K-report
 

Archiv do 31. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 31. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 10:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jídenku 30denního psa máme nastavenou v Chebu, ale počet prodaných kusů za celou tu dobu, co u nás EHMtrest funguje je stále roven nule... Vlastně jedinej pes, kterej běžně cestuje tamní MHD, je vodicí, kterej stejně jako páníček (zaměstnanec AKV) cestuje zdarma.

Jenže když si obslužnej program k tomu dělá co chce, tak je to jakkoli těžký. Nám s oblibou zkracuje platnosti karet...
Lepší, než vo vodě, lepší sedět v hospodě!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10797
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 10:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje sbírka zabavených jízdenek:



The best of:


Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Pietro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 12:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje sbírka zabavených jízdenek:

Martin_J, to už tady dlouho nebylo
Petrásek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 14:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_J

jen na vysvětlenou:
V tarifu opradu máme možnost 30 denní pes, zřejmě cestující dobíjel svou 30 denní jízdenku v automatu a omylem zvolil jinde. (pouze má doměnka)

Strojek krátce zčervenal a přesto jízdenku nepotiskl. Stane se, dnes jsem z toho vozu strojek vzal k sobě na dílnu a ejhle , on byl uvolněný motorek, který přitlačuje jízdenku k tiskové hlavičce.
Proto někdy potiskl, ale vícekrát ne.

To jen pro vysvětlenou.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4969
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 20:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: Kéž by to tak důsledně kontrolovali všichni.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10810
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 20:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: Kéž by to tak důsledně kontrolovali všichni.

Jo jo. Teď mi po ICQ psala známá z Dubiny:

známá ‎(18:57):
jezdíš moc pěkně, ale bylo mi nějak blbě, takže jsem si radši šla sednout do vozu
Martin ‎(18:58):
Copak? Ještě řekni, že jsem tě včera vezl....
známá ‎(18:58):
jj a musela jsem si pípat u řidiče
známá ‎(18:58):
to jako u tebe
známá ‎(18:58):
cca ve 22:15 od grandu
Martin ‎(19:00):
Ježišmarja, já jsem ale.... Věřila bys, že jsem si tě nevšiml? Já večer koukám po tom, co mi kdo strká do strojku na lístky a ne po lidech.
známá ‎(19:00):
tak já tam strkala kartu
známá ‎(19:00):
to neřeš, byla jsem ráda, že si můžu sednout
Martin ‎(19:01):
Tak kdo má kartu, o toho se nestarám.

Tedy jinými slovy, ve 22:15 nastoupí moje známá, projde předníma dveřma přímo kolem mě a v rámci "testu bdělosti" mě nepozdraví a čeká, jestli si jí všimnu. No a protože má kartu s nahraným předplatným, tak si jí nevšimnu. Ach jo.

A nesmějte se mi, teď si připadám jak idiot
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
J_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 22:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Mohl byste, prosím, objasnit ty případy zabavených jízdenek DpmHK, DPMO a PID? Děkuji :-)

No a co se "zasklení" známé týče, tak sice nejsem řidič, ale z brigády na pokladnách v supermarketu si dovedu představit, že po celodenní šichtě "bdělost" klesne. Mě třeba připadalo, že některé zákazníky vidím ten den už poněkolikáté.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10814
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 23:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je asi tak, že někdo někdo nemá po ruce jízdenku pardubickou, takže si vypomůže lístkem odjinud, který v případě potřeby (Praha) utrhne tak, aby byl lístek správně široký.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 06. března 2009 - 11:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ono kdyby to kontrolovali všichni, tak by nejspíš i ubylo těch konfliktů s nepřizpůsobivými cestujícími (časem). Takhle to prostě zkouší, neboť jim to přinemenším ve 3/4 případů projde. Když je pak někdo vyhodí, může z toho být problém. Kdyby byli důslední všichni, tak to vůbec nezkusí. Hlavní účel nastupování předními dveřmi ostatně podle mě není ani tak hlídání tarifní kázně, ale právě zamezení nástupu pochybných existencí, které mají večer jaksi větší snahu se do MHD dostat.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10819
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. března 2009 - 12:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je pak někdo vyhodí, může z toho být problém.

Nevím o tom, že by si na mě někdy někdo zkoušel stěžovat.

Kdyby byli důslední všichni, tak to vůbec nezkusí.

Kdyby... Slyšel jsem názory, že po osmé večer by bylo nejlepší, kdyby papírové jízdenky vůbec neplatili (můj názor: nesouhlasím, moc radikální) a lidi by museli platit kartou a nebo hotově - a nebo by místo strojku znehodnocoval jízdenky řidič přetržením (... to zas bude blbejch keců typu "Já jsem řidič a ne nějaká uvaděčka v kině, abych trhal lístky."

Hlavní účel nastupování předními dveřmi ostatně podle mě není ani tak hlídání tarifní kázně,

Přes den hlídají tarifní kázeň revizoři. Kdo jí v tom případě má hlídat večer? Revizoři? Za posledních šest let jsem po osmé večer potkal revizora celkem dvakrát, a to někdy loni nebo předloni.

ale právě zamezení nástupu pochybných existencí

Nevzpomínám si na to, že bych se s nějakou pochybnou existencí vůbec kdy setkal.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 48178
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 06. března 2009 - 19:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začni jezdit v Praze a setkáš se. V Pardubicích tento problém naštěstí zatím asi neexistuje.

Ale je pravda, že kdyby ke kontrole přistupovali zodpovědně všichni, nekoukali by cestující na ty kontrolující jak po pádu z Marsu, nebo dokonce výhružně.
Ono se stačí podívat, jak to (ne)funguje ve vlacích bez průvodčího. Bez účinného biče by to nefungovalo vůbec.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10824
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 07. března 2009 - 01:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono stačí o to, co vidím při jízdě nočním autobusem v Plzni a porovnám to s Pardubicemi. Zatímco na východě je radost jezdit v noci, v Plzni je to spíš za trest, to nejsou lidi, ale dobytek. Platební morálka nulová, když jsem si tam jednou cvaknul lístek, dav to okomentoval slovy "To je ale debil." Jinými slovy, půlka autobusu má kartu s předplatný, druhá půlka jede na černo.
Občas (cca. 1x ročně) se dělají nějaké kontrolní akce, revizoři plus policie, a to pak vypadá docela zajímavě. Dovolím si ocitovat ze zážitků mého otce, který v době, kdy mu bylo tolik let, jako mě teď, pracoval u DP jako revizor-brigádník (řídit nemohl, tak aspoň něco ):

Na tento příběh obzvlášť rád vzpomínám.
Kdysi jsem při samostatné noční kontrole dostal po čumáku, i usoudil šéf, že i v noci by se mělo platit jízdné, a tak začaly noční kontroly za asistence policie a doprovodného vozidla.

Jedné z těchto nočních kontrol jsme se zúčastnili ve složení tří revizorů (jedním z nich byl zmíněný vedoucí), dvou policistů a doprovodného dodávkového vozidla dopravce, zřetelně označeného dopravcovou zkratkou.
Do autobusu jsme nastoupili na stanici u policejní služebny (přesněji u obvodního oddělení Veřejné bezpečnosti). Ve voze byl řidič a dva cestující, byli jsme tedy ve zjevné převaze.
"Můj" cestující jízdenku neměl, po chvilce planého diskutování jsme jej vyzvali k vystoupení z vozu na stanici u kruhového objezdu (to byla tenkrát dost vzácnost).
Cestující bez odporu vystoupil, ale říkal: "To je nějaký nesmysl, v noci revizoři nechodí. Vy," - ukázal na mne - "ukažte mi odznak." Tak jsem mu ukázal svůj revizorský odznak. Chvíli jej bedlivě zkoumal, neshledal závad, ale mručel: "To je divné, v noci revizoři nechodí." Pak požádal o odznak kolegu, přezkomal, zamručel svoji formulku o noci a revizorech, pak vyzval šéfa, ten odznak neměl, tak se mu legitimoval průkazem revizora, i poté si cestující zamručel. Pak ještě legitimoval oba policisty a se svým obligátním, že je to divné, že v noci revizoři nechodí, nezaujal žádné rozhodné stanovisko.
Vedoucí mu přátelsky odpověděl: "Tak už jsme se vám všichni legitimovali, tak co takhle třeby pro změnu vy. Máte občanský průkaz?"
"To je divné, v noci revizoři nechodí...", odpověděl na to cestující, aniž by učinil nějaké kroky k vyrovnání svého závazku vůči dopravci.
Naposledy jsem pak kupodivu (!) slyšel "noc a revizory" i tehdy, když jsme mu pomáhali nastoupit do doprovodného vozu s asi půlmetrovými písmeny DP ze všech stran.

Za "poplatek" v podobě pokuty se tento mladý muž okružní jízdou dostal zpět na svoji nástupní stanici, kde bylo nutno jeho totožnost nechat policejně zjistit, a zároveň s tím získal i informaci, že v noci revizoři chodí.


A ještě se tě zeptám:

Ono se stačí podívat, jak to (ne)funguje ve vlacích bez průvodčího. Bez účinného biče by to nefungovalo vůbec.

Můžeš upřesnit? Já se s vlaky bez průvodčího setkal ve větší míře u firmy Vogtlandbahn, když jsem byl půl roku na vysoké škole v Německu, tam to fungovalo tak, že všechny motorové vozy byly vybavené poměrně inteligentním automatem na jízdenky. Každý vůz byl obsazen jen strojvedoucím, průvodčí byli k vidění snad jen v pracovní dny stylem "na nějaké zastávce nastoupil, prošel vůz, všechny zkontroloval (všichni měli jízdenku) a na nějaké zastávce vystoupil". Samozřejmě nastupovali a vystupovali většinou ve stanicích, kde mohli hned přestoupit na nějaký jiný vlak, rozhodně ne na zastávce v polích.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 48195
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 07. března 2009 - 02:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funguje to podobně jako v Německu, u nás jsou takové vlaky označeny symbolem "oka". Když něco neumí automat (cestující) a cestující jízdenku nemá (ani blokovou), jízdenku vydá fíra. Kontrola probíhá jednak při nástupu předními dveřmi strojvedoucím (v přívěsném voze nijak, avšak nelze do něj nastoupit bez platného jízdního dokladu), občas se vyskytuje vlakový revizor. Jsou pak ale úseky (vlaky), kde je riziko přistižení minimální a tam se cestující bez jízdenky najít nechají. Ale zase při poměrně nízké výši jízdného (a naopak celkem vysoké přirážce) se vyplatí pár lidí nechat bez jízdenky jezdit, než aby se platil člověk navíc.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 07:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální šotoinfo:

t-306 dnes ráno spatřen na l. 21. Můj skromný dotaz zní: bude tam k vidění i odpoledne? :-)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10853
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 10:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teoreticky se dá předpokládat, že na ranní a odpolední 21 jezdí obvykle stejný vůz i stejný řidič, prakticky se dá říct, že situace na frontě se mění každým okamžikem, takže s jistotou se nedá říct vůbec nic.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 13:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, jinak potvrzuji, právě nám projel pod okny.
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 20:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes po městě kroužil Tr 362 jako cvičná jízda.
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 20:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362 krouží poslední dobou na cvičných jízdách vcelku pravidelně...

MHD v Klášterci nad Ohří

MHD v Chomutov
Jarda_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 11. března 2009 - 17:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak,šotoušstvo všeobecné, vězte, že jsem právě přidal snímky vozu 306 na lince čísla 21.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 22:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už to řešíte, tak tu mám něco pro všechny milovníky cedulkových 14Tr
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 23:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U výkopu před zastávkou Polabiny Sluneční leží zhruba dvoumetrový kus kolejí, rozchod odhadem 750 mm. Netušil jsem, že pardubické metro bude úzkorozchodné...

Sorry za OT.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2009 - 00:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si tam té koleje dneska taky všimnul :-).
Pojížděl potom takový ten malý jeřáb, velice podobným těm na fotkách ze začátků výstavby metra v Praze.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3020
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 15. března 2009 - 12:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



První letošní jízda trolejbusu 353. Další fotky tady.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10920
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 15. března 2009 - 13:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cos to měl za cedulku? To ještě neznám...
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 15. března 2009 - 19:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Příště prosím jet v obytné zóně pomaleji, nestihl jsem ani vytáhnout foťák
Web o jízdenkách - jizdenky.org , Katalogy jízdenek ICQ: 499-501-207 Skype: marmares1
Sháním, popř. i vykoupím jakékoliv jízdenky. 5-70 Kč / kus !!! Více v mailu nebo na ICQ výše. Každá jízdenka může být pro sběratele cenná ...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 15. března 2009 - 19:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, 353 letos bude slavit třicetiny (tím myslím trolejbus - vozidlo, nikoli webmastera trolejbus.cz)
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10937
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 15. března 2009 - 23:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi dneska udělal radost jeden cestující. Jel jsem z města domů (kurz 353, řidič 353, trolejbus 400) a u nádraží jsem se postavil ke strojku s tím, že budu kontrolovat jízdenky. Jeden mladý muž strčil do strojku lístek z automatu s poměrně nezřetelným potiskem, vytáhnul ho, já se po něm natáhnul a on "Mám poloviční. Můžu si cvaknout ještě druhej?" Souhlasil jsem, on vytáhnul z peněženky druhej lístek, cvaknul ho a šel si sednout do vozu.

Tohle bylo poprvé, kdy se mi cestující sám udal. Já totiž koukal jen po razítkách a na ceny jsem vůbec nekoukal (bylo moc lidí), takže bych ho nechal jít
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. března 2009 - 00:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cos to měl za cedulku? To ještě neznám...

Tuhle:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10952
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 10:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Počítejte a až poté kritizujte


Datum: 17.3.2009 Autor: JAROSLAV DEML Zdroj: Mladá fronta DNES Rubrika: Kraj
Pardubický Strana: 03

Názor

Ve čtvrtek 12. března vyšel v MF Dnes článek, ve kterém Jan Tichý, náměstek
hejtmana Pardubického kraje, předseda Městského výboru ČSSD Pardubice,
kritizuje vedení města Pardubice za selhání při správě třídy Míru.

Třída Míru by se jako pěší zóna líbila nejednomu obyvateli Pardubic
nezávisle na jeho politické orientaci. To potvrzují i názory občanů z dopisů
a jednání na zastupitelstvu města, ale i podpisy na peticích, které jako
součást předvolebních kampaní posbírala placenými brigádníky s oranžovými
balonky ČSSD nejen od Pardubáků, ale také z více než poloviny od
mimopardubických návštěvníků a cizích státních příslušníků.

Diskuze na toto téma probíhají už více než deset let. Vždy byla zásadní
otázkou doprava a vymístění trolejbusů z centra města. Usnesení
zastupitelstva dalo již v minulosti přeměně třídy Míru zelenou a to bez MHD.
Je naší povinností připravovat celý projekt v tomto duchu a také tak činíme.


V minulosti bylo provedeno několik průzkumů, bylo zpracováno několik analýz
a studií, jak tuto rušnou ulici dostat pro všechny, kteří ji užívají, do
příznivého stavu. Z doby před rokem 1989 nám tu ale zůstal odkaz v podobě
dopravy svedené do centra města přes nám. Republiky a Sukovu třídu. Stejně
tak je tu zděděná absence obchvatů města. Pokud by takový základní
komunikační systém byl státem vybudován, doprava v centru by se zklidnila a
uvolnila zejména pro MHD, která by měla být ve městech zejména preferována.
V roce 2007 proběhla provozní zkouška, kdy byla třída Míru na 14 dní
uzavřena téměř pro veškerý provoz tak, aby se simuloval stav pěší zóny s
vyloučenou MHD. Mimo jiné se ukázalo, že uzavřením této ulice pro trolejbusy
razantně stoupnou provozní náklady dopravnímu podniku. Odhaduje se na min. 5
mil. Kč každým rokem. 5 miliónů, které by se například mohly použít na
opravy chodníků, komunikací, škol, ve prospěch seniorů. S vyloučením
trolejbusů bude nutné prodloužit nástupní hrany zastávek na náměstí
Republiky a na Masarykově náměstí. Musí se provést rekonstrukce křižovatek a
přestavba ulice Sladkovského na ulici bez parkování. Předběžně propočtené
investiční náklady na tyto nezbytné úpravy se pohybují okolo 90 mil. Kč. S
ohledem na dožilé podzemní inženýrské sítě bude nutné provést jejich zásadní
obnovu. Kolik to bude stát a co to bude znamenat pro život a podnikání na
třídě Míru, zatím není jasné. Ale i to je potřeba připravit.

S peticí na přeměnu třídy Míru je to stejné jako se zrušením regulačních
poplatků ve zdravotnictví.

Město si nemůže v současnosti dovolit takovouto investici. Na rekonstrukci
třídy Míru nedostaneme z dotačních titulů EU ani korunu. Na takovéto
projekty nejsou vypsány výzvy.

Ptám se tedy opět pana Tichého, kde vzít na takto náročnou akci?

Nejedná se jen o další populistický výkřik do tmy?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 14:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně nechápu,proč tam lidem ta MHD tak vadí,vyjít z obchodů a restaurací rovnou do dveří trolejbusů je přece úžasný luxus...
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 15:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten článek je jen další díl nekonečné diskuze mezi magistrátní koalicí a opozicí. Pokud občas sledujete místní tisk, najdete pár témat, skrze která si obě strany dlouhodobě posílají nepřítelské vzkazy. Typicky se řeší:
a) pěší zóna na třídě Míru
b) prodej HC
c) lávka pro pěší přes Palackého ul.
d) prodej Pasáže
e) formální cena pozemků prodaných pro výstavbu největší plechové boudy v kraji (Masarykovo nám.)
f) trasa severovýchodní tangenty
g) atd.

Kromě lávky, která už je ke všeobecné spokojenosti opět na svém místě, jsou všechna ostatní témata výborným důvodem ke vzájemné kritice ve všech dostupných médiích. Že by to ovšem znamenalo víc než další spoustu řečí, o tom poněkud pochybuji...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. března 2009 - 22:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nemám nic aktuálního zajímavého ... tak jsem zašátral v počítači a našel tohle - plán průjezdu Pardubicemi počátkem první republiky. Zlaté časy Labské ulice :-) ... ale dneska to není o moc lepší.


Takhle to vypadalo na onom "průjezdu" dneska odpoledne, samozřejmě včera i zítra to bylo a bude stejné...


Ale když vyšlo slunce, i mobilní fotku trolejbusu jsem si udělal:


== konec příspěvku o ničem ==
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10953
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 01:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem dostal výpověď
aneb veselé příhody s neplatícími necestujícími cestujícími

Linka 10, kurz 1051, bus 57, čas 21:45, zastávka u nádraží směr Nemošice

Nastoupil pán ve věku cca. 35 let, označil si jízdenku a já jsem ho poprosil, jestli by mi jí mohl ukázat. Jízdenka byla celkem v pořádku, až na to, že byla za sedm korun. No a tak jsem se ho zeptal, kolik je mu let. Klasická odpověď - "Já jsem se splet´, já tu mám ještě jednu jízdenku..." a vytáhnul jízdenku za třináct. Takovéhle cestující já obvykle nevyhazuju (logika věci - tihle aspoň projevili snahu zaplatit, jiní neudělají ano to...), nechám je, ať si cvaknou normální lístek a víc se o ně nestarám. Tenhle pán ovšem vzápětí přešel na tykání a následovala hromada "blbejch keců" na mojí adresu, že tohle si na něj dovolovat nebudu a co si jako o sobě myslím a ... a ... a .... Vysvětlil jsem mu, že se mi ani trochu nelíbí, když na mě někdo řve přes celý autobus místo toho, aby mlčel a byl rád, že se veze, takže jestli se mu něco nelíbí, ještě taky může jít pěšky.

(Přepravní řád, čl. 9, bod 3b: Řidič vozidla veřejné linkové dopravy (...) je oprávněn vyloučit z přepravy cestujícího, pokud svým chováním ruší klidnou přepravu cestujících)

Následovala další hromada "blbejch keců", takže jsem mu nařídil, ať vystoupí. Chvilku se dohadoval, že má jízdenku, že to přece nemyslím vážně, že nejsem normální (což jsem mu odsouhlasil) a že si na mě bude stěžovat a že mi garantuje, že mě hned zítra vyhodí z práce. Pak se do věci vložil jeden cestující a sdělil mu, že má zmlknout, jinak bude teď hned vyhozen z autobusu, k čemuž mu on milerád dopomůže a ještě mi dosvědčí, že "ten pán si rozbil ústa, když zakopnul na schodech". Když se na scéně objevil ještě náhodně kolemjdoucí kolega trolejbusák, pán pochopil, že přesila je dost velká a že je čas vyklidit pole.

No a takhle se stalo, že jsem dostal výpověď z práce.

Linka 10, kurz 1051, bus 57, čas 22:41, Masarykovo n. směr Ostřešany

Nastoupil mladý muž, strčil něco do strojku a šel dál. "Můžu vidět tu jízdenku?" "Vždyť jsem si jí cvaknul." "No ale já bych jí chtěl vidět." "A proč jako?" "No abych viděl, jestli je v pořádku." "A vy jste jako revizor nebo co?" "Nejsem, ale to nevadí. Můžu jí vidět?" "A proč jako?" "Abych viděl, jestli je v pořádku." "A to jako můžete, tohleto?" "Jo, to jako můžu, tohleto." "A když vám jí neukážu?" "Tak si vystoupíte, protože nemáte jízdenku." "Ale já jsem si jí cvaknul." "Tak když máte jízdenku, tak mi jí určitě můžete ukázat." "To se mi ještě nestalo, že by po mě chtěl někdo jízdenku." "Tak to jste ještě nejel se mnou. Ale jestli vás to uklidní, žádnej jinej aktivní blbec už tady není, jenom já. Tak ukážete mi tu jízdenku a nebo ne?" "A vy byste mě jako vyhodil?" "Jo, klidně." "A to jako můžete?" "Jo, to jako můžu." "Budem se tu takhle dohadovat ještě dlouho?" "To záleží na vás. Já nikam nespěchám, já mám času dost, do práce jdu až zítra odpoledne."

Po několika minutách dohadování mladý muž neochotně vytáhl jízdenku. Poloviční. Pokud by mi jí byl býval ukázal hned, mávnul bych nad tím rukou, on byl v tom neurčitém věku, kdy mu může být 13, ale taky 23 (viz poznámka pod textem). Ale když se choval tak, jak se choval, řekl jsem si, že ho ještě trošku vydusím. Takovéhle frajery, kteří si myslí, že můžou všechno a že na ně nikdo nemá, takové fakt nemusím.

"Hm, takže poloviční. Takže je ti kolik? Čtrnáct?" "Jo, čtrnáct." "A nějaký doklad na to máš?" "Ne, nemám." "A jak ti teda mám věřit, že je ti čtrnáct?" "No to já nevím." "Ale to je chyba, když chceš jezdit se slevou, tak musíš dokázat, že na ní máš nárok." "Ale já s sebou fakt nic nemám." "Ukaž peněženku." "A proč jako?" "Určitě tam máš nějakou průkazku ze školy nebo něco takového." (... a kdyby v té peněžence fakt nic neměl, mávnul bych rukou a nechal bych ho jet. Ale...) "Já nemám peněženku, já nosím peníze po kapsách." "Hm, a co batoh, tam taky nic nemáš?" "Já nemám batoh." (sice měl jen tak čistě náhodou jeden na zádech, ale byl ve stavu, že by popřel i to, že má na krku hlavu) "Hm, tak to máš blbý, tak to si budeš muset vystoupit." "A to mě jako necháte jít pěšky?" "No a proč bych nenechal? Je to zdravé, člověk si provětrá hlavu, přijde na jiné myšlenky a třeba ho napadne, že za svezení se platí a na první pokus." "A kdybych vám teď dal dvacku?" "No a co já s ní?" "No, že byste mi prodal jízdenku." "A proč jako? Co z toho budu mít?" "No, abych mohl jet s vámi." "Ale ty se mnou nikam nejedeš, já jsem tě přece vyhodil." "A kdybych vám dal třicet korun a nechtěl jízdenku? A slíbím vám, že příště budu mít tu správnou jízdenku?" (Áááá, super, už jsem ho zblbnul tak, že se prozradil.) "A k čemu mi těch třicet korun bude? Já mám peněz dost, já žádné nepotřebuju, já si v práci vydělám víc, než potřebuju." (No... Peněz není nikdy dost, co si budem povídat Ale z vyššího principu mravního... Neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky...) "A to byste mě fakt nemohl nechat jet? Já to na vás nikde neřeknu." "Ty třeba ne, ale co támhleta paní? Co já vím, jestli to třeba není manželka nějakého našeho dispečera a nebude na mě žalovat, že jsem tě odtud nevyhodil?"

... a po pěti minutách konečně pochopil, že se se mnou asi nedomluví. No a tak jsem zavřel dveře, omluvil se přítomným cestujícím za pětiminutové zpoždění, oni poděkovali za to, že už dlouho se tak pěkně nepobavili a jelo se dál.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10954
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 01:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď ta poznámka pod textem. Obvykle opravdu věk neřeším, pokud mi poloviční jízdenku neukazuje zrovna statný čtyřicátník. Stalo se mi totiž, že jsem měl 31.8. nějakou dlouhou odpolední osmičku, u nádraží nastoupila slečna (výška cca. metr šedesát) a začla vyzvídat, jestli jedu do té a té zastávky a jestli má tu správnou jízdenku a jestli se tu dá pořídit i nějaké předplatné a ... S ohledem na vzhled slečny a na datum jsem usoudil, že je to čerstvá absolventka základní školy, která od zítřka nastupuje do prváku na nějakou pardubickou střední školu. Proto jsem jí začal radit, že si má ve škole sehnat potvrzení o studiu, že pak bude mít nárok na studentské předplatné. Slečna mi ovšem s úsměvem vysvětlila, že potvrzení o studiu nedostane, protože za čtrnáct dní má státnice a za dalších 14 dní promoci, krom toho jí bylo před týdnem 26 let. A do školy sice od zítřka chodit bude, ovšem na tu druhou stranu katedry.


Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10955
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 01:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a ještě k těm úplatkům: Myšlenka, že cestující podplácí řidiče, aby ho řidič svezl, je sice zajímavá, nicméně nikoliv originální. Před časem jsem měl noční, nastoupil mladý muž evidentně se vracející z diskotéky, na kartě mel jen studentské předplatné bez elektronické peněženky, takže zaplatit nemohl. Hotovost prý taky žádnou neměl (dokonce mi vnutil do ruky prázdnou peněženku, abych mu věřil) a dorazil mě otázkou, jestli může za jízdenku zaplatit plnou a nepoužitou krabičkou výrobků značky Durex...
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 11:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotoinfo: po dvoře vozovny se vlastní silou pohybuje oživlá mrtvola trolejbusu 357.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 18:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j - tak si to vzal ne a třeba na další zastávce přišla cestující,která neměla čím zaplatit
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 19:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolejbus-zombie 357 na fotce z dneška:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3122
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 20:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a dorazil mě otázkou, jestli může za jízdenku zaplatit plnou a nepoužitou krabičkou výrobků značky Durex...

A mohl?
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 20:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: proboha, kde má ta 357 sběrače?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 21:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Tr man: ( nejen ) dle fotky soudím, že sběrače se nacházejí mezi trolejí a střechou vozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel.358.)
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 18. března 2009 - 21:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, co se to tahá za černý kabel podél trolejového vedení? Všiml jsem si toho mezi zastávkami Polabiny, točna a Polabiny, Kosmonautů, kde je mezi těmito zastávkami nově veden nějaký černý kabel, podobně je další stejný kabel je nově natažený mezi Prokopovým mostem a zastávkou U kostelíčka. Mohu vědět, co je to zač?

Tak trochu mě napadla reminiscence někdy z padesátých let, kdy údajně byla snaha propojit trolejbusové konečné ve městě sdělovacím kabelem, aby mohl být sledován pohyb troeljbusů po městě. Realizace ale tehdy nikdy nebyla dokončena...
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 21:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad honzin111: Je to tajné speciálně vyvinuté zařízení, které vyhodnocuje provoz trolejbusů a zpracované informace posílá v zašifrované podobě do Washingtonu DC do hlavního sídla FBI.
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 21:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: krásný příběh!
Velké "L", velké "U", velké "K" - LUK (systém to tak neumí)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3026
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. března 2009 - 21:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pachatel těch kabelů na sloupech je http://www.sitel.cz

A pro Láďu - to není šotofoto, ale dokumentační fotka pořízená ze dveří dispečinku. Jak se tam vejdou sběrače jsem absolutně neřešil.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10962
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 00:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A mohl?

Mohl. Jsem jako smrt, beru všechno.

Martin_j - tak si to vzal ne a třeba na další zastávce přišla cestující,která neměla čím zaplatit

Tohle bych tu radši nerozvíjel, nebo se tu ještě začne diskutovat o tom, proč jezdí jistý kolega na devítce do Rosic nejradši s Citybusy s velmi celovozovou reklamou i přes okna a k čemu se dá použít boudička na Závodu Míru o víkendu, kdy tam jedou jen tři spoje za den
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10963
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 00:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To potěší
aneb veselé příhody s neplatícími necestujícími cestujícími

Linka 13, kurz 1353, trolejbus 373, 23:04, Kapitána Bartoše směr město

Na zastávce čeká slečna. Trolejbus přijede, slečna vstoupí do dveří a celá se rozzáří: "Jééé, já vás znám, já si vás pamatuju, vy jste mě minule vyhodil, protože jsem neměla v pořádku jízdenku. Ale dneska mě nevyhodíte, dneska nejedu na černo, podívejte!" ... a cpe mi do ruky svojí jízdenku, abych se podíval, že je opravdu nová a nepoužitá.

Už dlouho mi žádná slečna neudělala takovou radost, jako právě tahle. Jen jsem si tak uvědomil, že asi budu muset začít chodit do práce v přestrojení

No a někdy příště napíšu o tom, jak jsme si dneska odpoledne hráli s policií na americký akční film.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10964
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 00:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedna věc, dneska jsem zase vezl toho cestujícího se psí kartou (viz tento příspěvek). Kolega Petrásek k tomu tehdy uvedl, že: "V tarifu opradu máme možnost 30 denní pes, zřejmě cestující dobíjel svou 30 denní jízdenku v automatu a omylem zvolil jinde. (pouze má doměnka)"

To předplatné je tuším od 28.2. do 28.3., takže by bylo zajímavé zjistit, jaké předplatné si tam dotyčný nahraje pak. Jméno cestujícího je mi známo (sem to psát nebudu), číslo karty taky vím...

Majitel té karty říkal, že nejsem jediný, kdo si toho všimnul, kromě mě to zaregistrovalo asi pět dalších lidí včetně revizorů. Takže jestli to od něj byl jen pokus, jestli by třeba takhle nešlo jezdit za levno ("pípne to, oni na nic nepřijdou"), příště už to nejspíš neudělá.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4083
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 08:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ - je krýze, takže plastiky v jůesej jsou celkem levný, neváhej

Občas je velkej problém emtestí předplatný dostat z karty stornem ven, takže počkat na konec platnosti, jestli jde o chybu, nebo opravdu o úmysl, je celkem rozumný řešení.
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 11:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že dobíjení karty v automatu může být pro laika celkem solidní dobrodružství. Osobně zpracování navigačních prvků na automatu i na obrazovce chválím, vyhovuje mi bez problémů, ale je pravdou, že jsem se nějaký čas živil testováním software a psaním uživatelských manuálů, tudíž rozhodně nejsem "typický uživatel".

U automatu na třídě Míru už jsem viděl všelijaké věci, paradoxně největší boj s ním svádějí ti, kdo si chtějí koupit obyčejnou jízdenku.
Možná by bylo nejlepší, kdyby automat nabízel hned na úvod kromě ostatních také výrazný buton "Nákup jízdenky s nápovědou" a pak by následovalo:
1) stisknutí butonu Nákup jízdenky s nápovědou
2) zobrazení přehledu nejčastějších operací na automatu prováděných (Chci jízdenku pro jednu jízdu pro dospělého pro obě pásma; Chci jízdenku pro jednu jízdu pro dítě/zavazadlo/psa pro obě pásma; Chci si vložit na kartu peníze; Chci si prodloužít týdenní/měsíční/čtvrtletní jízdenku o další období; atd.)
3) Uživatel by stiskl vybranou položku a automat by ho vedl krok po kroku. Čili třeba pro měsíční jízdenku:
4) Automat: Přiložte kartu.
5) Uživatel přiloží kartu.
6) Automat: Chcete navázat na předcházející zaplacené období, tedy nová měsíční jízdenka od 1. 4. 2009 ? Ano - Ne
7) Uživatel zvolí třeba NE.
8) Zde máte kalendář a vyberte den, od kterého má začít platit nová měsíční jízdenka.
9) Uživatel vybere termín.
10) Automat: OK, takže souhrn: Chcete měsíční jízdenku od 5. 4. 2009. Je to správně? Ano - Ne
11) Uživatel zvolí třeba Ano.
12) Automat: Můžete začít vkládat mince nebo bankovky. Pokud chcete, můžete jízdenku zaplatit i penězi, které máte uloženy na kartě...
13) Uživatel nasype peníze.
14) Automat: Zakoupil/a jste měsíční jízdenku s platností od - do. Děkuji, na shledanou.

Takhle nějak bych si představoval user-friendly automat. Mají ho obsluhovat laici, měl by tedy od uživatelů očekávat minimální schopnosti a znalosti. Dnešní podoba automatu taková není, pro laika IMHO ukazuje příliš mnoho butonů v nepříliš zdařilém uspořádání plochy.
BTW, pokud vám moje texty připadají příliš laické, je to v pořádku, protože automat komunikuje s laiky. Zkuste se běžného cestujícího zeptat, zda má časovou jízdenku. Odpoví vám: Ne, já mám měsíční. A právě tenhle člověk bude tím, kdo bude stát u automatu a marně hledat, kde je tlačítko "Koupit měsíční jízdenku".
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 13:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šotoinfo: Po Dašické se právě směrem na dubinu prohnal erťák:-) nějaká zkušební jízda?
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 13:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Trolleybus: mne to tak pripadá, že by sme mali každému dať do schránky "Návod k použití automatu - příručka pro blbce, nové vydání: zjednodušená verze". Tiež vytváram manuály aj testujem a nepripadá mi to až také zlé.

Návrh som si prešiel, nie je zlý, ale vyžaduje to prácne zásahy do celého systému. Ak to niekto zaplatí...}
...aj vlci sú len ľudia
www.vlcik.sk
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 22:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlk: Problémem toho automatu ovšem je, že ho chtějí obsluhovat i uživatelé, kteří neumějí ovládat počítač. Mezi programem pro PC (mobil) a jízdenkovým automatem je totiž kapku rozdíl. U programu se mohu spolehnout na to, že uživatel ovládá alespoň základy práce s operačním systémem. Zatímco v případě automatu bych měl u uživatele předpokládat pouze zcela minimální implicitní znalosti, tj. koncipovat ovládání tak, aby to pochopil naprostý laik.

Ak to niekto zaplatí
Tahle věta všechno vysvětluje - co si DP zaplatil, to má. A co si zapomněl objednat, bez toho se buď musí obejít nebo zaplatit zvlášť.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 18:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyřazené cedulkové 14Tr opouštějí Pardubice...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Railfort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 21:31:00    Odkaz na tento příspěvek  

Cílem těch vagónů je Varšava. Bude to odjíždět po půlnoci.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 21:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co s nima bude dělat Varšava?
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
--> 1909-2009 ... 100 let MHD v Jihlavě
Railfort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 22:17:41    Odkaz na tento příspěvek  

To, že je to cíl té železniční přepravy neznamená, že je to i cíl cesty těch trolejbusů. Pokud si pamatuji, tak některé pardubické trolejbusy skončily i v pobaltí.
Krupi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 17:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska ve 14 hodin trolejbusy ještě stály v Hradci.
Railfort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.208.46
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 21:33:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ona je mezi Pardubicemi a Kostěnicemi výluka, takže nákladní zásilky z Pardubic jezdí na pravidelných vlacích via HK. Jinak přecházet do Polska mají v Petrovicích u Karviné.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 31. března 2009 - 14:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakým způsobem se dostanou trolejbusy v pátek večer po 20 hodině do vozovny? A jak budou najíždět ranní trolejbusové spoje o víkendu ven z vozovny? Na tyči? Nebo budou nocovat všechny trolejbusy u nádraží?

Nyní se naplno ukazuje, jak potřebná je ta chystaná trolejbusová trať od nádraží k vozovně. Ale snad se již možná brzy dočkáme. Rekonstrukce a rozšíření nadjezdu Paramo by měla být zahájena v příštím roce...