K-report
 

Archiv do 11. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 11. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vivatfrance
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 09:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add alf:jo hydro olej už mi taky radil kamoš.Díky všem za rady určitě něco vyzkouším
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 12:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak na hodně drsnou špínu jsme používali kyselinu solnou.Je to sice hrozný smrad,ale šlo to super dolů.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 14:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Solnou? No ty we
Kastle v depu se myly kyselinou šťavelovou, bylo to takový mlíko.
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 14:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýro, podívejte se do fotohádanek, dal sem tam interior jednoho kocoura a nikdo nemůže poznat číslo, ale Vám věřim že to trefíte
Minulla on jano!
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 14:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: A zbylo z toho plechu něco? To pak muselo být to chroupání rzi slyšet i přes zavřená vrata.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 15:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Raspi:Budeš se divit,ale ne.Dělali jsme to venku a špína šla překvapivě v pohodě dolů.Až se to očistilo kyselinou,tak jsme to přejeli hydraulickým olejem a jak to vypadalo.Stačí se podívat na 749 006 z let 1996-1998 a uvidíš,jak na tom ten lak byl.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 15:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Jasný, a pak to hezky deštík smyl do spodních vod.....tyhle hloupý leštiče jsem měl už tenkrát chuť nakopat do prdelí. Dnes by za to měli úplně jinou polízanici.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn to si děláš srandu ne, při těsnosti motorů a převodovek plno mašin Se někdy podívej mezi koleje, kde třeba stává častěji nějaká mašina, jak to tam vypadá. A ty máš starost o film hydrauliky na kastli, co se smeje do odpadních vod
Je pravda, že na nový, kvalitní lak už se s hydraulikou nechodí, ta spíš tomu laku uškodí, stačí umýt saponátem a naleštit leštěnkou na nábytek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: To teda nedělám, zvlášť když o těch olejových lagunách v kolejích vím. Proč to ještě přikrmovat hydraulikou, což je prý snad největší svinstvo z olejů. Protože je řídký a dostane se všude, i když u toho filmu na kastli ta řídkost až tak roli nehraje.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 12-2005
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, kdysi na konci sociku jedno nejmenovane vyzkumne pracoviste v CSSR delalo rozbor ruznych pozivatelnych tuku a oleju na nedobre primesi a jen tak navic pribrali hydraulicky olej a indulonu a vyhrali to prave ty posledne jmenovane v obracenem poradi co se tyce zdravotni nezavadnosti .... ;-)
Jinak hydraulika nemuze byt nejvetsi svinstvo a ani co se tyce hustoty, to si trosku pletete s jinymi oleji do jinych veci a v teto kategorii by se dalo najit ledasjaky sajrat nechutny neprijemny neekologicky. To ta hydraulika je vcelku jeste v klidu.
No .. ale lepsi nevedet ... jsou jakesi vyjimky, ale ty bezne nepotkate.
Pavel
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 17:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Jenže podívej se v jakém stavu ty mašiny byly. Jezdili na ní 4 strojvedoucí, spoustu věcí si na ní udělali, věděli kde jsou její slabé stránky. Dneska se na ty mašiny podívej.Každý si odjezdí svoje, vypadá to tam jak v hnojníku, nic tam pořádně nejde, nikdo se o nic nestará.Proto říkám.Zlatý leštěnky.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Nejsou tak pěkný, to je bez debat, ale není pravda, že na nich furt něco nejde. Já už neměl neschopnost na závadu ani nepamatuju. Vlastně mne posledních cca 5 let co jezdím na osobní nikdy netáhli. Vždy jsem dojel. Na stanovišti si holt uklízíme sami, i když tlačíme na to, aby to po údržbách zajišťovala dílna. I to se časem zlepší.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin strojvedoucí jsou určeni k tomu, aby udržovali lokomotivu? Mají psát opravy, pokud tam něco nejde. Na dráze aby někdo dělal, tak by museli dát do předpisu, že se musí uklízet na stanovišti a utírat motor a pod, jinak proč by to kdo dělal, že.
U nás ti fíra ex ČD řekne, že on už se nautíral motorů dost, když se ho zeptám, proč ho neutřel.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

To máš jedno, u nás ti zase fíra ex exd řekne: To se musí pořád zapisovat tu JZB při obratu do bržděnky? Kdo je větší blb?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 18:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netuším, ten kdo vymyslel ten předpis? Když jezdí celý den s tou samou soupravou a pořád tam a zpět a obracíš a furt děláš JZB a píšeš to. To prostě taky nechápu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 19:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Co blbneš? V15 hovoří....
Převrátil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2007
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 19:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dráze aby někdo dělal, tak by museli dát do předpisu, že se musí uklízet na stanovišti a utírat motor a pod, jinak proč by to kdo dělal, že.
U nás ti fíra ex ČD řekne, že on už se nautíral motorů dost, když se ho zeptám, proč ho neutřel.


Federace nesvobodných strojvůdců varuje: práce navíc škodí zdraví. Zasloužilý federant se radši bude válet ve špíně, než aby hnul prstem navíc! Ledaže by za to dostal příplatek.
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 19:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak - federanti, raději budete sedět v hnoji, než byste mákli rukou.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 19:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn no právě, ten předpis zase psal jen člověk, nepřipustíš, že se moh zmýlit a nebo tam psát alibistické zbytečnosti? Podle mne je zbytečnost dělat furt JZB jak tydýt, když jezdíš pořád s jednou soupravou tam a zpět a objíždíš jí mašinou.
Nedávno ve "škole" jsem se bavil se školařem o tom, že třeba v Rakousku se vůbec nesepisuje nějaká brzděnka. Je to tam podle logiky: mašina je dostatečně brzděná pro rychlost Vmax? Ano. Vozy jsou dostatečně brzděné pro rychlost Vmax? Ano. V tom případě je vlak dostatečně brzděn, není třeba to někam psát a hrát si na %. Ale on mi řek : Víš, kdyby se to u nás nepsalo na ten papír, tak tu brzdu nikdo neudělá, třeba ti řekne vysílačkou z kanceláře. Jak kdyby to s tím papírem z kanceláře nešlo. Prostě hned by se to určitě zneužilo, tak musí být alibismus.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Zákony této země také nejsou všechny v ažůru a taky je snad neporušuješ ne? Teda krom toho drážního Já vím, že je to 3,14čovina, ale je to prostě dáno a já nebudu čekat, až přijde nějaký vymatlanec a sejme mne jen proto, že jsem něco předepsaného nevykonal ne? Chráním si své, chápeš? Až budeš mít jednou na mašině týpka typu Sedláře, nudeš se chovat jinak. Neboj.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ládin Otočil a Jéňa Pyčko:

A vy dva odjezd do hajzlíku i se svými kecy, kuřbuřti vymatlaný.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane "Fýro", co kdyby ses zeptal na zápisy na brzděnce svého poslance, senátora (kteří zákon schválili a pana prezidenta, který zákon podepsal. O tom, že byla zkouška brzdy vykonána musí být písemný zápis s patřičnými zápisy, Vychází to vše ze zákona a nejen z předpisu v15/I !!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 20:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814914:
No jo, když on fýra uznává jen zákony džungle.....je to takový survival.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 21:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkoušku brzdy bych udělal v případě kdy to uznám za vhodné.V každém případě než vyjedu a pak podle potřeby.Jízdní vlastnosti stejného vlaku se ti nezmění, ikdyž ji několikrát otáčíš.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 21:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:

Jo přesně tohle řekni u zkoušek svému komisaři. Dobře si to zapamatuj, jestli se nechceš nikdy na mašinu dostat....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 21:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Netvrdím, že to řeknu u zkoušek,ale mělo by to svoji logiku.Vím, že předpis V 15/1 hovoří jinak. Bohužel.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 22:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Počúvajte, Kefalín, čo si predstavujetě pod tým "podle potřeby"?
Už jsem si myslel, že jste dostal rozum, ale vaše geniální nápady, kvůli kterým jsme se tu dohadovali před půl rokem zase vyskakují na povrch. Jste si úplně jist, že jste si vybral správné povolání? Pokud totiž nejste přesvědčen o tom, co děláte, máte tendenci to "omastit" - naprosto podvědomě, ale se stejně katastrofálními důsledky, jako když to uděláte vědomě. Trestní zákoník sice odlišuje "nedbalost" a "úmysl", ale ten rozdíl v trestních sazbách není tak velký... a vědomí, že jsem něco odflákl a v důsledku toho někdo přišel o život, to je něco, čeho se já osobně docela bojím.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 22:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Johny11:Asi jsem se nevyjádřil přesně, ale byla to reakce na srovnávání zkoušky brzdy u nás a u Rakouských sousedů.Na víc to nebylo myšleno tak, že to tak dělat budu. Brzda je věc se kterou se nevyplatí hazardovat. Tímto se omlouvám za svoji nepřesnost.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Pavel_blaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 7-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 22:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co kdyby ses zeptal na zápisy na brzděnce svého poslance, senátora (kteří zákon schválili a pana prezidenta, který zákon podepsal.

Co to blábolíte? Četl jste někdy zákon o dráhách? Skutečně se domníváte, že řeší nějaké brzděnky?
"Přišel jsem se rozloučit a připomenout Ti, že jsem nezapomněl... na osmačtyřicátej!"
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 22:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814914 když vám do toho vašeho pojebanýho předpisu napíšou, že si máte hadici průběžnýho potrubí narvat do a otevřít kohout, taky to budete dělat?? Nemodlíte se k těm slavným předpisům náhodou otčenáš??

Corllin pokud budou brzdy v odpovídajícím technickém stavu, vlak spojen průběžným potrubím, na konci bude vzduch, nevidím důvod, proč by neměl vlak brzdit. Je-li konstrukce vozu udělána tak, aby byl dostatečně brzděn na svoji konstrukční rychlost, to samé u lokomotivy, potom vlak brzdí a dostatečně, tečka. Nějaký papíry, bláboly kolem toho jsou zbytečné.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Hele, voe, sám víš, že tohle by sis u přezkoušek z V15 ky nikdy nedovolil ani naznačit. Pan Plochý je sice kouzelník, ale jednou je to předpis a tím to hasne. Tady může každej mektat co chce, nic to nestojí, ale až budeš vědět, že tě sleduje nějakej mamrd jak se u zkoušky brzdy chováš, nebudeš si s tím přiblblým předpisem (jsme na jedné lodi, všímáš si?) vytírat , ale budeš se snažit, abys svou firmu a sebe nepoškodil, TAK CO KUA PORÁD REVEŠ!?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne protože se BOHUŽEL se TÍM musíš řídit i kdyby to stálo za sebevětší lejno
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když nemáš pravdu, já běžně svoje názory presentuju před kýmkoli, na přezkouškách asi ne, protože tam jsem zkoušen z obsahu té dementní knížky zvané předpis
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
No tak vidíš, že to nemá cenu, stejně to nezměníš a u zkoušek budeš jako ovečka, pardon beránek. A budeš vrkat ty přiblblé odstavce jako básničku.
Metcalf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra, Drn Sem zvědavej, kdo z vás bude mít dneska poslední slovo.

(Příspěvek byl editován uživatelem metcalf.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Metcalf:

Tady ho někdy někdo měl?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale vnitřně se s tím nesmířím, a v debatě s kolegy neargumentuju tím přiblblým "na to je předpis!"
Metcalf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra Souhlas
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 00:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
To já jsem smířen a vnitřně a je mi jistě líp než tobě, co se kvůli tomu pořád prudíš.....klid, nirvána, Budha, chápeš? Proč se vztekat nad něčím, co stejně neovlivním.
"klatovák"
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.27.154
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:32:02    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Fýro, když sejmete nějakého ležícího nebo jedoucího blba v autě, kterého byste přejel stejně, můžete se při vyšetřování setkat se závadou zjištěnou mimo příčinnou souvislost s MU. (což je třeba blbě vyplněná brzděnka). A ikdyž neponesete za MU ani píď odpovědnosti, můžete být nepříjemně popotahován, případně i odměněn. S výkladem předpisu můžu vnitřně nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. S děním v parlamentu a výslednými zvratkozákony taky nesouhlasím a nejdu tam hodit granát (přestože mnohdy to na RPG je).
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosba na moderátory}BYLO BY MOŽNO ZDE ZŽÍDIT CHAT S UNIVERZÁLNÍM ZAMĚŘENÍM?SVÝM ZPŮSOBEM BY SE URYCHLILA KOMUNIKACE
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kua myslel jsem ZŘÍDIT
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: "Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!":-)) Jdi jezdit na tamvaje a pustí tě to...:-))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 11:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klatovák:

Přesně tak. V roce 1987 mi při jízdě Pn vlaku na zhlaví žst Louny vypadly poslední dva ložené kotle s mazutem a zoraly třetinu zhlaví. Přestože příčinou byla prasklá srdcovka výhybky, sebrali mi celé prémie (tenkrát asi 600 Kč, což nebylo málo)za to, že jsem neměl ve vlakopisu uvedeny časy v souladu s údaji na proužku (dopisoval jsem je odhadem až na místě před příjezdem vyšetřováka a spletl se asi o 8 minut). Málem mne kvůli tomu tenkrát šoupli za trest na zálohu. Tak to prostě je....
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 12:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi ten podpis změním... začínám otupovat. Už moc nepřemýšlím, co na 742 vymyslíš když nejede? Trochu degeneruju, koukal jsem na autorizace které mám, a porovnával s tím na čem jezdím a ejhle, značný nepoměr...Nevadí, mám tady K-Rep.Dostanu mobil a bude mi fajn... Na elektriky jsem se hlásil ale ještě není můj čas, musím dozrát jako réva...
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 12:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba:

Asi jsi ještě nestrávil tak 10 hodin v kuse na standardně vylágrovaném ústeckém kostitřasu řady 122, nebo nedejbože 123. Ono by tě přešlo to plivání na 742. Ta je proti tomu mercedes, to mi věř.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 14:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

věřím a nepopírám co říkáš ale když tě degradují ze 754 na šlehač typu 742 nelze jinal než být nasraný. Navíc k mému věku a nezralosti jak mi sdělil kolega 007 kdysi na foru FSČR,nemám rozum a jsem přehnaně ambiciózní...
Opravdu mě dispečerky na 742 neberou, naštěstí jsem upadl na lokální výkony typu Opava, Biocel atd, a díky tomu mě to začína zase bavit. Dispečerky nebrat! S takovou dvojicí reko744.7 by byla radost vozit i uhlí
Arbeit macht Frei!
Byl jsem odsouzen do pracovního tábora Cargo na nucené práce...
Rekonstrujte 742 na civilizované stroje!!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 15:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : tak to snad ani není možné že by něco bylo horšího než 742...no je pravda že střídavky nad 70 km/h taky nejsou žádný zázrak ale je to docela únosné..ale jednu přednost mají všechny... je z nich aspoň něco vidět..
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 15:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Oldcerry:Tak na těch starších hučí jedině ventilátory, kdežto na peršingách je docela hukot.Ten cvrček je docela nepříjemný,ale zvykneš si.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 16:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin : čéče neřikej.. na 363 jezdím 15 let a cvrčka jsem tam nenašel...spíš švába... ale asi na peršounech je to jiné..asi jiná ZOO :-))
danys
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.130
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 17:26:11    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo, proč se u tratě z Pardubic do Chocně staví vysoké betonové stožáry? Jeden je v Černé za bory, druhý v Uhersku a třetí v Sedlíšťce.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 17:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Oldcerry:Ty víš o čem mluvím.Měl jsem na mysli to bzučení.... :-))))
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Vláďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 18:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

danys:
To jsou sloupy pro GSM-R. Do konce roku by měl být signálem pokryt komplet I. koridor
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 20:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane "Fýro", strašně rád bych viděl Vaši činnost na lokomotivě od nástupu služby až do konce, způsob vaší jízdy, brzdění atd. (pokud teda vůbec strojvedoucí jste).Občas by mě taky zajímalo, jestli Vy vedete stroj nebo stroj vede Vás. Podle Vašich výlevů zde na fóru spíš asi to druhé. Jako mám strach potkat některé řidiče na silnici, úplně se děsím toho, že bych se na Vás jako strojvedoucího mohl spolehnout na kolejích!!! A hrozně rád bych Vás ale viděl jako "hrdinu" u zkoušek, co byste tam plácal za hrdinné řeči ( strčit si hadici někam, lejna a podobně)
Nabrak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.112.190
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 11:11:08    Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se za, pro vás odborníky, hloupá dotaz.
Ale proč je na Moravě levostranný provoz!?
Díky za vysvětlení.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 12:18:02    Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď dává §1 odst. a) Pravidel železničního řivota.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 12:19:28    Odkaz na tento příspěvek  

V posledním slově předchozího příspěvku proveďte přelepení "řivota" na "života"
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 12:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nabrak: Na Moravě je levostranný provoz jen na bývalé Severní dráze císaře Ferdinanda (KNFB) v úseku Břeclav - Přerov (myslím). Je to pozůstatek z dob jejího zdvojkolejňování, kdy se přebíraly zvyklosti z Anglie, kde byl (a je) samozřejmostí levostranný provoz na plavebních kanálech, cestách (silnicích) i tratích. A vlastně i ve vzduchu :-).
Všude jinde, vyjma bývalé Buštěhradské dráhy v úseku Chomutov - Cheb se už při zdvojkolejňování přešlo na kontinentální (nebo spíše německý) systém pravostranného provozu. Na "buštěhradce" se v souvislosti s její elektrifikací přešlo na pravostranný provoz, na "ferdinandce" z mně neznámého důvodu zůstal levostranný. Odhadoval bych, že to bylo z důvodu situace ve stanicích Břeclav a Přerov, které nebyly rekonstruovány současně s koridorizací trati. Snad někdo doplní víc.

(Příspěvek byl editován uživatelem johny11.)
Cohwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 12:36:14    Odkaz na tento příspěvek  

Nejezdí se v úseku (Chomutov-) Kadaň-Prunéřov - Karlovy Vary (po nedávné elektrizaci) už také pravostranně?
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 13:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Levostranný provoz byl do začátku roku 2007 v úseku Břeclav - Bohumín a po dokončení modernizace ŽST Bohumín se levostranně jezdí až do Dětmarovic.Je to asi tím,aby se Bohumínem mohlo projíždět 140 bez zpomalování...Možná, že se jezdí levostranně až do Petrovic u Karviné,ale to nevím.