K-report
 

Archiv do 31. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 31. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2792
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 10:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusoví dopravci lecky zdaží jízdné i dvakrát za měsíc (přece se neustále zdražuje nafta) a nikdo z toho takovou kovbojku nedělá.

No tak jistě, ale tady vidíte jak je mediálně schopné vedení ČD, když dovede dostat zdražení o 2 koruny v hlavní zpravodajské relaci hned za zprávy o světové finanční krizi.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 11:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice se o tom zdražení mluví hlavně s sekci "Tarif", ale když už se to tu nakouslo...
Hlavně jak televize zdůrazňovaly, že se jedná během 1 roku už o třetí zdražování. Přitom ale při každém zdražování se zvýšila cena různých jízdenek (já vím, že KMB je výjimkou), takže mi to už připadá, jako by kritizovali obchodní řetězce, že v prosinci zdražili maso, v červnu rohlíky a v prosinci že zdraží třeba mléko... A pořád by zdražovali!
EDIT: některý z autobusových dopravců sice může zdražit 2x do měsíce (a před necelým rokem to tak myslím bylo, jednou s novým JŘ a podruhé na Nový rok), ale pořád je to jeden dopravce z mnoha, který většinou působí jen v menší části naší země. Naopak ČD coby téměř monopolní podnik, který působí celostátně, jsou více sledované a případné zdražení je médii sledováno stejně tak, jako zdražení elektřiny nebo plynu. Sice také existují "regionální distributoři" elektřiny a plynu, ale ke zdražení dochází většinou ve stejný čas ve všech krajích, jen se může mírně lišit procento zdražení.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dyž dovede dostat zdražení o 2 koruny v hlavní zpravodajské relaci hned za zprávy o světové finanční krizi.

No tos mne dostal. Hele, ty Radku věříš, že to, kde zazní zpráva o čemkoli, ovlivní terč nebo zadavatel té zprávy? Na to zapomeň, bo vše má rukou redakce zpravodajství. Ta určuje, kdy kdo, jak dlouho. Mám info přímo od pramene z Nohy.

Tím ovšem netvrdím, že tiskový odbor ČD by potřeboval průvan, bo troubu jako je Kubala, takového jsme tam ještě neměli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: mně teda připadá, že Kubala dokáže jakoby pozitivně okecat všechno. Spíš ten Moravec byl včera dost tragickej...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 12:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tos mne dostal. Hele, ty Radku věříš, že to, kde zazní zpráva o čemkoli, ovlivní terč nebo zadavatel té zprávy? Na to zapomeň, bo vše má rukou redakce zpravodajství. Ta určuje, kdy kdo, jak dlouho

Já jsme si nevšiml, že by třeba Hypernova sama svolávala tiskovou konferenci ke zdražování okurek či poličanu.

PS: To se má odehrát někde na 18 straně v novinách na třech řádkách a né aby to plnilo hlavní zpravodajskou relaci v zemi hned po finančním megaprůseru století.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 13:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsme si nevšiml, že by třeba Hypernova sama svolávala tiskovou konferenci ke zdražování okurek či poličanu.
Ani nemůže, protože má tvrdou konkurenci v podobě dalších obchodních řetězců a má své soukromé majitele, kteří chtějí pokud možno co nejvyšší zisk, ale právě kvůli konkurenci nemohou jen tak neuváženě zdražovat.

Mimochodem, taky se docela divím tomu, s jakým předstihem to zdražení ČD oznámily.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 14:01:44    Odkaz na tento příspěvek  

David 1025: Mimochodem, taky se docela divím tomu, s jakým předstihem to zdražení ČD oznámily.

Dobře provedeno v časování. Nyní oznámili v šikovné vazbě na "krizi" a v čase skutečného nástupu už jen řeknou: "Co se divíte, víte to už dost dlouho. Mohli jste se na to připravit."
ZDENAL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.99.155.3
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 15:02:21    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim,nevi nekdo kde najit na netu sezmam loko dle DKV a SOKV a jejich inventarni cisla,tak jako to byva jednou rocne v casaku DRAHA?diky.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 15:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:

To nic nemění na tom, že pořadí TUTOVEK si redakce zpravodajství Novy určuje výhradně sama a podle svých hledisek. Často dojde k přesunu na poslední chvíli.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
230100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. října 2008 - 17:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZDENAL " Najdi si stránky spz.logout.cz. Tam v sekci statistika najdeš to co hledáš
Roguef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 20:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kampak se zatoulal soudruh Jančurovič? Stále čekám neočekáně očekávaný termín začátku provozu produktu HighJet na Slovensku, o ono nic. Nějak se po něm slehla zem...
Bezpečná cesta, jedině pěšky.

Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 21:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roguef:

Jančurovič shání autobusáky, kteří mají aspoň 2 roky praxe v řízení autobusu.

S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 11. října 2008 - 22:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roguef: já se mu ani nedivím. Prostě zjistil, že podnikat v železniční dopraavě se prostě nedá, že podmínky jsou nastavené tak, že kdokoliv nový, kdo by chtěl být konkurencí ČD, bude různými požadavky/zásahy apod. omezován a bez jakékoliv dotace nemá nárok. Ani slovenská klička nepomůže.
Ivy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.89.210
Odesláno Neděle, 12. října 2008 - 21:15:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jména lokomotiv
Dobrý den, nevěděl by někdo, zda existují lokomotivy obdařené těmito ženskými jmény: Kamila, Simona, Monika, Irena? (854 ani 954 ne).
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Neděle, 12. října 2008 - 22:19:38    Odkaz na tento příspěvek  

Měly je 150ky.
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 15. října 2008 - 06:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mylíte že by vzal jako autobusáky obsluhu motorového vozu 810 a jeho mutací?
754 forever
Zdenda999
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 17:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Pro připravovaný článek o motorových vozech 850 (a 831), který bude zveřejnjěn na přelomu GVD scháníme dtarší oběhy těchto vozů, viz http://www.pokolejich.cz/?p=376
http://www.mhdbrno.webnode.cz/
sechnal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.225.186
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2008 - 22:27:33    Odkaz na tento příspěvek  

A ten článek budete psát Vy? Možná by to chtělo někoho, kdo to po Vás opraví, aby to nedopadlo jako s tím "scháníme"...
Iamgood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 10-2006

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 10:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/liberecky-kraj-narusil-monopol-cd-vypsa l-soutez-na-dotovane-vlaky-10u-/ekonomika.asp?c=A081016_225704_ek onomika_abr

Konečně, uvidíme, jak to dopadne. :-)
To je můj názor na tuto věc. :-)
Hafbubu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 12:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To zase není až tak moc nové.Např.probíhala výběr.řízení na rychlíky Plzeň-Žatec-Most už před několika lety.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 13:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přestože už je asi 5minut po dvanácté,našel se člověk kterému není lhostejný osud nádražní budovy v Ústí nad Orlicí..mimochodem byla letos tuším v první desítce soutěže o nejhezčí nádraží..přestože její opravy byly v podstatě utlumeny a výzdobu vzal čas..www.stop-demolici.wz.cz/
..pořádná mašina má kotel a komín..
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 13:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z vyjádření Ministerstva kultury (volný přepis): "Asi bychom to zapsali mezi kulturní památky, ale žádost byla podána příliš pozdě, kdy už probíhá stavební řízení."
A nemá se Ministerstvo kultury starat o podstatu a obsah věci, tedy historickou cennost, jedinečnost atd., prostě jestli si taková stavba ochranu zaslouží; a ne to, jestli úplně jiný resort někde něco plánuje či projektuje?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 13:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmm...jsme v Čechách..to jsem také zaslechl názor,no a co tak ať se zbourá..ve Všetatech je stejná budova..Jenže ona není stejná a hlavně je dost přestavěná,zatímco Ústí má dost opravených a kupodivu udržovaných detailů..sám pamatuji opravu střechy a komínů(dle původních výkresů),nové dřevěné dveře aby byl zachován styl..atd..jenže to je cca 10 a více let..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Musil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 20:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Komu není lehký osud výpravní budovy v Ústí nad Orlicí:petice proti demolici
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 23:42:40    Odkaz na tento příspěvek  

No já bych se spíše zeptal, kde se dá podepsat petice za demolici. Nevím, kolik z vás má s touto budovou zkušeností, ale já jsem nucen ji zase (po roce v zahraničí) vídat téměř každý den. Můj vztah k ní - i v mraze raději čekám venku. Tyhle budovy, které vznikly v době, kdy železnice měla monopol a dávala to najevo - honosnými stavbami a pohrdáním k cestujícím - přispívají pouze k tomu, že se ze žel.dopravy stala černá díra polykající libovolné množství peněz.
Ale má to přece logiku, že - na co kupovat nové vlaky, cestující v ČR přece milují historii! - čili vozy B, osmsetdesítky a historické budovy a nikdy jinak.
Bohužel já k nim nepatřím.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 17. října 2008 - 23:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čiky: takových historických budov, které byly ve špatném stavu, bylo jistě více, ale daly se rekonstruovat, aby ani uvnitř nebyla zima.
A co si pamatuju, tak když se otevírala nová část nádraží v Lysé nad Labem, tak dokonce i v televizi dávali reportáž o tom, jak v nové odbavovací "hale" není ani topení, bylo to v zimě a naměřili tam 2 stupně nad nulou, někdo to tam odůvodňoval "V Evropské unii jezdí vlaky přesně", ačkoliv tehdy bylo dokonce ještě před referendem o EU, a ať mi nikdo neříká, že i ve staré evropské "patnáctce" jezdí vlaky tak přesně.
Čiky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.50.106
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 00:12:31    Odkaz na tento příspěvek  

David: Ta moje poznámka byla špatně pochopena. V té budově totiž není zima, ale zápach, špína, nevlídné prostředí. Samozřejmě vím, že to by se dalo změnit, ale těžko se bude měnit vnitřní uspořádání místností - to je, alespoň podle mého názoru, katastrofální, a pak je dálší neřešitelný problém - financovaní možné rekonstrukce a pak tu budovu udržovat.
Jinak k té Evropě :-) - mám roční zkušenost z Durynska (Německo) - nádraží tam jsou opravdu studená (bezdomovce tam neuvidíš, umrzli by :-) ), sice čistá, ale taky spíše nevlídná. A k tomu zpoždění - návrat do Čech byl dost šok, studená sprcha. Taková zpoždění jako tady za pár dnů, jsem tam nezažil za celý rok - ale pozor, nejezdil jsem tam vlakem každý den, což určitě ten můj poznatek relativizuje.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 12:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo pod jaké vozové depo patřila domovská stanice Košice v roce 1990? Díky
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 12:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/vozickari-a-sebevrazi-prispivaji-draham-fd r-/brno.asp?c=A081015_1066924_brno_dmk
Co me tak ted zaujalo jinde na netu.
Pavel
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: tak s těmi vozíčkáři je to od Českých drah hnus. Ale s placením škod po sebevrazích bych docela souhlasil, ČD se v tomto ohledu musejí chovat jako jakákoliv jiná osoba, ať už právnická, nebo fyzická.
Pokud byste měli pod Nuselákem zaparkované auto a nějaký sebevrah by vám u něj skokem z mostu rozmačkal kapotu nebo rozbil sklo, tak byste škodu nevymáhali a zaplatili to ze svého?
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 12-2005
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem napsal, ze me to zaujalo, ale nikterak jsem s tim jinak nepolemizoval ;-)
Pavel
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: však já určitě nepolemizuji s tebou, já polemizuji s tím článkem, respektive názorem jeho autorky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 13:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom článku bylo také zmíněno, že dlouho trvá vykládání jízdních kol z rychlíků. Toho si jistě nejeden z nás všiml. A i vzhledem k těm možným vozíčkářům si říkám, jestli by opravdu nestálo za to řadit při očekávaně vyšší frekvenci cyklistů nebo předhlášené přepravě vozíčkářů např. nějaké upravené "patro", kde by ve spodním podlaží bylo jak na kola, tak na vozíčky dost místa. Ale asi by to nešlo, jako nejde spousta jiných věcí.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 18. října 2008 - 15:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šlo, jenom by se muselo chtit... Ale to je už miliardakrat jednou ohrane tema.
Tohle jsou přesně ty detaily ktere posleze tvoři celkovy dojem.
Po bitvě každy general, ale co komu branilo aby byl ve vlaku kterym jeli ti vozičkaři byl řazen vuz Bds a nebo Ds, dvě ručni plošiny v nastupni a konečne stanici a v přestupnim uzlu posun s timhle vozem plnym vozičkařu z jednoho vlaku na druhy.
Ale to je fakt jenom takove plkani do tmy. Teď už...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 19. října 2008 - 22:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

, ale co komu branilo aby byl ve vlaku kterym jeli ti vozičkaři byl řazen vuz Bds a nebo Ds, dvě ručni plošiny v nastupni a konečne stanici a v přestupnim uzlu posun s timhle vozem plnym vozičkařu z jednoho vlaku na druh.

Brání tomu cena těchto služeb.
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 16:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva ze servru i.DNES.cz:

Most ve Studénce, do kterého narazil vlak, dostaví stejná firma.


http://zpravy.idnes.cz/most-ve-studence-do-ktereho-narazil-vlak-d ostavi-stejna-firma-pum-/domaci.asp?c=A081022_113954_domaci_bar
Tak jak jsem žil,žiju dál
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 22. října 2008 - 18:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi se to už řešilo, ale nevi někdo jakym zpusobem budou ČD,SŽDC, a ostatni vymahat nahradu škody? Spiš by mně zajimala ta lokomotiva a vozy, prosim odpovědi lidi kteři o tom neco vi, jsou-li tady tedy takovi.
Ne "kdysi" "a ja si myslim" a "oni by měli"...
Děkuju
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
tony
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.84.101
Odesláno Středa, 22. října 2008 - 23:32:24    Odkaz na tento příspěvek  

Lokomotivu jsem v pondělí zahlédl v Přerově na hlubiňáku.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5146
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 08:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi se to už řešilo, ale nevi někdo jakym zpusobem budou ČD,SŽDC, a ostatni vymahat nahradu škody?

Zaplatí to pojišťovna DSO z odpovědnostní pojistky, která je pro společnost podobné velikosti samozřejmostí. Odškodnit cestující musel dopravce (protože podle zákona odpovídá za škodu objektivně), což zase ale zaplatí pojišťovna ČD z pojistky a bude to následně vymáhat regresem po viníkovi (a za něj to pak zaplatí jeho pojišťovna).
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 16:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex: děkuju, a jak bude stanovena cena/škoda na lok.? Pomoci kouzelnych učetnich odpisu a podobnych věci ktere nechapu a asi nikdy nepochopim?
U SŽDC, resp. dopravni cesty bych to pochopil, da se k uhradě častka ktera se vynaložila na uvedeni mista do puvodniho stavu + dopočitatelna a dohledatelna cena za zpožděni, odklony a spol, ale neni mi to jasne u te lokomotivy a vozu...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 20:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotouš prý není nadávka, tak co pořád máte, šotouškové?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 20:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nevím, jak jiní, ale proti výrazu "šotouš" nic nemám, ale to tvoje "šotouškové" mi zní tak nějak výsměšně. Nějak mi se mi furt vybauje, že vlastně jinými slovy říkáš "debílkové"...

PS: Za šotouše se nepovažuji, šotouš dle mého názoru fotí a to já činím véééélmi zřídka. V současné době ani nemám čím.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 20:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporucuji se podivat do francouzko-ceskeho slovniku, co slovo "debil" znamena a ja se za to nestydim ... ;-)
Ostatne to o sobe tvrdim uz dlouho predlouho ...
Jen lituji francouze v cesku, az si bude chtit ulevit slovne ...
Pavel
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 20:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak co pořád máte, šotouškové?

Nikdo si ale nestěžuje,Narcisi,naopak začíná to vypadat,že pokud aspoň jednou denně místní fórum blbců s foťáky neohromíš nějakým dalším hodnotným příspěvkem,snad ani neusneš...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2169
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 21:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook:
No ty si určitě nestěžuješ, Smraďochu. To jsem pochopil. Škoda jen, že jsi tak duševně zesláblý, že nepochopíš prostý smajlík. Bohužel nejen ty. Ostatně, máš přiléhavé foto. Sedí skvěle, tenhle pán byl taky dobrej duševní atlet.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 21:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak mi se mi furt vybauje, že vlastně jinými slovy říkáš "debílkové"...
To je ovšem jen tvůj problém, chlapečku.
Za šotouše se nepovažuji, šotouš dle mého názoru fotí a to já činím véééélmi zřídka. V současné době ani nemám čím.
Ne ty nefotíš, ty se věnuješ jiným přínosným vědám, třeba měření rychlostí vlaku a nejapným komentářům, viď? Ale nic ve zlým, jen rýpu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 21:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

děkuju, a jak bude stanovena cena/škoda na lok.?

Podle znaleckého posudku, vychází se z nákladů na uvedení věci v původní stav (ale s přihlédnutím ke zhodnocení), příp. z aktuální hodnoty věci. Účetní odpisy s tím nemají co dělat, každá věc má v určité době svojí hodnotu. Co se týče těchto a dalších nepřímých škod (související náklady, ušlý zisk apod.), budou muset ČD škůdci prokázat, jaká jim vznikla škoda co do výše - škůdce je samozřejmě povinen uhradit jen škodu, která vznikla v příčinné souvislosti s jeho jednáním a je prokázána co do důvodu a výše.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 21:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třeba měření rychlostí vlaku a nejapným komentářům, viď? Ale nic ve zlým, jen rýpu.

No dyť, až se naučíš jezdit slušně, tak rýpat nebudu.

Jinak taky rýpu...


Oslovení "chlapečku" taky neslyším zrovna dvakrát rád.

Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. října 2008 - 22:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dyť, až se naučíš jezdit slušně, tak rýpat nebudu.

Jo v poho. Třeba se to do důchodu naučím, a když ne....změnou v platu to stejně nepocítím, tak co, a ty se hlavně drž, ať neupadneš , chlapečku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 24. října 2008 - 08:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ty se hlavně drž, ať neupadneš

Už jsem přežil horší věci, než Drny
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. října 2008 - 16:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex: ok, a na lokomotivu a jeji stupeň nasilneho poškozeni existuji nejake tabulky a nebo se vychazi pouze z odhadu znalce? A ten k němu dojde jak, např. nova 150 asi těžko pujde někde sehnat, v době sveho vzniku měla určitou hodnotu, ta se časem a opotřebenim snižila, a potom modernizaci, rekonstrukcema a tak dal zas rostla, tohle všechno si myslim bude třeba zohlednit...
A nebo prostě znalec řekne: lokomotiva měla hodnotu 15 milionu a ty po vas teď chceme tečka?
A da se to třeba řešit tak, že drahy řeknou že chtěji novou lokomotivu a nebo tu poškozenou opravit do stavu před nehodou a vinik te nehody bude povinen uhradit naklady s jeji opravou?
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5152
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 25. října 2008 - 15:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A da se to třeba řešit tak, že drahy řeknou že chtěji novou lokomotivu a nebo tu poškozenou opravit do stavu před nehodou a vinik te nehody bude povinen uhradit naklady s jeji opravou?

Občanský zákoník stanoví, že škoda se hradí v penězích, pouze pokud s tím obě strany souhlasí a je to účelné, tak může být odčiněna uvedením v původní stav. Z toho vyplývá, že ČD i SŽDC primárně požadují náhradu škody v penězích, pouze kdyby se s viníkem dohodly, tak jim může lokomotivu, vozy i trať sám (dát) opravit. Ale to je nepravděpodobné, takhle pojistky nebývají nastaveny.
Takže nastoupí znalec, vyčíslí škodu, přičemž vychází ze současné hodnoty věcí. Prostě ve znaleckém posudku dojde k závěru, jaká je hodnota 30 let staré lokomotivy dnes. Tabulky na to asi nebudou, třeba u aut existují a pojišťovny s nimi běžně pracují, ale u lokomotiv se nedějou nehody každý den.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. října 2008 - 14:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mi je jasne že nemužu takovehle tabulky očekavat, ale vubec se v danem tematu neorientuju tak jsem se raději zeptal. Každpoadně děkuju za odpovědi:-)
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 22:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co takhle něco podpořit?
Petice pro záchranu nádraží v Ústí nad Orlicí
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://modely.firenet.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 23:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Si budu dělat čárky kolikrát se to tu ještě objeví.
Můj Skype: Vojtik48
Cěštyna nieni moj koňičšek :-O
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 29. října 2008 - 23:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informovanost v tomto směru není na škodu, proto bych doporučoval zakoupení několika psacích potřeb pro čárkování... :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)
ICQ: 328251980 SCT - magazín žel. modelářství http://modely.firenet.cz
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. října 2008 - 16:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


..pořádná mašina má kotel a komín..
Jirkak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. října 2008 - 17:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den všem, potřebuji sehnat co nejvíce informací a odkazů pro II.EPOCHU ŽELEZNIC (spíše německé pohraničí v čechách. Spíše stavby a infrastruktura. Předem děkuji za různé odkazy a zdroje.
Kaloon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 31. října 2008 - 09:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkak: Zajímavá literatura se dá najít v knihovnách. Můžeš taky zkusit prolézt antikvariáty, kde se občas objeví pozůstalost po nějakém fandovi dráhy. Není marné zkusit ani aukční servery, případně všemocný google.
© .:www.kaloon.ic.cz:.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 31. října 2008 - 10:25:54    Odkaz na tento příspěvek  

Knihu "Železnice v Sudetech" máte? Chybička se ale občas vloudila, doporučuji stáhnout si i opravy na http://archiv.kvalitne.cz/literat/suderrat.rtf