K-report
 

Archiv do 20. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 20. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 22:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_lá_défense--nevím kde jsi vzal že v rajchu vnitro EC bez klimy a jídelňáku. OeBBEC zásadně plná klima, v kupé zásuvky a jídelňák taky. a je pravda že v německu jsou vlaky paráda ale jak dojedou němci za hranice tak humus na entou
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 22:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Píšeš jak se postupně navyšují spoje EC s každým novým gvd. A kdo čd nutí navyšovat vlaky EC, ať si zvyšují počty vlaků, ale R když na to lepší nemají...

Hlavně nejvtipnější je to, jak se do Rakouska nebo Německa posílají echt soupravy a občas do Polska a hlavně na Slovensko srágory.

Vůbec se tahle situace nemusela stát, kdyby čd odložily nákup pendolin o 5-6 let a peníze daly prvotně na nové vozy nebo do rekonstrukcí starších vozů. Bohužel na předražených pendolinech se utopily miliardy a tak v té době nebylo na osobní vozy.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 22:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Divím se Ti, že se tu ještě zahazuješ.

Víš,že já sám sobě se taky divím,že na to vůbec reaguju
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Ano neobjednají je vůbec... to je férový přístup k zákazníkovi... a tiskové vysvětlení: víte loni, jsme jako tak nějak měli fůru vlaků, ale letos jsme si řekli, že na to neni moc vagonů, tak si jeďte, jak chcete my pojedeme z Prahy do Ostravy ráno v 7 a pak možná v únoru a v pondělí... Jak řikám, nikdo nemá radost z řazení vlaků, je však důležité, že ty lidi něco odveze. Nebo, když nebudou vlaky, tak je budeš přenášet na rukách? Nebo je tu vlastně jiná firma, co to s dopravou myslí vážně (ne jako kdysi RT, i když by jistě teďka byli přínosem) ?? Odpovím si sám neni. Taky by se to mohlo řešit, jako v Maďarsku pozavírat fůry lokálek, aby byly prachy na IC vlaky. Nebo jako na Slovensku provozovat pár spojů a regionální dopravu nechat zanedbanou. Prostě není zde tolik financí bohužel a obnovit park ČD to je běh na dlouhou trať, a netvrdím, že se to dělá správně, ale asi to je daleko složitější celé. A ještě, když z toho dráhy udělají Expresy, budeš spokojenej???? A vážně si myslíš, že lidi když přijdou ve tři na nádraží a uvídí 15:15 Ex směr kterým potřebuju a 17:15 EC směr kterým potřebuju, že budou čekat dvě hodiny na nádraží??? Chápu-li to správně většině z Vás jde o to "C" a "x" za E... fajn napište na dráhu, ať to změní, ale nic se tím nevyřeší, problém jsou vozy a ne písmenka, myslíš, že lidi přestanou jezdít vlakem??? Zrovna na tu Ostravu v pátek odpoledne si myslíš, že najednou všechny vlaky budou prázdný?? Nebudou, nezmění se vůbec nic, jen šotoušovo srdce zaplesá... Jééé už to jsou Expresy... a ne EC, na které lidi falešně lákalo vedení firmy lidi. Tohle je merito věci. A pokud to nevidíš, je to naivita. A nerozčiluj se, já se nesnažím, nikoho urážet a ani plácat ČD po ramenou, taky se mi to nelíbí, ale snažím se na tu věc nahlížet nezaujatě z pohledu cestujícího, co je pro něj lepší, jestli vlak jednou za hodinu a nebo jednou za tři. Nejhorší je, že ať už máme na věc každý jiný názor a já ho nikomu neberu, jen se mu snažím vyložit karty tak jak jsou a nezabývat se nesmyslem s písmenky, problém je v tom, že vozy jsou ve strašném stavu a zbytečně. Někdo tu kdysi psal, že reko BEx stojí půl milionu korun, to znamená že za 50 milionů by jich mohli udělat 100, to přece není cena ani jednoho emzetového vozu, ne??? Končím, kdo nechápe, nebo nechce chápat, je mi líto, souhlasím s tím, že vozy mají být čisté, a že na vlacích vyšší kvality mají jezdit jiné vozy, ale když nejsou co se dá dělat, je nesmysl redukovat spoje zase.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DLJD: tak znovu: proč se ta béčka vytahaná z kopřiv označují jako IC/EC? Proč nejsou označeny jako Ex? To je ta pravá kategorie pro obyčejné rychlíky zastavující pouze ve městech s > ~100k obyvatel...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rex:
http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/A/OeBB_Bmz-2170-5.php?

Podle sedaček jsem jel někdy loni nebo předloni tímto. A to nemělo klimatizaci tuším. A máš pravdu nebylo to ÖBB EC, ale ÖBB IC, moje chyba. pardon.

Hroch: Já jsem trapnej a ty natvrdlej. Moc by mě zajímalo, co by ti na to řeklo těch xy cestujících, kteým by si rušil spoje pro neadekvátnost soupravy. Taky by ti asi spíš kopli do řitě, než že by tě pochválili.

Sipi: Kdo je nutí?? A neni to třeba ministerstvo dopravy?? Já nevim. A co se týče pendolín, souhlasim, to nebyl dobrej kšeft, ale aspoň snaha zachránit část investice, když krachly jednotky z rozkradené ČKD.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Když se zamění x za C budeš šťastnej??? Napiš na dráhu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
To mi jako chceš namluvit, že ministerstvo dopravy nutí ČD ke zvyšování počtů vlaků EC?? Děláš si legraci? Právě že je nenutí nikdo a jenom oni si hrají na tom svém písečku s vlaky na které nemají.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a kdo teda objednává EC vlaky?? Teďka vážně, ty už přece nejedou na svoje riziko, když jsou dotované???tohle teda nevim.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
Kdyby jsme byli v půlce gvd, řeknu čert je vem. Ale protože začal nový gvd a dráhy si ještě slavnostně navýší počet EC vlaků a od začátku gvd na ně nemají vozy, tak to mě dost dere.
Jasně že je pravda to co říkáš, že je lepší jezdit v něčem než vůbec. Ale to by nám za chvíli taky ČD mohly vytáhnout vozy Bt-k co stojej v Pardubicích v kopřivách. Nebo nějaký hytláky, těch je taky dost. Jen čekám až to příjde.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Ty nechápeš nebo nechceš chápat. Ano, když už ty vlaky existují, je lepší když na nich jezdí B než kdyby byly odřeknuty. Ale ČD měly vědět, že vozový park je takový jaký je, JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ TY VLAKY S URČITOU KULTUROU CESTOVÁNÍ, SLÍBILY CESTUJÍCÍM A OBJEDNATELŮM. To je ten férový přístup o který mi jde, ale od ČD se ho nedočkám. Bohužel. Ale něco to také vypovídá o tom, jak si tato státní a monopolní firma váží zákazníku. Autobusový dopravce si také nemůže dovolit slíbit cestujícímu linku luxusním autokarem, aby na ní pak jela stará příměstská Karosa. To by ten dopravce dlouho nejezdil. Ale na dráze je monopol a všichni vědí, že monopol prostě trh degraduje. A to je vždy špatně. Nejsem naivní, abych si myslel, že sem na koleje vtrhnou desítky dopravců se spoustou kvalitních souprav a vozů, ale každému přece musí být jasné, že monopol, navíc v režii státem vlastněné firmy, deformuje trh. Ostatně stačí se podívat, co předvádí ČEZ. A nemluvím jen o cenách elektřiny, ale i o službách. No nic, také končím, protože diskutovat s tebou nemá smysl.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi tenhle stav má bejt, ale jen do momentu, než se vrátí vozy z Trnavy... (leden?) Neni to ideální, ale asi to přece jen nejde řešit jinak. Takže by se to mělo přece jen časem dát trochu dohromady. A máš pravdu tahle doba co popisuješ třeba neni tak nereálná...
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Možná to příjde dřív než si myslíme. Jak jsem napsal, na R Olomouc – Břeclav – Brno a Sp Hodonín – Brno už jezdí Bt místo B. ČD si prostě ukously moc velké sousto a teď se jím dusí. Taková je prostě realita našeho monopolního železničního dopravce.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno si buď neuvěřitelnej idealista nebo nejezdíš vlakem. Jo a já jim taky nejezdim. Ale mám fůru kamarádu co dojíždějí právě z východu do Prahy za školou a prostě Béčko neni luxus, ale jede to...
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 17. prosince 2008 - 23:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Věř tomu, že vlakem, na rozdíl od tebe, jezdím. Kdybych nejezdil, stejně jako ty, byla by mi kultura cestování ukradená. Sám jezdím EC/IC jak na trase Praha – Břeclav, tak i na trase Praha – Olomouc (bydlím tak, že si mohu vybírat). A proto mne zajímá kvalita cestování v těchto spojích. A jestli jsem idealista proto, že chci za své peníze lepší kvalitu, budiž, pak ano, jsem idealista. Ale já si ty vlaky platím, nemám režijku, a proto chci za své peníze cestovat slušně.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Taurusík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.248.47
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 08:29:40    Odkaz na tento příspěvek  

Peno: věř tomu, že na "normálních tratích" jsou lidi rádi i za jeden rychlík za dvě hodiny vedený v Béčkách.. Nejen do Olomouce či Ostravy jezdí lid český
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 09:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezapomeňte pánové,že od Studénky chybí jedna souprava a to je znát.Navíc,pokud mě paměť neklame,tak je opožděná dodávka nových vozů,se kterými se nejspíš od grafikonu počítalo.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 10:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense a podobní: Já tak nějak chápu, že lepší je vlak z béček každou hodinu, než kvalitní 4x denně, ale jak potom vysvětlit toto:

ŽELEZNIČNÍ JÍZDNÍ ŘÁD 2008/2009 (.pdf verze)
strana A3
EuroCity - vlak evropských železnic se zaručenou mezinárodní kvalitou - řazeny moderní vozy 1. a 2. vozové třídy a restaurační vůz, možnost rezervace místa.
InterCity - vlak se zaručenou kvalitou - řazeny moderní vozy 1. a 2. vozové třídy a restaurační vůz, možnost rezervace místa.

Realita tomu silným způsobem odporuje.
Jak to nazvat? Pokus o podvod? Klamavá reklama? Či jinak?
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 10:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka zní : co je to moderní vůz ? Béčko bylo taky kdysi moderní vůz,akorát nějak časem morálně zastaralo.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 11:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá otázka.
Ale B v jakýkoliv podobě v současné době za moderní vůz označit nejde. Šáde 110 byla kdysi taky moderní auto, ale teď už ji tak nikdo neoznačí.
Reko B (na Bee s různejma indexama), to už je na diskuzi. Reko B mi ale obecně nevadí.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2436
Registrován: 7-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 12:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A mě zas nevadí tak B na EC,ikdyž to není ideál,ale více mi vadí na R Kolín-Cl,že jede 742 + 2* 053.Takže 1.třída - není,vůz pro přepravu invalidů - není, vůz přo přepravu kol - není.Tak buďte rádi že na OStravu máte ještě zatím všechny služby garantované,ikdyž v horší kvalitě.my je tu nemáme vůbec.
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 12:34:59    Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu dávám do placu k úvaze - je kulturnější cestovat v šesti lidech na kupé v (čistém) Béčku, nebo ve druhé/třetí řadě na představku Bmz? (v řadách vozů se příliš nevyznám, tak buďte tolerantní).
Tím nehájím řazení B na EC/IC, jen chci říct, že moderní vůz neznamená v realitě ČD vyšší kulturu cestování. Konkurence je třeba jako sůl.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5561
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 12:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la:
Plně s tebou souhlasim jsi jediný kdo má shodný názor, oproti té bandě věčně nespokojených šotoušů!

Pro šotouše co teda zřejmě vlakem i jezdí a jen se na ně nedívají u kolejí:
Brečíte dobře, ale na nesprávné místě.Je vcelku pochopitelné, že odlišné názory nikdy nepovedou k rozumné komunikaci...nedá se nic dělat, za můj názor jsem byl nazván arogantem, to je největší obrana nasraného šotouše, který nesnese že mu někde chybí či smrdí vagónek..
A za opačný názor se tak neskutečně rozčiluje div nemlátí doma do klávesnice že?

Muj názor jest takový i přesto, že jsem podobnou sestavou vlaku EC nejel:
Raději si sednu do béčka kde bude méně osazenstva a tím pádem větší šance si sednout, než do narvaného bmz obsazené prasatama z ciziny!

Vaše chyba je jednoznačně ta, že nesnesete jakýkoliv jiný názor a díky tomu ta debata vypadá jak vypadá, já vaše názory nepopírám a je na nich taky i hodně pravdy, ale neumíte se smířit se stavem jaký bohužel u ČD je...proč byste měli já vím
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 12:54:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, se stavem jaký u ČD je, se opravdu smířit nehodlám. A nesmířil jsem se - přesedlal jsem do auta - cenově o něco dražší, komfortem nesrovnatelné. Až tohle udělají všichni...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5567
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 13:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jk:
To je jedině dobře, aspon tady blbě nekafráte jako ostatní...pár jedinců dráhu skutečně nevytrhne
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 13:16:25    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, tak taky přispěji svým názorem:

1/ Jsem magor, který z Prahy do Ostravy jezdí obyčejným rychlíkem a v Přerově přestupuje na (opět obyčejný) "Brňák". Podle mého je to lepší než se snažit nacpat do pátečního Hutníka (nebo co to nyní jezdí - zatím jsem ještě "Bibli" nestudoval...), můžu si najít místo, pokud nemám místenku, nemusím pobíhat po vagónu a hledat neolístkované kupé, ve vlaku se dá pohybovat (většina cestujících nemá tak objemná zavazadla). Dále musím říci, že pro mě osobně je celkem jedno, jestli jedu čtyři hodiny nebo pět. Vlak používám při té příležitosti jako studovnu (obvykle tištěných materiálů), takže mě ani nevadí, že není přípojka na "noťase" - stejně většina lidí jen čučí na filmy. Nebo koukám z okna (kde co jezdí...:-))

To jen na úvod. Jinak asi stojím tak nějak mezi oběma tábory, neboť:

2/ Pozor, samozřejmě plně chápu lidi, kteří chtějí mít v první dekádě 21. století určitý standard. Souhlasím s většinou zde diskutujích, že na vlacích EC by měly být odpovídající vozy.

3/ Na druhou stranu mě tady docela iritují "znalci", kteří mají jednoznačné rovnítko "B" = humus. Není "béčko" jako "béčko". Dalším takovým symbolem, ba přímo synonymem pro hrůzu, je "koženka". Ano - je to odkaz na 60. léta, ale někdy lepší koženka (která lze omýt) než plyš politá pivem na EC přijíždějící z kulturního (?) Německa... Nejhorší jsou asi tedy ty záchody (upřímně lituji ženy...), ale to je jen o úklidu, údržbě a výměně. Jinými slovy - za současného stavu budou za chvíli vypadat podobně i ty "moderní" vozy - zatím využívají náskok svého mládí.


Je to jen několik poznámek bez ladu a skladu o polední pauze, tak si to nějak přeberte...

Takže je to asi jen o tom, jak se kdo cítí - jako "nóbl" či jako "socka", kdo se kam potřebuje dostat a jak rychle. Pak ale nechápu lidi, kteří ztrácí svůj čas (nebo čas svého zaměstnavatele?) a kteří tady něco kritizují a přitom si už dávno vybrali cestování svým či firemním autem.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 13:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, také se sám sobě občas divím, proč tím vlakem ještě jezdím. Asi jsem fakt šotouš, protože jinak bych asi do vlaku nepáchl. Ale s realitou u ČD se smířit také nehodlám. Pokud vy ano, Luboši a DJ, je to vaše věc. Ale vzhledem k tomu, že oněmi vlaky necestujete, tak se vašim názorům ani nedivím.

Taurusík: Věř tomu že sám také nejezdím jen těmi EC/IC, už proto, že, jak jsem zmínil, nebydlím přímo na jejich trase a tak se k nim musím nějak dostat. A to nejčastěji právě oním výše zmiňovaným R Brno – Břeclav – Olomouc. Jenže ouha, jízdní doba je stavěná na 140, ale kvůli tomu, že Béčka jsou na EC/IC, jsou na tomto vlaku vozy s Vmax=120. Co to asi v reálu znamená, to si jistě dokážete představit. Kdyby alespoň ČD uvažovaly trochu logicky a místo Bt s Vmax=120 daly na ty R Bdmtee s Vmax=160 a ty nahradily Bt na Os v okolí Brna, které stejně víc jak 120 nikdy nepojedou. Ach jo.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct a spol: Shrnul bych a zcela se ztotožňuji s názory Pena, Hrocha.
Nejsou vozy? To není můj problém. Když nejsou vozy, proč se musí zavádět stále nové vlaky rádoby vyšší kvality?? Ty vozy nebyly už pořádně vloni(minulý GVD), protože jich bylo pár na reko a zálohy za ně prostě nejsou, takže se jezdilo Bčkama. Proč teda, když nejsou vozy, museli ti chytráci udělat z vlaků EC na Brno hodinový takt, když vozy tak tak stačí pokrýt dvouhodinový takt na Ostravu a dvouhodinový na Brno. Tohle jasně dokazuje to, že někdo z vedení ČD to vážně nemá v hlavě v pořádku. To je jako kdybych v obchodě prodával pouze staré zbytky, které seženu někde u popelnice, protože nemám domluveného žádného dovozce zboží. Jak můžou ČD nabízet (prodávat) služby, které nemohou splnit? A jinak ta hra o písmenka - ať chceš nebo ne, tak věř, že pro hodně lidí je značka vlaku dost důležitá. Kdybych jezdil Rkem s Bčkama, neřeknu jediný slovo, ale na vlaku EC to nemá co dělat! Hlavně že se všude ohání těmi názvy:,,vlaky vyšší kvality". Vlak vyšší kvality by tu kvalitu měl mít ve skutečnosti, ne jen na papíře! Do školy jezdím vlakem jen proto, že tam musím jet 4x týdně, ale ať jedu kamkoliv jinam, VŽDY volím auto. Je mnohem rychlejší, pohodlnější a když jedem alespoň ve dvou, taky rychlejší. Takže ještě rok a půl a jaký byly ČD . Ve vlaku už mě nikdo neuvidí.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 14:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno:
kdyby kdyby kdyby...to je přesně ono, jděte tam a ukažte jim to!vy si furt myslíte, že je to něco jako poházet hračky po pokoji a pak je snadno poklidit...
Nechci se za každou cenu dohadovat, ale připadá mi to, jak kdybyste nedokázali pochopit, co za fušku to dá něco podobné organizovat...

Ano oněmy vlaky necestuji, resp. vlaky EC cestuji, ale na Brno jezdí vše tak jak by asi mělo a kdyby nedejbože bylo zařazeno béčko, tak ho rozhodně nebudu odsuzovat klidně do něho vlezu. Navíc, furt máte právo vecpat se do nacpaného třebas Bmz, co Vám brání...?pokud jedou na EC samé B, tak se holt nedá nic dělat, sednu a jedu a hlavně neremcám furt...;)na světě jsou snad horší věci...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5569
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák:
Proč mě vubec neudivuje že se ztotožňuješ s jejich názorama...:-)nejednou ste se ztotožnili minimálně s Hrochem, proti mě, ale to už mě naštěstí netíží, tento GVD je pro mou potřebu naprosto luxusní:-)ikdybych měl jezdit jenom béčky...

Ono totiž ze začátku, mě ta diskuze připadala, jakože béčka odsuzují jen šotouši u kolejí, aniž by v nich seděli či byli nuceni sedět...a tím to také začalo!!
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:09:14    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:Tak teď jste mě pobavil.Banda nespokojených šotušů-to je jen část těch,co cestují vlakem+jsou ranění železnicí.Rozhodně to neznamená,že ti běžní cestující mají jiný názor,jen nemají potřebu se tu exibiovat jako třeba já a řeší to tím,že už změnili(pokud to jen trochu šlo)způsob přepravy.Z vašich slov mám pocit,že to drahám vlastně vyhovuje,a nebylo by na škodu,kdyby takových přibylo.No a my zbylá banda "šotoušů" to nechceme pochopit.Já osobně vím,že každá firma,která má takový přístup k zákazníkům,musí nutně zkrachovat.Leč máme tu jednu vyjímku,nadto neuvěřitelně arogantní.Přejí Vám,aby jste se stal členem bandy "šotoušů",poté,co na vás místo Airbusu bude na letišti čekat TU 154,a při stížnosti na tuto skutečnost vám nějaký připitomělý fanda letectví sdělí,že máte být rád,protože v tom jsou lepší sedadla.Ale mám takový pocit,že ani to nezmění tok vašich myšlenek.Přeji příjemné cestování s ČD.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Peno: Jen jestli nebude problém v tom, že rychlíky Olomouc - Břeclav - Brno vozí Olomoučkách a Bdmtee jsou brněnské. Jak známo, ČD jsou moloch, který než se rozhoupe, uplyne hodně vody, takže bych na těchto výkonech očekával Bdmtee někdy od března (pokud vůbec).

V úterý jsem viděl, jak na tom jsou doopravdy ČD, nejdříve přijel na Svinov EC 102 Polonia, celá souprava vozy PKP InterCity. Následoval EC 133 Devín se slovenskými vozy Bpeer, Beer, Bhsmee, Apeer, radost pohledět. Pak přišlo kruté vystřízlivění v podobě EC 109 Comenius, kdy do Polska jely jako 2. třída dvě Béčka, zbytek soupravy Béčka a sem tam nějaké to Bee (neRIC). Pak přijel IC 582 Bohemia, tam ČD chválím, chyběl jen jeden vůz, místo vozu Ampz, byl řazen vůz A, místo vozu Bee (RIC) byl Bmee, čekal jsem to horší.
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Luboš_ct: V podstatě jsme všichni spokojeni, příští GVD očekávám navýšení počtu vlaků EC u nás na 100, vlaků IC bude jezdit 80. Řazení bude takové: A + BDs + Bc + Bc + B.
Ostrava - Karolina; budoucí nová ostravská čtvrť.
www.ostravaci.cz, fotografie Ostravy.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5571
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chrono:
Ano oni nemají potřebu zde kejhat, oni jdou na patřičná místa a výsledek je jaký??nijaký, protože se s tim nedá nic dělat, tečka...furt dokola.snad příští rok, až se vozový park rozšíří o další vozy (pokud vubec)
Až bude znát rapidní pokles cestujících, pak bude možná na čase zamyslet se nad touto problematikou...já osobně bych nikdy něco podobné dělat nechtěl, ani se tím nechtěl zabývat, protože číst furt jen samé tfuj a blee na adresu ČD i přesto že se snaží dělat pro lidi to je hnus, tohle je prostě hnus, nikoliv béčka v soupravě vlaku EC
Nadávat to by šlo všem...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5572
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina:
Extrémy vynech, mužete všichni doufat, že je to fakt jen tou krizí s nedostatkem vozů, pakliže nové nebudou, stav se nezmění a při zvýšené frekvenci vlaků, se i zhorší, což snad nikdo nedovolí...to co se děje beru jako dočasnou záležitost tak furt nehudrujte...snad bude lépe
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5573
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už mě to nebaví stejně pudete všichni proti mě...holt odlišnej názor se tady nebere...
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 15:35:24    Odkaz na tento příspěvek  

Luboši,oni na žádná patřičná místa nejdou,je jim to u ,prostě změní způsob dopravy.Navíc stížnosti jak sám uvádáte,by jim stejně nic nepomohly.Tady je chyba jednoznačně na straně objednavatele,prostě vyžadovat standarty,pokutovat,neplatit,rušit smlouvy.Já si myslím,že vlak který nedodrží standart,by vyjet nemělJinak se stále nic dít nebude.Až si objednáte limuzínu na svadbu,a přijede fabia v kombíku,tak taky nezaplatíte.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.188.20
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 16:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, sorry, ale tvoje poslední příspěvky (všichni proti mně atd...) mi připomínají hysterické ajznboňácké výlevy typu "když se vám to nelíbí, choďte pěšky". Nelibost nad stavem vozového parku není problém šotoušů - ti aspoň veřejně kafrají. Obyčejní cestující, a je jich hodně, v tichosti zvolí jiný dopravní prostředek. A pokud se tohle nezmění, nepůjde o "pár jednotlivců" (už dnes nejde). Co se pak stane s ČD a jejich zaměstnanci?
A ještě jednou - nemyslím si, že B = humus, Bmz = luxus.
Objednavatelé, třeba na úrovni krajů, se lehce nechají opít rohlíkem v podobě "moderní" jednotky 814/914, která na některých tratích objektivně kulturu cestování zhoršila, proto bych z téhle strany nápravu nečekal.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 16:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chronosphere: prostě vyžadovat standarty,pokutovat,neplatit,rušit smlouvy
A to je ten problém. On totiž neexistuje nikdo jiný kdo by to vyjezdil a pokud i existuje, tak ho stejně SŽDC na koleje nepustí. I taková je bohužel realita české železnice. A dokud budou ČD patřit státu, tak se bohužel na této realitě nic nezmění. Proto říkám: zprivatizovat ČD co nejdříve.
Semolina: Ano, Bdmtee patří pod Brno a tyto vlaky jezdí Olomouc. Ale v minulém GVD se objevovaly brněnské Bdmtee na Os Břeclav – Přerov jako náhrady za přerovské B(d)t. Nebylo to sice pravidlem, ale dělo se to. A tak nevidím důvod, proč by teď nemohly být Bdmtee místo olomouckých Bt na vlacích, které do toho Brna dokonce zajíždějí. A nebo mě teď napadlo ještě jedno řešení. Dát ta Bt jen na R Olomouc – Nezamyslice – Brno, kde Vmax=120 ničemu nevadí. Ale nevím, jak moc velký nedostatek Béček je a jestli už Bt na těchto vlacích nejezdí.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 17:07:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: Až bude znát rapidní pokles cestujících, pak bude možná na čase zamyslet se nad touto problematikou...
To je ale klasický problém v naší poprděné zemi. Vždycky se řeší až následky - ne příčiny. Vždycky se višchni zabývají až tím, co se stalo, místo toho, aby se snažili tomu předejít. Typickým příkladem byla ta nehoda dvou tramvají v Ostravě. Vědělo se, že už se párkrát proti sobě dvě tramvaje rozjely, ale dokud se nestala vážná nehoda, nic se nedělo. Tady je to téměř to samé, jen to pochopitelně není tak závažné - dokud nedají lidi jasně najevo, že takhle si úroveň cestování v 21. století nepředstavují, nic se dít nebude a budem jezdit v hnusech. Ale podle mě to je naprosto špatně. Dráhy by neměly řešit to, proč přišly o zákazníky - měly by řešit to, jak zákazníky získat a přilákat ty, co jinak vlak znají leda z televize. A to bohužel souačsné ČD neumí. Možná by je tomu naučila nějaká schopná konkurence, která však na náš trh není z "podivných" důvodů vpuštěna..
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 17:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bt navíc mají jen brzdy v režimu P, takže v případě, že jich je v soupravě hodně, tak další omezení max. rychlosti.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.183.224
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 17:17:30    Odkaz na tento příspěvek  

JK ve 12.54 - až tohle udělají všichni, tak bude platit, že auta stojí, vlaky jedou - za sebe dodávám, už aby to bylo.
K ostatním:
vozy - jsem naštvanej, když na R do ČB jede plyš.
Zamyslete se prosím nad věčným odsuzováním koženek, v MHD už je cestující chtějí zpět a asi jim došlo proč. Zkuste si sednout třeba do západního plyše v létě ve světlých kalhotách.
Hezky se to píše v teple domova či zaměstnavatele o zásadě - raději ať je vlak zrušen, než aby jela koženka. Uvědomte si, že ne všichni mají na to jet autem a že někdo musí nové vozy zaplatit.
Až budou dotace státu do osobní dopravy v adekvátní výši jako v Německu, tak holt budeme mít také nové vozy a soupravy (nepředpokládám, že byste byli tak naivní a domnívali se, že masivní nákup a obnovu tratí zvládnou tamní železnice ze svých tržeb).
Chronosphere
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 18:55:28    Odkaz na tento příspěvek  

Beru že není stejné financování u nás a v Německu,proč ale předstírat že vrak,kterému se houpe dlažka u dveří,a na představku je něco na způsob WC v Káhiře,je vlakem vyšší kvality.Jinak osobně preferuji koženku,ale v čistém vlaku a v odpovídajícím standartu.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.183.224
Odesláno Čtvrtek, 18. prosince 2008 - 21:11:05    Odkaz na tento příspěvek  

V tom není mezi námi žádný rozpor, ale... zase je to o penězích na
úklid, údržbu, opravy všech stupňů, rekonstrukce, nákup nových vozidel.
Vše začíná až dole - odstraním-li ihned banální závadu, tak předejdu pozdějšímu odstavení z provozu.
Uklidím-li vůz pořádně, nedojde k jeho postupnému zažrání špínou.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.172.38
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 08:20:00    Odkaz na tento příspěvek  

LK - "až tohle udělají všichni, tak bude platit, že auta stojí, vlaky jedou - za sebe dodávám, už aby to bylo"
Aha, já jsem myslel, že osobní doprava je pro cestující a ona je asi primárně pro šotouše a železničáře. Nebo si myslíte, že až všichni přesedlají do těch aut, tak někdo bude platit prázdné vlaky a obsluhující personál? Jinými slovy, šotouši budou dokumentovat zaniklé tratě a ajznboňáci budou žrát hlínu. Auta budou stát, ale vlaky (v režii ČD) jezdit nebudou - nebo dvakrát denně.
Českým drahám chybí především konkurence, ne peníze. Protože jen konkurence by je přinutila aspoň se trochu zamyslet nad kvalitou nabízených služeb. Třeba by se pak najednou našly i prostředky základní údržbu a případně reko starších vozů.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8137
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 08:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co ty ojetý klasiky z rajchu? to je úplně mrtvý, nebo se opravdu někdy časem koupí?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 09:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Vozy je možno nakupovat teprve, když někdo vyhraje veřejnou soutěž (s ohledem na očekávanou cenu jde o soutěž notifikovanou v Bruselu) na jejich dodání.

No a pokud jde o německé vozy, tak se nabízejí jen neRIC, takže by tu byl další problém s napájením a vytápěním. Mám dojem, že neumí topit 3000V ani jedním způsobem, střídavinou 3000 V pak určitě ne.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.183.224
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 17:02:00    Odkaz na tento příspěvek  

jk: dodávám - nejsem a nikdy jsem nebyl zam.Č(S)D a jejich organizací.
Opakuji - vše stojí peníze a těch se nějak nedostává, kam se rozhlédnu. Dost mne překvapuje tvrzení, že ČD jich mají dost. Peníze rozdělují naši volení vyvolení a při porcování medvěda tam za ČD holt nikdo po něm nestřílí.

Dnes už je situace na příjezdu do Prahy po Černokostelecké tak kritická, že ROPID překládá BUSy na metro Háje, aby alespoň částečně eliminoval zpoždění vznikající při cestě na metro Depo Hostivař. V posouvajících se autech z 90% vidíte pouze řidiče.
Už brzy se to zastaví tak, že bude dotlačena politická garnitura k tomu, aby konečně vyřešila přestup BUS /vlak např. v Říčanech - viz.JŘ trať 221. Svezete-li se tam některým ranním (vcelku luxusním) BUSem, tak Vás kecy o šotouších přejdou a budete rád za železnici.
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 19:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Hnulíková se dneska nechala slyšet, že se o dodávce pořád jedná.
porcovaný medvěd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.180.53.50
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 21:41:36    Odkaz na tento příspěvek  

Peníze rozdělují naši volení vyvolení a při porcování medvěda tam za ČD holt nikdo po něm nestřílí.
ČD by žádného porcovaného medvěda nechtěla, ta dostává mnohem vyšší sumy a větší podporu.Holt státní podnik eee... čo to táram, a.s. (ale státní)...
1543
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.234
Odesláno Pátek, 19. prosince 2008 - 22:41:20    Odkaz na tento příspěvek  

Tak prave s takovejma lidma jako je p. Hnulikova to draha vyhraje.... Pak se nesmime divit jak to vypada v osobni preprave, kdyz tomu sefuje takovej "ODBORNIK".....!!!!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 00:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj...a nejlepší jsou takoví "odborníci", co sem přijdou, kydnou flekanec špíny a zase zmizí... tohle spoustě lidí jde dobře. Co takhle uvést nějaké rozhodnutí dotyčné a vyarumentovat, v čem nemá pravdu?
Nebo vadí, že je "jenom" ženská? Nebo, že není u dráhy asi tak 50 let a nezačínala na kanálu?
Neznám ji, neviděl jsem nic, pod čím je podepsaná, ale tahle hodnocení rádobyodborníků miluji. Vypovídají především o nich, nikoliv o kritizované osobě.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 00:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U klasik z Německa je to tak, že potřebují rekonstrukci na RIC (ty vozy, které nám nabízí). A ta rekonstrukce by byla nákladná, a DB ji chtějí provést ve vlastních dílnách. ČD ji chtějí naopak zadat svým partnerům v ČR, případně z části provést ve vlastní režii. Jenže DB by jim vozy bez dalších služeb nedali za takovou cenu, jakou si ČD představují.

DB mají relativní dostatek vozů RIC, které byly přímo konstruovány pro vlaky vyšší kvality. Problém je v jejich stáří. Až na výjimky se je moc nevyplatí nakupovat, a jejich nájem řekněme na 5 let, s některými drobnými úpravami (nátěr, interiér apod.) by asi nevyšel o nic výhodněji, než tzv. minimální rekonstrukce vozů B (Brněnský expres), případně trochu rozsáhlejší (navíc nové záchody a posuvné dveře, případně také zcela nové sedačky).
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 00:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale spíš by mě zajímala jiná věc. Jak dlouho musí vnitrostátní rychlík čekat na zpožděný mezinárodní rychlík. 0 min., 5 min. nebo 10 min.?

Dnes se mi stalo, že rychlík do Rumburka čekal v Kolíně na Šíravu méně, než 10 min.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 00:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT JirikP: Na tom, jak vyjde obraz na sítnici

Nicméně ten manuálně ostřící fotograf se většinou taky primárně neřídí podle vzdálenosti, ale podle toho, jak vypadá obraz generovaný matnicí. ;)
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
1543
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.234
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 01:01:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo jsou tu lidi,kteri se neucastni kazdy den,protoze na to nemaj cas. Ja v praci mam sice trochu prehled o provozu,ale nemam cas se venovat diskusi!! A co se tyka p.Hnulikove??? Tak pokud nevite jak vypada,tak jste o nic neprisel a ze je to NESTESTI pro drahu,tak to vam rekne kazdy, kdo je trochu dele u podniku (staci jeji postup)!!!
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 01:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich: Ono je to složitější. V Polsku a na Slovensku mají některé jinak staré a nerekonstruované vlaky nové záchody. Našim A, B a AB by to také pomohlo. A nejen těm, ale také vozům Bt, Bdt, Bp a Bmee, a také jednotkám 460 a 560. Stejně tak u nových potahů by možná stálo za to nechat pod hlavou koženku, po vzoru řady 054.

Nádražák: Ono je dost míst, kde je vlak rychlejší a pohodlnější. To, že toho ČD neumí využít a místo toho se samy shazují je druhá věc. Znám tunu inženýrů a právníků, kteří jezdí běžně vlakem, protože jim to vyhovuje (žádní železniční nadšenci), zvláště ve spojení Praha - severnější část Moravy, nebo po okolí Prahy a Brna. A vyhovuje jim to i přes všechny nedostatky současných vlaků. Auto je levnější jen tehdy, pokud člověk nepočítá náklady na nákup a údržbu, pokud ano, potom je levnější od třech dospělých ... Problém je spíš s tím, že do některých destinací je to bez auta šílené (Žlutice, Toužim, Český Dub, Mimoň, Lomnice nad Popelkou ...), jinde jasně vítězí autobusy (Mladá Boleslav, Nový Jičín, Příbram, Písek, Karlovy Vary ...)

Obecně, ČD budou mít dostatek cestujících tak dlouho, dokud bude ČR požadovat stálé navyšování počtu VŠ studentů a dokud bude na mimopražských VŠ dostatek zahraničních studentů (jejich počet jde pomalu do desítek tisíc), chtivých vidět Prahu a nejen ji, a nemajících auto ani ŘP platný v ČR. Kvůli této skupině lidí také překypují vlaky hlavně v pátek a neděli, a mnohem méně lidí vozí v ostatní dny. To by mohla mít Ing. Hnulíková svatozář, ale závislost ČD na této skupině cestujících se hned tak nezmění. Samozřejmě, bylo by možné být radikálnější, a rozdíly v řazení vlaků v silné/slabé dny ještě prohloubit, a tím vytvořit prostor pro údržbu vozů v určité dny, ale ani tím by se problém s nedostatkem vozů a jejich podudržovaností nevyřešil.
PKS ČD 2009
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.22.188
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 11:04:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, tak jsem tady. Vymodlená, vymazlená, upravená a hlavně podepsaná.
Přípoje
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.22.188
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 11:08:57    Odkaz na tento příspěvek  

Jak dlouho musí vnitrostátní rychlík čekat na zpožděný mezinárodní rychlík

Spíš tak dlouho, jak rozhodne ústřední dispečer. Pěkně schovaný někde v budově mimo koleje, aby mu cestující,ale i fírové, vlakvedoucí, výpravčí nemohli nakopat . Protože každé čekání nad 5 minut musí posvětit, nebo zamítnout on. Jinak si to pak výpravčí zodpovídá a přichází o peníze.
Aleš_bílek_12345
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 11:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemáte někdo fotky nakladního automobilu na kolejích MATTONI ???
prohrat znamená taky vyhrát ale hlavně že ste se zustčasnili
cěštijna njín můl koniček !!!