K-report
 

Archiv do 23. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná autobusová diskuse » Archiv do 23. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle je dobrej nářez.
Takovéhle situace jsem zažil jen na Korsice, všechno ostatní co jsem zažil se řadí do skupiny pomalu a v pohodě.:-) Rambo, jsi frajer. :-)
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:51:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych si něco nepřivlastňoval tak tady jsem zrovna běhal jenom venku s klíčema a montoval značky a ukazoval.
Já to nepovažuji za nic neobvyklého, tohle prožívám prakticky na každém zájezdu. Jde o to s jakou partou jezdíš. Já už vím, že když mi řeknou, že je to v pohodě, tak by tam na každé straně mohlo 5 cm zůstat. Když řeknou, že tam asi budu mít problém, tak to znamená protáhnout vlek přes zídku, zbourat plot, nebo něco takového. Letos jsme se třeba v Černé Hoře protahovali mezi svodidlami do kopce a potkali v protisměru v noci auto. Museli jsme zastavit a už jsme se nerozjeli. Cestující museli ven roztlačit a počkali jsme na ně až nahoře na kopci po 4 km. Teď zrovna všichni na mejdanu vzpomínali, jak krásně za tu cestu vystřízlivěli...
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 14:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Extrem Tour, to celkem sedí.
lc.rajce.net
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 16:16:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rambo: Krásné fotky krásného vozu. Jen víc takových. FR1čky od Honzy Kukly mi totiž připomínají první zahraniční busy u cestovky Liberecké Textilany - TEXTOURu.
Omlouvám se za kvalitu obrázků, ale přece jen je to už 19 let co jsem si to do sešítku asi nějakým kanagonem lepil.

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Dado_trans_as
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 16:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaujimavy bus

http://img441.imageshack.us/i/img48317xyhx1.jpg/?a=V&ci=0&rt=3
ICQ: 224-617-332 Skype: karosab741

WWW.VBUS.WEBGARDEN.CZ
WWW.KAROSA.WEBGARDEN.CZ
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 16:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dado trans as: http://www.roman.ro/index2.php
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Marais
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 17:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdy je opravdu při takovejch trasách vidět že to někdo plánonuje z obejváku s mapou
... první v ČR VANHOOL ASTROMEGA T9 ...
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 19:08:33    Odkaz na tento příspěvek  

Rambo: To jsou bezva fotky, před 5. lety jsem vezl extremní sportovce na Bovec to je kousek vedle říkali, že tato cesta je těžko sjízdná i v létě. Teď vidím, že měli víc než pravdu. Já tenkrát nedojel ani na Bovec. Jel jsem to sám u nás sněhová kalamita. Dokládal jsem v Bratislavě, Iveco Domino našlapané po střechu (prkna byli i na haizlu) a když jsem vyrazil praskla hřídelka čerpadla na servo. 2 hodiny ráno nesehnali náhradní bus a tak bez serva do Tarvisia, tam přijeli Slovinci do 3 busů nacpali co já přivezl v jednom. Ve Vilachu jsem jezdil od servisu k servisu (nějak nekomunikovali s irisbusem) nakonec bylo rozhodnuto a já se vracel do čech a když jsem ráno zastavoval v ČSAD(bývalém) v Čáslavi měl jsem maso kolem nehtů vymačkané že jsem se konečků nemohl dotknout. Ale ty fotky super já už se tam pak nikdy nepodíval, ten vlek ti nezávidím, ale jinak bezva !
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 20:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To moje odhadzovanie zaparkovaných áut čo najbližšie k stene v Budapešti je oproti vašim cestám úplná sranda.
Nie som umelecký fotograf,preto v mojich príspevkoch uverejnené fotografie nepodliehajú spoplatneniu.Možno ich voľne šíriť,upravovať a samozrejme aj MAZAŤ.Howgh.
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 20:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přesně to by mě na zájezdech bavilo. Přeci jenom jezdit po dálnici je nuda. Nemáte víc takových pěkných fotek?
Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 21:19:14    Odkaz na tento příspěvek  

Dokud máš volant v ruce a kočár jede je to v pohodě, přinejhorším to má zpátečku. Už dva roky nejezdím a musím uznat stýská se !
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3354
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 22:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdy ani nemusíte jet do ciziny... Vezl jsem před pár lety skautský tábor do Nekoře nedaleko Žamberka a po příjezdu na místo mne vedoucí poslali otočit se na louku k řece. Když jsem se tam šel podívat, tak jsem zapadl do mokré trávy po kotníky a vzdal jsem to. Couvat 2 km zpátky se mi nechtělo tak jsme vyjeli nahoru po místní cestě, kde největší vozidlo přede mnou byla asi dvanácettroska a to už hodně dávno. Naštěstí jsme jen sklidili autobusem několik desítek kilo jablek a hrušek ... při výjezdu na normální cestu jsme ještě chvíli jeli po třech kolech, až jsem viděl v zrcátku jak se autobus kroutí ... a taky jsem nějak neměl čas fotit. Takže z celé docela adrenalinové jízdy mám jen tenhle pohodový záběr z absolutně nejširšího místa celé cesty.


OT - a ještě jsem našel podvečerní takovou východočeskou podvečerní náladovku s ex-hodonínským autobusem.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9314
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 22:38:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jablíčka a hruštičky jsou v tom pytli ?
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3356
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. listopadu 2009 - 22:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nene, sklizeň se teprve chystá - bylo to odsud směrem nahoru do vesnice.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Gizmo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 00:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil jsem si z dlouhé chvíle nakreslit si vlastní bus, přiznávám inspiraci Crosswayem LE, tak kritizujte :
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 07:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rambo: Tak jsem koukal do mapy a v tuhle chvíli Ti asi moc nepomůžu.
Malý Sv. Bernard by měl být v pohodě. Ptal jsem se kolegy a takhle mi to řekl.
Col d´Izoard nevím, ale zeptám se, stejně jako Col de Larche.
Co je okolo a co vím, že je v klidu je Col d´Izeran.
Na 90% jsem jel přes Col du Glandon, na 10% přes Col du Galibier, taky to bylo v pohodě.
Víc teď nevím...
Busman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 10:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tady řeší ty extrémy, s jakou "největší závadou" jste byli nuceni pokračovat v jízdě, třeba jenom proto, že to nebylo kde opravit?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 11:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busman: Zajímavá otázka.
Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, tak jedna z nejnepříjemnějších závad (speciálně u Karos) je nefungující nebo naopak zasekávající se motorovka.
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 11:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busmane dokážeš si představit co bude následovat až se tady rozepíšeme s jakou závadou kdo jel a potom tuto stránku navštíví nějaký investigativní novinář? Autobusácká verbež pachá veřejné ohrožení a ještě se tím chlubí.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 12:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viď.
Bovafhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 15:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busman: takových opravdových závad jsem několik měl, ale napíši to sem až poté, co se odváží někdo jiný jako první právě kvůli těm chytrákům, co z toho budou dělal ohromné problémy. Ale mohu napsat alespoň jednu, co cestující ani bezpečnost provozu neohrozila, ale pro mne byla strašně nepříjemná, a to bylo nefunkční rádio. Dalo by se říci, můžeš poslouchat televizi, ale když jedeš večerní pendl z Splitu ve 22:30 od trajektu, tak cestující chtějí spát a ne sledovat film. A jelikož já jsem na radiu, potažmo rockové hudbě za jízdy dost závislý, tak to pro mne byl docela problém (ne že bych se nemohl soustředit,nebo bych usínal) řídit celou noc(vlastně půl a půl kolega) v absolutním tichu, věřte nebo ne ...

Honza 68: Já už také nejezdím denně 2 roky, přesně od 1.9.2007 a také se mi stýská... Ale zase každý den doma, to také není k zahození a k tomu si občas něco odjedu
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 9-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 18:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez spojky.Ložisko v pr.... . Výstup za jazdy a kvalty na citovku..Vtedy som sa potil,ale potom som sa doslova rehotal.No a bola to ŠL. Defekty na zadnej vnútornej nerátam..
Nie som umelecký fotograf,preto v mojich príspevkoch uverejnené fotografie nepodliehajú spoplatneniu.Možno ich voľne šíriť,upravovať a samozrejme aj MAZAŤ.Howgh.
Jura_OV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.81.164
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:13:10    Odkaz na tento příspěvek  

Jo tábory, to je paráda ! A když ještě jedeš Ešelkou, tak náhodní turisté mají dojem, že chytli úpal.

Honza 68
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.41.14
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 20:23:16    Odkaz na tento příspěvek  

Bovafhd: Pravda je, že rozumnej kočí dojede tak aby se nic nestalo, i když se něco děje. Vždycky platí
1.) Dojet v pořádku
2.) Dojet na čas
a pak je teprve vše ostatní, k těm senzacechtivým amatérům, pamatuji, že při jednom zájezdu chtěli vystřídat bus, protože jsme se střídali 2 hodiny před odjezdem a parťák "šetřil" měl v ostřikovači vodu a mě zamrzli hadičky, namíchal jsem "ostrou" směs, ale stejně než se to protlačilo. Pak byl pokoj, ale je to na partě, znám šoféry, co si znepřátelí lidi za sebou hned při pozdravu. Byli zájezdy, kdy jsem se nemohl dočkat až za klientelou zavřu dveře. Jeden kolega říkal jsou tři druhy lidí "kejchalové" a "rejpalové" a pak ti ostatní.
-Kejchalové vám neustále prskají na záda, jste přilepení na volantu a sníte o pláštěnce.
-Rejpalové vám do toho neustále mluví, všechno co uděláte je špatně... a zvláštní je, že na prvních sedadlech za vámi zásadně sedávají zástupci kejchalů a rejpalů. Ale berte to s rezervou stejně je to krásná práce !
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych doplnil Swe s jednou fotkou pracoviště řidiče.
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 21:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předchozí prohlášení, že je to zajímavější než jízda po dálnici mne přimnělo prolistovat archiv. Tu nudnou jízdu po dálnici jsem snad ještě nezažil.

1. Když jsme jeli tady v noci do kopce, tak jsme potkali protijedoucí auto a už se nerozjeli. Cestující šli 4km v noci do kopce pěšky. Druhý den jel tedy kolega dolů na kole a zastavoval auta. Právě jsme se minuli s náklaďákem s přívěsem plným štěrku. Kdybych nestál na rozšířeném místě, tak tam stojím dodnes.
2. Kamion mi nechtěl uhnout i když tam měl ještě nejméně 4 cm místa, já už brnkal zrcátkem o skálu. Teprve zezadu jsem pochopil proč -:-)
3. Improvizace při přezouvání kola ve Švýcarsku.
4. Odvoz dětí z tábora. Poslali mne otočit na křižovatku kde se otáčí. Zapomněli říci že s Favoritem na tři couvnutí...
5. Než jsem odtud s vlekem vycouval došel vzduch a nejen, že to netočilo, ale ani nebrzdilo...
6. Poslední autobus se kterým se jede louka nelouka
7. Hlavní tah mezi hlavními městy Sarajevem a Podgoricou. 200 m sešup, ale padá se rovnou do vody
8. Zahraniční Polsko - Slovenský zájezd. Celník na hranici říkal: Žádny sraz historických vozidel nemám hlášen. A přitom to byl normální zájezd.



353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 23:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám takovou všeobecnou směs, když je to všeobecná diskuse. Asi všechny fotky už tady někdy byly, tak mne za to nekamenujte.
1) výlukové lesní zátiší s B732 DP Pardubice
2) parkování výhodné pro kontrolu motoru zespodu
3) ŠD11 je dnes v Čechách podstatně víc než fungujících cukrovarů, ten v pozadí na fotce dnes už celý zmizel.
4) jízdy na výlukách pro ČD se hlavně na lokálkách skládají z jízdy po většinou šílených okreskách a pak také z dlouhého čekání ... a když je večer teplo, je to fakt pohoda...
5) "tý br´do, ty jezdíš tam a tam ... to toho spoustu vidíš, co?" No jasně že jo, akorát to všude vypadá asi takhle.
6) To na silnici co vypadá jako led je opravdu led a to co vypadá jako B731 je opravdu B731, takže jízda z toho mostku dolů probíhala stylem pusť a doufej.
7) když jedu místo vlaku, tak řádně označen
8) relaxační výluková jízda
9) no cement



www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9317
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2009 - 23:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje ta prostějovská pětka (PV-61-98) ještě? Poslední co jsem slyšel a viděl, tak stála kdesi v poli se zadřeným motorem.
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 12:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rambo: Jenže louka u Jiřího je bytelnější než leckterá silnice. Tam stávají kolotoče několik dní nezávisle na počasí a taky se nezaboří

Nejdivočejší zážitek s poruchou měl kamarád nikoli s autobusem, ale s dvanáctsettrojkou. Měla v té době na odpis převodovku, 1 a 2 se tam podařilo narvat na několikátý pokus, pokud vůbec, 3 šla blbě ale šla, 4 jako jediná šla docela dobře. A pak mu cestou z Plzně do Budějovic odešla spojka hned někde na začátku cesty. Když to zjistil, tak tam nacpal tu čtyřku, která jediná šla, a svolal všechny svatý, aby mu vyklidili cestu až do Budějovic Je to už hodně let zpátky a tenkrát se myslím v centru Písku muselo ostře točit doprava a to teda v rychlosti 50+ nešlo. On to tam znal a věděl, že tou ulicí rovně by se dostal kam potřebuje, jenže tam byl zákaz vjezdu ... no, říkal že jen doufal, že na druhém konci té ulice nebudou stát nějaké květníky Nebyly tam a do těch Budějovic fakt dojel
On se s tím třeba taky otáčel na place , kde bylo 15 cm hluboké bahno. Místní lesáci s terénníma autama na to zírali se spadlou čelistí, že se tam dá projet
Jednou nám zase začal téct váleček, každé sešlápnutí spojky vyteklo tak deci kapaliny. Ale to už převodovka byla ok, takže to večer nechal stát trochu z kopce, ráno tam na jedno sešlápnutí dal dvojku, pak jsme ho roztlačili a naskákali za jízdy. Potřebovali jsme ujet jen pár km po slušné silnici, takže těch pár přeřazení už zvládnul bez spojky.
On byl zvyklý z práce, kde tenkrát měli 1203 jako zásahové vozidlo, a tam nebyl čas na nějaké filozofání, jestli to půjde projet nebo ne, to se prostě projet muselo.
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2009 - 23:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příští rok se v Litoměřicích bude konat velká autobusová akce:

http://www.bohemia-transport-museum.com/2010transportfestival.htm
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 00:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivw: No nevím... Obdobná akce se měla konat už letos a po několika změnách termínu i programu z toho byla pouhá výstavka několika autobusů na výstavišti v Praze-Letňanech během veletrhu Model Hobby. A to nebylo poprvé, kdy tento organizátor sliboval megaakci a nakonec z toho bylo něco mnohem skromnějšího. Takže bych informace z té stránky bral s rezervou...
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 01:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Griffiths mě požádal o malou pomoc s mediální prezentací, a já věřím, že tentokrát to bude opravdu seriózní akce. Ostatně, času je ještě přes půl roku. Je pravda, že když jsme před lety byli s Ikarusem na autobusové show v Chabařovicích, tak mě taky překvapilo, jak je tam toho málo...
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 13:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobry den. chcel by som sa spytat ze kde vsade na uzemi ceska a slovenska su dopravne univerzity. Na slovensku viem len o Ziline ale mna by skor zaujimali tie ceske. Mal by som zaujem o studium na nejakej nich. ak by niekto vedel, tak pls poradte.
vopred dakujem
Jojo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 13:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hľadaj aj Pardubice.
http://www.univerzita.net/
Nie som umelecký fotograf,preto v mojich príspevkoch uverejnené fotografie nepodliehajú spoplatneniu.Možno ich voľne šíriť,upravovať a samozrejme aj MAZAŤ.Howgh.
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 13:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lenze stranka dopravnej univerzity v pardubiciach negunguje, cize nemam o tej skole vobec info
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 14:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Markyman: Zkus tohle - http://www.upce.cz/dfjp/index.html
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 14:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Markyman: V ČR žádná dopravní univerzita není - jen dopravní fakulty. V Praze je to FD ČVUT ( http://www.fd.cvut.cz/ ) a v Pardubicích DFJP (viz odkaz od Trolleybuse). Na Slovensku je jen ta Žilina ( http://fpedas.uniza.sk/ ). Já studuji FD ČVUT a určitě tu na K-Reportu najdeš i někoho z DFJP. Doporučuji pročíst si důkladně tuto diskuzi (včetně historie) - najdou se tam nějaké zajímavé postřehy z českých dopravních fakult : https://www.k-report.net/discus/messages/28/24722.html?1258184620 .

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 15:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi si vyberem tu zilinu, len este nejsom na 100% rozhodnuty, bo rodicia ma od toho stale odhovaraju. Nejsom si isty ze ci su po studiu tohto oboru dobre moznosti uplatnenia
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 15:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Markyman: Tak ono taky záleží na specializaci - každá z dopravních fakult je trochu jinak profilovaná. Např. u nás v Praze se studenti dělí do oborů až od 3. ročníku, takže studium je dost všeobecné (od každého něco, a to i věci, které s dopravou souvisejí dost vzdáleně, naopak u toho, co je pro nás "dopraváky" skutečně zajímavé, se nejde tak do hloubky, jak by bylo vhodné). O Pardubicích se všeobecně ví, že je tam silná železničářská základna, takže koho zajímá dráha, neměl by váhat. Každopádně doporučuji důkladně si pročíst studijní plány a zajet si na dny otevřených dveří na všechny tři fakulty - tím člověk získá daleko lepší přehled, jak která škola vypadá a co se tam učí. Ohledně uplatnění bych řekl, že nezáleží až tak na škole jako na schopnostech jedince...
Romco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 16:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Markyman: a co vlastne chces robit??? Ak chces robit v doprave tak ŽU ta na to pripravi dostatocne a po uspesnom absolvovani studia mozes pracovat v roznych profesiach v doprave, ale ked si myslis ze po studiu odboru zameraneho na dopravu dobre moznosti uplatnenie nie su - tak ja osobne si myslim ze to nie je o skole, potom chod radsej studovat medicinu alebo pravo.
V ucebnych osnovach na jednotlivych dopravnych fakultach nie su rozdiely pokial studujes pribuzny odbor, takze v odobre prevadzky a ekonomiky cestnej dopravy studujes to iste ci uz v Žiline alebo na inej univerzite v CZ alebo v PL, dokonca tento isty odbor sa da studovat aj v Litve v meste Vilnius a predmety su takmer totozne s tymi co sa ucia v Ziline.
Yutong ZK6120HE
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6963
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 17:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych upozornil na Institut dopravy při Fakultě strojní VŠB TUO v Ostravě.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 22:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Plzni na elektrofakultě je zabezpečovačka, to studium je především elektro, ale jestli myslíš, že čistě s dopravkou nevíš, co bys dělal, třeba by tě zrovna to elektro mohlo zajímat a i bys částečně u té dopravy zůstal.
Jen nevím, jak je to s náročností, za nás to nebyla žádná fraška, ale už je to pěkných pár let. Dneska školy žijou z počtu studentů, takže se o ně málem perou a pak si je hýčkají. Za nás sice na elektrárnu vzali skoro každého, ale ve druháku už nás nebyla ani polovina ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Veverka.)
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 23:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co sa tyka uplatnenia, tak ja sam ani nwm. bud podnikanie v oblasti dopravy (ale na to treba k***a velky financny kapital) alebo na nejakom poste riadenia dopravy alebo tak.
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 21:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat jak finguje free Wifi v buse? To je do busu nainstalován nějaký přijímač a ten vysílá signál po buse? Máte někdo o tom více podrobností? Přibližná cena atd...
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 5-2005
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 21:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kebule: Najpravdepodobnejšie to bude tak. Bus prijma signal z exterieru a v interieri je vlastny wi-fi vysielač.
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 22:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem viděl u Veolie, tak je to standardní interní access point umístěný uvnitř vozu nad předním sklem. Na pokrytí tak malého prostoru, jakým je bus, to musí bez problémů stačit.
U Veolie mě jen před pár dny překvapilo, že jsem na wi-fi narazil i na místní lince v SORu 10.5...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 17:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové děkuju za odpovědi, mě totiž překvapilo, že třeba SA na lince do ČK má zhruba někde kolem Dobříše uvedený signál jako slabý...jestli to tam nemůže nějak chytat či v čem je problém...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4833
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 20:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravděpodobně je tam nevykrytý hluchý místo, vesměs všichni používají sítě CDMA od kyslíků (mapu pokrytí si každej snad najde sám). U nás se wifibusy objevují i na velmi roztodivných místech, jako je Tachovská Huť nebo Mokřina (to jsou takový díry, kde už ani lišky nedávají dobrou noc).
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6969
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 20:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Petr_k: Mohl bys jen tak orientačně nahodit cemu výbavy jednoho vozu+velmi orientačně měsíční poplatek? Díky.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 6-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 00:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý wifi routřík je do tisíce korun a na připojení bude od kyslíku nějaká sleva na paušál i zařízení, levné to určitě nebude, nicméně ve firemním vyrovnání s kyslíkem to tipuji na relativně nevýznamnou položku. Rozhodně neočekávat cenu, jakou má koncový spotřebitel.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Dopravce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 09:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magic: zarizeni do 100 eur,adapter 30,-Eur, mesicni poplatek 20,-eur.Jedno kompletni zarizeni, vcetne adapteru mezi zasuvkou a zapalováním ve voze mi lezi pod nohama v kanclu.
Nasleduje vysoce odborny popis zarizeni:-))).
Jedna bíla placata krabicka Flybox, se ctyrmi kontrolkami a jednim vypinacem, jeden kus simkarty na datové přenosy a dale adapter Car Power Socket.
toto vse se pichne do autobusu, je jedno kam, zapojí se přes adapter do zapalovače a už se Wifičí.
Pozor cena za datové přenosy je paušální a bez omezení a platí jen na vnitro. Za zahraniční přenosy se platí výrazně více.
Správný šoutouš je ten, který 20 minut čeká na autobus, aby s ním pak jel dvě minuty.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6974
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 09:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Dopravce: Díky.
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 10:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsou ve vládě i....i?
http://ekonomika.idnes.cz/drazsi-patecni-mytne-postihne-i-autobus y-mohou-podrazit-pew-/eko-doprava.asp?c=A091118_210138_eko-doprav a_mmb
Zapoměli na autobusy? To je ta správná preference veřejné hromadné dopravy!!!!
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Karel007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 15:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

wifi v buse:

na idnesu to zkoušeli na linkách Asiany...

http://mobil.idnes.cz/budte-on-line-na-cestach-vyzkouseli-jsme-au tobusovy-internet-pu5-/mob_tech.asp?c=A081007_163005_mob_tech_lhc
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3440
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 15:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend: Unas mali mať autobusy vynimku a tiež musia platiť, niektore linky sa dokonca preto rušia
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6979
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 16:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Peto5220: Tak s tím už jsme se tak nějak smířili, že busy platí mýto. Ale tady jde o to, že kvůli nějakému i.....i, který udělá chybu v zákoně, budou busy platit nesmyslnou vyšší částku v pátek. Ta vyšší sazba měla kompenzovat zrušení zákazu jízd pro kamiony.
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 17:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: já si snad ani nemyslím, že je to chyba v zákoně. Jsem blízko názoru, že názor tiskového mluvčího o chybě v zákoně je bohapustá výmluva.

Výstupy, které z MD ČR vycházejí, mají často pochybnou úroveň. Vzpomeň na loňské zavádění značky "zimní výbava", kdy ministerstvo nebylo delší dobu schopno vydat jednoznačné stanovisko k jejímu používání.
Letos zase přišel přípis k upřesnění žákovského jízdného, ve kterém zodpovědný úředník použil formulaci ve smyslu: platnost průkazu je na dobu školního/akademického roku, ale ten, předpis, ze kterého vycházíme, momentálně nemůžeme najít.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6981
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 21. listopadu 2009 - 17:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi máš pravdu a o to je to horší.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2009 - 23:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový dotaz, jak velký rozdíl váhy dělají jednoduchá/dvojitá okna především u 12,8m Crosswaye? Ale i u jiných typů autobusů okolo 12m, u kterých se dodávají obě varianty.

OT
K těm idiotům, co mají v rukou moc - je i možné, že si toho nevšimli. Když mohli někteří do krve bojovat při úsporných balíčcích, aby se nesnížil rodičovský příspěvek o 10%, ale nevšimli si, že podstatně vyšší mateřská se snižuje o 20% Takže jejich velký boj za podporu rodin dopadnul tak, že části lidí zachránil pár tisíc za rok, ale spoustu dalších nečekaně připravili o desetitisíce. A to se při mateřské narozdíl od rodičáku nesmí přivydělávat.
/OT
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2009 - 22:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://spravy.pravda.sk/neznamy-slovak-dorezal-vodica-autobusu-vo -viedni-f7l-/sk_ckronika.asp?c=A091123_201439_sk_ckronika_p23
ondrejsokol.rajce.net