K-report
 

Archiv do 30. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv do 30. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. září 2009 - 22:35:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má nějaký hlubší význam to, že Karosa C934 1C6 5233 od ČSAD Autobusy Č.B. má vpravu pod předním sklem nápis "Plaváček"?
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 12:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes dopoledne jel přes ČB směrem na Linec CROSS LE s klimatizací, 4C8 XXXX, bílý, jen malá nálepka ČSAD ČB.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3693
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 22:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ty FR1 pamatuju dva, jeden v nátěru (vyřazen podle mě před 2001), druhý byl bílý a měl jednoduchou reklamu na Dynamo ČB (podobnou jako měla pak LC735 CE 62-52), byl to CBA 48-47, vyřazen byl někdy v průběhu 2003.

R_b: PLaváček byla 5233 už před SO, jestli to má hlubší význam to nevím... Napadá mě třeba souvislost s povodněmi.

Písecká 1C6 4054 zase byla před SO "Máňa". Jeden nejmenovaný diskutující nazval "druhou Máňou" krumlovskou 1C6 4354 (pak 2C2 0971), která měla stejnou reklamu jako 4054 (Scania).

Martin: Jmenuje se 4C8 4745, 12m Cross LE v linkové variantě, klima. Měl by snad zůstat v Krumlově.

Ještě ke Krumlovu - minimálně tři vozy Ramveje (bastl CK 85-09, C735 CK 63-00 a C935 CKD 78-01) mají "oranžový" předvolební celolep. Že se tam trapně kření jeden bývalý herec, snad nemusím dodávat, vypadá to hrozně. Všude po městech, v novinách samý oranžový věci, už mi je z toho na nic, takovou dotěrnou až vtíravou kampaň opravdu nesnáším...
Proč? Proto...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 00:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: také jsem po tom koukal, vůbec se mi nelíbila, Vejskrab si nejspíš chtěl přilepšit...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
399
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 08:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z léta:

2006-Konec Posledního Ikarusu 280 u DPKV
Irisbus Citelis CNG ev.č.399 4ever

Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 12. září 2009 - 11:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen dodám, že nový Cross LE v Krumlově je zatím ještě pěkně bílý a je ve zcela stejném provedení, jako jeho starší brácha, automat, euro 4. Má tmavě probarvená skla, jako většina busů, co teď z Mýta vyjede, zatím nemá namontovaný LED panel. Jezdí 330150.

Ještě prý převzali nový Cross LE na MHD do Písku...

***
Reklamy u Ramveje - kdyby se po skončení kampaně odstranil jen bývalý herec a nápisy, tak by to vypadalo docela zajímavě, poněvadž základ reklamy tvoří oranžový pruh na kufrech a pod okny, což připomíná bývalý unifik dálkových karos. (ovšem fólie není lak, tak by to po nějaké době provozu už tak slavně nevypadalo)
Martbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 11:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V článku na Busportálu se objevila jedna novinka pro Jihotrans.
Fotky Karos LC936(XE),LC956,Axer,C955,C935E prosím pošlete - Děkuju
Víte něco o současnosti LC936/956 ex ČSAD Havířov/Frýdek/Karviná - dejte vědět (kvůli seznamu)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5911
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 14:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

až na to schéma Jihotrans které se nepovedlo.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 19:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo to spíš pro Connex/Veolii, která od toho couvla a další zájemce byl Jihotrans? Ale zaráží mě, že název společnosti nenapsali celý, možná to bylo opravdu narychlo
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 20:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kebule:Pro Veolii těžko,přes rokem maj jinej nátěr.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3694
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 20:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je hnus. I když se o tom mluvilo a dalo se to očekávat, tak tohle je prostě humus... Nátěr je to poslední, co by mi na tom vadilo. Ale bohužel cesta tímhle směrem je před námi.....

Jinak ještě pro informaci - od 1.9. společnost ČSAD Autobusy České Budějovice nevypravuje ŽÁDNOU Karosu řady 700. Poslední zástupci (1C6 5234 a 1C6 5282) dojezdily v srpnu. Společně s nimi odešla i jediná LC936, 1C8 9315.

Poslední "hranaté" Karosy jsou dvě C834 z roku 1998 ve Vimperku a Prachaticích.
Proč? Proto...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5914
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 21:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad J-pribil souhlas celý vůz vypadá otřesně.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 22:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co to je C834? V čem se liší od 734? :-)
AD Avia: nic moc, třeba si časem zvkynem a bude se líbit. Ale proč si nekoupěj SOR? Dit takovej SOR 9.5 musí být mnohem lepší investice, navíc je to snad osvědčený bezproblémový autobus...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 22:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: No liší se označením, modrými madly v interiéru, jiným nárazníkem, jiným držákem rezervy, nouzovým otevíráním dveří, absencí mezichladiče, atd. Vzhledem k roku výroby se už označení 734 nepoužívalo. A taky je to papírově kdo ví co, protože to je postavený na papírech starého vozu a je to GO spojená s výměnou karoserie, protože 834 u nás normálně přihlásit nešly či co..

Oprava předcházejícího příspěvku - samozřejmě ještě zůstává jedna B732 v Písku na MHD, moc času jí ale asi už nezbývá. Pak jeden bastl z C734, to ale do sedmistovek nepočítám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jpribil.)
Proč? Proto...
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 13. září 2009 - 22:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Avie z Karsu se mi hlavně nelíbí úzké schody "za roh" u předních dveří, mohly by působit potíže hůře pohyblivým lidem. Uvidíme, jak se to projeví v praxi. (design ponechám stranou, přecijen to není nejdůležitější hledisko)

ČSAD aut. ČB také zvažuje budoucnost v režiji midibusů, tak uvidíme, jestli se tu takových "potvor" neobjeví časem víc...
Radši bych viděl 8,5m nebo líp 9,5m SORy...
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 09:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švarc: Jo já ti rozumím, ale vem si jak dlouho tu avii připravovali...Ono je to koneckonců jedno, ale hlavní problém bych něviděl v designu, schodech,... ale v servisu. Přece jenom je to auto s motorem, na který autorizovaný sevis v JIHOTRANSU není. Aby to nedopadlo tak, že to auto bude jezdit týden a pak to bude stát měsíc v Praze, než tam vymění pár drátků...
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 18:04:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSAD aut. ČB také zvažuje budoucnost v režiji midibusů
tak tohle musí zvažujovat všichni, jelikož takový názor zastává KÚ, ten by šel dokonce do osobáků:-). Teď to začalo na dráze a až se tam seškrtá co se dá, začne se u busů - a pak nebude žádný bus a žádný vlak a bude hafo, jelikož to je komfortní a levné.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 14. září 2009 - 21:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem viděl jen v Brně, jak funguje IDS JMK + propagační materiály, tak se mi chce nad nastávající situací v jižním Kocourkově brečet... pravda, Brno je jiné město než ČB, ale kdyby se chtělo, někdo by zvedl a něco dělal, tak tu máme za pár let moderní vlaky, na které budou navazovat "velké" autobusy... Velké proto, že budou potřeba...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51146
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 03:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak:
Napřed je ale potřeba vyhnat lidi. A vedení kraje se to daří velice dobře. Osvědčené spoje zrušit, zavést vzduchovoziče, a pak to zrušit všechno. Na silnici je to sice trochu jinde, ale nevěřím, že minibusy budou při nezměněném vývoji posledním stádiem.
Chtělo by to prostě co nejdříve zavést celotýdenní dvouhodinový takt z Malont do Hojné Vody a mezi Třeboní a Budějcema zavést spravedlivých 5 spojů denně (o víkendu samozřejmě nic). Teprve pak nastane blahobyt.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 14:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojďme se podívat do doby, kdy jezdily autobusy relativně plně obsazené....


oscanované ze Zlatých stránek asi 1994
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: dyť se jim to daří-IDSka v plenkách, ještě se nenarodila a to maxi minimum je, holt, teď se hledá kde seškrtat spoje, a pak to nic zaintegrovat. Mám obavy aby tu vůbec ještě něco v dopravě za 10 let fungovalo, pak to tu bude jako na ukrajině - samá maršutka a žádný řád. Holt mini,mikro (jakéhokoli majitele "dopravce") busy, či osobáky zajišťující ZDO - to potěš.
A když radnímu je 5 lidí pravidelně dojíždějících do práce málo, a řekne, raději jim koupíme , a nemusí jezdit bus/vlak, to není něco v pořádku.
Místo aby se preferovala hromadná doprava - vlak/bus - raději je vyháníme, skoro příkazem, do . Pak se nemůžeme divit, že městu ČB chybí silnice, je denodenně ucpané, nehod víc než dost atd....
Viva nulové integraci.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 20:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ, Mirbusáku, všichni víme, kam nesystém vede. Od do . U nás se s tím nějak srovnáme, byť taky hledáme nové zdroje (zas se budeme potkávat s Vašimi busy i jinde).
Všichni nadávali na Vysočinu (kde ani úředníkům dopravy nejde pod nos nový "akční" model), ale najednou se ukázalo, že oranžová cháska bez ohledu na potřeby, dopravu osekne kvůli populismu na poplatcích a dalších platbách.
Je to hrozné, ale snad tento postup otevře lidem oči. A na jaře má být ještě hůř. To by mohlo rudooranžovým konečně zlomit vaz.
My (menší firmy bez dotáče) z toho nějak vylezem, ale VHD jako celek se bude vzpamatovávat hodně dlouho.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51163
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 08:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak:
Už dávno jsem říkal, že na jihu překonáma Vysočinu velmi rychle. Někteří se tomu smáli, jiní nevěřili.
A ono je to ještě horší, než jsem očekával...

Boblick:
Myslíš si, že lidem něco otevře oči? Že opravdu zjistí, kde je chyba? Naprostá většina tupého stáda si to nechá "správně ideologicky" vysvětlit, protože oranžoví za to samozřejmě ani trochu nemůžou.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 22:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a budou tránovat náš národní sport, nadávat na dráhy... a díky oražovým lidi nevlezou ani do státního rychlíku a vše bude v
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4009
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 07:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a budou tránovat náš národní sport, nadávat na dráhy...
A ty se divíš? Vždyť doprava s ČD je vysloveně humus. Opravdu jízda rychlostí šneka (navíc s brutálními zpožděními) ve sto let starých, zahumusených a zablešených vagónech, které mě vyhodí na smradlavém a rozpadlém nádraží, to není nic pro mě. Připočtu-li k tomu vysoké ceny jízdného a v minimálně polovině případů neochotný personál, tak to raději autobus, nebo auto.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 07:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Týden jsem využíval naplno jízdenku InGold. Jízda šneka znamenám, že se z Břeclavi do Prahy dostanu za 3 hodiny? Pravda, když se jede po dálnici 180...
smradlavé nádraží... např v JČ jse pousta pěknýchnádraží a zastávek. Jde to hodně nahoru... samozřejmě ne všude. Vysoké ceny jízdného... holt stačí si pročíst stránky ČD, já do Prahy jezdím za 120, brutální zpoždění - busy jsou vždy na čas? Letadla lítaj v souladu s letovým řádem? Je zajímavé, že když je autobus zaseklý a dálnicic, tak si málo lidí dovolí nadávat, 2 hodiny v letadle navíc nikoho nevrušujou. Za to 20 min na dráze způsobí lidem celoživotní trauma. Mluvím o dálkové dopravě, ne o parodii na regionálku v JČ Kraji.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12054
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 09:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Comettu hoří.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Xdas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 11:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://taborsky.denik.cz/pozary/pozar-v-comettu-likviduji-hasici- z-osmi-sboru.html
Zde je pár fotek
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1951
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 12:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před chvíli jsem tu zprávu o požáru slyšel v rádiu a chtěl jsem to sem napsat a vidím, že už to tu je.
Jak tak koukám na ty fotky, tak je to ještě horší, než jsem si představoval

Martin240025, M_r: Nápodobně. Vždycky mi přišlo jako hloupost jezdit z Tábora do Prahy autobusem, ale musím souhlasit s M_r. Ty zablešený, smradlavý béčka z letitou zažranou špínou, zapatlanýma a zamlženýma oknama, často z neuklizeným bordelem v kupé, to už se fakt nedá. Tam se člověk pomalu štítí sednout nebo na něco sáhnout. Zvlášť směrem sem na jih bych řekl, že je to ještě horší než jinde. Takže dnes už je i mě milejší autobus, i přesto, že mě vyhodí někde na periferii a musím se ještě trmácet metrem za 26,- (i tak je pořád levnější než vlak) někam do "civilizace".
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 13:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda šneka znamenám, že se z Břeclavi do Prahy dostanu za 3 hodiny? Je zajímavé, že když je autobus zaseklý a dálnicic, tak si málo lidí dovolí nadávat, 2 hodiny v letadle navíc nikoho nevrušujou.
Dostaneš, možná tak SC, IC nebo EC. Rychlíková doprava je otřesná a celkem pomalá - zvláště na koridorech musí nechávat předjíždět SC, EC, IC... Já ti budu argumentovat Prahou - ČB, kam to trvá 4 hodiny, autem jsem to schopen ujet za 1:45. V těch busech a letadlech ty lidi většinou seděj na pohodlných a čistých sedačkách, navíc v klimatizovaném salónu, v letadle ale i některých busech je dokonce k mání i pití a jídlo, buď v ceně jízdenky, nebo za zvýhodněné ceny. Co mi nabízí ČD? Buď tam není jídelák vůbec, nebo tam je humusoidní jídelák, kde bych si za ty prachy nedal ani balenou minerálku. SC, EC a IC pomíjím, ty k nám nejezděj (nebo je plečka EC i u nás? - ale stejně bez jídeláku) a navíc jich je minimum a skladba vagónů na IC a EC směr Polsko a Slovensko je taky jedlá. Vozy řady B jsem tam nejednou viděl.
Až budou ČD dosahovat kvalit OBB, nebo DB, tak si mile rád připlatím a tím vlakem i pojedu. Vzhledem k tomu, že to nenastane za mého života, tak dále budu volit auto a bus. Vlakem maximálně tak do Plzně, ikdyž ty Bp už taky nejsou to, co bývaly...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 13:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad M_r:
Ta 1:45 je brána z okraje města na okraj: pak se styďte. Obyčejná linka stíhá za 2:15 z Florence na střechu (133103). a to ještě šofer si drbe celou cestu .... no, víte, co.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 14:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za co bych se jako měl stydět?
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 15:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M-r:Doufám že Vás nenaštvu ale musím vám opět oponovat podle mě asi nebudete moc velký příznivec vlaků a jste zřejmě moc spohodlnělej z automobilu.Můžu s váma souhlasit že kvalita rychlíků a doba cestování na Prahu je nic moc ale není to důvod být až tak kritický,většinou vlaky ničí takyspolucestující,čmárance,rozřezané sedačky,poškrábané skla.Vím že vše není ideální ale není potřeba zde České Dráhy tak pomlouvat.Za poslední 2 roky jsem najezdil tisíce KM a jsem se službami spokojený a vozový park se obrací o dost k lepšímu.
Svět je cirkus který krachuje.....
http//:www.vlackomil.blog.cz
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4020
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 19:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem příznivec vlaků, ale rozhodně ne těch českých. V Rakousku jsem si chrochtal, u nás mě zklamalo i Pendolino. Je fakt, že od doby pořízení auta jsem veřejnou dopravu už nepotřeboval a nijak mi to nevadí, stihnu 2x víc věcí. Není na takové úrovni, aby mě přitáhla zpět. Navíc, pokud jsis nevšiml, já nekritizuji poškození vozů, za které dopravce nemůže (nicméně je plně zodpovědný za jejich odstraňování). Mě osobně vadí jezdit ve vagonech, které jsou o 20 let starší, než já a ta špína v nich je minimálně tak stará jak já. Bolševik padnul před dvaceti lety a na drahách není absolutně vidět žádný pokrok... Aspoň rozhodně ne v JČ.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 19:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bolševik padnul před dvaceti lety a na drahách není absolutně vidět žádný pokrok... Aspoň rozhodně ne v JČ.
Jen decentně připomenu, že když padal bolševik, tak rychlíky relace Praha-ČB jezdily zánovní vozy Amee/Bmee a osobní vlaky téže relace začínaly jezdit funglovky Bymee. Pak nám to zbytek republiky rozkrad...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 19:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidíš, já pamatuju jen piváky na Budvaru...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 19:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to pamatuju, bylo to docela scifi, zvlášť když se přesedalo na slovenské rychlíky do odporových béček se zelenou koženkou do vozů, kam se neschopné až všehoschopné organizační složce ČSD podařilo prodat na jedno místo i tři místenky....
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 21:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to, bych si nepřisadil. Mysím,že mne nikdo nebude podezírat z nadržování dráze, autobusy jsou mi blízký srdcem, dříve i pracovně a z jižních Čech pocházím. Nicméně už 13 let se pohybuju pouze za volantem (i svého busu, když je dobrý den) a najednou na mne loni přišla tříměsíční potřeba jezdit z Prahy do Budějovic a Kaplice něčím jiným (policie v Ústí měří sakra dobře).
Vybral jsem si poprvé vlak ze studentské nostalgie a moje zážitky byly skutečně z pohledu nezaujatého a taky patřičně nezběhlého laika. Takže:
- když cestuju nahodile, vůbec nevím, kolik stojí bus, ani mi to nestojí za to zjišťovat, takže rozdíl v ceně nepodstatný.
- vagóny se za těch 29 let, co jsem s nimi jezdil na internát, opravdu nezměnily, nicméně dal jsem si první třídu a užíval si totálního pohodlí se sklopenými sedačkami, sám ve vytopeném kupé, kde šla navíc teplota regulovat
- po cca 95% cesty mi fungoval internet (zvenku, samozřejmě, ne ve vlaku)
- odjezd vždy načas, příjezd tak plus minus pět minut, jednou čekání s odjezdem do Kaplice pro poruchu zabezpečovacího zařízení na trati (cca 15 minut)
- slušné jednání i ustrojení průvodčích, nesrovnatelně lepší než dřív, fakt jsem zíral.

Výsledek - jako laik kdybych zase potřeboval jet do Budějovic, jedině vlakem. Přijdu, koupím, sednu, jedu, žádná příprava předem, vyhledávání spojení, blokování místenek apod. Nádraží jak kde, celkově nic moc, ale podstatně lepší než před 20 lety, kdo tvrdí, že není vidět změna, rozhodně nemá pravdu.
Soukromí dokonalé (já vím, první třída), pohodlí jako v posteli (jsem ani nevěděl, že když se sklopí dvě sedadla proti sobě, vznimkne regulérní postel). Tohle mi opravdu žádný autobus nabídnout nedokáže.
Srovnání s autobusem v jiných kategoriích znamená srovnávat jablka s hruškami. Jak myslíte, že by vypadaly autobusy, kdyby v nich nebyl řidič a jen to tak cestou někdo prošel? A kolik myslíte,že by stálo jízdné v autobusu, kdyby na každé nácestné zastávce místo orezlé plechové boudy bylo několik baráků a několik zaměstnanců a celounoc by to svítilo? A jak staré by byly autobusy, kdyby si dopravci měli platit výstavbu a údržbu silnic, semaforů a všeho,co jim platí stát? Myslíte, že mýto na to stačí? Já vím, že i já srovnávám věci úplně nesrovnatelné, ale tohle je prostě můj zážitek a můj dojem z dráhy... Mimochodem, co takhle autobusák v mém rodném Krumlově, to je chuťovka, co?
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 22:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: souhlasím týden jsem cestoval 1. třídou po ČR - dopraředu říkám, že jsem jezdil zejména po hlavních tratích. Průvodčí výborní až dobří, na dotaz, nejčastěji ohledně spojení nemrknuli okem, z mašinky vytiskli požadované spojení, informační centra také dobrá. Vozový park: měl jsem InGold, 7 dní za 1200 v první třídě, jezdil jsem Ex, Ex, někdy R - nemůžuz si stěžovat, jednička ve většině případů velmi pohodlná, pendolino na jižní větvi, rezervace do dvojky za 0 kč, doporučuju rezervaci u stolku, aby ste si mohli natáhnout nohy... Také jsem zažil jednu výluku, ValMez - Rožnov - 2 - 3 autobusy na každém spoji, kapacita dostatečná, jelo se na čas. Zpoždění jen jednou, když před Břeclaví někdo vlezl pod vlak, sjeli se 2 vlaky do Vídně, trochu chaoz, ale vyřešilo se to :-).

Trať ČB - PHA: od nového jízdního řádu šla hodně nahoru, SPOJENÍ KAŽDOU HODINU, vždy v XX:01 z ČB a XX:14 z PHY, od 5 do 22 z Phy, od 4(v SO, NE 5) do 21 z ČB, na 6 párech vlaků jezdí vozy Bmee (po opravě, 6 míst v kupé, sedačky jako v jedničce, nové lino, potahy, pořádné podvozky, Vmax 160), na jednom EC tlakotěsné vozy Bmz, někde Bee243 - standartní vagon po generálce s elektrickým topením. Jízdní doba - třetina trasy je STAVENIŠTĚ - tudíž kolem pracujícíh dělníků se nedá jet 120. Trvá to 2:40 z centra Prahy, Jihotrans 2:30 z periferie. Během školního roku 2008/2009 jsem zažil výraznější zpoždění jen jednou - špatná organizace výluky, ale ve většině případů jsem dojel na čas. Dnes o 5 minut dříve. Dále na většině spojích zajištěno občerstevení soukromou firmou. Ceny ještě přiměřené.

O proti autobusu: během cesty můžete navštívit toaletu. Tu a tam trošku špinavá, ale stále lepší než nic v buse. Málokdy se mi stane, že nade mnou funí stojící cestující... ve většině případů všichni sedí. Často po méně jak 4 v kupé, tudíž člověk získává více osobního prostoru.


Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Vláčkomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 01:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M-r:Je fakt, že od doby pořízení auta jsem veřejnou dopravu už nepotřeboval a nijak mi to nevadí...........

Asi jsem vůči Vám trochu zaujatý ale je fakt že je to Vaše věc a váš názor. Jen mám ale pocit že právě lidé jako vy kteří vlastně veřejnou dopravu ze svého přesvědčení nepotřebují nadávají na ČD nejvíc.A pak mi nejde na rozum jak člověk z K-Reportu může takovou větu napsat.
Naopak Slim a Martin240025 mě utvrdily v tom že lze věci vidět i optimisticky a že nejsem spokojený jen Já.
Svět je cirkus který krachuje.....
http//:www.vlackomil.blog.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51168
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 03:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však on má M_r víceméně pravdu, ale minimálně nad některými jeho výroky nezbývá než se jen hořce zasmát. Např. že "Až budou ČD dosahovat kvalit OBB, nebo DB, tak si mile rád připlatím a tím vlakem i pojedu.".

Protože toho bych se v našich podmínkách opravdu jen velmi nerad dožil.
Stejně tak nemá asi cenu komentovat některé argumenty - jen velmi malá část je v rukou dopravce (a to i kdyby si o tom rozhodovat mohl, takže i jistý brněnský „podnikatel” by dopadl úplně stejně, pokud by si nezajistil nějakými metodami nadstandardní přístup - což ale není ani trochu „veřejný” zájem).

Ale jinak bohužel nezbývá než souhlasit, že (nejen) doprava je tu jen pračka státních peněz pro "spřátelné firmy" (a SŽDC, ČD a další subjekty jsou tu jen jakýmsi meziskladem bez větší možnosti o své činnosti rozhodovat - stát si potřebná rozhodnutí příslušnými kroky vynutí) a o vlastní přemístění jde minimálně. Ono by mohlo být také mnohem hůře a při současné snaze o tzv. otevírání trhu to může nabrat velmi rychlý spád směrem do .

PS:
V kterém buse že dostanu něco k jídlu? A dokonce snad zadarmo? Myslíš snad tu břečku u SA? To má docela daleko i pití, o jídlu nemluvě.
U vlaku bych o vydatné svačině (teplé a studené pití, bageta plus ještě cosi k jídlu) v ceně věděl.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 09:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Nobless Line s patrovýma Setrama? V SA croisanty, dobré misly - Corny. dále sušený maso - nikdy jsem neokusil, btw, to samé má i WGS.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51174
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 12:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá, optal jsem se špatně - na jaké lince (a navíc kde pak i zadarmo). :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 15:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: nad tímto výrokem jsem se také pozastavil, OeBB mi nechaly ujet poslední spoj z Linze do ČB ( Sp okolo šesté večer), jelikož EC (Mnichov - Vídeň zpožděný o 10 min) přijel do Linze o 5 minut později po pravidelném odjezdu vlaku (měl přijet asi 18.06, přijel cca 18.20, vlak z Lince jel v 18:13). Ale tenkrát mi to celkem nevadilo, neboť jsem měl SommerTicket, byl pátek večer a SommerTicket platí o víkendech v nočních vlacích. Takže jsem jel do Vídně, odtud přes noc do Innsbrucku a dále do Breneru - výborný výlet, ale kdybych chvátal domu, tak bych byl velmi zvědavý, jak by se ke mě zachovali.

DB: dle slov jednoho průvodčího si Němci pochvalují naše státní železnice, protože ve většině případů není problém dát do vlaku kolo. Zkušenost s DB mám jen v rámci S-Bahn v Mnichově a Brlíně, více nemůžu posoudit. A v rámci Rakouska jsem vyzkoušel EC z Vídně do Dortmundu, s tvrdostí sedadel v německých dálkových vozech jsem nebyl vůbec spokojen. Naprosto nevhodné na desetihodinovou cestu.

Dále existuje jistá skupina zejména Britských turistů, kteří jezdí z ČB do Prahy vlaky přes Písek. A hádejte proč. A pokud možno v prvním kupé, v prvním voze za lokomotivou
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Sysel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 16:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by Britští turisté byli fandové dieslových lokomotiv?
Já jsem chcuk mít Krokodýla ....................... a už ho mám;-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51184
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 18:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, hlkavně šestiválcových a beztlumičových. :-) Občas stíhají i dva obraty za den. Vídám je tu dost často...

K jídlu:
Hlavně je to většinou tak, že řidič o nějakém jídle ani nechce slyšet. O pití ani nemluvě. Nebo mám jen smůlu a jíst a pít už se většinou dá?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 23:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá, optal jsem se špatně - na jaké lince (a navíc kde pak i zadarmo).

No já jsem před čtrnácti dny jel s Eurolines z Prahy do HK a dostal jsem zadarmo vodu a müsli oplatku
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 19:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Mezi Vídní a Dortmundem jezdí pravidelně ICE, ty EC tam byly jen vyjímečně v době, kdy byly problémy s klopícíma ICE.
Jinak upřímně řešeno, u obou jmenovaných společností (DB,ÖBB) vím o nesčetně chybách: nejhorší je to ujíždění, který je u DB třeba běžný i u 5-minutového zpoždění. Vadí mi taky častý brajgl ve vlacích způsobený chováním některých cestující. Ovšem díky ostrým obratům ten brajgl putuje klidně celý den tam a zase zpět. Něco jako, že by prošel na obratu týpek, co vyklízí koše s paní, co narychlo přetře podlahu,jako třeba u ostrého obratu Švejků v ČB, na to u DB hned zapomeňte.
Zas na druhou stranu údržba na konci dne je u DB luxusní. Bydlel jsem nějaký čas u depa. Když jsem viděl navečer ty armády uklízeček, co se vrhly na soupravu 6ti Ex-Silberlingů, tak mě pojala lítost, že to u nás končí u tý paní s jedním kýblem na vše v celé soupravě.
Přesnost: DB docela i jo, ÖBB nikoliv - v Rakousku je to se zpožděním jen o málo lepší, než u nás, důvody jsou podobné, hlavně tya modernizace.
Řešení výluk u obou dopravců - katastrofa. Sice mají na všechno pěkně vypracované brožůrky s výlukovým JŘ, ovšem, pak naskládají 6-vozovou soupravu do jednoho Mana Lions Classic. To pak zažijete, jak se cítí sardinka v konzervě.
Čistota a úroveň stanic - lepší než v ČR, ale řekněme si upřímně - obě země sami o sobě mají čištší a hezčí životní prostředí, než ČD, tak proč by dráhy měly být vyjímku. Každý dle svého standartu.
Personál: ÖBB super, DB občas děs a hrůza, zlaté ČD.
Nu a nakonec vagony: Setkal jsem se s dost "východoevropany", kteří mi řekli, že jim přijdou daleko lepší naše koženkové B-humusy, než Doppelstocky,Šuplíky nebo i dálkovozy DB/ÖBB. Ne každému tyhle 40-let staré trosky vadí, jen by mohly být čistší a mít nějakou tu generální opravu. Na tohle si myslím, že je Najbrt ideál. (já osobně bych Béčka poslal do šrotu, nejen díky interiéru, ale hlavně díky podvozkům).

Jinak úroveň busů v těchto zemích není o moc lepší než v ČR, jedině snad, že některé společnosti mají lepší infosystém a pak větší počet klima a nízkovozů. Jinak řidiči jsou někdy stejně nepříjemní, jako u nás. Navíc řidič komunikující pouze v Bavorštině není zrovna ideální na srozumitelnost.
ICQ: 338-873-999
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51193
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 19:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zas na druhou stranu údržba na konci dne je u DB luxusní. Bydlel jsem nějaký čas u depa. Když jsem viděl navečer ty armády uklízeček, co se vrhly na soupravu 6ti Ex-Silberlingů, tak mě pojala lítost, že to u nás končí u tý paní s jedním kýblem na vše v celé soupravě.

To samé bys viděl při bydlení v Praze u ONJ. Budějce si ve srovnání s tím plně zasluhují název "Bulharsko".

R_b:
Díky. Sice nejsem přítelem akových věcí "zdarma" (radši si platím jen to, co opravdu chci), ale potěší to.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 20:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele chlapci: když už i moderátor plete vlákno, tak kdo je z toho "voľaký zmetený"?
Nebo se bojíte to dát do vlákna zarputilých železničářů ze stejného kraje?

Co takhle nějaký ten sraz U koně a dát dohromady, co kam patří. (Ode mě to sedí: tuhle jsem také musel po delší debatě hledat, kdeže to vlastně píšu.) Tak dobré nervy a více piva, pak nám to půjde.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 20. září 2009 - 20:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: když on je někdo nejen zarputilej železničář, ale možná i autobusák v jednej osobě

LDM: já zažil jednu výluku o OBB, na soupravu 4 cityshutlů přijelo 5 starších busů od PostBusu. Všichni se vešli :-). Přípojenej vlak ujel. Nastupoval jsem na nástupiště a viděl jsem rozjíždějící se soupravu (vnitro IC). Německy neuím pár slov, ale bylo mi naprosto jasné, co asi říkali ti lidé. Ale během pěti minut přijelo EC, z EC udělali zastavující IC. Ale když to domyslím, tak to byl dobrý krok, protože to IC by se dostalo na nějakých 10 minut, protože by muselo čekat až bude volno za EC.

Jak kompenzují OBB ujetí přípoje? Pokud by mi ujel poslední vlak, jak jsem psal a neměl bych jinou jízdenku, mám třeba nárok na ubytování a večeři? :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Honza Kukla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.94.41
Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 00:00:43    Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu mluví o vlacích, já se musím přiznat (i přesto že jsem autobusák a dopravce jezdící linku částečně v souběhu s vlaky), že mám vlaky rád.
A ještě jedna zajímavost. Tento víkend jsme (náš vodácký oddíl) pořádali jako každoročně akci na Hamerském potoce nedaleko Jindřichova Hradce. Protože tam jezí spousta lidí, zajišťuji tam dopravu (místní Hamerská doprava) třemi svými soupravami autobusů s vleky a pak ještě objednávám 6 vlaků od firmy JHMD. Lidi (většinou v mokrejch zahumusenejch neoprenech) jezdí v nákladních vagonech a lodě v dalších. Každému se to moc líbí :-)
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 21. září 2009 - 00:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Na ONJ bych kvalitní údržbě věřil, bohužel, tady na jihu je to jiná realita.A samozřejmě objednavatele to nezajímá, vždyť stejně za chvíli všecku regionální VHD zruší.

Martin 240...: To by mě taky zajímalo, jako to ÖBB a DB kompenzují a jestli kompenzují i lidi jedoucí na lístky IDS. Mě takhle jednou, když jsem jel na lítačku IDS NALDO, ujel poslední vlak a domů jsem se dostal úžasnými kombinacemi Vlak-Bus až velmi pozdě v noci.Tenkrát jsem fakt přemýšlel, že se dojdu zeptat, jestlikompenzují, protože můj vlak přijel o pár minut (dvě-tři) později a poslednímu vláčku jsem zamával z peronu.
ICQ: 338-873-999
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 25. září 2009 - 13:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, pořádáme vyhlídkovou jízdu linkového autobusu Škoda 706 RTO - KAR zajímavými místy severního Plzeňska. Jízda, konaná na státní svátek v pondělí 28. září, je především určena všem milovníkům staré dopravní techniky a cestování. Bude čas na fotografování , poznávání přírodních a historických krás na cestě, návštěvu originálního pivovaru s restaurací na zámku Chyše a provozu ČSAD v Kralovicích. Odjezd je v 8:30 z Plzně, zastávky ČSAD v Šumavské ulici (5 minut od vlak. nádraží). Návrat do 19 h, přihlášky a další info tel. 602 617 681. Těší se MK
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 25. září 2009 - 23:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké novinky z našich krajů:
http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=6715

==>
Crossway LE - MHD Písek
WW/Kutsenitz - předpokládám "MHD" Milevsko
Citaro - taky Písek? nebo snad Krumlov??
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 28. září 2009 - 14:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2 autobusy z Linze jsou TADY. Vozový park: ještě mají nová Citara, krátké MANy, a nějaké mikrobusy s motorem mercedes (linka 26). Žádný trolejbus jsem včera nepotkal.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 30. září 2009 - 13:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MF DNES Jihočeský (Jižní Čechy)
Cestování na 1 jízdenku skončí 31. prosince
30. září 2009 0:00

Hluboká nad Vltavou - Ráno do Budějovic městským autobusem, odpoledne na Hlubokou vlakem. Takhle cestovala tři roky mezi domovem a školou studentka Jitka Turečková. Stačil jí k tomu předplatní kupon budějovického dopravního podniku, který na této trase uznávali i ostatní dopravci. Od ledna to ale tak jednoduché mít nebude.

České Budějovice se totiž rozhodly vypovědět smlouvu o provozování takzvaného integrovaného dopravního systému, který zahrnoval linku 104, vlaky nebo autobusy ČSAD Jihotrans. Jeho hlavní výhodou bylo, že lidé cestující mezi krajským městem a Hlubokou nad Vltavou nemuseli řešit, jakou jízdenku použijí. Například jízdenka městské hromadné dopravy platila i ve vlacích a naopak.

„Určitě se mi to vyplácelo, protože na síťovku městské dopravy jezdím i různě po Budějovicích. Navíc jsem nemusela řešit, jak se dostanu domů. Jednoduše jsem se podívala, jakým spojem to bude nejrychlejší,“ říká dvaadvacetiletá Turečková.

Systém byl příliš drahý Jenže pro Budějovice byl tento systém drahý. „Jen Českým drahám z něj platíme ztrátu 400 tisíc korun ročně, a to už šest let. Navíc, hlavním koordinátorem integrovaného dopravního systému na jihu Čech je kraj. Ten by to měl podle nás řešit,“ zdůvodnil změnu budějovický primátor Juraj Thoma.

Dodal, že výpověď smlouvy neznamená, že by zároveň skončila autobusová linka 104, která cestující mezi Budějovicemi a Hlubokou vozí. Jen si lidé budou muset znovu kupovat lístky u konkrétních dopravců.

Tedy jiné do vlaku, které ale nebudou platit ve vozech Jihotransu. V nich neuspějí ani majitelé jízdenek městské dopravy. Vzájemné uznávání lístků skončí letos 31. prosince.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy
Autor: * (zml)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 30. září 2009 - 13:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MF DNES Jihočeský (Jižní Čechy)
Táborská karta zatím nebude
30. září 2009 0:00

TÁBOR - Vydání Táborské karty plánovala radnice od minulého roku. Pro místní by se stala důležitým pomocníkem. Po jejím nabití by s ní mohli platit městskou hromadnou dopravu, divadlo, kina, vstup do památek či sportovních zařízení. Ale také třeba obědy dětem ve školních jídelnách, školné v mateřských školách a řadu dalších věcí. Rada města se však v pondělí rozhodla, že práci na tomto projektu pozastaví. Stejný krok totiž udělalo vzhledem k nedostatku financí krajské zastupitelstvo a bez návaznosti na Jihočeskou kartu ztrácí ta táborská smysl.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy
Autor: * (vř)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 30. září 2009 - 14:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aspoň sme originální, DDS, derivovaný dopravní systém hned tak někdo nemá
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.204.114
Odesláno Středa, 30. září 2009 - 15:38:36    Odkaz na tento příspěvek  

DDS, tomu moc nerozumím: derivovaný = odvozený...