K-report
 

Archiv do 15. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv do 15. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 19:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady nastalo nepochopení věci. Myslím si že je třeba rozlišit dvě věci. Práci která nevyžaduje tvůrčí myšlení může dělat i ten který k danému oboru nemá vztah. Tam kde se pohybuje pan quenya je kladný vztah nutný. Když se to vezme tak tito lidé vlastně pracují pořád. Vymýšlejí nová řešení, sledují všechny související informace a zákonitosti atd.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 19:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nepleťte si kladný vztah k oboru s profesionalitou - to není fandovství, opět je to stejné, fanda nerovná se odborník a člověk dávající své práci vše co potřebuje včetně dalšího vzdělávání - to je profesionál!!! a ne fanda, protože fanda je holt fanda a pak ty výsledky tak občas vypadají. A ČD a ČD Cargo potřebují profesionalitu, fandů maji přehršle a vcelku k ničemu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád si nerozumíme. Je jasné že jen fandovství nestačí ale skutečný odborník v daném oboru se těžko stane ten který tomu oboru nemá žádný vztach a práci bere jen jako zdroj finančních prostředků. A otom to je. Myslíte že by zakladatelé fa Raltrans tuto firmu založily kdyby k železnici neměli žádný vztach?
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se to vezme tak to je debata o motivaci.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poručík_pihrt: Kdysi před lety mi známý, který dělá fíru u EWS (největší britský nákladní dopravce) říkal, že k jejich firmě se snaží nepřijímat železniční fandy, takže pokud se někdo u přijímacího pohovoru prokecne, že je velký železniční fanda a fotič a jánevímcoještě, tak je víceméně bez šance, aby byl přijat. Tehdy jsem to moc nechápal, ale po letech musím přiznat, že to není tak úplně zcestná myšlenka (i když je třeba k lidem přistupovat diferencovaně - každý je originál). Takže v tomto zcela souhlasím s Mcx.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Profesionalita je zásadní. O tom se snad nepřeme.
Bavíme se o motivaci.
Za postojem EWS je obava aby šotoušové šotoušům nevyzradily choulostivá data nebo aby místo práce nešotili?
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 20:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk dávající své práci vše co potřebuje včetně dalšího vzdělávání - to je profesionál!!!
Na této definici shodneme.

Myslíte že dotyčný bude opravdový profesionál když ho to bavit nebude protože k práci nemá vztah?


}
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jako když malý děti a současné billboardy Českých drah s cenovou nabídkou preferují obrázky parní mašinky, ačkoliv je málokdo doopravdy viděl na vlastní oči....Žádný TGV,ICE

Nebylo by lepší, aby se takovýhle typ jedince realizoval v nějakém muzejním spolku a neškodil té opravdové železnici ?
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanda nemá vztah k práci pro firmu, ale k železnici, lokomotivám, vozům.... a to je rozdíl. Navíc většina z nich nedovede oddělit své fandovství od profesionálního vztahu k práci.... a bez toho to nejde. Nezlobte se, ale priority fandy jsou naprosto jiné než profesionála.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by neměl mít fanda vztah k práci pro firmu. To se nějak vylučuje?
Jinak je třeba i fandy rozlišovat.
Mám takový pocit že si jako fandu představujete výstavní kousek šotouše.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 21:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek Š Mám takový pocit že silueta parní lokomotivy se používá protože je snadno identifikovatelná a tvarově jednoduchá.
Kdyby tam bylo takové ICE nebo TGV tak se to tak jednoduchou siluetou nedá znázornit. Protože pro dost lidí to bude takové divné letadlo.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 22:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě připadne že ideální zaměstnanec pro vás je ten kterému je úplně jedno jestli prodává housky, pletací stroje nebo železniční nákladní dopravu. A jediná motivace tohoto člověka aby pracoval tam kde pracuje jsou jen mzdové a pracovní podmínky.
Zde si musíme položit otázku co tvoří kladný vztah zaměstnance ke svému zaměstnavateli. Když se to vezme tak profesionál má kladný vztah ke svému zaměstnavateli a tudíž i k oboru ve kterém podniká. Jak na vás působí tyto výroky: Mám rád divadlo Ta Fantastika ale muzikály se mě nelibí. Mám fa Kostelecké uzeniny kde pracuji ale jejich výrobků bych jsem se ani nedotkl, Mám rád ČSA protože tam pracuji ale letadla jsou mi úplně ukradený.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Úterý, 22. července 2008 - 22:49:27    Odkaz na tento příspěvek  

Já rozeznávám fandu a fandu.
Fandu , který má mimo železnice spoustu jiných koníčků a poté fandu-šotouše-extrémistu , který se nechává budit nahraným zvukem rozjíždějícího se brejlovce , na mobilu má navoleno zvonění-dunění zamračené a jeho hlavní denní starostí je , jestli na vlaku 1221 pojede brejlovec čtyřistadesítka nebo dvěstěpadesátka.
Tu první skupinu jako zaměstnance beru , u druhé skupiny jsem rezervovanější. Domnívám se , že jakýkoliv extrémismus (i ten železniční) je spíše na škodu než k užitku.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 00:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Kdysi před lety mi známý, který dělá fíru u EWS (největší britský nákladní dopravce) říkal, že k jejich firmě se snaží nepřijímat železniční fandy, takže pokud se někdo u přijímacího pohovoru prokecne, že je velký železniční fanda a fotič a jánevímcoještě, tak je víceméně bez šance, aby byl přijat.

Myslíte u Railionu Grossbritain, jedné z lokálních evropských poboček Velkoněmeckých nákladních železnic? No proč ne, já když tady čtu výlevy některých mašinfírů i mašinfýrů tak se tomuto přístupu ani moc nedivím. Tihle lidi by svou práci skutečně měli brát s co největším odstupem, s tím souhlasím.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 00:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já rozeznávám fandu a fandu.
Fandu , který má mimo železnice spoustu jiných koníčků a poté fandu-šotouše-extrémistu , který se nechává budit nahraným zvukem rozjíždějícího se brejlovce , na mobilu má navoleno zvonění-dunění zamračené a jeho hlavní denní starostí je , jestli na vlaku 1221 pojede brejlovec čtyřistadesítka nebo dvěstěpadesátka.


Zhruba tak. Problém je, že u dnešní (nákladní) železnice s "běžnými" motivačními nástroji moc nevystačíte. Za současné situace je nutno práci pro jakéhokoli nákladního železničního dopravce či speditéra brát alespoň částečně jako určitou výzvu do budoucna. Prostě bez určité dávky "nadšení" se zde neobejdete, rychlé peníze se dnes dají snáze vydělat jinde. Věřte mi, že vím o čem mluvím, a taky mi věřte, že to je to, co mě na tom baví. Že to není tak jednoduchý, že je to trochu boj (snad ne s větrnými mlýny, i když to tak dost často vypadá ), ale že to přese všechno má smysl.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.196.170
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 08:05:26    Odkaz na tento příspěvek  

Prostě bez určité dávky "nadšení" se zde neobejdete

To se neobejdete v jakémkoliv povolání.

rychlé peníze se dnes dají snáze vydělat jinde

To máte pravdu. Zase na druhou stranu , výdělky u ČD Cargo nejsou zase zas tak špatné. Mám známé , kteří zde pracují a pak mám známé , kteří vykonávají přibližně tu samou práci u silničních dopravních firem. Ti od ČD Cargo jsou vysmátí , pokud se na pracovišti zdrží po patnácté hodině , je to spíše vyjímka. Kolegové u silničně-dopravních firem řeší průšvihy přes mobil klidně i v noci o víkendech a jejich stresové zatížení je enormní. Obě dvě kategorie známých vydělávají přibližně stejně.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 08:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové u silničně-dopravních firem řeší průšvihy přes mobil klidně i v noci o víkendech a jejich stresové zatížení je enormní. Obě dvě kategorie známých vydělávají přibližně stejně.

Jistě, ale současnou silniční nákladní dopravu jsem zrovna nemyslel. A taky jsem nemyslel běžné provozní profese typu dispečer. To je samozřejmě otročina za skoro nic.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.36.39
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 18:09:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ad: naroznej: majitelé či dispečeři spedičních firem svou prací nad rámec pracovní doby, řešící průšvihy po nocích přes mobily sledují jediné-zisk svůj, či své firmy. Řadový zaměstanec železnice který se o toto bude snažit si vyslouží ani ne děkuju od svého nadřízeného, případně je "opálen" o -1000 či více. No a mazažeři jsou placení tak dobře, že se po zisku honit nemusí.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 18:54:01    Odkaz na tento příspěvek  

749.241 : nehledě ještě na to, že ten stres a práce "přesčas" typu průsery v sobotu večer obvykle není nic co by mělo bejt cílem normálního běhu společnosti. Z hlediska zaměstnance : nikdo vám to nezaplatí (=prachy máte ve smlouve fixně daný) a zdraví vám taky nikdo nevrátí. Čili jak tu někdo psal, otročina skoro za nic.
Jinak kvalitní člověk (ať již manažer či provozák) ty mimořádky vyřeší bez remcání. Zato ovšem u slušnějších firem občas cosi pocíti.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 20:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad poručík: v průzkumech spokojenosti s práci je pořadí vždy - 1.odměna za práci, 2.uspokojení z vykonané práce......
Takže nesmíme se krmit ideály o poslání (i když je to spíše prezentováno v jiných oblastech - medicina...)
Ale pořád mně nějak uniká Vaše odmítání profesionála, vzdělaného, motivovaného dosáhnout pracovních úspěchů, ..... a může být fanda třeba do cyklistiky.
Probůh proč se stále směšuje fandovství - to jest mně se něco líbí, těší mne ta věc, rád k ni získávám další informace...., ale ještě ji nemusím rozumět s profesionálním postojem k dané problematice?
A motivace k podávání vysokých pracovních výkonů - je otázkou firemní kultury, pocitu odpovědnosti za dobře vykonanou práci....
Ale nevylučuji, že na určitých firemních pozicích může být jistá rozumná míra fandovství přínosem, ale jistě to neplatí paušálně.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 738
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 23. července 2008 - 21:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špatná firma je ta, která poměřuje míru loajality zaměstnance počtem hodin strávených v práci a ne objemem a efektivnosti vykonané práce, no ony ty hodiny se počítají jednodušeji :-))
A práce mimo pravidelnou pracovní dobu, jistě je od určitých pracovních pozic očekáváno řešení problémů i mimo tuto dobu, tedy od pozic kde je mzdově tato práce již ve mzdě zahrnuta.
A to, že zejména malé firmy často zneužívají tlaku na zaměstnance k práci nad rámec sjednané pracovní doby s finanční odměnu v rozsahu pouze sjednané pracovní doby, je bohužel poměrně rozšířený fakt.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě připadá že si stále nerozumíme. Nikde netvrdím že odmítám profesionála takového jakého popisujete ale tvrdím že ta práce ho baví. Mezi důvody proč ho to baví může být i vztach k oboru. Také netvrdím že každý fanda má schopnost být v daném oboru kvalitní profesionál. Jen tvrdím že profesionál může být fandou.
Názorný příklad
Existují miliony fanoušků různých stylů hudby ale jen zlomek těchto fanoušků jsou schopni se té hudbě věnovat aktivně a vytvořit poslouchatelný výsledek.

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch přesčasů. Tak často není důvod vzniku na straně daného zaměstnance.....
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No proč ne, já když tady čtu výlevy některých mašinfírů i mašinfýrů tak se tomuto přístupu ani moc nedivím. Tihle lidi by svou práci skutečně měli brát s co největším odstupem, s tím souhlasím.

Jak to myslíte? Jako, že by mě neměla bavit? On by to asi jinak bez dávky fandovství těžko někdo jinak dělal...
A to mi věřte, že to moje fandovství, elán a nadšení je za těch 20let ze slušné části "pošlapáno", ne jednou jsem se už přistihl, že mě to nebaví. To potom nedělám nic navíc, směna končí tlačítkem STOP, odpojovačem baterií, klíčem a klínem. Tak je to asi správně mno
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 23. července 2008 - 22:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v průzkumech spokojenosti s práci je pořadí vždy - 1.odměna za práci, 2.uspokojení z vykonané práce......

Všechno není jen o penězích. Třeba i o kolektivu, pracovním prostředí, smysluplnosti práce spolu se mzdou to dělá nějaký rozumný kompromis.
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.40.89.19
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 07:51:28    Odkaz na tento příspěvek  

Musím dát Fýrovi za pravdu,takhle nějak to bude. A kdo to nechápe a necítí, tomu to těžko vysvětlíme.A je úplně fuk, jsme -li u Carga,Viamontu, ODOSu nebo u Pepíka Vocáska,mám pravdu, Fýro?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 08:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: 1* Tak nějak :-))krátké, stručné, výstižné:-))
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.29.13
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 09:15:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže mnohdy je to právě za -1000 jako trest za myšlení hlavou. Třeba výpravčí, který sekne při výluce Pendolino o 2 minuty, místo aby nadělil IC a Ex po 15minutách. Nadčlověk rozhodl že nadvlak SC pojede za každou cenu a komu se to nelíbí tak dostane "poděkování" za špatné řízení sledu vlaků. Když pak nastane mimořádná situace (viz vichřice Emma v okolí Staré Paky, co popsal v příslušné diskuzi fíra Neznamsebe), nadčlověk buď vydává nesmyslné pokyny, nebo se stane nedosažitelným.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 17:13:05    Odkaz na tento příspěvek  

Všechno není jen o penězích. Třeba i o kolektivu, pracovním prostředí, smysluplnosti práce spolu se mzdou to dělá nějaký rozumný kompromis

Ano , v zásadě souhlasím. Ale přece jenom priority se liší člověk od člověka. Někdo si pro pěťák nechá vrtat koleno , jiný žije skromně a hlavně potřebuje dělat práci , která jej bude na 100% naplňovat.
Něco jiného je třeba srovnání chlapa 30 let , který má dvě děti a manželku na mateřské (pro toho budou peníze prioritnější) a nebo chlapa 55 let , který vlastní byt i auto a má odrostlé děti (tomu spíše půjde o to , aby co nejlépe dožil důchodu)
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 17:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je třeba číst - já tam nepsal pouze peníze, po lopatě to lze vysvětlit, že většina bude práci posuzovat nejprve podle peněz za ni, pak podle spokojenosti s práci....(takže když budou prachy a nespokojenost s pracovním prostředím, kolektivem...tak asi to dopadne, že to není ono).
Jinak je v této krajině zvykem dávat veřejně na odiv, že peníze jsou nedůležité, v anonymních anketách to již vyjde poněkud jinak
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 17:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tomu ještě někdo nerozumí, tak dejme tomu zda vezmu nebo nevezmu flek tvoří u většiny lidí z 50% prachy, z 20% vzdálenost pro dojíždění, z 10%pracovní kolektiv, 10% pracovní, prostředí......
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.9.241
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 18:59:28    Odkaz na tento příspěvek  

10% pracovní prostředí...
Možná by ses rozhodoval jinak, jít dělat (fiktivně) za stejné peníze buď do hutí-anebo do čisté lehké výroby. V hutích se už dneska česky nedomluvíš (a tzv. světovým jazykem taky ne), leda rumunsky, moldavsky, je tam v létě +50°C, prach, hluk atd...
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. července 2008 - 22:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale přeci o tom ty procenta jsou, že peníze nejsou absolutně všechno, ale v hutích je většina kmenových zaměstnanců českého původu (myslím tím opravdu hutě - Arcelor Mittal, TŽ) a v čísté lehké výrobě ty prachy v provozu nedostanou ani náhodou :-))
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.35.159
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 17:13:36    Odkaz na tento příspěvek  

Se do těch hutí jdi podívat, kdo tam za 13tisíc čistého dělá slévače, brusiče...Češi tam už nechtějí dělat už ani mistry, protože se nedomluví.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 18:55:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak ono záleží na tom jaké hutě.
ArcelorMittal je asi o něčem jiném , než třeba taková slévárna v nějakém maloměstě.

Ono s těmi dělníky je problém v jakékoliv oblasti. Kdyby všichni cizinci měli zítra odejít domů , pravděpdobně by nastal kolaps této země.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 25. července 2008 - 19:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naroznej: Přesně tak, průměrný plat vyučeného hutníka v ArcelorMittal Ostrava je rozhodně vyšší než průměrný plat vysokoškolsky vzdělaného Ostravana.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 08:49:51    Odkaz na tento příspěvek  

Je skutečně nutné při výluce na trati 161 vyhlašovat na týden ZAN na všechny místa za výlukou?
Není vhodnější obsluhovat ty nákladiště z druhé strany od Bečova?
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 11:24:56    Odkaz na tento příspěvek  

W:
Dle mého záleží na více faktorech. Jednak jaké tam jsou pohyby vagónů , dále jak složité by bylo obsluhovat to z druhé strany a v neposlední řadě jde o strategickou hru ČD Cargo vůči zákazníkům v těchto místech.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 11:26:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jeden postřeh z dovolené:
Na úzkorozchodce Zillertalbahn v Rakousku spatřeny v uplynulém týdnu cca 4 vozy ČD Cargo se dřevem , které směřovalo do jedné z místních pil.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 11:57:13    Odkaz na tento příspěvek  

Hru ve smyslu : kolik toho ještě vydržíte, vy šmejdi ?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.11.158
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 18:34:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pohyby vagonů na 161 jsou asi tyto: Bochov je nesjízdný, náhradní nakládka Žlutice, na lokálku nyní dost silná. K tomu nějaká ta Štědrá, vše dřevo. Lepší do Rakouska, horší Hněvice. Do Žlutic nějaké to uhlí, cca 10vz do měsíce, semtam hnojiva Štědrá, šrot Toužim. To jsou ale 2-3 vozy a pak dlouho nic. Obsluha z Bečova by technicky možná byla (Mn od KV ve 2,5, prohnat- přesčas, v jiné dny případně extraobsluha). Člověka navíc by to nestálo/nestálo, protože ten co má dělat Mn, stejně vyhnije v Blatně. Mimo 2,5 by bylo potřeba vyhnat lok z KV. Drobný technický problém možná je, před nějakými lety byl tuším max nápravový tlak 16t od Bečova do Toužimi. Ale to si nejsem úplně jistý jestli od Bečova, nebo KV-Bečov kvůli mostům. Obyčejný Eas se stejně dřevem o moc víc než na celkových 64t (40t dřeva) naložit nedá.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.82.192
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 21:54:38    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, případně zjistit názor nebo poznatky. Při posledních toulkách za pořízením traťových záběrů jsem si všiml častého jevu. Ve štěrku tratě např. Řež - Bubeneč jsem viděl několik upadlých/pohozených modrých plomb ČD. Dost mě překvapilo, že taková bakelitová pevná plomba by mohla za jízdy vlaku odpadnout ze dveří zaplombovaného vozu. Je to v nedokonalosti plomby, nebo v něčem jiném?
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 5-2004

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 16:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi po utržení ji uklidí do nějaké škvíry navoze. Cestou pak jednoduše vypadne.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Bretschneider
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.36
Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 17:42:58    Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv, šotouš "čtenář" právě svou všímavostí odhalil obrovský případ rozkrádání vozových zásilek. Za svou všímavost vedoucí k odhalení rozsáhlé skupiny uslintaných ajznboňáků, jejichž jediným úkolem v práci je pití piva a zlodějina, bude pochválen samotným jenerálním ředitelem a jako odměna mu bude poskytnut průkaz opravňující ke vstupu kamkoliv, především na stanoviště strojvedoucího vlaků kategorie EC.
čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.82.192
Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 18:28:40    Odkaz na tento příspěvek  

Bretschneider: Až po přečtení Vašeho příspěvku jsem si všiml vašeho jména. Opravdu sedí, jen tak dál a pozor na slintání, již teď vedete před eisenboňáky.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.111.140
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 21:19:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ono to s těmi plombami je taky tak, že na našich skvěle prořezaných tratích, kde průjezdný profil v zelené jungli odpovídá zetce nebo wapce, dost plomb utrhají větve co se třou o vůz. Rakovník-Beroun, zářný příklad...
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 08. srpna 2008 - 23:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já bych měl taky dotaz: Co se poslední dobou děje, že není práce pro ČD Cargo sasky (Faccs)? Vidím jich fůru po revizích poodstavovaných zjevně bez jakéhokoli výkonu po stanicích (v Lipníku nad Bečvou je jich již bezmála 50, další v Hranicích a nejen tam...)
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3213
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 22:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skašov nenakládá?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 23:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na vlečce je přistavena souprava vozů, několik z nich je naloženo, stojí pod násypkami, dnes asi mají volno. V Kojetíně byla večer naložená souprava asi 30ti vozů.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 08:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, vzhledem k tomu že jejich hlavní relace je Skašov - Polanka nad Odrou, tak teď asi k určitým prostojům dojde.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 10:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím výjimečně pochválit ČD Cargo za organizaci provozu po nehodě u Studénky. Po zkušenostech od povodní v roce 1997 přes podobné situace v dalších letech jsem čekal, že se pár dní nehne ani kolo a až když bude situace kritická, tak se vymyslí nějaké řešení. Ale rychlé zorganizovaní odklonů přes Slovensko (nejen) mě příjemně překvapilo.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 14:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, jak jsou ty odklony vymyšlené? Jablunkov-Žilina-Půchov-Hranice nebo se na Slovensku jede ještě více na jih?
Martin
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 21:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s200: v sobotu večer stálo v republice 20 odstavenéch !Ostrav"
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 23:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pozor, třeba u nás na jihu se Ostravy odstavovaly již několik dní před neštěstím. Dvě-tři určitě před (Dynín, Ševětín, Zliv) tak nějak na pomezí Ražice a po Chotýčany. Vše to jsou velké uhláky z Rakous do Ostravy. Spíše to vypadá na nějakou velkou odstávku buď dolů nebo oceláren v Linci.
Martin
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 11. srpna 2008 - 23:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na Bohumíny , Petrovice, Třince atd sem se nekouknul , škoda
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 21:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: Já vím o několika vlacích z Čech, které během víkendu dorazily do Polska přes přechody Bohumín a Petrovice.
A odstavování vlaků je přece normální i v době, kdy nejsou mimořádnosti typu Studénka. To už si za ty roky zákazníci zvykli, že u ČD (Carga) se nikdy neví, kdy vlak dojede. Jednou jsou schopni projet celou republiku za 12 hodin, jindy to trvá tři dny.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 20:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s200: něco jelo přes Bruntál
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. srpna 2008 - 20:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že ve Švédsku ještě pravidelná přeprava vagonů po silnici funguje:

http://postvagnen.com/forum/index.php?id=42595
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 5-2008
Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 11:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

počet odstavených nakladních vlaků z důvodu nehody ve Studénce , včera ve 20.45.
Ostrava:10
Petrovice:2
Třinec:1
Bartovice:2
Karviná: 2
Bohumín: 1
prokázaně jel přes Lideč 49218 Bohumín - Maloměřice
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 15. srpna 2008 - 18:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: Mě by pro porovnání zajímalo, kolik bývá takto odstavených vlaků, když se neděje nic mimořádného. A také jak se takový odstavený vlak pozná.

(Příspěvek byl editován uživatelem S200.)