K-report
 

Archiv do 24. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 24. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jabko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 12:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_bílek_12345

Cooooo?????????
http://brumlafoto.blogspot.com/
http://dpkv.blogspot.com/


Němec z Ova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.2.226
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 12:15:55    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_bílek_12345: Popis náklaďáčku včetně sedmi fotek je v aktuálním (28.) čísle Světa železnice. Pokud tedy nesháníte nějaké jiné.
Aleš_bílek_12345
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 12:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já sháním nějáke jíne protože svět železnice mám
prohrat znamená taky vyhrát ale hlavně že ste se zustčasnili
cěštijna njín můl koniček !!!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 17:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: No, podle způsobu vyjadřování jste zřejmě zapšklý pakr z Horní Dolní. Buď odpovězte na otázky nebo sem nechoďte vypouštět své pivní kecy....
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 17:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s takovejma lidma jako je p. Hnulikova to draha vyhraje.... Pak se nesmime divit jak to vypada v osobni preprave, kdyz tomu sefuje takovej "ODBORNIK".....!!!!

Předně - Vy se neumíte pod svůj "názor" ani podepsat.

Když nejsou vozy, proč se musí zavádět stále nové vlaky rádoby vyšší kvality??

Žádné vlaky vyšší kvality dávno nexistují (nás, v Německu, Rakousku), respektivě se tím myslí něco úplně jiného (to že vlak v rámci systému ITG paří mezi ty, který nestaví na každý mezi). -Akorát šotouši to bohužel nepochopili a žijou v době někdy před 15-20 lety.

PS: Pokud nedocvaklo - prolém ČD je obecná zastaralost vozového parku a nikoliv nějaká písmenka v JŘ, která dávno pozbyla původného významu a leckde v Evropě ho ani nikdy neměla. Na polstrovanou sedačku a klimatizaci má právo jakýkoliv cestující, lhostejno zda jede z Prahy d Úval či až do Bohumína. Analogie - stejně jako dneska jsou všecha auta luxusní (na rozdíl od doby před 20 lety..)a jde jenom o to, zda si koupíte malé, střední a nebo větší.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 18:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo kdy a kolik nových rekonstrukcí MOVO Plzeň pošle ČD v nejbližší době????
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 19:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To RadekŠ: Tvé myšlenky bych si dovolil trošku poopravit nebo doplnit:
- vlaky vyšší kvality stále existují-ano, mezi jedním z předpokladů jejich zařazení je i to, že nestavějí na každé mezi, tzn. vyšší cestovní rychlost. Dále pak vyšší komfort pro cestující, různé doplňkové služby atd.
- dále pak rozumím problému obecné zastaralosti vozového parku na ČD, ale to se asi odvíjí od stavu ekonomiky naší republiky potažmo jejich obyvatel. Ale totéž lze říci i o stavu osobních vozidel občanů v ČR.
- nechápu ale srovnávání aut, že dnes jsou všechna luxusní a dříve ne. To před 20-ti lety luxusní auta nejezdila? A dnešní auta ti všechna přijdou jako luxusní?
1543
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.234
Odesláno Sobota, 20. prosince 2008 - 23:38:07    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11+RadekS: Panove ja se vam omluvam ze jsem jineho nazoru nez vy, ale i kdyz jsem jenom pakr z Horni dolni tak se toho jako pakr doslechnu preci jen dost...
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 07:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zastaralost je samozřejmě problém, ale minimálně stejný problém in IMHO neúdržba. Ono podívejme se do Rakouska/Německa, tam taky někdy jezdí staré stroje (třeba v městské dopravě), ale perfektně udržované a čisté a hned je to o něčem jiném.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 11:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: Nejde o jiný názor - Vy žádný nemáte, jen tady roztrušujete vulgarismy. Řídil jste někdy něco? Ono "doslechnut se" a "mít informace", nota bene na základě těch informací něco rozhodnout a nést za to odpovědnost je trochu rozdíl. Ale chápu, jsme v Česku, kde každý rozumí všemu a uměl by to lepší než ti "debilové naoře". Jen kdyby ho k tomu někdo pustil....
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 11:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Ty bys asi chtěl, aby zde byla diskuze na akademické úrovni. Bohužel, musíš hledat jinde.
My jsme všichni GOGO!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 11:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gogo: No tak štěkat na sebe nadávky stylem,který tady na Krepu předvádí třeba nick T_něco_t teda nemusí myslím většina nás umírněných.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 13:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My si tykáme? Nebo snad ne netu neplatí pravidla slušného chování? Jistě, za anonymitou (zdánlivou) si může kdejaký duševní chudáček léčit svoje mindráky.
Takže, "Pane Gogo", co je diskusního na výkřiku "Tak prave s takovejma lidma jako je p. Hnulikova to draha vyhraje.... Pak se nesmime divit jak to vypada v osobni preprave, kdyz tomu sefuje takovej "ODBORNIK".....!!!!" ? Na to se nedá věcně odpovědět, protože to neobsahuje nic konkrétního, podloženého fakty. Tudíž nelze diskutovat - ani akademicky ani neakademicky.

P.S.: Miluji ty, co někam přijdou dlouho po jiných a začnou je poučovat, že by měli jít jinam...
odborník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.84.180
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 14:03:41    Odkaz na tento příspěvek  

K těm odborníkům co to vedou : Co je to za odborníka, který zruší osobní vlak ( skoro na 100 % obsazený a jezdící ve stejné trase nejméně 20 let, která má přípoj na návazný autobus ) a zavede ho v jiné trase cca o 30 minut později ( bez přípojene na uvedený autobus), aby pak musel na poslední chvilku mimořádnou změnou GVD, v jeho trase zavést osobní vlak, aby se cca 50 studentů dostalo včas do školy ?
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 903
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 14:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě - ale myslíte, že to udělal někdo z těch "co to vedou"? Chcete mi tvrdit, že konkréní vlaky maluje někdo z manažerů? Není náhodou SENA nebo jak se to teď jmenuje na SŽDC? A zřejmě to tam maluje nějaký referent, těžko ředitel. Takže co s tím má společného ředitelka odboru na GŘ ČD? Kolik lidí ten návrh JŘ čte a nevšimlo si toho?
Takže nakonec možná tu opravu ve prospěch cestujících udělal někdo z těch, koho tady pomlouváte.
Ono je totiž strašně snadné nadávat na ty co to vedou, když ti, co to nevedou, mastí svoji práci jak se jen dá.... A vykládají, že oni by to vedli lepší.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 15:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My si tykáme?

Na webových diskuzích tykám každému, kdo mě výslovně nepožádá o opak.
My jsme všichni GOGO!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 15:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Webové diskuse nemají jiná pravidla společenského chování než běžný život - už proto, že nevíme, kdo sedí na druh straně. Obecně oblíbený omyl o tykání jako standardu netu vychází z neznalosti angličtiny... Takže výslovně žádám :-)
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 15:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže výslovně žádám :-)

OK, respektuji pane Johny11
My jsme všichni GOGO!
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 16:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak tohle je hláška dne...

ČD nebude nikdy dobře řízená firma, i kdyby tam bylo tisíc Žaludů.

jinak z ...
http://aktualne.centrum.cz/finance/penize-a-investice/clanek.phtm l?id=624984
Šestka to je minulost,užily jsme si s ní dost.Náš je David-Helenka-povedená rodinka.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 19:00:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006: Ono se to lehce říká, ale ukažte mi někoho, kdo dovede řídit firmu o několika desítkách tisíc zaměstnanců a rozprostřenou na několika tísících kilometrech čtverečních.
To by musel být celý tým schopných manažerů, kteří rozumí železničnímu provozu a železniční problematice a ne banda "všehoschopných" politicky dosazených jedinců, kterým jde jenom o to si nahrabat nebo zajistit "šolich" někomu známýmu, ale co po nich zbyde, už je nezajímá.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 19:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouhá desetiletí - vlastně od počátku ČSD v roce 1918 - řídili železnice v našich zemích "manažeři" vzešlí z nich samých. Tedy zdánlivě znalí problematiky. Poslední byl Bazala. Nějak mi nepřijde, že by pod jejich vedením podnik nějak prosperoval... Bez politického krytí too také nešlo nikdy, ani za 1. republiky - tehdejší "státní podniky" (dráhy, pošta) byly víc zpolitizované, než si myslíte. Nicméně, je pravdou, že současný management se (obecně, nejen na ČD) řídí zásadou, že je třeba vypadnout dřív než se začnou projevovat "výsledky" jeho působení. Což jsou u velkých firem cca 4 roky... No a jeho kvalita pochopitelně odpovídá kvalitě těch, kdo je tam dosadili. Nebo si myslíte, že politický póvl dosadí geniální a cherubínky čistý management?
Mmch - nejnovější posilou je bratr pana ministra...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 20:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Johny11: Před rokem na tiskovce k novému JŘ novináři dotazovali p. Hnulíkovou, zda zrušení příplatku na EC, nebude mít za následek přeplnění těchto vlaků. Bylo jim odpovězeno p. Hnulíkovou, že určitě ne, že to "dráha" sleduje, a že v případě potřeby přidá vozy. Odpověď byla kvitována "smíchem v sále". Tentokrát měli novináři pravdu. Stačí se podívat na přeplněné vlaky IC/EC v pátek a v něděli.( a kdyby p. Hnulíková měla pravdu a frekvenci sledovala, kde chce vzít ty vozy navíc, které by chtěla přidat na uvedené spoje ?)A k tomu GVD. Ten maluje SENA, ale dle požadavku dopravce. Copak SENA může namalovat vlak v jiné době než požaduje dopravce ? Nebo hje to tak, jak jsem zažil já, když mě ředitel KCOD tvrdil, že ten surčitý spoj jezdí tak jak si přál krajský úřad. Ale odpovědný ouředník na krajském úřadu mě zase řekl, že takhle jim to "dala dráha"
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 20:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Johny11: No, to je právě to politický krytí. Zdá se, že ve Francii už nám zase o kus utečou.... https://www.k-report.net/aktuality/francouzska-vlada-zvysi-investi ce-do-zeleznic/
Netušíte někdo, v jakém poměru jsme na tom u nás?
1543
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.234
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 21:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Výpravčíxy ma na rozdil od vas take naprosto normalni nazory, asi bude skutecne z provozu! Pan gogo ma taky pravdu!! a pokud nekomu rikate ze je pakr z Horni dolni, tak co jste vy?? Ja bych rekl ze bud jste nejvetsi zatez pro drahu od Vltavy a nebo tezce chytry clovek,ktery ma pred sebou notebok a kazdy kdo je jineho nazoru je pakr.Radsi se podivejte do historie nedavne a pak neco rikejte!!! Zatim jste mi v zadnem pripade nedokazal,ze neco znate a az to dokazete a bez urazek,tak ja vam rad odpovim.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 22:01:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543: Jenže vy jste pořád žádný názor nevyslovil, jen nadáváte a urážíte.
Dráha mne (naštěstí) neživí, takže si mohu udržet odstup a chladnou hlavu. A pokud je pro vás notebook symbolem "těch inteligentů", tak víc nemusíme nic řešit. Těch pakrů znám dost a vím, že většina z nich nevidí dál než k vjezdovému návěstidlu svojí stanice - bohužel. A vy je svými názory připomínáte. Pokud jste jiné profese, tak se omlouvám...
1543
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.234
Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 22:25:26    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Ja vam dekuji a skutecne jsem jine profese, ale to tady neni dulezite.Proste jsem rekl svuj nazor. Tak to berte v poho..
Mallard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 21. prosince 2008 - 22:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odborník:...Co je to za odborníka, který zruší osobní vlak ( skoro na 100 % obsazený a jezdící ve stejné trase nejméně 20 let, která má přípoj na návazný autobus ) a zavede ho v jiné trase cca o 30 minut později ( bez přípojene na uvedený autobus), aby pak musel na poslední chvilku mimořádnou změnou GVD, v jeho trase zavést osobní vlak, aby se cca 50 studentů dostalo včas do školy ?...

Ať už ty vlaky maluje kdokoliv,tak je to na základě požadavku objednavatele.
Život musí být strašný zločin,když je za to trest smrti.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 08:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Junkers: Pokud jde ve Francii za šest let 340 miliard korun českých do žel.infrastruktury potom se mně to zdá v poměru velikosti Francie ku nám i v poměru ku vyspělosti ekonomiky poměrně málo.Rozhodně to není suma ze,které by člověk dřepnul na prdel.Na jedné straně mají Francouzi poměrně vyspělé VRT tratě (vzhledem k jejich vzniku),tak na straně druhé to je nepříliš utěšený stav tratí meziregionálních (vedlejších).O lokálních nelze hovořit neb byly vymláceny v rámci samospasení IAD v letech minulých.
Rozpočet schválený PS SFDI je tu http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=5&ct=620&ct1=0
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 10:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechápu ale srovnávání aut, že dnes jsou všechna luxusní a dříve ne. To před 20-ti lety luxusní auta nejezdila?

V roce 1989 (rok vzniku EC) byl pomyslným vrcholem velkosériově vyráběných aut pro normální lidi Mercedes W124 http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W124. Ve výrobě se tohle auto udrželo neuvěřitelných 12 (!) let, každý rok jeho existence výrobce zvyšoval ceny od 1.1. o 5 %, elektricky obvládaná, okna, klimatizace, airbag či pravé zrcátko (!) za tučný příplatek. Japak je to dneska ? Opravdu nemáte pocit, že za těch 20 let se doba radikálně změnila ?
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 12:19:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Happy: Jestli jsem to dobře přečetl, tak do železnice u nás má jít příští rok cca 13mld Kč. Krát šest (kdyby šlo pořád stejně)= 78 mld Kč za šest let. No, nevím, nevím, ale stejně mi to přijde málo. A to se bavíme jenom o investicích do infrastruktury. Kde jsou ještě peníze za obslužnost, na vozidla atd....
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 12:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To RadekŠ: Ano, doba se za posledních 20 let změnila. V tom naprosto souhlasím!!! Ale pletete si pojmy s dojmy:-) Copak mi asi napíšete za dalších 20 let? Že v roce 2008 vlastně jezdlily jenom samý křápy a až teď v roce 2028 máme konečně luxusní vozítka:-)))
Doba se totiž mění celkově a něco,co nám dříve připadalo jako luxus, nám dnes přijde jako běžná věc. Nebo si myslíte, že mít dnes doma počítač s internetem je luxusní? Asi ne, co?! A před 15-ti lety, nebo kdy se internet začínal používat a měl k němu přístup málokdo, by se to jako luxus bralo.
Takže nemůžeme luxus porovnávat s minulostí, ale musíte ho měřit v aktuálních podmínkách společnosti.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 13:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To RadekŠ: Ano, doba se za posledních 20 let změnila. V tom naprosto souhlasím!!! Ale pletete si pojmy s dojmy:-) Copak mi asi napíšete za dalších 20 let? Že v roce 2008 vlastně jezdlily jenom samý křápy

Já Vám jenom na váše uvedeném příkladě říkám, že pojmy typu "vyšší kvalita" či luxus ztratily svůj původní smysl. Co nabízí navíc třeba Railjet ? Obávám se že nic, prostě je to moderně udělanej vlak na úrovni doby sloužící pro cesty na střední a větší vzdálenosti (čemuž odpovídají rozteče sedaček, bistro,...). To že má pevný mezivozový přechody - pěkný, ale tohle má Dezyro taky a žádný nadstandart v tom není.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 13:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To RadekŠ: Já si nemyslím, že tyto pojmy ztratily smysl. Ono to na první pohled může vypadat stejně nebo podobně, ale ty prvky vyšší kvality či luxusu mhohou být úplně v něčem jiném: komfortnější odpružení vozu, lepší zvuková izolace, elektricky polohovatelné pohodlné sedačky, vlastní lampička, větší prostor pro cestujícího při sezení, připojení k internetu zdarama atd. Pak ještě na to může ve vlacích navázat celá řada služeb jako tiskoviny zdarma, donáška občerstvení na místo ....
Na druhou stranu to, že se na vlaky tzv. vyšší kvality, kde člověk už podle názvu něco s vyšší kvalitou očekává, nasazujou vozy nižší nebo nízké kvality (staré nebo neudržované), bude problémem jiným.
Delgádo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.53.1
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 14:04:18    Odkaz na tento příspěvek  

Že se sem motám. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá nějaké informace, jak to v současné době vypadá s přijímáním nových strojvedoucích do Carga. Jezdil jsem jako strojvedoucí na šachtě na el. lokomoticách (1500V) a mám SPŠ Strojní a dopravní, obor el. trakce v dopravě. Přijímají se ještě strojvedoucí? Je nějaká šance se na strojvedoucího dostat? Zajímal by mě Ústecký kraj. Díky za jakékoliv info.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2978
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 14:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

komfortnější odpružení vozu, lepší zvuková izolace

To je ovšem konstrukční nutnost, protože V max Railjetu je 2x větší, než u Dezyra.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 16:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, moje oblibena rejpava.
Kolik procent na rozhodnuti opusteni VHD ve prospech IGK je technika a kolik je chovani okolnich cestujicich. Obcas si pri svych cestach rikam, ze by se mohl na ZS vyucovat novy predmet - clovek mezi lidmi a hodne velka cast populace by mela problemy s absolvovanim.
Pavel
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 16:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Delgádo: Zkus oslovit Drna, je z Tvého kraje a určitě bude vědět něco bližšího.

(Příspěvek byl editován uživatelem yalapeak.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 17:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Delgádo:

Po Novém roce jde několik kolegů z Carga PJ Ústí na DSP do důchodu. Myslím, že šanci jako již hotový fíra máte slušnou. Kontaktujte pan Ing. Hodince v ústeckém depu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.78.28
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 17:14:40    Odkaz na tento příspěvek  

Pjp: Zaměstnance ČD nevyjímaje, ale máte naprostou pravdu. V mém případě šlo o kombince časových faktorů, spolehlivosti, komfortu (technika, údržba, kapacita), úrovně spolucestujících a ceny - v tomto pořadí důležitosti.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 17:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Junkrs: Kde jsou ještě peníze za obslužnost, na vozidla atd....
Proč na vozidla? To přece není záležitost státu, ale dopravce.
A ze všeho nejhorší jsou skřítci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...
http://www.nahouby.estranky.cz/
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 18:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn- Asi už to nebude pravda,není co vozit a nebude.Takže mají smůlu.Na sociální program odejdou strojvedoucí,ale jen proto,aby se nemuselo propouštět.Nedostatek strojvedoucích bude až tak za tři roky.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 18:11:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To platí tak možná u Carga, v osobce těžko.
My jsme všichni GOGO!
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 18:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Sokr: Samozřejmě, že vozidla jsou věcí dopravce. To nikdo nezpochynil. To ale u nás i ve Francii znamená, že z 99% (odhad) státu. Teda aspoň co se týká osobní dopravy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 22. prosince 2008 - 18:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To platí tak možná u Carga, v osobce těžko.

Ale Delgádo se ptal konkrétně na Cargo.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Delgádo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.53.1
Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 19:58:31    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za odpověď Drne. Již jsem kontaktoval ing. Hodince a odeslal svůj životopis. Tak uvidíme.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. prosince 2008 - 20:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai :Nedostatek strojvedoucích bude až tak za tři roky
Tak na to zapomeň, jěště dlouho bude nadbytek. A lehce, dle potřeby, bude doplňováno, když bude moci jezdit kde kdo. Včetně poloslepců a poloblbů...
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 00:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když bude moci jezdit kde kdo. Včetně poloslepců a poloblbů...

To jezdí už teď,takže bych řekl,že ohledně nových kolegů můžeš být klidný.
Stačí se občas mrknout,kdo v mašině sedí.
Staříci nad hrobem,kterým bych auto nesvěřil ani náhodou.
Podobně jako u ČSAD.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1895
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 00:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook: No to jsem si naběhl...Zas ve sporu
Ale ani jeden z nich nemohl mít -8 !!. A všichni z nich umí ..nastartovat lok, zavřít a uzamknout brzdič,znají návěsti atd..Takhle chodí připraveni kandidáti ke zkouškám a dokonce i po zkouškách. Neumí nastartovat mašinu. ("Ona byla vždycky nastartovaná","Já jsem za celou směnu nepřecházel")...
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 00:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nastartovat se naučíš jak mašinu,tak autobus.
Problém bych viděl v tom,že v určitém věku,po mnoha letech praxe,už člověk přestává akceptovat nové,jede jako stroj,takhle to zkrátka bylo,a co je nové,je špatně.
Co nám ti mladí budou...
Známe tyhle fotry.
Znal jsem jednoho řidiče,když se nebyl schopný domluvit s blbým "SAVSEM" na nastavení cílových transparentů busu,radši vyškubal pojistky a za sklo hodil dekl krabice od bot popsaný fixem...
Tím samozřejmě nemluvím o Tobě
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 08:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásné a příjemné prožití vánočních svátků .. pod stromeček hódně dárků .. přeje všem Láďa
ICQ 237-113-861
Montoya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 09:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


FOTOGALÉRIA LOKOMOTÍV SK, CZ, ÖBB a MÁV http://js-trains.slovaktrains.sk
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 938
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 10:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když bude moci jezdit kde kdo. Včetně poloslepců a poloblbů...
V některých případech bych to kategorizoval na úplné blby... Kteří se serou kam nemají a nejsou schopni odlepit slepené G2... K smíchu nebo pláči?
754 forever
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 10:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook: Nastartovat se naučíš jak mašinu,tak autobus
No k zákonitým zkouškám jít a tohle neumět?
takhle to zkrátka bylo,a co je nové,je špatně
To ani tak bych neviděl , konkrétně u mne je to lenost. " Co zas nového se učit, když to staré slušně funguje?"
Co nám ti mladí budou...
Mladí nechť se předvedou, jen ne proboha tím, že neznají základní věci...
Znal jsem .... popsaný fixem...
No někdy není důležité znát ale umět si poradit.. Já bych se vyprdl na obojí a hlásil stanice ústně. S patřičným komentářem

Tak a užívejme si pohody vánoc
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 11:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: No, někdy se stane, že slepený G2 dá zabrat. Jednou jsem ho musel dost velkým násilím odpáčit šroubovákem, rukou nešel odtrhnout. Ale najdou se i "odborníci", kteří při jeho odlepování různýma násadama od košťat nebo podobným nástrojem "zaberou" za pom. kontakty, ty ulomí a mají pak jen přidělanou práci. Přitom lze v 99% slepený stykač odtrhnout holou rukou.

Pěkné vánoce všem.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Thomas16x07
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 12:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťastné a Veselé všetkým Vám za Knihu jázd praje Thomas
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5593
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 13:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oldcerry:
tak u vás je koukám situace jiná, v Brně je furt někdo novej...páč u nás taky odcházejí...

Všem hezký Vánoce, ještěže ta doprava je dnes hooooodně slabá:-)
Štědrý den
Neregistrovaný host
Odeslán z: 67.228.101.165
Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 13:21:23    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si podotknout, že sekce PF a vánočních přání je na jiném místě! Jednu naleznete například zde http://www.zelpage.cz/pf.php
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5597
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 14:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

štědrý den:
a já bych si dovolil podotknout, že ne všici dělají PF a proto přejí kolegům z fóra zde a jen touto formou...:-)
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 14:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přatele kamaradi kolegové, taky se přidam s přanim šťastnych a veselych, a kdybych se s některyma nečetl tak všechno nejlepši do Noveho roku, vesele Velikonoce, bohateho Mikulaše...
Slovo nejde neznám, protože nechtít, je horší než nemoct...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. prosince 2008 - 15:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houba: ono je taky s podivem, že G1, kterej má dost času přitáhnout, má cívku na 48 V, zatímco G2, kterej to de facto zapíná, má cívku na 110 V a přitahuje tudíž proklatě pomalu. Na reko-čtyřkách se daly 48 V cívky i na G2 a je po lepení...