K-report
 

Archiv do 9. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 9. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 11:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dost, protože někdo začne jedním lístečkem a někdo kmenem.
No to zírám, co se z toho jako pozná? (Jestli mi to myslí pozpáku? )
Normální bude asi ho kreslit od kmene. :-)

Pak ale záleží, jak ten kmen nakreslíš - jestli malý v rohu papíru nebo velký přes celou A4.
Prográmky pro BAHN
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 13:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host:
U periodické se nedělají - zatím. Chystá se návrh po 50.ce u některých profesí ( díky "Čerčanům" ).

Jo? Takže fírové ano, výpravčí nabušení Valetolem ne?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bocco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 14:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotografie z Innotransu 2008 nájdete tu,zatiaľ len elektrická trakcia :http://zeleznica.railnet.sk/modules/AMS/article.php?storyid=208
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 15:03:09    Odkaz na tento příspěvek  

JirikP: Ostatně, můžete si to zkusit na vlastní kůži: vemte své IGK, vyražte na dálnici a jeďte tam 30 kmh. Až to budete vysvětlovat policii, řekněte, že jste myslel, že jet vyšší rychlostí by bylo nebezpečné.

Za prvé: na dálnici JE STANOVENA minimální rychlost, takže bych to policii vysvětloval pouze v případě, že by bylo mlíko s viditelností 4 vídeňské sáhy, a myslím, že bych jim to vysvětlil úspěšně. V opačném případě (ne-mlíko) by mi oni ukázali ve Vyhlášce větičku, kde se ta min. rychlost uvádí, a nabídli mi k odkupu pár bločků, což bych vzhledem k nabídnuté ceně asi nemohl odmítnout.
No a za druhé je Váš návrh pouze akademický :-).
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 15:14:02    Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsem byl vysvětlen, že na té dálnici jsou připuštěna pouze vozidla, jejich konstrukční rychlost je těch 80.
Tak odvolávám první bod, čímž se z bodu druhého stává bod první a tedy důležitější.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 5-2003
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 15:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde je v zákoně stanovena minimální rychlost na dálnici? Nějak ten paragraf nemohu najít. Nemyslím tím zákaz vjezdu vozidel s nízkou konstrukční rychlostí ani jízdu s technickou závadou. Zajímala by mě ta formulace, která vyloučí běžné případy jako zácpy, sníženou viditelnost apod...
zema
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.198.129
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 15:32:34    Odkaz na tento příspěvek  

Co se Vám nejvíce líbí/nelíbí na poskytovaných službách ČD v Praze????
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5104
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 15:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde je v zákoně stanovena minimální rychlost na dálnici?

Není stanovena minimální rychlost, ale platí obecné ustanovení § 18 odst. 2 písm. b) zákona o silničním provozu:

"Řidič nesmí ... omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním."
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
ythomas_ct
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.5.19
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 16:14:48    Odkaz na tento příspěvek  

Přidám sem odkaz na pár fotek z InnoTransu 2008...TADY JSOU!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 16:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: To mi připomíná, když nám na vojně vyprávěl náš řidič, jak ho před lety brali k VP. Dělali psychotesty - seděli na učebně a počítali celkem jednoduché matematické úlohy. Po chvíli do místnosti přinesli maják z auta a začali tam blikat. Adepti počítali dál. Po další chvíli zapnuli sirénu. Tak tam seděli, počítali, do uší kvílela siréna a na papír blikal maják.
Když se pak po skončení testu ptal, jaký byl limit na správnost, protože tam asi udělal dost chyb, odpověděli mu: "To je jedno, hlavní bylo vydržet."
:-)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 19:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není stanovena minimální rychlost

Já tedy nemám řidičák, předesílám, ale pálil jsem kamarádům různá CD a testy do autoškoly a tak jsem to i vyzkoušel a pamatuju si z nich otázku, z jejíž správné odpovědi vyznělo, že vozidla s rychlostí menší jak 80 km/hod na dálnici nesmí jet.
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.36.163
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 21:10:02    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš L.: Ano, návrh byl akademický, stejně jako celá debata o minimální rychlosti. Zatím jste neukázal instanci skutečného problému, který by to mělo řešit.

Fýra: ... vozidla s rychlostí menší jak 80 km/hod na dálnici nesmí jet

Ano, ale jde o rychlost zapsanou v techničáku. Druhá věc je, jakou rychlostí ta vozidla skutečně pojedou, a existuje hafo důvodů, proč by mohla jet pomaleji (klimatické - mlha/déšť/sněžení/náledí, ostré zatáčky - nájezdy/sjezdy/křižovatky, těžké nákladáky do kopce, zácpa ...). Důvod, proč je pomalá jízda po dálnici přestupek, popsal Quex.
ahojda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.39.26.142
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 22:31:36    Odkaz na tento příspěvek  

díky za různé informace.
host: máš pravdu, upsal jsem se. Neměla to být periodická, ale preventivní vstupní prohlídka. Nějak jsem se v tu pozdní hodinu spletl.
Batyr: I tobě díky. Blb snad nejsem, dělal jsem už pár psychotestů a jsou rozdílný. I stromeček jsem kreslil. Známej mého kamaráda kreslil hrušku, nakreslil strom na něj i nějakou tu hrušku a korunoval to tím, že začal kreslit na strom obdelníčky, a když se ho psycholog ptal co to znamená, tak mu odpověděl, že jsou to hrušky máslovky ... a taky prošel...
Mikulda: Nevím kolik nás bude, jdu do Prahy, někam na Masnu. Když jsem dělal psychotesty naposledy, tak tam bylo otázek minimum, počítám tak do 30-ti. Ale byli tam obrazce, počítání sudých a lichých čísel, zátěžový test a nějaký test, jaký barvy se ti líběj. Není to těžký, ale jde o to nebýt nervozní a nezkazit to. Takže díky. Je to všude asi stejný.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 22:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se povídá o psychotestech pro uchazeče o práci operátora v Dukovanech, tak kladná odpověď na otázku Vzrušuje vás pohled do ohně AND Provozujete nestandardní sexuální praktiky znamená zpravidla známku 3 nebo 4, která práci operátora vylučuje. Jinak na jinou pozici v ČEZu vás s trojkou taky vezmou, s pětkou odjíždíte z pohovoru v kazajce.....
Očekávám, že v blízké době se testu zúčastním, tak dám vědět..... (ale dělat tam nechci)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 29. září 2008 - 23:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Kdybych tam byl já, tak by ze mě spíš odjížděli v kazajce ti doktoři.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 09:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Instance skutečného problému je výchozí bod celé diskuse: jak řidič ví, že jeho pomalá rychlost je už nebezpečná z pohledu běžného chování PZZ.
On ví, že nesmí jet zbytečně pomalu, ale neví, že 5 km/h už JE zbytečně pomalu bez ohledu na veškeré ostatní okolnosti.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 11:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych tam byl já, tak by ze mě spíš odjížděli v kazajce ti doktoři

No, myslím, že nejen ti doktoři....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
VR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.185.213
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 12:47:20    Odkaz na tento příspěvek  

"Vzrušuje vás pohled do ohně?"
Ideální pro topiče na páře
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 807
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 18:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Očekávám, že v blízké době se testu zúčastním, tak dám vědět..... (ale dělat tam nechci)

Díky za upozornění, nebudeme se zdržovat a plýtvat drahocenným časem našich psycholožek, pane vychytralý...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 18:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

....Ideální pro topiče na páře ...
Tých už veľa nieto. Ale takých tavičov, sklárov, hutníkov, plynových servismanov, pekárov , atď.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove dotaz.
Bo jsem na vikend byl v CZ a kdyz jsem jel zpet, tak jsem koukal na moderni pragotron v Pcich, ze vlak EC 171 ma poznamku, ze neveze mistenkovy vuz druhe tridy cislo 259. Shodou okolnosti jsme mel mistenku pro vuz c. 259, lec vlaku EC 172 a tak jsem si rikal, co bych asi tak delal v pripade, ze by ta poznamka byla u vlaku toho o jedno cisilko vyssiho a nejak me nic nenapadlo. A tak se ptam zde, jak se takova situace resi ? Resi-li se ovsem nejak.
Ostatne prisprostle a jine pseudovtipne odpovedi, co se nabizi, si predpokladam nekteri odpusti.
Pavel
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44982
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší je jít v takovém případě za dozorčím přepravy, příp. aspoň za pokladní, a doufat, že bude znát postup. Měl by být možné dodatečně přepsat místo jinam. To však ale nejspíš jen je-li v uzavřeném obsazovacím plánku nějaké místo volné a jsou-li ve vlaku řazeny vozy s expresní nebo povinnou rezervací.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11
Já jsem se tam necpal, voni furt vyplňte lísteček, nic vás to nestojí - tak jsem vyplnil. Tak probíhají personální veletrhy, každý upsaná duše dobrá......
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský -> dobre, ale co kdyz nemam cas ? Ja jsem blb, ja chodim 15 a vice minut dopredu, ale muze to byt prestup s peti minutami a ta poznamka, muze ale taky nemusi, byt zobrazena na pragotronu okolo ktereho poletim. Co v takovem pripade ?
Ostatne, vraci se treba aspon cena mistenky ? Uznavam ze 2 EUR jsou pro me "smesna" castka, ale to asi taky nebude pro kazdeho. A dalsi poznamka, netusim, kde bych dozorciho prepravy na Pardubice hl.n. hledal ... :-(
Pavel
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44984
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V takovém případě to (zkusit) řešit s vlakovou četou. Minimálně hlášenku o nevyužití místenky z důvodů na straně dopravce by snad vydat měl.
Na dozorčího Tě obvykle nasměrujou z pokladny, i kdybys za ním nehctěl. :-)

Mě by spíš zajímalo, jak se náš milý dopravce postaví k situaci, kdy si někdo musí koupit místenku na kolo a pak mu ujede přípoj.
Rád bych věřil, že nebude muset buď čekat na další vlak, na který si po ujetí přípoje stihne koupit místenku (třeba i deset hodin...), nebo tu původní zahodit a pak v tom náhradném spoji platit vyšší cenu za naložení kola bez platné místenky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 30. září 2008 - 19:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A bude ta hlasenka me neco platna v DE ? ;-)
Pavel
Bocco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 11:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pridané ďalšie fotografie z Innotransu,tentokrát dieselová trakcia
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 01. října 2008 - 23:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: Tiez je este moznost, ze vam vlakovy personal prideli miesto ine, ako som toho bol svedkom napr. po vyradovani zo 75% vymiestenkovaneho vozna Bpeer zo supravy Ex/EC 121 Kosican v Pardubicich pre zaseknute brzdy ...

Vlakveduci vyzbieral vsetky rezervacne karticky a nasledne poroznasal po nerezervovanych miestach v inych vagonoch a aj vsetkym cestujucim s rezeravaciami, ktori uz sedeli, pridelil miesta vo vozni pred nim ...
Gabriela
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 15:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pánové prosím o pomoc nevím zda jste tu jenom milovnici jízdy vlakem nebo profíci ale potřebuji pomoct píšu diplomku o železničních koridorech v ČR a nikde nemůžu najít aktuální situaci všechno to je staré a hodně se toho změnilo je taky někdo kdo by mi mohl trošičku pomoci děkuji moc Gabka
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabriela:

Gabčo, je tu jeden človíček na slovo vzatý. Používá nick Hajnej, mohu doporučit. Pán má všeobecný rozhled a třeba poradí co a kam dál....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 21:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Proč ta ironie?

Gabriela: zkoušela jste třeba tohle? http://www.mdcr.cz/cs/Drazni_doprava/Rozvoj_zeleznicni_infrastruk tury/
Vyhledání trvalo asi 30 s....

Jinak relevantní dokumenty hledejte na ministerstvu dopravy, Státním fondu dopravní infrastruktury, Správě železniční dopravní cesty a na vládě ČR, ministerstvu financí a v parlamentu - většina staveb spojených s koridory se objevila jsko samostatná položka ve státním rozpočtu.

(Příspěvek byl editován uživatelem johny11.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2008 - 22:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11:

Můžeš mi říct, kde vidíš nějaký ironický smajlík? Co mi podsouváš ironii? Hajnej ví, že to myslím vážně, bez ironie, protože je to podle mne skutečný odborník, nehledě na to, jak se tu spolu občas popichujeme....a ty laskavě vkládej významy do úst výhradně sobě a svým příspěvkům, nezkoušej to u mne, ty samozvaný vykladači.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 04. října 2008 - 21:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahojda: Ještě jednou ke vstupním psychotestům. Nevím jestli si můžu dovolit tady něčím přispět, když je tady tolik odborníků. Já jsem teprve nováček soutěže. Testy jsem absolvoval v PZE na Masaryčce cca před 3 měsíci. K personálu, mladé příjemné holky, délka trvání asi 5 hod, všechno prováděno na PC, (pro neznalé PC možnost i klasicky na papír), k obsahu vše co již bylo popsáno výše, nejobtížnější asi opravdu zátěžový test, strom byl taky. Všechno se dělá dost rychle ale důležité je nejančit a nedělat chyby. Pro srovnání jsem absolvoval stejné vyšetření loni, pro profesní průkaz řidiče nákladních aut. Vyšetření pro ČD bylo obsáhlejší, obtížnější ale rozhodně profesionálnější. Přeju hodně štěstí
Moskovitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 07:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokostop: Nový trend v cestování vlakem.



Lokostop (jinak známý jako rail-hiking) je zcela nová forma železniční dopravy, při níž se cestující stojící při železniční trati pokoušejí zastavit okolojedoucí vlaky (např. upažením nebo máváním ruky nebo držením cedulky s cílem cesty). Zájemci o lokostop se říká lokostopař.

Zkušený lokostopař (popřípadě lokostopařka) musí být dobře viditelný, aby mašinfíra stačil včas zabrzdit. Zviditelnit se dá buď oděvem nebo svérázným body-lengvidžem.

Více na: http://placacka.livejournal.com/
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 15:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsme dneska posílali 23 speciálů (Wlab + Bc) z ONJ do Velimy. Že by naše nové mašinky potřebovaly zátěž :-)
Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 16:17:44    Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak nové mašinky :-)
Ve středu máte vozejky zpátky. Pro změnu z Velimi :-)
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 16:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jiném vláknu padla slůvka "podzim", "klouže", "listí".

Tak mě napadlo, jak je to vůbec se smykem z vlaků? Jede-li třeba nějaký 5ti vozový R, začne brzdit na "posmrkané" koleji a druhý podvozek třetího vozu, který má nově vyměněné obložení a špatně seštelované (brzdí víc), se "kousne", pozná to nějak fíra? Dotyčný podvozek sice díky smyku téměř přestane brzdit, ale je tam spousta dalších, které brzdí, takže podle sníženého brzdění to asi neodhadne. Má ale nějakou kontrolku smyku vozů?
Vzpomínám si, jak při cestě do Regensburgu před 4mi lety v listopadu během sjíždění z České Kubice do Furth im Wald během hnusného typicky podzimního počasí (mrholení, chladno, vlhko) dostal náš vlak šmíra jako čuně, úplně celé soupravě včetně brejlí se zastavila kola (bylo poznat po zvuku, najednou ztichl zvuk jízdy a vlak byl potichu, jako když stojí, ale přitom jel asi 50 a zrychloval). Fíra sice celkem rychle zareagoval, odbrzdil, začal nepřetržitě sypat a znovu brzdit, přesto se nám vagóny slyšitelně obuly (vytvořily se plochy).

Tenhle případ je jasný, tohle prostě pozná, ale u jednoho podvozku???
To je můj názor na tuto věc. :-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 17:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne,nepozná.
Vozy jsou vybaveny protismyky,atˇ už elektronickými nebo dožívajícími odstředivými.Ty se nesmí bezdůvodně vypínat a v rozvaděči vozu je jejich vypínač/jistič zaplombován v zapnuté poloze.
Protismyky zkouší vozmistr při úplné zkoušce brzdy takovým jednoduchým testem. Viz předpis ČD V15-brzdy.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 17:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a to sjíždění do FiW : Po přejetí státní hranice vlak ztichne,protože najede na bezstykovou kolej DB. Jestli to nebylo ono :-)
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 17:11:07    Odkaz na tento příspěvek  

Kontrolka od vozů není. Ona není ani u lokotky. Signalizace skluzu/prokluzu je, ale smyk ne.
Mají to až asynchrony, "Zímens" bez kontrolky výpisem na obrazovce.
Vozy mají protismyky, ty odfukují tlak z BV. Odfouknutí je slyšet dost daleko. A taky je při tom poznat snížení účinku brzdy.
Z osmi vozů přerovského osobáku dva pšoukající mne pěkně prostrkaly Krasíkovem.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 45200
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 17:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
Jak kdy... :-( A ty plomby, to je někdy taky bída, navíc pak se najde dost expertů, co protismyk vypnou, aniž by tušili, co tím způsobí...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 17:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jo,souhlas,ale těm expertům,co se séřou rádi do rozváděče,aniž tomu rozumí,bych ty ruce přerazil.
Třeba u 471 se vážně uvažovalo,že se propojí termostat natvrdo na 22 Celsia a nikdo nebude moci kroutíkovat.
Fakt si s tím hrajou lidi,kteří tomu guwno rozumí a pak se diví.Třeba takové Bmz-někdo se tu regulaci a její rozdíl od předtápění nikdy nenaučí. Snažíme se to řešit přes ÚPV,zatím :-(
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 17:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: Jj,jednou jsme se takhle snažili opravit v Brestu lůžko.Vozák protivnej,museli jsme až za načálnikem.
Naštěstí na to kolega kápnul-zkrat v krabici protismyku.
Brumla
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 6-2005
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 20:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, je už/bude v nejbližší době v Praze k sehnání železniční kalendář 2009 nástěnný? Kde?

Díky
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 21:14:50    Odkaz na tento příspěvek  

V podchodu na slintáku.
Havrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 21:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ho viděl nedávno v knihkupectví v pasáži naproti masaryčce v ulici Hybernská.

(Příspěvek byl editován uživatelem Havrda.)
Život je boj, tak bojuju, jak se dá.
Žádný učený s nebe nespadl.

ICQ:252 160 498

Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 07. října 2008 - 21:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, díky;
Mladějov - bezstykovou kolejí to nebylo, bo před tím jsem slyšel (seděli jsme nad podvozkem) typické "šššš", které tak dobře znám z tramvaje, když kola překročí mez adheze a začnou se smýkat. :-) (ty wole, jak si to po sobě čtu, věřili by jste, že jsem vyjmenované slovo smýkat použil v psaném textu mimo diktát poprvé v životě? 15 let od ZŠ :D :D :D)
To je můj názor na tuto věc. :-)
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 09:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/clanek/151436-drahy-zdrazi-jizdenky-i-zakaz nicke-karty.html

Asi jim vážně jde o vyhnání lidí z vlaků... :-(
To je můj názor na tuto věc. :-)
Petr ots
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 13:00:07    Odkaz na tento příspěvek  

nevěřili BYSME......lépe BYCHOM.
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 16:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr ots - na co narážíš? Na tvar otázky věřili by jste? To je ale správně, takže jestli jsi chtěl jako rejpat ohledně správně češtiny, pak jsi udělal ze sebe akorát vola.
To je můj názor na tuto věc. :-)
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 17:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom případě se dobrovolně řadím k "volům", neboť "by jste" ani já nepovažuji za správný tvar :-)
Hanysek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 10-2006
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Youarebad:
http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=byste
Iamgood674
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.237.152.53
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 18:05:20    Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 674
Petr ots - na co narážíš? Na tvar otázky věřili by jste? To je ale správně, takže jestli jsi chtěl jako rejpat ohledně správně češtiny, pak jsi udělal ze sebe akorát vola.

A ty hned dva najednou.
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 20:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov, Hanysek -hmmm, dobrá, ačkoliv se mi to slovo nelíbí (byste), pak musím uznat, že zřejmě se dnes již může používat. Leč ze ZŠ si pamatuji, že toto slovo bylo bráno v diktátu apod. za chybu. Holt čeština byla před 25lety trošku jiná.

Pak se tedy Petr ots omlouvám.

P.S.: na ICQ jsem se postupně každého ptal, jak to je podle něj dobře:
mladší generace (do 25 let) - 75% byste, 20% by jste, 5% blbosti :-)
starší generace (nad 25let) - 10% byste, 90% by jste
Tak to o něčem svědčí, ale je fakt, že čeština se vyvíjí a dnes jsou spisovně slova, která by dříve byla za hrubku. :-)

Edit-
ještě k byste a by jste - o něčem svědčí i výsledky google na oba tvary - byste 6.520.000 stránek, by jste 13.000.000 stránek. :-)))

(Příspěvek byl editován uživatelem iamgood.)
To je můj názor na tuto věc. :-)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 21:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood : Mě to taky moc nesedělo ale pak mi MZ vypral žrádlo abych to nepoužíval s "J" a hle já to až tak špatně nemělNjn stará škola.
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 21:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: jenomže ono "by jste", které dnes zhovadile používá i spousta vysoce postavených lidiček a dává tím na odiv své "znalosti" češtiny, se nepoužívalo ani před tím čtvrtstoletím, ba dokonce ani před půlstoletím. Je to prostě fakt a víc k tomu nemám co dodat.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 08. října 2008 - 21:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood: Mitas24 ve výše zmíněném příspěvku má pravdu, nevím, čím to pořád operujete a kam na ty své "důvody" chodíte?
A ze všeho nejhorší jsou skřítci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...
http://www.nahouby.estranky.cz/
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1268
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 08. října 2008 - 22:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iamgood :...http://www.novinky.cz/clanek/151436-drahy-zdrazi-jizdenky-i-zakaz nicke-karty.html

Asi jim vážně jde o vyhnání lidí z vlaků...

To je zajímavé.Autobusoví dopravci lecky zdaží jízdné i dvakrát za měsíc (přece se neustále zdražuje nafta) a nikdo z toho takovou kovbojku nedělá.
Tak jak jsem žil,žiju dál
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 00:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, momentalne pacham na jiste nejmenovane pravnicke fakulte magisterskou diplomovou praci na tema Liberalizace trhu s zeleznicni dopravou v EU (v ramci prava EU). Literatury mam pomerne dost, kdyby ale nekdo z Vas vedel o necem zajimavem, neobvyklem nebo proste se hodicim, tak predem dik...
ahojda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.39.26.142
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 09:23:43    Odkaz na tento příspěvek  

Bartsk: díky. přečetl jsem si to až dneska. Psychotesty už mám úspěšně za sebou. Taky jsem byl v Praze na Masaryčce. Nebylo to vůbec nějak těžký. My jsme dělali něco na papír a něco na PC. Na papír paměťový test a nějaký test na rozhodování a zbytek na PC. Tedy zátěžový, nějaké barvy, klasický IQ test a pak nějaké testy s otázkama ( asi 350 otázek ) a pak pohovor a kreslit strom.... Já jsem dělal jednou zátěžový test hodinu a ten byl opravdu zátěžový, už mě bolela ruka, pořád se klepalo na dotykovou obrazovku PC. Tady byl kratší. Přístup psycholožky byl opravdu výborný.