K-report
 

Archiv do 13. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 13. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vlastimil_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 00:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak trošku k té debatě o škodovkách. Jezdil jsem s favoritem, podotýkám kupovaný nový do rodiny.
Motoricky perfektní, co zlobilo pořád dokola byla elektrika a brzdy, samozřejmě koroze.
Felicii jsem měl služební, dostal jsem ji s naježděnými 100 tis. km a nikdy mi nenechala ve štychu.
Akorát jednou, když jsem si při čekání na házenou vlastní blbostí vybil akumulátor, poněvadž jsem si pouštěl do auta asi půl hodinu vzduch ventilátorem.
A fabie? Teď sedlám v pořadí třetí služební, všechny 1.2 HTP a všechny bez problémů. Všechny jeté po městě.
A před domem mi stojí moje vlastní 1.2 HTP z roku 2003, najeto 91 tis. km, která s původní baterkou startuje na první pokus, jedinou větší investicí do ní byla výměna ložisek předních kol.
Jinak naprosto v pohodě.
Rozdíl mezi felicií a fabií? Rozhodně v komfortu, fabie je o dvě generace modernější auto, ale felicii určitě nezatracuji. Pořád má co říct méně náročnému uživateli.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 15:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke sporu Fabia vs. Felda. Ač mám Felicie (ale jen 1.3) rád a Fabia mi k srdci nikdy nijak nepřirostla, tak výběr by byl jednoznačný: Fabia. Proč? Ve feldě se vybouráte jen jednou a v dnešní provozu se na tohle prostě myslet musí. Možná by tady jeden z diskutujících mohl povědět, jak dopadají lidé ve Feliciích a ve Fabiích. A také ve srovnání ke konkurenci. Vem čert spolehlivost, když jde o život. A o ten jde ve feldě vždycky.
Šulu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 15:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezpečnost je jasná. O té nemá cenu diskutovat. Stačí srovnat tloušťku "A" sloupků a je jasné, z kterého auta mám větší šanci vylézt živý.
TEchnicky SLAbý
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 16:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ale nejezdim proto abych boural že..holt to chce více myslet za druhé a nejezdit jako kretén..ale samozřejmě, člověk může jezdit jakkoliv chce ale stát se může cokoliv..
Trať 040, 042
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4211
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 16:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous - bohužel ty můžeš jezdit jako člověk stokrát, do tebe to může stejně napálit kdokoliv, kdykoliv.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 16:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tomu HTP. Před 5 lety dělal AUTOBILD test na 100 000km s Polem 1.2HTP/47Kw. Polo dopadlo katastrofálně, napíšu sem několik závad a poruch motoru: nefunkční zapalovací cívka prvního válce (43 000km), vadný spínač spouštěče motoru (71 000km), výměna vadného katalyzátoru (93 000km) a defekt zapalovací cívky u druhého válce (100 000km).
About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq 482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky busů spol. AKV !!!
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 17:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvojková Octavia v tomto schématu se často neobjevuje ...

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ale nejezdim proto abych boural že..holt to chce více myslet za druhé a nejezdit jako kretén
Tak to ti přeju hodně štěstí, já jsem holt takovej vůl, že jezdím proto, abych boural
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na úkazku stav odpoledních silnic v Říčanech.



Nestává se často, že kousek za Prahou jsou silnice průjezdné leda traktorem

A to sem jí chtěl v zimě šetřit

Tahle felda nás opustila před rokem a něco. Byla z fabriky trochu upravená, čočkový mlhovky, oplastovaná a snížená. Prý tohle provedení bylo jen ve dvou kusech. Škoda že jí děda tak zhuntoval. Kde je ted, nemám ponětí. Favorit nám už 11 let stále věrně slouží..
Trať 040, 042
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám naštěstí za sebou jen uražený zrcátko, jinak ale krizovejch situací bylo nespočet. Naposledy to do mě málem na kruháči napral týpek ze Superbem. Ale naštěstí nade mnou stojí anděl strážnej..doufam že dlouho stát ještě bude
Trať 040, 042
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2495
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 19:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirous: ta Feluška je opravdu pěkná... A představ si že já po takových ukázkových cestách dneska jezdil s autoškolouto byl teprve srandy kopec
MHD ve Slezsku
2T7 4651/53,2T9 2597 a 3T4 8850 best of VTM
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 19:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dík, no pamatuju si, že i já dělal autoškolu v podobných podmínkách. Ale pravda, až tak hrozný to nebylo. Nadruhou stranu nelituj toho, ono je to spíš ku prospěchu..
Trať 040, 042
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 19:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono myslet za druhé, to se lehko řekne, ale když občas vidíte dementy, co nechápou význam dopravních značek, předpisů (hlavně přednost zprava) a do křižovatky, kde je 40 a ještě tam přes popelnice není nic vidět vjedou po prostředku silnice daleko rychleji, tak už se i to myšlení za ostatní trochu nedá zvládat.

Jednou jsem měl s takovým kreténem výstup a to jsem čekal, že na mě ještě vyběhne z auta a dá mi přes držku. On jel s Focusem a málem mě napálil z boku, takže si asi představíte, jak by po nárazu ve 40 km/h bok felície vypadal. Samozřejmě, že jsem o něm věděl, ale nepředpokládal jsem, že by někdo mohl bejt tak blbej a neznat význam dodatkové tabulky "Přednost vozidel přijíždějících zprava". Takže hromada nehod může být o tom, že prostě v mnoha případech nepředpokládáte, že ten "debil" nezastaví, když máte přednost.

Některým věcem přemýšlením předejít můžete, ale ve většině případů je to prostě bez šance, protože nemůžete vědět, co udělá nebo neudělá v té situaci ten druhý člověk.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
mrakoplaš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.119.247
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 20:24:08    Odkaz na tento příspěvek  

Na předchozí stránce jste nad mým dotazem rozvedli krásnou diskuzi o Felicii proti zbytku světa. Leč mé rýpnutí směřovalo na Wintera a jeho výměnu poctivého bezpečného Mercedesu za malé plastové nepříliš povedené BMW.
Ano Felicie je možná spolehlivá a nenáročná ale bezpečností už z dnešních hledisek příliš neoplývá ... leč bohužel Mercedes W124 je prostě kus ingotu který jen tak nějaká nehoda nerozhází ...narozdíl od miniatuního BMW z lakovaného alobalu.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 20:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemate nekdo zkusenosti s Fordem Transit 2.0,turbo?

Půl roku jezdim v práci se 100 koňovou verzí a žádnej problém ani teď v zimě není. Když to naložim tak to neni žádnej sprinter ale jak se rozjede tak valí slušně.
To auto má najeto 217 tkm z toho sem si 15 nakroutil já sám. Docela se mi to líbí a pokud ta sanitka byla za 17 litrů tak to je jako z pohádky ... nebyla by ještě jedna?
Dostala by červenej přeliv s bílym pruhem místo nosítek lyže na mašinu vedle regál na savoce a hadice a to by se to jezdilo

Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 21:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100 - Jeste se ma u nas prodavat jedna,rocnik 04.Pokud chces,neni problem si dat zadost.Ma najeto 360 tis.Az to bude aktualni,muzu Ti dat vedet. Jinak dnes v tom snehu auto sedelo az jsem se divil.A to ma sice nove,ale letni obuti a jede s tim prednim nahonem jako z praku....
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 22:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ta fotka sem dával je z Klenčí pod Čerchovem. vezl jsem tam zboží do fabriky co sídlí až na konci na kopci. Bohužel jsem se na hlavní připojoval od Poběžovic takže rovnou rozjezd do kopce. No nebýt 600 kilový palety hned za kabinou asi bych těžko vyjel .. i tak jsem se škrabal na dvojku po tom sněhu, ručička otáčkoměru lítala jak splašená jako kola hrabaly a občas zabíraly.
Předjížděli mě i dědkové ve škodivkách s kloboukem na hlavě. Několikrát sem si říkal že je hotovo že to už musí zastavit ale hrdině jsem se na kopec vyškrábal ... Transit je šikovný auto .... ikdyž nemam fordy rád
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: Stříhal jsem obojí - Felicii a starou i novou Fabii. Pevnostně je stará Fabie jen o kousek dál, než Felicie (samozřejmě pokrok je znát, ale nic moc, obrovský skok v bezpečnosti byl mezi Favoritem a Feldou ač se to nezdá), až nová Fabia je sakra bezpečnější. Velmi odolný je Superb (a to i starý), Oktávka I je celkem slušně bezpečná, dvojka je pak taky téměř nedobytná. Obojí má ale i druhou stranu mince - čím odolnější auto, tím dýl se k vám budeme po nehodě prostříhávat. Co si ale málokdo uvědomuje v době stále odolnějších aut je jakýsi strop odolnosti fyziologické stavby lidského těla - takže z téměř nepoškozeného auta vyndáme mrtvolu, která není navenek polámaná a potrhaná, ale má vnitřnsti pomíchané jak z mixéru. V tomto už je vám pasivní bezpečnost auta úplně na nic a je to hodně časté, až byste se divili.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4592
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, mám dotaz - jak je to teď s veteránskými RZ? Od zkušebního testačního jsem se dozvěděl, že lze otypovat auto starší 30 let - viz citace:

"…Změn doznal i technický kodex, který nabývá účinnosti od 1.1.2010. Za historické vozidlo se považuje vozidlo starší 30 let a odsouhlasená věková hranice ze zasedání FIVA minulý rok tak zůstala nezměněna..... "

Ale zajímalo by mne, kdosi mi říkal, že lze na veterénské RZ dostat i auto, které je "historicky zajímavé" a majitel si to doloží - například tím, že bylo vyrobeno málo kusům je to prototyp a blablabla.
Co je na tom pravdy? Dost silně o tom pochybuji, za prvé nikde v oficiálních zprávách o tom není ani zmínka, a za druhé bych si tak mohl nechat otypovat v podstatě jakékoliv auto...
Jaro, léto, burčák, zima.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4593
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ale nejezdim proto abych boural že..holt to chce více myslet za druhé a nejezdit jako kretén

A pak se stane, že potkáš nějakého magora, který tě sestřelí, protože neumí číst dopravní značky a jede jak to čuně. A dalších pár týdnů ve špitále a pár měsíců rehabilitací opravdu zažít nemusím.

Takže to, co říkáš, je jen jedna stránka věci. Pak je ta druhá, o které píšu já.
Jaro, léto, burčák, zima.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: Co si ale málokdo uvědomuje v době stále odolnějších aut je jakýsi strop odolnosti fyziologické stavby lidského těla - takže z téměř nepoškozeného auta vyndáme mrtvolu, která není navenek polámaná a potrhaná, ale má vnitřnsti pomíchané jak z mixéru. V tomto už je vám pasivní bezpečnost auta úplně na nic a je to hodně časté, až byste se divili.

Tohle závisí na zrychlení, kterému je tělo vystaveno a to zase souvisí silně s tím, na jak dlouhou dobu je rozloženo trvání pohlcování kinetické energie vozidla. Pasivní bezpečnost v tom ale taky má co dělat! Tady přitom naopak nejde o tuhost auta, ale o jeho deformovatelnost v kombinaci s jeho hmotností. U Fabie, Octavie a aut jejich tříd se to těžko dosahuje i pro čelní náraz. Krátký čumák, ještě vyztužený motorem, je zdeformovaný příliš rychle, tj. na člověka a jeho vnitřní orgány při nárazu působí velké zrychlení (vlastně zpomalení, že). Naopak těžké auto s dlouhým čumákem (ne tuhým, ale šikovně se deformujícím) bude energii nárazu pohlcovat pomaleji a hmotnost vozu paradoxně trochu pomůže v tom, že auto od překážky neodskočí, ale donutí čumák se deformovat a pohlcovat energii. Tady se právě většina lidí plete, když si myslí, že čím tužší a odolnější auto, tím bezpečnější. Tuhá musí být pouze klec, v niž jsou lidé. Všude okolo by ale měly být přiměřeně měkké plechy. Žádné trubky a rámy, ale deformovatelné nosníky pokryté deformovatelnými vnějšími panely.

Martin 100: Nějak jsme přešli tu moji otázku, proč myslíš, že se vzduchem chlazený motor ohřívá ryhleji?
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych se chtěl zeptat, kde nejlépe hledat ojeté auto. Já hledám v Auto Plus, Škoda Plus, na Hyperinzerci, na SAuto se dívám jen kdyby náhodou - spíš orientačně kvůli cenám. Ostatní bazary typu AAA, Auto Esa, Eurocar, Tipcars.com a podobní šejdíři mě nezajímají. Nemáte ještě nějaký tip?
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5977
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a prozatím mám pořadí:

1. Fabia Kombi
2. Focus
3. Golf
4. Megane Kombi
5. C4

Ze zvažovaných jsem vyškrtl Octavii (vysoká cena, samý diesel k prodeji), Roomster (design, interiér), P307 (osobní důvody) a Ceed (moc jich není na prodej)

Naopak jsem začal zvažovat japonská auta (Nissan, Mazda, Honda, Toyota ...)
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4594
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TipCars.com není bazar, a pokud někde hledat auto, tak tam.
Jaro, léto, burčák, zima.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Japonce můžu jen doporučit - sedlal jsem jich plno, nedávno jsem si jednoho dokonce pořídil.
Jaro, léto, burčák, zima.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5978
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a pokud někde hledat auto, tak tam.

No na těch stránkách mě sere, že mě po třech prohlídnutých autech spadne ta aplikace na prohlížení
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak to nevím, já jsem se tam popravdě už delší dobu nedíval, ale jinak to bylo OK.
Jaro, léto, burčák, zima.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - popsaný problém s historicky "zajímavým vozem" se mi zdá jako neřešitelný, což lze doložit stále neúspěšným pokusem o přihlášení vozu B831- ten konkrétně měl být údajně řešen formou vyjímky přímo přes ministerstvo - neúspěšně. Podle mě musíš mít auto staré prostě 30 a více let a hotovo. Tím chtěl úředník docílit toho, aby si kdejakej strejda nepřihlásil na veteránský značky olezlou stopětku, kterých je všude hromada, bohužel tím docílil spíš toho, že opravdu zajímavá auta z kategorie "young timer" - právě vozy třeba z půlky osmdesátých let, jsou na veteránské značky nepřihlásitelné a na normální noty se mnohdy právě kvůli chybějícím papírům - prototyp, "stodolový nalezenec" apod. přihlásit nedají taky.
Chybí v tom zdravý rozum a bohužel jako vždy v našem státě se snaha o zamezení "šmeliny" dotkne nejvíc právě tch poctivých lidí, kteří mají třeba opravdu zajímavé auto, ale jezdit s ním nemůžou (teda můžou, ale neměli by)
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Verusha
Super, díky za názor, kterým jsi mi víceméně potvrdil to, co jsem si myslel.
Jaro, léto, burčák, zima.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3865
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - ovšem neber to jako "fakt", neznám zákony, takže třeba tam nějaké skulina je. Usuzuju spíš opravdu podle "případu B831", která je z roku 88, kvůli chybějící homologaci nemůže dostat normální RZ a vyjednávání na V značky úspěšně krachuje. Takže nezbývá, než ji nechat v Řečkovicích tiše stát a jednou za čas jí protáhnout svaly po areálu, kde značky nejsou potřeba . Předloni jsem s ní najezdil po kasárnách asi třicet kilometrů , připadal jsem si jak na celodenní šichtě na lince 38

Smutné pak je, když potkává člověk spoustu "takyveteránů" - různé bastly, zmršeniny, otlučeniny byť staré 30 let, ale pěkný unikátní autobus značky nedostane. Asi malá obálka....
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě musíš mít auto staré prostě 30 a více let a hotovo. Tím chtěl úředník docílit toho, aby si kdejakej strejda nepřihlásil na veteránský značky olezlou stopětku, kterých je všude hromada, bohužel tím docílil spíš toho, že opravdu zajímavá auta z kategorie "young timer" - právě vozy třeba z půlky osmdesátých let, jsou na veteránské značky nepřihlásitelné

Tím spíš teda naprosto nechápu, proč občas někde narazím na auťák typu Ford Granada poslední generace (tj. počátek osmdesátek) nebo středně vytuněný Opel Kadett z téže doby (myslím takovou tu první generaci s předním pohonem - http://auta5p.eu/katalog/opel/kadett_10.htm) na "véčkách"... Leda že by snad majitel získal veteránskou značku na nějaké starší auto (třeba i stejného výrobce) a pak ji přendal na tohle? Možná i dočasně, aby mu ta novější pixla nestála na ulici bez čísel, když veterána v garáži bez čísel mít může? Nebo jsou v tom zase jen a jen známosti a holt se u "youngtimera" z 80. let úředně uvede rok výroby třeba o deset let starší...?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eda že by snad majitel získal veteránskou značku na nějaké starší auto (třeba i stejného výrobce) a pak ji přendal na tohle?

Pokud doložíš, že jde o přestavbu staršího auta, lze V získat také.
Jaro, léto, burčák, zima.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Možná že to má papíry ze staršího auta. Dotyčná testační komise by to měla odhalit. No a někdy prostě neodhalí. Jestli z neznalosti nebo z jiného důvodu, to holt se můžeme jenom dohadovat.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, třeba zrovna u toho Kadetta bych nikoho z přestavby fakt nepodezíral, a to nemusím mít ani náznak technického vzdělání nebo zkušeností s přestavbami... taky sem tuším kdysi někdo dával Opel Senator, kterému taky jistě nebylo třicet let. Spíš asi holt ta "malá obálka" nebo prostě pověšení značky na jiné auto, aby nebylo úplně "plonkové".
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Zkus stránky www.Bazos.cz, kde jsem na svoje auto narazil já..
Tabulka relativních rekordů Jihomoravského kraje
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7192
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 16:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260:
na tipcars.com jsou tisíce menších bazarů z celý republiky, ale máš pravdu, ta aplikace mě taky sere. ovládáním, resizovaním okna, pomalým načítáním, přemírou skriptů a tak celkově.

zkus yauto.cz :-)
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 18:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: fór je v tom, že ta přestavba musí být taky 30 let stará. Že bys vzal papíry z užovky z roku 1979, postavil na to emko a prohlásil to za veterána, tak to teda jako že ee.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4602
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 18:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan
Já nevím, jak to je. O tohle jsem se moc nezajímal, díky za upřesnění.

Svoje auto na V zkusím dostat, až bude hotové, pokud někdy bude, a to ještě uvidím - Gardeček je po republice docela dost, není to zase taková vzácnost, navíc je to rok 84, takže si ještě tak 4 roky počkám - na druhou stranu, do té doby to, vzhledem k nedostatku času, stejně těžko doskládám.

Ostatně, má někdo nápad na barvu?
Popravdě v TP je bílá, ale bílá mi přijde nezajímavá, líbí se mi ta klasická "katalogová" tmavá červená, resp. dnes spíše nějaká její obdoba. Zase nechci nic, co by na auto z výroby nepatřilo.

Jinak kdyby někdo věděl, kde sehnat origo volant (viz odkaz), dejte vědět - je to tak nějak nesehnatelné zboží, nebo alespoň nevím, kde se to sehnat dá. Po dlouhém úsilí se mi podařilo alespoň sehnat lišty na přední masku, byť druhovýroba, ale zase kvalitní. A to nemluvím o předním lízátku, tam to vidím na pokus o renovaci původního kousku :-(

Jinak foto auta nemám, moc to nefotím, ale ono stejně není o co stát. Teď je to ve stavu vyvařování - už asi rok, dělá se na tom jen ve volných chvílích, kterých je málo :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Jaro, léto, burčák, zima.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 18:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak jsme přešli tu moji otázku, proč myslíš, že se vzduchem chlazený motor ohřívá ryhleji?

Je to jednoduché. Vzduchem chlazený motor ohřívá pouze kovy ze kterých je vyroben. Kdežto vodník musí nejdříve ohřát 4-15 litrů kapaliny (dle velikosti a koncepce) než se dostane na provozní teplotu a to samozřejmě trvá několikanásobně déle.
jak známo kapalina má podstatně větší tepelnou setvačnost než kovy a tudíž změna její teploty z hodnot kolem nuly na provozních 70 stupňů trvá hodněkrát déle než to samé u pár kilogramů (kupříkladu)hliníkové slitiny.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9541
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 19:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Tak už jsi to Gardečko přece jenom koupil?
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4604
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 19:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už dávno, pak jsem sháněl ještě nějaké kompletnější na ND (třeba to, co bylo na Aukru, jak jsem ti ukazoval v době, kdy jsi chtěl kupovat tu C 734). Žel mi ho někdo vyfoukl.
Jaro, léto, burčák, zima.
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 20:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz. Nevíte, zda se při brzdění motorem u VW Passat TDi rv. 98 vrací nafta do nádrže, tj. má nulovou spotřebu, nebo to tyhle auta ještě neměly?
Je lepší být bohatý než chudý a to z finančních důvodů.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 21:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 100: No jo, ono těch "pár" kilo (ve skutečnosti je několik desítek kilo) kovu a proti tomu pár kilo vody může hrát roli, když budeme počítat s tím, že měrná tepelná kapacita vody je 5x - 10x větší než u kovů. To by se pak vodou chlazený motor skutečně mohl ohřívat i dvakrát tak dlouho. Jenže existuje taková jednoduchá součástka, co se jmenuje termostat, a ta může celou tu bilanci docela hezky narušit. Termostat se zavře a teplosměnná plocha vody je dost omezená a tak ztráty nejsou tak velké. Naproti tomu teplosměnná plocha vzduchem chlazeného motoru omezit dost dobře nejde. Může se jen omezit proudění vzduchu a to dopadne většinou dost těžkopádně. Raději se to spočítá tak, aby se to při provozní teplotě tak akorát uchladilo a s regulací se nikdo moc nepáře. Nějaké ty klapky a ovládání otáček ventilátoru bývá takové složité a často ne moc funkční. Takže v praxi nevím. Třeba u takové T613 je v zimě potřeba ujet i 10 nebo 15 km, než se ohřeje.

Mauricio: A proč vlastně dostávat to Garde na veteránské papíry? Nemáš normální? Ty jsou podle mne vždy lepší.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4606
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 21:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normální papíry to právě nemá - resp. má, ale to auto je trvale odhlášené - takže jediná šance jsou V značky a V papíry - ale s tím jsem do toho šel.
Jaro, léto, burčák, zima.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4607
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 22:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo postavit na jiné papíry na úkor originality.
Jaro, léto, burčák, zima.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3214
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 22:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde o to kdy bylo odhlášený v určitym malym rozemzí od-do to jde zpátky přihlásit .. ale teď z hlavy nevím jaký to rozmezí je. Kamarád tak zpátky do života přived trabanta 600.

Risan - Inu tatra je kus materiálu ale ty rachitický konstrukce motorů u trabíka, brouka nebo kačeny sou proti tomu zanedbatelný a provozu dosahnujou mnohem dříve než vodník.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4608
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 22:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odhlášené je to někdy od poloviny roku 2008, nevím přesně měsíc ani den.
Jaro, léto, burčák, zima.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3216
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 22:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevadí to už je stejně v kozách ... ta výjimka platí/la jen pro období kolem roku 2004.
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 22:12:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:

ještě k testacím:
Technický kodex FIVA sice pro letošní rok nově zavádí hranici 30 let pro uznání vozidla jako "veterána", ale Technický kodex FIVY není nadřazen zákonům ČR a ty nadále předepisují hranici 25 let. To znamená, že dokud nebude změněn český zákon, pro testování historických vozidel v ČR musí platit hranice 25 let.
Tedy letos musí jít bez problémů otestovat ročníky 1985.

Tohle je oficiální info z valné hromady AKHV, kterého jsem se jako předseda jedné testovací komise osobně účastnil.

Mimo aktuální thema:
tahle tatrovácko-škodovácká podivnost už asi tři měsíce v nezměněném stavu jezdí po Šlapanicích

Rulův celorepublikový SPZ přehled
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3228
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 22:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle palubky už je to ta s motorem hyundai.
Mnohem zajímanější jsou verze Bety s motorem favorit .. ale tich bylo mam dojem jen 10 a z toho min jedna byla po těžký havárii sešrotovaná.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 5-2005
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 22:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver - to je zajímavé info, díky za upřesnění. Pokud by se to takhle ještě tři roky nezměnilo, měla by B831 relnou šanci. Ale kdoví co bude za tři roky.
Je to sice krám, ale zato pořádnej.
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 12:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver: když připustíme použitelnost oné brilatní právní analýzy stran nadřazenosti předpisů, pak by mne zajímalo, jak to bude organizace, která chce být členem FIVA, té FIVě zdůvodňovat, že se na jejich technický kodex vykašlala. Bude říkat něco jako "víte, my sice chceme od vás delegovat národní autoritu, ale vašimi předpisy se řídit nehodláme, protože my máme vlastní a lepčí!" Tomu se říká hezký český kocourkov. Najdeme pěkně dírečku v zákoně a ten slavnej svět pěkně přečuráme.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12407
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 13:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak...


Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Hynek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 15:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan: Ono to ale vůbec není o hledání direčky, ale o tom, že by byla možnost testace vozidla rv.1981-1985 vymáhat soudně podle platné české legislativy... Je to spíš bordel Ministestva dopravy, že nebylo schopné implementovat kodex FIVA do českého zákona, namísto toho vymýšlejí představení kraviny typu předchozí návrh veteránského zákona, který naštěstí neprošel...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 18:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jen tak ...

Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 20:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: jen tak.. Vyššia vrstva snehu, ako takmer celá stejšna, však?
...ďakujem za Vašu podporu... ...aj nabudúce...
ICQ - 489-696-538
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Risan:

Tenhle myšlenkový pochod jsem nějak nepojmul. To není problém AKHV, ostatně pokud ta chce testovat, musí se řídit pokyny národní autority, což je FKHV. Tohle je obecný jev na české veteránské scéně. Tedy jak píše Hynek, je to problém Ministerstva dopravy.
Rulův celorepublikový SPZ přehled
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hynek: Co je jiného soudní vymáhání testace na auto z 1981 - 1985 než hledání dírečky v zákoně? To jsem nějak nepochopil. Celý svět se domluvil na 30ti letech, ale Češi budou vymáhat výjimku. A to na základě chyby. To je k smíchu, ale bohužel typické. "Já mám na to nárok, protože vy tam máte chybu"

Ostatně, v kterém že českém zákoně nebo vyhlášce je to stáří veterána uvedeno? Může někdo uvést konkrétní číslo předpisu?
Risan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oliver: Myšlenkový pochod vychází z toho, že AKHV usiluje o svoje vlastní členství ve FIVA. A zároveň vymýšlí, jak tehnický kodex FIVA obejít.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celý svět se domluvil na 30ti letech, ale Češi budou vymáhat výjimku.

No jenže my nejsme v celym světě ale v čechách.
Na český veteránisty maj bejt český zákony.
Když se celej svět rozhodně že skočí z okna tak my taky skočíme?

BTW K tématu "novoveteránů" Míša Leicht z plzeňský skupiny COP má suzuki samurai taky na veteránských značkách a to už opravdu hodně let. Když sem to prvně zopozoroval to jsem byl snad ještě na základce.
To auto se začalo dělat mam dojem v roce 1982...
Takže je vidět že jde lecos.