K-report
 

Archiv do 10. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv do 10. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2008 - 19:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,pánové,padají vám tzv.REčka bezdůvodně do nouzového stavu?Dojdu,nahodím...vše OK...za týden,14dní znova.Dejte vědět,dík.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7077
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 20:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chci se zeptat, existovaly mechanické cestové návěstidla? pokud ano, jak se řešila nedostatečná zábrzná vzdálenost? nebo se na to používaly uzávěry?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 21:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Odpověď na Vaši otázku sice nevím, ale chci jen podotknout, že cestová návěstidla rozhodně nemusí být umístěna na nedostatečnou zábrzdnou vzdálenost před dalším hlavním návěstidlem.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 07:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo : u nás máme mechanické cestové návestidlá, už od r. 1955. Sú na riadnu predpísanú zábrzdnú vzdialenosť, 700 m. A tak to vyzerá, že ešte ich nikto nechce vymieňať.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7081
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 12:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vim, že cesták nutně nemusí znamenat nedoatečnou zábrzdnou. ale co když to tak bylo?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 14:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tam byla uzávěra koleje, později vložák. Perštejn, Kladno ...
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 18. února 2008 - 19:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: cestové mechaniky třeba ex Beroun, Přerov, Břeclav,... akorát že tehdy se to vesměs uvádělo jako vjezdová/odjezdová náv. pro jednotlivé staniční obvody.

Ale k tomuto tématu bych rád získal nějaké informace o tzv. anulačních návěstidlech. Dle dobových dodatků byla v třeba v Chocni a Přerově - Předmostí.
Díky
http://www.kromerizske-drahy.com/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7082
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 11:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže u vložáku nejde postavit vl. cesta, která končí za nim u odjezdového náv. návěst se jmenuje "odjezdové návěstidlo v poloze dovolující jízdu". perštejn, kladnu je dle mého k tomu, aby ke skupinovému odjezdovému, byla vybrána příslušná kolej....
anulační návěstidlo - k čemu to bylo dobrý?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Zvedavy_amater
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 13:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>jenže u vložáku nejde postavit vl. cesta, která končí za nim u odjezdového náv.

Toto např. na pražském Smíchovském nádraží neplatí. Lze postavit vjezdovou vlakovou cestu poza vložené návěstidlo až k hlavnímu-odjezdovému návěstidlu v poloze stůj. Na vloženém návěstidle v tomto případě svítí modré světlo, které se po průjezdu vlaku změní na červené. Vložené návěstidlo zde plní fci návěstidla cestového.
Podobným způsobem plnil "vložák" i funkci opakovací předvěsti. Takový vložák, myslím, neměl červenou svítilnu.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 14:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Tak zrovna v Perštejně jsi se sekl. Vložák byl u 3. koleje směr Chomutov. Tam byla výhybka vytažená dost směrem do stanice a tvořila takové "střední zhlaví" :-)
No a pokud byla cesta z KV na 3., končila u vložáku, pokud byla na 1., končila u odjezdu.
Stejně to funguje dneska v Chomutově na ranžíru a dokonce bez návěstidel. Od Mostu na 102. končí cesta před výhybkou před budovou, na 101. končí cesta u odjezdového klacku.

jenže u vložáku nejde postavit vl. cesta, která končí za nim u odjezdového náv.
A u uzávěry koleje? (Původně byla řeč o mechanikách :-)
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 15:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvedavy_amater: modré světlo znamená "posun zakázán" a to jak na seřaďovacím návěstidle, tak na návěstidle vloženém. Za vložené návěstidlo opravdu nejde postavit vlakovou cestu jinak, než že postavíte odjezd...
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 15:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Mě s cestovýma mechanikama napadlo Jablonné nad Orlicí, kde jsou stále v provozu, akorát že není možno postavit vlakovou cestu jen za cestové návěstidlo, vždycky se staví odjezdové a pak až cestové, a jinak to tam ani nikdy nešlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Zvedavy_amater
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 15:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Marcika:
Jste si jist i v případě Smíchovského nádraží?

Mimochodem, to vložené návěstidlo ve funkci opakovací předvěsti bývalo, myslím, v Českém Brodě.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 15:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marcik: Špatně. Na zmiňovaném Smíchově a donedávna i v Ústí na hlavním bylo lze postavit vlakovou cestu za vložák. Rozsvítilo se na něm modré světlo, na kontrolce na ovládacím pultu stálé bílé světlo.
To, že to na elektromechanikách nejde (tam ostatně bývají vložáky z jiného důvodu), neznamená, že to nejde i na reléovkách :-)
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 19. února 2008 - 19:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zvedavy_amater: Cesky Brod - bylo to tak, jak říkáte. Dneska by tam byla opakovací předvěst. Na konci nástupiště směr Poříčany.

Smíchovské nádraží je uchylka, např. ve Veselí n. M. na 95% určitě nejde stavět od vložáku k odjezdu.

Anulační návěstidlo je návěstidlo trvale v jedné nebo druhé poloze, ale jak a naco...?
http://www.kromerizske-drahy.com/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7085
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. února 2008 - 08:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak koukám, že je vložená problematika drobet složitější, než jsem si myslel. takže pokud jde ukončit vl. cesta mezi vložákem a odjezdem, na vložáku svítí posun zakázán? to ústi si vybavuju, že to tam tak nějak fungovalo....
uzávěra koleje - tam by to mělo jít. název té povolující návěsti se o poloze odjezdu nezminuje
hele, neproberem to u piva?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hansi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 08:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příručka Návěsti a znamení na ČSD 1947 k problému anulačních návěstidel praví toto: Aby návěst "Stůj" hlavních návěstidel nerušila dopravu vlaků na sousedních kolejích, postaví se pro tyto koleje anulovací návěstidlo na příčné čáře k ose kolejové proti návěstidlu. Anulovací návěstidlo je hlavní návěstidlo, ukazující trvale návěst "Volno".
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 09:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek:
Ale zase Veselí je zrovna ten případ, jako výše zmiňované Kladno (Bobo - 19. února 2008 - 11:57:08), čili pouhá specifikace koleje ke "skupinové" odjezdovce.
Zvedavy_amater
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 10:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Smíchově těmi vloženými návěstidly nahrazovali (tehdy asi neznámá) cestová návěstidla.
Každá dopravní kolej tam má své vlastní odjezdové návěstidlo, takže vložák neplní funkci specifikace "z jaké koleje je postaveno". Vložák plní funkci cestového návěstidla na dopravních kolejích, které mají uprostřed své délky nějaké kolejové rozvětvení. A tedy když se staví vjezdová vlaková cesta "na dlouhou kolej", pak na vložáku svítí pouze modré světlo.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 20. února 2008 - 10:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježišek

Cesky Brod - bylo to tak, jak říkáte. Dneska by tam byla opakovací předvěst. Na konci nástupiště směr Poříčany.

Byly tam dvě .. jedna na Kolín a druhá na Prahu ... Teď už nic takého a JOP ETB ...



ICQ 237-113-861
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 10:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvedavy_amater, Mikulda: Máte pravdu, teď tu v předpise ČD D1 čtu, že návěst "posun zakázán" zneplatňuje vložené návěstidlo pro jízdu vlaku.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 18:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Tak jsem se dočetl, že v Černošicích údajně jezdily vlaky plnou traťovou přes přejezd, který nejenže nebyl ve výstraze, ale dokonce dával pozitivní signál. Nevíte o tom někdo něco? odkaz

Podle mě se jedná jen o další novinářskou kachnu. Kolejové obvody a vlastní PZS jsou navrženy jako bezpečné při poruše. Případná krádež tlumivky KO by měla mít za následek odpad kolejového relé a spuštění výstrahy.
přísloví
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.84.106
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 19:19:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ukaž mi co čteš a já ti řeknu kdo jsi.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 20. února 2008 - 21:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám dnes po x letech skončila dopravna Ústí n.L. hl.n. a vlády se ujalo ústřední stavědlo na severu. To za měsíc pohltí i doposud samostatnou dopravnu jih a za krátkou dobu i Prackovice (tam bude jen dálkovina). Provizorní ESA na hlavním "to balí" a bude se chystat na cestu do jiných končin.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 01:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se tedy rozloučíme:


Vzpomínka na reléovku:
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. února 2008 - 11:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milé "přísloví", bulvární tisk zásadně nečtu. Na článek mě upozornil jeden vystrašený, PZS neznalý uživatel silničních komunikací.

Hoď po mně kamenem, já po tobě chlebem.
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 00:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Signalman_77: Taky se mi to zdá spíš jako nějaká novinářská kachna, jak píšeš. Podle mě musela pozitivka zhasnout, protože při odebrání cívky tlumivky odpadne kolejové relé a na přejezdu se spustí výstraha (souhlas s S_77). Kdyby pak přejezd otevírali za vlaky nouzově, tak by pozitivka nesvítila. A nesvítila by ani v případě vypnutí PZS z činnosti, ani v případě provedení výluky závislostí na KO v dané koleji. Navíc i na těch fotkách je pozitivka úplně potmě. To by musela být náhoda takhle to hned dvakrát vyfotit, protože pozitivka, i když má být doba svícení v rozmezí 40 až 60 %, po většinu času svítí, rozsvěcí se nebo dohasíná...

Jen je "štěstí", že se to stalo na stejnosměrce. Nevím, nevím, kudy by si zpětný trakční proud našel cestu do napáječky na střídavé soustavě, která je napájena výhradně jednostranně. Takhle si v klidu mohl téci buď na měnírnu v Chuchli, nebo na Karlštejn :-) Nebo má někdo zkušenosti s tím, že by "zmizela" cívka stykové tlumivky nebo trafa na střídavině?

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcik.)
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 00:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Marcik: Je to přesně naopak - u stejnosměrné trakce vetšina zpětného trakčního proudu teče kolejnicí do měnírny, u střidavé trakce vlivem vlastností střídavého proudu cca 100 metrů za vlakem už kolejnicí nic neteče a všechno jde do NS zemí.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 07:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad pozitivka: Četl jsem o tom v Expresu a tam o bílém světle nic nepsali. Problém je, že pro většinu gumokolistů je zhasnuté PZZ totéž co kmitavá bílá.
Regionova: Za málo peněz hodně muziky… teda spíš hluku…
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 08:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebyl ten přejezd zrovna dočasně mimo provoz, aby se nekomplikoval průjezd vlaků na Hr. Kazín a Kosoř? Ty PZS mají totíž úvazek na oddílové návěstidla. Jinak pro klikd duše a boj ze zloději... chystá se instalace počítačů náprav, neboť škody za odcizené tlumivky v Černošicích a na odb. Tunel jdou do miliónů... PN již fungují v Mokropsech.
http://www.kromerizske-drahy.com/
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 09:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to vidím tak, že se jezdilo na Op, mezinárodní rychlíky a pantografy "svištěly" krokem, ale řidiči a vygumovaní novináři z toho přesto měli hrůzu...

Pro "přísloví": Raději si, blbe, znovu přečti druhý odstavec mého příspěvku č. 148 a svoje stupidní komentáře si příště nech pro sebe!
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 10:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rozkazy se jezdilo...

Michal_novotny: Určitě se nedá říct, že by na stejnosměrné trakci tekla většina proudu kolejnicovým vedením, tam jsou markantní problémy s korozí ocelových konstrukcí vlivem bludných proudů (proto jsou např. přísnější podmínky pro ukolejňování konstrukcí). Ale nedá se tolik globalizovat, protože hodně záleží na izolačních stavech lože. Viz např. Břeclav střídavé trakci, kde proběhla obnova hrušeckých kolejí a tím se změnily podmínky pro zpětné trakční proudy. Díky tomu pak hoří vnitřní výstroj KO a padá napaječka.

Marcik: Na střídavé mizí tlumivky minimálně, ale lana často.
přísloví
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.102.226
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 10:36:29    Odkaz na tento příspěvek  

Nevrč, brachu, na zrcadlo, když máš hubu křivou...
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 10:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vykradený stykový transformátor na Odb. Tunel. (foceno loni na Den železnice, 29. 9. 2007)



Jen doufám, že to tu neuvidí nějaký aktivní ekolog...
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 22. února 2008 - 23:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: PN již fungují v Mokropsech.

Šlo by to trošku upřesnit? Dneska jsem jel přes oba mokropeské přejezdy (v km 15,588 a 16,048) a nikde jsem žádný snímač od počítače náprav neviděl...

Pozn.: Jediný přejezd s PN v okolí mě napadá ve Všenorech (v km 18,552), kde ale před tím ani žádné KO nebyly. Před PN byl ovládán ručně z Dobřichovic a měl vytvořeny závislosti z jedné strany na odjezdových návěstidlech z Dobřichovic a z druhé strany na oddílovém návěstidle Hr. Horní Mokropsy.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 23. února 2008 - 21:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co tak olejové stykové transformátory nahradit typem DT075E. Vinutí je zalité polyuretanovou hmotou, dostat se k mědi je nadlidský výkon. Ukradnou jedno a zjistí, že se k mědi nedostanou a pak se na další vykašlou a půjdou krást jinam.
Signalman_77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 10:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_cz: Na rozkazy se jezdilo - to mě zajímalo. Díky za odpověď.
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 24. února 2008 - 12:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co tak olejové stykové transformátory nahradit typem DT075E. Vinutí je zalité polyuretanovou hmotou, dostat se k mědi je nadlidský výkon.

Tento typ trafa, který poškodila uvolněná klanice na vlaku, mi začátkem února ukazovala údržba ze SSZT a zalévací hmota moc tuhá nebyla.
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 25. února 2008 - 17:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz - nevíte někdo, jak byly natírané blikače vzor SSSR (tzv. parohy) v padesátých a šedesátých letech? Šíře červených a bílých pruhů, zadní část šedá nebo stříbrná a pod. Popř. kdyby byla nějaká fotečka. Díky.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň!
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 29. února 2008 - 16:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento odkaz jsem dal do 4.koridoru, ale ono to vlastně patří i sem. Aktuální dění Bedrč až Senohraby, víceméně o zabezpečovačině
IV.koridor-2.etapa aktualizace 29.2.2008
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 18:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně vložených návěstidel: Když ještě byla vložená návěstidla ve stanici Bezděz (trať 080), bylo možné projet kolem jednoho z nich na "posun dovolen" a pak zastavit u dalšího vložáku nebo u odjezdu. Prostě něco jako "posun přes námezník".
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 20:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tohle je taky zabezpečovačina...
IV.koridor-2.etapa aktualizace 4.3.2008
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 22:24:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Plešoun: můžu se zeptat - to přetypování registru si děláte sami, nebo na toho máte vyššího předraženého dodavatele?
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 16:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt: dělá to dodavatelská firma (nejmenuji) v rámci koridoru. A myslím že ti tři dědové jsou perfektní. On to dnes už málokdo dokáže udělat. A hlavně dovymyslet to, na co třeba projektant pozapomněl, nebo co se domyslí na místě...
IV.koridor-2.etapa aktualizace 4.3.2008
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 11:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic naplat, tahle "výměna softwaru" má oproti výměně SW v TPC/ZPC svoje kouzlo a možná i zabere méně času .
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 19:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun:U nás byli taky.Teď je elektromechanika na pravdě boží.
Podobné fachmany pamatuji při úpravě relovky.Do plánů od projektanta se ani nepodívali a úpravu provedli jen tak z hlavy.Na můj dotaz proč je nepoužívají pouze odpověděli že plány stejně nesedí a že takto je to rychlejší.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Pátek, 07. března 2008 - 20:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz do pléna: učí se ještě někde projektování elektromechaniky? Jaké vzdělání mají dnešní VŠ zabezpečováci?
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 09:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt: Posílám odkazy na sylaby předmětů týkajících se zabezpečovací techniky vyučovaných na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice, na specializaci Elektrotechnická zařízení v dopravě. V bakalářském stupni je zařazen jen jeden předmět Základy zabezpečovací techniky (odpřednášené látce podle mě více odpovídá text v oddíle "Cíle předmětu"). V navazujícím magisterském (inženýrském) stupni jsou zařazeny dva předměty: Zabezpečovací systémy I a Zabezpečovací systémy II (u posledních dvou odpřednášené látce více odpovídají body v oddíle "Přehled probírané látky").

Jinak, o elektromechanice jen minimální zmínka - spíše se neučí... (leda samostudium )

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcik.)
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 08. března 2008 - 10:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vše je zpestřeno přednáškami různých odborníků - například ing. Štorka o stavědle typu K-2002, nebo dr. Myslivce o systému AVV.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 11:55:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Marcik: díky, zajímavé. Ještě malý dotaz: umí absolvent udělat závěrovou tabulku?
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doplním... Závěrovku, kterou by se nemuselo několikrát dokola připomínkovat, aby se odstranily chyby...?
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nevíte někdo, jak je to na FD ČVUT?
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 09. března 2008 - 12:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt: No, nemůžu mluvit za všechny, ale určitě by ji podle mě měl po absolvování předmětu Základy zabezpečovací techniky umět minimálně číst (rozumět ji). A asi by ji měl (i třeba podle nějakého vzoru/předlohy) zvládnou udělat.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 10:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt a Martin_cz: uvažujete i to, že než se absolvent propracuje v rohovém razítku z pozice "kreslil" na pozici "přezkoušel", tak to chvíli trvá...?
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 18:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělat závěrovou tabulku, dejte pokoj, ono to v těch větších stanicích naroste do takových rozměrů že to už ani není pěkný...z vlastní zkušenosti znám že se závěrové tabulky už ani leckde neupravují do aktuálního stavu....
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 18:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Ano i s tím uvažuji...

Pepa_l: Že si řada SSZT nedělá těžkou hlavu z aktuálnosti dokumentace ZZ (a nejen z toho), vidím poměrně často.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 18:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

závěrové tabulky už ani leckde neupravují do aktuálního stavu
pravda, minulý týden jsem se v nejmenované stanici setkal se závěrovkou z roku 1981(2?), kde nebyly průjezdy se "zelenou" atd. Ale jinak musím říct, že seděla. To podstatné tam bylo. Až na návěstidla. Už je to opravené.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 8.3.2008
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 18:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_cz: neměli bychom adminy požádat o nějakou vjecnou cenu? Potkali jsme se s příspěvkem o vteřinu! Náhoda jak blbec.
IV.koridor-2.etapa aktualizace 8.3.2008
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 19:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem proti :-)
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Pondělí, 10. března 2008 - 22:44:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hajnej: mě šlo jenom o propracování se do pozice "kreslil". Začínal jsem mít totiž dojem, že pro samou velevědu už se u dnešních zabezpečováků s diplomem "praxe" vůbec neřeší. Nebo snad ESA & spol. nepotřebuje naprogramovat závěrovku?