

---------------
Osobně tipuji, že z 52ky bude obsazen především první spoj v každém směru, zbytek nic moc, ale je to jen tip.
Dále shrnu, že kromě příšerného víkendu na 11ce mi vlastně ani jinačí věci v zásadě nevadí.

Přeji budějovické MHD mnoho úspěchů s novým jízdním řádem as mnoho šťastných kilometrů bez nehod!

(Příspěvek byl editován uživatelem felix.)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3601
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 00:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že většina toho zůstane při starém a opravdu - zůstalo
Já tam teda rozdíly vidím. Přidání počtu garantovaných np spojů, posílení linky 3 o víkendu o jedno pořadí a ubrání jednoho pořadí o víkendu u linky 1.
Pokud jde o 52, nemůže se s jedním autobusem vyhovět každému, to prostě nejde. Pokud jde o údajně nevyhovující odjezdy 11ky o víkendu, není nic jednoduššího, než změnu iniciovat, jistě by se s tím něco udělat dalo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 11:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze jezdi 11 v blbej poloze sem si zvyk. ale bude dal jezsit ten **** mimospoj po patej o 4 minuty driv a po nem o 2 pozdejc ??
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 13:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, proč to je.
Třeba někdo ze zasvěcených zná důvod.

Proč jsou víkendové 11ky (2 kurzy) mezi 17-18:30 hodinou rozhozené?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 18:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S novým jř se opět neprodloužily v odpoledních hodinách pracovních dnů jízdní doby linek 1 a 3. nebo už se do budoucna nepočítá se zacpaným městem v odpolední dopravní špičce? Třeba včera po 16h nejela přes půl hodiny žádná trojka směrem do centra nebo před týdnem ve čtvrtek měla linka 41 přes půl hodiny zpoždění. prostě od 16h do 18h v pracovní dny (zvlášť středa a čtvrtek) jsou jř v centru města pouze orientační a tak to asi i zůstane.

Naopak noční mají nějakou tu minutku vatu a to také zůstává. Tak nevím jestli někdo při tvorbě jízdních dob linek bere v potaz rúzné časti dne?

(Příspěvek byl editován uživatelem sipi.)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 19:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že se berou v potaz různé části dne, dneska se v pracovní den používají 3 různé chronometráže.
Nechápu, co by mělo za smysl jízdní dobu prodlužovat. To bychm pak v době, kdy zácpa nebude, stáli třeba 5 min na dorovnání času - to by byla vážně bomba .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 20:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o bychm pak v době, kdy zácpa nebude, stáli třeba 5 min na dorovnání času - to by byla vážně bomba

Tak se bude nadále jezdit se zpožděním, protože zácpy z města jen tak nezmizí. To by se musel udělat obchvat nebo některé mimoúrovňové křižovatky. Nevidím důvod proč by se nemohl udělat další časový úsek (např.16h-18h) a v něm o několik minut natáhnout jízdní doby.

Třeba z Polikliniky sever na Výstaviště je jízdní doba 5min. V odpolední špičce není vyjímkou, že od jedné k druhé zastávce je šňůra aut, pak to není možné za těch 5 minut absolutně stihnout.
Ve středu jsem pěšky (do vozu už jsem se nevešel) vyrazil z Polikliniky sever přesně ve stejnou chvíli, kdy odjížděla trojka (16:45), celou cestu jsem šel před ní a kde myslíte, že mě dojela? U výstaviště v 16:56. Zpoždění jenom za tyto dvě zastávky - 6minut, to snad mluví za vše a situace se opakuje neustále.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 12. prosince 2008 - 21:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na to bych jen natah prestavky ridicu na konecnych, aby pri vyrovnavani zpozdeni mohli aspon na chvilku odpocinout, samozrejme ze je problem s vozy...
jizdni doby formalne natahovat enni treba, stejne kazdej vi, jak to jezdi
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 13. prosince 2008 - 01:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Natahovat jízdní doby by byla hloupost. Čeho bychom tím dosáhli? Ničeho. Navíc každý den je jiná dopravní situace a nedovedu si představit, že by jízdní doba PK Sever - Výstaviště byla 11 min. To by dopadlo tak, že U ratolesti by se stálo 5 min a u Výstaviště by se stálo 4 min. Vážně povedené. Opravdu jsou dny, kdy je i těch 5 min moc. Prostě jízdní doby ponechat a jezdit se zpožděním, nic jiného se provést nedá.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 13:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

souhlas, tak jak si to představuje Sipi, to dělat nejde

jinak dnes, v první den platnosti nových JŘ mám pozitivní zkušenost
ranní R 943 Šumava z Prahy přijel už v 8:52 (místo 8:56), takže autobus linky 11 s odjezdem v 8:57 šel stihnout naprosto v klidu

doufejme, že to tak bdue i dál. ale stejně by všem pomohlo, kdyby byla celá víkendová 11 (od 6:00-19:00) o deset minut posunuta
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 18:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě jsem nemyslel natáhnout jízdní dobu z 5 minut na 11 minut. Mezi PK sever a Výstavištěm by stačily v dopravní špičce 2 minuty navíc, čili 7 minut. Ale jak je vidět jsem tady asi jediný koho neutěšený stav ve městě štve. Ono nejjednoduší by bylo trochu přenastavit semafory na velké křižovatce u výstaviště, aby víc aut jedoucích z centra mělo víc času křižovatkou projet. Protože z každého směru na křižovatce se stíhá, jen ze směru z centra je štrůdl vozidel pomalu až na lanovku.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 19:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano! resit preferenci neznamena natanhout jizdni doby to sice snizi formalni zpozdeni, ale dobu jizdy nesnizi. s tim nastavenim semaforu bych souhlasil, ale zase je to dvousecna zbran - mohlo by pak pohodlnejsi trasou jezdit vice ridicu, kteri se ji diky kongescim vyhybaji
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 14. prosince 2008 - 21:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, hlavně by se už konečně měla řešit preference MHD ve městě obecně. Ne jí jen před každými volbami slibovat...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2008 - 16:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sipi: tvá "velká křižovatka" u výstaviště je dost na krev především z levobřežky. ale z dlouhé louky, ani ze čtyráku to také není žádná sláva. křižovatka prostě ve špičce funguje na stupni 2 nebo 3 nebo 4, je to dáno její kapacitou versus zatížení.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2008 - 18:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Jezdím tam hodně často, takže vím, že od tesca se skoro nečeká (max do 2 min). Ze čtyráku je to odpoledne v pohodě, tam jsou silnější rána, kdy lidi jezdí do centra do práce. Je pravda, že od kauflandu to taky není žádná sláva, ale čekání počítám tak do 4 min. A situaci z centra asi všichni známe, tam je čekání odpoledne i na 10 minutách.
Jirka Vlášek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.6.33
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 08:19:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ev.č 27 byla včera po 20:00 ůčastníkem dopravní nehody.Na křižovatce Okružní -Pražská ji do zadní části z boku trefilo dodávkové auto odbočující z Okružní do Nemanic.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 12:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to včera bylo vůbec nějaký tragický - bouralo se všude a všude se taky stálo. Např. nehoda na Nádražní, nebo i na takových místech jako Na zlaté stoce...
A nevzpomínám si, že by se někdy stálo na Pekárenské od Palačáku až na Pražskou. A to skutěčně stálo nebo opravdu jen občas popojíždělo... (zřejmě to má na svědomí závora v IGY )
Docela by mě zajímalo zpoždění na linkách - vůbec bych se nedivil, když by se některá pořadí "propadla" o celé jedno kolo...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 13:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

závora v IGY je tragická, to jo
teď před vánoci je to tam po večerech zajímavé

křižovatka Braniškovská X Na Zlaté stoce je naopak docela dobré místo pro nehodu :-) dobré = jakože pravděpodobné

a pokud někdo neumí přednost z prava, tak i klidně jinde Na Zlaté stoce
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vůbec bych se nedivil, když by se některá pořadí "propadla" o celé jedno kolo...
No bylo to i reálné, protože se pořadí začla "propadat" už poměrně brzo odpoledne. Nebývá zvykem, aby začínající šejdr měl po půl kole už 15 minut k dobru.....
Dneska to začalo ještě dřív: spoj 13:44 od Nádraží jel už s 12 minutama navrch, nechci vidět ty cifry odpoledne.
Vy jste Škoda?
Všichni jsme Škoda....
... akorát každej v jiným futrálu.....
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3550
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono se není čemu divit, jsou Vánoce a jak bývá zvykem, všechno a všichni shání na poslední chvíli. Ostatně už druhým dnem jsem musel v Mercury centru při obědě parkovat v druhém podzemním patře a dneska jsem dokonce přes 5 minut čekal i na výjezd, kolona byla i v garážích. Obvykle výjezd trvá tak 30 vteřin. (né že bych si stěžoval, je mi to srdečně jedno, zkratky po městě znám a drobná zpoždění mě nerozhází).

K trolejbusu č.27 - opravdu je po ťukanci. Ovšem to snad není nic vážnýho, vypadá to jen na jeden plech. Ale zrovna u tohodle vozu bych se obával, aby to nebylo to poslední. Nehoda v době volby kandidáta na modernizaci může být konečná. Ale nerad bych dělal závěry.
Proč? Proto...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1211
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 20:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zrovna u tohodle vozu bych se obával, aby to nebylo to poslední.

Já tuhle obavu mám taky, když jsem v úterý slyšel co vyluzuje za zvuky z nápravy.
Co se týče zácp ve městě taky neřeším, je obrovská výhoda mít zaměstnání na dosah pěšky.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 09:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno na obrazovce v citelisu 163 běžela kromě notorického "brainonboard" i prezentace dopravního podniku. Se zmíněním plánů na zatrolejování jedničky.

Je to DNEŠNÍ novinka nebo starší? Včera jsem žádným autobusem s obrazovkou nejel, tak nevím.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 16:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K elektrifikaci 1 jsem se dozvěděl před nedávnem zajímavou věc, trolejbus nebude veden Větrnou ulicí (jako současná 1 končící na Máji), ale od kasáren hned po kostkách. Takže elektrifikovat se bude v těchto končinách poněkud delší kus, než se předpokládalo.
Vy jste Škoda?
Všichni jsme Škoda....
... akorát každej v jiným futrálu.....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3617
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 21:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: O tom už se psalo někdy před půl rokem, možná dýl - v souvisloti s povídačkama o rekonstrukci téhle silnice.
Felix: Jo, v něčem jsem to někdy zahlíd, ale myslím, že už včera. Ty televize na ostrý start zatím čekají, ale mělo by to být brzy...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.46.85
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 23:29:51    Odkaz na tento příspěvek  

Trochu z jiného soudku: Kdy se v Budějovicích bude oslavovat 100 let MHD a jakou formou?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 23:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příští rok v červnu. Forma? No asi jako všude jinde. DOD, doprovodné výstavy, knížka.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 00:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

svestka 27 bylka ndeska na celodenni 3, takze bych to nejedl tak horke...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 17:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

27 - nesmrtelný vůz, že Václave.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 17:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tom už se psalo někdy před půl rokem, možná dýl - v souvisloti s povídačkama o rekonstrukci téhle silnice.
Á, tak to mi uniklo, alespoň jsem byl překvapenej, když jsem to teď viděl načrtnutý.

svestka 27 bylka ndeska na celodenni 3, takze bych to nejedl tak horke...
Ano, už jsem zvyklej, že tento vůz přežije naprosto všechno. Kdyby bylo zemětřesení, nebo vyhořela trolejbusová vozovna, tak jedinej vůz, kterej přežije bez úhony, bude 27.
Vy jste Škoda?
Všichni jsme Škoda....
... akorát každej v jiným futrálu.....
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 16:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Tak nějak, dneska byla švestka na dvojce a dokonce opravily i tu hlučnou nápravu.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.46.85
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 21:34:59    Odkaz na tento příspěvek  

Díky,
A ještě dotaz - k 90. letům vydal DP nějakou knihu? Dá se ještě někde sehnat?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 22:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě. Jmenuje se "Tramvají po Českých Budějovicích 1909 - 1950" a zaměřuje se z 99% pouze na tramvaje, ale je velice povedená! Sehnat se patrně nedá, maximálně v knihovně. A nebo bych počkal na léto, na tu připravovanou, která by měla stát za to .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 20:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak svestak dnes na 14, takze se zda, ze se ji chystaji "dovyjezdit". naprava sice zni jinak, ale neni podle me ani o kousek tissi
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 22:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč 27 říkáte švestka? To nějak nechápu. Švestka byla přeci vždycky 38ka (reklama Berentzen).
Jinak poškození je sice dost vidět, ale zřejmě provozu nebrání. Na straně dveří je podřený plech za zadními dveřmi a pak celý vlek. Tak do modernizace už to nějak doklepe.
Jinak nevím jak teď momentálně hučí její náprava, ale dříve takový divný zvuk měla i 18ka, která tak byla slyšet na dálku, stejně jako 27.

A nakonec - záhada záhadné reklamy na 71 se ujasnila - reklama je dolepena a už jsou patrné i nápisy Optika Valuchovi.
Proč? Proto...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46374
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 01:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera se opět projevilo, jak „moudře“ je vyřešen přednádražní prostor a že jistě výrazně pomůže zanádražní komunikace (samotný viadukt by byl celkem v klidu) a obchvat (to snad aspoň trochu tý pražský, i když to stálo hlavně směrem do centra a k nádraží...). Provoz se zastavil nejen ve směru k viaduktu, ale prakticky ze všech stran i ke krabici s busama na střeše (asi nepobíral vjezd). Od severu to stálo až po Pekárenskou, na Mánesovce a z centra těžko říct, ale asi až kdesi od výstaviště. Docela ucpaná byla chvílemi i Pražská, stálo to až někam do Nemanic.
Radši ani nechci vědět, v jak moc velkém rozkladu se necházely spoje MHD, linkové spoje na tom moc slavně nebyly, ač se řidiči snažili to objet nejrůznějšími způsoby. Ono byl docela problém Budějc projet i na kole, a to už je co říct.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3630
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 03:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No i v jedenáct dopoledne jezdily některé spoje běžně -40. Už aby bylo po Vánocích...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46385
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 03:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Ty věříš tomu, že to pak bude výrazně lepší? Trend je jasný a další parkovací místa v centru plynulejší dopravu urychlí jen stěží (=na ta místa se budou muset vozidla někudy dostat). Snad aspoň u nádraží se to kolem MC zase zklidní. Nepomáhá ani budějcký (asi jinak unikátní) způsob úmyslného rozmělňování dopravy do více ulic - chvílemi ucpané byly i uličky v prostoru mezi Sadama a Palačákem, kde se jindy nechá v klidu project (včetně těch zprůjezdněných), o nově zavedených jednosměrkách kolmo na Lanovku nemluvě (snad jen Chelčická zůstala pro směr z Rudolfovský k Žižkovce).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 12:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska po 11 hod mel spoj na 11 asi jen 5 min zpozdeni, takze ac mesto je ucpany, neni to tak hrozny.
jinak po dlouhe dobe na 11 solaris15
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 13:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

svestka se 27 jmenuje kvuli barve.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 16:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a to se těšte na rok 2010 nebo 2011, až se bude časově překrývat výstavba železničního koridoru ČB-Nemanice s výstavbou zanádražky.

budem chodit pěšky :-)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 19:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: No alespoň se to ustálí na běžný stav. Extrémy posledních dní jsou způsobeny Vánocemi. Dnes to kupodivu bylo v sedle relativně bez zpoždění.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 23:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera, v pondělí, oproti dnešku, byl v ulicích fakt boj. Výtečně vyřešil situaci jeden z řidičů spoje č. 11, kdy po vyjetí ze zastávky Skuherského směrem k nádraží použil levého jízdního pruhu, neboť pravý byl "zasekaný" od viaduktu až k Pekárenské a těsně před viaduktem se "vmáčkl" do pravého. Předjel odhadem asi tak 30-40 zpravidla jedním člověkem obsazených osobních automobilů a nezvýšil již tak 15 min. trvající zpoždění tohoto spoje.
Více takových "nebojácných" řidičů.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 01:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je pěkná prasárna a kvůli takovým se to čekání pouze prodlužuje...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 17:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska slavíme tři roky od prvního uvedení 18m Citelisu do provozu .
Veselé Vánoce!!!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 18:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od auta by to prasárna byla, od autobusu to za prasárnu nepovažuju. Vzhledem k tomu, že se preference MHD neřeší globálně, tak nemám nic proti preferenci "individuální"...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 22:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že to není prasárna? Mě to teda pěkně nakrkne, když se přede mě sprostě cpe 18m autobus. Tuhle to na mě zkoušel jeden trolejbusák. Sem ho pěkně vyhoukal a zahnal zpět a pak tam stál jak vocas . Toleruji slušnost, ale nějaké vynucování si silou, vyloženě nenávidím. Sám to nedělám ani s autem, ani s autobusem.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 22:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli můžu taky trochu přispět, tak si myslím, že to prasárna není a vítám to jako cestující a beru to i jako řidič auta. Protože člověk si musí uvědomit, že je to MHD ve které cestuje několik desítek lidí a oproti tomu já jsem v autě sám, takže právo většiny. A protože vím co to je mačkat se v přecpaným MHD a popojíždět po metrech, tak už automaticky kdekoliv MHD pouštím před sebe.

PS. Kdo by neodolal smějícímu se autobusu s mávající rukou v modrém kolečku?
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 11-2003

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 23:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že pouštění autobusů MHD je jedno ze základních pravidel slušnosti. Sám používám MHD málo, ale jenom proto, že potřebuju bejt mnohdy na takových místech a v takovém časovém sledu, že prostě musím použít auto. Ale MHD pustím vždycky. Těch několik vteřin si myslím za to stojí...
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 00:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Individuálni preference": Souhlasím se všemi mimo M__r.

M__r: .. jsem ho pěkně vyhoukal a zahnal zpět a pak tam stál jak vocas... - tak to jste tam stáli dva.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 00:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestáli. Protože on zůstal stát v onom druhém pruhu a já jel dál. Mě nebude nikdo omezovat ani ohrožovat. Jo, když dá blinkr a chvíli počká - pustím ho, ale když tam začne rvát čumák násilím, tak s chutí přidám.
Jinak si myslím, že preferenci MHD je nutné řešit jinak než přestupky ze strany vozidel mhd.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2969
Registrován: 11-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. prosince 2008 - 00:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: jsi jeden z mála - ostatní myslím pochopili...
Edite bibite post mortem nulla voluptas