K-report
 

Archiv do 31. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 31. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
471015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 13:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při pohledu na JŘ trojky mě dnes napadl dotaz, který tu chci položit. Proč je ve dnech školního vyučování v sedle interval 30 minut a v jiné pracovní dny a o víkendu je interval 20 minut po celý den?
Poslouchám www.danceradio.cz.
334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 15:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitou logiku to má v tom, že v pracovní dny školního vyučování je to prokládáno linkou 33.
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 16:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pak potkáš linku 33 nebo 3, 7, 4 a 14 popř. 23 pěkně za sebou na Masarykáči. No a pak zase 20 minut nejede vůbec nic.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10196
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 17:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak ono spojení z Masarykovo nám. směr Stavařov vypadá po osmé včer takhle:

20: 04, 05, 13, 22, 34, 35, 35, 52, 52
21: 04, 15, 23, 34, 48
22: 04, 17, 23, 24, 30, 34
23: 04, 46

Takže typický smečkový grafikon, vozidla MHD se po městě pohybují ve smečkách, aby se řidiči sami nebáli.

No a zkuste třeba porovnat odjezdy od nádraží u linky 16 a linky 3/ linky 33 v pracovní dny. Kromě spoje v 17:41 jedou všechny šestnáctky s odstupem plusmínus jedna až pět minut od spoje linky 3/33.

To samé víkendová linka 17, ze tří spojů dva jedou od nádraží až do Trnové souběžně s trojkou. Totéž v opačném směru: 17 z Poděbradské a 3 z Poděbradské. Předpokládám, že spoje linky 17 platí Srch a Srch taky objednal jejich časové polohy, ale snad by proboha nebyl problém domluvit to tak, aby ty dvě odpolední sedmnáctky jely o 10 minut dřív nebo pozdějí a půlily tak interval trojky.

A tak dále, a tak dále, a tak dále.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 20:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobná situace je u linky 8 a 15 ve Svítkově.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 22:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se parkuje v Pardubicích...

Za link thx id Biharys z Nyxu.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5155
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 23:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Podobná situace je u skoro všech částí Pardubic. Ale já si to užívám. Smečkový grafikon a tak narvané vozy v Ostravě opravdu nemáme.
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2009 - 23:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: ono, když víš, že pojede smečka, tak je to docela dobré. Místo narvané jedné linky, můžeš jet stejným směrem poloprázdnou druhou nebo úplně prázdnou třetí.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 5-2003
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 07:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je vzhledem k existenci fenoménu zvaného Závodiště - Hypernova zrovna v případě Svítkova dost riziko, protože osmička jezdí s nedokumentovaným klouzavým intervalem zpoždění 20 minut.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5156
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 11:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr man: No tak samo, že pojedu až dalším vozem ve smečce.
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
řidič_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 12:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: Ty možná jo, ale většina cestujících nikoli. Občas se díky dopravní situaci stane, že mě dojede spoj za mnou nebo obráceně, já dojedu spoj přede mnou. Oba stojíme v zastávce, oba otevřený dveře a kam myslíš, že lidi nastupují? Mačkají se do přeplněného prvního vozu a druhý jede prázdný . Samozřejmě než nalezou do prvního vozu, tak to chvíli trvá a vlastní blbostí si cestující ještě zvyšují zpoždění .
To samé v bleděmodrém s důchodci, kteří se špatně pohybují. Sjedou se dva vozy, první vysoký, druhý nízkopodlažní, oba už jedou po stejné trase až na konečnou a kam myslíš že důchodci polezou? No samozřejmě že do prvního, který je vysoký. Drápou se tam po schodech nahoru, pak zase dolů, kolikrát jim musí někdo pomáhat. Nejlíp ještě když projdou okolo otevřených dveří nízkopodlažního vozu až ke dveřím vysokého, to už vážně nechápu !

(Příspěvek byl editován uživatelem řidič_pavel.)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 14:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malá jobova zprávička: od 21.1. bude skoro půl roku uzavřena Pichlova ulice. MHD se to sice netýká, ale jinak je to vyslovená chuťovka.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 21:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smečkový grafikon má i další výhody. Při jízdě na 4-6 zastávek jedu tři zastávky prvním spojem, zbytek dalším, a šetřím 2 Kč
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10202
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 21:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD se to sice netýká

A co výjezdy a zátahy? Dubina, TMS a Zámeček, ... ? Je pro ně úředně stanovená nějaká objízdná trasa?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 21:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedu tři zastávky prvním spojem, zbytek dalším, a šetřím 2 Kč

A nebo stačí označit výstup a stisknout tlačítko "Opět nástup", pokud tam ejště je.
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 22:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pro ně úředně stanovená nějaká objízdná trasa?

Visí to na nástěnce, nepamatuju si ji, ale asi to bude po šestce a ulicí Svobody.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2984
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2009 - 22:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ - vždyť to mám v poště:
Od 21.1. do 1.6.2008 bude uzavřena Pichlova ulice. Autobusy na linky budou najíždět ul. Gorkého a Svobody nebo Teplého ul. a Na Spravedlnosti. Zatahovat z linky do vozovny bude možné ul. Svobody a Gorkého (nebo Teplého).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 10:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marmar:
To jsem samozřejmě kdysi dávno zkoušel taky. Celkem logicky ale systém (aspoň v mém případě) považoval opětovný nástup za pokračování v původní jízdě, nikoliv za přestup.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4415
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 16:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A za přestup mezi II.p. a dalším II.p. se platí 11 a 6Kč? Aspoň tak to chápu dle webu DP a mě to včera vzalo 11 a 5,50 (aspoň se mi srovnal ten padesátník :-)) Sice se jakžtakž vyznám v TR10, ale v tom vašem nějak ne :-).
WEB ROZCESTNÍK - zde
21272 = Hradečák
TechnoBase.FM - We aRe oNe - on-line radio
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 17:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za přestup se platí vždy 50%, dle daného pásma ...
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. ledna 2009 - 19:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad uzavírka Pichlovy: Docela by mě zajímalo, zda se "náhodou" nerealizují nějaké úpravy dopravního značení (vyjma standardních šipek vyznačujících objížďku).
Předpokládám, že ve směru od Teplého povede objížďka ul Na Spravedlnosti, opačným směrem ul. Svobody. Vzhledem k frekvenci dopravy v Pichlově se ovšem dají očekávat kolony před křižovatkou Palachova - Teplého (odbočovací pruh z Jesničánek do Teplého), na křižovatce Lexova - Teplého (odbočovací pruh z Dukly směrem k Paramu, tudy pojedou ti, co se budou chtít vyhnout křižovatce na Palachově), na křižovatce Svobody - Palachova (výjezd z ul. Svobody na Palachovu nebo přejezd rovně do Staňkovy) a na křižovatce Na Spravedlnosti - S. K. Neumanna. Přičemž první tři problémová místa mohou dost výrazně omezit i MHD.
Očekával bych úpravu cyklu semaforů Palachova - Teplého a policejní asistenci na dalších křižovatkách, alespoň ve špičce, ale příliš velké iluze si nedělám...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 20. ledna 2009 - 07:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc, která tu nebyla asi ještě zmíněna: Na nových jízdních řádech vylepovaných od prosince jsou u seznamu zastávek také piktogram, který upozorňuje, zda se jedná o zastávku s vysokým obrubníkem, tedy o zastávku s úpravou pro nástup a výstup měně pohyblivých občanů. Jen ten piktogram je takový zvláštní, snad by někdo dodal bližší informace, co ten piktkogram představuje.
2594
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2009 - 10:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš bych viděl problém, že u linky 10 je zast. Hl. nádraží, Hypernova označena jako bezbariérová. Nevím, jestli je ale technicky možné dát zastávku jako bezbariérovou pro určité spoje. Vzhledem k tomu, že pro 10 má označník kód 59/5 a pro např. 13 je to 59/4, tak by to snad možné bylo.
Railfort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2009 - 05:42:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ke smečkovému grafikonu: Ke smečce 8 a 15 se často přidávají i 14 a 24. Když jsem psal na DP, tak mi jedna paní s nesymatickým písemným projevem napsala něco ve smyslu, že DP jezdí, co si kdo zaplatí a JŘ vlastně vůbec neřeší, a když jsem psal na ÚMO 6, tak že se JŘ 14/15/24 dělá dle potřeb koncových úseků a průjezd Svítkovem/Popkovicemi se v podstatě neřeší. Podobné to asi bude i jiných částech.
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 16:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý postřeh z provozu - "vytuněný" zadní displej t-365
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2986
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. ledna 2009 - 18:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pumpkin - to je v podstatě dobrá zpráva že je sundaný. Třeba ho konečně po několika měsících dodavatel hodlá opravit...
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Railfort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 24. ledna 2009 - 10:27:04    Odkaz na tento příspěvek  

Je nějaký pohyb okolo:
Trati na konec Bohdanče?
Trati Slovany - ČzB?
Trati Hypernova - DP?
Případně něco dalšího?
Jsou to věci, o kterých se v nějaké souvislosti zmiňovaly v nedávné době noviny. Díky.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 00:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ralfort: Ono to je trochu jinak. Pokud se nepletu, tak ze Slovan se hovořilo o trati do Staročernska a do Černé za Bory by měla vést trať z Pardubiček. Ale realizace těchto projektů je závislá na evropských penězích... A netřeba dodávat, jak malá je šance, že mezi desítkami či spíš stovkami jiných projektů, se podaří získat dotaci právě na trolejbusové tratě v Pardubicích...
Voldemorďák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 17:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska mel novy trolejbus Skoda 28 Tr nejaky problem na Tocne v polabinach.. nevite nekdo co se stalo??

Voldemord
Pavkub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 22:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

<offtopic>

Voldemorďák: to fotí IPhone takhle katastroficky normálně a nebo to máš jenom focený v pohybu? Ale i v pohybu to je katastrofa,...

</offtopic>
Voldemorďák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2007

Odesláno Neděle, 25. ledna 2009 - 22:40:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavkub: no je to za prvy v pohybu a za druhy je to pres zaspineny sklo v trolejbuse.. to bylo jety.. jinak foti dobre..

(Příspěvek byl editován uživatelem Voldemorďák.)
Voldemord
Goldy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 26. ledna 2009 - 16:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že se to tu už jednou před několika měsíci probíralo, ale jelikož jsem se s tím včera stejně setkal, tak to tu vložím. Stále je rušena víkendová 50% sleva při využívání elektronické peněženky na PaK pro druhou a další jízdu v rámci jednoho dne, když se ten samý den mezitím PaK použije v síti DPMHK. Udělal jsem tak včera, kdy jsem první jízdu učinil na lince 3 v Pardubicích, pak svou PaK využil dvakrát v HK a když jsem ji večer opět použil v Pardubicích, hle, byla mi jízda naúčtována za plnou cenu. Nevíte někdo, proč se tato chyba neřeší? Nejde mi o těch pár korun, ale o princip, že s tím nikdo nic nedělá, i když se to, předpokládám, ví. Dá se to vůbec technicky vyřešit, nebo se to týká tak malého procenta cestujících, že to prostě "nemá smysl" řešit?

(Příspěvek byl editován uživatelem goldy.)
Všechny mé zdařilé i méně zdařilé úlovky si můžete prohlédnout na http://goldy82.rajce.idnes.cz/ a na http://in-goldy.hu.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2009 - 19:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldy: Ví se to zcela určitě, jednak jsem to psal už někdy vloni na jaře do formuláře na webu DPmP, pak jsem na totéž upozornil na podzim, a následně si ode mne DP vyžádal podrobný popis mailem. Obávám se, že DP by tento problém rád vyřešil, protože je to přesně jak píšeš: pro cestujícího ztráta pár korun, pro DP nepříliš korektně získaná zanedbatelná suma (i v celkovém součtu za všechny takto postižené cestující to bude vzhledem k rozpočtu DP nepatrná částka), ale jde o princip a také o to, že ani po více než 2 letech provozu odbavovací systém není schopen řádně fungovat (pokud chybně odečítá jízdné, tak je to IMO dost zásadní závada funkčnosti).
Tudíž předpokládám, že chyba není na straně DP (tím myslím ve schopnosti DP reagovat a řešit problémy), ale leží kdesi v software odbavováku, do kterého DP nemá právo zasahovat.

BTW, jak říká lidové úsloví: Kde nic není, ani smrt nebere. I když v případě emtestu by asi bylo výstižnější De mortuis nil nisi bene.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2009 - 19:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldy: bohuzel EMtest NENI SCHOPEN vyresit trivialnejsi problemy jimi vyvolane v rezimu MHD, tak co se divis, ze tak specificky pozadavek stale nefunguje korektne... at se na mne pracovnici EMtestu nezlobi, ale "EMtest za trest"
Velké "L", velké "U", velké "K" - LUK (systém to tak neumí)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2987
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2009 - 21:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K t-403 na tahači v neděli - žádný problém s trolejbusem, jen se při objíždění auta v křižovatce dostal mimo síť a tak ho natahovalki zpět pod dráty.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 08:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LUK, Trolleybus - bohužel EMtest není v poslední době schopen vyřešit nic...
Lepší, než vo vodě, lepší sedět v hospodě!
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 09:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Právě proto jsem do svého příspěvku na závěr napsal to latinské přísloví, česky znamená O mrtvých jen dobře.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 10:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je možné, že by některé čtečky ještě odečítaly starý tarif? Včera jsem jel 13 z centra do Polabin za 10 Kč...
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10301
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 12:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Data ve čtečkách by se měla všechna nahrávat a aktualizovat automaticky, ve chvíli, kdy řidič ráno před výjezdem zapne palubní počítač. Na druhou stranu, u tohohle odbavovacího systému je možné všechno.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Goldy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 16:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Však z toho taky neobviňuju DPMP, chápu, že chyba je na straně EM Trestu . A aby toho nebylo málo, tak mi dnes moje PaK odešla do věčných lovišť (asi se na mě EM Test naštval, když ho nemám tak rád.. I když takových je asi víc...), žádná čtečka ji nenačetla, tudíž PaK šla na reklamaci a už držím v ruce Reklamační kartu s nahranými mými osobními údaji. . Spolehlivý to systém, aspoň že je DPMP na tyto situace připraven a má potřebnou zásobu Reklamačních karet, to musím pochválit.

(Příspěvek byl editován uživatelem goldy.)
Všechny mé zdařilé i méně zdařilé úlovky si můžete prohlédnout na http://goldy82.rajce.idnes.cz/ a na http://in-goldy.hu.cz
Osožák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 17:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldy: minutu ticha za tvoji bejvalou kartu
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 18:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldy: Mám stejný problém, ale ještě sem s tím v DP nebyl. Po přiložení ke čtečce se objevuje nápis Manipulated purse. A to od té doby, co jsem si kartu dobíjel v předprodeji na nádraží... Tak jsem zvědav, co mi na to DP poví
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 18:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Data ve čtečkách by se měla všechna nahrávat a aktualizovat automaticky

jo data se tam nahraji automaticky... otazkou zustava, jestli jsou ta data aktualni... nam tam nekdy cpou data i pul roku stara... emtrest si totiz nedokazal vyresit odmazavani starych dat...
Velké "L", velké "U", velké "K" - LUK (systém to tak neumí)
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 19:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

njn me zas od posledniho dobiti se neodecita kredit z karty a tak jezdim gratis, neresim, cekam kdy me system odecte zas penize a bude odecitat normalne....
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
Goldy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 27. ledna 2009 - 23:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda Solaris: ano, přesně stejný nápis se mi ve vozech objevoval taky, automat na dubině kartu nenačetl vůbec, na Masarykově náměstí se objevila hláška chybná karta. Ale já to reklamoval hned z toho důvodu, že za papírové drahé lístky se mi opravdu jezdit nechtělo.
Lutep: podobná chyba se objevovala u mé předešlé karty, jen se mi tam trvale nahrálo a pak už neodečítalo jedno jízdné pro spolucestující, takže případní moji známí mohli jezdit zadarmo. Inu ten systém má i po několika letech své relativně velké mouchy.
Všechny mé zdařilé i méně zdařilé úlovky si můžete prohlédnout na http://goldy82.rajce.idnes.cz/ a na http://in-goldy.hu.cz
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10305
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. ledna 2009 - 00:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel 13 z centra do Polabin za 10 Kč...

Právě jsem se vrátil z odpolední se Solarisem na dvojce. Za večer jsem tam měl pár lidí s elektronickou peněženkou, všem to odečítalo správně 11 korun - takže jsi měl prostě jen štěstí a ušetřil jsi korunu.

(Ještě jsem tam měl taky jednoho, který měl na jizdence to políčko na razítka černé stejně, jako byla barva jeho pleti - ten šel pěšky, no a pak jednoho, co zkoušel jet na hradeckou 14-korunovou jízdenku - ten byl jemně upozorněn, že si popletl město, takže si koupil lístek za 20, zaplatil pětistovkou a já jsem se s velkou radostí zbavil přebytečných mincí nominálních hodnot 1 - 20 Kč. Ale to sem nepatří.)
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2990
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 15:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva pro cedulofily - 305, 351, 356 a 357 se dnes přestěhovaly mimo dráty "k vojákům". Všechny ovšem až k bráně onoho prostoru dojely vlastní silou.
A t-362 je dnes ma K356.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 15:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustrační "foto" odstavených vozů z podnikových kamer:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 19:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl bych poprosit, mohla by sem nenápadně uniknout informace, kde bude zítra nasazena Karosa č. 133?
Tři největší katastrofy lidstva? Hirošima 1945, Černobyl 1986 a Citelis 2076.
Pokud vám tento vtip přijde trapný, můžete se zařadit k inteligentnější části místního publika.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10320
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 21:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby ses zeptal, než jsem šel do práce na odpolední, mohl jsem se teď večer kouknout, zítřejší rozpis už tam visí (takže vím, že zítra odpoledne mám vůz 317).

Takhle můžu říct jen to, že mi dneska dopoledne jezdila za oknem, takže kurz 1001 nebo 1003. Takže s přihlédnutím ke znalosti turnusů je můj tajný tip na zítra následující: kurzy 1801/1851 (všechny negarantované spoje na osmnáctce) a 608/658 (dělená na šestce). Ale je to fakt jen odhad, posádka tohohle autobusu je aktuálně nekompletní, navíc vůbec nevím, kdo s tím dneska jezdil, takže pokud ten bus měla třeba nějaká cizí posádka, nedá se z toho odvodit úplně vůbec nic. Takže reklamace nepřijímám, stížnosti házejte do koše.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10322
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 21:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplnění: 133 mi právě projela pod oknem, tedy kurz 1001/1051 a zítra bych ten bus hledal na 1801/1851. Pokud ho tam nenajdu, pak bych ho hledal kdekoliv jinde.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2009 - 22:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

133 zítra skutečně jezdí kurz 1801/1851
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 08:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem za rady, právě si je jedu ověřit ve skutečnosti
Tři největší katastrofy lidstva? Hirošima 1945, Černobyl 1986 a Citelis 2076.
Pokud vám tento vtip přijde trapný, můžete se zařadit k inteligentnější části místního publika.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5765
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 21:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom takový skromný dotaz. Pokud se povede, v neděli budu mít zřejmě průlet Pardubicemi. Kdepak bych mohl odpoledne(cca. 13:30 - 15:30) narazit (projet se )na Solaris? Díky.
Nejlepší web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10335
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 21:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jezdily dva Solarisy (na 3 a 13), zítra jeden (na 13), takže jestli to tak bude pokračovat dál, tak v neděli nebude jezdit žádný a v pondělí mínus jeden
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 22:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magig: náraz na Solaris bude asi zcela náhodný. V týdnu se zde činil jak servis ze Škodovky, tak od Solarisu, aktuálně máme pojízdné dva kusy. Ale na trolejbusech se dělalo až do večera a teorie říká, že v neděli by mohl být 400 na 202+252, 401 na 303+353, 403 na 201+251. Ale zítra může dojít k dalším změnám.

Pro šotoinfo nasazení na zítra (na sedmičce jsou autobusy a pětka končí u vozovny - překop Lexovy ulice):
1: 395, 348, 348
2: 397, 392, 318
3: 390, 398, 399, 382
5: 389, 321, 317
6: 168, 176, 171, 185
7: 181, 182
8: 161, 178, 186
9: 183, 59
10: 1
11: 370, 385
12: 158
13: 401, 391, 386
14: 57
15 + 24: 150 ráno, 149 odpoledne
16: 151
17+28: 54
98: 53
99: 100

Kontrolní otázka - kdo má zítra odpolední desítku ?
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5768
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 22:30:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.353: Díky za info, přijedu, uvidím.
Nejlepší web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2993
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 30. ledna 2009 - 22:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož zatím jen opravdu informativní násada na neděli:
1: 378, 342, 347
2: 403, 400, 317
3: 319, 318, 401, 395
5: 392, 322, 345
6: 167, 174, 169, 55
7: 185, 186
8: 160, 178, 183
9: 177, 56
10: 61
11: 379, 321
12: 176
13: 390, 348, 320
14: 163
15+24: 59 ráno + 54 odpoledne
16: 182
17+28: 180
18: 1
98: 53
99: 100

Především nasazení 28Tr je bez záruky, jak jsem se právě informoval, servisáci budou makat na vozech i o víkendu. Každopádně provoz bude rozmanitý, jak je vidět - v provozu budou 14, 21, 24 i 28Tr, u autobusů kromě Citybusů, Citelisů a B951 bude i v neděli venku široce oblíbená Karosa B732 číslo 1.

PS: a už tu máme změnu na zítra - místo 171 pojede 179.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 31. ledna 2009 - 23:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, samý nový šunky, cedulák nikde . Tak to asi pujdu zkrášlovat svuj vozový park
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10339
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 31. ledna 2009 - 23:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cedulák nikde

Cedulák a o víkendu? To musíš počkat, než bude mít "353" trolejbus a střídat ho bude někdo politicky prověřený, kdo za to celou svojí směnu nebude Jirku proklínat a nazývat nepublikovatelnými slovy.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.