K-report
 

Archiv do 17. února 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv do 17. února 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 7-2002
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 00:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravděpodobně nejsou za rozumnou cenu k dispozici použitelné vozy.
takových těch toho času cca min. 100 stříbrných zánovních tlejících ve vícero lokalitách, populárních ze sousední diskuze, by se nehodily... ?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 14:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud nevaří Plzeňské druhy piva v Nošovicích a Nošovické v Plzni tak je předpoklad že mezi Nošovicema a Plzní musí panovat docela slušný objem přeprav který je zajímavý pro železnici.

Plzeňské druhy piva se vaří i v Nošovicích,Nošovické i v Plzni a také v jiných pivovarech patřících pod společný podnik.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 15:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevěděl jsem že vozy Kils jsou izotermické. Přepravovat pivo za mrazu v obyčejném voze nebude ten nejlepší nápad.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.16.144
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 19:24:02    Odkaz na tento příspěvek  

A že těch vhodných vozů tady bylo! Donedávna se poflakovalo po trati z Plzně do Berouna dost chlaďáků (správně izotermických vozů-bez agregátů), z nichž některé po provedených dílnách v polovině 90. let dojely leda do místa odstavení. Pořád mi uniká, proč je tak výhodné vozit flašky vlakem do skladu a pak kamionem přes ulici do pivovaru. Selským rozumem mi přijde lepší vozit zboží rovnou k příjemci, zejména má-li vlečku. Pivovar snad ví, kolik flašek bude potřebovat na 2 dny dopředu, nebo že by i v téhle komoditě fungovalo Honem někde sežeňte 100tun flašek, teď je 6.30 ať tady jsou JIT do hodiny?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.16.144
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 19:29:45    Odkaz na tento příspěvek  

No a nedá mi ještě jednou nadhodit: dokud fungovala cihelna v Žihli (a ložila) bývalo dost reklamací na rozbité zboží. Vyráběli tenkostěnné cihly a chtěli aby se do cíle nepřivezla antuka. Zlivská šamotka mívala podobné potíže...
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 19:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241 Nepadlo vás že nemusí mít tyto vozy potřebné parametry?
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
hrgfv b
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.133.147
Odesláno Středa, 13. února 2008 - 19:53:48    Odkaz na tento příspěvek  

Bechyňská keramička též. Dráha jim tam rozflákala dost a dost záchodů, než se na ni JIKA vykašlala a jezdí po silnici...
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 5-2004

Odesláno Středa, 13. února 2008 - 20:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje jistý seznam železničních dogmat.
Někteří zde diskutujicí mě přesvědčují otom že existují také seznam dogmat autodopravců.
- Kamionová doprava je vždy levnější než železniční
- Při přepravě po železnici se zboží téměř vždy rozbije
- Železniční doprava je no vodní dopravě nejpomalejší způsob dopravy
- S kamionovou dopravou je zákazník vždy spokojen
- V kamionu se nic nerozbije, neponičí, nerozkrade.

Další dogmata jsem zatím nevymyslel.

Jsem přesvědčen že tyto přepravy o kterých tu byla zmňka by za použití železnice dnes proběhly bez téměř závad.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 11:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezi potencionálníma zákazníky a fandy železnice bohužel zakořenil pocit že doprava zboží pomocí železnice není ten nejlepší nápad.
Původně oprávněná kritika stavu věcí se proměnila v řadu dogmat tikající se využívaní služeb ČSD/ČD/ČDC. Důvod vidím vtom že dlouhou dobu panoval pocit že ČD je spíše instituce jako je třeba místní úřad nebo nějaké ministerstvo pro kterou vlastně zákazníci nejsou prioritní a ten kdo by se měl snažit je zákazník než společnost která by měla tvořit zisk a zákazníky získávat a udržet si je. Naštěstí přímo u ČDC toto již se podařilo zvrátit. Teď je nutné přesvědčit i ostatní, hlavně zákazníky že použití železnice při přepravě zboží je ten nejlepší nápad.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.40.89.19
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 12:22:02    Odkaz na tento příspěvek  

Musím dát Poručíku pihrtovi za pravdu - když se třeba tak podíváte po Káčku, tak zjistíte,že osobní doprava je snad ta nejdůležitější věc na světě, přitom je to ve skutečnosti obráceně - železniční NÁKLADNÍ doprava je klíčovou záležitostí pro rozvoj železnice, jde o to, aby se zboží dostalo na koleje, a tím se silnice uvolnily pro lidi. Ale neberte mě dogmaticky, tak jezdím občas vlakem..
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.38.121
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 14:04:35    Odkaz na tento příspěvek  

Napadlo mě, že izotermické vozy pro přepravu piva musejí mít nějaké parametry. Zrovna parametry dvouosých "chlaďáků" co se v nich pivo vozilo (i minerálky z Kyselky v zimě), příčinou ukončení přeprav nebyly. V loženém stavu mohly 90km/h a že by v nich v zimě někdy něco zmrzlo? Má reálný význam mít pro vnitropřepravu vůz s vmax 100km/h? Vzhledem k technologii přepravy představuje zvýšení max rychlosti vlaku o 10km/h prkotinu, daleko důležitější je minimalizovat prostoje a urychlit přísun na vlečku.
Chápu že na ložení palet, beden ap. nejsou žádoucí klasické zetky s vraty. Je potřeba otevírací střecha, shrnovací bočnice, aby byl přístup co nejlepší. Ale těžko lze nabídnout vůz typu Habbins v izotermickém provedení, protože chlaďák s otevírací střechou z technických důvodů jaksi neexistuje.
Pravda je, že po éře pana Vízka, se případný přepravce ze západu Čech přesvědčuje k vozbě po železnici jen těžko. Léta opakovaný argument, že ve stanci XY nelze ložit protože to nejde působí jak Země Spálená. Stejně se hluboko pod kůži zažrala obchodní politika ve smyslu: Mám zájem vozit po železnici, co jste mi schopni nabídnout? Nóó, tam jezdí Mn v 1,3,5. Ano, ale když budu chctít 5 vz denně, co mi nabídnete? Nóoo, ten manipulák jezdí v 1,3,5. (...a mezi příjezdem vozu v Mn na ranžír a odjezdem dalším vlakem směr cíl uplyne 15 hodin).
Dráha se snažit může a musí, ale měla by mít jasně danou podporu od státu. Ne že stát podporuje divokou stavbu průmyslých zón kdekoli a pak se ten samý stát diví, že má rozbité okresky od 40tunových náklaďáků a hlavní silnice zahlcené kamióny.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 14:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde oto jakou vůz může jet rychlostí. Důležitý parametr je také kolik se do vozu dá naložit.


Hlaním důvodem proč se stala přeprava banánů minulostí je to že provozovatel použivaných vozů se je rozhodl zlikvidovat a do jiných použitelných vozů se vejde míň palet. Což by vedlo k neakceptovatelnému zvíšení dovozného. Stačí si přečíst příslušný článek na K-reportu

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 15:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poručík_pihrt,quenya : konečně někdo kdo je naladěn na stejnou strunu, čert vzteky mě bral když mi sebrali mašinu na blbej třívozovej osobák se dvaceti cestujícíma,blahé paměti stál 3 dny 1600/1200tun nafty vlak, než milostivě sehnali mašinu a kdy už zákazník začal vyhrožovat. Díky že vzniklo cargo, konečně něco donutí lidi dělat svoji práci.Takhle se to řešilo, není lok na os, tak se sebere z nákladu, teď TUDLE... starejte se sami.
Doufám, že všechny ty hovada kteří přivedli nákladní dopravu do tohodle stavu už letěli dalekým obloukem.A to není jen o GŘ ale i všichni ti dozorčí a jánevímpřednostové.Bude bohužel trvat leta než se podaří zvednout objem přeprav. Jen mi docela zaráží,že se stavbou koridoru se ruší nakládková místa (Senohraby,Bystřice u B) do obou těchto stanic chodilo uhlí nebo písek a teď bude prd.
A docela mě zaráží ,že součástí velkoskladů(např. Jažlovice u Prahy) nebyla daná státem povinost mít vlečku.Když vidíte kamion naložený železnými traverzami z Itálie?? a to celých 12 ks! no a pak se za ním vlečete po silnici, tak bych i vraždil..
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 17:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241, tady to by tě mohlo zajímat:

https://www.k-report.net/clanek-Z115.htm

Jinak k banánům v Bubnech - dozrávací podtlakové komory jsou již demontované a převezeny do Strašnic. Ačkoli tamní sklad má vlečku, je tato bohužel neprovozní...
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2008 - 18:21:20    Odkaz na tento příspěvek  

Jo na pana Vízka jsem tuhle zavzpomínal, když jsem v pondělí viděl v Toužimi 2 nebo 3 Easy ... Toužim jaksi nevyšla, ale když si vzpomenu kolik vozů byl obrat v jisté staničce kam jsem v roce 2000 přišel a jak rychle to spadlo na 0...
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 10:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kils - aspoň ty flašky...

Pihrt - roli hrálo i pár dalších detailů, jako uzpůsobení vozů pro tlumení nárazů ,které by staré chlaďáky taky neměly a kdoví jak případná KD alternativa. Ale s kapacitou je to pravda, už během let minulých se i v oněch speciálních vozech ještě dosáhlo navýšení kapacity. Resp. kapacita samozřejmě byla stejná, ale z nějakých "technologických" důvodů u příjemce se dřív nevyužívala naplno.
Navíc chiquitě v 2007 drasticky klesl podíl na našem trhu a víc než úměrně se to projevilo na objemech přeprav do ČR - asi osmkrát míň než 2006, protože už to nedávalo na ucelenky - jde i o čas. Stačí si přečíst ŽM 12/07 :-). Takže zrovna u podniku jakým je ICF, které se dostalo do černých čísel po mnoha letech až v poslední době po výrazném zeštíhlení výkonů i majetku, se možná nelze divit, že začalo mít strach o smysl držení těchto vozů. To není obhajoba, jen jsem se na to snažil nahlížet z obou stran. A taky jako ukázka že všechno souvisí se vším...
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 14:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry - Doufám, že všechny ty hovada kteří přivedli nákladní dopravu do tohodle stavu už letěli dalekým obloukem

Do jakýho stavu? Možná se mnou nebudet souhlasit, ale podle mě toho u nás jezdí po kolejích ještě evropsky skoro nadprůměrně. Mám určité obavy, že skutečných redukcí se teprve dočkáme.

Kade - Kils - aspoň ty flašky...

Teď nevím, jak je to myšleno, ale momentálně nejsilnější vozební rameno CZ Kilsů jsou nové lahve z Nového Sedla do Budvaru.
Cargoman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.65.233
Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 15:14:57    Odkaz na tento příspěvek  

Také bych řekl, že důsledná redukce neefektivních míst obsluh nás teprve čeká, Vízek bude proti tomu slabý dovar...
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 15:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty redukce by měly vypadat jak? Třeba tak že hlavnímy kandidáty na opuštění obsluhy budou stanice kde bude obrat 90 a méně vozů za měsíc?
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 16:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po trati 171 jezdí denně (už několik měsíců) cca 40 Kilsů denně tam a 40 zpět. A to už asi dva měsíce nejezdí Kilsy na 48251/48248 (prášky z Raka, na kterých opět jezdí výlučně Gagsy).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 16:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhlede l tomu že se jedná hlavně o přepravy keramiky do Ruska, tak pochybuji že to jsou tak vysoké počty. Ve skutečnosti to bude kolem 10 ložených směrem na východ a podobné množství jedoucí na nakládku na západ.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 17:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy - Po trati 171 jezdí denně (už několik měsíců) cca 40 Kilsů denně tam a 40 zpět. A to už asi dva měsíce nejezdí Kilsy na 48251/48248 (prášky z Raka, na kterých opět jezdí výlučně Gagsy).

Sorry, ale těmto počtům prostě nevěřím. Už jenom proto, že ČD jich vlastní celkem 300 (jak správně připomněl Mcx ), 40 jich stojí ve Lhotce nad Bečvou a asi 50 v Ústí nad Orlicí a další ještě asi někde jinde.
Takže při 80 vozech denně (40 tam a 40 zpět) si neumím představit jejich dobu obrátky - musejí dojet ze západních Čech až do Čierné pri Čope...

Naopak ty Gagsy potvrzuju - je to jejich poslední významný pravidelný výkon. Jinde už je prakticky nenajdete.

Pihrt - Třeba tak že hlavnímy kandidáty na opuštění obsluhy budou stanice kde bude obrat 90 a méně vozů za měsíc?

Takhle plošně se to snad říct nedá, ale jistá hrozba tu bohužel je.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 17:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

napsal jsem to příliš zjednodušeně. To záleží jak to vypadá s nákladní přepravou v okolí. Je to poněkud složitější.


Jinak Gagsy umí stále vozit v zajimavém množství také lahve, papírový odpad, mletý vápenec, slad, kaolín a pokrutiny.

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 19:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky si myslím, že jsou určitá místa ekonomicky docela problematická. Třeba celá Šumava. Vždyť v jednom vlaku s 2x751 se odveze max. 500-600tun zboží, podle toho kudy se jede. Dál tam je nutný vlakvedoucí. No a té nafty se propálí taky docela dost....
Martin2
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 20:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Jediným vozem manipuláku 87811 Žatec - Blatno u Jesenice - Plzeň, který dojel do Kaznějova byl dnes Kils (zřejmě ložený). Jedná se tedy o keramiku z Podbořan mířící na jih?
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 15. února 2008 - 23:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2 Myslím si že natom ani kamionová doprava nebude lépe nebo si myslíte že ty kamiony jezdí na vzduch? Musíte si uvědomit že silnice v této oblasti jsou docela slušné lochnesky a řidič kamionu třeba na trase Šumava - Hněvice nebo Šumava - Ždírec také nejezdí sám.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 06:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pihrte, spády mají na železniční dopravu daleko, daleko větší vliv, než na silniční. Protože valivý odpor kol.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 08:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro překonaní daleko větších výškových rozdílů, mnohanásobně větších a táhlejších stoupaní které zhoršuje značné množství prudkých zatáček je zapotřebí méně energie než pro překonání menších výškových rozdílů při daleko menších stoupaní. Myslím si i započtení všeho bude na tom železnice zhruba stejně nebo o trochu lépe než kamionová doprava.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 11:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo:nechci se hádat ale vysvětlete mi, jak je možné že se vyplatí vézt kamionem cca 30 tun zboží a nevyplatí se vézt byť i jen jeden vagon s 40 t. a to většinou se veze více. Ono kdyby kamiony platily stejnou palbu za km jak dráha tak by se to lehce otočilo.Chápu kamion na rozvoz zboží na kratší vzdálenost,nebo do míst kde by muselo dojít k překládce ale vézt kamionem do Španělska kyselinu sírovou to je zhovadilost. Takovýhle objem nepotřebuje nějaká firmička ale fabrika ,jenže pokud se dopustilo aby i velkoobjemové fy nemusely mít vlečku tak pak se nemohu divit..
Jasně, jen zrušte malobjemové nakládková místa. Pak ale nevím odkud kam co chcete vozit?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 11:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo:a k těm hovadům ..Co si mám myslet o lidech kteří zavedli vlečkový tarif? Co si myslet o lidech kteří pořád nutí vozit vlakové čety jak medvědy jen aby se zasunul jeden vůz na sklad?Co si mám myslet o lidech kteří nakoupili počítače ale stejně se vše píše ručně a to nejméně trojmo? Co si mohu myslet o lidech kteří nechtějí zařadit do vlaku vůz jen proto že to nemá kdo "sepsat"? Co by jste řekl lidem od dráhy kterým celý měsíc jezdí pod okny 2 kamiony denně s kontejnerem do Hamburku? (Fy má vlečku,pravidelná obsluha)a mají z toho srandu a podivují se nad tím..Hovada na padáka na minutu.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 12:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechci se hádat ale vysvětlete mi, jak je možné že se vyplatí vézt kamionem cca 30 tun zboží a nevyplatí se vézt byť i jen jeden vagon s 40 t. a to většinou se veze více.

Teď jde o to, komu se to vyplatí. Zákazníkům snad, ale dopravci?

Ono kdyby kamiony platily stejnou palbu za km jak dráha tak by se to lehce otočilo.

Náklady na dopravní cestu nejsou zdaleka jedinou nákladovou položkou. Mnohem důležitější je využití vozidel. Průměrný kamion českého dopravce dnes fakturuje alespoň 8000,- Kč denně. Na slušně jezdící vagon připadá maximálně cca 1000,- Kč denně (kromě snad kontejnerových vozů, jezdících v shuttlech mezi terminály a přístavy, ty se ke kamionům aspoň trochu přibližují). Z téhle strany je to třeba brát.

ale vézt kamionem do Španělska kyselinu sírovou to je zhovadilost.

Opět - podívejte se na to z druhé strany. Španělský příjemce asi nemá vlečku (ve Španělsku hraje železniční nákladní doprava naprosto okrajovou roli). Navíc jiný rozchod. Zas taková zhovadilost to není, jak to na první pohled vypadá.

Co si mám myslet o lidech kteří zavedli vlečkový tarif? Co si myslet o lidech kteří pořád nutí vozit vlakové čety jak medvědy jen aby se zasunul jeden vůz na sklad?Co si mám myslet o lidech kteří nakoupili počítače ale stejně se vše píše ručně a to nejméně trojmo?

O tom si myslete co chcete, já jsem jen chtěl říct, že to s úrovní nákladní železniční dopravy u nás ještě zdaleka není tak hrozné jak by mohlo být.

A k tomu vlečkovému tarifu - víte, jaké jsou hodinové náklady na provoz loko ř. 742? Včetně paliva, strojvedoucího? A to prostě někdo zaplatit musí, s tím nic nenaděláte.

kterým celý měsíc jezdí pod okny 2 kamiony denně s kontejnerem do Hamburku? (Fy má vlečku,pravidelná obsluha)

Můžu se zeptat, o jakou firmu jde? Ale zase - tohle vůbec nemusí mít nic společného se železnicí, námořní doprava je svět sám pro sebe a problém nejspíš bude někde jinde (možná ).

Nechci vypadat jako obhájce různých nešvarů, ale realita je obvykle mnohem složitější, než se na první pohled může zdát.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 12:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pihrt - Jinak Gagsy umí stále vozit v zajimavém množství také lahve, papírový odpad, mletý vápenec, slad, kaolín a pokrutiny.

No, myslím že zas ak zajímavé množství už to není. Je to stejné jako s těmi Kilsy.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 11-2003

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 13:08:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo: Asi máš dost pravdu - ale řekni sám - nejni těch kamionů na silnicích přece jen nějak moc? Já vím, chybí podpora státu. Ale neexistuje i jiný recept? (já se ptám - sám nejsem ekonom ani spasitel - jen by mně zajímalo, jak z toho ven...)
Edite bibite post mortem nulla voluptas
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 17:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejni těch kamionů na silnicích přece jen nějak moc?

Možná že je, ale to je bohužel dost dané už spotřební kapitalistickou společností a jejími nároky, s tím těžko něco naděláme.

Železnice má určitě svoje místo na přepravním trhu a nebojím se, že zanikne, ale na druhou stranu od ní nemůžeme čekat zázraky. Já osobně budu považovat za úspěch, když i třeba za deset let bude železnice u nás mít stejný podíl na trhu jako má dnes.

Já vím, chybí podpora státu. Ale neexistuje i jiný recept?

Podpora státu a jiné recepty - momentální podpora státu i "evropského nadstátu" vede konkrétně u nás i jinde okolo ke vzniku vzájemně si konkurujícíh dopravců a vydělení nákladní dopravy z někdejšího "státního molochu" (a její prodej jiným státním molochům, viz poslední příklad z Maďarska ). Což je snad správně, ale rozhodně to nepřináší nijak dramatické přesuny přeprav ze silnice na železnice. K tomu navíc přistupuje další věc, kterou si málokdo uvědomuje - většinu trhu nákladní železniční dopravy neovládají samotní dopravci, ale spedice (mnohdy velmi málo známých jmen), mezi kterými panuje skutečně ostré konkurenční prostředí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 18:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo:bez emocí..ten rozchod do Španěl mě nenapadl..tam asi máte pravdu.
ad.vlečkový tarif: přesně se v tom nevyznám (jen z doslechu) ale furt mi není jasné jak mohou být dva,tři kamiony lacinější než jeden vagon.
Nechci se pouštět do spekulací ohledně kamionů,tuhle problematiku neznám.Jen odhaduji.
Ale na provozu ČD se podílím a když vidím přivezenou zátěž ála 300t od Mn a do odlivu se to nezařadí jen proto že přijel déle a nemá to kdo sepsat?? Hlavně že je všude počítačů a je to naprd. Dříve to sepsal vlakmistr a frčelo to dopryč. Ted to čeká v uzlové stanici 28 h do dalšího odlivu. Nebo zrovna nemá čas vozmistr a zas se čeká 3,4 hod a kolem se plácají vlakové čety Mn a klídek pohoda...Až se nasere dispečer a pošle tam druhého fíru aby udělal brzdu.Ten je zákonitě nasrán a pak dochází naprosto k zbytečným třenicím.
Ad fy: neznám její dnešní název ale je to sladovna. Byla to zásilka na Cubu a jezdilo to přes měsíc.Podrobnosti bych mohl zjistit ale bylo to jěště za společné dráhy.
Já s vámi souhlasím že jsou různé okolnosti které ani netuším,jenže pokud se bude postupovat směrem jeden dva vozy za den, to je prd, tak opravdu to půjde do kytek úplně vše.Jen mi řekněte jak může kamion udělat 8000tis za den? Kolik si účtují za km? Jaká může být rychlost přepravy,30,40 km/h?nakládka,vykládka šoférův odpočinek...se nehádám ,se ptám?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 20:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dám Ti malý příklad.
Kdysi jsem pracoval na projektu náhrady kamiónů železnicí. Firma přepravovala denně dvacetiosmi jízdami v každém směru na vzdálenost cca 850 km. Doba jízdy kamiónu trvala 14 hodin a byla to současně požadovaná doba. Kamióny musely být obsazeny dvěmi řidiči, aby se to stihlo a při dotazu na cenu oznámil zástupce té firmy, že oni startují při domluvě na 20 Kč/km a vedlejší fabriku jim vytáhla firma se žlutými kamióny, která dovede jezdit i za 16 kč/ km.
Když si v týdnu spočteš 3 páry jízd pro každý z kamiónů, vyjde Ti 102 000 týdně, tedy přes 14,5 tis. denně.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 21:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, jestli to bylo před 1.5.04, tak to byli teda frajeři. To těch 14 hodin mohli strávit zrovna čekáním na hranicích.

Ale jinak obdobných případů je tady, hlavně v souvislosti se zahraničními investicemi, hafo. Proto mě trochu zaráží, jak tu někdo může lomit rukama nad rušením Mn, které když se hodně zadaří, odtáhnou 1-5 vg.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 21:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud tento vlak takto jede po celou trasu tak nemá smysl. Ale třeba když dobere po cestě další vozy tak až tak neefektivní asi nebude. Typický příklad vlaků nad kterýma by se mělo zamyslet jsou třeba Mn vlaky na trati 160, 120 a podobně. Nemyslím tím že by se měla opustit obsluha dotyčných stanic protože třeba v Novém Strašecí, Řevničově, Lužné u Rakovníka, Kaznějově, Horní Bříze, Blatně u Jesenice a Podbořanech nejsou možnosti železnice až tak vyčerpané a představují slušný potencionál. Jen jej využít. Ale třeba Mn v úseku Kladno Dubí – Hostivice je zoufale nevyužitý. Stačilo by snad udělat obsluhu Lužné, Řevničova a Nového Strašecí z Rakovníka, Kladna z Kladna Dubí a Hostivic ze Zlíčina.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 21:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rešili jsme to přesně před rokem. Pokud bychom vozili i budouci produkci této fabriky, byli jsme schopni se dostat na sedmdesát procent ceny kamiónů při osmnácti až dvaceti hodinách jízdy.
Logisticky by to ale byl obrovský problém, ono naložit a vyložit 56 krabiček za 2 hodiny je prakticky nemožné.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 22:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
Jakjech krabiček? Nějaký kontejnery?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 23:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výměnné nástavby.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 16. února 2008 - 23:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by byly k dispozici dva překladače a dostatečná plocha přepkladiště tak si myslím že ty dvě hodiny až tak nerealné nejsou.
Jeden by bedny sundaval a druhý by je usazoval.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 00:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To sice ano, ale plochy nebylo až tolik.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 08:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: to mi vychází že ten kamion jel průměrnou rychlostí 60 km/h...ccc pokud to nebylo u dálnice a z dálnice tak to není možné ujet!!! Teda pokud se dodržují pravidla hry.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 08:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: si nerozumíme,já nelomím rukama nad rušením nevyužitých Mn. Ale i jeden vagon je víc jak jeden kamion, teda pokud berem tonáž ne objem. Opravdu se udělalo vše aby byly využité?Proč se furt vozí čety 1+1(jsou vysílačky)? Proč je zakázáno couvat s pár vozy? Vozíš jednoho medvěda aby napsal brzděnku , soupis vlaku a nahlásil to cargodisp., druhého jen na to aby přivěsil dvě kuple a spojil hadičky ,vyndal čubu a povolil kliku.No hlavně když všichni darmojedi čumí do pc a pátrají se co veze Mn za vozy. Ty samé, co tam dali na nakládku ráno akorát jsou holt ložené. To je fakt jak u debilů na dvorku.
Jen se ptám, jak je možné že je lacinější kamion jak vlak?Např. 708(stejný motor jako v kamionu)za tím dva vozy se dřevem cca zboží 70t tj jako 3 kamiony. Ze Bechyně do Hněvic. Jak je možné že se to nevyplatí?
Prosím neberte to jako hádání , je to vzdělávání kočího tupce lenivce.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 10:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj kočí tupče lenivče :-)
1) Ano, oni dovedou jet průměrnou 60. A střídají řidiče, takže nestojí ani bezpečnostní zastávky. A ta trasa, kterou popisuji nevedla celá po dálnici, napřed bylo potřeba projet bez dálnice od Mohelnice až do Chlumce nad Cidlinou.
2) Náklady Mn Tábor - Bechyně: loko 2500 na hodinu s naftou a fírou. DC 2500,- Kč, četa 1 + 1 700,- Kč na hodinu. Maňas to jede 3 hodiny, čtvrtá hodina na nástup a odstup. Sečteno a podtrženo dohromady cca 15 000,- Kč. Za to, že si přivezeš 2 vagónky jenom z Bechyně do Tábora ti kamión ujede 750 km.
3) Když si vezmeš, že oblíbená relace bude Bechyně - Štětí, pak je to 173 km. Kolik kol ten kamión udělá za jedno zajetí Mn do Bechyně? 4, 3 kolečka. Tedy za toto odvezl už více jak 2/3 fůry. A to milostivě neřeším návoz vozů (předpokládám, že je dovezl předchozí maňas neextra).
Teprve z Tábora (kde ale vozy musí dostat další manipulaci) se trošku projedou v produktivním vlaku, kde je jeden fíra, hromada vozů a slušná rychlost, aby na konci cesty se na to vrhlo spousta lidí, byť zde již soustředěně.
4) Domníváš se, že na potůčkách jde vydělávat?
Já si myslím, že jen někde a za zvláště výhodných podmínek. Za ty zvlášť výhodné podmínky považuji několik míst obsluhy blízko stanice, kde se vozy dají získat z běžné vlakotvorby, lokomotiva dálkově ovládaná, sám strojvedoucí. Strojvedoucí si ráno převezme papíry, skočí do auta, objede fabriky, následně v devět vleze na mašinu, objede to maňasem, v šest večer to celé loupne na prdel Pnku, které mu jede okolo do nějakého ranžíru a jde domů.
5) Osobně si myslím, že je v pořádku přeprava ucelenek a přeprava soustředěných Pn mezi ranžíry. Vidím velké rezervy právě u vlaků se dvěmi vozy a podobně, které budou zanikat (nenajde se zákazník, který by dokázal jejich skutečnou cenu zaplatit). Z tohoto pohledu nemohu pana Vízka z OPŘ Plzeň považovat za vyvrhela, pouze o deset až dvanáct let předběhl dobu. Ale jistě ani on sám netušil, že tu dobu předběhne až o tolik. Ona holt odborářská lobby je odborářská lobby.

Tak, a teď se do mně můžete pustit
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 10:19:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jen bych doplnil, že u západních sousedů to nezachránila ani ta mašina dálkově ovládaná jen se strojvedoucím. Tedy možná že to někde ještě živoří, ale to je naprostá marginalita (napadá mě Meckesheim s motoráky co tahaj dříví z lokálky).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 10:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, kamion průměr 60 po normální silnici??? to jde těžko s osobákem...to jsou v tom případě gauneři na zabití.
No a lenivec tupec je moudřejší,tak mi řekni co vlastně budem vozit?
Bod 2,3 četa je tam zbytečná (jen kvůli blbostem darmožrotským) -700Kč nebudu brát 742 ale 708a jsem na nákladech kamionu.Pokud nebudu dodržovat nesmysly ála darmožrout blbec teoretik JD tam a zpět cca 2 hod no a šup na odliv a je to za cca 5 hod v Hněvicích. tj 80 tun dřeva je odvezeno,173 Km pojede ložený kamion min 3 hod a odveze 30 tun tzn se musí dva a půlkrát otočit..no je to pustá teorie ale konkurovat kingošům by se dalo..možná
4) souhlas ale takhle by to mohlo fungovat už dnes, je v každé větší stanici cargodisp tak ať se stará
5)neodvažuji se polemizovat, jen chci říci, že rušit je to nejjednodušší.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 10:50:17    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry : Bohužel skutečně jezdí jako prasata a nic na ně zatím neplatí.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 11:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad W: nezapomínej, že u nás je ještě stále výrazně vyšší procento nákladní dopravy na železnici než v Evropě tzv. západní.
ad Oldcerry: já na běžné silnici číslo 6 ze Sokolova na hranice Prahy dosahuji cestovní rychlost 90 km/h a to bez překračování.
Dnešní kamióny mají dostatek výkonu, aby i do kopců jeli plnou rychlostí, tzn. 85 - 90 km/h rychloměrových. Průměr 60 km/h je naprosto v pohodě, pokud se vyhnou Barrandovu a nejedou po nějaké opravdu brutální cestě. A ano, část z nich jezdí jako hovada, byť už mě dlouho nepředjel kamión ve vesnici, když já jedu 55 a on svých ustálených 85. Stalo se mi to sice, ale bylo to v Rumunsku. U nás od zavedení bodíků ne.
Body 2,3: těžko něco upolemizuješ. 708 je nová, bude mít vyšší odpisy. Minimálně jednoho posunku tam mít budeš, DC bude stejná. Časově, pokud to nebudeš jezdit v noci to moc neurychlíš a hlavně nezapomeň, že máš nějakou minimální pracovní dobu a ta prostě musí být (a bývá podstatně delší) a taky je potřeba vás zaplatit). Uznej, řval bys jako první.
5) souhlasím s Tebou, že rušení je to nejjednodušší, ale pokud chceš, abys pracoval ve zdravé firmě mající peníze na rozvoj, tak bude nezbytné úsporné kroky udělat. Nemusí to být nutně jenom převod na kamióny, může to být třeba předání manipulačních prací včetně řazení vlaků soukromníkům (přeci jen ta režie je menší) a další a další prvky, které sem raději nebudu psát. Důležité bude, aby se železniční dopravci přestali poměřovat mezi sebou a zaměřili se všichni společně na společného výrazného konkurenta a tím je silniční nákladní doprava. Její produktivita je proti železnici neuvěřitelná (a není to jen v nedodržování pravidel). Oni mají plně funkční trh a jejich další rozvoj brzdí snad jen nedostatek řidičů. A tam zrovna konkurenční výhodu velice brzy mít nebudeme, protože strojvedoucí nebudeme mít taky.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 12:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
Jestli jde o štěpku Bechyně - Štětí, tak nevím, proč by nemohlo být tolik kontejnerů vyloženo/naloženo.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 12:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná by stálo za to zmínit ještě jednu překážku pro vstup na železnici, především u nových potenciálních přepravců: kdo třeba ve zmiňovaném případě 28 kamionů denně zaplatí nákup/pronájem výměnných nástaveb, terminál, překládku? Tohle silnice řešit nemusí, kamiony lze získat všude kam se člověk podívá. Výměnné nástavby použitelné na železnici si tu nikdo nepronajímá, vše lze získat pouze v západní Evropě.

Navíc k té západní Evropě a jejímu malému podílu železnice - tak se ale pořádně podívejte, kolik tam má silniční doprava a většinou zjistíte, že menší podíl než u nás - vnitrozemském státě, prakticky bez vodních cest. Navíc třeba v Holandsku, Německu, UK nákladní železnice v posledních letech vytrvale roste a že neroste ještě víc je už hlavně otázka kapacity infrastruktury atd.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 13:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Šimral: potřeboval bych sdělit jak lze na silnici s v max 90 km/h dosáhnout cestovní rychlost 90 km/h bez překročení v max.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 13:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mcx: na té silnici jsou dva úseky s Vmax: 130 km/h :-)

PS: Nejvyšší cestovní rychlost, kterou jsem dosáhl bez překročení předpisů mám 180 km/h :-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 13:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Trainsport: svatá pravda.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2918
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 13:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale aby to nevyznělo zcela beznadějně - i u nás existují silniční dopravci, kteří jsou ochotni investovat (bez dotací) právě do techniky pro KD a pak jí skutečně na železnici používají a dokonce tu existuje i vnitročeská relace fabrika > kamion > překladiště > běžnéPn > překladiště > kamion > fabrika.
Mcx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 2-2006
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 13:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže není to běžná silnice :-))
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 13:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to běžná silnice ze Sokolova na hranice Prahy číslo 6. Přesně dle popisu.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 14:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že se to tu hezky rozjelo. K tomu, co napsal Trainspot a Petr nemám skoro co dodat. Bohužel, 1.12.2007 byly kostky vrženy a určitě nás čekají víc než kosmetické změny.

Jenom pár doplnění:

Trainspot - kolik tam má silniční doprava a většinou zjistíte, že menší podíl než u nás - vnitrozemském státě, prakticky bez vodních cest

To je dost podstatná věc, že u nás prakticky neexistuje vodní doprava, což určitě přidává jak silnici, tak i železnici.

Navíc třeba v Holandsku, Německu, UK nákladní železnice v posledních letech vytrvale roste a že neroste ještě víc je už hlavně otázka kapacity infrastruktury atd.

Ale v čem rostou - určitě to není v oblasti obsluhy venkovských nákladišť. A bohužel infrastrukturní problémy se objevují i u nás. Uvědomte si, že velká část naší sítě je tvořena jednokolejnými tratěmi, na nichž je z politických důvodů udržována mnohdy zbytečně rozsáhlá osobní doprava, jejíž hustota a priorita často znemožňuje realizovat nákladní dopravu podle potřeb dopravce. S takovými problémy silnice taktéž nebojuje, sjízdný zpevněný povrch je k dispozici 24h/7d prakticky všude.

Petr Š. - firma se žlutými kamióny, která dovede jezdit i za 16 kč/ km.

16 Kč/km je při dnešních cenách nafty a mýtu totálně dumpingová cena. I když je mi jasný, že pro získání kšeftu můžou silné firmy dočasně vydržet cokoli. A "firma se žlutými kamiony" je dnes součástí asi nejsilnější česnákladní silniční skupiny (a dnes už vlastně i trochu železniční), to je bez debat.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 17. února 2008 - 14:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry - nebudu brát 742 ale 708a jsem na nákladech kamionu

A jakou má na Bechyňce 708 normu? Řekl bych, že ve srovnání se 742 nula od nuly pojde.

Např. 708(stejný motor jako v kamionu)za tím dva vozy se dřevem cca zboží 70t tj jako 3 kamiony. Ze Bechyně do Hněvic. Jak je možné že se to nevyplatí?

Jo, pokud by tento vláček jel skutečně v trase Bechyně - Hněvice, tak možná (??). Ale to je samozřejmě naprosto teoretický případ, o kterém vůbec nemá smysl debatovat.

pojede ložený kamion min 3 hod a odveze 30 tun

Kamiony u nás nevozí 30 tun, a už vůbec ne dřeva. To je lehké. Ale to celkem není podstatné.