K-report
 

Archiv do 2. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv do 2. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3522
Registrován: 11-2003

Odesláno Čtvrtek, 01. října 2009 - 05:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať žijou jižní Češi...
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. října 2009 - 07:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... ve smogu a prachu
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 02. října 2009 - 17:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nikdo nemusí platit jinou dopravu, to se to uštří z rozpočtu kraje
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51336
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 02. října 2009 - 17:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakopu jinou dopravu? Osobáky na Hlubokou už stejně víceméně jezdit nebudou a nedivil bych se, kdyby se časem osekala i 320 060 a další linky.
Že vozí lidi? Pět spojů denně jim mustí stačit (a nebude potřeba časem ani kloubáků).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 02. října 2009 - 17:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: to je fáze 2 a možná už v březnu, sám nevím co PAN krajský úředník zase odkouká u jiných - hlavně to špatné odkoukává.
Ti už nejsou potřeba skoro dneska....
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51337
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 02. října 2009 - 18:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepší nevědět, nevidět, neslyšet...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 02. října 2009 - 18:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč nemůže odkoukávat od Brňáků? Soupravy nemusí být pětivozové, ale ten systém se mi hrozně moc líbí
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 03. října 2009 - 15:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady najdete pár fotek nového vozítka pro Jihotrans. Proč nebyly zvoleny slušivé proužky, ale modrý flek alá CONNEX?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Jarda1950
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 03. října 2009 - 22:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dva pohledy, Žižkovo náměstí s autobusy.
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 04. října 2009 - 01:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda: Pěkný fotky
Nevíte přesné datum jejich vzniku a hlavně kdo a pro koho je dělal? (jako jestli jsou osobní provenience, nebo je dělali pro média, nebo pro knihy, průvodce, letáčky atd.).
Nějak mě tam matou ty busy a žádná trolej. Tak ře by to bylo těsně po odtrolejování na přelomu 60/70. let? Jenže na to mi zase přijdou zaostalá ta auta a i baráky mají ještě moc pěkné omítky.
ICQ: 338-873-999
Jarda1950
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 04. října 2009 - 08:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lous de mydlaque:Ty pohledy vydal ( Nakladatelství Orbis Praha ).
Ta černobílá pohlednice byla poslána v roce 1957, ta druhá je nepoužitá.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4047
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 04. října 2009 - 11:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty fotky jsou z doby, kdy už po náměstí tramvaj nejezdila, trolejbus tam nejezdil nikdy.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 04. října 2009 - 11:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r, Jarda: Díky pánové, na ten rok 1957 to i vypadá. Já si spletl, že okružní trolejová linka 4 jezdila Karla IV. místo Kanovnické.
ICQ: 338-873-999
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 06. října 2009 - 17:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
dám Vám dvě těžké hádanky - jsou to zastávky na hranicích kraje Středočeského a Jihočeského, zast. jsou v stř.kraji.... NA těchto zastávkách už se autobusu nejméně 15 let nedočkáte, i když jsou v obcích - něco jako na lince 320460. Znát je bude asi Mazda, ale ten je diskvalifikován z hádání, jen může přispět nějakým vysvětlením, nic proti Mazdě, jenže on to zná....asi

Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 06. října 2009 - 19:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V centru Tábora budou za rok jezdit minibusy
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 19:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já se opět vtírnu:
jeden bus nejmenovaného dopravce odstavený v nejmenované vesnici

Ta samá vesnice o pár minut déle na výstavě

nejsem si jist, ale asi patří IBBRABUSU...
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4090
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 19:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mahouš?
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 19:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nebyla hádanka, takže nic nevyhráváš.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Sysel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 19:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten bus nepatří Ibbrabusu!, s tím busem přijeli kamarádi z Brna + Olomouce + Mutěnic ++ a jinak bydlí ve Vyškově. "Ibbrabusové" tam dorazili s tím obrněným busem

(Příspěvek byl editován uživatelem Sysel.)
Já jsem chcuk mít Krokodýla ....................... a už ho mám;-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 00:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek z malebného autobusáčku v Mladé Vožici jen tak




A jinak mám silný dojem, že skončil provoz kloubového autobusu (C943 TAL 43-42) na lince Tábor - Opařany - (Bernartice). Už o prázdninách místo něj začala jezdit tehdy čestvě generálkovaná C954 TAL 44-20. To jsem myslel, že je jenom dočasně = jsou prázdniny a kmenový kloubák je tedy na nějaké větší opravě. Jenže prázdiny už jsou dávno pryč a 44-20 je tam pořád. TAL 43-42 jsem teď párkrát viděl na 390700 Tábor - Mladá Vožice místo tamní kmenové TAL 07-07. Jeví se to tak, že poslední C744 TA 97-99 už je kaput (i když podle ČKP ještě pojištění má), TAL 43-42 se přesunula do pozice záložního vozu a TAL 07-07 tedy zůstává posledním turnusově nasazovaným linkovým kloubákem.
Tohle už si asi tedy

Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 10:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b Jj je to tak jak říkáš,ta 943 už pravidelně Opařany jezdit nebude. Info od řidiče Comettu - kvůli snížené poptávce po přepravě...
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 17:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dnes koukal, že Kukla si koupil bus od ČSAD AUTOBUSY - viděl jsem jej ráno v 9 na AN, a teď u Penny stojí jeho Renault. Foto nemám, jelůikož foťák byl doma
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 18. října 2009 - 18:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusák:
Jo jo, jedná se o LC 735 s touto historií:

Čsad Prachatice PT 46-36>Čsad Autobusy České Budějovice 1C6 5180 (Vimperk)

a nyní má RZ 1AA 9722

počítám-li dobře, tak to byla poslední LC 735 u Čsad Autobusy České Budějovice
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 12:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u toho Kukly měl by někdo jeho vozový park?
Redjams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 08:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno na lince Č. Budějovice - Kaplice spatřena Karosa C943 CBA 17-50.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 13:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdíte někdo pravidelně v neděli z Brna do ČB? Kamarádka jela někdy v 6 večer z Brna... Bus jel pěknej, ale přecpanej (že se stálo skoro až k řidiči, a to celou cestu > nízká kultura cestování).

Dále ji dostala "hygienická" pauza v Telči, kdy vystoupil celý autobus vykonat potřebu, hala nádraží někdy večer zavřená, tudíž se jí naskytl tragikomický pohled... celé nádraží obsypáno mnoha lidmi na které dolehla fyziologická potřeba, holky zabraly keříky, méně šťastné asfalt, uličky mezi stojícími autobusy, chlapi se soustředili kolem budovy AN... kéž by balkán - tohle je možné vidět každý týden?

Šlo by s tím něco udělat? Třeba jezdit ve dvou vozech? Třeba kmen ARWAY + posila cokoliv (obyč CROSS, (L)C700, pohodlnej MAN (ne ten s plaťákama). Lidi si raději sednou do méně pohodlného, než aby v LUXu stáli...

A problém v Telči vyřešit otevřením AN kvůli tomuto spoji... Ona jela z Bratislavy (sotva stačila přestoupit), prve ji uchvátily EUROLINES, tak to měla tendenci porovnávat... Do tohoto spoje prý už nesedne, raději pojede přes Prahu s možností delší pauzy, během přesunu na SA na Knížecí či přespání v Praze.


Doplnění: na 4 hodinovou linku by uvítala prostornější autobus, více místa nejen na nohy, ale i na věci, jelikož jeli studenti s batohy, které se nevešly do zavazadlového prostoru. Dále autobus vybavený WC nebo společensky únosnou pauzu
a lepší cestu - ale ten bus tam víceméně supluje ZDO, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 14:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Brno:
spoj 18:15 - dlouhej bus ARES 15m
An v Telči nebudu komentovat, nejsme vlastníkem a nemůžeme někomu nařídit aby ve 20h někdo přišel na AN otevřel a odešel...., bohužel za to dopravce nemůže. Až bude AN u vlakového nádraží se společnou budovou, možná se to zlepší. Kdybychom se tam možná potkávali s Tourbusem, tak tam ten chlapík přijde....
Cestující na spoji nikdy neodhadnete, že na Vysočině o víkendu jezdí jen dálkové linky, za to také dopravce nemůže(nebude dlouho trvat a to samé bude i na jihu).
Tento bus vždy stačil a stačí. Bus jede na rozjezd městských v ČB kolem 22:10.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 14:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míro, já vím, že Telč opravdu není Vaše záležitost, ale opravdu mě šokovalo, že to tam takhle funguje. Ale Jihotrans snad platí za vjezd na AN a mohl by od toho očekávat nějakou službu krom jednoho štaflu. A město Telč by také mohlo mít zájem, aby přes něj nedotované autobusy nepřestaly jezdit, tudíž se také trochu snažit. Pokud by tam ten chlapík zajistil občerstvení, tak by na tom možná i vydělal :-). Ad politika: já vím, že jižní Čechy nejsou švýcarský kanton...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 15:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Telč:
Ale vlakové nádraží je ta samá tragédie. Nevím, nevím, zda výstavbou miniterminálu u dráhy se něco zlepší. Moc místa tam není. A když dnes hala má veškeré služby uzavřeny od 16h (v létě od 17h), tak fakt pochybuji.
Od nových jízdních řádů se tam obvykle sejde Tourbus + Jihotrans + H.F.TOUR, ale kvůli nim určitě ICOM - natož SŽDC - nic zlepšovat nebude. Tomu stačí vybírat poplatek za vjezd, ne?
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 15:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Platíme akorát Třebíč, Telč platíme,za co bychom tam měli platit?????
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 16:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusák: to je fakt, Telč by Vám měl doplácet

Něco pro zpestření, i když to sem vůbec nepatří :-)


Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 22:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak my sice platíme "zlatem" např.Písek, ale o víkendu je to tam stejné jako ve zmiňované Telči.
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 22:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písek: tak tak, no i Krumlov(platý se jak čsad tak městu). Zazemí za které udajně(blafarna, perzonální wc) platíme nemužem využít a i za wc platíme. Příklad z dnes: přivezl jsem paní z Lipna, která chtěla pokračovat na ČB. Běžela do haly se podívat odkuď jí to jede. Přišla za mnou uplně hyn "že tam je tma a vůbec tam není vydět" poradil jsem. A divil že je ta hala/čekarna vůbec otevřená. A to nemluvím že jednou mě tam asiský cestující hledající wc někdo zamkl.
AP-76-88 BEST OF RTO
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 23:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mazda 6:
Tak víkend je tragický téměř všude:

Žádné služby:
Písek, Milevsko, Bechyně, Týn, Vodňany, Vimperk, Prachatice, Český Krumlov, Kaplice, Nové Hrady, Třeboň, Jindřichův Hradec, Dačice, Telč, Pelhřimov, Kamenice n.L.

Nějaké služby (obvykle poskytuje někdo jiný, jen ne správce, co vybírá poplatky):
Praha - (Roztyly, Knížecí), Strakonice, Tábor

P.S.: ale řidiči se umí pomstít. Např. v Písku posíláme s "pískem" přímo na kola odstavených busů místního dopravce.

Vzhledem k placeným částkám je podle mě čas si došlápnout na správce. A příslušnou částku za vjezd platit jen v případě poskytnutí plnohodnotných služeb. A ne automaticky za spoj.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 23:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda, Erťák a spol: za co vy jim vůbec platíte? Pokud to porovnám s dráhou - například v Krumlově je pěkné nádraží, otevřeno od rána do večera, nedaleko informační centrum. Města se vstekají, že k nim nikdo nejezdí, ale Českokrumlovské nádraží a jeho přístup k cestujícím a dopravcům je minimálně na pár facek . Za tu dobu, co jsem jezdil do Krumlova, jsem byl na AN jen párkrát, dostala mě babizna na informacích, s otvírací dobou krámu na vesnici o 200 obyvatelích, dále druhá babizna na WC. Za takový hnusný toalety vybírat peníze je vrchol drzosti. Autobusová nádraží, i když malá, by snad měla poskytovat tyto služby: otevřeno 20 mi před odjezdem / příjezdem prvního autobusu, zavřeno o odjezdu / příjezdu posledního autobusu. S tím spojenou informační kancelář s možností zakoupení jízdenky, se stejnou otevírací dobou jako AN. Dále WC + možnost zakoupení drobného občerstvení v PŘIJATELNÉ KVALITĚ (bufet v ČK mi přijde celkem odpudivý). Ještě čekárnu pro řidiče na úrovni.

Pokud to srovnám s vlakovým nádražím v ČK, prakticky jako srovnávat vejce a dudy, na vlakovým se nachází informační centrum, v okolí pár hospůdek, uvnitř čisto, slušné toalety, automaty na teplé nápoje, nevím jestli je tam automat na tyčinky. Dále se tam člověk dozví informace i v pozdějších hodinách, má si kde sednout i za nepřízně počasí....
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 23:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: velmi mě mrzí, že žádné služby nenajdeš ve větších městech, jako je Písek, Jindřichův Hradec, Prachatice, Pelhřimov...

Dokonce i v Týně, kde je AN pod hlavičkou Jihotransu, což je celkem ostuda. Nebo jak to je? :-) Spása JH je přilehlé vlakové nádraží... musím říct, že leckteré vlakové nádraží v srovnatelném městě je na tom mnohem lépe, než autobusák. Už jen přítomností drážního zaměstnance. I když ne pokladní, v případě nouze je možné se zeptat alespoň výpravčího... ale teď ruší jednoho za druhým :-(. Jak je to v jiném kraji? Kdo vůbec zodpovídá za provoz AN? Město? Či nějaký "vydřiduch" ? Nebo je místní samosprávě jedno, že kdokoliv přijede do cizího města, vidí nejprve AN či vlakové nádraží a po té si podle toho dělá obrázek o zbytku města? Připravují se někde reálné projekty úpravy AN? Či jen "zcivilizování" ?

V Bechyni je možné tento problém řešit zastavováním u vlakového nádraží, kde je i zastávka COMETTU.

Jak je to v jiných krajích?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5991
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 23:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No Míro a co zkusit místo přestávky na nádru něco po cestě(nevím zda je možnost). Používá se to sice na mezinárodních linkách, ale možná by to šlo i tak. Letos jsem jel z Trenčína do U. Hradiště a bus SAD Zvolen měl přestávku přímo na motorestu.
A prohodil jsem pár slov se servírkou a ta už čekala na příjezd, lidé z busu měli přednost při jídle. Řidič dokonce už měl jídlo připravené, pak se šel natáhnout. A docela se jim to vyplatí, protože každý si něco koupil,něco snědl. A pěkně vychlazená 12 na stole u lesa přišla vhod i mě.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1840
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 23:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: po přečtení několika cestopisů ohledně Turecka, Íránu: bývá zvykem, že je přestávka i hodinu v restauraci, kde mají všichni cestující objednanou večeři / oběd.

Ale nápad dobrý, na cestě by se určitě našel nějaký ochotný podnikatel, cesta by se tím sice protáhla, ale velmi zpříjemnila.

Šlo by tohle aplikovat i na linku ČB - PHA, že by se stavělo na půl hodinky v motorestu v Miličíně?

ještě k předešlému Mírovo příspěvku: ARES 15m stačí. Myšleno jako, že si všichni sednout? Nebo že se všichni "nějak vejdou" ? Chápu, že posílení tohoto spoje o jeden autobus navíc /nemusel by být nejluxusnější, stačilo by rozumně vysvětlit, že se jedná o posilu/ by nebyla levná záležitost, ale nevyplatilo by se to? Pokud by byli cestující informováni, AMS otevřen na dva autobusy, jeden by jel třeba "rychle", druhý by stavěl všude... Nebo to bude třeba po změnách od půlky prosince?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 25. října 2009 - 23:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Písek a úleva na kola je běžná(eště že nejsem ženské).
AN Krumlov- WC, info, občerstvení v hale, sekáč červeného kříže, kadeřnictví(jednou jsem se tam nechal pidlat a v půlce mě zazvonil mobil, to byl ksicht holičky až mě chtěla vyhodit), romská mladež čekající roztřel to vše no coment.
Nejlepší je "retro" bufet úplná 80 léta i s plagaty zpěváku na zdích, s různíma postavičkama pojídající chlebíčky a čekající na bus do své zapadlé dědinky i dědulou prodavačem, akorád ten fousatej štangast popíjející rum a pivo tam už nesedává na své židly a je tam na hoře. Minule byla sranda natočte nám PETku piva - 20-30 min operace Kdy při natočení půlky jí vylil a začal z nova (točil jí asi poprvé).
Ale to vše je už tam místní folklor. Pravda bez toho všeho si to nedokažu představit.
Jen je pravda že platíme a naši zakazníci musí hledat různé zákoutý k vykonání potřeb.
P.S. i wc na agipu pod AN je už taky zpoplatněno 5 kč.
AP-76-88 BEST OF RTO
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 26. října 2009 - 17:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Týn, přes týden jsou služby od 5,30 do 17,30hod. Víkendy,když je tam paní v "sázkárně" u které je klíč od WC so:8-11,30 a nedele 14,30 do 17. Jinak v Týně na 10-15 víkendových busů nebude otevřené AN, vandalové nespí.O frekvenci cestujících ani nemluvím. Pro většinu spojů je výchozí zastávka Týn, a co projíždí - Veolia+Prachatice a Milevsko, to nemá smysl.
Hrady - kapitola sama pro sebe, tam je tejden co tejden všechno rozbitý, vymlácený okno...
Bechyně-k nádraží je cesta samá díra, akorát zničit bus.
Krumlov-kapitola sama pro sebe, takové město a taková ostuda.

Ad stavění mimo:MIličín - možné to je, reálně se jízdní dobou dostaneš na 3 hodiny rovně a nikdo skoro nepojede, neb pojedou rychlejším, který nemá nikde přestávku (ČD,Veolia,KODISP,SA,Bosák) tomu věř. Bývávalo, že většina spojů stávala 15 minut ve Ve Voticích an, To bylo po privatizacích odbouráno a jezdí se v zátahu. Holt jízdní doba u zákazníka také dělá své.

Ad Brno:Posila by se nevyplatila. Pokus byl loni, rychlíkovým spojem v 17:40 z Brna - jezdilo cca 10 lidí.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 26. října 2009 - 19:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mirbusák:
Slovo z provozu. Souhlas. Víš, že naopak zrychlujeme linku na hranici možností od prvopočátku. Proto vynechané Votice nebo Milín a Vodňany a jiné zajíždky.

Teď ale možná je doba přehodnotit system. Kraj nemá prachy na vlaky a nahradit některé vlakové spoje busy může být i lukrativní. Jen pak tyhle spoje musí kraj(e?) ochránit proti vyzobávači. Ten kraji určitě nebude stavět Vitín nebo Roudnou.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 26. října 2009 - 21:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míra, Boblick: chápu, ale bylo by to stylové, kdyby se cestující navečeřeli, poklábosili :-)... ale linka do Českých Budějovic je na to krátká, možná to Brno, zahraniční určitě.

A překvapuje mě, že rychlým spojem v 17:40 jezdilo málo lidí... snad se to muselo mezi pravidelně dojíždějícími rozkřiknout, že jezdí i rychlý bus. Nebo z mého pohledu možná byla chyba, že jel v 17,40. Kdyby jely 2 vozy v 18:15 /lidi jsou navyklí na tento čas/ jeden po dálnici nonstop z Brna do ČB (našlo by se alespoň 40 lidí?)/ a druhý zastávkově. K tomu expresnímu: co si rozmazlit študáky zajížděním PŘÍMO ke kolejím? Bylo by to byrokraticky možné?

Ale potenciál vidím spíže v neděli z ČB do Brna, jelikož v Brně je mnohem víc škol než v ČB.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
eurolinesHK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.27.198.126
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 07:20:53    Odkaz na tento příspěvek  

v Ceskych Budejovicich se rusi nocni linky!
Viz mail od primatora J. Thomy:
Vážený pane, pokud Vám to uniklo, rád bych Vás upozornil na fakt, že městský rozpočet bude díky propadu daňových výnosů letos o cca 240 milionů korun chudší, než předpokládal, to znamená propad příjmů města o cca 15%. Rok 2010 bude se vší pravděpodobností ještě horší. Byl jsem to já, kdo před několika lety po svém zvolení do funkce náměstka primátora prosadil zavedení nočních linek. Ročně to představuje náklady cca 3 miliony korun. Dnes jsme v situaci, že na to prostě řečeno nemáme. V opačném případě bychom museli rušit denní linky a to se mi zdá mnohem horší, než toto řešení. Pro Vaši informaci ještě připomenu, že letošní rok stojí MHD městský rozpočet 202 milionů, v příštím roce to po rušení linek a úpravách jízdních řádů bude 182 milionů. Jelikož soudím, že žádné rozumné řešení, kde vzít 20 milionů nemáte, budete muset vzít za vděk tímto sdělením.

J. Thoma
eurolinesHK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.27.198.126
Odesláno Čtvrtek, 29. října 2009 - 07:34:37    Odkaz na tento příspěvek  

Navržené změny v budějovické městské dopravě od 13. prosince

- zrušení všech nočních linek: č. 52 (Nemanice - Nové Hodějovice), č. 53 (Máj, Antonína Barcala - Náměstí Bratří Čapků), č. 59 (Vltava - Suché Vrbné) - zrušení linky č. 15 (Vltava - Náměstí Bratří Čapků) - změna linky č. 104 (Nádraží -Hluboká nad Vltavou) na linku č. 4, která bude jezdit na stejné trati, ale nebude součástí integrovaného systému - o všech prázdninách jezdit podle prázdninového jízdního řádu
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 30. října 2009 - 16:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna galerie, nejvíce mě zaujal Ikarus v prouhatém laku ČSAD JIHOTRANS
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 10:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Pěkná galerie, je tam spousta busů, které jsou už historií, nebo už vypadají jinak... třeba první MAN SL 222...
Redjams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 18:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten MAN CBA 48-01 podle mně jezdí a vypadá furt stejně. Vídám ho občas na lince z Budějc do Kaplice.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 19:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Man CBA 48-01 prošel (stejně jako tejnskej CBA 48-02) generální opravou, při které byl změněn žlutomodrý lak na unifikovaný jihotransí.
Turnusově je zařazen do Besednice, kde se vozový park během roku, co jsem tam nebyl, docela proměnil. Již tam nenajdeme céčko CBA 04-49, ani jeho náhradu Crosse 3C4 7222, nahradil je právě ten generálkovanej první man CBA 48-01. Dále na Besednici (přes Římov) jezdí Cross 4C2 8451, donedávna "hlavní" místo manu 2C6 8914, teď místo manu 1C9 2293, dále ta 1C9 2293, co nahradila Man CBA 71-69 (no zajímalo by mě Houmre, jestli tě B. bere taky tak ochodně od Reginy na nádr jako P.) a čtvrtý do party je nynější hlavní CBA 83-34.
Redjams
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 3-2009
Odesláno Sobota, 31. října 2009 - 21:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku : Aha, díky. A to jsem si ve čtvrtek zrovna říkal co je na tom jihotransím manu s velkejma světlama divnýho. A ona je to SL222 s novým unifikem.
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 10:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No je zajímavý, že toho týnskýho Mana CBA 48 - 02 doplnili o pruhy i na dveřích, vypadá zvláštně, ale ne zas blbě...

Jinak k doplnění k té galerii, dnes přivezla fotbalisty setřička tam vyfocené, a to CE 98-15. Mimochodem dlouho jezdila s rychlými pruhy a teď ji hodili do laku, tak už je taková anonymní.

Majitel by měl být ZemanBus Malšice



(Příspěvek byl editován uživatelem kebule.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 11:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu autobusáky jsou přes víkend zavřený skoro všude. V "dírách" typu Jilemnice nebo Semily ale třeba býval (nebo stále je?) i v Jablonci nad Nisou. Tam hnil bus Vrchlabí - Oustí dokonce půl hodiny ač tam nefungovalo vůbec nic - na hajzl chodili ti "odolnější" mezi busy a ti míň odolný nahoru po schodech do vse, kde snad fungoval i nějakej bufet. Proč nešlo dělat pauzu v Liberci kde se fungovalo i v neděli netuším.

Podobně je na tom Jičín, kde jsou aspoň hajzlíky s automatem na dveřích. Zda ale funkční netuším:-) V kladiva tam je dokonce i jakýsi houmlesbufet.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6003
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 13:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr Vlček
Jilemnice je otevřená přes den,čekárnu zavírají řidiči Ústečáku wc na 5,-, V Semilech není nic,
Vrchlabí stejně jako Jilemnice.
Ústečák Dpúk už nejezdí, tudíž nemůže mít ani žádbou přestávku v JBC.Jil. Ústečák má přestávku v Liberci.
V Jc je automat stejně jako v předchozích.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 21:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca:(no zajímalo by mě Houmre, jestli tě B. bere taky tak ochodně od Reginy na nádr jako P.)
No, já už od tý doby co zrušily to pekařství dlouho nejel. Ale někdy to zkusím
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
20.10.09 Renault Espace 1986 2,1TD CBS 92-85 odstaven na vyřazení po nehodě
28.10.09 Renault Espace 1986 2,1TD CBS 92-85 provizorně vrácen zpět do provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 21:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No do jara ji ten DPUK takto měl. Ostatně "odnepaměti" co jezdil. Já tím už léta nejel. V podstatě od doby kdy se v neděli neposilovalo a byl z toho dobytčák na stojáka už v jablonečku. Prej to maj začít jezdit Semily?

Kolem 14 hod jsem vícekrát viděl v Jilemnici v so nebo ne jak někdo rumpluje zamčenejma dveřmama. Tak nevím.

V Semilech je aspoň kousek nádraží (byť "metrem" kde je furt tma je to pro neznalé asi zážitek). Co s tím ale udělá dálkovina na dráze - až nebude sloužit výpravčí - se uvidí. Nejspíš to dopadne jako autobusák - bude tam sloužit nějakej komerční zaměstnanec po-pá a možná so dopoledne a ne odpoledne....
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6007
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 22:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr Vlček ano dnes začali. Pokud se podíváš do Lbc diskuse tak tam jsem o tom informoval. Ostatním se omlouváme, prosím plynule navažte příspěvkem, který je Jihočeský.
díky
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 19:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plynule navazuji jihočeským příspěvkem Letošní várka nových vozů pro MHD Tábor je tady

4C4 9978 (číslo vozu 78) kloubák CNG, ovšem nikoli z Libchav, ale z Mýta, tedy Citelis. Dnes už jezdil na lince. Druhý by měl být sólo CNG, toho jsem sice ještě nepotkal, ale v sousedním vlákně někdo před pár dny psal že dvojici CNG Citelisů kloubák + sólo potkal někde u Mýta, tak to nejspíš bylo ono.

Malá ochutnávka:




No a tím pádem je čas udělat jí pápá Jediný do Tábora dodaný vůz typu Karosa B741 (TAA 01-30) po úctyhodných 18! letech odchází do autobusového nebe. Dodán byl v roce 1991 k tehdejšímu závodu ČSAD Tábor v unifikovaném červeno-bílém nátěru, na něj dostal po čase polep propagující tehdejší jihočeské TV vysílání ATV, poté celovozovou reklamu SMW Bank. Po GO přelakován do bílého nátěru s CVR polepem Maso Planá ("jenom samé doboroty") po druhé GO jezdil už pouze v bílém nátěru s občasnými krátkodobými reklamními samolepkami. V sobotu ještě jezdila na MHD, nyní tedy čest její památce a jako rozloučení malý fotoseriál z posledních pěti let provozu, zachycující jí na všech stávajících linkách s provozem kloubových vozů.




(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4143
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Výborně, jsem rád že Tábor zůstal u správné značky!
Nicméně B741 je z nostalgického pohledu škoda, odvedla obdivuhodnou službu.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6012
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 21:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD R-b copa to že návrat k Irisu? Že by se Sor nelíbil? Pokud jsou ty plynové NB 12 stejné hybridy jako naše CN12, tak se ani nedivím.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 21:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen taková nepodsatnost
Koukal jsem, že Jihotransí Ares 15m 2C2 3707 má nerezové poklice Ruspa , hodí se k němu rozhodně lépe než MANí plastové poklice.

Dále v Krumlově dnes místo druhého dlouhoaresa byla opět C 943.

...a na aut. nádraží fotografující osoba ženského pohlaví

Dále bych ještě zmínil, že byly v CK zhruba dva měsíce po kompletní opravě všech zastávkových označníků tyto vyměněny za zcela nové.
(což konečně přineslo konec přenosného označníku u žel. st., který byl též nahrazen pevným a nebude již problém s opilci odnášejícími označník mimo zastávku, což činilo problémy místních poměrů neznalým cestujícím)