K-report
 

Archiv do 14. října 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv do 14. října 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Plate
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 20:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja by som povedal že GL je švajčiarský Glarus.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3205
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 21:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aussiger: vlastně i ten černý dvouřádek hned vedle mi nic neříká.

Jak píše Rul, je to italská značka, já jen doplním, že ze systému 1932 - 1993, TN = Trento (jedna z tyrolských německy mluvících provincií) a tento vzor se vyráběl od poloviny šedesátých let do roku 1976.

Tomcat: Jsi až příliš skromný ; pojmem "odborník" jsem jsem označil všechny kolegy, kteří se o zahraniční PZ zajímají a ty určitě patříš mezi ty nejinformovanější ...

Kdepak, já vím jen to, že jakž takž s jistotou rozpoznám značky několika evropských států a tím moje informace končí.

Rád si s tebou popovídám 7.11. v Praze, budeš-li mít zájem.

Bude mi ctí.
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5673
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 21:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ČR je 2000 let situovaná geograficky, historicky a kulturně v německojazyčném prostoru a tak se přirozeně její značná část obyvatelstva porovnává s tímto vyspělejším prostředím

Ještě jste zapomněl připsat něco o brzkém návratu do lůna Říše, kam přece české země patří, že.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3052
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 21:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: AUSSIGER (2560), RUL (3681)
GL 428 je ale řádný ořech, to už nechám na pamětnících.

GL 428 je Švýcarsko, kanton Glarus. Je to přední tabulka, černá na modrém podkladě se používá na vozidlech hasičů a vozidel údržby silnic (vč. přívěsů).
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 22:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Truchu Egypt:


Tie znaky asi nebude jednoduché priradiť niekam ...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 11. října 2009 - 22:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MrBerliet:

Právě ve Střepinách na Nově byl k vidění onen Roll Royce Barbary Straisand s PZ SV 8817, zadní tabulka pochopitelně chyběla.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 10.10.2009
Regiomap Zlínského kraje - update k 10.10.2009
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 07:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je? Texaská exportka? Nebo jen nějaká registrace automobilky Aston Martin?


Ještě nějaká ilustrace z Kamčatky.
Já měl za to že policejní auta musejí mít volant jen vlevo?! I policisté se chtějí vozit v něčem lepším než ve Volhách...
75. registrovaná motorka a nějakej obr.

Rusové by potřebovali dvouřádky jako sůl!!!

Pod jakým názvem se u nás v ČR nebo v Evropě prodávala ta překrásná červená toyota?
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 08:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji všem za pomoc s identifikací
Jen doplním, že fotky jsou sice z kotelny, ale bývalé, nyní Automuzeum ve Vratislavicích nad Nisou.
RegioMap Ústeckého kraje (xls)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 08:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409: nebude to Toyota MR2?
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5676
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 08:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Minore, já chápu, že tyhle bláboly rád posloucháte na vašich sudetoněmeckých parteitagech, případně si je rád přečtete od nějakého českého aktivistického novináře v MF Dnes, ale neotravujte s tím laskavě na tomto serveru. Diskutujte si tady o SPZ, to mi nevadí, ale nevnášejte sem Vaše názory na optimální uspořádání Evropy.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6576
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 10:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Q:
tys to SMAZAL? já jsem si to chtěl přečíst až budu mít volnou chvilku, abych si doplnil vzdělání :-)

nemáte to někdo? pavel2-swinutej-volny.cz

děkuju :-)
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12125
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 10:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak to má ten Fiátek za SPZ?


Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3865
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 11:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2 (6576):

V podstatě jsi o nic nepřišel, byly to jen řeči pomateného starce.

Martin_J:

Roma, Italia.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 10.10.2009
Regiomap Zlínského kraje - update k 10.10.2009
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 998
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 13:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, zdá se, že jsem tu přišel o nějakou taškařici...
Dodám k tomu, jen to, že mě dost pobavila i ta fráze o tom, kterak CZ patří ke kulturnímu nadprůměru. Patrně si tu větu vytisknu, zarámuji a budu se s ní obveselovat, když na mně padne nějaký splýn. Zřejmě s ní budu obveselovat i návštěvy.

Na druhou stranu, Q. to asi s tím českým šovinismem také přehání. (Jsem rád, že nejsem Čech.)
Konec OT.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 13:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufal jsem pane Quexi že si osobní útoky odpustíte obzvláště pak když postrádají jakýkoliv věcný základ a nebudete postavení administrátora zneužívat. Je to Váš server a můžete samozřejmě co chcete, ovšem kdo cenzuruje, ten se bojí jiného názoru, a to Vám opravdu nezávidím...
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 13:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor:
Tady nejde o vyjádření jiného názoru (já v politických otázkách taky s Quexem velmi často nesouhlasím), ale tady je diskuze o značkách a ne o vintro- a zahraničně-politických otázkách
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 14:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste moji poslední odpověď četl? Byla totiž zcenzurována. Já reagoval pouze na jeho poznámku o "Říši" pouhým stručným popisem co byl správní útvar Svatá říše.... Já si na tomto fóru nedovoluji obsáhlé monology jako např. pavel2 kde v jednom z "příspěvků" popisuje zcela mimo téma jak nečte noviny, jak jsou tu všichni tak jak je nazývá blabla atp.
A pokud se někomu nelíbí to, že nesouhlasím s tvrzením že Česko patří ke "kulturnímu nadprůměru", tak sorry. Dejte si do záhlaví jaká vyjádření jsou tabu, co se nesmí kritizovat atd. Vy osobně jste se nedávno zastal člověka který hrubě urazil jednoho ze snaživců, který se ve svém volném čase zabývá tématikou PZ a "dovolil" si to publikovat! Místo toho abyste ocenil kolegu, který se snaží této tématice nacházet cesty na veřejnost. Vážím si každého, kdo k tématu nějakým způsobem přispěje a to jakkoliv.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 760
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 15:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin I 3206
Hned na úvod - já nic neprosazuju! nevím proč to pořád opakujete. Já německou praxi pouze popisuji a porovnávám s českou - víc nic.

Sám připouštíte, že výroba tabulek není nikterak výnosný byznys, ve kterém vládne tvrdá konkurence tlačící ceny dolů.
Nic takového nepřipouštím...kde to čtete? Výroba tabulek je velmi výnosný byznys, proto se např. německé lisy a s nimi spojené typy písma stále více prosazují ve světě. Samozřejmě že pro český Hicon je lepší využívat postavení monopolu a o nic se nesnažit.

Opravdu se někomu vyplatí za své náklady adaptovat prostory na úřadech pro výrobu tabulek a následně platit za pronájem?
Proč by měl něco adaptovat? Najme si kancelář 15m2, nebo postaví před ORP kancelářský kontejner, na pracovní stůl postaví lis a jede...Těch pár tisíc lidí v Německu to určitě nedotuje, to si můžete být jist.

V lepším případě bude lis na značky umístěn v několik kilometrů vzdáleném hypermarketu, v horším v krajském městě. Do podnikání s velkými náklady a mizerným ziskem se nikdo nepožene, ve výsledku tak bude stát každého malého raziče tabulek dotovat podobně jako základní dopravní obslužnost, náklady na provoz celé agendy registrace vozidel se tak zvýší nejen jednotlivci, ale i státu.
Proč by stát měl dotovat malého lisovače??? Marže na každé tabulce je natolik vysoká (45-55%), že bohatě uživí jednu rodinu která si jedno certifikační místo pořídí...

otevřeno každý pracovní den
To není výhoda systému jako takového, není problém totéž zavést i v českých podmínkách.
To problém je, protože způsob správy PZ je v ČR natolik administrativně náročný, že úředníci jeden den bez provozu na přepážkách potřebují.
Němci ho mají výrazně jednodušší takže mohou jet po-pá...

svobodná volba alfanumer v rámci daného intervalu reg. místa
Drtivá většina lidí si nic vybírat nechce, prostě jen na svoje auto chtějí nějakou tabulku. A i možnost jakési volby je možné implementovat do českého systému výdeje.
Prosím Vás, jak jste k tomuhle závěru dospěl? Všude, kde je alespoň sebemenší možnost individualizovat PZ ji lidé využívají, to je přirozená lidská vlastnost odlišovat se ať už z jakéhokoliv důvodu...

svobodná volba typu tabulky
S vyjímkou kontroverzního U.S. formátu si myslím, že není v Česku problém si zažádat o odpovídající tvar tabulky. Všechny kiksy se zprohýbanými jednořádky jsou na vině majitelů, kteří si jej nechali vnutit.
Opravdu? Hm...

možnost sezónního čísla (odpadá depozit)
Tyto dvě možnosti jsou zcela rovnocenné, alternativa depozitu absencí tabulek na vozidle na první pohled odlišuje vozidlo, které nemá být provozováno a tudíž se do českého právního povědomí hodí lépe.
Vy nevidíte rozdíl v tom, že si Němec pouze jednou jde vyzvednout sezónní číslo na svůj kabriolet, tabulky na něj přidělá a tím jeho komunikace s výdejnou končí? Kdežto Čech si je hezky na podzim sundá dojde na ORP, vystojí frontu, tabulky odevzdá a na jaře (2. návštěva) zase pokorně to samé v obráceném gardu?

neomezená možnost dovýroby tabulky na nosič, na parkoviště příp. za ztracené nebo poškozené tabulky.
O tabulce na nosič se uvažuje a tato možnost se dá zavést i do českého systému. Tabulky na parkoviště si může každý vyrábět jak chce i u nás. Náhrady za ztracené tabulky jsou kontroverzní záležitost a možnost zažádat o výrobu nových značek výměnou za poškozené značky se dá taktéž snadno zavést i u nás.
Ano, ono se uvažuje..., odhlédnuto od faktu KDO uvažuje, tak se možná někdo takové změny dožije...

Tím, že ve výrobě tabulek-polotovarů existuje silná konkurence (dodavatelé zpravidla vyrábějí i lisy a jejich vybavení; největší výrobce je Utsch) tak cena finálního produktu je mnohem nižší než např. v ČR, kde tabulky produkuje sice soukromá firma ale nemá konkurenta, takže si ceny určuje sama.
Cenu si sice určuje sama, na druhou stranu stát má možnost ve výběrovém řízení na dodavatele značek toto kritérium zohlednit. O tom, že silná konkurence nehovoří pro německý způsob výroby, ale proti němu, píši výše.
Promiňte, na tohle neumím odpovědět a nechci se Vás dotknout...

Při hledání inspirace je třeba také zohledňovat, jestli to u nás bude fungovat. A německý systém tady fungovat nemůže.
Nevím, podobné tvrzení bych se neodvažoval říct, i v zemích, kde se o mimořádné disciplinovasti obyvatel nedá mluvit, podobné alternativy fungují...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6582
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 15:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

minor #759:
mě sice ještě není tolik let jako tobě (v diskuzích na netu si zpravidla tykáme), ale s tím jakkoliv bych byl častokrát hodně opatrnej.

to už můžeme glorifikovat i jistou publikaci, která byla prej kvůli jakýmsi hořícím termínům ušitá horkou jehlou a z mnoha jiných důvodů obsahuje klubko nepravd a ukradených obrazových podkladů.

argumenty se dají všemožně přiohýbat a překrucovat, ale určitá sorta housenek už tenhle slovní balast nežere. je dobrý to vědět a taky se podle toho chovat
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 17:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku si dovoluji narušit zdejší diskuzi snímkem z dnešního Polska. Jak lze vidět na prostřední Fabii, tak ještě pár prohození písmenek a i v Nyse se dočkáme přehuštěné osmiznakové zrůdy.

Moje sbírka českých SPZ/RZ

Kia Shuma II
Housenka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 17:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... už jsem skoro spala, ale jako by mi zaznělo v uších
.
od doby, co ubylo negramotných, výrazně přibylo blbců ...
žeru fšecko, jenom blbý kecy ne ...
Mrberliet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 19:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RUL (3862)
jojo viděl jsem ty střepiny a ještě si je i přehrál na netu..opravdu je to ta spz
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 19:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freelander:
Podle mě ty osmiznakové jsou lepší (lépe čitelné a zapamatovatelné) než tyhle sedmiznakové přesmyčky ONY 85H9 a ONY 5C03. V některých okresech se prý tyhle smatlaniny přeskakovaly a šlo se rovnou na osm znaků.

Jinak jsem už taky viděl další varinatu pro dvoupísmenné (městské okresy) - něco jako DW A1234 (ale nepamatuju se, jestli to bylo skutečně DW nebo jiné velké město).
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12131
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 20:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roma, Italia.

No jo, ale to asi nebude současné. Ze kdy ta italská SPZ může být?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 20:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Ze kdy ta italská SPZ může být?

Znaková kombinace odpovídá roku 1970, tedy s největší pravděpodobností původní PZ pětistovky.
Rulův celorepublikový SPZ přehled
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5706
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 21:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu, Q. to asi s tím českým šovinismem také přehání.

Není sám
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
6 let na K-reportu – již brzy...
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 21:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freelander: Minulej rok na Slovensku stanovali vedle nás Poláci s ONY 8Y85..

Nejde mi do hlavy jak to ti šílení Poláci mají.. Nebo teda jen určité okresy, jak jdou kombinace po sobě, např ONY 123A, ONY 12AB, ONY A123, ONY AB12, ONY 12A3, ONY 1A23, ONY 1AB2 a pak už osmimístné ONY 12345, ONY 1234A atd..???
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 21:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: Proč by měl něco adaptovat? Najme si kancelář 15m2, nebo postaví před ORP kancelářský kontejner, na pracovní stůl postaví lis a jede...

A ve velkých ORP to opravdu bude stačit? Když už místo stání ve frontách existují vyvolávací systémy, tak zavedeme fronty před lisem. Opravdu nerozumím, v čem je komfort pro občana to, že místo hotové tabulky, kterou teď na úřadě dostane, se musí ještě starat o její výrobu a autorizaci.

To problém je, protože způsob správy PZ je v ČR natolik administrativně náročný, že úředníci jeden den bez provozu na přepážkách potřebují.

Rozveďte konkrétně, v čem je způsob správy PZ v ČR tak náročný, že je nutné, aby existoval jeden den bez provozu. V čem je to v Německu výrazně jednodušší?

Prosím Vás, jak jste k tomuhle závěru dospěl? Všude, kde je alespoň sebemenší možnost individualizovat PZ ji lidé využívají, to je přirozená lidská vlastnost odlišovat se ať už z jakéhokoliv důvodu...

Na to snad není tak složité přijít. Když si manželský pár seniorů koupí svoje poslední auto, tak ho jdou prostě přihlásit a je jim zcela jedno, jaké číslo dostanou. Podobně mamince, která má auto na vození dětí do školy. A můžeme jmenovat množství dalších příkladů lidí, kterým vůbec nezáleží na tom, jako alfanumerickou kombinaci na autě vozí, protože to jednoduše nepovažují za důležité. O tom, kolik lidí se chce přirozeně odlišovat můžou podat důkaz procenta rozšíření značek na přání např. na Slovensku nebo v Polsku. A já se spíš řadím k těm, kteří se přirozené odlišují tím, že nemají potřebu se nijak přirozeně odlišovat...
Ať tak, či onak, nic to nemění na tom, že možnost volby značky (kterou považuju za zbytečnou) se dá vtělit i do českého způsobu výroby a distribuce.

Opravdu? Hm...

Opravdu.

Vy nevidíte rozdíl...

Funkční rozdíl v tom není. Sezónní značky mají tu nevýhodu, že z nich člověk pozná, že vozidlo nemá na silnici co dělat pouze ze vzdálenosti pár metrů. Při odevzdávání tabulek do depozitu se takové vozidlo pozná hned a okamžitě i na větší vzdálenost - protože nemá značky. Tato možnost se tedy do českého prostředí hodí lépe.

Hned na úvod - já nic neprosazuju!

To je čisté slovíčkaření. Prosazujete přinejmenším svůj názor.

Vy jste moji poslední odpověď četl? Byla totiž zcenzurována.

Já jsem měl možnost si ji přečíst a musím říct, že mi přišla poměrně nevkusná a s jejím odstraněním souhlasím.

Freelander: Jak lze vidět na prostřední Fabii, tak ještě pár prohození písmenek a i v Nyse se dočkáme přehuštěné osmiznakové zrůdy.

Zbývá ještě varianta ONY 1AB2. Zbytky soudnosti ještě Polákům zbyly, takže nevymysleli žádné ONY 1A2B nebo ONY A1B2, ale přešli na osmiznakové značky, které jsou určitě lépe zapamatovatelné. Akorát ty znaky se na nich tak nějak tísní...

Vámos: Jinak jsem už taky viděl další varinatu pro dvoupísmenné (městské okresy) - něco jako DW A1234

Určitě? Podle mě tuto variantu kdysi vynechali právě proto, že koliduje se starým systémem.

3260: Není sám

Že_by jich bylo víc?
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3057
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 22:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2Z5 0409 (725)
Nejde mi do hlavy jak to ti šílení Poláci mají..
Pokud jsem se při přepisování "neřízl", tak asi takto ...
Dvoupísmenné kódy
XX 00001 - XX 99999
XX 0001A - XX 9999Z
XX 001AA - XX 999ZZ

Trojpísmenné kódy
XXX A001 - XXX Z999
XXX 01AA - XXX 99ZZ
XXX AA01 - XXX ZZ99
XXX 1A01 - XXX 9Z99
XXX 01A1 - XXX 99Z9
XXX 1AA1 - XXX 9ZZ9
XXX 00001 - XXX 99999

Jak se zmiňoval ve svém příspěvku (3820) Vámos, je možné, že některé powiaty přecházely na 8 znaků, aniž by se snažily o vyčerpání nabízených "smatlanin".
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3821
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 22:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin L:
DW A1234 - Určitě? Podle mě tuto variantu kdysi vynechali právě proto, že koliduje se starým systémem.

To je i jeden z důvodů, proč mě to zaujalo. (Jen doufám, že jsem dobře viděl. Byl to nějaký stříbrný Passat)
Navíc podle původních informací by po DW 999YY mělo následovat DW 1A001. Na druhou stranu v případě DW A1234 žádná kolize se starým systémem nastat nemůže, protože tam žádný kód DW nebyl.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6589
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 22:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260 + martin_l:
že vás huba nebolí...
Q tady tomu kolikrát šéfuje až příliš bleskurychle, ale minor tu čas od času dokáže zaperlit. a exceloval by ještě víc, kdyby měl prostor. vyberte si co je větší zlo.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3822
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 22:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat:
Poslední písmneno je Y, ne Z.
V pořadovém číslu se písmena B, D, I, O, Z vynechávají kvůli zaměnitelnosti s číslícemi 8, 0, 1, 0, 2 - polští úředníci jsou totiž inteligentnější než čeští (nebo na rozdíl od českých přemýšlí aspoň občas)
( i když jsem slyšel, nevím co je na tom pravdy, že v někrých okresech na to občas zapomenou a zakázané písmeno objednají. Ale to je neověřená informace)
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 12. října 2009 - 23:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: VÁMOS (3822)
Poslední písmneno je Y, ne Z.
Omlouvám se ; Z jsem použil pouze ilustračně jako koncové písmeno.
( i když jsem slyšel, nevím co je na tom pravdy, že v někrých okresech na to občas zapomenou a zakázané písmeno objednají. Ale to je neověřená informace)
... ale pravdivá
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 00:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l to vyjádřil docela přesně slovy které jsou určitě lépe zapamatovatelné. Akorát ty znaky se na nich tak nějak tísní...
Schválně jsem pozoroval 8miznakové tablice. Viděl jsem dvě, a stále si stojím za tím, že na 50 metrů už nejdou vidět obrysy, jako u českých, ale jenom nějaký flek na bílé tabulce
Dneska jsem v Polsku čekal přes supermarketem a postavil jsem se k cestě, abych měl rozhled. Zapsal jsem si nějaké značky, že se doma podívám, odkud byly, a našel jsem tam i KRA 3FS4 - toto Nysu ještě nejspíš čeká
Moje sbírka českých SPZ/RZ

Kia Shuma II
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5710
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 10:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že vás huba nebolí...

Samozřejmě je správně, že moderátor usměrňuje diskusi do patřičných forem. O politice můžeme diskutovat jinde. N adruhou stranu na Minorově konstatování nebylo až tolik závadného. Nebo snad leží Německo a Rakousko v Africe?
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
6 let na K-reportu – již brzy...
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 13:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bosna a Hercegovina:
Tento systém byl zaveden v roce 1998, používaná písmena A, E, J, K, M, T jsou sériová.

Od 28.9.2009 je ve výdeji nový "model", který se od předchozího liší europruhem, sériovým písmenem na místě první číslice a kromě dříve používaných písmen také užitím písmene O. (zdroj: Europlate)

2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 13:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freelander: Ten svět je tááák malej

Vyfotil jsem si jej na dovolené minulej rok. Poprvé jsem tuhle kombinaci čppč viděl, já měl tenkrát za to že skončí jen u čpčč a ččpč...

Přikláním se k tvému názoru na osmimístné tablice, jsou nepřehledné a těžko čitelné!
Když jsem v Polsku sledoval auta do protisměru, nestíhal jsem všechny ty kombinace vůbec příjímat

Dřív jsem měl černé Polské značky v oblibě, pro jejich nezaměnitelnost s okolními státy a přehlednost.. Dnešní bílé značky jsou děs!!!

Tomcat: Díky za objasnění
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 13:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Zajímalo by mě proč si BIH nestojí za svou "národní identitou" a nemají svůj vlastní font. Nejprve používali, jako mnoho ostatních států, starej DIN a nyní ten novej FE-schrift Přitom nemyslím že by bylo tak težké navrhnout svůj BIH font
Moc se mi nelíbí ani složení značky Jestli by třeba nebylo lepší a přehlednější kdyby se druhá pomlčka odělala, např A12-B345..

Jsem rád že my svůj font máme Nedokážu si představit že by jsme používali Německé fonty..!
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 13:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409:
Nedával jsi tu fotku sem už dřív? Pokud jo, tak to co jsem viděl, mám napsané v excelu u řádek výš - KRA 2AS4. Asi jsem zkopíroval špatný řádek. Určitě to nebylo černé Audi, ale něco malého stříbrného. V PL bych nechtěl analyzovat
Moje sbírka českých SPZ/RZ

Kia Shuma II
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5681
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 13:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mě proč si BIH nestojí za svou "národní identitou" a nemají svůj vlastní font.

Protože tam jednoduše žádná národní identita není - je to fakticky konfederace dvou útvarů, Republiky srbské a muslimsko-chorvatské federace a jedna z mála věcí, co tam funguje společně, jsou právě poznávací značky, které jim navíc vnutil úřad vysokého představitele EU pro BIH (něco jako protektor, má právo vetovat i přijaté zákony parlamentem, vydávat svoje výnosy či odvolávat zvolené představitele na nejrůznějších úrovních). Takže použití tohoto písma nijak nepřeqapuje a ani nevybočuje z tamní reality.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 14:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad moje DW A1234:
Bůh ví, co jsem to vlastně viděl. Tady jsou nejvyšší polské značky na stránce wojwodstwa dolnośląskiego je nejvyšší uvedená DW 983KH, takže o hodně nižší. A i nejvěší města jako Kraków (KR 205LG), Łódź (EL 999HJ), Poznań (PO 303MG) nebo Gdańsk (GD 4823V) k 999YY mají ještě dost daleko.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 14:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mira - Nedokážu si představit že by jsme používali Německé fonty..!

No, Miro, tak trochu trénuj famtazii. CS/CZ font se stále vyvíjí a často si říkáme, že pochází z roku 1953, takže na autech má nyní svou 3. verzi (1953, 1986, 1994).
Ale ve skutečnosti to je trochu složitější. CS a starý D font mají společné kořeny - ten německý byl používaný na německých značkách již před 2 WW (znalci doplní) a ten CS z roku 1953 tvarově navázal na neprolisované písmo z roku 1945 - a to zase navazovalo na protektorátní značky z r. 1939, které naplno převzaly německou grafiku značek.
Pochopitelně, tím, že ty značky byly malované a ne lisované, tak v CS mnohdy existovaly značky s různě deformovaným písmem. Nicméně do roku 1953 měly CS a D značky dost podobné fonty - příbuznost nepopiratelná. CS font byl ještě trochu upraven v r. 1953 (např. písmeno D už nemělo tak DINovitý tvar a obecně písmena se vzhledově trochu změnila - od té doby poměr stran shodný s číslicemi) a dále už je bez nějakých tvarových excesů, protože od té doby jsou značky centrálně lisovány. Německé značky jsou lisované od 1. 7. 1956 (děkuji za konzultaci Tomcatovi). DIN číslice jsou hodně podobné těm CS/CZ, ale nepatrně se liší šířkou. DIN-písmena na D značkách jsou širší než DIN-číslice a tak se ta podobnost a příbuznost vytrácí.

Už se těším, jak mě zase Q. napadne , nějak ty společné prvky v česko-moravsko-německé historii špatně snáší.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 14:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty nejvyšší polské vůbec stojí za to prostudovat.
Např. powiat górowski šel z DGR Y999 rovna na osmiznakou se dvěma písmeny DGR 001AA
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 15:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Teď se dívám že jsem zapoměl doplnit k té větě proč si BIH nestojí za svou "národní identitou",teda pokud nějakou identitu mají, a nemají svůj vlastní font.. a trochu jsem si naběhl na své vydle. O tom že v BIH žijí dva národy vedle sebe vím, jen mi přišlo tristní že další stát používá FE-schrift
Ale pokud složení a celkovej vzhled tabulek nařídila EU, tak je jasné že nějakej BIH font je nereálná věc...

že_by: CZ a Dé font mají společné kořeny je na první pohled patrné, toho jsem si všiml Doma mám staré DIN značky a tak jsem je s CZ 94 značkama porovnával.
"Nedokážu si představit že by jsme používali Německé fonty..!"
Touto větou jsem chtěl říct že jsem rád že jsme nikdy D fonty nepoužili a vymysleli, nebo upravili jsme si z DIN fontu, svůj vlastní CZ font

Freelander: Jo tu fotku jsem tu kdysi dával, achjo taková to mohla byt krásná náhoda
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 16:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vámos (3824):

powiat górowski šel z DGR Y999 rovna na osmiznakou se dvěma písmeny DGR 001AA

A to je právě to, co mi na polském systému přijde zajímavé, že každý "powiat" si určí své vlastní kódování.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.9.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 10.10.2009
Regiomap Zlínského kraje - update k 10.10.2009
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 18:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l: Sezónní značky mají tu nevýhodu, že z nich člověk pozná, že vozidlo nemá na silnici co dělat pouze ze vzdálenosti pár metrů. Při odevzdávání tabulek do depozitu se takové vozidlo pozná hned a okamžitě i na větší vzdálenost - protože nemá značky. Tato možnost se tedy do českého prostředí hodí lépe.

Prosím vysvětlit. V čem je "české prostředí" natolik specifické, že se pro něj hodí lépe systém depozitu?

Pokud je depozit značek pro někoho výhodný, tak možná pro úřad, protože se na něm dobře napakuje.
Pro občana z toho kouká jenom ztráta času a peněz, což pochopila i ČPP, když svého času uvedla v prax to, čeho stát nebyl schopen - jakousi náhražku německého systému a sice systém sezonních pojistek. Výsledek byl ten, že pro určitou skupinu osob bylo mnohem levnější uzavřít toto pojištění na dobu, která jim vyhovuje, než trávit dvakrát do roka čas s otravama na úřadě.

IMHO vyražení doby platnosti na tabulce PZ je dostatečně výrazný způsob rozlišení sezonně provozovaných vozů.
Rulův celorepublikový SPZ přehled
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3216
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 10:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver: vyražení doby platnosti na tabulce PZ je dostatečně výrazný způsob rozlišení sezonně provozovaných vozů.

Je a není. Řekněme, že máme vozidlo se sezónní značkou s vyražením platnosti od března do října. Když kolem mě na ulici projede v prosinci, tak si pravděpodobně ničeho nevšimnu, protože jednak mi na tom autě nebude připadat nic zvláštního a tudíž si nebudu všímat ani jeho RZ s dobou platnosti (hovořím o obyčejném člověku). Naproti tomu, když kolem mě projede auto bez značek, které má v depozitu, tak si toho každý všimne okamžitě a hned pozná, že jde o vozidlo, které nemá na silnici co dělat. Tedy tím "českým prostředím" jsem měl na mysli to, že je zde nepoměrně větší podíl lidí, kteří se snaží všelijaké předpisy různě obcházet, než je tomu například v Německu. Jinými slovy, jet s autem se sezónní značkou mimo její platnost je mnohem méně nápadné, než jet s autem bez značky.
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 11:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, myslím že se najdou témata, na kterých se shodneme, ale určitě jsou témata na kterých se neshodneme.
Sezónní značka je pro slušného občana výhodnější, než každoroční buzerace na úřadu. Já se jako daňový poplatník domnívám, že když platím daně, nestřílím po lidech ani po psech etc., tak bych snad mohl být do kategorie slušného občana zařazen - a také jsem rád, když se tak ke mně stát chová a neklade mi opravdu zbytečné překážky.

Uznávám, že auto bez značky je nápadnější, než auto se sezónní značkou mimo sezónu. Zajisté. ALE copak zde zatím bylo málo fotek aut, přívěsů a specicky také veteránů, u nichž je evidentní, že značky rotují z auta na auto? Neboli, než jet nebo parkovat auto bez značky, tak tam dotyčný "nějaké značky" vrazí. Neslušný občan opatření obejde, slušný trpí ve frontě u depozitu.
Mrberliet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 14. října 2009 - 11:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by (1008)
naprosto souhlasím s názorem
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 12:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by, č.1008: Pochopitelně, že sezónní značka je mnohem pohodlnější pro každého slušného občana. Jenže při tvorbě každé právní normy je třeba hledět i na to, aby byla vymahatelná, jinak je k smíchu.

Mimochodem, v kolika zemích Evropy se sezónní značky používají? V kolika depozit a existují ještě i jiné způsoby, jak to řešit?
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12097
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 12:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moment, kdo by na značku uváděl, v jakém období je platná? Zase by musel člověk někam jít do fronty, ne?
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 12:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, musel bys do fronty. Buď jen jednou, při výdeji značky, když si koupíš kabriolet a naznáš, že ti stačí provoz 04 - 10. Nebo 2x, když po první zimě pod plátěnou střechou uznáš, že celoroční provoz s kabrioletem nebo veteránem na klasických značkách je pitomost. Zatímco depozit znamená vždy před a po sezóně šup do fronty. Nebo platit za leštěnku v garáži celoročně. A to je hloupost.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12098
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 12:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, ale současný systém mi umožňuje rozhodnout se podle počasí, kdy si auto vytáhnu ze stodoly a pojedu s ním, a nebudu omezen něčím udaným před rokem, kdy bylo hnusně. A pokud bude hezky déle, a budu chtít jezdit déle, zase budu muset do fronty. Naopak, když půjdu na operaci s očima, tak buď budu mít dva měsíce zaplacené zbytečně, nebo si zase půjdu vystát frontu.

Příklady jsou možná blbé, nicméně možné, a mají za účel ukázat, že současný systém mi přijde pružnějsí.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 13:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle mi už připadne jako kverulantství. Když máš zápal plic, tak Ti taky nikdo neproplatí šalinkartu, přesto, že nejezdíš.
Ale vzhledem k tomu, že vídám dost D-motocyklů nebo kabrioletů či jiných sezónních leštěnek s limitem 04 - 10, případně 05 - 10, občas i 04 - 09, tak to asi lidi využívají a vyhovuje jim to. Přesná čísla neznám, ale troufnu si tvrdit, že je větší procento německých sezónních značek (z celkového počtu D-registrací), než procentní podíl v CZ sezónně vracených značek do depozitu. Ale možná se mýlím, důkazy nemám.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12100
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 13:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně je jedno, jak je tomu ve světě, já jen vyjadřuju svůj názor, že mi přijde lepší si dvakrát do roka "vystát frontu" (při elektronické rezevraci je to otázka 10 minut), než mít nějak stanovená data, kdy můžu jezdit, a kdy už ne, byť bych jezdit chtěl. Značky do depozitu si dává řada lidí i proto, že jak napadne sníh, tak se za volant bojí vlézt, ale jinak jezdí poměrně často. A nevím, proč by měli mít "zákaz řízení," i když bude 10°C, ale bohužel prosinec.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 14:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přiznám se, že o značkách v depozitu po napadnutí sněhu neuvažoval. To je zase důsledek nevyježděnosti, která asi z našich silnic postupně zmizí v závislosti na změně životního stylu, kdy se auto stává téměř nutností. Uvažoval jsem více o "vozidlech pro zábavu a potěšení" - veteráni na klasických značkách, motocyklech, drahých sporťácích. Tedy vozidlech, které člověk ke svému životu nepotřebuje a používá je opravdu jen sezónně (stejně jako kraťasy nebo letní tričko). A když je po sezóně, tak je po sezóně. Přichází na řadu jiné záliby - třeba slunění na Novém Zélandu...
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12101
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 14:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, u veteránů a podobných "hraček pro radost" to chápu. Ale jsou lidé, co hodí značky do depozitu třeba z důvodu, že mají na autě větší závadu, že jedou někam dlouhodobě mimo republiku a auto si s sebou neberou apod. Prostě že nejsou jen lidé, co mají veterány. Proto bych byl alespoň pro možnost volby, zda dát značku do depozitu, nebo si nechat vydat sezónní RZ.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 15:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to je rozumné.
Jednorázová záležitost - nemoc auta nebo řidiče atd. = depozit
Sezónnost - hračičky = značka s měsíci platnosti.
Crazyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2009
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 15:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vámos (3832)
za povsimnuti stoji Warszawa Wesola WX 011 YM

http://wptr.pl/dobazy/expnr.php
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3830
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 17:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to je nějaký dodatečně zřízený okres od roku 2002. Stejně jako jiné menší čtvrti Varšavy dostala WX a pak dál se to rozlišuje v tom "pořadovém čísle". Warszawa Wesoła má WX xxxYx, tj. na přeposlední pozici vždy Y.

Tady jsou podrobnosti.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku