K-report
 

Archiv do 24. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Trať 220/221 » Archiv do 24. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 21:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik záběrů z víkendu:
Č.Újezd u Votic - 20.03.2010


P-Strašnice a Odb.Záběhlice - 21.03.2010

Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 388
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 21:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: aha, tak to mně mrzí
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12617
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 21:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob: to druhé eso je 363.037
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 22:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete prosím někdo do mapy.cz (nebo podobné) črtnout, jak má vést v ČB ta komunikace Rudolfovská-Pekařská? Nevygůglil jsem to. Díky moc.
Gguest
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.6.84
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 08:03:26    Odkaz na tento příspěvek  

749236: tipnul bych si, že pondělní 630-634 budou tak na maximu.
Gguest
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.6.84
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 08:10:00    Odkaz na tento příspěvek  

749236: Aha nedelni :-), tak v tom pripade 652-654 jsou na tom dost podobne
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 08:49:53    Odkaz na tento příspěvek  

Dušanh
Celá "Zanádražní komunikace" je tady:
http://www.c-budejovice.cz/cz/zivotni-prostredi-bydleni-doprava/z anadrazni-komunikace/stranky/zanadrazni-komunikace-uvod.aspx

Jinak si myslím, že MD (natož MF) žádný zvláštní zájem na stavbě ČB-Ne nemá, čili bude-li město ČB podmiňovat zahájení drážní stavby dokončením zanádražky po Rudolfovskou, tak se stavba ČB-Ne prostě zase z OPD vyjme a odsune tím za rok 2015. Žádná katastrofa by to nebyla, stejně se do roku 2015 nezačnou minimálně další dvě stavby (Ne-Še a asi přeci jen Su-Vo).

Oldcerry
Kouzlo sázení je přeci v tom, že výsledek není při uzavření sázky předem jasný Komplikací ještě může být - třeba může být zrušená soutěž na zhotovitele, nemusí se podařit projednat všechny pozemky, nemusí být vydáno stavební povolení...
CB Martin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.168.40
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 15:09:52    Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F. ČD by měly minimálně trvat ne rekonstrukci nádražní budovy, včetně nástupišť,ne náhodou bylo nádraží nedávno vyhlášeno jako největší ostuda města ČB. A to moc cestujících taky nepřitáhne ..... Navíc by se zatím ani nemuseli zavírat viadukty na Pražské , Pekárenské a Rudolfovské ul. Než se dodělá "Zanádražka - I. etapa ".
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3437
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 15:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD by měly minimálně trvat ne rekonstrukci nádražní budovy, včetně nástupišť

Vlastníkem budovy jsou ČD. Je na nich co s ní udělají.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 54477
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 17:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ranní soupravy (pokud nebyla nakonec prrohozena 636 s 634):
R 632 - 363.078+A149 (109)+BDbmsee448 (068)+B249 (738)+Bmee248 (028)+B249 (892)+2×Bmee248 (029, 035)
R 634 - 363.???+A149 (099)+BDbmsee448 (073)+2×B249 (714, 866)+Bee243 (889)+B249 (875)+Bee243 (886)
R 636 - 363.???+A149 (105?)+BDbmsee448 (054)+2×B249 (709, 826)+Bee243 (885)+Bmee248 (037)+B249 (741)


Gguest:
Hodně plnej bejvá v neděli i Plečnik v šest a Šumava v sedm (v zimním období).
Ráno v pondělí bejvá poměrně plná i 636, 632 by asi vyhrála v běžný pracovní den.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 17:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ve Voticích se vesele trhá, odjezdová mechanika to má za sebou.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 19:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek z dnešního odpoledne. Něco čistě dokumentační, jinde pokud o umělecký dojem



Edit: Tak kdo čte komentáře fotek a jako první objeví naprostou hloupost?

(Příspěvek byl editován uživatelem simyv.)
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
749236
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 19:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju za odpovědi. Já jel tuhle R 630 a z Č.B. se mi zdálo že by se to spočítalo na prstech jedný ruky. Dál věřím že už to bylo lepší.
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 20:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simyv: Malše ve Veselí...no fuj...
Brejláky a Barči, ty já mám nejradši. Akvárko ve šrotu je dobrá služba cestujícím!
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 20:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamracenej: Dobrý postřeh Malši jsem ve Veselí fakt nefotil, správně má být samozřejmě Nežárka.
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2885
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 21:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Votice:



By-Bene:




Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 21:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 22. března 2010 - 22:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CB Martin: Projekt na rekonstrukci budějovické staniční budovy, zejména její fasády, která je v dezolátním stavu s dosazením kopií dávno již sejmutých a zapomenutých ozdobných prvků, je již asi dva roky zpracován. Leží a leží a leží... Snad se doleží.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3599
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 01:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.: no jistě, já mám ale náskok neb jsem věštírna Delfská. Někdy se až děsím, jak často mi moje předpovědi vyjdou.
Jen ve sportce a vůbec větším hazardu je to přesně naopak.
asi přeci jen Su-Vo).Tak to už jsem říkal před rokem? . To bylo o to velké pívo. Jak začnete ztrácet optimismu i vy, tak je prostě vymalováno.
JJ holt přijde věta "Zbalte si ty vaše bagříky, náklaďáky a všehoschopný inženýrink a jděte stavět bábovičky na písek."
No dle mého, by někteří měli jít do tepláků a lepit pytlíky. No a někteří znovu do škamen.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 07:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jih míří 750.312 s měřícím vozem.

www.trainfoto.eu
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 08:15:01    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry
, velké pivo budete mít za nezahájení Tábor-Sudoměřice do 12.2012, viz minulý archiv.

Úsek Sudoměřice-Votice není v OPD, vždy byl ve všech tabulkách úplně na konci celého 4. koridoru. SSPha se v poslední době snažila přehodit pořadí úseků Soběslav-Doubí a Sudoměřice-Votice, neb ten druhý nám přijde potřebnější. To nebylo povoleno, což má pro stavbu Sudoměřice-Votice důsledky:
- nebude dozařazena do OPD
- tedy nezačne před rokem 2016 (stavby mimo OPD nemají šanci dostat se do plánu SFDI) a neskončí (ani v optimistické variantě) před rokem 2019
- protože na období po roce 2015 je mnohem víc uvažovaných staveb než finančních zdrojů (i včetně pravděpodobných nových fondů EU), tak není jasné, jak to s dokončováním 4. koridoru vůbec bude. "Výslednou" variantu s nerekonstruovanými úseky Nemanice-Dynín a Soběslav-Doubí (a Záběhlice-hl.n.) bych považoval za použitelnou, trvalé vypadnutí stavby Sudoměřice-Votice se projeví na funkčnosti celé trati dost hrozně.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3438
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 08:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SSPha se v poslední době snažila přehodit pořadí úseků Soběslav-Doubí a Sudoměřice-Votice, neb ten druhý nám přijde potřebnější.

Netušíte, jak se k takovéto výměně staví Jihočeský kraj?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3600
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 09:02:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F. Jojojo máte pravdu, jsem to zmotal. To je tak když si člověk spolehne na paměť. Už to mám zapsané.
Takže když jsem cca před dvěmi roky prskal jaká je to zhovadilost nechat Sudo -Vot nakonec, tak mi to bylo vyvracováno. A hle, zas jsem měl pravdu.
nerekonstruovanými úseky Nemanice-Dynín a Soběslav-Doubí (a Záběhlice-hl.n.) bych považoval za použitelnou, Pokud budou dvě koleje Soběslav-Dyn a tím pádem až Šev, souhlasím, celkem v pohodě. Len ta Hostivař tam chýba, len ta. trvalé vypadnutí stavby Sudoměřice-Votice se projeví na funkčnosti celé trati dost hrozně. No třeba si ty mosty dají říci a spadnou (když už jsou 15 let v havarijním stavu).
Pokud by se na spojce z Malešic trošku porovnal oblouk (50) na nějakých 70 a na Uhříněvském zhlaví byla 8O spojka tak je hodně muziky za málo pěněz. Pak by náklad se mezi R a pant v pohodě vešel. Respektive za současného vjezdu než cestující vy/nas tak jsem za odílem. Celou dobu budu R šlapat na paty až do Vot (tedy pokud se ten ementál dodělá). A pokud tam za něj nenacpou z Bene bednosráč.
Pokud se dotvoří alespoň toto, tak by ta 2h jízdní doba ČB-PHA se mohla povést. Zatrasovat R aby se potkávaly na dvokolejkách by snad vyšlo. Os do Tá-Bene a zpět až ná pár vyjímek směrem kopřivy. A holt nějaký R zpomalit na Sp.
(Nu, ale jako správný uhlákovec "Strčte si ty překážející Os do...R možná by bylo méně více )
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 10:14:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Oldcerry" = 3600:
Pokud se týká výhybek (a rychlostí jízdy přes ně), v tomto konkrétním případě především té nesmyslně pomalé spojky v Praze-Uhříněvsi = svatá pravda: parádní důkaz toho, jak se šetří, ať to stojí, co to stojí, a také toho, jak se "koneční uživatelé" investičních akcí (= provozovatelé drážní dopravy) staví při projednávání staveb k navrženým řešením - bývaly doby, kdy by taková pitomost už na poradách pořádaných v rámci projektových prací vyvolala přinejmenším hodně řevu (a občas se tím i skutečně podařilo různé hovadiny včas zvrátit) ...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 11:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Prostě už to tak je. Soustavné rýpaní a poňoukání taky občas někoho popadně a vezme myšlenku za svou. Jde to pomáli a ztuha, ale jde to. (Viz návěst (budoucí) na obsazenou). Já přesně nevím jak má Hostík vypadat (jestli to vůbec někdo ví), ale zatím se na něm nepracuje. Kdyby se povedlo na uhříněvské zhlaví Hostíku dát 80tkové, alespoň z dnešní 4 do 1 a zvednout tu 50 před, tak by to bylo velmi dobré. Měch bych jel tutově 90/100. Když už je přesmyk drahý a pravděpodobně neuskutečnitelný. Jenže pokud se tam nacpou ty nesmyslné Os X-Libeň-Malešice -Host, tak to přijde vniveč.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 12:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připojení kamenolomu ke stanici ve voticích už neexistuje ? A co to prasátko co tam pořád stojí na vlečce ?
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 12:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: na Hostíku se pracuje, máme tu aktualizovanou přípravku...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6512
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 12:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:
no jistě, já mám ale náskok neb jsem věštírna Delfská
To aby se Káem začal obávat konkurence! Nebo se snad dáte dohromady?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 12:44:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Oldcerry" = 3602:
"Tangenta" do Hostivaře rozhodně nesmyslná není - naopak ("ševci" tam ostatně jezdili 3x denně z Bubenče už za Hitlera ...): dokonce si klidně dovedu představit třeba i vedení příměstských vlaků relace Řevnice - hlavní nádraží - Libeň - Hostivař - Strančice ...
Pokud ještě platí to, co kdysi, měl by v Hostivaři pro "tangentu" být vyhrazen nejméně jeden "šturc" s perónem tak, aby její vlaky vůbec nerušily provoz po kolejích "KFJB" - pak už bude záležet jen na GVD, na schopnostech personálu řídícího dopravu, a samozřejmě na schopnostech strojvedoucích (zejména těch "hrabánků" ...) ...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 13:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbyněk:
Máte nějaké podrobnosti?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3603
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 13:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: No už jsem se bál, že mě vynecháváš.
Káem je "odborník" přes osobku a já jsem její nepřítel. To by nešlo.
Pražan:Řevnice - hlavní nádraží - Libeň - Hostivař - Strančice no to už vidím ty davy, které se derou do prohlídkové jízdy po nákladních spojkách. Asi jako Roztoky-Libeň. Nevím, o osobku se nezajímám, respektive zajímám, když mi hovadsky překáží. Čím dál více a čím dál nesmyslněji. Naserte to tam nejlépe v 15 min taktu a můžeme si ty uhláky nosit na zádech.
Včera jsem do těch Os v Bene koukal. 6e by ty panta praskaly ve švech se říci nedá. Bednosráč s kasou do desti cestujících, 3vozový Os tak frekvence na jeden vůz a to BDs, Vlašimka to už vůbec nechápu proč to jezdí. A ty R taky žádný zázrak.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 13:22:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Oldcerry" = 3603:
Celou "vyhlídkovou trasou" sice nikdo jezdit nemusí, ale cca 15 minut z hlavního nádraží do Hostivaře přes Nusle nebo přes Libeň je v podstatě stejných, a dostat se z Hostivaře do Holešovic za 15 minut jinak než přes Malešice nebo jinak než helikoptérou, to si dost dobře představit neumím: jde o to, že "tangenta" vytvoří rychlé oaobní propojení mezi benešovskou a kralupskou tratí, kterého jinak dosáhnout nelze (jen třeba na pěší přesun z hlavního na Masarykovo nádraží je třeba počítat s cca 10 minutami), a navíc rychle propojí i pražské oblasti nespojené přímo metrem. Jen kdyby takových tangenciálních propojení bylo v Praze víc ...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 13:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Pokud ano tak jedině pokud budou 2 koleje. Tzn přesmyk v Libni, tunel díru (když už není v normách ten starý). A v rámci úspor, pak využít kolej co vede do Vršek a napojit to před Hostíkem do tratě. Jinak jděte s celou tangentou do ...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 14:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten měřičák jsem zahlédl v 14:20 v ČB, projížděl okolo 2. nástupiště k nemanickým odjezdům. Nevíte někdo, kde se má potulovat?
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 14:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC:
Prrr, Roztoky-Libeň je zřejmě trať s největším nárůstem v ČR.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 11-2003

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 15:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simyv: k nemanickým odjezdům?
Zítra ráno by se měl vracet do Prahy a pak na Plzeň, ale jak je na dráze zvykem, situace se mohla změnit...

Mmch - píšeš, že jsi ho viděl ve 14:20, ale čas příspěvku je ve 14:02... Kde udělali soudruzi z NDR chybu?
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 16:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Pokud by to skutečně dopadlo tak, že by bylo hotovo od Měcholup do Votic a od Sudoměřic po Dynín (+ vexle v Ševětíně), pak:

- by byl nárůst počtu cestujících Praha - jižní Čechy dost malý, neboť SuVo má na atraktivitu jižního směru naprosto zásadní vliv. Srovnatelně významná stavba je jen NeŠe, ale jejím vypadnutím se zhorší jen samotné Budějovice. Takhle to odnese i Tábor a JH, Třeboň apod., a Budějovice o to víc.
- tím pádem asi nedojde k zavedení IC segmentu, protože by to byl spíš trapas než co jiného (neboť by nemohl být živen denní dojížďkou Praha - Tábor)
- takže patrně zůstane standardní rychlíkové schéma v hodinovém taktu, maximálně tak doplněném o 1-2 spoje navíc zacelením dopolední díry a prodloužením odpoledne

Protože se nijak podstatně nezmění JD CB - TA, popř. o něco málo přes 5 minut, tak bude asi snaha nechat uzel v Táboře a jen o něco "rozklížit" Budějovice. Zejména pokud by i Veselí - Doubí nebylo uděláno celé. Z Tábora za půl hodiny na sever by to mohlo vyjít na kříže do Olbramovic snad i kdyby zůstaly ty padesátky a popř. ještě další nějaké vznikly (naopak z 85-100 kolem Chotovin vznikne na chvíli něco rychlejšího). Odtud pak "rychle" do Prahy a stejně už to vyjde na SJD 2,5 hodiny...

Takže se taky může stát něco jiného: Snaha dodržet celou v CB a Praze za cenu obětování Tábora. Z Veselí na sever těsně po půl, z Tábora něco po 50.minutě = kříže snad ještě na dvojkolejce u Sudoměřic. Nebo taky ne podle rychlosti vlaku, ale Střezimíř už by byla hodně na hraně (i bez padesátek). Ale dejme tomu, že by se stihla. Další půlhodina pak vychází někam do Čerčan (ze Sudoměřic ovšem tak do Benešova) a podivoval bych se opravdu velmi, kdyby se Praha hl.n. za půlhodinu stihla. Takže i tohle by vedlo na 2,5 hodiny možná i s projetím Olbramovic...

Tak ještě jinak: CB 15/45, což má tu hezkou vlastnost, že při prokladu R-225 z Veselí zde vyjde za roh těsný přípoj JH - Praha. To dává kříže někde na dvojkolejce u Dobřejovic (byť možná dost těsně), pak u Plané. R-225 by se dejme tomu trefil do CB a pak 15 minut za Dobřejovice a tedy cca do Veselí. Následuje (z Plané) něco jako Ješetice nebo možná Heřmaničky [aneb proč si nezakřižovat v poslední mechanické stanici na koridoru] a odtud do Prahy za hodinu asi jedině za cenu průjezdu Olbramovic...

Takže se přiznávám že tak úplně nechápu radost z toho, že to jde celkově do Aršlochu. Protože vynechání SuVo jinými slovy znamená, že veškeré zrychlení oproti kdysi Budvaru nepřesáhne cca 10-15 minut, JD se pod 2 hodiny (natož poblíž 1,5 hod!) nedostane a veškerý efekt několika let výluk bude jedna velká nula (tedy mimo "celkovou generálku" 221).
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 17:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já to vidím trochu jednodušeji. Když se nebudu zabývat křižováním a přesným jř, tak by stačilo ve směru čb-pha zkrátit reálné prostoje v tá, olbra a poskakování za pantem v hosti, a dostanem se někam na 2:15. V opačném směru ušetřit v tá. Prostě skoro půlhodinu dělají vaty, které by stačilo strhat na několik minut. Asi kvůli možným sankcím za zpoždění ?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3441
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 17:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi kvůli možným sankcím za zpoždění ?

Ne, vatuje se na stavební činnost, která byla v době přípravy GVD předpokládána (ČB - Nemanice, Veselí, Tábor - Sudoměřice a Votice - Benešov).
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 17:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn, tím se dostáváme těsně pod předkoridorové JD, úžasné. Stálo tohle vážně za těch několik miliard? Nebo je lépe dalších několik přihodit, a už jen zrychlovat?

Snažil jsem se prostě ukázat, že bez SuVo se nemělo se 4. koridorem vůbec začínat, jen udělat nějaké ty podbití atd., autoblok a peronizaci na 221, opravit ty padesátkové propustky a popř. jako izolovanou investici narovnat výjezd z Tábora, Veselí a CB. Jenže zpětně rozhodnutí měnit nelze a tak už nezbývá než to dodělat aspoň někam.
Tedy že tvrdit teď, že "tak až dosud jsme vynakládali spoustu peněz na modernizaci převážně ve stopě, tak odteď už modernizace neděláme" je kravina. Asi jako v tom vtipu jak blázni musí překonat 100 zdí nebo čeho, ovšem po 99. se cítí příliš unaveni a tak se tedy raději vrátí. :-)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12618
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 17:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpoledne uvázly na vjezdu do Strančic kontejnery z Uhříněvsi (NEx 41501), Os 9118 přichystaný k odjezdu tak dostal +17 minut. Jak se ten vlak dostal do stanice, nevím. Jestli sám nebo jestli pomohly SKANSKA či EŽ, které měly ve stanici stanici své lokomotivy...
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 17:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak bude asi snaha nechat uzel v Táboře a jen o něco "rozklížit" Budějovice

Kdyby se povedlo prohodit pořadí R-225 a R-220 z ČB do Veselí a R-225 díky tomu jel na kříže Ratmírov, Batelov, Okříšky a Zastávka a byl tak v Brně přestup na EC do Bratislavy, tak bych to považoval za úspěch. Zároveň by to umělo přípoj R-238 - R-225 v Jihlavě a i zárohák ve Veselí by se snad oproti dnešku zkrátil.

Případně R-220 ve Veselí 28/32 a R-225 23/37 a pak už je na místě úvaha, zda nestavět i Planou a Sezimák, neb není třeba chvátat, neb by se spíše než o rychlou tranzitní vrstvu jednalo o zrychlenou páteř.

Pokud by k tomu bylo hotovo i Sudoměřice - Votice a Praha tak, by to i s tímhle zastavovánímí jižně od Tábora vyšlo na celou do Prahy.

TZ:
Shoda s tím, že se kromě Veselí - Dynín dá obětovat cokoliv jižně od Tábora a že z hlediska přínosu koridoru je rozhodující SuVo.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 18:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tupec od uhláků napsal kdysi, že nechat nejpomalejší a nejhorší úsek nakonec je na hlavu padlé, tak jste jen frfňali co to plácám. No a hle i moudří prozřeli. Tím se vás všech nechci jakkoliv dotknout. Jen se bavím, jak zase došlo na moje slova (radost z toho vůbec nemám).
Kam se na té stavbě kouknete, tak je to neštěstí. Sice je pravda, že něco prokázal až provoz, ale na to všichni ti vzdělaní mohli přijít dříve. a když provozní si dovolili cokoliv navrhnout a či dokonce kritizovat tak byli blbci. Nenajdete kus kde by nebyl velkopodpis. Aspoň ten svršek je celkem ok. NJN tak zas za 50 let...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Musil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 18:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V H. Měcholupech zmizela asi polovina cedulí, to někdo ukrad?Jinak již první přístřešek v základním šedobílém nátěru.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 18:30:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Oldcerry" = 3605:
Co dodat? Naprostý souhlas - a žádná "malilinká plus" to nijak významně nevylepší ...
Hlavně, že se podařilo vybudovat betonové koryto - připadá mi, že to bylo asi na celé té stavbě to nejdůlějžitejší ...
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 19:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se znalých, jaký je problém s úsekem Sobě - Doubí, když má vést po zelené louce a tedy téměř bez výluk?
CB Martin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.168.40
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 19:24:16    Odkaz na tento příspěvek  

Martin b: No hlavně je tam plánovaná poměrně velká přeložka trati s tunelem.......
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 19:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně je tam plánovaná poměrně velká přeložka trati s tunelem.......

A ta nebude zadarmo... Jak zde již bylo řečeno, nevychází pak přiliš dobře ekonomické zhodnocení stavby.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 19:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CB Martin:Právě tu přeložku jsem považoval jako plus usnadňující stavbu. (hrabte se v lukách a pak to jen připojte)
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 19:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:Na peníze jsem nepomyslel.
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 20:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk: Pardon, samozřejmě to bylo o 2h dříve, tedy 12:20 Většinou totiž jezdím právě ve 14:26 a dneska jsem jel dřív.
Jel zkrátka okolo peronu od jižní k severní části osobního nádraží
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
MP michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.8.42
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 21:36:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tomt:
spojení stanice a lomu ve Voticích stále existuje, ale musí se přes kolej 5a a protože na ní jsou kolejové páry a díly výhybky, tak do lomu zajede pouze bangle se dvěma vozy. Dnes se dva vozy nakládaly pro zaštěrkování té části třetí koleje, která je momentálně vytrhána a bude do ní vložena výhybka. zítra bude vše kolejově propojeno a bude se sypat
Tomt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3130
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 22:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MP michal : Díky za odpověď.
To víš,chlapče,jižní Čechy,to je ta pravá country...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5413
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 22:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.:
SSPha se v poslední době snažila přehodit pořadí úseků Soběslav-Doubí a Sudoměřice-Votice, neb ten druhý nám přijde potřebnější. To nebylo povoleno, což má pro stavbu Sudoměřice-Votice důsledky:
- nebude dozařazena do OPD
- tedy nezačne před rokem 2016 (stavby mimo OPD nemají šanci dostat se do plánu SFDI) a neskončí (ani v optimistické variantě) před rokem 2019
- protože na období po roce 2015 je mnohem víc uvažovaných staveb než finančních zdrojů


Aha, takže to nakonec dopadne tak, že třeba ten preferovaná stavba Veselí - Doubí třeba kvůli nějakému odporu nedostane stavební povolení (aneb dokonce územní rozhodnutí), Sudoměřice - Votice nebude připravená (protože se s ní počítalo až později) no a protože peníze je třeba prostavět, tak se dočkáme třeba elektrizace Klatovy - Železná Ruda.
Anebo se SŽDC překoná, stavbu připraví a až se někde třeba u Zvěrotic ozve nějaký domkař (vzor Úvaly), tak se někdy za dva tři roky s touto stavbou (byť z dnešního (oficiálního) pohledu neplánovanou) začne?

Mimochodem, co se vlastně po tom roce 2015 (cca) chystá? III. koridor (Beroun - Cheb) bude hotový, IV. jsme probrali, uzly I. a II. budou tak nějak povětšinou hotové... Takže si vzpomínám na monstrakce Praha - Beroun, Praha - Kladno, uzel Brno. A k tomu třeba Brno - Přerov, Plzeň - Domažlice, Praha - Lysá (- H. K.), (Chrudim) - Pardubice - H. K. (- Jaroměř).
"Menší" akce typu okolí F. M., Zlín a spol., Brno - Jihlava a pod. už tou dobou budou (snad) hotové, tak se dá počítat i s něčím velkým a doposud neprobíraným?

RockBottom!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5414
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 22:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan:
Celou "vyhlídkovou trasou" sice nikdo jezdit nemusí, ale cca 15 minut z hlavního nádraží do Hostivaře přes Nusle nebo přes Libeň je v podstatě stejných, a dostat se z Hostivaře do Holešovic za 15 minut jinak než přes Malešice nebo jinak než helikoptérou, to si dost dobře představit neumím: jde o to, že "tangenta" vytvoří rychlé oaobní propojení mezi benešovskou a kralupskou tratí, kterého jinak dosáhnout nelze (jen třeba na pěší přesun z hlavního na Masarykovo nádraží je třeba počítat s cca 10 minutami), a navíc rychle propojí i pražské oblasti nespojené přímo metrem. Jen kdyby takových tangenciálních propojení bylo v Praze víc ...

No jasně, než stačí vyprchat radost z "úspěchu" tangenty Libeň - Roztoky, tak se vší vervou její úspěch znásobíme takouhle pitomostí.
Fakt, to poslední, co pražská doprava potřebuje, jsou nějaké železniční tangenty.

RockBottom!
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 23:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BKP: si mě rozsmál
tak třeba:
Hradec Králové cca 1,1mld
Česká Třebová cca 1,5mld
Ústí nad Orlicí - Choceň cca 25mld
a pak všechny ty "racionalizace" co se zvrhnuly vlastně v modernizace...
Liberec - Tanvald cca 2 mld
ČB - Volary cca 2 mld
atd., atd....
Přijď někdy na jednání a uvidíš jak není problém z malé akce udělat monstr :-))))
A to jsem zapoměl na dojnou krávu ETCS a její pilotní projekt, který k dnešnímu dni koštuje něco okolo 1mld a i bez jeho vyhodnocení "se už ví" že se bude pokračovat, takže další 3-4 mld (pro neznalé doplňuji, že unie dá podíl jen na vlastní stavbu ETCS - jen balízy a RBC, zbytek si musíme hradit sami v tzv doprovodných stavbách pro ETCS, které jsou samozřejmě několikanásobně dražší)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12619
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 24. března 2010 - 00:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úterý bylo po čtyřech dnech (s víkendovou přestávkou) dokončeno 3. podbití 1.TK Senohraby - Strančice. Mechanizace odjela hned odpoledne.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. března 2010 - 00:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Snad kromě PRaKu a části PU-HK není z toho, co píšete, nic důležitějšího než VRT. Pojďme tedy konečně přestat chodit kolem horké kaše a věčně někde ucmrndávat miliardy na věci, které stejně z převážné části nemají šanci posunout modal-split nikam do sfér, kde si toho většinová společnost všimne (a na co bude ochotná dát i nějaké peníze - podobně jako na dálnice). Pokud vedle údržby vyškrábneme z národních zdrojů ne železniční infrastrukturu nějakých 15-20 miliard (čehož nutnou podmínkou ale je, aby ty projekty někoho oslovovaly = bylo to rychlejší než auto, a nemělo to charakter "aby ta hrozná ostuda byla už jen malá ostuda"), tak spolu s EU penězma je myslím v klidu možné stavět VRT i paralelně k (dlouhodobě pojaté) celkové revitalizaci ostatní sítě.

Zbyněk: Hm, to je onen pohled "ETCS je nějaká evropská kravina která holt musí být." Pohled podle mě naprosto špatný - tahle "blbůstka" (když se to neodflákne) totiž umožní mezidobí 2 minuty dle GVD běžně (včetně změn rychlostí), stejně jako aspoň sem tam víc než 160 km/h (byť zde není jedinou podmínkou) a ta interoperabilita je taky docela fajn věc. Takže já myslím že je zcela v pořádku, že si to musíme aspoň zčásti zacálovat sami, protože nám to taky hodně přinese (když nebudeme úplní blbci, což - uznávám - dost možná budeme).
Kdyby to bylo tak nevýhodné, proč by to jinak extrémně šetřiví Švýcaři, ač nečleni EU, sami od sebe na tratě montovali?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1873
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 24. března 2010 - 06:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Nejseš ty náhodou z Prahy?

Plný souhlas s Bkp: Nejlepší tangenta v Praze je žádná tangenta, protože akorát vlak o kapacitě maximálně třívozové regionovy požírá kapacitu tratí, na kterých radši uvidím nákladní vlaky dopravců ČDC, OKD-D, RT a mnohých dalších. Už jsem to tu psal. Ozvlao se sice dost zapálených "tangencialistů" s opačným názorem, ale také pár rozumných lidí se souhlasným názorem.
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 24. března 2010 - 09:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: Váš pohled jsem zprvu také měl, ale bohužel je jen ideálem a fikcí.
Pravdou je, že v rámci ETCS NEBUDOU jednotlivé štace připojeny na dálkové ovládání a až se to jednou bude dělat, vzniknou nezanedbatelné vícenáklady.
ETCS vám nic nezkrátí, neb smíšený provoz, atd...
Dále pomíjím že palubní část budou mít hodně dlouho max tak 4 mašiny...
Jo a stavíme ETCS ve verzi 2.3.0d a mobilní část v této verzi nebude umožňovat kompatibilitu s traťovou částí verze 3.0.0, takže být dopravcem opravdu bych počkal s masovým nasazováním...
Od ETCS ustupují i Němci, jen my jsme papežtější než papež. Nikdo mi nevymluví, že je to špatný projekt, který by měl skončit v úrovni testování na okruhu. Znovu opakuju, že pilotní projekt není dosud úspěšně vyhodnocen.
No a k té interoperabilitě jsem postupem času zaujal postoj, že myšlenka hezká, ale zvrhnula se ve všemocné zaklínadlo a nesmyslné prodražování všech staveb.
Ale to by bylo na dlouhou debatu a jsme ve 22O...