K-report
 

Archiv do 23. října 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 23. října 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 21:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Si neodpustím... stěrače stírají...
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
--> 1909-2009 ... 100 let MHD v Jihlavě
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 22:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ostřikovače střikají:-D a klakson troubí:-D
Tomin-Foose
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 22:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase debata...

Co se týče křižovatky na Dubině - podle mého názoru by se tam kruháč v pohodě vešel a to i velikostně přijatelný. Všechno beru, všem vozidlům z Blahoutovy ulice se uleví, jen se obávám, aby se zbytečně nezpomalovala doprava v ulici Na Drážce. Bude to hodně záviset na nastavení semaforů. Snad máte pravdu a bude to v pořádku
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 23:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na www.trolejbus.cz uz jsou fotky plynaku cng:-)parada akorad nevim kde je focen autobus na posledni fotce dole,myslim si ze to neni v pradubicich,ale zas v povzdali za autobusem jsou reklamy pardubickeho inzertniku tak fakt nevim:-)a ta na te hlavnni strance jak je focen zezadu taky nevim...:-)jestly to jsou pardubice tak to jsem asi spatnej pardubak:-)napada me prelouc nebo novy teminal v hk.fakt nevim:-)
Tomin-Foose
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 23:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když máš za noc ujet 400 km, tak se těžko dá jezdit jen po Pardubicích :-).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 00:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktualizoval jsem plánek sítě pro web DP (ukončení uzavírky v Trnové) - koukněte na co jsem zase zapomněl - http://www.trolejbus.cz/pce/plan-2009-10-17.htm. Objížďky, kdy se nemění zastávky tam nezachycuju - tj. aktuálně Zminný - Veská a Ohrazenice - Globus.
Asi budu muset plánek brzo trošku jinak prostorově uspořádat, nějak mi k jedné straně houstne a jinde řídne. Ale celé v měřítku se to dělat nedá, přece jen mezi nejvzdálenějšími konečnými je úhlopříčka plánku vzdušnou čarou přes 17 kilometrů.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 00:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bylo mi to jasnejen mi to chvilku trvalo pak sem si precetl ze najezdil 400km za noc a bylo mi jasne ze po meste by jste tam jezdil jeste mozna ted ikdyz to asi ne..diky za odpoved,hned bych s Vama menil,tech 400km bych odjezdil s radosti jen kdybych mel ridicak D,spravny vek na autobus a praxi:-)Tomin
Tomin-Foose
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 12:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče křižovatky na Dubině - podle mého názoru by se tam kruháč v pohodě vešel

To jo, asi by se vešel, ale jak v předchozích příspěvcích několikrát zaznělo, tím, že se místo kruháku postavily semafory, zabily se vlastně dvě mouchy jednou ranou. A sice se tím zároveň usnadní výjezd ze Židova, protože nedaleké semafory alespoň občas zadrží dopravu od Sezemic. Kdežto kdyby byl tam vzniknul kruhák, musel by se nutně řešit i výjezd ze Židova - pravděpodobně kruhákem. Proto je nás více, kteří považujeme semafory za vhodnější řešení.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12151
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 13:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro představu, autobus na lince 15 najezdí za den asi 430 km, a to jezdí mimo město a navíc od rána do večera.

A ta poslední fotka je autobusák v Chrudimi. Trefil jsem?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 13:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo taky proto aby se nemuselo predelavat trolejove vedeni na krizovatce, ono to taky neco stoji sloupy, draty, prace, .... nevim co je levnejsi jestli kruhak nebo semafory to nedokazu rict
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 16:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem přemýšlel, proč semafory a ne kruhák, napadl mě problém s velikostí a další, že by se právě muselo převěšet vedení. :-)

Kolik by to tak cca mohlo stát?
sice by se to hodilo jinam, ale budiž...
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 18:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin223 ( 10 ) : Ty nepoznáváš autobusové nádro v Chrudimi?! ( resp zastávku "městského cnexu" )
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 18:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin: Na Drážce bydlím, takže se situací jsem seznámen velmi dobře. A číst umím též. Ale díky za shrnutí.
Převěšení trolejového vedení by snad nebyl takový problém. Nevím, kolik stojí právě probíhající rekonstrukce křižovatky, ale náklady na vybudování okružní křižovatky o rozumném poloměru se pohybují někde okolo 20 - 25 milionů (takže předpokládám, že semafory jsou levnější varianta). U kruhového objezdu se musí překládat sítě a podobně...

Pavel358: A proč by měl? Nebo to považuješ za "základní vzdělání šotouše"? (já jsem nádraží v Chrudimi poznal, ale být to Přelouč nebo Choceň, tak taky nepoznám...)

Můžu se zeptat jaká je definitivní verze polepu na CNG Citelisech?
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 19:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358:jojo Pavle mas pravdu:-)ja sem nepoznal nadraziv chrudimi:-)co to jsem ale za sotouse vid?teda jestly si tak uz muzu rikat:-)Napadlo me to,ale pak me napadl i hradec a prelouc:-) a kdyz uz jsme u toho nevis odkud je ta fotka na hlavni srane?jak je focen zezadu a levej bok?:-)to taky nevim:-)
Tomin-Foose
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 19:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin223: nevím to jistě, ale vypadá to trochu jako terminál HD v Hradci...

Ale Pavel to určitě upřesní
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 21:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man, Tomin223: 100% terminál HD v HK, akorát jsem bohužel v soukromé šotodatabázi nenašel vhodnou ilustrační fotku

Edit: Pavel může upřesnit ještě nástupiště nebo rovnou GPS souřadnice

(Příspěvek byl editován uživatelem Pumpkin.)
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak ze bych se preci jen trefil??sice je to jina fotka,ale terminal HD v HK jsem zminoval u te fotky v chrudimy jak je v galerii na trolejbus.cz na poseldni fotce dole:-)tak preci jen mi to trochu zapaluju:-)..ale priznam se ze jsem byl v koncich premysleni,opravdu jsem nevedel odkud ty fotky at je to ta z chrudimy nebo na hl.strane doorpavdy nevedel:-)jedine co sem poznal byla reklama pardubickeho inzertniku v chrudimy a reklama M-M reality:-)takze mi bylo jasne ze je to nekde okolo pardubek:-)jo a mimochodem..sel jsem juknout na autobusy v praze na k-reportu s dotazem na nakup novych soru co nakoupily nedavno.no chtel jsem se neco dozvedet,slysel jsem ze je zrovna moc nechvalej,ale jeden z namyslenych prazaku mi asi s velkou ochotou odkazal at si dam praci a prectu diskusi celou..tak jsem mu take slusne odpovedel..:-)a zaroven dostal jebaka ze jsem malomestak atd
Tomin-Foose
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, původně jsem na web ty fotky mimo Pce nechtěl dávat, ale prý to nevadí ... tak tady máte terminál v plné kráse:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: pěkný
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin223:
Tím výstupem v pražské autobusové diskuzi bych se na tvém místě nechlubil. Aby to bylo uvedeno na pravou míru. Byl jsi slušně odkázán na archív diskuze, protože poslední dobou se v příslušné komoře neřeší takřka nic jiného než nové Sory. Jediným nemístným příspěvkem byla tvá následná reakce. Pakliže bys tímto stylem (co jsi předvedl v pražské diskuzi) chtěl nadále pokračovat, nemuselo by to zůstat bez následků.

Všem se omlouvám za OT, ale jakožto pravidelný nezaujatý čtenář této i pražské diskuze jsem si nemohl odpustit reakci vůči tomu, co tady Tomin223 napsal.
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to klasický kinderšotouš a druhý podobný řádí v návštěvní knize na www.trolejbus.cz ... byli jsme tady v pardubické diskusi od nich dlouho ušetřeni, ale už to asi neplatí a užijeme to samé, co v jiných diskusích na k-reportu.
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jej snad sem toho tolik nerekl.Jen me nastvalo jak to tam nekdo napsal,nechodim jinam nez na pardubickou diskusi a kdyz uz zabrousim do prahy tak sem fakt nevedel ze tam resite jen to..proste jsem se zeptal a slusne!tak se mi mohlo odpovedet jinak:-)ale OK BERU TO!malomestak zapomel ze tady musi drzet papulu a krok:-)..omlouvam se za muj nazor..priste budu chytrejsi..a co se tyka nasledku..jo v poradku,jen me zajima co tim chtel basnik rici..jinak se omlouvam TÉŽ!!opravdu jsem si to mel precist nez jsem to napsal!..Tomin
Tomin-Foose
Tomin223
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 23:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353:nadhera a trefa do cerneho,ja si to opradvdu myslel.sice s pomoci,ale myslel..dekujeme:-),musim se jit konecne projet jestly ho zastihnu jeste na lince 32.a nebo si pockam na ty nase.
Tomin-Foose
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 00:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin: Jestli sem hodláš sypat příspěvky tímhle tempem, tak se laskavě nauč ASPOŇ psát velká písmena na začátku vět a mezi těmi větami dělej mezeru, tahle by se z toho jeden zbláznil než to přelouská...

Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 11:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vihorlat_snina: A chtěl si ješdě dodat znalost tvrdích a měkích y, i ne? . Já teda mistr přes češtinu fakt nejsem ( ostatně od toho jsou tu jiní, vzdělanější...vůbec na nikoho nenarážim, aby si to někdo nevzal osobně... ) ale třeba " v chrudimy "? to vidim i já.
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Jarda_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 21. října 2009 - 14:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem 135 na 28 směr Veská a nezaznamenal jsme žádné hrozivé zvuky, jak zde bylo popisováno. Ale možná byly zakryty tou onou krásnou atmosférou, která v B731 vzniká. Jinak jízda byla perfektní.
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 15:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin223: nemusíš komentovat vše, co se zde objeví. Další věc je, že když klikneš na , tak se do 30 minut příspěvek dá editovat. A ještě něco s tou češtinou, jak psali kolegové. :-)
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 18:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Karel: je možný, že už 135 opravili, ale nedávno byla fakt hrozná. Nevim teda, jestli to tenkrát bylo slyšet i vevnitř, ale venku určitě.

Pavle, větu "A chtěl si ješdě dodat znalost tvrdích a měkích y, i ne?" myslíš vážně nebo jako vtip?

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 19:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: To může být něco jako 366...to byl taky jednoho času snad nejhlučnější trolejbus, alespoň zevnitř. Neříkám, že z venčí to nedělá randál, ale vevnitř už to je přecejen teď lepší.

Malá dávka šotospamu


Mohu se závěrem zeptat co dneska znamenalo toto?
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 19:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pumpkin: je to možný, ale spíš jsem čekal, že se to už nebude opravovat, když má jít ke konci roku na východu...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 20:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad tr man: co mislýš, azi še sjem to napal omilem ne?
Myslel jsem si, že vysokoškoláci jsou chápavější...
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358: já jen, že maily takhle píšeš normálně, tak jsem si nebyl jistej, jestli si děláš srandu nebo jestli jsi v jedný větě udělal 4 chyby neznalostí
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tr_mane, půjčím ti někdy mojí klávesnici, kde nefunguje levý kontrol, ž, ř,"háčková klávesa" a mnoho dalších věcí...a uvidíme, jakej z tebe bude "psanec".
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12161
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358: Nechceš mojí klávesnici? Funguje celkem spolehlivě, jen jí nesmíš převracet vzhůru nohama, některé klávesy vypadnou. Bonusem pro tebe bude to, že si z ní můžeš zjistit můj jídelníček za poslední rok (Ono když má člověk na koleji jeden stůl na všechno, tak to pak podle toho vypadá. A po bydlení na koleji se mi vůbec nestýská.)
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: a ona má nefunkčnost "ž" a "ř" vliv na to, jestli napíšeš správně "i" nebo "y"?

Edit: a kdyžtak budem pokračovat v tomhle rozhovoru přes mail, ať zbytečně nezabíráme místo v diskuzi, kolega Pumpkin už si na ICQ stěžoval

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 22:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se závěrem zeptat co dneska znamenalo toto?

Solaris na dělené jedničce? Asi měl naordinovanou nějakou prohlídku dopoledne v podniku. A než aby celý den stál, tak jezdil na dělené.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 22:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega Pumpkin může být klidně ticho, ten zase spamuje fotkama a já kvůli tomu taky nebrečim na ICQ. Jinak že ho pozdravuju.
A to víš, ten umí to a ten zas tohle. Někdo holt umí psát y a i a někdo zase něco jiného. A půjdu - li do detailu, tak já zase žiju v domění, že za tečkami, závorkami atd. se dělá mezera. A podívám - li se na tvůj předchozí příspěvek...
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 22:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel358: Uklidni se...spamuju fotkama, ale je to aspoň k tématu...

Mimochodem, Tr_manův příspěvek je po tečkové a závorkové stránce naprosto v pořádku.

Edit: 353 - díky

Edit2: Pavle, půjdu-li do detailu, tak před a za pomlčkou se nepíšou mezery...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pumpkin.)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 22:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kruci pánové kolegové - běžte si to vyříkat třeba na Zavadilku. Dejte si pár kofol a bude zase líp .
A nebo si běžte hrát někam jinam:
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 12:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třída Míru se mění na parkoviště
Neříká se tomuhle "objevit Ameriku"?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Mysak.Fuchsik09
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.6
Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 15:31:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jak to že nechodí na e-mail novinky z dpmp.cz?
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 15:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak se to dneska stalo, že se dvojka točila (v době psaní příspěvku asi ještě točí) na Kamenci?

Čistě dokumentační mobilní foto:


Hádám že v Pardubičkách nějaký trolejbus uvázl...


Ještě jednou sry za kvalitu..
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 17:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak dvojka? Toto:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 18:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://pardubicky.denik.cz/nehody/ridicka-vozu-nedala-prednost-ho ukajici-sanitce-ta-.html

K těžko pochopitelné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek kolem půl čtvrté v Pardubicích přímo před nemocnicí. Houkající sanitce tady zkřížilo cestu osobní auto a i přes prudké brždění následoval střet, který změnil silnici doslova ve vrakoviště. Sanitka, kterou náraz odmrštil přímo proti sloupu trolejového vedení, smetla i další dvě zaparkovaná vozidla. Jen jako zázrakem přitom nikdo nepřišel o život.

„V sanitce ve chvíli události byla dvoučlenná posádka. Byla teprve na cestě k případu, k ohrožení pacienta tudíž nedošlo. Jeden ze záchranářů musel po nehodě vyhledat ošetření,“ uvedl přímo na místě Marek Obrtel, ředitel Zdravotní záchranné služby Pardubického kraje (ZZSPK). Středně těžká zranění utrpěla i řidička osobního vozu.

„K pacientce, ke které byla havarovaná sanitka povolána, musela vyjet náhradní posádka. Škodu na vozidle ale odhaduji na několik set tisíc korun a v tom horším případě možná i totální a sanitu budeme muset odepsat,“ povzdechl si Marek Obrtel.

Nedání přednosti
Asi padesátiletá řidička stříbrné fabie, která z vedlejší Bokovy ulice vyjela přímo před houkající sanitku, ne〜udělala radost ani jedné ze sester pardubické nemocnice. Její auto totiž patřilo k těm, které sanitka smetla. „Právě jsem doplatila předchozí bouračku,“ posteskla si žena, jejíž auto havárii také odneslo.

A starosti tato kolize přidělal i spoustě dalších lidí. Nehoda totiž zcela uzavřela Kyjevskou ulici u nemocnice a také potrhala trolejové vedení nad silnicí. Policie proto až do odstranění škod musela úsek silnice uzavřít.
Kromě škody, která půjde do statisíců korun, ale nehoda způsobila i vážnější problémy pardubické záchrance. Ta totiž rázem přišla o své nejmodernější vozidlo.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12164
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 22:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

„Právě jsem doplatila předchozí bouračku,“ posteskla si žena, jejíž auto havárii také odneslo.

Nebyla to ta slečna, co mi vjela v červnu do cesty před T319? Tuším, že to byl červený Peugot 206.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 22:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi padesátiletá řidička stříbrné fabie, která z vedlejší Bokovy ulice vyjela přímo před houkající sanitku...

Asi ne. :-)
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12165
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. října 2009 - 23:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa_b731: Ne, ty mluvíš o pachatelce nehody, já mluvím o majitelce poškozeného zaparkovaného auta. Ta slečna tehdy v červnu vyjížděla tady z řady zaparkovaných aut a nějak si nevšimla, že vjela přímo před jedoucí trolejbus. (Ono ty čtyřiadvacítky jsou takové malé nenápadné, člověk je snadno přehlédne.) A slečna tehdy říkala, že dělá sestřičku v nemocnici. Tak mě jen tak napadlo, že když se v článku mluví o tom, že právě doplatila předchozí bouračku, že by to mohla být ona.

Z jiného soutku:

Změny v MHD

Linka č. 1

zrušené spoje:
7:49, 19:44 ze zast. Jesničánky,točna
8:13, 20:07 ze zast. Slovany,točna


Tedy z Jesničánek v 7:01, 7:13, 7:25, 7:37, nic, 8:01 8:13, 8:28 -> 24 minut pauza mezi spoji.
Ze Slovan v 7:49, 8:01, nic, 8:27, 8:42 -> 26 minut pauza

Linka č. 5

zrušené spoje:
19:52 ze zast. Dukla,točna
19:47 ze zast. Židov,točna


Tedy z Dukly 19:07, 19:22, 19:37, nic, 20:17, 20:47 -> 40 minut pauza
Ze Židova 19:09, 19:24, 19:39, 19:47 vozovna, nic, 20:14, 20:44 -> takže na Duklu točnu 45 minut nic.


Chápete to taky tak a nebo jsem si to jen špatně přebral?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12166
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 00:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oprava:

Ze Židova 19:09, 19:24, 19:39, 19:47 vozovna, nic, 20:14, 20:44 -> takže na Duklu točnu 35 minut nic.

Omlouvám se všem, které jsem svojí elementární školáckou chybou uvedl v omyl.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Škoda_7_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 06:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by měl zájem o fotojízdu s trolejbusem 306 v sobotu 24.10.,
ať se mi ozve na mail pruvodcijakub@seznam.cz do dnešních 15:00
Začátek bude od 13:00.
web: tr158.blog.cz
icq:348-506-861
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2329
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 09:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: no jo, teď na to koukám. Přečetl jsem si to tak, že ta majtelka tej Fabie doplatila tu nehodu. Omylem jsem vypustil tu větu o sestře. Tímto se ti omlouvám. :-)

Jinak je samozřejmě možný, že to byla ona.
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 11:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo by měl zájem o fotojízdu s trolejbusem 306 v sobotu 24.10.,
ať se mi ozve na mail pruvodcijakub@seznam.cz do dnešních 15:00
Začátek bude od 13:00.


A po 15:00 nechť se zájemci ozývají na mailu dyne000@gmail.com
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5062
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 12:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pročpak máte zvenku na vozech nápis 24 Starý Máteřov, křižovatka a ve vozech normálně krátce (i na OS)?
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 13:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Zřejmě je to v DP místní tradicí, míchat krátká a dlouhá písmenka podle potřeby. Máteřov x Mateřov, Opočinek x Opočínek, Čivice x Čívice, Čacká x Čacké a tak podobně. Tohle má v Pardubicích dlouhou historii a dá se to najít i hluboko v minulosti, rozhodně se nejedná o trend poslední doby. Třeba v případě Starých Čívic se krátké a dlouhé písmenko ve jménu konečné střídaly jak na běžícím pásu i na cedulích po celých více než 30 let, co tam MHD zajíždí...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5064
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 16:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedna věc: IDOS bere jako přesun na začátku a konci Dukla vozovna x Dopravní podnik, proč ne Hl. nádraží a Hl. nádraží, Hypernova? A z jakého důvodu linka 15 v IDOSu začíná na Hl. nádraží, ale ve skutečnosti staví až na Hl. nádraží, Hypernově? Kdybych to nevěděl, tak bych na ni čekal na nádraží marně.
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12167
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 19:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A z jakého důvodu linka 15 v IDOSu začíná na Hl. nádraží, ale ve skutečnosti staví až na Hl. nádraží, Hypernově? Kdybych to nevěděl, tak bych na ni čekal na nádraží marně.

Protože v řidičově JŘ a v palubním počítači začíná u hl.n. s tím, že k Hl.n. Hypernově jede manipulačně.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5065
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 21:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je sice hezké, ale kdo by na ni čekal na nádraží, tak se nedočká. To si DP nemůže říci Chapsu, aby se to upravilo? To není takový problém, si myslím.
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12170
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 21:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ti jen vysvětluju, kde tahle chyba nastala. Háček je podle mě v tom, že data pro Chaps se generují nějak automaticky a celý ten balík dat s e posílá Chapsu. A takovéhle chyby by se musely vychytat ručně a nebo nějak obejít.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5066
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 22:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Jasný, však ta kritika taky není namířena proti tobě.

U nás v Hradci třeba taky máme dělený směny a v IDOSu to je jako jeden spoj. DP si to buď sám ručně opraví anebo si to nechá opravit.
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3304
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 22:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasný, však ta kritika taky není namířena proti tobě.
Ať tak nebo tak, je to kritika a nikoliv diskusní příspěvek. Co kdybys se obrátil raději na DP?
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5067
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. října 2009 - 22:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má to cenu?
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.