K-report
 

Archiv do 5. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 5. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší je kolonka "Čitelné podpisy". Tam jste zabodovali jak ty, tak ten, kdo reklamaci vyřizoval.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3696
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 17:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin j: Přijel jsem ráno na Dubinu se Solarisem, zastavím na výstupní zastávce...
Z toho si nic nedělej, to je prostě slavný Solaris . S dieselem se ti to stane taky. Jinak doporučuji použít odlehčení třetí nápravy, vesměs to pomůže.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3009
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 18:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čitelný podpis je stále se opakující nesmysl. To už není podpis, ale ukázka toho, jak umím napsat svoje jméno čitelně. Jinak to potvrzení u nás neplatí a to ani pardubické. Nikde v podmínkách není napsané, že po dobu reklamace se dá jezdit na podobný papír.

U nás totiž platí že" V případě reklamce jízdného nebo funkčnosti karty se dopravce zavazuje po dobu řešení reklamace poskytnout cestujícímu Reklamační kartu, na kterou bude jejímu uživateli převedeno jízdné z reklamované karty. Reklamační kartu je oprávněn vystavit vedoucí prodeje v předprodejním středisku v Jindřišské ulici. Reklamační karta se nevystavuje v případě ztráty, odcizení nebo úmyslného poškození karty."
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 18:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K nehodě a-136 foto z mobilu kolegy Moskvičáře Tondy:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10645
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co ostatní Solarisy, ty tyhle problémy nesdílely?

Vůz 403 jsem předjížděl někdy ráno (cca. 5-6 hodin) u Kostelíčka, stál odstavený v zastávce se staženými sběrači. Nevím, o co šlo, ale pak zas jezdil.

má Solaris funkci odlehčení poslední nápravy

Má, ale:

1) nikdo mi dosud oficiálně nevysvětlil, k čemu je to dobré, teď a tady to od vás slyším prvně
2) při prohlížení "návodu k použití" mě napadlo, že bych tohle tlačítko mohl zkusit zmáčknout, abych zjistil, jestli to něco udělá, ale nepomohlo to. Spolehlivě se ale osvědčila ta couvací metoda.

P.S.: Kamarád ze škodovky ode mě dnes ráno obdržel SMS, kde jsem žádal, aby k příští dodávce Solarisů přibalili do každého vozu pytel s pískem na posyp a dva chlapy s lopatou. Tak uvidíme, jestli bude této žádosti vyhověno
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 20:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: Docela bych chtěl vidět tvůj "čitelný podpis". To už tam může rovnou být "Vyplňujte hůlkovým písmem". Moje jméno je z podpisu patrné, navíc je uvedeno ještě nahoře. To ta paní z předprodeje je na tom o poznání hůř.
353: Dík. Hradecké řešení mi přijde lepší , taky jsem ho dneska a včera bohatě využil. Při té příležitosti musím zmínit, že jsem revizory v Hradci potkal v každém druhém spoji, kterým jsem jel, a za celou dobu nikoho nechytili...
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47856
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 22:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ:
Já byl v Pbicích na vejletě i dneska po ránu a to už bylo slabší. Na Závodu Míru byl ráno krásně uválcovanej sníh, tedy víceméně čistej led.
Asi se chemičky kolem Pardubic spolčily s počasím, protože něco takovýho není krom vyslovených osad, kde lišky dávají dobrou noc, od Budějc po Pardubice nikde.
Jestli to bude pokračovat podobným stylem, zejtra večer jdu pěšky (stejně bych cestou z nějakýho toho zařízení měl kolo jen jako podpěru pro zvýšení styčných bodů s kluzkou podložkou) a nebo si přivezu běžky, dneska už se pár lidí na těchto prkýnkách po Pbicích pohybovalo. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 22:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká dnešního rána, tak jsem si mimoděk vzpomněl, že kdysi bylo dobrým zvykem solit nebo prohrnout alespoň ulice, kudy jezdí MHD, ovšem tuto zimu to jaksi nevychází. O neprohrnutých zastávkových zálivech nemluvě, ráno jsem chtěl pustit bus linky 14 ze zastávky Polabiny, hotel, ale pak jsem si všiml, že nevyjíždí, ale snaží se popojíždět tam a zpět, aby se dostal z ledu, co je v zálivu. Přijde mi to poněkud paradoxní - v 7 ráno jsou chodníky prohrnuté pluhem a posolené, zatímco na silnici je vrstva sněhu a ledu. Tak nějak si říkám, zdali nejde o to, že pokud si člověk rozbije ústa na chodníku, může žalovat subjekt zodpovědný za jeho úklid, zatímco pokud si rozbije ústa za volantem, je to nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky...

BTW, pokud to někoho potěší, tak v Hradci to vypadalo stejně - kvalitně ošetřené chodníky, sníh na vozovce a led na křižovatkách...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 23:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: A v kolik jsi byl v Hradci? Já byl v deset v centru a hlavní silnice bez sněhu, posolené. To v Pardubicích není ani teď...
Důkaz místo slibů - pravda foceno kolem 12 hodiny:


(omluva, ale v lepší kvalitě se mi to nepodařilo vložit)
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 23:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda_solaris: Já tam byl v osm ráno - Hradubická a Střelecká byly pod vrstvou ujetého sněhu a na křižovatce u fakultní nemocnice byl led, o čemž by mohlo ABS vyprávět.
Odpoledne to samozřejmě bylo lepší v obou městech, vzhledem k tomu, že přes den bylo kolem nuly a sníh tál i na chodníku...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10653
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 16:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro zajímavost, v jedné z ostatních diskuzí se objevilo tohle:

https://www.k-report.net/discus/nahledy/249880.jpg
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 21:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad nehoda 136: škoda na takovéhle karose za 150 000??? Nárazník vyklepete v kovárně, nebo vezmete z nějakého vyřazeného busu, přeštětkujete, a je to OK, ne?
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něco na poslech :-)

Dukla vozovna - Dukla vozovna

Trkaj - Trolejbus

bohužel jen sem si neporadil s překladem :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem lutep.)
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: Podle těch fotek to odnesla daleko větší část než nárazník...
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10663
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 22:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle těch fotek to odnesla daleko větší část než nárazník...



Tady máte detailní fotodokumentaci, posuďte sami, co tomu je. Věřím tomu, že sem chodí i nějaký odborník, kterému ty fotky řeknou víc, než mě, aby dokázal říct nám, co všechno je na tom autobuse poškozené a co tak obnáší oprava.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3946
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 08:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přední čelo + nárazník + kus skeletu levýho boku + kastlík na bufíka + bufík (podle roku výroby určitě eberspächer) + drobotina + moře práce + nečekaný bonus, na kterej se přijde, až se to všechno odstrojí = opravdu hodně peněz... zůstatková hodnota je tak 100 kKč (za víc se to prodat asi už nedá), takže rozhodnutí se dá očekávat přesně v tom smyslu, kterej z toho kouká.
Lepší, než vo vodě, lepší sedět v hospodě!
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 13:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by se řada těch dílů asi dala vzít z nějakého kopřiváku, ale práce s tím bude dvakrát tolik...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 13:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten autobus je starý 14 let, pokud se pojišťovna nějak extrémně neplácne přes kapsu, tak se oprava rozhodně nevyplatí. V práci mám i foto interiéru, hnul se i celý bok a podlaha kabiny řidiče. Navíc rozhodně nemáme nouzi o autobusy, takže nějaké provizorní opravy nepotřebujeme vymýšlet. Škoda je jen to, že 136 dostala relativně nedávno opravu plechařiny + nový lak, to jsou v podstatě vyhozené peníze.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10666
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 13:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by se řada těch dílů asi dala vzít z nějakého kopřiváku, ale práce s tím bude dvakrát tolik...

K dispozici je akorát vůz 103 a tam je otázka, co s ním bude, jestli se bude šrotovat a nebo ho někdo koupí.

Jinak, pokud se nepletu, na letošek je plánovaný nákup sedmi plynových autobusů, takže se dá čekat, že se stejný počet vyřadí. Otázkou je, které vozy to budou, může to postihnout staré B730 (1, 2, 32, 84, 85, 99, 100, 129) - těch je osm a jsou to nejstarší vozy v podniku. Na druhou stranu jsou po generálce, která proběhla někdy v období 2000 - 2005.

Stejně tak to může postihnout část z vozů 130-140, některé jsou v původní podobě, v jaké vyjely v polovině 90. let z Karosy.

Naopak jiné mají třeba nové plechy (a určitě se toho na nich dělalo ještě víc). Namátkou:

136 v červnu 05



138 v dubnu 2006



132 v prosinci 2004


Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Karosa_b731
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 16:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Bus-mafiaDance radio
modelování:Pokoušim se do Mafie dostat B732 a začínám stavět Škodu Felicii.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10674
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 18:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Foceno dnes mezi 13:23 a 14:19, že jo?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Karosa_b731
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 18:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, přesně 14.11 Neříkej, že s tím autobusem máš zase něco společnýho.
Bus-mafiaDance radio
modelování:Pokoušim se do Mafie dostat B732 a začínám stavět Škodu Felicii.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10677
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 18:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, tenhle autobus už má taky za sebou nějakou větší opravu:



A společného s ním mám to, že jsem s ním dneska jel z práce v úseku Masarykovo nám. - Polabiny, hotel.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 20:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jde o Rybitví,jak se jmenovala zastávka mezi NPK a BČOV,v opačném směru mezi NPK a tehdy Rybitvím učiliště???Zřejmě byla jen jednosměrná
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10681
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 20:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam nějaká byla? Já jsem byl na zácviku na autobusy v červnu 03 a mám pocit, že se tehdy zastavovalo na zastávce Učiliště a pak až BČOV, ani na NPK se nezajíždělo.

Mimochodem, ještě mě taky učili nějakou zastávku Gebauerova, bylo to někde mezi trasou pětky a třináctky u zastávky Na Okrouhlíku, vzpomněl by si někdo, co byla ta zastávka zač a kdy se na ní tak asi jezdilo?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
pardubak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.52.251
Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 21:31:37    Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin_j: Ta zastávka je tady (mezi Kotkovou a Sezemickou u brány do MŠ)
Jezdil odtud rychlík v 6:30 do Semtína (asi až na UMU). Kupa zdejších lidí tam pracovala. Odkdy, to netuším, ale skončilo to někdy v 90. letech.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 21:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastávku mezi NPK a Rybitvím si pamatuju už jen jako nepožívanou zříceninu a byla přibližně tady odkaz na mapy.

A tuhle zastávku (odkaz) Martine pamatuješ?
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 21:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlastně ještě je,betonový kvádr s uhnilou konstrukcí přístřešku...Obsluhována nebyla už v půlce 90tých let,když jsem začal fotit na zakázaném území
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 02:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezky pěkně, pánové.
Jirko, nechci Tě k ničemu nutit, ale tuším je to dobrý základ, aby na web přibylo pár stránek věnovaných zrušeným zastávkám. On jich zřejmě bude celkem dost, od těch zrušených či opuštěných před pár lety (U Trojice alias Nadjezd Paramo ve směru k Závodišti, Kokešov, Free zone a další) přes ty zrušené dříve (trasa přes starý labský most, zastávky bývalé linky 8 na Višňovce - Rybalkova, SNB, Pichlova; 3 zrušené zastávky v ulici Teplého, Poliklinika, atd.) až po kuriozity typu Gebauerovy, Staňkovy, Pichlovy (tím myslím její pseudoexistenci v letech po zrušení linky 8) a dalších...
Nemluvě o zastávkách, které sice zůstaly zachovány v JŘ, ale v minulosti byly na zcela jiném místě (Závodiště).
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10682
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 08:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tuhle zastávku (odkaz) Martine pamatuješ?

Taky ne, tam jezdilo co? Tam jsem zastavoval snad jen tehdy, když se jezdila poslední květnový víkend 2006 NAD za vlaky do Stéblové.

Trolleybus: Výborný nápad, určitě nejsem sám, koho by to zajímalo. Připomínám tuhle zastávku:



Nápověda: Zrušeno v září 2006.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 08:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ - stavěl tam expresní šejdr od vlaku z HK do Semtína. A na tvojí fotce jsou Rosice, škola...
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 21. února 2009 - 15:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

<ot>
<spam>




</spam>
</ot>
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 22:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, dneska jsem projížděl z Chlumce nad Cidlinou přes Lázně Bohdaneč a Pardubice domů do Brna a musím konstatovat, pěknej tankodrom máte v Lázních Bohdaneč mezi začátkem obce ve směru od Chlumce až ke kruháči.. Jsem si připadal jak na slalomu...
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 26. února 2009 - 23:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Kdyby jenom v Bohdanči... Tankodrom je to tady všude, obvzlášť mám rád například díry na hlavní silnici přímo před divadlem, tam není kudy se vyhnout. Vlevo auta proti, vpravo jedou auta v odbočovacím pruhu, parada. A už tam jsou pěkně dlouho.
Ostatní mají určitě taky svoji "oblíbenou" díru
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3051
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 08:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda_solaris - bohužel vypadá to, že se děr v zimě bohatě urodilo...Bohdaneč mi však přišla jako docela extrém na to, že se jedná o komunikaci první třídy.
Nejrychlejší způsob přepravy po Brně v dopravní špičce? Jednoznačně bicyklem!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3975
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 09:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jsem včera viděl hloubku děr na zánovní R6 u Chebu, tak bych se tolik nedivil stavu I/36 v Bohdanči...
Lepší, než vo vodě, lepší sedět v hospodě!
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 11:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IDOS opět pobavil, některé z jeho výsledků jsou poněkud netradiční. Spojení Hlavní nádraží -> Polabiny Bělehradská řeší IDOS doporučením jízdy z Hlavního nádraží k Autobusovému nádraží, tam přestup (leckdy s časem na přestup 0 minut) a dále z Autobusového nádraží na Bělehradskou.
Tak nějak jsem si představil, jak cestující neznalý věci jede jednu zastávku, pak po 15 minutách čekání na spoj linky 2 do Polabin zjistí, že měl přejít na druhou stranu (pokud rovnou neodjede dvojkou k nemocnici), a pak s překvapením shledá, že se vrací zpět k nádraží.
Velice pěkné, kde se asi stala chyba?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3014
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 14:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální šotoinfo - zítra bude na K1301+1351 Solaris 400 s novou CVR:


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 15:59:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CVR bez jakéhokoli využití čela vozu?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 16:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předek vypadá s tím černým pruhem dole (alespoň na fotkách) hodně divně...
Karosa_b731
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 16:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten pruh by tomu slušel, kdyby byl aspoň až do konce.
Bus-mafiaDance radio
modelování:B732 do Mafie, Pety RIDE C1 a Škoda Felicia
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 16:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na fotce vypadá čelo hodně divně, v reálu bohužel strašně
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 17:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nelíbí, jak říká Karosa, být ten pruh po celém čele, tak by to nebylo tak zlý, takhle Celkově mi ta reklama nepřijde moc povedená, ale to se nedá nic dělat... Škoda jen některých detailů, který mohly udělat hodně.
Karosa: mmch, jsem asi úplně out, ale co to máš v avataru za slečnu?
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 19:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

u Tr 400 vidím pokrok v určitém směru, konečne pro reklamu využito max plochy, až po střešní kontejnery což je super..... první reklama a využito až po střechu, sem zvědav až budou reklamy na 24Tr :-)... jen doufám že až reklama jednou skončí že vůz nezůstane bílí..... ale dostamne zpět pruhy, vůbec jaká je cena reklamy na 28Tr doufám že ne stejná jako na kratase :-)
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10745
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 21:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

až budou reklamy na 24Tr :-)

Položil už si někdo z vás otázku, proč tam ještě žádná reklama není? Já ano a napadlo mě, že pokud jsou ty trolejbusy hrazené z nějakých evropských dotací, mohou tam být nějaké doplňující podmínky. Třeba:
- aby ty vozy jezdily každý den, i když má jejich posádka volno (na záloze jsem 24 Tr viděl snad jen jednou)
- aby vozy nesloužily jako reklamní plocha

U vozu 400 si kladu otázku, co se to stalo, že jméno koně na boku zůstalo zachováno. Že by si to vymínil dopravní podnik? Jiné vysvětlení mě nenapadá, teorii o tom, že by reklamní agentura projevila inteligenci, bych nevyslovil ani v podnapilém stavu.

vůbec jaká je cena reklamy na 28Tr doufám že ne stejná jako na kratase :-)

Ptej se reklamní agentury
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 21:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, možná mne HQ doplní, má-li číst tyhle naše šplechty, ale DP má nějak ve smlouvě s Barth Media má vyhrazený počet vozů z reklamou a bez reklamy. A ač je počet vozů s CVR u nás dost vysoký, stejně není ten počet trvale naplněný. A než lepit reklamu na 24Tr, to reklamka raději polepí Citybus, kde může polepit i okna. A jestli počítá reklamu na 28Tr dráž, to zatím nepíšou ani u sebe na webu http://www.barth.cz/mestska-hromadna-doprava.htm.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 23:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už tu byla zmínka o těch jménech koní. Na podzim, když se provoz těchto čtyřech Solarisů slavnostně zahajoval, dostaly trolejbusy jména po vítězích Velké pardubické.
Je mi ale líto, že se v tomto ohledu dopravní podnik moc nevytáhl a zůstalo bohužel jen u toho gesta. Jméno koně je totiž uvedeno zcela nepochopitelně na levém boku směrem do silnice. Cestující si tudíž na přijíždějícím trolejbusu názvu koně nevšimne. Nebo jste někdo zategistroval, že by se někdo zmiňoval, že jel do práce s Fantomem, Brigandem nebo Good Morningem? Já jsem žádný takovýto ohlas bohužel nezaznamenal.
Navíc při zahájení provozu těchto troelkbusů bylo slibováno, že v každém z těchto trolejbusů bude umístěna informace s podrobnostmi o daném koni. Bohužel i na to sedopravní podnik zcela vykašlal.
Prostě ta slavnost s tím, jak nové trolejbusy ponesou jména po vítězích Velké pardubické byla jen taková šaškárna, která nemá žádný efekt.
Hoh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 11-2003

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 15:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já bych doplnil, že koně jsou další důvod, abyste si rýpnul
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2813
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 16:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ranní pozdrav z Českého Těšína


Omluvte kvalitu, foceno mobilem
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2078
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 23:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehoda trolejbusu 320 a osobního automobilu
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 02. března 2009 - 09:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velmi stručně:

otázku raklamy na 24 Tr jsme tu už dle mého názoru řešili před nějakým rokem a víc.

Tím, že je vozidlo hrazeno z dotací Společného regionálního operačního programu SROP, tak podmínka projektu říká, že reklama je dodatečný výnos z projektu a ponižuje se o to dotace. Čili na dobu udržitelnosti projektu, což je 5 let od zakoupení, tam reklama nabude.

28 Tr a reklama, jistě že je dražší v podstatě v poměru rozdílu délky

Koně na trolejbusech, místo se jménem je zařazeno do ploch, které agentura nemá polepit. A co se týká těch koní a informací do vozidel. Ano, toto jsem dokonce i já říkal a trvám na tom. Jen byly trochu jiné starosti. Například další možnosti dotačních peněz v řádu 1/4 miliardy korun pro DPMP. Takže informace o koních budou.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 48120
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 02. března 2009 - 14:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, kde se dá v Pardubicích loupat perníček, ale povrch chodníku půjde velmi brzy loupat na Wonkáči, už se na pravé straně ve směru z města v první třetině nafukuje. Doufám, že se jedná o náhodný úlet a podobnou kvalitou netrpí i zbytek mostu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. března 2009 - 16:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: Tos nepochopil marketingovou strategii, jedná se o výjimečně rafinovanou sponzorskou akci. Stavbu zajišťovala Skanska, která mimořádně sofistikovanou technologií zajistila, že se chodníkový perníček na mostě u zimního stadionu začne naplno loupat těsně před finále hokejové extraligy. No a vděční pardubičtí diváci perníček posbírají a na zápasech ho doručí slávistům jako poděkování, jak kvalitně jejich generální partner opravu provedl...
Sice se v Pardubicích hooligans prakticky nevyskytují, ale dát fandům do ruky kusy asfaltu přímo před stadionem, to snad vážně musí být záměr...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ceracas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.7.50
Odesláno Úterý, 03. března 2009 - 07:34:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jedu narychlo do Pardubic a rád bych se svezl Solárkem. Prosím, na které linky jsou nasazovány? Dík předem.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. března 2009 - 07:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jdu sice na dispečink až na noční, ale pokud vím, tak budou dva na dvojce a jeden na trojce. V provozu jsou 400, 402 a 403. Po malé nehodě ve vozovně je v opravě 401 (vymáčklé okno za zadními dveřmi).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 03. března 2009 - 20:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Headquartes: Díky za info. Já vím, že jsem na tomto fóru někdy moc "rejpavý", ale mě bylo líto, když realizace dle mého názoru skvělého nápadu se jmény koní pokulhává. Trochu mě mrzí, že to jméno koně je napsáno na trolejbusu na straně směrem do silnice a ne k chodníku, protože to nemá ten efekt, aby si cestujíí všimli jakým "koněm" zrovna jednou. Aspoň já jsem nezaznamenal jediného cestujícího, který by se pochlubil tím, že jel například Fantomem...

Ale zaujala mě ta zmínka o možné dotaci v řádu 1/4 miliardy pro DPmP. Je možné být konkrétnější? Nějak to souvisí s těmi plánovanými trolejbusovými tratěmi a evropskými penězi?
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 03. března 2009 - 21:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin111

neberu to jako "rejpání" máte v podstatě pravdu. Místo pro jméno se muselo podřídit mnoha věcem, aby mohlo zůstat vždy a hlavně na každém voze nově pořízeném tedy Tr i Busech. Informace uvnitř se objeví také.

C se týká dotací z EU, tak to je kapitola sama pro sebe. Dva roky práce, která možná bude k ničemu..... Ano, jde o tratě, jde o nákup vozidel a další a další............ to ale není věc patřící na tyto stránky. Momentálně řešíme, jak z toho ven, tak zachovat maximum investic i když víme, že na to sami nemáme tolik peněz.

Ale nevzdáváme to do posledního okamžiku. Pokud Vás to tak moc zajímá, je možné se na to třeba krátce sejít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10793
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 02:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veselé příhody s EMtrestem:

Úterý, kurz 752, čas cca. 20:20, zastávka Na Spravedlnosti. Nastupuje mladý muž, přikládá ke čtečce kartu, pípne to, na palubním počítači se mi zobrazí jako druh předplatného "pes 30 denní". Nevím sice nic o tom, že by existovaly karty pro psy, takže jsem onoho mladého muže poprosil, ať mi tu kartu ukáže (a kdyby byla opravdu "psí", vyhodil bych ho z vozu za to, že nemá náhubek ). Jo, jenže na kartě bylo uvedeno jméno a fotka majitele, tak jak je to na kartách obvyklé.

Může mi to někdo vysvětlit?

Středa, kurz 1353, Dubina sever 20:00. Nastupuje pán, strká čistou jízdenku do strojku, stojek krátce zčervená, orazítkuje jízdenku, pán se na ní podívá, strčí jí tam znova, strojek krátce zčervená, orazítkuje jízdenku, pán se na ní podívá, ... a to už je pozdezřelé, takže jsme ho poprosil, ať mi jí ukáže. Pán mi jízdenku podal - čistě bílá. Strčím jí do strojku, strojek jí orazítkuje a razítko je tam, krásně sytou černou barvou. Oba na sebe koukneme, pokrčíme rameny a každý si jdem sednout na své sedadlo.

Další zastávka - nastupuje dav lidí. Když jsou všichni uvnitř, vydal jsem se dozadu vyhodit jednu slečnu s "jízdenkou na víc jízd" a koukám, za kabinou sedí dva pánové a nechápavě koukají na bílé jízdenky. "My nic, ono samo...." ukazují na strojek. Zkusil jsem je orazítkovat, vše v pořádku. Vrátil jsem pánům lístky a prohlásil něco nepublikovatelného na téma "Jak nám technika usnadňuje život".

Došel jsem ke slečně, zabavil jsem jí jízdenku (ta mimochodem orazítkovaná byla), po krátké výměně názorů, kdy se slečna dozvěděla, že půjde pěšky a já jsem se dozvěděl, že jsem č***k, jsme mohli jet dál. Na další zastávce nastupuje bývalý kolega E.M., který kolem osmé večer pravidelně jezdí "na jedno" z Okrouhlíku do nějaké hospody u zastávky Dubina garáže. "To bys nevěřil, co mi dneska dělá strojek..." a začnu vykládat, že strojek je dneska nějakej vybíravej, vybírá si, komu lístek orazítkuje a komu ne. Kolega si půjčil zkušební jízdenky a celou cestu až na Okrouhlík razítkoval, až se hory zelenaly. Někdy razítko dostal (a radoval se z toho jak malej kluk), někdy ne, úspěšnost tak 30 %. No a tak se zavolala dílna. Dílna přijela na Sluneční, rozebrali strojek, nic zvláštního nenašli, složili strojek, preventivně restartovali palubní počítač a dali se do razítkování. Úspěšnost byla tak asi 90-95 %, takže jsme se domluvili, že to necháme být a kdyby něco, nahlásím to večer v DP, až budu o půlnoci končit. Během večera jsem výše popsanou situaci zažil ještě jednou (razítko se na lístku objevilo až na třetí pokus), bylo to na předposledním spoji, a tak jsem to nahlásil. (Nemůžu ovšem zaručit, že všichni ostatní, kdo strčili do strojku lístek, razítko skutečně dostali...)

P.S.: Večerní skóre: Čtyři cestující, kteří nikam necestovali a jeden, který nastoupil, podíval se na mě vražedným pohledem, schoval do kapsy připravenou jízdenku, z druhé kapsy vytáhl jinou, čistou a nepoužitou, a tu si označil. Asi nechtěl jít v půl dvanácté z Dubiny do města pěšky
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3729
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 07:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyři cestující, kteří nikam necestovali a jeden,
Teda upřímně se ti divím, že po cestujících ty jízdenky vyžaduješ. Já to u nás nikdy nehrotil a teď na to dlabu zcela. A důvod? Za poslední měsíc a kus u nás máme celkem čtyři napadení řidičů - jednoho zbušili tak, že byl 40 dní na nemocenské, druhého pořezali na rukou, třetí skončil s rozseklým čelem a středně těžkým otřesem mozku a ten poslení je naštěstí vazoun a nakonec dopadli špatně ti tři, co se na něj vrhli... Prostě poslední dobou je o strach vůbec jezdit .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10796
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 10:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tady pamatuju čtyři napadení řidiče za šest let, kde došlo k nějakým následkům. Jedno skončilo zlomenou rukou a přeraženým nosem, za to snad mohli příslušníci jistého etnika, ale to nemělo s jízdenkami nic společného. V druhém případě šlo snad o to, že autobus stál v koloně kvůli nehodě (střet T369 s kamionem), učňové z Rybitví se snažili řidiči vysvětlit, že by si vystoupili a on odmítl nechat lidi vystoupit mimo zastávku, takže dostal pár facek. Kvůli jízdence to bylo v tomhle případě ...



... a tam to skončilo rozbitou kabinou, byla to linka 15 ve Svítkově u parku směrem do města někdy v deset večer. No a čtvrtý případ byl taky kvůli jízdence, linka 1, Nemošická, půl jedenácté večer a skončilo to tak, že policisté se psem běhali po hřbitově a honili pachatele, kteří řidiče lehce přiškrtili a sebrali mu peněženku. Dopadlo to dobře, pachatelé byli chyceni, jeden byl pokousán psem, hrozil jim nepodmíněný trest, nakonec se to vyřešilo mimosoudním vyrovnáním a finančním odškodněním řidiče.

Já osobně jsem měl nějaké ruční vyřizování s cestujícími dvakrát, jednou ve čtyři odpoledne v pracovní den u nádraží, tak nějak se mi nelíbilo, že černý pasažér fackuje revizorku (... a všichni koukali a nikdo nepomohl ) a podruhé mi nějaký vyhozený černý pasažér začal ze vzteku kopat do předních dveří Citybusu, protože se potřeboval předvést před svojí slečnou, a to tak důkladně, že dveře pak nešly otevřít. Tak jsem si pro něj došel a slečnu nenapadlo nic moudřejšího, než doběhnout k policistům, kteří opodál vyšetřovali nehodu, ať přijdou pomoct, že ten zlý řidič jejímu miláčkovi ubližuje. Policisté přišli, zjistili, o co jde a slečnu i s miláčkem sbalili a odvezli na služebnu.

Ale asi máš pravdu v tom, že až mi taky někdo ublíží na zdraví, možná svůj přístup k černým pasažérům přehodnotím. A do té doby je budu dál vyhazovat

Většina těch lidí se nechá vyhodit bez většího odporu, maximálně někdo odmlouvá ("Já jsem si nevšiml, že je ta jízdenka už použitá" - jinou výmluvu jsem ještě neslyšel.) a snad jen ve dvou případech můžu říct, že jsem měl strach, že špatně dopadnu.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.